'Nederland is nu mijn thuisland' Achteraansluiten, aub.! Shell helpt® RADIO TELEVISIE Oscar Harris treedt graag overal op, maar.... 'Normaal' mag niet in Valkenburg Protestzanger Ferre Grignard (43) overleden DINSDAG 10 AUGUSTUS 1982 Radio - tv PAGINA 1 'Even' is het stil geweest rond de zanger Oscar Harris. Maar luttele dagen geleden was hij er ineens weer. Samen met Debbie zong Oscar een langspeelplaat vol met voor het merendeel bekende liedjes. Oscar Harris, een zanger met een gouden stem. Negentien jaar oud was hij toen 'ie Suriname verliet om zijn geluk in Nederland te beproeven. Maar er gaat geen dag voorbij of hij denkt wel aan zijn geboorteland. Heimwee? Oscar praat over vroeger en erkenning. Heeft hij ooit de erkenning gekregen waarop hij had gerekend? Oscar Harris s i met Debbie HOOFDDORP Suriname. Oscar Harris krijgt een dromerige blik in zijn ogen als 'ie de naam van dat land hoort. Jeugdherinnerin gen wellen op. De werkelijkheid is echter heel anders. De zanger met de fluwelen stem beseft dat ter dege. Zegt: "Ik heb voor de showbiz gekozen. Hier verdien ik m'n brood. Natuurlijk, ik kan met mijn vrouw en kind in Suri name gaan wonen en in Neder land blijven werken. Alleen, dat is niet te betalen. De reis kost duizenden guldens." Wonen én werken in z'n geboorte land zijn onmogelijk. Oscar zal nauwelijks kunnen rondkomen van het geld dat hij in Suriname als zanger kan verdienen. "Er is maar één grote stad", legt hij uit. "Eigenlijk is die niet eens écht groot. Zoiets als Haarlem. Maar alleen hier zijn meer discotheken dan in heel Suriname. Dus wat moet ik er als zanger beginnen? Als je landelijk bekend bent heeft iedereen je binnen een week gezien. Wat heb je dan voor toekomst? Kijk, als ik in Leiden loop te wandelen en de mensen kijken me niet goed aan, dan zien ze niet eens dat ik Oscar Harris ben." Toch heeft hij al een keer of vijf een uitnodiging uit zijn geboor teland gekregen om er op te tre den. De laatste was net voor de militaire machtsgreep. Bij zo'n trip snijdt het mes voor de zan ger aan twee kanten: hij verdient geld en blijft bekend in Surina me en hjj kan zijn ouders, die nog altijd hier wonen, bezoeken. Pijn Afscheid nemen doet dan pijn. Os car geeft dat toe. "Maar", be denkt hij zich direct erna, "je moet wél reëel blijven. Tenslotte ligt m'n toekomst in Nederland. M'n geboorteland verlaten is niet gemakkelijk. Je ouders en vrien den van vroeger blijven achter. En je weet niet wanneer je ze weer ziet." Als 'ie naar Suriname gaat is er al tijd wel weer wat veranderd. Ge woonten zijn niet meer zoals ze in rijn tijd waren en aan de om geving waar hij rijn jeugd sleet is ook gesleuteld. "Onder elkaar zijn de Surinamers één familie. Ik sta er tussen als een zakelijk iemand. Tja, dan voel je je wel eens een vreemdeling", zegt hij. Of hij ooit voor goed terug zal gaan naar zijn geboorteland, Oscar weet het niet. Vindt zijn zoon z'n eigen weg, dan is het zeker niet uitgesloten dat hij en zijn vrouw hun biezen pakken en naar Suri name afreizen. Maar pas als zijn carrière als zanger is afgesloten en hij geen zakelijke beslomme ringen meer aan zijn hoofd heeft. "Ik heb er echt niet zo bar veel moeite mee om hier te blijven wonen. Met even veel gemak ver trek ik naar Spanje