Koudenhoornse brug nu praktisch zeker tLe/cfee agenda Verbouwing cultureel centrum minder duur Rolstoelmarathon van Aken naar Oegstgeest Beelden ter van wijken Voorschoten Morgen beslissing over financiën Voetgangersbrug wordt hersteld jtls&ih. Wens Voorschotense raad gehonoreerd DINSDAG 3 AUGUSTUS 1982 DINSDAG Leiden - NVSH bibliotheek, Rapenburg 48, NVSH informatiecentrum, geopend op werkdagen van 14-16 uur en dins, van 20-21 uur Stats jongerencentrum - Haarlemmer straat 73, Nederlandse les voor buiten landse jongeren, 19-20.30 uur; aanslui tend soos, muziek of film; woe. soos en sport, 15-17 uur. Jongeren Advies Centrum - Caecilia- straat 67, ma t/m vr van 16-22 uur, tel. 126052. Algemene Reclasserings Vereniging - Rijnsburgerweg 167, tel. 156440, bereik baar op werkdagen van 9-17 uur; voor hulp en informatie aan meerderjarigen (vanaf 18 jaar), die door problemen in conflict zijn of dreigen te komen met politie en/of justitie. Vrouwenhuis - Hooigracht 79, café avond, 21-1 uur. Buurtwinkel - Haarlemmerstraat 73b, tel. 125736; Werklozen Belangen Vereni ging Leiden, adviesbureau, woe-och- tend van 10-12 uur. Beweging van werkende en werkloze jongeren KWJ - Koppenhinksteeg 2, klachten- informatiespreekuur, 19-20 uur, tel. 121139. 't Spoortje - Bernhardkade 40, spreek uur voor Vrouwen in de bijstand, woe- ochtend. Voorschoten - Voorstraat, bezichtiging Ambachts-Baljuwhuis, 19-21 uur. Warmond - gemeentehuis, commissie ruimtelijke ordening, 20 uur. WOENSDAG Leiden - Stats jongerencentrum, Haar lemmerstraat 73, cursus stijldansen; dond. soos met films en informatie-pro gramma's, 15-17 uur. Jongeren Advies Centrum - Caecilia- straat 67, meisjes-telefoon, 16-22 uur. Buizerdhorst 17 - inl. over Baha'i-geloof, tel. 213490. Architektenwinkel - Oude Vest 163, kosteloos advies, 17-18 uur. Voorschoten - cultureel centrum, teken wedstrijd, 10 uur. Frans Halsplantsoen - brandweerwed- strijd, 14 uur. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vr 30 juli tot 6 aug door: Apotheek Leiden Z-W, Brahms- laan 20, tel. 763134; Apotheek Beker, Lijtweg 4, tel. 155482, Oegstgeest. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn: 134604, tel. ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - Kruis- gebouw, Berkenkade 7, tel. 410131, spreekuur ma t/m do van 13-14 uur. Gezondheidscentrum Florijn 10, tel. 896193, spreekuur ma, woe, vr van 13- 13.30 uur. PAGINA 2 rm I 1 Stad en rand J OEGSTGEEST/RIJNSBURG - De eerste zaterdag van augustus is tradioneel de dag dat in Rijnsburg het bloemencorso wordt gehouden. Het corso staat op zichzelf al borg voor de nodige pracht en praal, daarnaast wordt de dag ge woontegetrouw opgeluisterd met veel aardige evenementen als een taptoe en een zeskamp. Maar dit jaar hebben de Rijnsburgers wel iets heel bijzonders is huis gehaald. Zaterdag zeven augustus wordt in Rijnsburg namelijk de proloog gereden van de eerste "Bloemenmara- thon", een rolstoeltocht voor lichame lijk gehandicapten die is georganiseerd door de Stichting Organisatie Gehandi captensport. De Bloemenmarathon begint in Aken en eindigt in Oegstgeest. Dagelijks leggen de deelnemers een afstand van onge veer 45 kilometer af. De laatste tien kilo meter van de dagelijkse tocht wordt ver reden als een wedstrijdetappe. Het ge heel heeft iets weg van een Tour de France. De rolstoelatleten zijn inge deeld in sponsorploegen. De leiders van het algemeen- en puntenklassement worden, net als bij de ronde van Frank rijk, gehuld in een gele en groene trui. De Tour zou uiteraard de Tour niet zijn zonder een proloog. Deze ontbreekt daarom ook niet bij de Bloemenmara thon. Zaterdagmorgen gaan de atleten om half tien van start in het Rijnsburgse winkelcentrum "In de Hoftuin". Er wor den rond de Vliet drie series gereden van drie ronden. De drie snelste "rol stoelrenners" van iedere serie gaan over naar de finale. Na afloop van de proloog worden de gele en groene truien uitgereikt. Vervolgens