Transfer Kist ketst alsnog af Voortvarende start van Lonk Sanders contactlenzen da's pas fijn Profronde met beperkte inbreng nationale ploegen Rel in schutterswereld WIEL Deel concurrentie haakt vroeg af op NK Paris St. Germain trekt zich op laatste moment terug Cruijff niet fit voor 707-toernooi Laatste test Kraay Uitslag lotto WOENSDAG 11 AUGUSTUS 1982 DEN BOSCH - De organisatie van de 25e profronde van Nederland, die van maandag 23 tot en met zaterdag 25 augustus wordt ge houden, houdt de deelneming beperkt tot twee Nederlandse en acht buitenlandse ploegen. „Wie als wilerkenner de zaken in Nederland nuchter bekijkt, kan niet anders dan constateren dat er één goede en één behoorlijke professionele ploeg bestaat. Bei den hebben we", aldus technisch manager Piet Liebregts. Zijn broer Hennie wil met een con- binatie van twee ploegen, aange vuld met één of twee gastren- ners, alsnog deelnemen en heeft gedreigd met een kort geding in dien geen toestemming gegeven wordt. Piet Liebregts: „Van ge dingen lig ik niet wakker, het is mode daarmee onmiddellijk te dreigen. Als organisatie kunnen we ons echter niet meer dan tien ploegen veroorloven". „Van de proflicenties die in Neder land zijn uitgereikt, is eenderde niet terecht verstrekt. Een trim mer die profwielrenner wil wor den, kan een proflicentie aanvra gen en de KNWU kan dat niet weigeren. Maar een proflicentie houdt nog niet in dat iemand ook een profrenner is". Favoriet is de ploeg van Peter Post (die van 15 tot 22 augustus eerst nog de Ronde van West-Duits- land rijdt) met onder andere Ger- rie Knetemann, Jan Raas, Henk Lubberding Velde. In de tweede Nederlandse ploeg van Jos Elen rijden Hans Langerijs, Jos LammeHienk en gastrenner Roy Schuiten, die om voor het volgend seizoen een nieuwe werkgever te kunnen vinden volgens Liebregts de voorkeur geeft aan de Ronde van Nederland boven deelneming aan het WK achtervolging op de baan, waarvoor de KNWU hem heeft ingeschreven. Bij de KNWU is de WK-afschrijving van Schuiten overigens nog niet binnen. Walter Godefroot komt verder met Peter Winnen en Gregor Braun, Lomme Driessens met Daniel Willems, Roger Swerts met Adrie en Jan van Houwelingen, Fred de Bruyne met Hennie Kui per, Bert Oosterbosch, Adrie van der Poel en Hennie Stamsnijder en Jean-Pierre Danguillaume met Joop Zoetemelk. De totale kosten van deze 25e prof- ronde, welke nu voor de achtste achtereenvolgende maal wordt gehouden (in 1909 werd de eerste gehouden) bedragen vier ton. SCHEVENINGEN (ANP) Louk Sanders is gisteren met een simpele overwinning op Paul van Geuns op weg gegaan naar zijn negende natio nale tennistitel op rij. De Leidenaar, als eerste geplaatst, won in de eerste ronde van de „nationale" met duidelijke cijfers: 6-4, 6-2, 6-2. Marc Albert geldt nog als één van de weinige concurrenten voor natio naal tenniskampioen Louk Sanders. Hij bleef in de race door een dige 6-4, 6-0, 6-3 zege op Bolsius. Bovendien is het aantal concurren ten van Sanders op de eerste ech te dag op de Mets-banen in Sche- veningen gereduceerd. Michiel Schapers meldde zich wegens ziekte af. De finalist van vorig jaar had koorts. Daarmee ver dween een speler, die wellicht voor een broodnodige sensatie had kunnen zorgen. Theo Gorter en Martin Koek reikten niet tot de tweecle ronde. Van de eerste was dat zijn eigen schuld Gorter gaf de partij tegen Johan Veke- mans op - maar Koek kon niet op tegen het geweld dat jeugdkam pioen Menno Oosting ontketen de: 6-4. 0-6. 