c TELEVISIE ZATERDAG Geestelijk leven 3 ZATERDAG 31 JULI 1: ■VTEI NEDERLAND 1 NOS 18.20 Nieuws voor slechthorenden 18.58 Journaal VARA 19.00 De 7 van Blake. Science-fictionse- rie van Terry Nation ..Een moode- naar?". Er zijn belangrijke onderdelen nodig aan boord van de Liberator. Avon denkt, dat ze op de planeet Fos- foron wel te krijgen zijn. Een aards ruimteschip dat Fosforon nadert wekt de belangstelling van Blake. vooral als Zen meldt dat het op een lijst van ver miste schepen staat, die enkele eeu wen oud is.. 19.50 De Vara op de Floriade. Tegen de achtergrond van de Floriade bloemen tentoonstelling stelt Conny Vanden- bos een groot aantal artiesten voor: Lon Spee: Vanessa; Toontje lager; Po- werplay; Bloem; Gemma e.a 20.40 Neiman en Marcus levert u alles. Documentaire van Jana Bokova over een uniek warenhuis: ..Behandel ie dere klant alsof hij eigenaar van een olieveld of van een reusachtige vee- boerderij is" dat is de raad die Stanley Marcus aan zijn personeel geeft. Al dertig jaar leidt Stanley het familiebe drijf in Dallas, dat Neiman-Marcus heet. Hij staat bekend als „the last merchant prince", de laatste grote handelsmagnaat. En hij gaat er prat op. dat de kopers het zo gek niet kun nen bedenken of hij kan het leveren. NOS 21.37 Journaal VARA 21.55 Cria Cuervos. Spaanse speelfilm van Carlos Saura: Door verleden, he den en toekomst op briljante wijze in elkaar te schuiven vertelt de film het verhaal van Ana. een 9-jarig meisje, dat alleen is achtergebleven. Zo voelt zij dat tenminste. Want haar beide zus jes begrijpen niets van alles wat er om hen heen gebeurt, de jongste niet om dat ze te klein is, de oudste niet, omdat ze te oppervlakkig is. Na de dood van haar moeder, van wie ze heel veel hield, speelt Ana met de dood. Zij waant zich meesteres van de dood De rol van de 9-jarige Anna wordt ge speeld door Ana Torent, Geraldine Chaplin speelt Ana als volwassen vrouw en Ana's moeder. „Cria Cuer vos" werd tijdens het filmfestival van Cannes in 1976 bekroond met „de Gro te Prijs van de iurv". NOS 23.40 Journaal 23.40 Nieuws voor slechthorenden NEDERLAND 2 18.45 Toeristische tips 18.54 Bereboot NCRV 18.59 Alfons. Zweedse tekenfilmserie. Deel 7 ..Wie helpt Alfons?". Alfons is net verhuisd. Hij kent de kinderen in de buurt niet. Maar dat is niet erg want Alfons heeft zijn eigen geheime vriendje Misty. 19.10 Zo moeder zo zoon. Spelprogram- ma. .Wie is de „echte" moeder van Hans. O 1 v. Gerard van den Berg pro beren Rien Poortvliet, Nen van Rams- horst. Dick Passchier en Anne van Eg- mond achter de jqiste familie relatie te komen. 19.35 Verhalen uit de bijbel. „Jacob en Laban". (Genesis 31-32). Zevende alle- vering uit de 12-delige Amerikaanse serie ..The Genesis Project": Een zo authentiek mogelijke verfilming van het eerste bijbelboek. NOS 20.00 Journaal NCRV 20.27 Crisis at Central High". „Niet voor zwarten" Amerikaanse film met in de hoofdrol Joanne Woodward. September 1957: President Eisenho wer wijst de (blanke) Central High School in Arkansas aan als school waar voor 't eerst negerleerlingen moeten worden toegelaten. Op weg naar school hoort conrector Elizabeth Huckaby via haar auto-radio dat de gouverneur van Arkansas het school complex heeft laten belegeren. Een lange strijd begint met als inzet de toe lating van negen zwarte leerlingen. 