c J TELEVISIE ZATERDAG B TELEVISIE ZONDAG Radio - tv ZATERDAG 24 JULI 19%ATEF NOS 18.20 Nieuws voor slechthorenden 18.58 Journaal KRO 19.00 Tweetie 19.15 Wordt verwacht. Fragmenten uit nieuwe speelfilms en de filmtips voor de komende weken. Presentatie: Dieuwertje Blok. 19.40 Kro's Muziekparade. Showpro gramma met Connie Vandenbos. Stel la, Ricardo Fogli, Rex Gildo, e.a. 20.35 Hints. Spelprogramma met beken de Nederlanders. Presentatie: Frank Kramer. 21.05 Onder vaders vleugels. „Een kwestie van principes". Britse komi sche serie met Robert Gillespie, Pauli ne Yates. NOS 21.30 Journaal KRO 21.55 Little Big Man. Amerikaanse wes tern uit 1970 van Arthur Penn met Dustin Hoffman, Martin Balsam en Faye Dunaway. Een oude man. de 100 reeds gepasseerd, ligt in het zieken huis. Hij besluit zijn levensverhaal te vertellen aan een journalist die bij hem op bezoek komt. Uit zijn verhaal Dustin Hofman rechts) en Ray Dimas in "Little Big Man" blijkt dat hij de enige overlevende is van de slag bij Little Big Horn van 1876. Bij die slag kwamen generaal Custer en 264 van zijn mannen om het leven. Ze werden in de pan gehakt door de Sioux en Cheyennes. 23.55 Algemene Loterij Nederland NOS 24.00 Journaal 24.10 Nieuws voor slechthorenden 18.30 Studio Sport Extra. Tour de Fran ce: samenvatting. 18.45 Toeristische tips 18.54 Bereboot NCRV 18.50 Alfons. 13-delige Zweedse teken filmserie. Afl. 5: Van de zaag afblij ven Alfons!". 19.10 Zo vader, zo dochter. Spelpro gramma. Wie is de „echte" vader van Annemiek? Onder leiding van Gerard van den Berg proberen Rien Poort vliet, Nen van Ramshorst, Dick Pas- schier en Anne van Egmond achter de juiste familierelatie te komen. 19.35 Verhalen uit de bijbel. „Rachel en Lea" (Genesis 28-30). Zesde aflevering uit de 12-delige Amerikaanse serie „The Genesis Project": Een zo authen tiek mogelijke verfilming van het eer ste bijbelboek. NOS 20.00 Journaal NCRV 20.27 Het gebeurde in Dallas. Ameri kaanse speelfilm met Frederic Forrest, Michael Lerner: Op een klaarlichte dag in november 1963 klonken enkele schoten in de straten van Dallas. Scho ten die doorklonken in huiskamers over de gehele wereld. Twee dagen la ter klonken er weer dodelijke schoten in Dallas. Jack Ruby vermoordde Lee Harvey Oswald, de moordenaar van president Kennedy. Wat gebeurde er precies op deze drie schokkende da gen en wie waren Ruby en Oswald? Als in een „psychologische thriller" vertellen de makers het ongelooflijke, maar waar gebeurde verhaal. 22.35 Hier en Nu. Actualiteitenrubriek. 23.05 Tot besluit. In de serie van vijf overdenkingen met als onderwerp „Hoe christen zijn in de huidige socia- Ccmny Vandenbos presenteert van avond KRO's Muziekparade le en economische situatie", spreekt ds. T. Harder uit Amersfoort. NOS 23.15 Journaal 23.20 Nieuws voor slechthorenden 18.00 Emilie. Belgische kinderserie. „Emilie en de verloren gans" 18.05 Leven op aarde. 13-delige serie van David Attenborough over „leven" vanaf de eerste primitieve cellen tot de planten en dieren die nu leven. Afl. 3: „Koningen in de lucht". Dit deel is ge wijd aan de functie van de vleugels bij vogels. Ze dienen enerzijds om de li chaamstemperatuur te regelen en an derzijds om hun territorium te be schermen. Van oudsher waren er vo gels die van hun vermogen om te vliegen afzagen. Toen de dinosaurus en de overige reptielen aan het uitster ven waren, leek het alsof deze vogels een dominante positie op het land stond te wachten. 