of Duitsland. Ja, ik kan me vrij gemakkelijk aanpassen." Waarmee niet gezegd is dat Oscar Harris plannen heeft Nederland de rug toe te keren. Helemaal niet. "Nederland is voor mij de basis. Van hieruit zal ik echt wel eens in het buitenland optreden. Ondanks alles, Nederland is nu mijn thuisland. Je spreekt de taal, je vrienden wonen er en noem maar. Misschien vertrek ik wel eens voor een jaar of zo naar een ander land. Als je daar suc ces hebt, waarom dan niet? Ze ker is in elk geval dat ik naar Ne derland terugkeer. Dat staat vast" Japan Een vurige wens? Een reisje naar Japan met daaraan een optreden verbonden. Of die gelegenheid zich ooit zal aandienen? De zan ger hoopt het. Meer niet. Heel Europa trekt hem eigenlijk wel. Hoewel, voor Oostbloklan den houdt hij de boot een beetje af. In de eerste plaats vindt Oscar het financieel niet aantrekkelijk en zijn prijs verhogen, daar voelt 'ie niks voor. "Ach, de staat zal het wel betalen. Maar zij verhaalt het weer op de gewone man. Zoiets kan ik niet verdragen. Daar krijg ik schuldgevoelens van." Heeft hij wel eens een optreden ge weigerd? "Inderdaad", reageert Oscar. "In Duitsland is een plek waar je al leen maar poedelnaakt op de bühne en tussen het publiek mag verschijnen. Ik geloof dat het nu- disten zijn die daar rondlopen. 'Ze hebben mij een keer gevraagd bloot te komen zingen. Nou, dat heb ik geweigerd. Nudisten vind ik best hoor, maar mijn overtui ging is het niet Dus ga ik op zo'n Steeds meer mensen tanken bij Shell. Want daar hebben ze altijd lage prijzen. Op al onze Shell Zelf Tank Stations, ook langs de snelweg, betaalt u nu niet meer dan f 1,67 voor normale benzine en f 1,726 voor super. Veel Shell stations duiken daar zelfs nog onder. En voor dat geld tank je nog bij Shell ook! aanbieding niet in. En het was best betaald hoor. Ik kon zo vijf duizend mark krijgen." Vele jaren verblijft Oscar Harris in middels in Nederland. Heeft hij de erkenning gekregen die hij zich wenste? Of heeft zijn huidskleur hem daarbij wel eens parten gespeeld? "Zeg maar dat het half om half is", zegt hij. "Ik denk dat dit voor een groot gedeelte te wijten is aan mijn drang om niet al te commer cieel bezig te zijn. Nu maak ik me daar niet zo heel erg druk meer over. Vroeger wel. Valt er een gaatje in de markt en kan ik iets brengen dat niet echt commer cieel is, dan spring ik daar op in. Soms lukt het wel eens. Er is best een markt voor platen die niet op de commercie zijn afge stemd." Commercieel zingen is wél nodig, vindt Oscar. Anders bereik je niks, zegt hij en je moet ook in leven blijven. "Daarom heb ik concessies gedaan. Zowel naar de ene als naar de andere kant" Huidskleur Z'n huidskleur? "Af en toe merk ik wel eens wat De mensen zoeken leedvermaak, ze proberen je uit Meestal reageer ik er niet op. Wordt het me té gortig, dan pak ik ze precies op dezelfde manier terug. Ja, dat heeft wel succes. Voor zover je natuurlijk van suc ces kunt spreken." "Zelf treed ik de mensen met res pect tegemoet. Als ik ergens bin nenstap en er staan mensen, dan groet ik ze. Zeggen ze niks terug, dan weet ik wel hoe laat het is. Ach, je kunt niet van iedere Ne derlander verwachten dat 'ie bef is. Je hebt ook Ueve Surinamers en vervelende. Weet je waar ik me wel aan