7-6, 6-1. Oosting zorgde daarmee voor de enige verrassing in de eerste ron de, waarin verder, met uitzonde ring van Vekemans en Frans de Haan (walk over tegen Scha pers), alle rechtstreeks tot het NIEUW WEERDINGE (ANP)- Geert Rosien neemt geen genoegen met de mededeling van de Nederlandse Schuttersassociatie (KNSA) dat hij zijn nationale titel in het kleiduivenschieten moet inleveren. De 39- jarige schutter, die tien dagen geleden in Weert voor de tweede keer het kampioenschap pakte, werd als nog gediskwalificeerd, omdat hij met te zware hagel zou hebben geschoten. Hetzelfde overkwam Bean van Limbeek, die tweede werd. De titel gaat nu auto matisch naar Eric Swinkels, die als derde finishte. Johan van der Rosien en Van Limbeek zijn woedend over de diskwa lificatie waardoor ze het EK in Italië en het WK in Venuzuela kunnen missen. Rosien eist van de KNSA opheldering over de wijze waarop zijn patronen zijn gewogen, overigens na een protest van Van Limbeek. "Want ik heb geen patronen afgegeven. Kennelijk hebben ze een aantal patronen uit mijn jas, die ver derop hing, gehaald". Rosien, die uitsluit dat hij met te zware hagel zou heb ben geschoten, vreest dat er fraude in het spel is ge weest. "Een kwaadwillige kan heel gemakkelijk zwaardere patronen in mijn jaszak hebben gestopt. Net zo gemakkelijk als dat een official er zonder mijn voorkennis patronen heeft uitgehaald". •Van Limbeek is nog verontwaardigder."Je reinste zwijnerij" noemt hij zijn diskwalificatie. "Ik schoot die dagen met patronen die ik notabene had gekocht bij Swinkels, die met dezelfde hagel schoot. De mijne bleek te zwaar te zijn toen ik protesteerde legen Ro sien, dus die van Swinkels ook. Toen hij dat in de gaten had is hij de laatste ronde overgestapt op an dere patronen. En hij hoort nu niets over een schor sing, maar wordt zelfs tot kampioen uitgeroepen. En hij is niet eens als derde geëindigd, maar mijn neef Harold van 16, maar toen hij meer had geschoten dan Swinkels werd hij uit de uitslag geschrapt om dat hij jeugdschutter is. Daar ga ik tegen proteste- ALKMAAR (GPD) De transfer van Kees Kist naar Paris Saint Germain gaat niet door. De 30-jarige aanvaller tekende gisteren weliswaar een contract van drie jaar bij de Franse bekerhouder, maar vanmorgen vroeg werden de onderhandelingen tussen Paris Saint Germain en az'67 plotseling afgebroken, „omdat", zo verklaarde een woordvoer der van de Franse club, „beide partijen het niet eens konden worden". Waar de onderhandelingen precies op zijn afgeketst wilde hij niet zeggen. In eerste instantie leek Paris Saint Germain bereid het door AZ'67 verlangde transferbe drag van om en nabij de 1.6 mil joen op tafel te leggen, maar vol gens de woordvoerder van Paris Saint Germain kwam de Alk- maarse club op het allerlaatste moment met nog zo veel aanvul lende eisen op tafel dat het niet verantwoord was de transfer door te zetten. De belangstelling van Paris Saint AMSTERDAM (GPD) - De kans dat Johan Cruijff met Ajax kan deelnemen aan het Amsterdam-707-toernooi dat komend weekeinde in het Olympisch Stadion wordt af gewerkt, is minimaal. Cruijff ondervindt nog altijd zoveel hinder van zijn voetkwetsuur dat het volgens clubarts John Rolink die „Nummer 14" gis termiddag onderzocht, ui terst twijfelachtig is dat de Ajacied zal spelen. Pas na de warming-up vrijdag voor de eerste wedstrijd tegen Tot tenham Hotspur zal Cruijff in overleg met de medische staf een beslissing nemen. Rolink: "Hoewel Cruijff zelf graag wil spelen, geef ik hem eerlijk gezegd mede gelet op de trainingsachterstand die hij heeft, weinig kans". Germain voor de voormalige Eu ropees topscorer, die sinds 1972 in dienst was bij AZ, dateerde van het afgelopen weekeinde toen de Alkmaarse formatie ac tief was tijdens een internatio naal voetbaltoernooi in het Ita liaanse Rimini. Tijdens dat door AZ gewonnen toernooi viel Kist, die later tot de beste speler werd uitgeroepen, zo op, dat de Franse club zondagavond laat nog con tact met hem zocht. Maandag be reikte Paris Saint Germain al mondeling overeenstemming met de spits, die momenteel nog in Parijs verblijft maar voorlopig voor commentaar onbereikbaar Ook AZ ging aanvankelijk schoor voetend akkoord. Dit ondanks het feit, dat geldschieter Klaas Molenaar weinig voor de transac tie voelde omdat dit een verdere uitholling van