22.25 Hier en Nu. Actualiteitenrubriek. In de televisie-actualiteitenrubriek van de NCRV wordt vanavond een repor tage uitgezonden over een gezinsop- vangproject in Nijmegen. Daar wordt aan gezinnen, die in grote problemen zijn gekomen, de mogelijkheid gebo den een nieuwe toekomst op te bou wen. Hier en Nu heeft voorts een bij drage over de strijd in Afghanistan. Daarin ook gesprekken met Russische krijgsgevangenen van het Afghaans verzet. 22.55 Tot besluit. Religieuze overden king. NOS 23.05 Journaal 23.10 Nieuws voor slechthorenden 18.00 Emilie. Belgische kinderserie: „Emilie wordt wakker". 18.05 Leven op aarde. 13-delige serie van David Attenborough over „leven" vanaf de eerste primitieve cellen tot de planten en dieren die nu leven. Afl. 9: „Opkomst van de zoogdieren". Deze 'Toontje lager' op de Floriade, vanavond bij de VARA aflevering leert ons hoe en waarom sommige reptielen tot zoogdieren evo lueerden. De vroegste zoogdieren ont stonden ongeveer 200 miljoen jaar ge leden. 19.00 Duel in de diepte. Nederlands jeugdfeuilleton, met Lidy Sluyter. Pe ter Faber, Lex Schoorei en Ronald Ca- rilho. Afl. 9: ..Man tegen man". El Loco en zijn helpers Eddy en Lucas zien kans Feliciano in hun macht te krij gen. Het lijkt er op dat Feliciano hun verklaring over Sylvia en Alma begint te geloven. 19.30 Tiercé, lotto-trekking, mededelin gen en programma-overzicht. 19.45 Journaal 20.10 Matches, liedjestoto. Zangwed strijd tussen 12 zangers-zangeressen. 21.10 Een onbelangrijke moord. Ameri kaanse tv-film (1981) van Steve Hil- liard Stern met Ed Ashner. Jean Sim mons. Matthew Faison en Kent Wil liams: Sadie, een oude zwerfster, wordt met doorgesneden keel in een vuilnisbak gevonden. De dood van de ze verschoppelinge brengt de politie op het spoor van een wijdvertakte handel in verdovende middelen. 22.45 Journaal Voorafgegaan door Tiercé DUITSLAND 1 WDR 17.30 Hier und Heute unterwegs. Regio nale actualiteiten. 18.00 Journaal 18.05 Die Sportschau 19.00 Blickpunkt Dusseldorf 19.22 Benny Hill 20.00 Journaal 20.15 Lieder-Rhythmen-Melodiën. In ternationale folklore-avond vanuit Munchen, met o.m. Ensemble Novi Sad, Na Casaidigh, Jannis, Sakis en Manolis. 21.45 Lottotrekking 21.50 Journaal 22.05 What's new Pussycat. Amerikaan se speelfilm van Clive Donner (1964) met Peter O'Toole. Peter Sellers. Ro my Schneider en Woody Allen. Mi chael James werkt als redacteur voor een Parijs modeblad. Hij gaat dage lijks om met aantrekkelijke vrouwen. Ook in zijn privé-leven zijn vrouwen zijn hobby. Op den duur worden vrou wen echter zo n obsessie voor hem, dat hij hulp zoekt bij psychiater Popo- witsch. Of die hem kan helpen, valt nog te bezien, want Popowitsch blijkt het met zijn eigen problemen nogal druk te hebben... 23.50 Journaal onderhoudt hij liefdesbetrekkingei met Rolande. Emily wordt krankzir£AT* nig wanneer Reinier met haar breekfHL' Rolande trekt bij hem in, maar lan^CRO houdt de relatie niet stand... VAR 21.50 Journaal Orke 21.55 Das Aktuelle Sport-Studio. Vei":"' slagen, interviews en lottotrekking. r2. 4( 23.10 Thriller: Ein Sarg fur die Braufwact Engelse film van John Sichel met M^n m chael Jayston en Helen Mirren: GranjjjL is „huwelijksspecialist"; hij trouwt rij ke, alleenstaande vrouwen, vermoordTR0 ze, en incasseert dan het hem per tes<-)VE tament toebedachte erfdeel. Advocaa^" Mason heeft zo zijn bedenkingen te^oo gen de „toevallige" dood van zoveerustt bruiden. Cro I 00.15 Journaal 22.0( Klar IL Charles Duming en Joanne Woodward in 'Crisis at Central High', vanavond bij de NCRV DUITSLAND 2 18.00 Die Musik kommt. Folklorepro- gramma gepresenteerd door Maria Hellwig 19.00 Journaal 19.30 Beate S. „In de stad". Tweede deel van het levensverhaal van een twintig jarig meisje: Beate S. verlaat heimelijk haar ouderlijk huis en trekt naar haar vriend in Stuttgart. Dat loopt echter verkeerd af, want haar vriend blijkt getrouwd te zijn en bovendien vader van twee kinderen. 