Katwijkse Sylvia op toernee door Japan Eerste uitvallers in tocht naar tehuis vandaag verwacht Bouw nieuwe Dillenburg geruisloos begonnen \LneidsèD agenda lijk onbekende gevonden KATWIJK Ze stond niet eens op het ereschavot. Van de zenuwen rende ze, na de eerste prijs te hebben ontvangen, huilend van geluk terug naar haar ouders. De 16-jarige Sylvia Vermeulen uit Katwijk kan het nog steeds niet geloven. Ruim een week geleden behaalde zij in het Zwisterse Lausanne de eerste prijs tijdens een wereldcongres voor gooche laars bij de junioren. Talloze con currenten uit 33 verschillende landen liet zij achter zich. Met ge mak zelfs. Een week lang is Sylvia in Lausan ne in touw geweest. Kijken naar de anderen ("Je wilt toch weten wat zij doen"), oefenen en na tuurlijk zelf optreden. "Ja", be kent zij eerlijk, "ik was doodner veus. Je moet het toch helemaal alleen doen en je bent altijd bang dat iemand anders beter beter is of dat er wat mis gaat". Maar er ging niets mis. Met haar optreden stal zij de harten van de jury. Want, niet alleen vanwege haar bijzondere trucs, maar on getwijfeld ook door haar onge dwongen en soepele presentatie stak zij met kop en schouders bo ven de anderen uit. "Je kon zien dat ze bij een majorettegroep zit en aan klassiek ballet doet het ging allemaal veel vlotter dan bij de rest", weet haar moeder. De ouders van Sylvia waren mee gereisd naar Zwitserland. Eerst afgelopen zaterdag keerde de fa milie terug aangezien zy een weekje vakantie aan het verblijf in Lausanne hadden vastgeplakt. De thuiskomst was er niet min der om. Met vlaggen en slingers werd Sylvia binnengehaald. Voor de deur was het een ware oploop van vrienden, bekenden en clubgenootjes. Sylvia, mid den tussen de bloemen en tele grammen: "O, dat was fantas tisch die thuiskomst. Ik wilde me eigenlijk goed houden, maar ik moest weer huilen toen ik dat allemaal zag. Kunt u niet schrij ven dat ik iedereen nogmaals hartelijk bedank"? Brussel Al kwam het kampioenschap on verwacht, in 'goochelend' Neder land is Sylvia inmiddels al lang geen onbekende meer. Drie jaar geleden al bereikte zij bij kam pioenschappen in Brussel de tweede plaats en kon zij zich Eu ropees kampioene noemen. Ook tijdens congressen in andere Eu ropese landen werden meer dan eens prijzen binnengehaald. Het goochelen leerde Sylvia Diana (haar artiestennaam) van haarva der toen ze een jaar of acht wa« Al snel sleepte ze wat prijsjes in de wacht. Van het een kwam het ander. Optredens in andere lan den volgden en Sylvia kreeg be kendheid vooral door haar origi naliteit. Die originaliteit ontbrak ook niet tijdens haar optreden waarmee zij uiteindelijk het wereldkam pioenschap binnenhaalde. In de categorie algemene magie stoei de Sylvia in haar act met zweven de stokken en munten die be kende goochelaars versteld de den staan. "Wat zij kan, doet niemand haar na", meent haar vader niet zon der enige trots. De vader van Syl via blijkt de stille kracht achter haar succes. Hij stelt de act sa men en maakt de attributen. "Ik was geloof ik nog zenuwachtiger dan mijn dochter tijdens haar 12 minuten durende optreden", zegt hij nu. School De belangstelling voor Sylvia's kunsten neemt overigens toe en beperkt zich allang niet meer tot in Katwijk. Al tijdens het con gres in Lausanne heeft zij van de Japanse televisie een uitnodi ging gehad voor een optreden. In augustus van het volgend jaar stapt Sylvia dan ook voor het Sylvia Vermeulen, ook in Japan mag zij haar kunsten vertonen. eerst in een vliegtuig om aan de andere kant van de wereld haar kunsten te vertonen. "Dat üjkt me wel eng in zo'n vliegtuig. Ik durf niet eens in de draaimolen", lacht de Katwijkse met haar blauwe pretogen. Als het even kan wil Sylvia 