mededelingen gemeentebestuur I 1 leiden 2 tm 6 aug. '82 Drukkerij Stuurman b.v. leiden stel dat er geen krant was Commissie vergadering Projectgroep Pancras-West Donderdag 5 augustus a.s. om 15.30 uur in kamer 201 van het Stadsbouwhuis. Agenda: Stand van zaken met betrekking tot; - het verbeteringsplan het bestemmingsplan school/parkeergarage op de Kaasmarkt restauratie van de kelders Hoogstraat nieuwbouw Leids Volkshuis Hinderwet (Ontwerp-vergunning) Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen hierbij overeenkomstig het bepaalde in artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet Algemene Bepalin gen Milieuhygiëne ter openbare kennis dat zij voorne mens zijn positief te beschikken op de aanvraag inge volge de Hinderwet van: F. Nocco, te Oegstgeest, voor het oprichten van een Italiaans restaurant (pizzeria) in het pand Korte Raamsteeg 77. De ontwerp-beschikking alsmede de aanvraag en alle daarop betrekking hebbende stukken liggen tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking ter inzage op het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, kamer 012, be gane grond, elke werkdag van 8.30 uur tot 12.30 uur en van 14.00 uur tot 16.30 uur. Bovengenoemde stukken liggen ook gedurende twee weken na heden elke werkdag ter inzage van 8.30 uur tot 17.00 uur en op donderdagavond van 17.30 uur tot 21.00 uur in het INFORMATIECEN TRUM van het BURO VOORLICHTING, in de hal van het stadhuis. De aanvrager, alsmede degenen die bezwaar hebben ingediend naar aanleiding van de aanvraag en een ieder die aantoont dat hij/zij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen tot 13 augustus 1982 gemotiveerde schriftelijke bezwaren indienen naar aanleiding van de ontwerp-beschikking. Degene, die een bezwaarschrift indient, kan verzoe ken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te ma ken. Een en ander dient bij aparte brief te worden ver zocht. (Verleende vergunningen) Burgemeester en Wethouders van Leiden maken be kend dat-door hen onder voorschriften om gevaar, schade of hinder van ernstige aard voor de omgeving te voorkomen, op 30 juli 1982 vergunningen ingevol ge de Hinderwet zijn verleend naar aanleiding van de verzoeken van: 1 Energiebedrijf Rijnland, te Leiden, voor het oprichten van een gasdrukregel- en meetstation op een perceel aan het Flanorpad (nabij Wasse- naarseweg), kadastraal bekend gemeente Leiden, sectie R, nr. 31208 2 B.V. De Branderij, te Leiden, voor het oprichten van diverse door elektromotoren gedreven instal laties t.b.v. het bereiden van maaltijden, het koe len van levensmiddelen alsmede het opslaan daar van annex restaurant in het pand Nieuwstraat 32/Middelweg 3 t/m 9. 3 Het bestuur van de Stichting Streekschool voor Beroepsbegeleidend Onderwijs in de re gio Leiden, alhier, voor het uitbreiden van de technische school met enige door elektromotoren gedreven installaties t.b.v. het geven van onder wijs in de vakken autoschade herstellen, motor voertuigen repareren, brood- en banketbakken alsmede in horecavakken een en ander in het pand Lammenschanspark 1 4 College van bestuur der Rijksuniversiteit van Leiden, alhier, voor het oprichten van het reeds bestaande opslagdepot afvalchemicaliën op het terrein van de Gorlaeus laboratoria aan de Wasse- naarseweg. N B. Deze vergunning is verleend voor de duur van maximaal twee jaar. Een en ander in afwachting van het definitieve nieuw te bouwen opslagdepot. De beschikkingen en alle daarop betrekking hebben de stukken liggen vanaf heden gedurende vier we ken ter inzage op het Stadsbouwhuis, Lange gracht 72, kamer 012, begane grond elke werkdag van 8.30 uur tot 12.30 uur en van 14.00 uur tot 16.30 uur. De stukken liggen eveneens vanaf heden gedurende één maand ter inzage in het INFORMATIECEN TRUM van het BURO VOORLICHTING, in de hal van het stadhuis, elke werkdag van 8.30 uur tot 17.00 uur en op donderdagavond van 17.30 uur tot 21.00 uur. Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet Algeme ne Bepalingen Milieuhygiëne staat tot 30 augustus 1982 beroep open bij de Kroon voor: a. de aanvrager van de vergunning; b. de betrokken adviseurs; c. degene die overeenkomstig het gestelde in de Wet Algemene Bepalingen Milieuhygiëne schrif telijk of mondeling bezwaren hebben ingediend tegen de aanvraag en/of ontwerpbeschikking; d. enige belanghebbende, die aantoont dat hij/zij re delijkerwijs niet in staat is geweest overeen komstig het gestelde in de onder c genoemde wet schriftelijk of mondeling bezwaren in te dienen te gen de aanvraag en/of ontwerp beschikking. Bovengenoemde beschikking(en) wordt(en) na af loop van de beroepstermijn van kracht tenzij vóór 30 augustus 1982 beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State, Af deling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Een verzoek tot schorsing of een voorlopige voorzie ning moet worden gericht aan de Voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. Bovengenoemde beschikking(en) wordt(en) niet eer der van kracht vóórdat op dat verzoek is beslist. (Wijziging vergunning) BURGEMEESTER en WETHOUDERS van .Leiden; gelet op artikel 37, eerste lid van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend, dat zij voornemens zijn tot wijziging over te gaan van de door hen op 6 augustus 1973, on der nr. 14313/72, afd. V.O.W., verleende vergunning ingevolge de Hinderwet tot het oprichten van door elektromotoren gedreven installaties ten behoeve van de supermarkt in het perceel Haarlemmerweg 41-43. De reden hiervoor is: a. in de verleende hinderwetvergunning geen voor schriften zijn opgenomen ter voorkoming van ge luidshinder; b. ter voorkoming dat in de toekomst wederom ge luidshinder zal worden ondervonden. De voorgenomen wijziging houdt in de toevoeging aan de vergunning van het volgende voorschrift: Het equivalent geluidsniveau veroorzaakt door de in en buiten de inrichting aanwezige werktuigen en in stallaties met bijbehorende elektromotoren, door de in de inrichtihg te verrichten werkzaamheden en door de activiteiten in de inrichting, alsmede tijdens het la den en/of lossen van (bevoorradings)motorvoertui- gen mag, bepaald en beoordeeld volgens de I S.O.-aanbeveling R 1996 van mei 1971, gemeten op de erfscheiding niet meer bedragen dan: a. 50 dB(A) in de uren gelegen tussen 07.00 en 19.00 uur op alle dagen, met uitzondering van zondagen en algemeen erkende christelijke feestdagen; b. 45 dB(A) in de uren gelegen tusen 19.00 en 23.00 uur op alle dagen, alsmede in de uren gelegen tus sen 07.00 en 19 00 uur op zondagen en algemeen erkende christelijke feestdagen; c. 40 dB(A) in de uren gelegen tussen 23.00 en 07.00 uur op alle dagen. Gemotiveerde bezwaren kunnen tot 13 augustus 1982 schriftelijk bij ons college worden ingebracht (Postbus 9100, 2300 PC Leiden). Degene die een bezwaarschrift indient kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een en ander dient bij aparte brief te worden ver zocht. (Verleende gewijzigde vergunning) BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Leiden; gelet op artikel 40 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend, dat door hen op 30 juli 1982 onder nr. 19338/1, directie milieu, de op 23 fe bruari 1967, onder nr. 11437/66, afd. OW, verleende vergunning ingevolge de Hinderwet tot het oprichten van een plaatwerkerij en spuiterij annex auto- herstelplaats in het perceel Da Costastraat 16, is gewijzigd. Een exemplaar van de beschikking ligt op het Stads bouwhuis, Langegracht 72, Kamer 012 ter inzage en wel van 30 