'Als je een programma maakt moet het leven' Waammik bij Shell tank? Omdat ik prijsbewust denk. Shell helpt® TELEVISIE Nipkowschijfwinnaaar Kees Boomkens DINSDAG 20 JULI 1982 Radio - tv PAGINA 5 HILVERSUM - Kees Boomkens (43), programmamaker bij de KRO-televisie, bewoog zich vori ge week met een huifkar voort door de Brabantse Kempen. Voor zover hij wist onvindbaar voor alles wat met Hilversum te maken had. Nogal verbaasd ver nam hij 's avonds in het hotel voor die nacht dan ook, dat men voor hem gebeld had. Die verba zing groeide alleen nog maar, toen hem werd meegedeeld dat hij dit jaar de Nipkow-schijf, de prijs van de kritiek voor het bes te televisieprogramma, zou krij gen. Dat voorval kenmerkt in hoge ma te Boomkens' reacties op de on derscheiding die hem ten deel gevallen is. Verbazing dus. Niet uit valse bescheidenheid, maar „omdat ik eerlijk gezegd al jaren niet meer aan dat ding gedacht had", zoals hij het zelf, terug in Hilversum, uitdrukt. Jaren, waarin hij met grote regelmaat programma's maakte die toch ze ker niet onopgemerkt bleven. De kennismaking van Boomkens met de media had al vrij vroeg plaats. Evenals veel omroepcol- lega's werd hij op 15-jarige leef tijd lid van AVRO's jeugdom- roep Minjon, waar hij „al spe lend" een flinke dosis radio-erva ring opdeed. Ervaring die goed van p<^s kwam toen hij tijdens zijn latere sociologiestudie meer tijd stak in het op free lance-ba sis maken van radio-program ma's dan in het studeren. Die studie werd geen succes, de ra dio wel. Tijdens zijn diensttijd werd Boom kens door Gerrit den Braber ge vraagd om van de AVRO-radio waar hij toen al een tijdje voor werkte, over te stappen naar de jeugdtelevisie. Vanaf dat mo ment werkte hij full-time aan programma's als Rooster, mu- ziekspecials en dergelijke. Na twee, drie jaar, net toen Boom kens het vak een beetje kende, bleken een aantal fundementele meningsverschillen tussen hem en de AVRO. Samen met Bram van Erkel maakte hij in die da gen een, naar eigen zeggen, „vrij kritisch" jeugdprogramma. Dat ging nogal eens mis. Het waren de dagen van provo en van de ge neratiekloof, die kennelijk ook gaapte tussen Boomkens en de AVRO: „Toen er voor de derde keer halsoverkop een natuurfilm moest worden ingezet, hebben Bram en ik besloten op te stap pen. Dat was ook goed hoor, want die meningsverschillen wa ren er gewoon. Die zijn er nog, maar dat geeft niet, want we zien elkaar nooit". Een korte, door Boomkens als „spannend" omschreven carriè re als jeugdleider in de Amster damse volksbuurt „De Pijp" ver loopt naar wens, maar na een jaar waarin hij onder meer betrokken was bij de oprichting van het jon gerencentrum „Paradiso" trekt de omroep weer. Uiteindelijk vindt hij zijn stek bij het pro gramma „Verslag op Woensdag" (later „Verslag op Dinsdag"), dat hij voor de KRO maakt samen met Theo Uittenbogaard, Frank Wiering, Trix Bethlem en Ria Groenenveld. Een programma, dat aansloot bij de traditie van VPRO-programma's als „Hoe pla" en „Later". Dat was oorspronkelijk niet de be doeling van Richard Schoonho ven, toen nog KRO, die Boom kens benaderde voor het pro gramma: „Schoonhoven heeft toen om een vrolijk, gezellig pro- ADVERTENTIE Vergelijk de prijzen van de