erger? Aan die groe pen die propageren dat Neder land voor de Nederlanders is. En er geen plaats is voor andere ras- JAN WESTERLAKEN VALKENBURG (ANP) - De groep 'Normaal' mag wegens gevaar voor verstoringen van de openbare orde niet meer optreden in het Limburg se Valkenburg. Een voor gisteravond aangekondigd optreden in een dancing is door burgemeester P. Gilissen verboden. De burgemeester woonde vorige week een optreden van 'Normaal' bij Na afloop van dit optreden kwam het tot ordeverstoringen door jeugdi ge bezoekers. Volgens de burgemeester was dit een gevolg van de 'op zwepende muziek van het orkest'. Burgemeester Gillissen kwam onlangs in het nieuws door zijn verbod van modderbadworstelshows en optredens van muziekmakende da mes in topless. Daarover diende een kort geding, waarbij de burge meester in het gelijk werd gesteld. ANTWERPEN (AP) - Ferre Grignard, die een korte periode van roem heeft gekend als zanger van protestliedjes in de jaren zestig is op 43- jarige leeftijd overleden. Hij leed aan keelkanker. Met zijn lange haar, zijn ongekamde baard en krassend stemgeluid was de in Antwerpen geboren zanger karakteristiek voor de protestbeweging uit die tijd. Zijn liedjes 'Ring, ring (I've got to sing)' en 'Crucified Jesus' waren inter nationale successen. Tegen het eind van de jaren zestig daalde de ster van Grignard snel. Hij stapte over naar de schilderkunst Onlangs had hij een expositie van zijn expressionistische schilderijen in een plaatse lijke galerie. terwijl i VPRO HILVERSUM I AVRO: 18.00 AVRO's Radiojo 18 25 Toppers van toen. 19.02 Ope rette-musical. 20.03 De Egmont 8c Hoomeshow. 22.02 AVRO's Sport- panorama NOS: 23.00 Nws en me dedel. 23 07 Met het oog op morgen. 0 02 Elpee Turn. 2 02 Groot Licht 5.02 Truck. HILVERSUM II KRO: <18.00 Nws18.20 Democratie dichterbij HUM VERB 18 30 Ou der worden we allemaal, we denken er alleen bever niet aan KRO 19 00 Tussen droom en werkelijkheid (31 19.20 Kruispunt 19 40 Oefeningen in het lezen van bijbelse verbalen. 20.00 Nws. 20 03 Overweging. 20 10 Verkenningen. 20.30 Spektakel TE- LEAC 21 30 Gemeentewijzer (9). 22 00 Management <8> 2230 Nws. KRO: 22.40 Archeologische vind plaatsen in Nederland 23 00 Zin in muziek. 23.40 Met het oog omhoog. 23.55 Nws. HILVERSUM III NOS 18 04 De Vakantiespits VA RA 19 02 Popdonder 21 02 Mc dogs. HILVERSUM IV TROS 20 00 TROS Klassiek presen teert 1 Amsterdams Filharmonisch Orkest met fluit 2. Studio-opnames. 22J0 Guitariteiten. WOENSDAG 11 AUGUSTUS HILVERSUM I (NOS Ieder heel uur nws VOO: 7.02 Veronica komt naar je toe met 7 02 Ook goeiemorgen. 9 03 Muz. werkt 10 03 Kletskop. 10 45 Villa VPRO met om: 10.45 Villa VPRO vreemd; 11.03 Vit la VPRO vervolg 12 03 Villa VPRO verzet 13.06 welingelichte kringen. 13.35 Een klap op je kop. EO 14 20 Radio kleuterkrant 14.35 Bijbels perspectief 15 03 Open huis. 15J0 Ronduit extra 16 15 Licht en uit- zicht 17 00 Tijdsein 17 45 EO met terdaad. NOS: 17 55 Meded HILVERSUM II NOS: 7.00 Nws. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgym. 7.20 De wekkerra dio. (7.30 Nws 8.00 Nws. 8.11 Ak- tualiteilen. 8.30 Nws. 8.33 De reak- tietelefoon. 8.40 De vooruitgang. NOS: 9.05 Gym. voor de vrouw 9 15 De werkbank. 9.24 Waterstanden. 