'profes sioneel goochelaar' worden. "Maar", klinkt het verstandig", ik weet hoe moeilijk het arties tenvak is. Eenzaam, je moet alles zelf doen. Ik weet ook niet of ik daar wel tegen kan. Eerst wil ik daarom mijn Havo-diploma ha len. Dan kan ik altijd nog secre taresse worden". Volgend hoopt de leerlinge van het Pieter Groencollege dat diploma bin nen te halen. Kinderactiviteit (1) Kinder (4) Op dinsdag 27 juli vindt in het ka der van de zomerkinderactivi- teiten een viswedstrijd plaats in Voorschoten. De wedstrijd begint om 9 uur en wordt gehou den in het park Rosenburgh in Boschgeest. Kinder (2) In Warmond vindt op dinsdag middag een sport- en spelmid- dag plaats. De sportactiviteiten worden gehouden in het park Groot Leerust en beginnen om 13.30. Kinder (3) Bij het zwembad 'Het Wedde' in Voorschoten is vanaf twee uur dinsdagmiddag de plaatselijke skelterrace. Voorskelters wordt gezorgd. Op donderdag 29 juli kan de jeugd in Voorschoten deelnemen aan een zeskamp. Het sportspecta- cel begint om 9 uur 's ochtends en vindt plaats op de speelwei de van het zwembad 'Het Wed de'. De zeskamp duurt de gehele dag. Kinder (5) In de Meerpunt in Warmond wordt donderdagmiddag om half twee een kinderbingo ge houden. Kinder (6) Wie van de natuur houdt, kan vrijdag 30 juli meedoen aan de Voorschotense natuurtocht door de Horsten en Duivenvoor de. De tocht begint om negen ZOETERWOUDE - De fietstocht van Zoeterwoude naar het Napo- litaanse kindertehuis Casa Ma terna verloopt tot nu toe voor spoedig. De vijftien fietsers zijn niet allemaal in even goede staat, maar niemand heeft nog opgege ven. Vandaag wordt de zwaarste etappe verreden over de berg Spugla. Naar verwachting zullen de eerste twee renners dan de be zemwagen moeten opzoekèn. Het doel van de fietstocht - publi citeit in Duitsland, Zwitserland en Italië voor het kindertehuis - wordt in ieder geval bereikt. In de Duitse en Zwitserse kranten hebben al vele artikelen over de fietstocht (en dus ook over Casa Materna) gestaan. "Bij iedere ontvangst door een ge meente zijn er wel twee of drie journalisten aanwezig. Verder zijn er ook nog kranten die alleen onze aankomst melden. Het is tot nu toe een groot succes. Het heeft alle verwachtingen over troffen", vertelt Ronald de Hoop. Hij is met Marian Wijsman ver antwoordelijk voor de contacten met de pers en het thuisfront Regelmatig belt Ronald de Hoop met de thuisblijvers. In Ons Huis kan men dan telefoongesprek dan volgen via een versterker. Zo ook gisteravond, toen ruim veer tig familieleden, vrienden en be langstellenden het verslag van Ronald aanhoorden. LEIDERDORP - De bouw van de nieuwe Dillenburg aan de Enge- lendaal in Leiderdorp is vrij ge ruisloos begonnen. De nieuw bouw van de Dillenburg is nood zakelijk omdat het huidige ge bouw aan de Mauritssingel niet meer voldoet aan de eisen van deze tijd. Het gebouw is echter pas veertien jaar oud, doch zal over anderhalf jaar niet meer be woond worden door bejaarden. De bouw aan de Engelendaal gaat tot juni 1983 duren, tenminste als alles volgens plan loopt. Daarna is er nog een half jaar nodig om het gebouw in te richten. Het be jaardentehuis zal een overdekte verbinding krijgen met de Mu- zenhof, waar de bibliotheek en de muziekschool gevestigd zijn. Er kunnen dan weer 63 bejaar den in de Dillenburg wonen. Het bestuur van de Dillenburg heeft wel geprobeerd het aantal bejaarden, dat in het tehuis kan wonen, omhoog te krijgen. Maar in de Leidse regio zijn er al vol doende plaatsen in tehuizen voor bejaarden, vindt de provinciale overheid, die daarom ook geen toestemming voor een groter ge bouw wilden geven. Het vergroten van het aantal bewo ners achtte het bestuur nodig om de exploitatie te drukken. De