Amsterdam 707: minder allure Tenriisjeugd grijpt kans op "national' Laatste test voor honkbalploeg AZ'67 winnaar Rimini-toernooi Sneekweek Meespelen Johan Cruijff twijfelachtig Pasjes voor supporters FC Den Haag DINSDAG 10 AUGUSTUS 1982 RIMINI (ANP) - AZ'67 heeft het internationale voetbal toernooi van Rimini gewon nen. In de finale wonnen de Alkmaarders na het nemen van strafschoppen van AS Roma. Na de reglementaire speeltijd was de stand 2-2. Conti gaf Roma de leiding, maar Kees Kist - uitgeroepen tot beste speler van het toer nooi - scoorde daarna twee keer voor AZ. Cruzio bracht de "Romeinen vervolgens op gelijke hoogte. In de reeks strafschoppen miste de Oos tenrijker Prohaska voor AS Roma, waardoor AZ winnaar werd. De eerste wedstrijd had AZ'67 met 3-1 gewonnen van Atle- tico Mineiro uit Brazilië, dat onlangs in het toernooi van Saint Germain te Parijs zege vierde. Bij de rust was het 1-0 voor de Alkmaarders door een treffer van Ype Ane- ma. Kist en Tol hadden na de rust succes voor AZ en Eder scoorde voor Atletico tegen. AS Roma haalde de eind strijd door de plaatselijke club Cesena na strafschop pen te bedwingen. Mede in het kader van "Eind hoven 750 jaar stad" houdt PSV vrijdag en zondag een internationaal voetbaltoer nooi. Aan het toernooi nemen deel: Ipswich Town (Eng), Standard Luik (Bel), Brigh ton (Eng) en PSV. Ipswich Town en Standard speelden vorig jaar de finale van het Amsterdam 706 toernooi. Vrijdagavond om 19.00 uur spe len Ipswich Town en Stan dard Luik de eerste wed strijd. Om 21.00 uur treedt PSV aan tegen Brighton. Het wedstrijdschema is door het lot bepaald. Zondag volgen om 18.00 en 20.00 uur de wed strijden om resp. de derde en vierde plaats en de finale. De winnaar van het toernooi ont vangt een premie van 50.000 gulden, de vierde plaats le vert altijd nog 10.000 gulden op. Verder zijn er extra-pre mies voor de sportiefste ploeg, de beste speler van het toernooi en de produktiefste formatie. PSV verwacht voor het toer nooi minimaal 25.000 toe schouwers waardoor de kos ten gedekt kunnen worden. SCHEVENINGEN (ANP) - Op de kwalificatiedag voor het tennis toernooi om het Nederlandse kampioenschap, dat op de Mets- banen in Scheveningen wordt gehouden, heeft de jeugd toege slagen. Bij de dames waren zes juniores SNEEK - Zo gladjes als de tradi tionele wedstrijd in de Regenbogen tussen Holland en Friesland op De Kaag verliep, zo moeizaam gaat het er in Sneek aan toe. Het ene protest na het andere maakt het onmogelijk om een dui delijk beeld na twee wedstrijdda gen te schetsen. Zondag won Fries land, gisteren kwam de organisa tie er wederom niet uit. In de individuele wedstrijd ging het wel allemaal goed, zoals ook de foto hierboven laat zien. Goed zeil- weer en veel strijd daar op het Sne- kermeer. Donker en Bakker probe ren elkaar óf te loeven. toegelaten, van wie er vyi door drongen tot het hoofdtoernooi. Van de drie jongens wisten Jo- han Vekemans en Menno Oos- ting zich staande te houden te genover de oudere garde. Oos- ting, de kersverse nationale kam pioen tot en met achttien jaar. kwam zelfs tot een opmerkelijke prestatie door Marian Laudin slechts vier games te gunnen: 6-3. 6-1.6-0. Die prestatie was des te opmerke lijker. omdat de inmiddels 36-ja- rige Nederlander van Tsjechoslo- waakse afkomst de afgelopen week een sterke indruk had ge maakt. Laudin, die al jaren mee draait in de vaderlandse tennis- top, versloeg op het toernooi van Leeuwenbergh achtereenvol gens Rolf Thung. Theo Gorter en de achtvoudige nationale kam pioen Louk Sanders, waarna hij zondag in de finale ten onder ging tegen Mike Newberry. Op basis van de uitslagen vond Lau din het dan ook belachelijk dat hij zich moest kwalificeren voor de "nationale". De concentratie ontbrak bij Lau din en de tweemaal zo jonge Oos- ting begon bovendien uitste kend. Met gevarieerd spel. waar- in de tempowiselingen elkaar snel opvolgden, zette Oosting zyn tegenstander onder druk, hetgeen al snel leidde tot een voorsprong van 4-0 in de eerste set. Laudin krabbelde terug, maar kon toch niet voorkomen dat de jeugdspeler uit Son de eerste set won: 6-3. Vanaf dat moment was het verzet van Lau din helemaal gebroken. Ongeïn teresseerd tenniste hij verder zonder dat hij zich werkelijk in spande om de partij nog te win nen. Oosting bleef onverstoord zijn topspinballen en harde op slag op zijn tegenstander afvuren en verspeelde nog slechts één ga me: 6-1. 