merkbenzines maar. En u zult zien, dat u bij 'n Shell station geen cent meer betaalt dan bij 'n ander groot merk in dezelfde buurt. gramma gevraagd dat vooral jong van aanpak moest zijn. Dat is iets heel anders geworden, een beetje venijnig eigenlijk, maar dat was geen probleem. We wa ren toen ontzettend eigenwijs. We wisten altijd precies wat we wilden, ook al kwam dat er niet altijd uit maar we gingen precies onze eigen weg. Dat leidde wel eens tot problemen, ja. Schoon hoven kwam altijd van tevoren kijken en dan moest er wel eens wat uit. Daar hebben nog hele af delingen over vergaderd. Maar uiteindelijk kon je alles toch goed uitpraten". Ondanks de goede verstandhou ding met de KRO, stapte Boom kens voor een jaartje over naar VARA's „Achter het Nieuws", maar daar voelt hij zich niet thuis. Er blijkt een verschil in programmatische aanpak, dat voor Boomkens heel fundamen teel is: „Ik vind het heel leuk om dingen zo te laten zien, zo te vra gen, zo te filmen, zo te monteren, dat het vanzelf duidelijk wordt, terwijl de VARA veel explicieter is, veel moraliserender. Veel meer zegt: dit is de werkelijk heid, zo moet het zijn en anders is het fout. Dat gaat mij veel te Zo kwam hij in 1974 toch als pro grammamaker in vaste dienst bij de KRO, waar hij sindsdien een aantal documentaires heeft ge maakt over uiteenlopende on derwerpen en de serie over alter natieve geneeswijzen: „Wat heet beter". Emoties Een nadere analyse van zijn pro- duktie sinds die tijd, met bijvoor beeld films als „Vader heeft een vriend", over een getrouwde ho mofiel, of een documentaire over de ouders van jeugdige verkeers slachtoffers, leert echter, dat hij zich bij uitstek aangetrokken voelt tot onderwerpen die met een flinke dosis emotie gepaard gaan. Boomkens beaamt dit, en legt uit: „Als je een programma maakt, dan moet het leven. Ik zou best een programma kunnen maken over het Nederlandse be lastingstelsel, want dat is ook een stokpaardje van me, maar dat is te emotieloos. Die emoties zijn belangrijk voor mijn voor naamste doelstelling: een boeiend programma maken. Als mensen er nog iets van opsteken ook is dat leuk, maar dat staat niet voorop". Emoties spelen ook een hoofdrol in de documentaire waarvoor Boomkens, overigens als eerbe wijs voor zijn hele oeuvre, de Nipkow-schijf krijgt: „Vijf jaar later", een film waarin naast his- Kees Boomkens: emoties torische en feitelijke informatie betrokkenen bij de gijzeling in 1977 door Molukse jongeren in de school in Bovensmilde en in de trein bij De Punt vijf jaar na de gebeurtenissen vertellen hoe zij hun ervaringen al of niet ver werkt hebben. De jury die de Nipkow-schijf toekent roemt vooral de wijze waarop Boom kens in de interviews omgaat met de emoties. Zijn werkwijze daarbij heeft alles te maken met zijn instelling: „Wanneer je je ei gen mening niet eerst uitscha kelt, maar deze door het pro gramma wilt bevestigen, dan merk je dat tijdens de interviews. Dan geven de mensen zich niet en krijg je niet de werkelijkheid te zien". Hoe eenvoudig dat ook klinkt, zijn werkwijze vraagt veel voorberei ding: „Ik heb voor ieder inter view vier of vijf voorgesprekken, waarvan ik na een paar dagen uit mijn hoofd opschrijf wat ik ont