20.15 Rolanda met de Bles. „Chroniek einer LeidenschaftBelgische film (1971) van Roland Verhavert met Jan Decleir, Elisabeth Teissier du Cros de Raoul de Manez: Zwaargewond keert Renier na de Eerste Wereldoorlog te rug naar het familielandgoed. Op het statige slot Horlebecq woont hij met zijn moeder Coleta, met Emily, de zus ter van zijn overleden vrouw, met zijn grootvader en Ogier, zijn zoon. De da gen gaan eentonig voorbij. Afwisse ling brengen alleen de brieven van Ro lande, een Parijse vrouw die Renier in het lazaret heeft verpleegd. Hoewel Reinier zich heeft verloofd met Emily, 18.00 Let's Swing. Vierde aflevering 1119.02 de serie over jazz en zelf improvisereCou: Presentatie Dave Kamien. BIué 18.30 Feste der Welt. Documentaire s™0 rie: „De reuzen van Douai" in deze aHIL levering aandacht voor het zomerfee^vF in het Franse stadje Douai. via* 19.00 Kino der Amateure. „Het lied va5). 2 het platte land". Eerste aflevering ukest een vierdelige serie waarin amateiLON speelfilms worden getoond. 20.00 Journaal HIL 20.15 Die Marchenbraut. „Hans Qede Grietje" Vierde aflevering uit de tv-rfn E: rie van Milos Macourek en Vaclav VóMidi licek: Hans en Grietje nemen de tovc^on ring mee naar school en stichten daRerc de nodige verwarring. 21.10 Vor 40 Jahren. Duits weekjourna,-ine van 29 juli 1942. 12.02 21.40 Die Schlinge. Duitse tv-film vAVR Helmut Krapp met Harald Leipnitz «de li Ingmar Zeisberg: De schrijver Jacc^d. Kowalski uit Warschau zoekt zi£*k' troost in de drank. Vroeger schreef l}nUS1 boeken die een behoorlijk succes kekest( den, maar nu slaagt hij in niets megacti: Zijn vrienden spotten met zijn ve2l.02 geefse pogingen het drinken te late?3 00 Alleen het jonge meisje Christina bli£R0 bij hem... Tüiel 22.50 Rolling Stones. Film van RudoHIL Dolezal en Hannes Rossacher over c KR eerste twintig jaren inttde geschied'gmi nis van de Rolling Stones. Hu' 00.20 Journaal zyn 10.0 nrvi w ICiLftiVAsIfti ZONDAG NEDERLAND 1 NOS 13.00 - 13.05 Nieuws voor slechthoren den 18.20 - 18.25 Nieuws voor slechthoren den 19.00 Journaal KRO 19.05 Op de praatstoel. Kinderen in ge sprek met een bekende Nederlander die tot op het moment van de opname voor de kinderen zelf nog onbekend was. Vanavond een gesprek met de ac trice Wieteke van Dort. 19.30 KRO's Wereldcircus. Met optre dens van de komische acrobaten Johnny Hutch and The Halfwits; Les Kansas, jongleurs; luchtacrobatiek van The Rochelle Flyers en een even- wichtsnummer van Eliane Baranton Speciale gasten: Charles Aznavour en The Brotherhood of Man. 20.20 Aldabra. Film van Claude Pavard over het eiland Aldabra, een van de Seychellen in de Indische Oceaan, dat wordt bevolkt door zeventigduizend reuzenschildpadden en andere exoti sche dieren. 