9 30 Nws TELEAC 9 33 Follow n 11 (11) VARA: 10 03 Hoor haar (10 30 Nws 11 30 Nws. 11 33 In ge sprek. OVERHEIDSVOORL li 18 Gesprekken met vrouwen. NOS: 12 36 Meded voor land- en tuinb. 12.30 Nws 12J6 In gesprek. 13.00 Nws. 13.10 Dingen van de dag. 13.30 Nws. 13.33 Reaktietelefoon. 13.50 Kulturele agenda 14.00 Oude schoolliedjes 14.20 De schuurpa pier. (14.30 Nws 14 50 Kinderen een kwartje' 15 30 Nws. 15 32 Leet- tu genoeg 16 30 Nws 16.32 Uit de aktualiteit 17 30 Nws 17 36Aktuali- teiten en reaktietelefoon. HILVERSUM III (NOS Ieder heel uur nws KRO: 7.02 Manneke Pop. 8.34 Paraplu. 10.34 Muziek, zang en dans. voor nu. heden en thans. 12.34 Popslag 13 30 Weeshuis van de hits. 14.34 K-Rock. 16.34 Nieuw*-Box. HILVERSUM IV NOS: 7.00 Nws NCRV 7 02 Het le vende woord. 7 10 Preludium. 8.00 Nws. 8.05 Platennws 8 45 Musica sa cra. 9.15 Onder de hoogtezon. 10.00 Orkestpalet 1 De Mannhein (XI). 2. Karol Szymanowski 100 jaar geleden geboren (1). 12.00 Diverti mento. 13 00 Nws. 1305 Opera- NEDERLAND 1 18.20 - 18.25 Nieuws voor slechthoren den 18.58 Journaal EO 19.00 Kort jeugdfilmpje 19.05 Kop en staart. Vrolijke serie over dierpn. 19.20 Grizzly Adams. „De vervuilers". Het is wel duidelijk dat er iets mis is in de natuur. Veel dieren sterven en er wordt een door Adams, Jack en Nko- ma een ontploffing waargenomen. Als er een tweede ontploffing dreigt, weet Adams nog net op tijd in te grijpen. Hij pakt twee vreemdelingen in de kraag, die bodemschatten blijken te verza melen, maar daarbij stoffen gebruiken die alles in de natuur vergiftigen. 20.10 Saint Saens symfonie nr. 3 voor orgel en orkest. Symfonie opgenomen in het St.-Eustache te Parijs. Uitvoe renden: Daniël Barenboim en het Or chestra de Paris. Solist:' Pierre Coche- 20.50 De bijbel open. „Susanne in het bad". 21.20 Tenslotte. Kort slotwoord. NOS 21.37 Journaal 21.55 Het rad van het leven. „Volwas senheid en macht". Vierde aflevering uit de Franse televisieserie: De Ameri kaan Carl Ellen, van krantenjongen tot krantenmagnaat, eigenaar van 19 ra dio- en tv-stations, belichaamt de macht van het geld. Joab Brann ver telt welke obstakels zij als niet blanke Amerikaanse vrouw tegenkwam op haar weg naar een der meest begeerde banen in San Francisco. Zijne m«tjes- teit Bopjoe II, koning van de Agni's in de wouden van Ivoorkust, roept on zichtbare machten op om hem te hel pen bij ingewikkelde problemen. Dis sident Vlademir Boekowski praat over macht in de Sowjet-Unie. Hij ontdekte in zich de moed om „nee" te zeggen. Commentaar: Jaap Maarleveld. 22.45 Socutera. „Ouders van dove kin deren". 23.00 Journaal 23.05 Nieuws voor slechthorenden WOENSDAG NOS 13.00-13.05 Nieuws voor slechthoren den TROS 15.30 Het rijk der dieren.Animal king dom". Tekenfilmserie over Afrikaanse diersoorten. Afl. 9: „De olifant". 15.40 Snowy, Chilly, Motley en ik. Her haling van de film die John Paling van Oxford Scientific Films maakte over de dieren bij hem thuis: De witte hond Snowy, de raskat Chilly en de straat- kat Motley. 