houden heb. Daar haal ik dan tien steekwoorden uit die ik tij dens het uiteindelijke gesprek bij me heb, maar eigenlijk nooit gebruik. Wat ook heel belangrijk is is datje mensen na die voorge sprekken heel duidelijk laat be slissen of ze willen of niet. Dat geeft een vertrouwensband waardoor je veel echter en ont- spannener zit te praten. Boven dien is echte, in plaats van ge veinsde, beroepsmatige belang stelling een absolute voorwaar- .de". Voor het zover was, dat Boomkens kon gaan interviewen, had hij ze ker tachtig gesprekken gevoerd met betrokkenen. De meesten schrokken terug. Het verwijt dat Kees Boomkens toen al hoorde en dat ook na de uitzending te beluisteren viel, was dat zijn pro gramma oude wonden open zou rijten en tot nieuwe ellende zou leiden. Een verwijt dat hij uitein delijk na deskundig advies, naast zich heeft neergelegd: „Ik heb toen tegen ze gezegd: als je zo'n zaak als een gijzeling over je heen krijgt en je gaat daar niet open mee om. dan blijft het toch leven en krijg je het later weer terug. Dat vond ik tenslotte het beste motief om er mee door te gaan". Van die beslissing heeft Kees Boomkens geen spijt Kritiek als zou zijn programma mogelijk oorzaak zijn van bestaande pro blemen in de Molukse wijk in Assen of verband houden met vermeende gijzelingsplannen, hoort hij verbaasd aan en wijst hij direct als „onzinnig" van de hand. „Als ik het op een sensatio nele manier had aangepakt, zou dat misschien kunnen, maar nu beslist niet". Meegenomen Van het feit dat hij de Nipkow- schijf krijgt, is Boomkens inmid dels niet echt onder de indruk. „Mooi meegenomen", noemt hij het, niet uit arrogantie, maar om dat hij het nu eenmaal het be langrijkst vindt, dat je je lekker voelt in je werk. Een vreselijke ontdekking noemt hij de om standigheid, dat allerlei mensen hem opeens zien als een expert op het gebied van het Hilversum- se bestel, terwijl hij „daar hele maal geen tekst over heeft" Hij maakt liever programma's. In de komende tijd kunnen we van zijn hand programma's verwach ten over de nabestaanden van mensen die zelfmoord hebben gepleegd, de serie „Tot hier en niet verder": onverwachte ge sprekken met onbekende Neder landers over de liefde, en „De be vrijding", over hoe verzetstrij ders uit de Tweede Wereldoorlog nu aankijken tegen hun idealen van toen. Waarmee hij bevestigt wat al gebleken was: zijn niet te temmen belangstelling voor en hun emoties. CHRIS KIJNE DINSDAG 20 JULI HILVERSUM I AVRO: 18.06 Radiojourn. 18.25 Top pers van TOEN 19.02 Operette Musical. 20.03 De Egmont en Hoor neshow 22.02 Sport panorama NOS 22.55 NOS Sportjournaal 23 00 Nws en meded 23 07-24 00 Met het oog op morgen VARA 0 02 Elpee turn. 2 02 Groot licht 5.02 Truck. HILVERSUM II KRO: 18 00 Nws 18 10 Echo 18.20 Democratie dichterbij. HUM VERB 18 30 Na vuven en zessen. KRO 19 00 Kinderen in de liturgie 19.20 Kruispunt 19.40 Oefeningen m het lezen van bgbelse verhalen 20.00 Nws. 20 03 Overweging. 20.10 Verkenningen. 20.30 Spektakel. TE- LEAC 21.30 Gemeentewijzer 22 00 Management 22.30 Nws. KRO 22.40 Wetenschap 23 00 Zin in muziek 23 40 Met het oog omhoog. 