21.15 Hoor je de honden blaffen?. „No oyes ladrar los perros?". Speelfilm van Francois Reichenbach. Juan Dolores draagt zijn zieke zoon Ignacio op zijn schouders van dorp tot dorp op zoek naar een dokter. Onderweg vertelt hij hem zijn levensverhaal... De filmer Francois Reichenbach laat ons in deze film niet alleen kennis maken met de ze twee mensen, maar ook met een land, Mexico, en met onszelf. NOS 22.40 Journaal 22.45 Nieuws voor slechthorenden NEDERLAND 2 NOS 13.00- 13.05 Nieuws voor slechthoren den 15.30 Journaal VARA 15.35 Zonneschijn, het egeltje. Teken film van Al Brodax en Al Lowcnheim. Eierwoude is de geheimzinnige paas- ei-hoofdstad van de wereld. Daar le ven alle paashazen van de hele wereld. En er woont één vreemde snuiter, een egeltje dat zegt met de zon te kunnen praten en daarom Zonneschijn heet. 16.05 - 17.05: Het Beaux Arts Trio. In 1955 traden ze voor het eerst in het openbaar op tijdens het Berkshire Mu ziek Festival in de Verenigde Staten Sindsdien hebben ze zich internatio nale faam verworven, prachtige gram mofoonplaten gemaakt en over de he le wereld concerten gegeven, de drie kunstenaars die samen het Beaux Arts Trio vormen: Menachem Pressler, pia no; Bernard Greenhouse, cello en Isi dore Cohen, viool. Zij spelen het Piano Trio no. 13 in A-groot van Joseph Haydn en het Piano Trio in Es-groot van Franz Schubert. NOS 18.35 Ti-Ta Tovenaar 19.00 Studio Sport 19.55 Trekking van de lottogetallen 20.00 Journaal 20.10 Humanistisch Verbond. Vijf mi nuten bedenktijd. VPRO 20.15 The Thing from another world. Amerikaanse zwart-wit sciencefic tionfilm uit 1951 onder regie van Christian Nyby gebaseerd op het boek „Who Goes There?" van J. W. Camp bell. Met: Kenneth Toney, Margaret Sheridan, Douglas Spencer, James Ar- ness e.a Een vliegende schotel stort in de nabijheid van een afgelegen bui tenpost van de Amerikaanse Lucht macht in het Noordpoolgebied neer. Met gebruikmaking van springstof probeert een reddingsploeg de onder het ijs begraven schotel te bereiken. Door die explosie lukt het de piloot van de vüegende schotel echter te ont snappen. Het blijkt dat de buitenaard se bezoeker niet met vreedzame be doelingen is gekomen. 21.40 THX 1138. Amerikaanse science fictionfilm uit 1970 onder regie van George Lucas, bekend door „Star Wars" en het vervolg „The empire stri kes back". Met: Robert Duvall, Maggie McOmie, Donald Pleasance e.a.: In een verre toekomst wordt de wereld geregeerd door robots en computers en de mensen zijn gedegradeerd tot slaven die een nummer hebben en de zelfde kleren moeten dragen. Iedereen verkeert onder invloed van drugs en men mag zich niet voortplanten. THX 1138 en LUH 3417 besluiten hun drugs niet in te nemen. Uiteindelijk wordt LUH 3417 zwanger. Ze wordt vernie tigd omdat ze de wet met voeten heeft getreden. THX 1138 besluit te ont snappen. Na een wilde achtervolging bereikt hij ten slotte het aardopper vlak... NOS 23.10 Journaal 23.15 Nieuws voor slechthorenden 15.00 Nieuwsoverzicht voor slechtho renden 15.30 Spel zonder grenzen. Internatio naal spelprogramma vanuit het Ita liaanse La Maddalena Caprera met ploegen uit Joegoslavië. Frankrijk. Zwitserland, Portugal, Groot-Brittan nië, België en Italië. Commentaar: Mi ke Verdrengh. 17.00 Van straten en pleinen. „De In diaanse fluit". Programma over straat liedjes in de wereld. De authentieke Andesmuziek heeft andere aspecten dan de commerciële ritmen die we kennen. 17.55 Allemaal beestjes. „Operatie Le venskans". Documentaire: Het huidi ge Namibië bezit de potentiële rijk dom die zowel voor het natuurbehoud als voor het toerisme een hoopvolle toekomst opent (tot 18.25). 18.30 Emilie. Belgische tekenfilmserie. 18.35 Middellandse Zee. „Het erfdeel" Documentaire over een stuk geschie denis van het Middellands-Zeegebied. Voor heel wat volkeren is het Middel- landse-Zeegebied de bedding waarin taal, politieke organisatie, filosofische en religieuze ideeen vorm kregen. 19.30 Lieve plantjes. Aphelandra. 