ex ploitatie is omhoog gejaagd, al dus een bestuurswoordvoerder, door de "exhorbitant hoge prijs voor de grond" die de gemeente Leiderdorp vroeg. Wat er met de oude Dillenburg gaat gebeuren is nog niet be kend. Er zijn kandidaat-kopers, maar het probleem is dat ze - als het nu kopen - nog anderhalf jaar moeten wachten voordat ze er wat mee kunnen doen. Verder zijn er nogal wat aarzelingen bij de kandidaat-kopers omdat het gebouw een grondige opknap beurt moet krijgen, voordat het weer geschikt is voor bewoning. Mocht de Dillenburg overigens meer opbrengen dan de zoge naamde boekwaarde dan is het bestuur niet van plan de gemeen te Leiderdorp in die meerop brengst te laten delen. De ge meente Leiderdorp hoopte dat wel, vooral ook omdat zy de grondprijs enkele maanden gele den liet zakken met honderddui zend gulden. Maar volgens de be stuurswoordvoerder heeft de Dillenburg zelf dat geld hard no dig onder andere voor de inrich ting van het gebouw en de ver huizing. Duidelijk is in ieder geval dat men de publiciteit veel haalt. Gisteren gaf Ronald zelfs z'n eerste radio- interview aan een Zwitserse om roep. En in Italië zelf komen de fietsers waarschijnlijk op de tele visie. Ronald de Hoop denkt dat men met de fietstocht toch zeker Burgerlijke stand LEIDEN - Overleden: J.L.C. Dijkers (1927) man, W. Blok (1922) man, J.M. Kuivenhoven (1896) vrl. geh. gew. metT.H. van der Biezen, G.A. Zonne veld (1916) man, J.C. Zaayer (1964) vrl., B.E. van Loon (1982), vrl., Soe- hardjono (1927) man, J.M. Blóte (1890) vrl. geh. gew. met C. Brouwer, G. Schenk (1891) vrl. geh. gew. met J. Verstraaten, C.D.M. Metselaar (1906) vrl. geh. gew. met W.M. Heyl, L. Star in ruim honderd kranten heelt gestaan. Door zich die manier te presenteren krijgen de Duitse, Zwitsere en Italiaanse werk groep die Casa Materna willen helpen een steuntje in de rug. Want in deze landen is Casa Ma terna nog vrij onbekend. Toch gaat het niet altijd goed. Zo als gisteren bij de aankomst in het Zwitsere Thusis. Ronald de Hoop: "Dat was een verplicht nummer. De waarnemend bur gemeester begon zijn toespraak niet over Casa Materna maar over Thusis. Hij gaf ons nog wat flessen drank, zo van: ga dat maar ergens opdrinken. Later bood hij ons nog een rondrit door de stad aan maar er was niets te zien, zei hij. Thusis was niets. Er was ook niemand van de pers. In andere gemeenten waren altijd twee of drie kranten aanwezig". Maar in alle andere gemeenten werd men goed ontvangen. Bijna overal kregen de fiesters en hun begeleiders een maaltijd aange boden. Alleen in Thusis niet. De eerste fietsers krijgen nu toch lichamelijke klachten, die varië ren van maagpijn tot blaren en spierpijn. "De fysiotherapeut heeft het druk", aldus Ronald de Hoop. Er zijn echter wel fietsers die een onnodige behandeling krijgen. Toen een van hen ge vraagd werd of zijn blessure nog pijn deed, antwoordde hij met: "Nou nee, eigenlijk niet, maar ik vind het wel lekker". De fietsers hebben na de zware etappe van vandaag een rustdag. Trouwee (1895) vrl. geh. gew. van der Meij, A. Hageman (1907) vrl. geh. gew. met W. Leupe, H. van der Wiel (1928) vrl. echtg. van J. den Hol lander, J. Riksen (1966) man, S.M. Verschoor (1958) vrl., P. Rem (1932) man, M. Opdam (1899) man, C. de Vos (1899) vrl. geh. gew. met P. Houwe- ling, W C l. Hendriksen (1889) man. H.M. van Dam (1920) vrl. echtg. van G.J. Kuijf, M.M. Daalhuizen (1916) man, M. Wyneken Helfmann (1913) vrl. echtg. K. Kay, I. Piket (1926) man, G.P. Kastelein (1964) man, W. Blom (1966) man, A.C.M. Ouwerkerk (1936) man, I. Reeuwijk (1982) vrl., I. Onos (1982) man, G. van Duijvenbode (1897) vrl. geh. gew. met C. Dekker, P. Wassenaar (1921) man, C. Ouwersloot (1987) vrl. geh. gew. met