23.55- 24 00 Nws HILVERSUM III NOS: 18.04 De Avondspits VARA 19 02 Popdonder 21 02-24 00 Moon docs. HILVERSUM IV WOENSDAG 21 JULI HILVERSUM I wijl u werkt 10.03 Kletskop. VPRO: 10 45 Villa VPRO Vreemd 11 03 Vil la VPRO Vervolg 12 03 Villa VPRO Verzet 13.06 Welingelichte kringen. HILVERSUM II VARA: 7 00 Nws 7.10 Ochtend- gymn. 7.20 De Wekkerradio (7.30 Nws.) 8.00 Nws. 8.11 Actual 8.30 Nws. 833 Reactietelefoon. NOS: 9.05 Gymn. v.d. vrouw. 9.15 Werk bank. 9.24 Waterstanden. 9.30 Nws. TELEAC 9 33 Follow me II (8) VA RA 10 03 Hoor haar! (10 30 Nws.) 11 30 Nws 11 33 In gesprek. OVER HEIDSVOORLICHTING 1116 Franco huis. NOS: 12.26 Meded. voor land- en tuinbouw. 1130 Nws. VARA 12.36 In gesprek 13 00 Nws. 13.10 Dmgen van de dag. 13.30 Nws. 13.33 Reactietelefoon. 13.50 Cult agenda 14 00 Oude schoolliedjes. 14.20 De Schuurpapier (14.30 Nws.) 14.50 Kinderen een kwartje? 15.30 Nws. 15.32 Leef-tgd-genoeg. 16.30 Nws. 16.32 Uit de actualiteit 17 30 Nws. 17.36 Actual, en reactietele foon. (18.00 Nws.) HILVERSUM III Ieder heel uur nieuws. KRO: Het programma wordt om 7.30, 8.30, 10.30. 12.30. 14.30. 16 30 en 17 30 uur onderbroken voor actualiteiten van Echo 7 02 Manneke Pop. 8 34 Para plu. 10.34 Muziek, zang en dans. voor i. heden en thans. 12.34 Popslag HILVERSUM IV NCRV. 7.00 Nws 7 02 Het levende Woord. 7.10 Preludium. 8.00 Nws. 8.05 Platennieuws. 8.45 Musica Sa cra. 9.15 Onder de hoogtezon. 10.00 Orkestpalet 12.00 Divertimento. 13.00 Nws. 13.05 Het grote werk, Haydn "Sturm und Drang" (V). 14.15 Orgelconcert 14.30 De Kamer muziek van W.A. Mozart (41). 15.13 In kleine bezetting. 15.55 Muziek van eigen tijd. 16.30-17.00 Literama- woensdag 1). NEDERLAND 1 NOS 18.20 - 18.25 Nieuws voor slechthoren den 18.58 Journaal EO 19.00 EO-Zomerkrant. De Kinderkrant in een zomeijasje, gepresenteerd van af het eiland Texel. Met een getekend verhaaltje van Bas en Barbara en een onderwerp uit de bijbel in Flapuit. 19.30 Zomerprogramma. Gevarieerd programma waarin de vliegbasis Twente centraal staat. Met o.a. een im pressie van Twente vanuit de lucht; een interview met H. van den Kroon- enberg, rector magnificus van de TH Twente; informatie; een ballet in de lucht van het demonstratieteam van de Koninklijke Luchtmacht. Verdere medewerkenden: Gert en Hermien Timmerman; Sandra Timmerman; Ron da Costa, het trio Henk van Zon neveld en anderen. 21.00 De bijbel open. „Van kamelen en computers". Serie over het geloof. Wat hebben de schrijvers van het Nieuwe Testament oorspronkelijk geschreven en kan dat worden achterhaald? NOS 21.37 Journaal 21.55 Het rad van het leven. „Geboor te". Eerste aflevering uit een serie van vier documentaires van de Franse tele visie. Het mysterie van de geboorte is overal hetzelfde, of een kind in Cana da, Tibet of Nepal ter wereld komt. Al leen de levenskansen verschillen aan merkelijk. Dr. Leduc, gynecoloog in het Notre-Dame-ziekenhuis te Mon treal en Swami Shri Iswarananda ge ven er hun visie op. 22.45 Studio Sport-Extra. Tour de Fran ce: filmverslag van de vandaag verre den etappe Orcière Merlette - Alpe d'Huez. 23.00 Journaal 23.05 Nieuws voor slechthorenden WOENSDAG NOS 13.00 -13.05 Nieuws voor slechthoren den KRO 15.30 De vondeling. Verhaal van een blanke jongen die geadopteerd wordt en opgroeit bij de Swazi-stam in Afri ka. NEDERLAND 2 18.30 Studio Sport-Extra. Tour de Fran ce: Samenvatting van de etappe Orciè re Merlette - Alpe d'Huez. 18.54 Bereboot AVRO 18.59 Archibald. Tekenfilmpje. 