het spelerspoten- tieel zou betekenen. Omdat Paris Saint Germain echter diep in de geldbuidel wilde tasten - de club bood bijna een half miljoen meer dan het Italiaanse Genua, dat eerder aan Kist trok - ging Mole naar in eerste instantie overstag. Waarom hij in een later stadium op dit besluit terug is gekomen, is nog niet bekend, want ook Mole naar was niet voor commentaar bereikbaar. Kist zou de tweede buitenlander bij de Parijse be kerwinnaar van het afgelopen seizoen worden. Eerder huurde men de Argentijn Ardiles van het Engelse Tottenham Hotspur. Pa ris Saint Germain trok overigens in een eerder stadium ook de Joegoslaaf Sucic aan, maar de Joegoslavische autoriteiten ga ven de international uiteindelijk geen toestemming naar het bui tenland uit te wijken. Om de transfer te kunnen realiseren was Kist, die door deze overgang definitief uit de financiële pro blemen wilde komen, overigens genoodzaakt zijn nog een jaar doorlopend contract af te kopen. Nu de transfer van Kist echter niet doorgaat, wordt trainer Hans Eij- kenbroek waarschijnlijk van een belangrijk probleem verlost. Want de kans dat hij voor Kist een volwaardige vervanger had kunnen aantrekken was gelet op de financiële situatie bij AZ'67 uiterst gering. Of Eijkenbroek vrijdag in het Amsterdam-707- toernooi evenwel al weer kan be schikken over de blonde spits- speler valt op dit moment nog moeilijk te zeggen. AZ had die voorwaarde bedongen bij een eventuele transfer van Kist. Maar tot woede en teleurstelling van organisator Jack van Zanten be sloot het AZ-bestuur van die dwingende voorwaarde af te zien. Behalve Kist zouden bij de Alk- maarders ook Jos Jonker en Hu- go Hovenkampontbreken. Jon ker werd gisteren geopereerd aan een ontsteking in het scheen- en kuitbeen en is zeker tien da gen uitgeschakeld. Hugo Hoven- kamp is nog steeds herstellende van een meniscusoperatie. ADVERTENTIE maar dan wel van een ANVC-contactlensspecialist lfQTl f*|Pf1 Nieuwe Rijn 62 Leiden 071 -124108 (Van onze sportredactie) ROTTERDAM - Hans Kraay zal vandaag pas na een medische keuring en diepgaand overleg met zijn gezin beslissen of hij al dan niet doorgaat bij Feyenoord. Kraay ondergaat de test van daag op eigen initiatief en zal daarna in een gesprek met be stuurslid Aad van der Laan zijn beslissing meedelen. De keus blijft daarbij verrassend beperkt tot twee mogelijkheden. Of Kraay gaat door als trainer-coach, in welk geval hij morgen weer begint, óf hij stopt radicaal Kiest Kraay voor het eerste dan wil hij zijn functie wel met enige restricties uitoefenen. Hij zou de wedstrijdleiding in dat geval willen laten aan Ab Fafie en zich alleen met de trainingen willen bemoe Feyenoord zal elke beslissing Kraay accepteren. bruto 300.000,-, derde prijs: aars, elk bruto ƒ2198,- vierde prijs: 5693 winnaars, elk 47,40, vijfde prijs: 82092 winnaars, elk 5,-. Uitslag cijferspel 31: winnende 6 cijfers goed: 2 winnaars, elk bruto 100.000,-, 5 cijfers goed: 1 winnaar, bruto 10.000.-, 4 cijfers goed: 28 win naars, elk 1.000,-, 3 cyfers goed: 156 i. elk 100,-, 2 cijfers goed: 1612 ■s, elk 10.-. nu we 'T 7qo-i CN6R f&czwie hebben, je WET car ONZE - .KkS&ZS NOS steeds hoofdtoernooi toegelaten spelers zegevierden. Vermeldenswaard was voorts bij de heren nog dat Huub van Boeckel. na het uitvallen van Schapers met Wilborts en Albert de voornaamste concurrent van Sanders, tegen veteraan Hans Adama van Scheltema een wel haast unieke score wist te ma ken. Van Boeckel gunde zijn op ponent geen enkele game en slechts achttien punten. Dat be tekende een absoluut dieptere cord voor de nationale kam pioenschappen. Nooit eerder wist een speler zo gemakkelijk een wedstrijd te winnen. Bij de dames kon dc jeugd de ge vestigde orde geen duimbreed in de weg leggen. Op Yvette Flu na. die na een marathonpartij ver loor van Judith Warringa, dron gen alle rechtstreeks tot het hoofdtoernooi toegelaten speel sters door tot de kwartfinales Sommigen (Nanette Schutte en Elly Vessies) hadden daar drie sets voor nodig. Anderen deden dat simpelweg in twee sets. Zelfs Astrid Suurbeek, inmiddels 35 jaar, had geen moeite met Han- neke Raaijmakers: 7-5 6-2. UITSLAGEN Eerste ronde herenenkelspel: John Ve- keman - Theo Gorter 61. 