juli 1982 tot 28 augustus 1982 elke werk dag van 8.30 uur tot 12.30 uur en van 14.00 uur tot 16.30 uur. De beschikking ligt voorts ook tot 28 augustus 1982 ter inzage elke werkdag van 8.30 uur tot 17.00 uur en op donderdagavond van 17.30 uur tot 21.00 uur in het informatiecentrum van het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis. Ingevolge artikel 49, tweede lid, van de Wet algeme ne bepalingen milieuhygiëne staat tot 30 augustus 1982 beroep open bij de Kroon voor: a. degene tot wie de beschikking is gericht; b. degene die overeenkomstig artikel 26, lid 2, van de Hinderwet heeft verzocht tot wijziging van de ver gunning over te gaan; c. de betrokken adviseurs; d. andere betrokken overheidsorganen, indien zij overeenkomstig artikel 36 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren hebben inge bracht; e. degenen die overeenkomstig artikel 38 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren hebben ingebracht naar aanleiding van de be kendmaking van het voornemen; f. enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeen komstig artikel 38 van de Wet algemene bepalin gen bezwaren in te brengen. De beschikking wordt na afloop van de beroepster mijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is in gesteld en met toepassing van artikel 30a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht tot Hare Ma jesteit de Koningin en worden gezonden aan de Raad van State, Afdeling voor de geschillen van bestuur. Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorzie ning moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Voor nadere inlichtingen betreffende bovenstaande hinderwetzaken kunt u zich wenden tot de Directie Milieu Stadsbouwhuis, Langegracht 72. Tel. 071- 254436 en 254437. Verleende bouw vergunningen Burgemeester en wethouders hebben op 27 juli 1982 de volgende bouwvergunningen verleend: - Paul Krugerstraat 19-19a verbouwen en verhelen woningen; - Vondellaan 64, verbouwen gedeelte beganegrond woning; - Rijnkade 18, plaatsen duivenhok; - Ten Katestraat 10a, uitbreiden club- en buurthuis; - Sumatrastraat 54a, wijzigen achtergevel en vernieu wen en vergroten balkon; - Evertsenstraat 62, plaatsen duivenhok; - Koddesteeg 30, verbouw pakhuis tot eengezinswo ning; - Rijnsburgersingel 2a, verbouwen woning; - Vrouwenweg 55, verbouwen woning; - Stadhuisplein 1, verbouwen beganegrond stadhuis; - Mirakelsteeg, bouw 22 eengezinswoningen; - Uiterstegracht 32, verbouwen woning. Indien u door het verlenen van een bouwvergunning rechtstreeks in uw belang bent getroffen, kunt u bin nen 30 dagen na dagtekening van de bouwvergun ning op grond van de wet AROB een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders. Tevens kunt u, indien de onmiddellijke uitvoering van het besluit onevenredig nadeel voor u meebrengt, op grond van de Wet op de Raad van State schorsing van de bouwvergunning aanvragen bij de Voorzitter van de afdeling Rechtspraak van de Raad van State, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Informatie is te verkrijgen bij Bouw- en Woningtoe zicht, Stadsbouwhuis, Langegracht 72, Postbus 148, 2300 AC Leiden (telefonisch bereikbaar 071-254911). Diversen Instituut Burgerraads lieden tijdelijk gesloten In verband met de vacantie van de burgerraadsvrou wen komen vanaf donderdag 29 juli a.s. tot maandag 16 augustus de spreekuren te vervallen. Voor spoed eisende gevallen kunt u zich wenden tot het Buro voor Rechtshulp, Herengracht 50, telefoon 123942. Voorts kunt u de sociale gids in de 'wegwijzer voor Leiden' raadplegen. Leiderdorpse brug veertien dagen dicht Het bewegende deel van de Leiderdorpse brug wordt binnenkort volledig door een nieuw vervangen. In verband daarmee is de route over de Leiderdorpse brug vanaf maandag 