19.05 The Dukes of Hazzard. „Hazzard Connection". Amerikaanse tv-serie met Tom Wopat, John Schneider, Cah- terine Bach e.a.: Bo en Luke Duke lig gen weer overhoop met Boss Hogg en Sheriff Rosco Coltrane. De jongens doen hun best een bende smokkelaars klein te krijgen maar i.p.v. waardering worden ze in staat van beschuldiging gesteld wegens hulpverlenen aan be kende misdadigers. NOS 20.00 Journaal 20.27 Dallas. „De naderende storm". Amerikaanse tv-serie met Jim Davies, Linda Gray, Larry Hagman e.a.: Jock dreigt de hele „company" van de hand te doen als Miss Ellie van hem gaat scheiden. 21.20 Avro's Sportpanorama presen teert: De internationale tenniskam pioenschappen van Nederland. 22.00 Televizier Magazine. Actualitei tenrubriek. In de televisie-actualiteitenrubriek van de AVRO wordt vanavond een reportage uitgezonden over de toenemende agressie tegen over homofielen. In de rubriek verder een interview met de Amerikaanse ex-minister van de fensie Schlesinger, beelden van de oorlog tussen Irak en Iran en een bijdrage over ae stand van zaken rond het gifterrein in Krimpen a.d. IJssel. Tenslotte wordt ook aandacht besteed aan de zaak rond een vermist meisje uit Groningen. 22.40 De toestand in de wereld. Nader toegelicht door mr. G. B. J. Hilter- 22.45 Alice. „Goedenacht, lieve Vera". Amerikaanse komische tv-serie met Linda Lavin, Polly Holliday e.a.: Vera heeft liefdesverdriet en ziet het niet meer zitten. Alice troost haar en krijgt daarbij hulp van Flo. 23.10 Honderd beroemde schilderijen. „Nocturne in zwart en goud" van Ja mes Abbot McNeil Whistler (1834- 1903). Hij was Amerikaan en leefde in Engeland. Maar echt gelukkig is hij daar nooit geweest Dat had veel te maken met het feit, dat hij zijn tijd ver vooruit was en zeker voor Londen te veel karakter en formaat bezat. Zijn schilderij „Nocturne in zwart en goud" bracht het publiek en vooral een bekend kunstcriticus zo in opwin ding, dat de rechter gevraagd werd uit slechthoren- te maken wie er gelijk had: de beledi gende criticus of Whistier. Dit proces maakte geschiedenis in de Engelse ju risprudentie: voor de eerste keer ston den kunst en kleinburgerlijk denken voor de rechtbank tegenover elkaar. NOS 23.20 Journaal 23.30 Nieuws voor slechthorenden WOENSDAG NOS 13.00 -13.05 Nieuws den 15.45 Tour de France. Rechtstreeks ver slag van de vandaag te rijden etappe Bourg d'Oisans - Morzine. 18.00 Emilie. Kinderserie. 18.05 Er was eens... de mens. „De Vi kings". Tiende aflevering uit de ani matieserie van Albert Barillé over de geschiedenis van het mensdom. 18.30 Pantanal. Britse documentaire var.' Alan McGregor over deze uitge strekte streek in Zuidwest-Brazilië, aan de grens met Bolivia en Paraguay. 19.20 Hugo van der Goes. Korte docu mentaire over het werk van de schil der Hugo van der Goes. 19.38 Lotto-winnaars, Mededelingen en Morgen 19.45 Journaal 20.15 Kijk uit! „Rijden met een kam peerwagen". Verkeerstips. 20.20 Mississippi: Days and southern nights. Amerikaans showprogramma met Glenn Campbell, Rita Coolidge, John Hartford, Sonny Terry, Tanya Tucker en Brownie McGhee. 