vertrekken de deelnemers onder muzi kale begeleiding naar de veiling Flora waar zij deelnemen aan het corso tot de Groenoordhallen in Leiden. Daar van daan vertrekken de rolstoelatleten naar Aken waar zij zondag beginnen aan hun marathon. De route van de Bloemenmarathon loopt via het Limburgse Weert naar Zeelst, Waalwijk, Groot Ammers en Zoeter- meer naar Oegstgeest. Daar komen zij zaterdagmiddag 14 augustus om 14.30 uur aan in het winkelcentrum "Lange Voort". De naam Bloemenmarathon duidt aan dat bloemen tijdens het evenement centraal staan. Bij de Tour de France worden de winnaars van de dagetappes in de bloe metjes gezet. De rolstoelatleten hebben de rollen echter omgedraaid. De deelne mers nemen bloemen mee die door de betrokken organisaties worden thuisbe zorgd by langdurig zieken en zwaar ge handicapten. De finish (in Rijnsburg, Hulsberg, Weert, Zeelst en Oegsgeest) worden georgani seerd in samenwerking met plaatselijke verenigingen en organisaties. De rol stoelrenners hoeven zelf niets te betalen om aan de tocht deel te nemen. De ma rathon is voor het grootste deel gefinan- cieerd door particulieren en bedrijven. Het is de bedoeling van de Stichting Or ganisatie Gehandicaptensport dat de marathon uitgroeid tot een jaarlijks te rugkerend evenement, waarvan de stichting hoopt dat het zal bijdragen tot een beter begrip van de rol van de ge handicapten in de samenleving. WARMOND - De komst van een brug: over de Leede naar het eiland Koudenhoorn in Warmond is praktisch zeker. Het besluit om de benodigde gelden voor de brug be schikbaar te stellen, moet morgen genomen worden. Als vermoedelijke datum dat met de bouw kan worden begonnen, wordt 31 december van dit jaar genoemd. aantal bezwaarschrift—procedu res tegen de komst van de brug. Zo is er bezwaar gemaakt tegen de beslissing van de provincie om een verklaring van 'geen be zwaar' af te geven. Deze verkla ring was nodig voor de gemeente Warmond om een bouwvergun ning te geven voor de brug. Te gen deze bouwvergunning, die inmiddels verstrekt is, zijn ech ter weer bezwaren ingediend. Laatst is hierover een hoorzitting geweest. Ondanks al deze bezwa ren, is de gemeente van mening dat het gewenst is om nu al het krediet goed te keuren. "Zodra de uitspraken op deze procedu res dit toestaan, kan dan met het werk worden begonnen", staat in het voorstel. Met de komst van de brug kunnen Warmonders die niet over een boot beschikken eindelijk eens naar Koudenhoorn. Vooral wa tersporters maken bezwaren te gen de brug, daar dan een water weg naar de Kagerplassen wordt onderbroken. Via de Grote Sloot kan men echter op de plassen ko men, terwijl een tweede door vaart mogelijk wordt door het uitgraven van het Zomergat, waardoor via het Joppe de water sporters in de Warmonder Leede terecht komen. Na 25 jaar van praten over de ver binding met het eiland, Ujkt nu een definitieve stap genomen te worden. De Warmondse com missie van financiën en econo mische aangelegenheden be spreekt morgen de financiering van de brug. De totale kosten voor de aanleg van de brug en de herinrichting van de gemeente haven, komt neer op ruim 1,3 miljoen gulden. Het bouwplan van de Heidemij komt twintig duizend gulden hoger uit, maar de gemeente Warmond verwacht dat door een aantal bezuinigin gen het 'streefbedrag' gehaald kan worden. Op dit moment lopen er nog een WASSENAAR - De brug over de Rijksstraatweg nabij de Maaldrift in Wassenaar, zal direct na de bouwvakvakantie gerepareerd worden. Het ministerie van verkeer en waterstaat heeft onlangs de op dracht hiervoor gegeven aan een aannemer. De voetgangersbrug werd in mei jongstleden geramd. De chauffeur van een vrachtwagen dieplader met hijskraan) in de richting Amsterdam vergiste zich toen in de hoogte van zijn bagage. De brug deed vooral dienst om bij de nabij liggende bushalte te komen. De gemeente Wassenaar heeft de laatste maanden aangedrongen bij het ministerie om de brug te repareren. Problemen