16.30 De verroeste schat. Poppenspel van de Nederlandse film- en televisie academie onder regie van Sjef Ver- braaken: Koningin Jacoba vindt het tijd haar dochter prinses Blanca trouwt met een prins. Zij heeft een toernooi georganiseerd en de prins, die in dit tournooi het beste uit de strijd komt, mag met de prinses trou wen. Blanca vindt het echter helemaal niet leuk en voor straf wordt zij in haar kamer opgesloten. Met hulp van huis knecht Oelendreutel, die het ook niet met het plan van de koningin eens is, ontsnapt de prinses uit het paleis. De volgende morgen ontmoet Blanca prins Allard, die aan het toernooi wil meedoen. Blanca wordt verliefd op hem.... NEDERLAND 2 18.54 Bereboot AVRO 18.59 Archibald. Tekenfilm waarin de toverhond Archibald zijn vriend Peter leert hoe hij gezond moet blijven. 19.05 The Dukes of Hazzard. „Goud koorts". Aflevering uit de Amerikaan se tv-serie met Tom Wopat, John Schneider, Catherine Bach e.a.: Boss Hogg lijdt bijna 100.000 dollar schade als oplichters hun best doen hem er van te overtuigen dat zijn bank verant woordelijk is voor de diefstal van hun goudzending. Hij heeft het aan Bo en Luke te danken dat de boeven gevan gen worden en dat hij zijn geld terug krijgt NOS 20.00 Journaal AVRO 20.27 Dallas. „De cirkel is rond". Ameri kaanse tv-serie met Barbara Bel Ged- des, Larry Hagman, Jim Davies e.a.: Kristin Shepard keert terug; Sue Ellen ontmoet Dusty weer; Lucy gaat bij Mitch weg en Cliff gebruikt Weststar om bewijsmateriaal tegen JR te verza melen. 21.20 Avro's Wie-kent-kwis. Kwispro- gramma waarin zilveren, koperen en aanstaande paren het tegen elkaar op nemen. Spelleider: Fred Oster. Verder werken mee: Pim Jacobs, Patricia Paay, Mieke Telkamp en Bob Bouma. 22.30 Televizier Magazine. Actualitei tenrubriek. De onderwerpen van AVRO's Televizier Magazine waren bij het sluiten van de krant nog niet bekend. 23.10 De toestand in de wereld. Bespro ken door mr G. B. J. Hiltermann. 23.15 Allee. „Mei is verliefd". Ameri kaanse komische tv-serie met Linda Lavin, Polly Holliday e.a.: Alice raakt in de problemen als Mei wel drie keer in een week verliefd wordt en het vooral de laatste keer raak is. NOS 23.40 Journaal 23.50 Nieuws voor slechthorenden WOENSDAG NOS 13.00-13.05 Nieuws voor slechthoren den 18.00 Emilie. „Emilie heeft de hik". Bel gische tekenfilmserie. 18.05 Er was eens... de mens. „Het Eliza bethaanse Engeland". Zestiende afle vering uit de Franse tekenfilmserie van Albert Barillé over de geschiede nis van het mensdom. 18.30 Taquilé. Franse documentaire van Vincent Cubero over een landbouwge- meenschap op een Peruaans eilandje in het Titicacameer. De mensen van Taquilé vormen een typische Andes- gemeenschap die sinds eeuwen een overlevingseconomie in stand houdt. De gemeenschap onderscheidt zich door de collectieve organisatie van het maatschappelijke leven en door de kwaliteit van de geproduceerde stof fen. Het eiland strekt zich uit over twaalf vierkante kilometer en telt on geveer 1800 inwoners. 19.07 Uitzending door derden. „Bloe men voor Maria". Programma van de Katholieke Televisie- en Radio Om roep. 19.37 Lotto-winnaars, Mededelingen en Morgen 19.45 Journaal 20.10 Kijk uit! Verkeerstips. 20.15 Die goeie ouwe tijd. Gevarieerd programma voor niet meer zo jonge kijkers. Met: Henk de Bruin, Alexise Yerna, Ray Franky, Jannette Bakker. Leandro Lopez-Garcia, de Gebroeders Brouwer, Eddy Smets, Connie Neefs, Roger Danneels, Walter van der Smis sen, Willy Vandewalle en het combo „De Tijd van Toen" o.l.v. Al van Dam. Presentatie: Jan Theys. 