'Als je in de show bizz zit, dan ben je altijd alleen' RADIO TELEVISIE Getty - eens het meisje van Teach Inn Consumentenbond protesteert tegen verhoging omroepbijdragen EBSEIBHi DONDERDAG 12 AUGUSTUS 1982 HILVERSUM - „Nu nog zeggen de mensen net steeds: hé, dat is dat meisje van Teach Inn", vertelt de 34-jarige Getty glimlachend. „Het lijkt wel of ik er niet van los kan komen, terwijl het toch alweer zeven jaar is geleden dat ik het Songfestival won". Radio - tv Bovendien is de Twentse zangeres tegenwoordig op de solotoer, sinds haar - afgelopen week na drie maanden opnieuw uitge brachte - elpee 'Getty-Album', met daarop uitgesproken Hol landse liedjes die geschreven werden door mensen als Gerrit de Braber, Herman Pieter de Boer en Eddie Ouwens. „Eigenlijk ben ik een Oostenrijk se", vervolgt Getty nonchalant. Ze lacht om de verbazing: „Ach ja, er is altijd een drama van ge maakt, omdat ik als baby door mijn ouders ben achtergelaten in het plaatsje Gratz bij een pleeg gezin, maar eerlijk, ik ben er al lang overheen. Heb trouwens, sinds mijn terugkeer naar Hol land en mijn kennismaking met mijn moeder, toen ik zeventien was, een heerlijk contact met haar". Getty daarover: „Alleen voor mijn moeder is het verschrikkelijk ge weest. Die is er heel erg op aan gekeken door de mensen. Op het laatst heeft ze een geheim tele foonnummer moeten nemen en zichzelf min of meer moeten ver stoppen". Vindt dan: „Maar zoiets ontstaat vooral omdat er in mijn succesjaren vele overdre ven verhalen over mij de ronde deden". Zegt opeens over het succes: „Nu is het allemaal een beetje voorbij hè, tenslotte. Maar ook dat is bij mij altijd zo gedramatiseerd, die downperiode die ik gehad zou hebben omdat ik na Teach Inn niet meer aan de bak kwam. Ach, het valt allemaal best mee en ik heb er nooit spijt van gehad dat ik met Teach Inn stopte. Ik vond dat leven na het songfestival niet meer vol te houden. Het was zo druk, ik werd zo geleefd dat ik er ziek van werd, overspannen kun je het noemen". „Ik ben nu eenmaal een levensge- nietster en ik had er dus geen zin in om alleen maar, vanwege het geld, de belangrijkste periode van mijn leven te verdoen. Het was in die tijd zelfs zo dat geen vrienden of kennissen meer bij ons langs kwamen. Bang dat ze zouden storen, kennelijk". „Vreselijk vond ik dat. Bovendien is het in het platenvak een kringloopgebeuren. Als je mee wilt tellen moet je overal je ge zicht laten zien, elk feestje aflo pen en voortdurend aardig zijn tegen de mensen die je in de be langrijke programma's kunnen krijgen". „Doe je daar niet aan mee, dan ben je dus echt heel snel vergeten. Ik heb dat zelf ondervonden en dat, moet ik zeggen, heeft mij wel verdriet gedaan. Ik ben en blijf tenslotte zangeres en, zeker na de Teach-Inn-periode, eentje met veel routine en podium-erva ring". „Toch, los van Teach-Inn, heeft het me veel moeite gekost om me staande te houden en ik ben al leen maar doorgegaan omdat ik hulp kreeg van iemand die in me geloofde, Eddie Ouwens". „Wat me verbaasd heeft dat is dat mensen het zo vreemd schijnen te vinden wanneer een succesvol artiest depressief wordt omdat