19.00 Duel in de diepte. 13-delig Neder lands feuilleton, met Lidy Sluyter, Pe ter Faber, Lex Schoorel en Ronald. Afl. 8: „Vrienden onder elkaar". Lucas is van een wisse dood gered. El Loco weet hem ervan te overtuigen dat de politie erbuiten moet blijven. Weer wordt een tipje van de sluier opge licht: El Loco vertelt aan Eddy, Sylvia en Lucas het verhaal van zijn avontuur in Venezuela, waar hij samen met zijn vriend Jimmy Aurès en diens zuster Alma naar diamanten heeft gedoken. 19.30 Tiercé. Uitslagen, lotto-trekking, mededelingen en programma-over zicht. 19.45 Journaal 20.15 Home sweet home. Australische komische serie over de belevenissen van de familie Pacelli. Met: John Blu thal, Arianthe Galani, Christopher Bell en Carmen Tanti. Afl. 3: „Fami lie". Enzo treft in zijn stamkroeg zijn vriend Stan Parker aan. Stan ziet het helemaal niet meer zitten: zijn vrouw is er vandoor met zijn drie kinderen, het geld, de meubels en het televi sietoestel. Enzo heeft medelijden met Stan en nodigt hem uit om kennis te maken met de familie Pacelli. In huize Pacelli komt Stan tot het besef dat hij er eigenlijk niet zo erg aan toe is... 20.40 Terloops. Nieuws in de marge. 21.15 The letter. Amerikaanse tv-film van John Erman naar de novelle van W. Somerset Maughan, met Lee Re- mick, Jack Thompson, Ronald Pickup en Ian McShane: Singapore, aan het einde van de jaren '30. Leslie, de vrouw van de rubberplantagedirec- teur Robert Crosbie, krijgt nachtelijk bezoek van huisvriend Geoff Ham mond. Plots weerklinken schoten Leslie vuurt haar revolver leeg op Geoff Hammond. Leslie wordt gear resteerd maar Howard Joyce, de advo caat van de familie, krijgt Leslie, die heeft verklaard dat ze Hammond uit zelfverdediging heeft gedood, onder borgtocht uit de gevangenis. De assis tent van Howard Joyce ontvangt een kopie van een brief, waahfit blijkt dat Geoff Hammond die bewuste nacht door Leslie was uitgenodigd. De bezit ter van het origineel dreigt de brief over te maken aan de procureur, in dien hij er geen fors geldbedrag voor krijgt. 22.45 Journaal. Voorafgegaan door de Belgische Tiercé. DUITSLAND 1 WDR 17.30 Hier und Heute unterwegs. Regio nale actualiteiten. 18.00 Journaal 18.05 Die Sportschau 19.00 Blickpunkt Dusseldorf 19.22 Polizei-Inspektion I. „Wilde Hibis cus". Politieserie. 20.00 Journaal 20.15 Der Jagerloisl. TV-spel naar een verhaal van Ludwig Thoma onder re gie van Stephan Rinser, met Caspar Hirtreiter en Resi Stufier en Frtiz Strassener: In de bossen van baron Fries dwaalt een stroper rond. Het is de plicht van de jachtopziener de stro per onschadelijk te maken. Het wordt een strijd op leven en dood. 22.00 Lotto en Journaal. Aansluitend: Das Wort zum Sonntag. 22.20 Getaway. Amerikaanse film (1972) van Sam Peckinpah met Steve McQueen. Ali MacGraw en Ben John son: De gangster Doc McCoy werd veroordeeld tot tien jaar gevangenis straf. Wanneer hij er vier van achter de rug heeft, komt hij met de hulp van de corrupte politicus Jack Benyon vrij. Benyon heeft McCoy nodig voor een bankoverval. Achteraf verneemt McCoy welke prijs zijn vrouw Carol voor zijn vrijlating heeft moeten beta len. 00.20 Journaal DUITSLAND 2 18.00 Ihr Musikwunsch. Muzikale wen sen van kijkers gaan in vervulling. Programma van Trudeliese Schmidt en Christian Boesch. M.m.v Catarina Ligendza en Placido Domingo. 