met de verzekering en het vinden van een goede aannemer heeft er toe geleid dat de reparatie pas nu kan plaatshebben. De verwachting is dat in september de voetgangers weer over de brug kunnen. De rechtervleugel van het cultureel centrum zal worden gesloopt. De linkervleugel, de hal en de zaal zullen worden verbouwd. De verbouwing zal sober moeten worden uitgevoerd. VOORSCHOTEN - De verbouw annex renovatie van het cultureel centrum in Voor schoten zal soberder worden uitgevoerd. Indien mogelijk zal zelfs een aantal geuite wensen komen te vervallen. Daarnaast zal de verbouw in twee fasen plaatsvinden. Het bekendste beeld in Voorschoten is "Het paard" van Floyd T. Dewitt. Enkele jaren geleden koos het overgrote deel van de Voorschotenaren dit beeld. Expositie In galerie de Pomp in Warmond exposeren de gehele maand au gustus de Haagse kunstenaars Maritza Onderwater en Gé van der Kooi. Onderwater is gespe cialiseerd in gebruiks-kera- miek. Van der Kooi laat Neder landse landschappen zien in olieverf. De Pomp is dinsdag en vrijdagavond open van ze ven tot negen, woensdag van tien tot twaalf en twee tot vijf, en donderdag, zaterdag en zon dag van twee tot vijf. Kinderactiviteit In het cultureel centrum in Voor schoten wordt morgenochtend een tekenwedstrijd gehouden. De tekenaars kunnen vanaf tien uur beginnen aan hun kunst werk. Kinder (2) Jonge brandweerlieden in de dop kunnen morgenmiddag hun hart ophalen tijdens de brand weerwedstrijd. Behendigheid, snelheid en water zijn de ingre diënten van deze strijd. Het brandfestijn begint om twee uur en vindt plaats aan het Frans Halsplantsoen in Voor schoten. Kinder (3) De midgetgolfbaan in Voorscho ten is donderdag het strijdto neel voor de Voorschotense jeugdkampioenschappen. De kinderen tot tien jaar moeten 's ochtends vanaf negen uur golf en, de ouderen beginnen om twee uur. De midgetgolfbaan ligt bij het zwembad 'Het Wed de'. Kinder (4) In Warmond wordt donderdag middag een speurtocht georga niseerd. De speurders worden om twee uur verwacht bij de Burgemeester Ketelaarstraat, waar zij de eerste puzzel-op dracht zullen krijgen. Kinder (5) Het water staat vrijdag in Voor schoten centraal bij het wate- rinstuif. Vanaf negen uur kun nen kinderen allerlei spelletjes doen in het zwembad 'Het Wed de'. Kinder (6) Varen met roeiboten is één van de activiteiten van het Voorscho tense buurthuis Bloemenwijk. Op dinsdag 10 augustus kunnen de kinderen onder begeleiding varen richting Vlietlande. Op geven voor aanstaande maan dag bij het buurthuis, telefoon 01717-7900. De tocht begint om tien uur. Kinder (7) In de week van negen tot dertien augustus wordt in Voorschoten de jaarlijkse jeugd vakantieland gehouden. Allerlei activiteiten, zoals bouwen, verven, handwer ken, kunnen dagelijks in en om de Lindehoeve gespeeld wor den. Het begin is steeds om tien uur. Het plan om het cultureel centrum op te knappen heeft indirect te maken met de komst van een ba sisschool. Eén vleugel van het centrum zal voor de basisschool plaats moeten maken. De andere vleugel van het gebouw en de 'grote' zaal zullen verbouwd wor den. In de wandelgangen werd dit de 'optimalisering van het centrum' genoemd. De plannen bestonden onder meer uit het vergroten van de bestaande hal met een extra zaal, de garderobe verplaatsen naar de overgeble ven vleugel, de 'grote' zaal gelijk vloers maken en tevens een extra gang naar de zaal realiseren. De totale kosten zouden ruim twee miljoen gulden bedragen, zo'n 600.000 gulden meer dan waar mee de gemeente rekening had gehouden. Toen het plan in juni werd bespro ken, werd snel duidelijk dat de gemeenteraad een soberder uit voering van het geheel wenste. De raadsleden gaven het college van burgemeester en wethou ders de opdracht om hun huis werk over te maken. Gedeeltelijk is dit nu gebeurd. In een ambtelijk voorstel worden nu min of meer de toen geuite wensen van de raadsleden ver woord. Zo staat er dat "zo moge