19.40 Journaal en Mededelingen 20.00 Sportweekend 20.30 De bijenkorf. Britse documentaire in de serie „Het geheime leven der die ren" over de bedrijvigheid in een bij enkorf. 20.55 De Holvaks. „Eerste liefde" (2). Zesde aflevering uit de tiendelige Amerikaanse tv-serie met Glenn Ford, Julie Harris, Lance Kerwin, Elisabeth Cheshire e.a.: Ramey is kroongetuige in de zaak van de moord op een belas tinginspecteur en wijst Jennings, de verloofde van de onderwijzeres Ellen, als dader aan. Omdat Jennings weet dat Ramey zijn verloofde aanbidt, wimpelt hij de getuigenis van de jon gen af als een uiting van jaloezie. Ra mey blijft bij wat hij gezegd heeft. Ver der onderzoek zet zijn verhaal echter op losse schroeven... 21.45 Mezza Musica. Programma met muziek van Verdi, samengesteld door Jef Vanden Berg en gepresenteerd door Eva Maria met de solisten: Grit van Jirten (sopraan), José Todaro (te nor) en Jan Derksen (bariton). Op het programma: Ouverture: La Forza del Destino; Addio del Passato (La Travia- ta); Parigi o, Cara (duo La Traviata); Di Provenza il mar (La Traviata): E Stra- no (La Traviata); Ouverture derdebe- drijf van „La Traviata"; La Donna e mobile (Rigoletto); Cortigiani uit „Ri- goletto"; Questa o Quella uit „Rigolet to"; Tutte le Feste (duo uit Rigoletto) en Balletmuziek uit Aida. 22.50 Journaal DUITSLAND 1 09.30 Programma-weekoverzicht 10.00 Das Mittelmeer. „Dromen van volkmaaktheid". Natuurfilm over de Middellandse Zee van Fernand Brau- del en Georges Vallet. 10.45 Het programma met de muis. Kin derprogramma. 11.15 Jugend unter Hitier. „Was het werkelijk zo?". Discussieprogramma over de Hitlerjeugd naar aanleiding van de derde aflevering uit de serie „Blut und Ehre". 12.00 Der Internationale Fruhschop- pen. Gesprek met zes journalisten uit vijf landen. 12.45 Journaal 13.15 Magazin der Woche. Regionaal 13.50 Ein Platz an der Sonne. Nieuws over een Duitse hulpinstantie voor jeugdhuisvesting en -vorming in We- sel. 13.55 Am Start ist der Delphin. Jeugd film van Maromir Borek: Honza is een goede zwemmer, maar niet goed ge noeg voor een kwalificatie. Hij verlaat de zwemvereniging, traint niet meer en gaat op eigen gelegenheid op vakantie. Op zijn vakantiebestemming komt het tot een dramatische confron tatie tussen Honza en zijn zwemkame- raden. 15.20 Am grunen Strand der Spree. „Het dagboek van Jurgen Wilma" Eerste aflevering uit een vijfdelig tv- spel van Fritz Umgelter en Reinhart Muller-Freienfels naar een boek van Hans Scholz. Met: Bum Kruger, Wer ner Lieven, Malte Jaeger e.a.: In het middelpunt van deze serie staan de er varingen van een oorlogsgeneratie. Een steeds terugkerende plaats van handeling is de Jockey-Bar in West- Berlijn, waar op een aprilavond in het jaar 1954 oude vrienden, die elkaar sinds vóór de oorlog niet of nauwelijks meer hebben gezien, ontmoeten. De voormalige majoor van de generale staf, Hans-Joachim Lepsius, vertelt uit het dagboek van korporaal Jurgen Wilms, die tot 25 jaar dwangarbeid in een Russisch kamp werd veroordeeld. 17.00 Lord Peter Wimsey: Arger im Bel- lona Club. „Die vervloekte Dorland" Derde aflevering uit de misdaadserie van Ronald Wilson naar een roman van Dorothy L. Sayers. Met: Ian Car- michael, Terence Alexander e.a.: Een lijkschouwing toont aan dat generaal Fantiman door vergiftiging om het le ven is gekomen. Robert geeft toe dat de mysterieuze Oliver nooit bestaan heeft. 17.45 Aran am Rande Europas. Film van Mariene Frans over de drie kleine Aran-eilanden ten westen van Ierland. 