19.00 Journaal 19.30 Beate S. „In het ouderlijk huis". Eerste aflevering uit een serie over het 20-jarige meisje Beate, naar een ver haal van Eva Mieke onder regie van Michael Lahn. Met: Susanne von Bor- sody en Herbert Syass, Rosemary Fen- del e.a.: Beate woont met haar ouders, grootmoeder en jongere broer in een kleine stad. Als haar moeder na een tijdje in het sanatorium te hebben ge legen, naar huis terugkeert, ontstaan er tussen haar en de kinderen conflic ten. Beate besluit het ouderlijk huis te verlaten en gaat naar haar vriend Bru no in Stuttgart. 20.15 Die grosste Schau der Welt. Fred dy Quinn presenteert circushoogte punten. 21.45 Journaal 21.50 Das Aktuelle Sport-Studio. Re portages, interviews en lotto. DUITSLAND 3 23.05 Der Mann, der sich in Luft aufios' te. Speelfilm naar de gelijknamige ro man van Maj Sjowll en Per Wahloo ZATE onder regie van Peter Bacso. Met De HILVï rek Jacobi en Judy Winter: De Zweed vAra se boulevard-reporter Alf Mattson ver jg.30 1 dwijnt spoorloos tijdens een dienstreis pole C naar Boedapest. De Zweedse veilig pel e< 20.30 21.02 1 23.00 24.00 I HILV I TROS 18.00 Let's swing. Derde aflevering uit de serie over jazz en improvisaties. zichti 18.30 Feste der Welt. Documentaire se- moet rie. Vandaag: Fierljeppen, kaatsen en heme ringrijden in Friesland. 20 45 19.00 Sommergaste. Derde aflevering TELI uit de serie „Phantastische Novellen" 22-00 met Francois Vibert en Madeleine Ozeray: Twee gepensioneerden bren gen al jaren hun vakantie door in een HILV badplaats waar zij een landhuis bezit- NOS ten. Dit jaar besluiten ze hun vakantie 19 02 te verlengen. Hun omgeving reageert £du' echter vijandig op dit besluit: De sla- blue: ger levert geen vlees meer, de melk- HIL1 boer blijft weg en de elektriciteit AVR wordt afgesloten... 20.15 20.00 Journaal 20.15 Die Marchenbraut. „Wensring en dia tovermanter. TV-serie van Milos Ma- ZON courek en Vaclav Vorlicek. Afl 3: Ara- HIL bella is met de tovermantel gevlucht (no; naar haar geliefde Peter in het men- 0.02 senrijk. Nac! 21.10 Vor 40 Jahren. Brits filmjournaal tove van 20 juli 1942. 9-30 21.30 Der Schlaf der Gerechten. TV-spel rf" van Rolf Hadrich, met Hilde Krahl, °oo! Benno Sterzenbach en Ernst Fritz Qp S Furbringer: In deze film wordt ge- NO! tracht een beeld te schilderen van de morele dwangsituaties waarin mensen onvoorzien terecht kunnen komen: Duitsland ten tijde van Hitier. Marga- rete Walker, een kordate slagers vrouw, heeft zich nooit bijzonder voor politiek geïnteresseerd. Door de partij wordt ze uitgekozen om noodrantsoe nen uit te delen aan de joodse bevol king van de stad. De confrontatie met de angst en ellende van al die mannen, vrouwen en kinderen dwingt haar tot een keuze. 23.15 Kassandra. Poëtische lezingen door Christa Wolf. 00.15 Journaal NEDERLAND 1 KRO 11.00 Omroepparochie. Eucharistievie ring met de Omroepparochie in de St. Aegtenkapel te Amersfoort. NOS 13.00 - 13.05 Nieuws voor slechthoren den 15.15 Tour de France. Rechtstreeks ver slag van de laatste etappe Fontenay - Parijs. 