H.J. Siebert, M. de Jager (1890) vrl. geh. gew. met P.J. van Buuren, A. Kloos (1896) vrl. echtg. van K.J. Wiecherink, I. Klein (1935) man, D. Katz (1924) man. Gehuwd: T.G.M. Mesman en S.J.A. Oudshoorn, H. de Jong en S.A.H.G.M. Oomen, J.H. Visbeen en E.M. Brooshooft, H.C.F. Rietbroek en R.T.P. Bergwerf, H. Koops en M. van Lohuizen. Ondertrouwd: C.A.M. de Bly en C. van Rossum, A.M. SUkkelorum en E.M. de Koning, J. van der Heijden en H.J. Meijer, F.J.A. Geiger en B.E.C.M. Brink, R.R. Lugtigheid en Y. Ie Febre, P.E. Doderer en A. van Kooperen. In leegstaande woning: LEIDEN - In een leegstaande woning in de Molensteeg is donderdagavond het stoffe lijk overschot gevonden van een nog onbekende man. Sectie op het lichaam heeft uitgewezen dat de man al een week geleden moet zijn overleden. Het gerechterlijk laboratorium in Rijswijk heeft de doodsoorzaak niet kunnen vaststellen, maar het staat volgens de politie vrij wel vast dat er geen sprake is van een misdrijf. Het lijk werd gevonden door een aspirant-koper van het leegstaande pand. Een onder zoek ter plaatse en een buurt onderzoek heeft geen infor matie opgeleverd over de identiteit van de overledene De leeftijd van de man wordt geschat tussen de 25 en de 30 jaar. Zijn lengte is 1.77 meter, het haar is half lang en don kerblond. Het postuur is ste vig en het gebit is gaaf. De man behoort tot het blanke Hij was gekleed in een gele trui en een beige corduroy broek. Hij droeg sportschoenen van maat 42. Om de linkerpols be vond zich een schakelarm band met als inscriptie de naam André. Een ieder die inlichtingen kan verschaffen over de identiteit van de man wordt verzocht zich in verbinding te stellen met de Leidse recherche, tel. 071-149961. ZATERDAG 24 JULI ljATERI Voorlopig wordt dat voor de nog jonge Katwijkse daarom een tijd je hard studeren. Maar stilletjes denkt zij intussen al aan 1985. In dat jaar wordt wederom een we reldcongres georganiseerd en wel in Spanje. Sylvia: "Ik hoop dan weer kampioene te worden. Maar wel bij de volwassenen". ADRIAAN BRANDENBURG ZATERDAG Leiden - Groenoordhallen, congres i hovah's getuigen. In de Burcht - volksmuziekdag, t *-1 M Nieuwe Mare/hoek Oude Singel - a tiek- en curiosamarkt, 9.30-17 uur. EID1 Vrouwenhuis - Hooigracht 79, caf avond, 21-1 uur. mog Leidse Werkgroep Homoseksualiteit PvcL Caeciliastraat 18, jongeren-café, tot o i_ geveer 20 jaar, vanaf 22 uur disco. Jongeren Advies Centrum - Caecili OfltV straat 67. 14-17 uur. ppn LVC - Breestraat 66. open café, 14-, uur. IS Z€ Voorschoten - Gevers Deynootschoc VOIT Schoolstraat, tentoonstelling over paa denmarkt, 11 uur. Voorstraat - paardentram, 14-17 uur. ovei bevi ZONDAG len Leiden - Groenoordhallen, congres J« hovah's getuigen. het Leidse Werkgroep Homoseksualiteit wee Caeciliastraat 18, 'De Roze Salon', 14-1 Ontmoetingscentrum - hoek Boshuizeddus laan, bejaardensoos Zuid-West, m kam 14.30 uur. ^eu Voorschoten - manege Vreehorst, Veui verk MAANDAG gaar oorli Leiden - Werklozen Advies Centrun Breestraat 19, ma t/m vr van 10-12 uu« i tel. 122000. valen Vereniging Ouders van Drugsverslaa me* den - Lange Mare 45, 20 uur, tel. 13054' Pvd Architektenwinkel - Oude Vest 161 grar. kosteloos advies, 17-18 uur. steil Voorschoten - Prins Bemhardlaan, koi tebaandravery om het nationaal kam „n pioenschap, 14 uur. ,Va Cultureel Centrum - disco, 20 uur. Ujk* Zwembad 't Wedde - 'onderwaterfeest1 schi 21 uur. tuss ARTSEN Leiden - De weekenddienst begint terdag om 8 uur en eindigt zondag or, Wijk 1 - Boerhaavedistrict, Binnenstac^^'l' Noord, Groenoord, Kooi, Merenwyk: za 8 uur tot zo 8 uur: H.J. Klaassen, te) 213546; spreekuur vlgs afspraak, zo 8 uur tot 24 uur: J. Rus, Middelst£»EII gracht 131, tel. 132500; spreekuur