de vraag naar hem of haar min der wordt. Ik bedoel: ieder mens zou er toch problemen mee heb ben wanneer hij of zij een vak dat hij graag doet niet meer kan uit oefenen omdat de belangstelling minder wordt. Over welk beroep je ook praat, dat geldt toch voor iedereen? Alleen in de showbizz, lijkt het, wordt onmiddellijk heel moeilijk gedaan wanneer je zoiets erg vindt". Geen werk Even later: „Ik heb enige jaren ge werkt in verschillende groepjes, omdat ik het toch niet kan mis sen. Voor mijn elpee uitkwam hadden we nog 'Balloon', een groep met John van Teach Inn en een vriendin van me. We de den veel radiowerk, als achter grond voor een programma. Getty: 'Ik ben erg veranderd de laatste jaren'. maar op het laatst gold ook hier: geen hit, geen werk meer op den duur". „Toen John en ik vervolgens ook nog eens uit elkaar gingen (ik heb tien jaar met hem samenge woond), besloot ik maar meteen alles alleen te gaan doen en heb ik dus het plan gekregen voor een solocarrière. Nou, je ziet het, de nieuwe elpee is nu het resul taat". Ze glimlacht wat weemoedig, neemt een sigaret, zegt rustig: „Ik ben erg veranderd de laatste jaren, rustiger geworden mis schien. Ik heb sinds enige tijd een nieuwe vriend: een Portu gees. Hij is steward op een boot en dat betekent dat ik hem per week maar een paar uurtjes kan zien. Soms denk ik: Ik lijk wel gek, om met zoiets door te gaan. „Dat neemt niet weg dat ik vroeger nooit op die manier had kunnen leven, eenvoudig omdat ik er het geduld niet voor zou hebben ge had. En dan: ik wil eerst heel ze ker van mijn zaak zijn, voordat ik me aan iemand bind, dus we gaan eerst vijf weken op vakan tie naar Portugal en als me dat bevalt, wie weet, misschien ga ik dan ooit nog eens in Portugal Kinderen Ze vervolgt dan, ernstig: „Terug naar de succesperiode met Teach Inn zou ik niet meer willen, hoe wel ik ook erg veel plezier heb gehad. De tijd die ik nu door maak is prettiger omdat er veel meer tijd is om bewust te genie ten. Ik ben geen mens om ge leefd te worden en als ik wel eens zie hoe anderen uit dit vak van hot naar haar racen omdat ze zo nodig erbij willen horen, dan heb ik daar diep medelijden mee" „En dan nu: ik zou erg graag kinde ren willen hebben", lacht ze er voorzichtig bij, „en dat bedoel ik dan met de stress van dit vak: kijk nou naar mij, ik heb jaren overal by gezeten en achter het succes aangehold, maar wat heb ik eraan overgehouden? Niet veel dus. Mijn financièn? Daar ben ik doorheen. Mijn zakelijke en artistieke kennissen? Welnee, als je in de showbizz zit ben je altijd alleen, zelfs al ken je velen die het allemaal reuze goed met je voorhebben" MARGRIET HUNFELD DONDERDAG 12 AUGUSTUS HILVERSUM I NCRV 18 07 Hier en nu 19 02 Leger des Hcilskwartier 19 17 De wereld zingt Gods Lof 20 03 Vierkant 21 02 Op de vrye zomertoer 22.02 NCRV- Donderdag-Sport 22.55 Vergelyke- nisscn NOS 23 00 Nws en meded. 23 07 24 00 Met het oog op morgen. KRO 0 02 Laat Op. 1 02 Niemands land 06 02 Van zessen klaar wakker (6 50 Jet levende woord). HILVERSUM II AVRO 18 00 Nws 18 10 Radiojoun IKON 18.30 Kleur AVRO 19 00 Moderne media. 