18.20 - 18.25 Nieuws voor slechthoren den 19.00 Journaal TROS 19.05 Bassie en Adriaan en de huilende professor. „Op het goede spoor" (5): Bassie en Adriaan proberen met een vliegtuigje Joris op te sporen. Maar dat blijkt moeilijker te zijn dan zij den ken... 19.30 Forever Young. „Eeuwige jeugd" Om een antwoord te krijgen op de vraag „Hoe ziet de rest van het leven er eigenlijk uit?" ondervroeg de jeugdige Amerikaanse cineast Robin Lehman 26 mensen wier leeftijd varieerde van 66 tot 100 jaar. 20.25 Het legaat. TV-spel van Anton Quintana naar een verhaal van Guy de Maupassant met Paul Meyer Nelleke Burg, Enny de Leeuwe e.a.: Tante Charlotte heeft nogal wat centjes te verdelen. Papa Sachelin wrijft zich refds in de handen bij de gedachte. Wanneer tante Charlotte overlijdt, blijkt haar testament echter enige voorwaarden te bevatten waaraan moet worden voldaan voordat het geld aan Coralie - Cachelin's dochter - kan worden toegewezen. Ogenschijnlijk logische voorwaarden, die echter bijna onoverkomelijke moeilijkheden ople veren... 22.35 Een portret van Hugo Claus als toneelschrijver. Aflevering uit de BRT-serie „Persona", een Nederland stalig cultureel programma onder redactie van Annie de Clerck. Dit pro gramma belicht Hugo Claus als toneel schrijver en schenkt aandacht aan zijn stukken „Een bruid in de Morgen". „Het lied van de Moordenaar". „Sui ker", „Mama, kijk zonder Handen", „De Dans van de Reiger" en enige een akters. NOS 23.25 Journaal 23.30 Nieuws voor slechthorenden NEDERLAND 2 NOS 13.00 - 13.05 Nieuws voor slechthoren den 15.30 Journaal AVRO 15.35 Avro's Sportpanorarea. Interna tionale tenniskampioenschappen van Nederland. NOS 18.10 Ti-Ta-Tovenaar 18.35 Ti-Ta-Tovenaar. Extra aflevering. Deze uitzending kwam te vervallen in verband met de tennisfinale op Wim bledon op 4 juli jl. 19.00 Studio Sport 19.55 Trekking van de lottogetallen 20.00 Journaal 20.10 Humanistisch Verbond. Vijf mi nuten bedenktijd. VPRO 20.15 Just Imagine. Science-fictionko- medie uit 1930 (z.w.) van David Butler met El Brendell, John Garrick, Ken neth Thompson e.a.: Single O, een burger die in 1930 leeft, valt in slaap en wordt wakker in 1980! Daar is hij ge tuige van de rivaliteit tussen J-21 en MT-3 om de hand van LN-18. De rege ring besluit uiteindelijk dat MT-3 met LN-18 mag trouwen. J-21 is echter smoorverliefd op LN-18. In een ro mantische bui besluit de regering dat J-21 toch met LN-18 mag trouwen on der voorwaarde dat J-21 erin slaagt binnen vier maanden een heldendaad te verrichten. Om aan die eis te vol doen vertrekken Single O en J-21 naar de planeet Mars... 21.00 Soylent Green. Amerikaanse speelfilm uit 1973 onder regie van Ri chard Fleischer met Joseph Cotton, Chuck Connors. Charlton Heston e.a.: In het jaar 2022 is de toestand in New York zeer slecht. Er is een enorme overbevolking en er is veel te weinig voedsel. De mensen worden in leven gehouden door synthetische „crac kers", geproduceerd door de Soylent Corporation, die van voorbijrijdende wagens worden gegooid. Wanneer Si- minson, een directielid van de Soylent Corporation, wordt vermoord krijgt detective Thorn opdracht de zaak uit te zoeken. Samen met zijn assistent Sol Roth doet Thorn uiteindelijk een gruwelijke ontdekking... NOS 22.40 Journaal 22.45 Nieuws voor slechthorenden 10.00 Eucharistieviering en zeewijding te Blankenberge 14.45 Nieuwsoverzicht voor slechtho renden 15.15 Tour de France. Rechtstreekse re portage van de laatste kilometers van de laatste etappe Fontenay - Parijs. 