18.30 Journaal 18.33 Die Sportschau. Met o.m. het doel punt van de maand. 19.15 Wir uber uns 19.20 Wereldspiegel. Buitenlandse cor respondenten berichten. 20.00 Journaal 20.15 Expeditionen ins Tierreich. Afle vering uit deze natuurserie waarin Heinz Sielmann ons kennis laat ma ken met draken en tempelooievaars in Thailand. 21.00 Hundert Meisterwerke. „Het ont bijt van de roeiers" van Auguste Re- 21.10 Middle of the night. Amerikaanse psychologische speelfilm uit 1959 van Delbert Mann met Kim Novak, Fre- dric March, Lee Grant e.a. Betty Preis- ser werkt als secretaresse in een New- yorks confectiebedrijf. Sinds haar echtscheiding van de muzikant Geor ge woont ze bij haar moeder en voelt zich niet erg gelukkig. Jerry Kingsley, 56-jarige weduwnaar en eigenaar van het bedrijf, gaat geheel in zijn arbeid op. Bij een ontmoeting voelen de twee zich tot elkaar aangetrokken. Wanneer ze besluiten te trouwen verzet hun om geving zich daartegen. 23.05 Journaal 23.10 Malanggan. Documentaire van Paul Schlecht en Volker Schneider over het Dodenfeest op Nieuw-Ierland (Papoea Nieuw-Guinea) 00.10 Journaal DUITSLAND 2 10.00 Programma-weekoverzicht 10.30 ZDF-Matinee. „Der Sknbent" Scène van Hans Kasper met Gunter Strack en Wilfried Klaus; „Verlorene Illusionen". Derde aflevering uit een vierdelige serie naar verhalen van Ho- noré de Balzac onder regie van Mauri ce Cazeneuve met Yves Renier, Eliza beth Wiener. Anne Vernon e.a Lu- cien ontmoet de journalist Lousteau, die hem bekend maakt met de wereld van het theater en de pers. Lucien wordt journalist en heeft succes. Tus sen hem en de toneelspeelster Coralie groeit een liefdesrelatie. Door de Parij se adel schijnt hij nu te worden geac cepteerd. 12.00 Das Sonntagskonzert. „A Gaudi" vanuit het Oostenrijkse Ennstal. 12.45 Freizeit. ...en wat je ermee kunt doen. Tips voor vrijetijdsbesteding. 13.15 Chronik der Woche. Met: Fragen zur Zeit. 13.40 Hilfsschuler heute. „Wij zijn toch niet gehandicapt". Programma over kinderen met leermoeilijkheden. 14.10 Ein Junge aus Norwegen (4). „Ma- this gaat op vakantie". Kinderserie. Aansluitend: „Die Hand". Tekenfilm van Jan W. Habarta. 14.40 Journaal 14.45 De Actie Zorgenkind 14.55 Rhein-Main-Air-Base. Reportage van Uve Hirsch over het Amerikaanse militaire gedeelte van het Frankfurtse vliegveld. 15.25 II Tetto. „Das Dach". Italiaanse speelfilm uit 1955 van Vittorio de Sica met Gabriella Pallotta, Giorgio Listuz- zi e.a.: Luisa en Natale zijn pas ge trouwd. Vanwege de woningnood tre ken zij in bij Natales ouders, maar daar komen al snel probleem uit voort. Lui sa verneemt dat volgens een oud ge woonterecht mensen niet verdreven kunnen worden uit een huis, dat zij ongemerkt weten te bouwen. Natale en zijn vrienden gaan aan de slag. 17.00 Journaal 17.02 Die Sport-Reportage 18.00 Tagebuch. Nieuws uit de evangeli sche kerk. 18.15 Gunsmoke. „En dat alles voor 12 dollar". Amerikaanse westernserie met James Arness, Gene Evans, Ni cholas Hammond e.a.: Wanneer de cowboys Will, Quincy en Doak hun loon kwijt zijn, menen zij dat ze in de saloon zijn bestolen. Ze overvallen de barkeeper en nemen de kas mee. 18.58 Programma-overzicht 19.00 Journaal 19.10 Bonner Perspektiven. Politiek 20.00 Journaal sen 20.15 Rudis Tagesshow. Showprogram ma met Rudi Carrell, Beatrice RichteiEne Klaus Havenstein en Diether Krebs. mo| 20.45 Der vergessene Fuhrer. „Wedloo]ge. in het Derde Rijk" (2). Film van Pete22.4 Heller over de opkomst en ondergan|Nw; van de „Tsaar van de media", AlfreiH11 Hugenberg. n" 21.45 The History Man. „Das susse link led Leben". TV-serie van ChristopheKo Hampton naar een vertelling van Mal colm Bradbury met Atony Sher, Gezon raldine James, Michael Hordern e.a dri< Dr. Howard Kirk probeert zijn plan, d i4.