19 20 Richting 19 30 Natafelen 20 00 Nws 20 03 Oorlog en vrede, hoorspel. 21.02 Ser gei Rachmaninoff speelt Serge» Rachmaninoff 21 15 Spel met poe- zie TELE AC 21 30 Micro- el ec tronie a 22.00 Follow me 22.30 Nws AVRO 22 40 Jus in de zomer 23.00 Jazz Spectrum. 23.55 Nws. HILVERSUM lil NOS 18.04 De Vakantiespits TROS 19 02 Poster 20 02 Soul show 22.02 Sesjun 23 02-24.00 Wim van Putten met LP-werk HILVERSUM IV VRIJDAG 13 AUG HILVERSUM I Ieder heel uur nws KRO (7.02 en 8.06 Echo). 9.03 Mensen en me deklinkers. 11 50 Marie-Jose Jans sen 12.03 KRO-Nostalgie (13 06 HILVERSUM II lie (7 30.8 00 en 8.30 Nws NOS 9 05 Gymnastiek voor de vrouw 9 15 De Werkbank 9.25 Waterstanden 9 20 Nws VPRO 9 33 Express Vpro land on tuinbouw 12 30 Nws TROS: 12.36 Aktua 13 00 Nws. 13 10 Inkijk met Inbar NOS 13.30 Nws. 13.33 Meer of minder. 14 30 Nws TE- LEAC 14.33 Vaarbewys (9) NOS: 15.03 Spiegel van Belgie 15.30 Nws. 15.32 De jaren 30 16 00 NSO- Vakantiekrant. (16 30 Nws 17 00 Journalistenforum 17.30 Nws VOO 17.36 INFO-magazine HILVERSUM III Ieder heel uur nws. EO 7.02 Ronduit op drie. 8.03 Tydsein 9 03 De Muzi- HILVERSUM IV NOS: 7.00 Nws 7 02 Vroeg klass. 9.00 Muziek uit de Middeleeuwen en Renaissance 9.30 Horizon 10 00 Vnjdagmorgenconcert. VOO 11 00 Muziek voor miljoenen 12.15 Het Meesterwerk NOS 13 00 Nws 13 05 Nederlandse Muziekmagazine. VPRO: 15.00 Muziek-op-vier Rebe- tikki Kompania HILVERSUM - Nadat de TROS gisteravond de Elvis-Presleyfilm 'G.I. Blues' uitzond, brengt vanavond de AVRO de film 'Fun in Acapulco', eveneens met Elvis de Pelvis, op het scherm. DEN HAAG (ANP) - De Consu mentenbond heeft de Tweede Kamer gevraagd een stokje te steken voor de verhoging van de omroepbijdragen die minister De Boer van CRM volgend jaar wil invoeren. Volgens de plannen wordt het ta rief voor radio plus tv met 11 gul den verhoogd tot 153 gulden per jaar, terwijl de bijdrage voor ra dio alleen met 3 gulden wordt vermeerderd tot 45 gulden. De forse stijging is mede een ge volg van het feit dat ook de We reldomroep voortaan uit de om- roepbijdragenpot moet worden geflnancieerd. Tot dusver ge beurde dat uit de algemene mid delen. De bond maakt er ernstig bezwaar tegen dat de gelden die hierdoof in de pot algemene middelen overschieten niet via een belas tingverlaging worden teruggege ven aan de consument. Daardoor krijgt de verhoging van de om roepbijdrage het karakter van een belastingverhoging, aldus de brief aan de Tweede Kamer. bevoegdheid om over de verho ging van de omroepgelden een oordeel te vellen. Indien het par lement dat verlangt, moet de ver hoging namelijk "per wet" - dus via de Kamer - worden vastge steld. Een verzoek daartoe moet dan voor 25 augustus worden in gediend. NEDERLAND 1 NOS 18.20 Nieuws voor slechthorijnden 18.58 Journaal AVRO 19.00 Wie van de drie. Spelprogramma met Albert Mol, Martine Bijl, Eveline Velsen en Kees Brusse. 19.30 Fun in Acapulco. Muzikale speel film uit 1963 van Richard Thorpe, met Elvis Presley in de hoofdrol. Elvis speelt in zijn 13e speelfilm de rol van trapeze-artiest Mike Windgren, die na een ongeluk waarbij een collega van hem ernstig werd gewond, het circus- leven vaarwel zegt en een carrière als zanger wil opbouwen. Elvis zingt in deze film o.a.: „Bolsa Nova Baby", Mexico", „El Toro" en „Guadalajara". 