21.15 Het lange zoeken. „De Zoeloe leeuw". Tiende aflevering uit de der tiendelige Britse serie „The long Search" van Peter Montagnon over godsdiensten in de wereld. In deze uit zending de traditionele godsdiensten in Zoeloeland en de invloed die de blanke missionarissen erop uitoefen den. 22.05 The Jolly Corner. „Het huis der geesten". Amerikaans tv-spel in de se rie „American Short Stories" van Ar thur Barron naar een verhaal van Hen ry James. Vijfendertig jaar nadat hij het land wegens de burgeroorlog ver liet, keert Spencer Brydon naar Ame rika terug. In het begin lijkt New York City, met zijn zucht naar macht en winst, hem totaal vreemd. Wanneer hij een bezoek brengt aan zijn geboorte huis „The Jolly Corner", wordt hij weer gefascineerd door de sfeer van zijn vroegere omgeving. 22.45 Journaal WOENSDAG 17.00 Op het Schildpadplein. Geva rieerd jongerenprogramma met o.a.: Onze vrienden in de EG: Groothertog dom Luxemburg; tekenfilm „De man met één haar". 17.30 De Kat. Vlaams jeugdfeuilleton Met Rik Andries, Domien De Gruyter, Arnold Willems, Diana Delhem, Jeani ne Schevernels. Afl. 6: Er loopt iets mis in de fabriek van Diaz. Zwavel en chloordampen verspreiden zich in de stookhal. De rook is bijzonder giftig. Helena wil De Kat laten vervolgen en beslag leggen od Belmont. DUITSLAND 1 18.00 Kamera-Safari: Von Russland nach Mittelasien. Natuurfilm. 18.10 Brasilianische Legende - Schwar- zes Gold 19.15 Hier und Heute. Regionale actuali teiten. 19.45 Garten der Phantasie 20.00 Journaal 20.15 Die Montagsmaler. Spelprogram- ma met Sigi Harreis waarin taxichauf- feuses bet opnemen tegen piloten. Gast: Jurgen Marcus. 21.00 Report. Baden-Baden. 21.45 Dallas. „Einde van de weg" (2). Amerikaanse tv-serie met Barbara Bel Geddes, Jim Davies en anderen: Mitch Cooper trouwt met Lucy maar is niet van plan zich door de familie Ewing te laten inpalmen. Bobby heeft zijn twaalf miljoen dollar nog niet bij el kaar en staat voor een moeilijke beslis sing. 22.30 Thema's van de dag 23.00 Arena. „Cultuur voor midder nacht". „Tussen moed en overmoed" is het thema van dit programma waar in mensen aan het woord komen die door lichamelijke en-of geestelijke in zet angst willen ervaren en overwin nen. Deze mensen zijn niet alleen te vinden in de sportieve, maar ook in de intellectuele sector. 24.00 Journaal WOENSDAG 10.00 Journaal 10.23 Emil Scharnowskt: Ich wollte mich nie buecken 11.10 Die Montagsmaler 11.55 Terugblik. 12.10 Report 12.55 Persoverzicht 13.00 -13.15 Journaal 16.10 Journaal 16.15 Aus der Heimat der Tiere. Natuur- magazine. „De terugkeer van de ker kuil". 17.00 Felix Schmidt. Portret van deze jonge cellist. 17.25 Top Secret. Jeugdprogramma. „C- Project". De bouw van een racewagen: Sinds een jaar bestaat er in de autora- cesport de „Groep C". Een nieuwe for mule waarbij het benzineverbruik als een wezenlijk bestanddel in het regle ment is opgenomen. 17.50 Journaal DUITSLAND 2 18.20 Tom en Jerry. Tekenfilmserie. 