9 augustus 7.00 uur tot en met zaterdag 21 augustus voor al het gemotori seerd verkeer gesloten. Langzaam verkeer Fietsers en voetgangers kunnen in die periode ge bruik maken van een pontje dat vaart van 's mor gens 6.00 uur tot 1.00 uur in de nacht. Het pontje vaart tussen Utrechts Jaagpad aan de Leidse kant en Ockenrode/Loevestein in Leiderdorp. Fietsers aan de Leidse kant op weg naar het pont je doen er verstandig aan zoveel mogelijk van het Jaagpad gebruik te maken en de oversteek over de Hoge Rijndijk bij de Leiderdorpse brug te mij den. Voor het langzaam verkeer is tevens de route via de Leidse singels en de Lage Rijndijk aan te beve len. Fietsers en voetgangers kunnen ook nog gebruik maken van de brug over de Oude Rijn, die deel uitmaakt van Rijksweg A4. Omleidingen voor het busverkeer Het openbaar vervoer wordt tijdens de afsluiting om geleid over de Van der Valk Boumanweg, Lage Rijn dijk en Zijlsingel. Voor de buslijnen 40, 42 en 64/65, die via de Burggra- venlaan rijden vervallen daarmee de halte Meerbur gerkade en Van der Valk Boumanweg. De lijnen 42 en 64/65 krijgen een tijdelijke halte aan de laan van Ou derzorg in Leiderdorp. Ook de lijnen 167 (6) en 101 maken van die omleiding gebruik. Daarvoor vervallen de haltes Hoge Rijndijk en Meerburgerkade. Busreizigers moeten er rekening mee houden dat de reistijd langer kan zijn. Overig gemotoriseerd verkeer Voor het autoverkeer is een aantal omleidingsroutes met borden aangegeven, die voornamelijk gebruik maken van de rijksweg A4 en de afslag Leiderdorp bij Alberts Corner. Het verkeer uit Bodegraven naar Leiderdorp en Leiden-Noord wordt geleid via Woubrugge en Hoogmade. Het verkeer op de Hoge Rijndijk met de bestem ming Leiderdorp en Leiden-Noord kan rijden via de rijksweg. Het Leidse verkeer (met uitzondering van Hoge Voertuigen) wordt verzocht gebruik te maken van de provinciale wegen 5 en 6 om op de Willem de Zwijgerlaan te komen. Verkeer uit Voorschoten en Leiden-Zuid kan bij het Lammenschansplein naar de rijksweg. De reconstructie van de Leiderdorpse brug is een on derdeel van het busbaanproject Hoge Rijndijk/Per sant Snoepweg. Hierin werken Rijks- en Provinciale Waterstaat en de beide gemeenten samen. De reconstructie van de brug is gepland in de vakantieperiode om de gevol gen voor het verkeer zoveel mogelijk te beperken. Verbeterde kennisgeving Onteigening percelen grond In verband met de toekomstige dubbelspooraanleg in de gemeenten Leiden, Zoeterwoude en Hazerswou- de, zal i.v.m. het algemeen belang worden overge gaan tot onteigening van diverse percelen grond. Het koninklijk besluit van 27 april j.l. nr. 55 welke is gepubliceerd in de Nederlandse Staatscourant van 14 mei j.l. na. 91 is voor belanghebbenden en belangstellenden van 3 augustus tot en met 25 augustus a.s. in te zien op kamer 212 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72 te Leiden. Verkiezingen geldigheid kandidatenlijsten Het hoofdstemburo zal op maandag 2 augustus a.s. om 16.00 uur voor kiezers in kamer 9, beganegrond stadhuis, beslissen over de geldigheid van de'op 27 juli j.l. ingeleverde kandidatenlijsten en over de hand having van de daarop voorkomende kandidaten, als ook de wijze van vermelding. Iedere kiezer kan binnen twee dagen, na de dag waarop het hoofdstemburo beslissing heeft genomen in schriftelijk beroep gaan bij de afdeling rechtspraak van de Raad van State. Voorts liggen vanaf heden de kandidatenlijsten voor een ieder ter inzage op kamer 10 van het stadhuis. Zeemansstraat 24,1506 CV Zaandam telefoon en telecopieër: 075-172553 •OOOOOOOOOOOOOOOOOS-ÖOOOOOOOOOOOOOOOOOOO^ dan wist U maar half wat zich in Uw stad afspeelde OQOOOOOOOQOOOOQQOOOOO&OQOOOOQQOOOOOC

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 16