16.45 Een benarde situatie. Britse jeugdfilm onder regie van David Eady met Virginia Fiol, Luk Batchelor e.a.: Jema en Gordon zijn beiden enthou siaste fotografen die een dagje uit aan zee voorbereiden. Ze slaan de waar schuwingen van Pete in de wind en roeien met hun rubberbootje naar een grote zandbank om een kolonie zeevo gels te fotograferen. Als het tij keert verandert het zandoppervlak in verra derlijk drijfzand. In de paniek die hier op volgt kan Gordon het rubberbootje bereiken en kan hij Jema, die in het drijfzand wordt vastgezogen, hieruit redden. De kinderen worden echter met de vloed naar een labyrint vol ge vaarlijke zoutmoerassen gedreven... 17.35 Allemaal beestjes. „Schapen en geiten". 18.35 Emilie. „Emilie en de pakjes". Te kenfilmserie. 18.40 De gouden rivier. Australische ex ploratiefilm van Douglas Stanley over de „1981 Australian Himalayan Kayak Expedition". 19.30 Lieve plantjes. Brieven van kij kers. Presentatie: André Onghena. 19.40 Mededelingen 19.45 Journaal 20.00 Sportweekend 20.30 De Holvaks. „Eerste liefde" (1). Vijfde aflevering uit de tiendelige Amerikaanse tv-serie rond de beleve nissen van dominee Holvak en zijn ge zin. Met: Glenn Ford, Julie Harris, Lance Kerwin, Elisabeth Cheshire e.a.: Tijdens een feestje willen de jon ge meisjes van het stadje hun pick nickmandjes aan de hoogste bieder verkopen. Ramsey probeert wat zak geld te verdienen om het mandje van lerares Ellen te kopen, waarop hij in stilte verliefd is. In de stad is hij getui ge van een incident in de kapperszaak met belastingsinspecteur Lathrop. Op weg naar huis neemt Ramsey een bin nenweg die over het land van Jen nings loopt. Hij wordt daar ongewoon brutaal behandeld, wat hem achter dochtig maakt. Ramsey besluit op on derzoek uit te gaan... 21.20 Charles Aznavour '80 a I'Olympia. Frans showprogramma van Rémy Grumbach. Charles Aznavour brengt de nummers: „Je n'ai pas vu le temps passer"; „Allez voir Marseille"; „Toi, mon Judas"; „Le souvenir de toi"; „Etre"; „Mon émouvant amour"; „La mama"; „Tu te laisses aller"; „Que c'est triste Venise"; „Sur ma vie"; „Ca passé"; „Ave Maria"; „L'amour bon Dieu"; „She" en „Autobiographie". 22.20 Journaal 10.45 Het programma met de muis 11.15 Jugend unter Hitier. „Was het werkelijk zo?". Discussieprogramma naar aanleiding van de tweede afleve ring uit de serie „Blut und Ehre". 12.00 Der Internationale Fruhschop- pen. Persdebat met zes journalisten uit vijf landen. 12.45 Journaal en Weekspiegel 13.15 Funf Tangos. Het Astor-Piazzolla- Quintett speelt Zuidamerikaanse folk- loremuziek. 13.50 Die kleine Meerjungfrau. Kinder film naar het sprookje van Hans-Chris- tian Andersen. 15.15 ARD-Sport Extra. Duitse atletiek- kampioenschappen te Munchen. 17.00 Lord Peter Wimsey: Arger im Bel- lona Club. „Mr. Oliver" (2). Misdaad serie naar een roman van Dorothy L. Sayers onder regie van Ronald Wilson met John Welsh, Ian Carmichael, An na Cropper e.a.: Robert Fantiman her innert zich dat hij de mysterieuze Oli ver al eenmaal heeft gezien. Plotseling duikt Oliver op, maar hij ontkent te genover Fantiman zijn identiteit. 17.45 Europaische Nationalparks. Do cumentaire van Otto Guggenbichler over het Zwitserse nationaal park in Graubundener. Het is het oudste na tuurpark in Europa en herbergt een unieke fauna en flora. 18.30 Journaal 18.33 Die Sportschau 19.15 Wir uber uns 19.20 Weltspiegel. Nieuws van buiten landse correspondenten. 