vlg:' vo! afspraak. vo Wijk 2 - Binnenstad-Zuid, Tuinstadwijk _r( Professorenwijk, de Waard: za 8 uur tot zo 8 uur: J.E.C. Crul, Noord 6U eindsplein 8a, tel. 142888; spreekuur li 6e- 17 v op Ronald de Hoop: "We worden bij- ia overal goed ontvangen". Maandag gaat men weer verder. Over een week komt men als alles volgens plan verloopt - aan in Napels. Maandagavond tussen half zeven en half acht zal Ro nald de Hoop weer telefonisch verslag doen van de laatste ont wikkeling. Wijk 3 - Mors, Haagwegkwartier, Zuid west: za 8 uur tot zo 8 uur: A. Boer, v.d. Helm laan 5, tel. 310420; spreekuur vlgs af" spraak. zo 8 uur tot 24 uur: B. Roos, Zochenje?;7 straat 1, tel. 766123; spreekuur 12 en 1/ Voor de praktijk van Groeneveld, R. v ^C' Leeuwen. Meijer, Reinders, Tan, v. Tol *^ei Verhage, Zwijnenburg: he\ za, M.J.H. v. Tol, de Sitterlaan 80, tel zij 142427, spreekuur 11-11.30 uur in gej tei zondheidscentrum Merenwijk, Rosmo- ve len 2. ze zo, R. Zwijnenburg, Gallaslaan 24, Lei derdorp, tel. 412166, spreekuur 11-11.30 T uur in gezondheidscentrum Merenwijk, 1 r Rosmolen 2. Leiderdorp - O. du Ry van Beest Holle en R.W.M. v. Velzen, Vlaskamp 16, telLag 891100; za en zo spreekuur van 12.30-13 sci uur aan hetzelfde adres. m, Oegstgeest-E.W.F. van Walchren, Oran- jelaan 29, tel. 174830. Voorschoten - za, A. Meiman, Leidse- weg 128a, tel. 2493; zo, J.P. Baars, J.W. Frisoflat 1, tel. 2520. U3 D APOTHEKEN ai De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vr 23 juli tot 30 juli A< door: 1 •k. Haven 18. tel. 120085; ïaeus. Kempenaerstraat 31, tel.' 173330. DIERENARTSEN Leiden - voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest: G. Roest, Haaghuishof 5, Leiderdorp, tel. 890405. 1 Oegstgeest - R.J.W. Duyn, Pres. Kenne- dylaan 260, teL 153266. Voorschoten - C.P. van Oostrom, Veur- seweg 36, tel. 01717-2317. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leider dorp, Oegstgeest wordt waargenomen door: C.M. Holthuis, Nassaulaan 4, Oegst geest, tel. 152108. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn: 134604, tel. ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - Kruis- gebouw Berkenkade 7, tel. 410131, spreekuur ma t/m do van 13-14 uur. Gezondheidscentrum Florijn 10, tel. 896193, spreekuur ma, woe, vr van 13- 13.30 uur. VOETBAL - Jos Jonker is bij de eerste training van AZ'67 ernstig geblesseerd geraakt aan zijn been. De middenvelder is voorlo pig uitgeschakeld. AUTOSPORT Alain Prost was de snelste coureur tijdens de eer ste trainingen voor de Grand Prix van Frankrijk voor Formule I-wagens. Jan Lammers maakte de 21ste tijd. VOETBAL - Ajax heeft de serie vriendschappelijke wedstrijden in noord-Nederland voortgezet met een 12-0 zege op Beilen. Feyenoord won met 3-0 van Venray. LEIDSCH DAGBLAD De palen voor de nieuwe Dillenburg zitten in de grond. Men kan nu beginnen met het storten van de fundering DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave Uitgeversmaatschappij Leidsch Dagblad B V Hoofdkantoor Witte Singel 1. 2311 BG LEIDEN Postbus 54. 2300 'AB LEIDEN Telefoon 071-144941 Geen krant ontvangen tel 071-123143 tussen 18 00-19 30 uur (nabpzorging na 19 30 uur); zaterdag van 16.30-18 00 uur Abonnementsgelden bij vooruitbetaling te voldoen. overschnjving geen administratie- en abonnementsgelden uitsluitend giro 3203571 t.n.v Damlate Holding BV te Haarlem Kwartaalabonnement 57.35 Per post f 79.70 Per post 307.30 Losse nummers 0,80 Directie G Koopman Voor betaling v Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o.a. in: Bonn. Brussel. Londen, Parijs. WAStliOfllQa Cpiro. Rome, Madrid. Mexico Commentator W F J. Wirtz Redactie stad en randgemeenten lel 071-144941 tst 222

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 2