lijk enige versoberingen zullen plaatsvinden", en dat "gezien de financiële limieten, het werk in fasen zal worden uitgevoerd". Wel noodzakelijk is dat de tech nische installatie in het centrum op korte termijn vernieuwd wordt Welke versoberingen, en hoe de fa sering plaatsvindt, is op dit mo ment nog niet duidelijk. De ar chitect moet dit alles, in samen werking met de gemeentelijke project, nog bekijken. Aangezien de architect het zogenaamde voorbereidingskrediet al heeft opgemaakt, moet de gemeente raad nu eerst weer geld beschik baar stellen. Pas dan kan de ar chitect weer aan het werk gaan. Aan de raad wordt dan ook een extra voorbereidingskrediet ge vraagd van honderdduizend gul den om een (nieuw) afgerond plan te maken met een herziene begroting. VOORSCHOTEN - De wij ken Noord-Hofland en Vlietwijk in Voorschoten zullen binnenkort verfraaid worden met beeldhouwwerken. Als de gemeenteraad aan het eind van de maand het geld voor de kunstwer ken beschikbaar wil stel len, kunnen de kunste naars Snoeck, Muller en Buys aan de slag. De culturele commissie in Voor schoten is op dit moment bezig met een verfraaiingsplan voor het hele dorp. De commissie gaat hierbij wijksgewijs te werk. De bedoeling is dat ook de wijkbe woners meepraten over de ver schillende kunstwerken die ge plaatst kunnen worden. Als uit gangspunt is gekozen dat voor elke wijk een vrije opdracht wordt gegeven en een opdracht in het kader van de Beeldende Kunstenaars Regeling (BKR). Om eenzijdigheid in de wijken te vermijden, mag de kunstenaar maar één werk in de betreffende wijk plaatsen. Voor de wijken Vlietwijk en Noord-Hofland liggen nu concre te ideeën op tafel. Zo is de com missie van mening dat in Vliet wijk een "kleurrijk kunstwerk een aanwinst zal zijn". De bedoe ling is dat Jan Snoeck voor vijf tienduizend gulden een plastiek maakt. De juiste plaats in de wijk voor het kunstwerk zal nog met Snoeck worden besproken. Het andere ingediende ontwerp voor een kunstwerk (BKR), is door de commissie niet geschikt bevonden. De bedoeling was dat het geplaatst zou worden aan het Frans Halsplantsoen. Het kunst werk, van de Voorschotense Hul- leman, kwam daarmee in het open veld te staan. Dit zou met een sterke wind problemen kun nen geven. Het kunstwerk zou beter tot zijn recht komen als het in een 'beschutte' omgeving zou staan. Daarom is nu gekozen om het in het Adegeestpark te plaat sen. Een 'waterbeeldhouwwerk' zal het winkelcentrum in Noord-Hof land moeten opfleuren. Als voor waarde is wel gesteld dat het kunstwerk ook zonder water (denk aan de winter) moet 'werken'. De kunstenaars Müller en Buys mogen zich over deze opdracht buigen en een ontwerp- schets maken. Het waterbeeld, met aan- en afvoer van water, mag niet meer dan 25-duizend gulden gaan kosten. Met behulp van de Stichting COSA (centraal orgaan voor het schep pend ambacht), zijn de kunste naars 'uitgezocht'. De stichting heeft een zeer uitgebreide docu mentatie over de verschillende Nederlandse kunstenaars. Te vens heeft een medewerkster van de stichting Voorschoten be zocht, om een zo goed mogelijk advies aan de commissie te ge ven. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave Uitgeversmaatschappij Leidsch Dagblad B V Hoofdkantoor Witte Sinqel 1. 2311 BG LEIDEN Poetbus 54. 2300 AB LEIDEN Telefoon 071-144941 Geen krant ontvangen tel 071-123143 tuaaen 18 00-19 30 uur (nabgzorging na 19 30 uur); zaterdag van 16.30-18 00 uui Abonnementsgelden tnj vooruitbetaling te voldoen overschnjving geen abonnementsgelden uitsluitend giro 3203571 tn v Damiate Holding BV te Haarlem Kwartaalabonnement f 57.35 Per post 79.70 Jaarabonnement 217,90 Per post 307.30 Loaae nummers 0.80 Directie G Koopman Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o a in: Bonn. Brussel. Londen. Parits. Washington, Cpiro Commentator W F J Wirtz Redactie stad en randgemeenten tal. 071-144941 tst 222

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 2