18.57 Programma-overzicht 19.00 Journaal 19.30 Le Gendarme se marie. Frans-Ita liaanse speelfilm uit 1968 onder regie van Jean Girault met Louis de Funès, Claude Gensac. Michel Galabru e.a.: Vakantietijd in Frankrijk: gendarme Cruchot organiseert een actie tegen verkeersovertreders en komt daarbij op komische wijze in aanraking met de mooie Josepha, de weduwe van een topfiguur van de gendarmerie. Op slag verandert Cruchot Hij scheert zich tweemaal per dag en neemt dansles sen. Josepha stimuleert zijn eerzucht en spoort hem aan tot het doen van een examen om te kunnen promove ren. Dat leidt tot verwikkelingen met zijn superieur Gerber. Zowel Cruchot als zijn dochter Nicole staan uiteinde lijk voor het altaar. 21.00 Journaal 21.20 Emil Scharnowski: „Ich wollte mich nie bucken". Film van Leonore Paurat over het leven van een oude mijnwerker. 22.05 Der deutsche Fruhliog. Vijfde af levering uit een serie Alpensagen van Wilhelm Pevny en Peter Turrini. Met: Elisabeth Stepanek, Burgl Mattusch- ka. Linde Prelog en anderen Maart 1938. De boerderij van de Hubers ver keert in grote financiële moeilijkhe den. Maria Huber vertrekt als dienst meisje naar Linz en ziet daar hoe haar broer Michl door de nazi's wordt gear resteerd. Ook in het Oostenrijkse dorp zijn de nazi's aan de macht en Maria s familie hoopt van het nieuwe regime te profiteren. 23.50 Journaal WOENSDAG 10.00 -13.15 Programma-overname 14.57 Programma-overzicht 15.00 Journaal 15.03 Orzowei - blanke zoon van een kleine koning. Avonturenserie voor de jeugd. All 13: Met succes wordt de aanval van de Hutzi-krijgers afgesla gen. De Hutzi hebben Philipp echter gevangen genomen. 15.30 Vakantiekalender 15.50 Junge Liebe. Poolse film (1974) van Krsysztof Kie&lowski waarin een jongen en een meisje worden gevolgd vanaf hun eerste ontmoeting tot aan hun huwelijk. 16.35 Don Quichotte. Tekenfilmreeks. 17.00 Journaal 17.08 Tele-Illustrierte. Informatieve ru briek. DUITSLAND 3 18.30 Mit dem Zauberpferd nach Lon don. „De toverstaf. Vyfde aflevering uit een kinderserie naar een bock van Dieter Kuhn met beelden van Margret en Rolf Rettich 18.50 Lolek und Bolek. „Vakantie aan zee" Kinderprogramma 19.00 Heinrich Harrer. Documentaire van Manfred Pessel over het leven van Heinrich Harrer, een professor zonder beroep, die bekend werd als onderzoe ker, expeditieleider, publicist en best seller-auteur. 19.45 Journal 3. Regionaal nieuws. 20.00 Journaal 20.15 Zeitzeugen: Hans von Herwarth. Bernd C. Hesslein in gesprek met Hans von Herwarth. Deze was als 27- jarige inspecteur van het Wlassow le ger en via graaf Stauffenberg verbon den met de militaire zijde van het ver zet tijdens de Tweede Wereldoorlog. Na de oorlog had hu een bclangnjk aandeel in de politieke ontwikkeling van de Bondsrepubliek. 21.00 Lapo ersahlt. „Het verhaal van Bartolomea en Pagamno, de verliefde straatrover". Zesde aflevering uit een serie vertellingen naar de Decamerone van Boccaccio. 21.45 Uberzeugen oder werben? .Ju- gendoffizierc". Het is de taak van jeug- dofficiervn om aan scholen informatie te verschaffen over militaire vraag stukken en de noodzaak van een leger te bepleiten. Een WDR-team volgde twee jeugdofficicren Ujdens hun werk. 22.30 Die Rebellen von Liang Shan Po. „Het jadetransport". Zesde aflevering uit de Japanse tv-seric: Met de hulp van corruptie ambtenaren wil Ko Kiu een jadetransport van de keizer be machtigen Dat Ltn Chung in de buurt is, komt hem goed uit, want hu kan het hem dan in de schoenen schuiven. 23.15 Journaal

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 5