20.00 Journaal 20.15 Tatort. „Lila brieven". Duitse mis daadserie van Stanislav Barabas met Karin Anselm, Rita Russek, Wolf-Die- trich Berg en anderen: Lila brieven van een fictieve Marion Winterfeldt geadresseerd aan Grete Steinbeiss moeten de liefdesverhouding tussen Grete en Lutz Waldner verbergen. Jur- gen Steinbeiss, de man van Grete, wil eindelijk de oude vriendin van zijn vrouw wq} eens ontmoeten. Een ken nis van Lutz Waldner is bereidwillig zich als Marion Winterfeldt uit te ge ven. Bij een bezoek aan Marions wo ning treft Jurgen haar vermoord aan. 22.05 Die Feuerwehr hilft - vorbeugen musst Du. Tips ter voorkoming van brand. 22.10 Journaal 22.15 Auf der Suche nach der Welt von morgen. Film van Rudiger Proske over de sociale gevolgen van techni- che vooruitgang. 23.00 Schlagzeilen. ARD-perskritiek. 23.15 Glashaus - TV intern. Film van Rainer Lefeber over het „Bigfon-pro- ject", een nieuw communicatiesys teem van de Duitse PTT. 24.00 Journaal DUITSLAND 2 DUITSLAND 1 09.30 Programma-weekoverzicht 10.00 Das Mittelmeer. „Op leven en dood". Elfde aflevering uit de docu mentaireserie van Fernand Braudel en Georges Vallet over oude beschavin gen rond de Middellandse Zee. 09.15 Eucharistieviering. Katholieke dienst vanuit St. Peter Ording. 10.00 Programma-weekoverzicht 10.30 ZDF-Matinee. „Der Sammler". Kalendernotities van Michael Schei- ner; Verlorene Illusionen (2). TV-film in vier delen naar verhalen van Hono- ré de Balzac met Anne Vernon, Yves Renier, Francois Chaumette en ande ren: Luciens aankomst in Parijs is een teleurstelling. Door de Parijse aristo cratie wordt hü genadeloos vernederd. Madame de Bargeton laat hem vallen. Om zichzelf te bewijzen hoopt hij op het succes van zijn roman. 12.00 Das Sonntagskonzert. Felix Men- delssohn-BartholdySymfonie nr. a a- Mol „Die Schottische". 12.40 Freizeit. ...en wat je ermee kan doen. Tips voor vrijetijdsbesteding. 13.15 Chronik der Woche. Met: „Fragen zur Zeit". 13.40 Wir feiern Gott und uns. Program ma over Marokkaanse feesten. 14.10 Ein Junge aus Norwegen. „Mathis en zijn kleine zusje" (4). Kinderense- rie: Mathis heeft er nu een zusje bij. Wanneer echter blijkt dat niemand nu nog aandacht voor hem heeft, is hij daar niet zo gelukkig mee. 14.30 Heimkehr der Sabelschnabler. Documentaire van C. Clay over steltlo pers aan de Oostengelse kust. 14.50 Journaal 14.55 De Actie Zorgenkind 15.05 Die Zirkusprinzessin. Operette van Julius Brammer en Alfied Grun- wald met muziek van Emmerich Kal man onder regie van Manfred R. Koh ier. Met: Ingeborg Hallstein, Rudolf Schock, Isy Orén en anderen: Ster van het circus, meneer X, die in werkelijk heid de onterfde neef van wijlen ko ning Palinski is, is verliefd op diens jonge weduwe Fedora Palinski. Prins Sergius wreek zich op Fedora, die hem een blauwtje heeft laten lopen door haar met meneer X te laten trouwen en tot circusprinses te maken. Teleur gesteld gaat Fedora er vandoor, maar bekent hem in Wenen toch haar liefde. 17.00 Journaal 17.02 Die Sport-Reportage 18.00 Tagebuch. Nieuws uit de katholie- 18.15 Gunsmoke. „Wie is Jed Frazer?". Amerikaanse westernserie met James Arness, Amanda Blake e.a.: Twee ban dieten, Charlie Clavin en Henk McCall, overvallen een man en schie ten hem neer. De man is echter nog in leven en weet zich naar het huis van Phoebe Preston te slepen. Deze ver zorgt hem en zij trouwen. De man lijdt aan geheugenverlies, maar herkent toch tijdens een dansavond de man nen die hem neerschoten. 18.58 Programma-overzicht 19.00 Journaal 19.10 Bonner Perspektiven. Politiek nieuws uit de hoofdstad. 