( universiteitsgemeenschap te vernietiOu gen, te verwezenlijken. Hij probeer le 1 amoureuze betrekkingen aan te kno^l pen met de studente Felicity en met d ihe wetenschappelijk medewerkster An nie. De student George Carmody, di Howard op de korrel neemt, probeer NO hij te dwarsbomen. 9.0C 22.35 Soap. Amerikaanse komische seNe< rie met de families Tate en Campbell Ule! 23.00 Poetik-Vorlesungen. Poëtische lc14 j zingen door Christa Wolf (4). dag 24.00 Journaal Aai NEDERLAND 1 M/ NOS 13.00 - 13.05 Nieuws voor slechthoren HI1 den led NEDERLAND 2 Col NOS Mi' 13.00- 13.05 Nieuws voor slechthorei a v den £V 19.30 Schauplatze der Weltliteratur. „Goethe in Zwitserland". 20.15 Die Unerreichbare. TV-spel van Krzyzstof Zanussi met Leslie Caron, Daniel Webb, Leslie Malton e.a.: De eens gevierde toneelspeelster Klaudia leeft teruggetrokken in een beveiligde villa in Berlijn. Op een klaarlichte dag lukt het de jonge Marek Parker de vil la binnen te dringen. Hij en Klaudia beginnen een kat-en-muis-spel waar bij de laatste zegeviert. 21.45 Heute en Sport om Sonntag 22.00 Leben mit der Durre. Plattelands vrouwen in het Sahelland Mali. 22.45 Weltsprache Musik. „Een feestelij ke burcht" (5). Muziekprogramma van James Galway met Julia Hamari, Pe ter Hurford, de Gachinger Cantorei en anderen. 23.45 Journaal DUITSLAND 3 WDR 18.00 Hollywood or bust. Amerikaanse speelfilm uit 1956 van Frank Tashlin met Dean Martin, Jerry Lewis, Anita Ekberg en anderen: Om zijn schulden te kunnen betalen doet Wiley mee aan de loterij van een filmtheater, waarbij een luxe auto is te winnen. Helaas moet hij zijn prijs delen met mr. Mal colm... 19.30 Die Bergpredigt. „Zalig zijn de ar men". Godsdienstig programma. DUITSLAND 1 10.00 Journaal 10.03 Lieder - Rhythmen - Melodien 11.35 Terugblik pie 11.45 Schule fur Glauben und Leben Me 12.15 Wereldspiegel 12.55 Persoverzicht Hl 13.00 - 13.15 Journaal NC 15.40 Journaal gyr 15.45 Oestmann wandert aus. Docuwo mentaire van Klaus Goldinger ei *8 c Hansjorg Bookmeyer over de visse Heinz Oestmann, die vanuit West Qy Duitsland naar de schone wateren vai ter Ierland vertrok. B(j 16.45 Spass muss sein. Kinderprogram 10. ma. «je. 17.20 ARD-Sport-Extra. Wereldkam pioenschappen zwemmen vanui j^e| Guayaquil (Ecuador). tui 17.50 Journaal nu Nv DUITSLAND 2 j$J 10.00 - 13.15 Programma-overnam 13 Duitsland 1 op 14.57 Programma-overzicht 15.00 Journaal 15.03 ZDF-Ferienprogramm fur Kir Zii der: 15.03 Orzowei. „Bliksemflitsen" (10 de Avonturenserie van Alberto Man; N\ met Stanley Baker, Doris Kunstman e.a.: Paul is uit de stad teruggekomer Hl Intussen heeft de situatie zich verei gerd: de Hutzi naderen het boerenIe<; dorp steeds dichter. 15.30 Vakantiekalander. Vakantie-act; viteiten in dorp en stad. Ho 15.40 Lassie. „Charlie Banana". Jeugd 13 serie met Jon Provost, June Lock Me hardt e.a.: Lassie is op het spoor vai 16 de kleine dief. die op het Rangersté -!01 tion allerlei dingen steelt, waaronde een chimpansee. Hl 16.05 Don Quichotte. Tekenfilmserie, vz 16.30 Un-Ruhestand. „Mevrouw W" 2 Aa Verhalen over het ouder worden. te. 17.00 Journaal ho 17.08 Tele-Illustrierte. Gevarieerd pro Sp gramma met actualiteiten, sport ei ke amusement.

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 4