21.05 The meeting of the spirits. In 1979 kwamen in de Royal Albert Hall de gi taristen John McLaughlin, Paco da Lucia en Larry Coryell bijeen onder de titel „The meeting of the spirits". Een Brits tv-team maakte opnamen van deze geslaagde combinatie van jazz-, flamenco-, en rockmuziek. NOS 21.30 Journaal 21.55 Verre Volken. Japanse documen taireserie over natuurvolken die in hun bestaan worden bedreigd. Van avond: „Pygmeeën, jagers in het Ituri- woud van Zaire". Pygmeeën leven in de bossen die zich uitstrekken dwars over Equatoriaal Afrika. In het Ituri- woud leeft een stam die „Bandibuti" wordt genoemd en alom groot respect geniet wegens hun moed tijdens de jacht. 22.45 Journaal 22.50 Nieuws voor slechthorenden VRIJDAG NOS 13.00- 13.05 Nieuws voor slechthoren den NEDERLAND 2 18.45 Bereboot KRO 18.59 Cijfers en letters, Spelprogram- 19.25 De Sullivans. TV-serie met Paul Cronin en Lorraine Bayly rond de be levenissen van een Australische fami lie. NOS 20.00 Journaal KRO 20.27 Centennial. TV-serie met Lynn Redgrave, Rafael Campos en William Atherton. Afl. 10: „Het fortuin". Char lotte is sterk afhankelijk van Jim Lloyd en wordt, ondanks hun uiteen lopende achtergronden, op hem ver liefd. Jim beleeft opnieuw een liefde savontuur met Clemma Zendt, klein dochter van wijlen Pasquinel. Clem ma (ontdekt echter spoedig dat ze te gen de doortastende Charlotte niet op gewassen is. Sheriff Dumire en Philip Wendell leggen hun twist bij als er een gewapende overval op handen is. 21.15 Brandpunt. Gesprek met D'66 lijsttrekker Jan Terlouw. Met het oog op de komende kamerver kiezingen zullen in de volgende vier uitzendingen van de televisie-actuali teitenrubriek "Brandpunt" van de KRO de lijsttrekkers van de vier grote politieke partijen gast zijn. Het eerst komt Jan Terlouw van D'66 vanavond aan de beurt. Men praat met hem over de politieke situatie. Er is ook een ge filmd portret van Tcrlouw in deze uit zending. 22.00 Op het spoor van de mens. The making of mankind". Britse documen taireserie van Richard Leakey over de geschiedenis van de mensheid. Afl 5: „Dichter bij huis". Opgravingen in Griekenland, Duitsland en Frankrijk bieden een schat aan nauwkeurig af gewerkte stenen werktuigen van de Neanderthal-mens. Deze mensachtige moet heel wat intelligenter en vaardi ger zijn geweest dan de brute domkop waarvoor hij heel lang werd gehou den. NOS 22.55 Journaal 23.00 Nieuws voor slechthorenden NOS 13.00 - 13.05 Nieuws voor slechthoren den BELGIË 18.00 Emilie. Belgische kinderserie: „Emilie en Stefaan kijken naar de die ren". 18.05 Er was eens... de mens. Franse te kenfilmserie van Albert Barillë over de geschiedenis van het mensdom. Afl. 17: „De gouden eeuw van de Ver enigde Provincies". In 1579 worden in Utrecht de Verenigde Provinciën op gericht. in 1581 wordt de Republiek uitgeroepen. In 1594 wordt de Oost-In dische Compagnie gesticht. Na de ne derlaag van de Armada heeft Spanje het moeilijk om zich tegen de Neder landse ondernemingen te verzetten. In de verre gebieden worden nederzettin gen en handelsposten ingeplant, de economie van de Nederlanden neemt een hoge vlucht. Maar ook op andere gebieden is dit een gouden tijd voor de jonge Republiek... 