6—0. Voor het overige gebeurde er niet veel schokkends by de heren of het moest de overwinning van Ad van der Sman op Gerbrand Appelboom zyn. Van Appel boom is echter bekend, dat hij erg wisselvallig optreedt. Boven dien heefi hij de afgelopen maan den nauwelijks een racket in zyn hand gehad, zodat de 2-6, 1-6, 1-6 nederlaag geenszins toeval lig was. Van de drie jeugdspelers kwalificeerde zich naast Oosting ook Johan Vekemans zich voor het hoofdtoernooi. Tom Nyssen moest zijn meerdere erkennen in Otto Panman. ADVERTENTIE Of fietsers welkom zijn dat zie je aan 't fietsrek. AMSTERDAM (GPD) - Ondanks de aanwezigheid van tot de verbeelding sprekende deelnemers als Ajax, AZ'67, FC Koln en Tottenham Hotspur, heeft het Amsterdam-707- toernooi dat het komend weekeinde in het Olympisch Stadion wordt afgewerkt, niet de allure die de voorgaande zeven edities kenmerkten. Die devaluatie is voornamelijk het gevolg van tegenvallers die organisator Jack van Zanten de afgelopen maanden heeft moeten incasseren. Zo lukte het in tegenstelling tot voorgaande toernooien ditmaal niet een internationale scheids rechter aan te trekken voor de fi nale, waardoor enkel Nederland se arbiters in actie komen, raakte AZ vier topspelers en Amster- dam-707 zodoende een extra trekpleister kwijt en is het uiterst twijfelachtig of Johan Cruijff voor vrijdag, de openingsdag, hersteld is van zijn voetblessure die hij twee weken geleden tij dens het duel met Noord wijk op liep. Ajax-arts John Rolink zal in de loop van vandaag de kwetsuur - een gescheurde spier onder de voet - van de „Nummer 14" be kijken, waarna de beslissing of hij wel of niet zal spelen in het Amsterdam-toernooi aan Cruijff zelf zal worden overgelaten. „Normaal gesproken staan er twee a drie weken voor een der gelijke blessure", aldus Rolink. „Er zijn er nu twee voorbij. Wan neer blijkt dat hij er goed op kan lopen, is er medisch gezien geen belemmering om te gaan trainen. Cruijff heeft dan nog drie dagen de tijd om te testen of hij in staat is te spelen. Cruijff heeft veel er varing en weet precies wat hij Bewindvoerder: SC Amersfoort kan deelnemen aan competitie AMERSFOORT (ANP) - Sport club Amersfoort zal aan de ko mende voetbalcompetitie in de eerste divisie kunnen deelne men. Dat is de conclusie van de Amerfoortse advocaat-procureur mr. J.W. Pothof, die door de Utrechtse rechtbank als bewind voerder by de club is aangewe zen. Afgelopen week heeft mr. Pothof besprekingen gevoerd met be stuur, spelers en diverse bij de vereniging betrokken instanties. Zijn eerste indruk daarover was: "Er zijn nog wel wat complica ties. Ik wil me blijvend informe ren over de gang van zaken, vooral ten aanzien van de credi teuren, die we zo veel mogelijk tevreden willen stellen. Met de spelers hoop ik deze week rond te komen. Eén dezer dagen zal ik hen nieuwe arbeidscontracten aanbieden. Ik blijf nauw samen werken met het bestuur en zal verder ook besprekingen blijven voeren om SC Amersfoort draai ende te houden. Er is voorlopig een gunstige start." wel en niet kan. Hij moet zelf be slissen. Na het onderzoek kan ik meer zeggen. Momenteel schat ik de kans dat hij meedoet op zo'n zestig procent". Voor de organisatie, die voor Ajax met Cruijff aanzienlijk meer moet betalen dan zonder de Vin- kevener, zou de afwezigheid van de ex-Barcelona-speler een nieu we grote teleurstelling zijn te meer daar de Ajacied veel pu bliek naar het stadion kan trek ken. Zijn optreden zal bovendien het kwaliteitsverlies kunnen compenseren bij AZ'67 dat door de - gedwongen - verkoop van vier prominente