4-4. Gorter geeft op wegens riekte, René Moos - Jack Willeman 3-6, 6-3, 6-4. 7-5, Chns Vermeeren - Maarten Keunen 6-4, 6-3, 6-4, Marc Albert - Giel Bolsius 6-4, 6-0. 6-3. Ton Sie - Otto Panman 6-3, 6-3, 6-2, Frits Don - Ad van der Sman 6-16-0. 6- 2 Frans de Haan - Michiel Schapers walk over, Menno Oosting - Martin Koek 6-4. 0-6, 7-6, 6-1. Huub van Boeckel - Hans Adama van Scheltema 6-0, 6-0, 6-0. Hans Everaars - René Gorter 6-4. 3-6, 6-2. 6-2. Louk Sanders - Paul van Geuns 6-4, 6-2, 6-2, Ene Wilborts - Onno Takx 6-2. 6 1. 6-2. René Boers - John Riethoven 6-2. 6-0, 6-2, Mike Newberry - Joost van der Marcel 6-3, 6-2, 7-6, Rob Hak - Frank La- pre 7-6, 2-6, 6-3, 4-6, 6-4, Rolf Thung Bennu van Veggel 6-4. 4-6, 6-3, 6-2 Eerste ronde damesenkelspel kers 7-5,6-2. Karin Moos - Yolanda Lem- beek 6-4. 6-4, Elly Vessies - Mariette Pakker 4-6. 6-3, 6-2. Mariene van de Torre - Nicole Jagerman 7 6. 6-2, Tine Zwaan - Simone Schilder 6-2. 6-3, Na nette Schutte - Annette Bouwer 3-6. 6-4. 6-3. Judith Warringa - Yvette Flu 4-6. 6 3. 9-7. Rijnkanters Kees Kist blijft toch in Alkmaar. Diep in de nacht strandden de contractbesprekingen met het Franse Paris St. Germain, dat bereid was ruim 1,5 miljoen op tafel te leggen maar niet aan tal van aanvullende voorwaarden kon voldoen. Pieter Parlevlict had gisteren een gemakkelijk dag in het tennis toernooi van dc Rijnkanters. In het HEC hoefde hij tegen Van Egmond geen spel af te staan (6- 0. 6-0). Het was de snelste 8Cfe van de dag. Met het inslaan inbe grepen. duurde de partij nauwe lijks drie kwartier. In het DEC viel een verrassing De onbekende Monfils schakelde Bennink uit: 6-0, 0-6, 1-0. bij wel ke stand laatstgenoemde de strijd staakte. Met haar ver dween de eerste geplaatste speel ster uit de strijd in Rijnsburg. Zij was als nr: 3 gekwalificeerd. De als tweede geplaatste Simone den Hollander wist zich wel te handhaven. Zij klopte Goudsmit zonder grote problemen met 6 4, 6-2 en stapte met deze winst als eerste de halve finale binnen In het GDC werd het als nr 5 ge klasseerde duo Piet van Duyvcn- voorde/Dons Knott uitgescha keld door Anneke Wijnveldt/Jan van Duyn 0-6, 4 6. In C waren verder ook Dennis van de Water en zijn vaste "maat" Har Walen kamp weer eens succesvol. Zij bleven royaal de baas over de combinatie de Graaf/ Dokters van Leeuwen. 6-2, 6-0 Theo Poots, favoriet in het HED kende een moeilijke eerste set te gen Dick van Laeuwcn, maar toen kende hij die barnc.. j. ha I genomen stoomde hij vlot door. 7-6,6-1. Evenals Simone den Hol lander bij de dames was hij bij de heren de eerste halve finalist. Nieuw Vennep In Nieuw Vennep boekte Bob van Overbeeke een zege op dc Jong, 7-6, 5-7, 6-1 Ook Charlie Assel bergs bleef tegen Vlooybergs aan de goede kant van de score. 6 3. 5-7. 6-1. Winst was voor Marcel Vink niet weggelegd, maar met de drie sets nederlaag tegen de als eerste geplaatste Hans Brug gema mag hij met ontevreden zon. Het werd 6-1, 4 6, 6-1, voor Bruggc- ma. In het HDB waren de spelers uit de Leidse regio eveneens suc cesvol. Leon Daamen/Annc Jan van der Meer wonnen van Van Ingen en De Rooy. (6-2. 6-2). John en Charlie Assclbergs ko gelden zich in drie sets langs Vink en Van Tngt (4 6. 6 3. 6-2) en Herman van der Capcllen en Hcnny Koemans hadden met Friedhof Horslet/Bronk totaal 'Ti moei',. 6 1, 6 Bob V.in Overbeeke/Bleeksma kwamen tegen Ten Catc/Lohuis niet ver der dan een set geluk De parUj wordt vandaag afgewerkt In het DEB moest Petra Welzel zich in twee sets gewonnen geven aan Xandra Hageman, 1-6, 5-7. FRANK BONTE

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 9