21.10 Het lange zoeken. „Het uitverko ren volk". Zevende aflevering uit de 13-delige documentaireserie van Peter Montagnon over de godsdiensten in de wereld: De auteur Elie Wiesel, die de concentratiekampen overleefde, probeert te omschrijven wat het speci fieke van het jodendom inhoudt. In Londen wordt de discussie voortgezet door Norbert Brainin. Onvermijdelijk wordt ook Jeruzalem aangedaan, waar rabbijn dr. Pinchas Peli uitleg ver schaft over de betekenis van het bid den en ons leidt door de religieuze scholen, de synagogen en het museum van Yad Vashem, dat gewijd is aan de slachtoffers van de Holocaust. 22.00 Concert - Lorin Maazel (2). Het symfonie-orkest van de Bayerischer Rundfunk o.l.v. Lorin Maazel vertolkt „Don Quichote", opus 35 van Richard Strauss. Solisten: Lynn Harrell (cello), Franzl Schessl (viool). 22.50 Journaal WOENSDAG 14.58 Militair défilé. Rechtstreekse uit zending van het militair défilé te Brus sel n.a.v. de Nationale Feestdag. 16.10 Tour de France. Rechtstreekse re portage. De laatste kilometers van de etappe Bourg d'Oisans-Morzine. Com mentaar: Louis De Pelsmaeker en Mark Vanlombeek. 17.00 Op het Schildpadplein. Geva rieerd jeugdmagazine met o.a.: Onze vrienden in de EG: Vlaanderen. We maken kennis met kinderen uit Alve- ringem; Astrocircus; Korte animatie film. 17.30 De kat. Vlaams jeugd feuilleton, met Rik Andries, Domien De Gruyter. Arnold Willems en Diana Delhem. Afl. 3: De Kat is ontsnapt aan Oscar Diaz met een duik in de rivier. Diaz denkt dat de kat verdronken is en dus kan hij rustig verder produceren op de „oude manier". En de belofte om de schuld van Andrea te helpen inlossen is hij blijkbaar ook vergeten. De Kat en Andrea kunnen goed met elkaar op schieten. De Kat belooft haar te hel pen om Belmont te redden. DUITSLAND 1 WDR 18.00 Kamera-Safari. „Van Rusland naar Centraal-Aziê". Dombai - Russi sche Alpen. Natuurserie. 18.10 Die Laurents. De geschiedenis van een Berlijnse Hugenotenfamilie. 19.15 Hier und Heute. Regionale actuali teiten. 19.45 Die „Deutsche" Stimme. Interna tionale sterren nagesynchroniseerd: Renate Danz - Shirley McLaine. 20.00 Journaal 20.15 Was bin ich? Spelprogramma met Robert Lembke. 21.00 Standortbeschreibung. Documen taire van Wolfgang Korruhn over de herinneringen van jonge soldaten en officieren aan de „20e juli". 21.45 Dallas. „Moederliefde". Ameri kaanse tv-serie met Barbare Bel Ged- dis, Jim Davis, Patrick Duffy e.a.: Pam Ewmg is opgeWbnde, wanneer ze een telefoontje uit Houston krijgt. De de tective Mackey, die ze opdracht gaf haar moeder te vinden, denkt Rebecca Barnes gevonden te hebben. Pam vliegt onmiddellijk naar Houston. 22.30 Thema's van de dag 23.00 ARD-Sport Extra. Finale WK- schermen voor dames te Rome. WOENSDAG 10.00 Journaal 10.03 lm Dutzend Heiratsfahig. Ameri kaanse speelfilm (1952) van Henry Le- 11.30 Mosaik. Programma voor de oude re generatie. 12.00 Terugblik 12.10 Standortbeschreibung. De bete kenis van 20e juli voor jonge soldaten en officieren. 12.55 Persoverzicht 13.00 -13.15 Journaal 15.50 Journaal 15.55 Musikladen. TV-discotheek inter nationaal. 16.40 Deutsche Puppenbühnen. Pop penspel voor de jeugd 17.10 Zwei alte Hasen entdecken Neues. Kinderprogramma 17.30 Tour de France. Verslag van de 17e etappe. 