krachten (Jan Peters, Ronald Spelbos, John Metgod en Kristen Nygaard) veel heeft moeten inleveren. Zoveel dat Jack van Zanten gisteren liet weten dat hij de Alkmaarse for matie niet zou hebben uitgeno digd wanneer hij van te voren had geweten dat de club deze voetballers zou kwijtraken. Financiële gevolgen voor de ex- landskampioen die voor de zesde keer deelneemt, heeft een en an der echter niet. „We hadden na tuurlijk", zo benadrukt Van Zan ten, „kunnen gaan morrelen aan de prijs die we volgens het con- tract aan AZ moeten betalen. Maar de vraag is of dat juridisch wat had uitgehaald. Bovendien is de verstandhouding met AZ zo goed, dat we er niets voor voelen om maatregelen te nemen. In het recente verleden is het overigens weieens gebeurd. Aan HSV heb ben we ooit tienduizend mark minder uitgekeerd dan we ver plicht waren omdat Kevin Kee- gan er om twijfelachtige redenen niet by was. Dat werd zonder meer geaccepteerd omdat het in de overeenkomst die we met bui tenlandse deelnemers afsluiten was geregeld. Het is wellicht de moeite waard om te overwegen die clausule ook in de contracten met de Nederlandse verenigin gen op te nemen, want we willen enkel en alleen dit toernooi blij ven organiseren met ploegen die een zekere naam en faam heb ben. Vandaar dat AZ zeker niet was uitgenodigd x ontwikkeling hadden zien aan komen". Niet alleen AZ is er verantwoorde lijk voor dat het evenement enigszins in aanzien is gedaald. Ook de KNVB leverde volgens Van Zanten in tegenstelling tot voorgaande jaren toen onder meer Taylor (Engeland), Klein (Israël) en Prokop (DDR) acte de présence gaven, een forse bijdra ge in dat proces door geen mede werking te verlenen bij het aan trekken van een internationaal gereputeerde fluitist voor de fi nale. „In maart hadden we al een aan vraag ingediend voor een Belgi sche arbiter, maar de scheids- rechterscommissie heeft dat ver zoek te lang laten liggen. Boven dien wilde de KNVB alleen toe stemming geven wanneer er een Nederlandse scheidsrechter voor een toernooi in dat land zou wor den aangewezen. Daar is overleg over geweest met de Belgische voetbalbond, maar de clubs die zo'n internationaal toernooi had den gepland wezen dat af. Ze vonden het een veel te kostbare aangelegenheid. Wij betreuren die opstelling van de KNVB. Bo vendien is het niet jüist tegen over de buitenlandse teams, want met alle respect voor de Ne derlandse arbiters, op deze ma nier komt toch de neutraliteit op de tocht te staan". Leo van der Kroft, die als afgevaar digde van de scheidsrechters- commissie zitting heeft in het sectiebestuur betaald voetbal, reageerde verrast en verbaasd op de verwijten van de 707-organi- satie. „Niet wij maar de Belgi sche voetbalbond heeft die aan vraag laten liggen omdat men druk bezig was met de voorberei ding op het WK. Uiteindelijk is er positief geadviseerd maar de clubs wilden niet meewerken. Omdat we alleen op basis van uitwisseling werken, was voor ons de koek op", aldus Van der Kroft. In hoeverre alle ontwikkelingen van invloed zijn op de publieke belangstelling moet worden af gewacht. In elk geval dienen er tussen de 50.000 en 60.000 bezoe kers te komen om er financieel uit te springen. Van Deinsen vrijwel rond met Feyenoord (Van onze sportredacteur) ROTTERDAM - Het is zo goed als zeker dat Jan van Dein sen alsnog bijtekent bij Feyenoord. De voetballer zelf heeft in elk geval „wel de idee dat het nu eens rond komt". Hij hield die indruk over aan een persoonlijk ge sprek, dat hij gisteren voer de met bestuurslid Aad van der Laan. De man die de por tefeuille technische zaken in de Kuip beheert, kwam zo danig tegemoet aan de aan vankelijk als „te hoog" om schreven eisen van de mid denvelder, dat die laatste nu nog maar weinig problemen ziet. Formeel moet het voltallige bestuur van Feyenoord de zaak echter nog bekrachti gen. Die beslissing valt van avond tijdens een vergade ring, waarin eveneens de zaak-Kraay aan de orde zal komen. Ook met die door ziekte gevelde oefenmeester