Voorschoten lanceert plannen huizenbouw Schild Blackpool voor burgemeester [Le/cfee agenda Warmond blij met vertraging van 'recreatieplan' Extra bezuinigen voor ambtenaar Engelsen ontvangen in L'dorp "Liever niet gaan roken" Woningen alleenstaanden pas in '83 Mysterieus ongeval kleuter Weinig interesse in Baljuwhuis LEIDERDORP - Burgemeester Van der Have heeft vanmorgen een groep gehandicapte meisjes ontvangen uit Noord-West Engeland. De groep, die onder leiding van Maureen Layne vijf dagen in Leiderdorp verblijft, bood de burgemeester een vaantje van de stad Preston en een schildje met het stadswapen van Blackpool aan. Van der Have, op zijn beurt, bood de kinderen een in het Engels geschreven folder aan over Leiderdorp. Verder volgde nog wat andere aardige presentjes De Engelsen hebben vorige week een internationaal kamp bezocht in Anloo bü Assen. Dit kamp, waar 370 gehandicapten bij waren betrok ken wordt eens in de vier jaar gehouden. Daarna zijn ze direct op uitno diging van die scoutinggroep naar Leiderdorp gekomen waar ze op dit moment verblijven in het onderkomen van de scoutinggroep, dat be schikt over een volledig aangepast clubhuis voor gehandicapten. Van daar hebben ze dagtochten ondernomen naar Den Haag, Amsterdam en Leiden. Vanmiddag is Delft het laatste doel, waarna morgenochtend per vliegtuig de groep weer huiswaarts keert. i schildje aangeboden. Tweede van rechts is Maureen VOORSCHOTEN - De bezoe kers van de raadsvergadering in Voorschoten worden in het vervolg vriendelijk ver zocht niet te roken. Het blijft in Voorschoten bij een ver zoek, want een verbod wil het college van burgemeester en wethouders niet instellen. De bezoekers van de openbare vergaderingen zullen nu bij binnenkomst een briefje op hun zetel vinden, waarop staat hoe slecht het roken toch wel is. Argumenten als, bescherming voor mensen met een handicap aan de luchtwegen, bescherming voor de niet-roker die ge dwongen mee rookt en be scherming voor de roker zelf, zullen op het papiertje te vin den zijn. Ben W hebben de goede hoop dat dit voldoende is, en dat iedereen aan het verzoek voldoet. VOORSCHOTEN - De bouw van de negentig kleine woningen voor alleenstaanden en tweepersoonshuishoudens in de wijk Noord-Hofland in Voorschoten zal op zijn vroegst pas in 1983 kunnen beginnen. De gemeente heeft dit plan bij het ministerie van volks huisvesting voor volgend jaar opgevoerd. Daarmee is nagenoeg de kans verkeken dat tijdens de herverdeling van subsidies voor de woningbouw in september, Voorschoten iets toegewezen krijgt van het ministerie. Dit blijkt uit de notitie 'Nieuw bouw en vernieuwbouw 1983- 1985' van de gemeente Voorscho ten. In de notitie staat een aantal bouwprognoses voor de komen de jaren. De gemeente stelt wel dat een prognose voor meer dan één jaar bijzonder moeilijk te maken is. Het ministerie van volkhuisvesting eist echter zo'n prognose. Wat betreft de plannen voor 1983 kan gezegd worden dat daar een zeker gemeentelijk wo ningbouwbeleid in te vinden is. "Een zekere op de urgentie afge stemde prioriteitsstelling", staat in de nota. De filosofie die de gemeente Voor schoten in deze volgt, heeft twee kanten. Enerzijds wordt getracht het gemeentelijk grondbedrijf niet te zeer in de rode cijfers te laten belanden en anderzijds wil de gemeente een aantal bouwklokaties stelselmatig af werken. Grote voorrang wordt er gegeven aan de open bouwvlek in Noord-Hofland, het zoge naamde 'elfde gedeelte' aan de Admiraal de Ruytersingel. In de notitie staat verder dat in Voorschoten nog ruimte zou zijn voor 920 woningen. Verdeeld over de verschillende woningty pen betekent dit 279 in de onge subsidieerde sector, 215 premie- B, 278 premie-A/woningwet, 124 eenheden voor alleenstaanden en tweepersoonshuishoudens en 24 woningen die nog niet gedefi nieerd zijn. In de bouwprognose 1983-1985 wordt uitgegaan van de bouw van 496 woningen. Te laat Voor 1983 staan 235 woningen op stapel. Een gedeelte hiervan be treft