17.50 Journaal 18.20 Tom en Jerry. Tekenfilmserie. 18.57 Programma-overzicht 19.00 Journaal 19.30 Belles on Their Toes. Amerikaan se speelfilm uit 1952 onder regie van Henry Levin met Jeanne Crain. Myrna Loy, Bebra Paget e.a.: Deze film is het vervolg op de speelfilm „Cheaper by the Dozen" die op 13 juli door het ZDF werd uitgezonden en schildert het fa milieleven van moeder Gilbreth en haar twaalf kinderen na de dood van vader Frank. 21.00 Journaal 21.20 Ungeliebt und fern der Heimat. Film van Cornelia Kussner over Ame rikaanse soldaten in het Beierse stadje Amberg. 21.50 Carl Goerdeler - Widerstand ge- gen Hitier. Herinneringen van prins Louis Ferdinand van Pruisen en Kun- hart von Hammerstein-Equord 22.10 Der Kaiser am Lande. Aflevering uit een serie Alpensagen van Wilhelm Pevny en Peter Turnni met Franz Buchrieser. Bozidarka Frait. Anni Birk en anderen: Josef Hubcr komt in 1913 als korperaal voor het eerst met verlof m het kleine Oostenrijkse dorp je. Groeiende onrust weet hij af te lei den door een bezoek van de keizer aan het dorpje te organiseren. 23.40 Journaal WOENSDAG 10.00 -13.15 Programma-overname Duitsland 1 14.57 Programma-overzicht 15.00 Journaal 15.03 Orzowei. Avonturenserie mei Stanley Baker: Isa keert terug naar de nederzetting van de blanken. Anna is blij met zijn terugkeer. In het dorp zyn inmiddels nieuwe pioniers aangeko men. 15.30 Vakantiekalender 15.50 Jenny. Britse jeugdfilm (1976) mef Pauline Quirke en James Grout: Jen ny, de 15-jarige dochter van een pop penspeler heeft, toen ze twee jaar oud was, van haar vader een een pak slaag gekregen omdat ze een-van zijn mario netten had gebroken. Sinds die tijd leert Jenny erg in zichzelf gekeerd, kan niet spreken en is contactarm Al le pogingen om haar uit haar isole ment te halen falen. Totdat ze kennis maakt met Brian, de nieuwe assistent van haar vader. 16.35 Don Quichotte. Tekenfilmserie. 17.00 Journaal 17.08 Tele-Illustrierte. Gevarieerd ma gazine met o.a.: actualiteiten, sport en amusement. DUITSLAND 3 WDR 18.00 Sesamstraat 18.30 Mit dem Zauberpferd nach Lon don. „Het knipperlicht" (2). Kinder verhalen naar een boek van Dieter Kuhn met beelden van Margret en Rolf Rettich. 19.00 Wunder der Erde. Documentaire van Ernst W. Bauer over de vulkaan uitbarsting van de Mount St Helens in het noordwesten van de Verenigde Staten, die eindigde in een catastrofe. 19.45 Journaal 3. Regionaal nieuws. 20.00 Journaal 20.15 Zeitzeugen: Marion Grafin Yorck von Wartenburg. Theo M. Loch m ge sprek met deze gravin over de verzets strijd van 20 juli 1944 21.00 Lapoerzahlt...(3). „Het verhaal van Monna Giovanni en Fedengo degli Al- benghi". TV-serie naar de Docamaro- ne van Boccaccio. 21.45 Klinik von Morgen. Film van Heinz Weber over recente verbeterin gen in de behandelingen van zieke pa- tienten en de zorg voor hygiène in het ziekenhuis. 22.30 Die Rebellen vom Liang Shan Po. „De tranen in de lotusbloemen" (3). TV-sone Stromannen van Ko Kius overvallen een geldtransport van Chi Ching. Alles lijkt erop te wijzen dat de bende van Liang Shan Po de overval heert gepleegd. 23.15 Journaal

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 5