18.30 Avonturenboeken. „Book Adven tures", Amerikaanse jeugdreeks waar in bekende figuren uit de klassieke en de hedendaagse literatuur tot leven worden gebracht. Vandaag: „De vier wensen". Jane, een jong meisje, koes tert allerlei onvervulde dromen en ver langens, zoals: een eigen kamer, een kat, een andere kleur haar. Al die on vervulde wensen wijzen erop dat Jane helemaal niet tevreden is met haar le ventje. Haar grootmoeder geeft haar de raad dat zij beter zou proberen haar wensen te realiseren in plaats van te klagen, maar dat heeft geen uitwer king. Totdat Jane een geheimzinnige vreemdeling, een zekere Skeeter, ont moet. Hij vertelt haar vier wens verha len. 19.12 Uitzending door derden. Program ma van de Liberale Radio- en TV-Om- roep. 19.37 Programma-overzicht, -medede lingen en uitslagen liedjestoto 19.45 Journaal 20.10 Paradijsvogels. TV-serie van Mark De Bie naar Gaston Mariens. Met Ward De Ravet, Jef Burm, Linda Le- pomme. Bob De Moor, Machteld Ra- moudt. Luc De Smet. Afl. 23: Er wordt feest gevierd om dat de ruwbouw van de nieuwe kerk klaar is. Goeleke is verdrietig omdat Veer niet naar huis komt. En Bolle, die de hele tijd wor sten stond te braden, voelt zich niet lekker. Rietje brengt hem naar huis, waar hij met de minuut achteruit gaat en tenslotte sterft. 21.00 Panorama. „De doodgeboren re voluties van Hyde Park". Documen taire over de beroemde Speaker's Cor ner in het Londense Hyde Park, over de sprekers, hun publiek, hun filosofie en hun boodschap. 21.50 Het Valkenest. „Falcon Crest", Amerikaanse serie over het wel en wee van Californische wijnbouwers. Met Jane Wyman, Clu Gulager, Samantha Eggar. Abby Dalton, Nick Ramus en Silvana Gallardo. Afl. 8: „Heer des hui zes". Angie gaat naar Rome voor een internationale wijnkeuring en laat het beheer van het Valkenest in handen van Lance, niet zonder hem te waar schuwen voor de twijfelachtige prak tijken van wijnhandelaar Sloane. 22.40 Journaal WDR 18.00 Das Kriminalmagazin 18.10 Hollywood. Belevenissen uit de tijd van de stommefilm. 19.15 Hier und Heute. Regionale actuali teiten. 19.45 Garten der Phantasie 20.00 Journaal. Aansluitend: Veilig ver keer. 20.18 Schlag auf Schlag 21.45 Cafe in Takt. Muziekprogramma met Peter Horton. 22.30 Tagesthemen 23.00 Anpassung an eine zerstoerte Illu sion. TV spel van Peter Scheibler met Claudia Rieschel, Christian Kohlund en Erwin Wirschaz: De jonge lerares Franziska Diepcnbrock krijgt proble men als ze op de school, waar ze nog geen vaste aanstelling heeft, verande ringen in het onderwijssysteem wil doorvoeren. De leerkrachten die daar al jaren les geven voelen mets voor de zelfverzekerde nieuwe onderwyze- 00.30 Journaal VRIJDAG 10.00 Journaal en Thema's van de dag 10.23 Bluhe immer. Het kleine tv-spel. 11.25 Mosaik. Programma voor de ou dere generatie. 