uiteraard de bouw van de woninkjes in Noord-Hofland. De gemeente wil in het eerste kwar taal van het volgend jaar hiermee beginnen. De plannen, gemaakt in samenwerking met de Alge mene Woningbouw Vereniging en de Stichting Jongerenhuis vesting, liggen al ruim een half jaar gereed. Het plan werd te laat ingediend bij het ministerie, om nog voor dit jaar subsidie te krijgen. De hoop van de gemeente was toen geves tigd op de herverdeling in sep tember. Brieven van het ministe rie zowel aan de Stichting Jonge renhuisvesting als aan de ge meente heeft duidelijk gemaakt dat dit niet zal gebeuren. De ge meente wil nu geen risico nemen en heeft voor alle zekerheid het plan voor 1983 ingediend. "Dan Het zogenaamde "elfde gedeelte" in de wijk Noord-Hofland. De bedoeling is dat begin 1983 hier wordt gemaakt met de bouw van negentig eenheden voor alleenstaanden en tweepersoonshuishoudens. kan het ministerie dit bouwplan niet over het hoofd zien", aldus de gemeente. Daarnaast is net de bedoeling dat er 21 ongesubsidieerde wonin gen komen, 34 premie-A-koop, 20 premie-B-koop en 70 premie- B-huur. Voor de ongesubsidieer de bouw heeft de gemeente geen toestemming nodig van het mi nisterie. Bij de andere bouwsoor- ten is er sprake van subsidie van de overheid, dus zal hiervoor toe stemming gegeven moeten wor den. De gesubsidieerde wonin gen zullen voor dat jaar allemaal in Noord-Hofland gerealiseerd worden. Naast de nieuwbouw wordt in de notitie ook melding gemaakt van een aantal vernieuwbouwprojec ten. Dit aantal is beduidend min der dan de nieuwbouwplannen. De gemeente verwacht dat nog in 1982 het ministerie de goed keuring geeft voor het plan Stad wijkstraat en omgeving. Het gaat hier om 27 vooroorlogse wonin gen. Overleg met de huidige be woners van deze woningen heeft als resultaat gehad dat er geen in grijpende renovatie zal plaats vinden. Noodzakelijke vernieu wingen zullen wel gerealiseerd worden. De gemeente omschrijft dit als een 'instandhoudings plan'. WOENSDAG 4 AUGUSTUS 1982 WOENSDAG Leiden - Stats jongerencentrum, Haar lemmerstraat 73, cursus stijldansen; dond. soos met films en informatie-pro gramma's, 15-17 uur. Jongeren Advies Centrum - Caecilia- straat 67, meisjes-telefoon, 16-22 uur. Buizerdhorst 17 - inl. over Baha'i-geloof, tel. 213490. Architektenwinkel - Oude Vest 163, kosteloos advies, 17-18 uur. Voorschoten - cultureel centrum, teken wedstrijd, 10 uur. Frans Halsplantsoen - brandweerwed strijd, 14 uur. Voorstraat - bezichtiging Ambachts- aanvang DONDERDAG Leiden - Filmhuis LVC, film 'L'état de Siège'-Constantin Costa-Gavras, 20 en 22.15 uur. Architektenwinkel - Oude Vest 163, kosteloos advies, 17-18 uur. Welfare-lokaal Rode Kruis - Leidseweg 33, Voorschoten, tel. 01717-3309, spreek uur voor invaliden, 19-20 uur. Architektenwinkel - Pieterskerkhof 18, vrij advies, 20-21 uur. Troef - Werkgroep Dienstweigeren, tel. 216180/149324. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit - Caeciliastraat 18, open avond, 21-1 uur. 't Spoortje - Bemhardkade 40, spreek uur hulp- en adviesbureau WAO/WSW, 19-20.30 uur, tel. 142505. Voorschoten - Het Wedde, midgetgolf- wedstryd, tot 10 jaar om 9 uur en om 14 uur vanaf 10 jaar. Warmond - Burgemeester Ketalaar- straat, speurtocht, 14 uur. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vr 30 juli tot 6 aug door: Apotheek Leiden Z-W, Brahms- laan 20, tel. '763134; Apotheek Beker, Lijtweg 4, tel. 155482, Oegstgeest. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn: 134604, tel. ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - Kruis- gebouw, Berkenkade 7, tel. 410131, spreekuur ma t/m do van 13-14 uur. Gezondheidscentrum Florijn 10, tel. 896193, spreekuur ma, woe, vr van 13- 13.30 uur. In 1983 wil de gemeente beginnen met de planvoorbereiding voor de renovatie van 184 gemeente woningen en 39 particuliere wo ningen tussen de Leidseweg en Vlietzicht. Binnenkort zal een 'inventarisatie-onderzoek' plaatsvinden om te kijken hoe ingrijpend de renovatie moet zijn. Voor het jaar daarop wil de ge meente nog eens 116 woningen in de wijk Vlietwijk opknappen. Op dit moment worden er 160 woningen in Vlietwijk gereno veerd en ook de twee bovenver melde plannen liggen in deze wijk. Het plan voor 1984 behelst woningen ten oosten van Vliet zicht en Nieuw Voordorpstraat. NOORDWIJK - Een 3-jarige kleu ter uit Leiden is gisteren vanuit Noordwijk in zorgwekkende toe stand overgebracht naar het Aca demisch Ziekenhuis in Leiden. Het kindje werd aangetroffen in het zwembad van de camping in het Langeveld. De politie tast nog in het duister omtrent de oorzaak van het ongeval. WARMOND - De leden van de commissie ruimtelijke or dening in Warmond hebben gisteravond in meerder- heid positief gereageerd op de plannen van het recrea tieschap Noord-Zuidhollands Plassengebied om de ont wikkeling van de Hemmeerpolder op een lager pitje te zetten. In Warmond was nogal wat beroe ring ontstaan over plannen om deze polder voor recreatie te be stemmen. Daarom zijn er plan nen ontwikkeld om de polde verder onder water te zetten Daar moeten dan steigers den aangelegd waardoor de legcapaciteit voor boten wordt vergroot. Warmond vreest dat daardoor een belangrijk natuur gebied verloren gaat. Tevens was volgens de gemeente niet aange toond dat de extra ligplaatsen noodzakelijk waren. Er werd op gewezen dat in het bestem mingsplan 'Zuid' een jachthaven is opgenomen waardoor er in de toekomst voldoende capaciteit zal zijn. In antwoord op deze bezwaren van de gemeente Warmond geeft het recreatieschap te kennen, dat zij deze onderschrijft, maar meent tevens dat de plannen in beperk te mate moeten worden uitge voerd. Het schap schrijft dat de Hemmeerpolder een van de wei nige gebieden is, die in aanmer king komt om als recreatiege bied te fungeren voor de in en rond het plassengebied wonende bevolking. Het recreatieschap komt Warmond wel enigszins te gemoet door de ontwikkeling vaiv de plannen te vertragen. Hierdoor kunnen eventueel "reé- le alternatieven worden onder zocht". Het burgerlid mevrouw Pop vroeg aan commissie-voorzitter me vrouw Hendrickx-Vlaar of het misschien mogelijk zou zijn dat van afstel uitstel wordt gemaakt De voorzitter vond het echter te gevaarlijk om deze conclusie nu al te trekken. Wel vond zij, dat de gemeente constant met nieuwe argumenten moet komen die pleiten tegen de uitvoering van de plannen van het recreatie schap. Zij was het dan ook eens met WD'er Border, die pleitte voor een snelle inrichting van het eiland Koudenhoorn. Dit re sultaat zou dan kunnen worden ingebracht in het overleg. Burgerlid Vergeer was niet zo te vreden over het antwoord van het recreatieschap, en vroeg zich af of het geen zoethoudertje was en uiteindelijk zou blijken dat de hele zaak toch zou doorgaan. "Wellicht moeten we dan over wegen om uit het overleg te stap pen", aldus Vergeer. Die mening werd niet gedeeld door de overi ge leden van de commissie. "Het heefl geen zin om eruit te stap pen want de plannen die het re creatieschap heeft ontwikkeld zijn al opgenomen in het streek plan en we kunnen dus aan de uitvoering daarvan worden ver plicht Daarom is de tegemoetko ming om de ontwikkeling te ver tragen een stuk winst" aldus Hendrickx-Vlaar. In Warmond: Een paar bezoekers in het Ambachts en Baljuwhuis praten met cultureel ambtenaar Bonhof (midden) over de restauratie. Hel aantal bezoekers tijdens de eerste open avond viel tegen. VOORSCHOTEN - Weinig belang stelling gisteren voor de bezichti ging van de gerestaureerde pan den Ambachts en Baljuwhuis in Voorschoten, gisteravond. Maar enkele tientallen mensen liepen door de twee open deuren die dit pand aan de Voorstraat rijk is. Het gemeentebestuur van Voor schoten besloot twee avonden te organiseren voor belangstellen den. Dit omdat men van mening was dat de burgers recht hadden om te zien wat er met hun belas tinggeld was uitgevoerd. De res tauratie van de monumentale panden zit in de eindfase. Ver wacht