19.30 L'homme de Rio. Frans-Italiaanse speelfilm uit 1963 onder regie van Phi lippe de Broca met Jean-Paul Belmon- do, Francoise Dorleac, Jean Servais e.a.: Uit een museum in Parijs wordt een klein beeldje gestolen, dat uit een oude indianencultuur stamt. Tegelij kertijd wordt professor Catalan ont voerd en even later Agnes, de dochter van een man die naast Catalan deel uitmaakte van de expeditie die het beeldje in het Amazonegebied vond. Adrian Dufourquet, de verloofde van Agnes, volgt de ontvoerders naar Rio... 21.20 Mein Grossvater. Film van Paul Karalus over het onderzoek van een jonge journalist Kurt Kister uit Da chau naar het verleden van zijn groot vader, die opzichter was in het concen tratiekamp Dachau. 22.05 Journaal en Sport am Sonntag 22.20 Robert Schumann oder Die uner- horte Zeit der Kindheit. Uitgaande van Schumanns pianominiaturen en zijn kinderscènes, maar ook van brie ven en poëtische fragmenten, toont de film het beeldgebeuren in scènes met kinderen van vandaag. Met: April Da- vies, Spiros Ziogas en anderen. 00.20 Journaal speelfilm uit 1955 onder regie van Frank Tashlin met Jerry Lewis, Dean Martin, Shirley MacLaine e.a.: Eugène Fullstack heeft gedurende vijftien jaar niets anders gedaan dan stripboeken gelezen. In zijn nachtelijke dromen verzint hij hardop nieuwe stripverha len. Zijn vriend, de schilder Rick, maakt daarvan handig gebruik en werkt nieuwe strips uit. Op een nacht droomt Eugène hardop de eerste helft van een streng geheime formule voor een raketmotor. De Russische gehei me dienst is daarin zeer geinteresseerd en dit voert tot onverwachte militair- criminele verwikkelingen. 19.45 Die wilden Pferde von Chincotea- gue. Aflevering uit de serie „Wilde die- 20.00 Journaal 20.15 Rudis Tagesshow. Amusements programma met Rudi Carrell, Beatrice Riehter, Klaus Havenstein en Diether Krebs. 20.45 Der vergessene Fuhrer. „Opkomst en ondergang van de tsaar van de me dia, Alfred Hugenberg". Film van Pe ter Heller over Alfred Hugenberg, die de media benutte in de strijd tegen de gehate Weimar-Republiek. 21.45 Kolner Treff. Met Armin Halle en Dieter Thoma. Aansluitend: Journaal. NEDERLAND 1 NOS 13.00 - 13.05 Nieuws voor slechthoren den NEDERLAND 2 NOS 13.00- 13.05 Nieuws 1 den - slechthoren- DUITSLAND 3 DUITSLAND 1 10.00 Journaal 10.03 Der Jagerloisl 11.45 Terugblik 12.10 Treffpunkt Urwaldapotheke. Re portage over Afrika. 12.55 Persoverzicht 13.00 - 13.15 Journaal 16.10 Journaal 16.15 Wie in alten Zeiten. Film van Mi chael Lentz over twee schilders van bioscoop-reclameborden. 17.00 Spass am Montag. Kinderpro gramma. 17.50 Journaal DUITSLAND 2 10.00 - 13.15: Programma-overname Duitsland 1 14.57 Programma-overzicht 15.00 Journaal 15.03 ZDF-Ferienprogramm fur Kin der: 15.03 Orzowei. „Mesei - opperhoofd van de Hutzi". Achtste aflevering uit de avonturenserie naar Alberto Manzi met Stanley Baker, Doris Kunstmann e.a.: Isa vindt het dorp van de Dins volledig verwoest. 15.30 Vakantiekalender. Over vakantie activiteiten in dorp en stad. 15.40 Lassie. „De meeuw". Amerikaanse jeugdserie met Jon Provost, June Lockhart e.a.: Lassie vindt bij Andy en kooi. Hoe komt een i bergachtig gebied terecht? 16.05 Don Quichotte. Tekenfilmserie. 16.30 Un-Ruhestand. Verhalen over ou der worden. 17.00 Journaal 17.08 Tele-IUustrierte. Gevarieerd pro gramma met actualiteit, sport en amu sement.

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 4