11.55 Terugblik 12.10 Andrej Sacharow 12.55 Persoverzicht 13.00 13.15 Journaal 16.15 Journaal 16.20 Mit der Kamera dabei. „SOS- Nordsee". Film van Peter Rosinski over reddingsoperaties op de Noord- 17.00 Crystal Voyager. „Avonturen op de surfplank". Filmimpressies van George Greenough van het surfen voor de Californische kust, met mu ziek van Pink Floyd. 17.50 Journaal DUITSLAND 2 18.20 Ach du lieber Vater!. TV-sene voor de jeugd: Karin, een collega van Diana, heeft zich aangesloten bij de groep SMILE, een groep die met glim lachen geld wil verdienen. 18.57 Programma-overzicht 19.00 Journaal 19.30 Variété, Variété. Lou van Burg presenteert internationale artiesten Enrico Romero, het Duo Torres, Ireen Sheer, Pierre Bagee e.a. 21.00 Journaal 21.20 Andrej Sacharov. „Van dienaar van de macht tot advocaat van de machtelozen" Bernd Nielsen-Stokke- by en Hanus Weber schetsen een pro- tret van Andrej Sacharov aan de hand van tot nog toe onbekend materiaal, dat vanuit Gorkij naar buiten werd ge smokkeld. 22.05 Bluhe immer. Film van Wilfned Kaute en Udo Stemmetz: Gedragspa tronen en relaties van bewoners van de Duisburgse volkstuintjes staan centraal in deze film van Wilfried Kau te en Udo Steinmetz. 23.10 Journaal VRIJDAG 10.00 - 13.15 Programma-overname Duitsland 1 14.57 Programma-overzicht 15.00 Journaal 15.03 ZDF-Ferienprogramm fur Kin der: 15.03 Vakantiekalender. Vakantie-acti- viteiten in dorp en stad 15.30 Der bose Geist von Jambui. Russi sche speelfilm uit 1977 van Bons Bu- nejev met Juri Saborowski, Olga Jen- zake.a In Oost-Siberie verdwijnen te gen het einde van de jaren veertig op raadselachtige wijze deelnemers aan expedities die landmetingen uitvoe ren. Feddossejev. leider van een expe ditie, gaat op onderzoek uit. 17.00 Journaal 17.08 Tele-Illustrierte. Gevarieerd pro gramma met actualiteiten, sport en amusement. 18.00 Het programma met de muis 18.30 Textiles Gestalten. ..Met was en verf - batik op textiel". Aflevenng uit de serie over textielbewerking van Jo- han Fnckc 19.00 Baedekers Rheinreise 1849. „Hei delberg" Vijfde aflevering uit een serie over klassieke literatuur over RJ DU 19.15 Garten in England. ^.Perfecte pracht". Sene over de Britse tuinar chitectuur. 19.45 Journal 3. Regionale actualiteiten. 19.45 Journaal 20.15 Capriolen. Duitse speelfilm (zw) uit 1937 van Gustaf Grundgef; Marianne Hoppe, Gustaf Grundgens en Fita Benkhoff Pilote Mabel Atkin son. de eerste vrouw die „solo" de At lantische Oceaan overstak en verslag gever Jack Warren, die graag negatief over vrouwen schrijft, worden verliefd op elkaar Mabel belooft het vliegen op te geven en Jacht het schrijven over vrouwen Het komt tot een huwe lijk, maar Mabel kan het vliegen niet i 21.40 Ich und du. „Seksuele voorlich ting. hoe ver kan en mag deze gaan Gevarieerd programma met Hiltrud Sennhenn en Michael Collen. Ge sprekken. spelletjes en informatie over huwelijks- en levensproblemen. 22.40 Soap. Komische Amerikaanse se ne rond de families Tate en Campbell Danny, die Burt niet kon doden, moet onderduiken, omdat de mafia hem op de hielen zit Hy wil niet dat zyn moe der dat te weten komt en geeft zich uit voor geheim agent. 23.05 Journaal

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 5