wordt dat eind september het Ambachts en Baïjuwhuis weer, sinds lange tijd, gebruikt gaat worden. Op dit moment werkt de lift nog niet, zijn vloerbedekking en meubels nog niet aanwezig, en is het schilderwerk zowel binnen als buiten nog niet helemaal in orde. Ondanks dit konden de be zoekers een goed beeld krijgen van de restauratie. Twee ambte naren, met een gedegen kennis van de verrichte werkzaamhe den, gaven gisteravond desge wenst een 'rondleiding'. Het goede weer werd door één ambtenaar de oorzaak genoemd van de geringe belangstelling. Vanavond is de tweede open avond, van zeven tot negen uur. Daarna sluiten de deuren weer tijdelijk. Na de restauratie is er maar één directe toegangsdeur. Voor de liefhebbers nu nog de kans om door alle twee de deu ren te lopen. WARMOND - Het aantrekken van een extra ambtenaar op de afde ling sociale- en welzijnszaken in Warmond heeft een aantal bezui nigingen in deze gemeente als gevolg. Bezuinigingen om deze ambtenaar te kunnen betalen. Behalve dat denkt de gemeente dat ook op het gebied van het so ciaal cultureel werk het komend jaar niet aan bezuinigingen kan worden ontkomen. Volgens de gemeente moet op zeer korte termijn de afdeling sociale- en welzijnszaken uitgebreid wor den. Toename van het aantal aanvragen voor een uitkering, de voortgaande decentralisatie van het welzijnsbeleid en de controle op de gegeven sociale uitkerin gen hebben geleid tot een taak verzwaring van deze afdeling. De verwachting is dat een part-time kracht op basis van twintig uur in de week de grootste nood kan opheffen. Het salaris van de nieuwe ambte naar voor dit jaar wordt opge bracht door het niet laten ver schijnen van een voorlichtings blad over de gemeentebegrotin gen en het 'geluk' dat de nieuwe medewerker bij de buitendienst anderhalve maand later gaat be ginnen. In plaats van dit speciale voorlichtingsblad zal publicatie plaatsvinden in het plaatselijk huis-aan-huisblad. Voor 1983 zullen andere bezuini gingen op tafel moeten komen r zijn loon te ge ven. Hierbij wordt onder meer gedacht aan een verlaging van het geldpotje voor het onder houd van bruggen en gebouwen en de aanschaffen voor de plant soenen te verminderen. De juiste bedragen zullen tijdens de be grotingsbehandeling aan het eind van dit jaar boven tafel moe ten komen. Ook voor de helft van het salaris van de nieuwe medewerker bij de buitendienst voor het ko mend jaar moeten nog 'dek kingsmiddelen' worden gezocht. Een deel hiervan wordt verkre gen door een meevaller in de per soneelssfeer en door inkomsten uit het gemeentefonds. Verder zal in Warmond bezuinigd worden op het gebied van het so ciaal cultureel werk. Dit is het gevolg van de bezuinigingen die door het rijk zijn afgekondigd. Vooralsnog denkt de gemeente Warmond dat bevriezing van het huidige peil van de subsidies vol doende is. Tot nu toe werden de subsidies aan de verenigingen elk jaar met een bepaald percen tage verhoogd. Tijdens de komende raadsvergade ring is er alvast een eerste ge- dachtenwisseling over verdere bezuinigingen. Eenzelfde over leg vorig jaar in de raad, leidde tot positieve resultaten. De ver wachting is dat ook dit jaar weer het geval zal zyn. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave Uitgeversmaatschappij Leidsch Dagblad B v Hoofdkantoor Witte Singel 1. 2311 BG LEfDEN Postbus 54 2300 AB LEIDEN Telefoon 071-144941 Geen krant ontvangen tei 071-123143 tussen 18 00-19 30 uur (nabfzorging na 19 30 uur); IA3(M8 0O"uu. Abonnementsgelden twj vooruitbetaling te voldoen Bi| automatische overschnjving geen abonnementsgelden uitsluitend giro 3203571 t.n v Damiate Holding BV te Haarlem Kwartaalabonnement 57.3 Per post 79,70 Jaarabonnement 217.90 Per post f 307.30 Losse nummers 0.80 Directie G Koopman Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o a in: Bonn. Brussel, Londen. Parijs, Washington, Cpiro. Commentator W F J Wirti lel 071-144941 tst 222

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 2