had Van der Laan gisteren een onderhoud. De toekomst van Kraay bij Feyenoord (manager of technisch-direc- teur in plaats van trainer) was daarbij het onderwerp van gesprek. Wat de uit komst daarvan was wordt pas morgen tijdens een pers conferentie meegedeeld. Officieel wordt dan ook be kendgemaakt of Feyenoord al dan niet doorgaat met Van Deinsen. Officieus re kent hij er zelf al op. „Want wat er nu ligt. is een redelijk Jan van Deinsen zal binnenkort zijn rentree maken in De Kuip. Morgen valt de definitieve beslissing. voorstel. Als Feyenoord hiermee akkoord gaat, kan niet alleen ik, maar ook de club tevreden zijn". De momenteel nog aan zijn buik geblesseerde Van Dein sen (hij hield die kwetsuur over aan het laatste compe titieduel tegen PSV) ver wacht als het rondkomt over „drie a vier weken" zijn rentree te kunnen maken als de linksback die Feyenoord zo hard nodig heeft voor het evenwicht. Een plek die hij wel ziet zitten. Van Deinsen. die zijn conditie op peil hield door elke dag voor zichzelf te trainen: „Als het maar niet is om alleen een rechtsbuiten neer te knal len. Als ik ook af en toe eens naar voren mag, speel ik het graag". DEN HAAG (ANP) - Het bestuur van FC Den Haag wil de komen de competitie pasjes gaan ver strekken aan jeugdige suppor ters. Wie zich op de tribune mis draagt raakt zyn pasje kwyt en daarmee de toegang tot het Zuiderpark-stadion. Dit heeft de voorzitter van de veelgeplaagde voetbalclub Pieter den Duik gis teren meegedeeld. Het in toom houden van de sup- portersschare zal trouwens een stuk eenvoudiger worden met behulp van video-apparatuur. Nog voor de eerste competitie wedstrijd (22 augustus tegen Vi tesse) zullen zeven videocame ra's in het stadion worden ge monteerd. Volgens Den Duik zal er hierdoor veel sneller kunnen worden ingegrepen als er ergens op de tribune onrust ontstaat. Hy verwacht ook veel van de pre ventieve werking die van het op stellen van de camera's uitgaat. De registratie van de jeugdige sup porters wil Den Duik ter hand nemen in samenwerking met de supportersclubs. HAARLEM - De twaalfde Haar lemse honkbalweek belooft, ge zien de bezetting opnieuw een spektakelstuk te worden. De komst van het nationale team van de Verenigde Staten, dat in het Pim Mulierstadion de laatste hand legt aan zijn voorbereiding voor het wereldkampioenschap in Seoel, is een trekpleister van de eerste orde. Maar ook de Sulli- vans - reeds driemaal winnaar - de Japanse ploeg van Mitsubishi uit Tokio en Mississippi zijn te genstanders die Nederland zeker niet mag onderschatten. Bob Sullivan is nog steeds bijzon der populair bij de Nederlandse honkbalfans. In 1963, 1968 en 1969 was zijn ploeg ongrijpbaar. slechts in 1976 eindigden de Sul- livans als derde. Maar daarvoor was een goed excuus. Immers enkele dagen voor de start van de negende honkbalweek liet Cuba het afweten en Bob Sulli van was. na een telefonische noodkreet uit Haarlem direct be- reid te komen. Met een fantasie- ploeg overigens, want veel bak- rSNOEPIE 6CW33? I, 65UAPËN IM r AUSTK&UE om mu ee- -EU-£Mlé>GEEED' en ten de Amerikanen er toen niet van. Deze nederlaag zit Sullivan nog steeds dwars. Voor Nederland wordt het een moeilijke week. De oefenwed strijden hebben bewezen dat vooral defensief de ploeg nog niet zo draait als vorig jaar toen op glorieuze wyze het Europees kampioenschap werd heroverd. Mogelyk dat de terugkeer van Jan Hyzelendoorn de ploeg meer ruggegruat zal geven, maar ook aanvallend breekt de ploeg geen botten. Maar het is reeds dikwijls voorgekomen dat Nederland zich juist in dergelijke toernooi en opvallend sterk manifesteert. Iets dat de ploeg vlak voor het wereldkampioenschap wel no dig heeft, want in het verre Seoel zal de strijd hard en onbarmhar tig zyn. ATLETIEK De Bulgaarse Jor- danka Donkova heeft by wed strijden in Sofia voor de beste wereIdseizoen prestatie gezorgd door de 100 meter horden in 12.44 te lopen. Het wereldrecord staat op 12.36

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 9