J TELEVISIE ZONDAG Radio - tv ILLLTlMftj ZATERDAG NOS 18.20 Nieuws voor slechthorenden 18.58 Journaal TROS 19.00 Pluto, Donald en de Pinguïn. Te kenfilm. 19.15 Op zoek naar Charottc Sutter. TV film met Richard Boone en Stewart Petersen: Door toedoen van de 11-jari ge Sam Sutter wordt zijn 16-jarige zus ter door de indianen gekidnapt. Zijn vader denkt dat Charlotte dood is, maar Sam gelooft daar niet in. Hij loopt weg van huis en begint een lange en avontuurlijke tocht op zoek naar zijn zuster. 20.40 Te land, ter zee en in de lucht. „Fiets 'm d'r in". In de haven van Har- lingen fietsen de kandidaten met hun merkwaardige één- en meerwielige constructies over het water en doen hun uiterste best de overkant te berei ken. Gast: Vanessa. NOS 21.37 Journaal TROS 21.55 Een woord van liefde. Neder landstalige speelfilm uit 1973 van Paul Collet en Pierre Drouot, met Willeke van Ammelrooy, André van den Heu vel e.a.: Het verhaal van vier mensen - twee mannen, een vrouw en een meis je - op zoek naar het geluk. Tijdens de periode voor het uitbreken van de Eer ste Wereldoorlog vlucht de kleine Isa- belle uit het weeshuis. Zij ontmoet Pierre en Paul. twee avonturiers, die haar meenemen en voor haar zorgen. Zij komen op het verlovingsfeest te recht van Louisa, de dochter van een rijke industrieel. Louisa wordt tegen haar zin uitgehuwelijkt en ontvlucht haar milieu. Louisa, Pierre. Paul en Isabelle nemen hun intrek in een leeg staande boerderij, waar een tijd aan breekt van gelukkig samenzijn. Maar hun levenswijze wordt niet begrepen... NOS 23.45 Journaal 23.50 Nieuws voor slechthorenden NEDERLAND 2 NCRV 18.59 Alfons. Zweedse animatieserie. Afl. 4. „Heel slim, Alfons". 19.10 Zo moeder, zo dochter. Wie is de „echte" moeder van Jacqueline? Spel- programma o.l.v. Gerard van den Berg. 19.35 Verhalen uit de bijbel „Jacob en Esau". Vijfde aflevering uit de 12-delige Amerikaanse serie „The Ge nesis Project": Een zo authentiek mo gelijke verfilming van het eerste bij belboek. NOS 20.00 Journaal NCRV 20.27 North-West Frontier. „Gewapend escorte". Britse speelfilm uit 1959, on der regie van J. Lee Thompson, met Kenneth More en Lauren Bacall. India 1905: Oorlogen tussen Moslims en Hindoestanen teisteren de toenmalige Britse kolonie. De Moslims hebben het voorzien op een Hindoestaans prinsje. Captain Scott krijgt opdracht het prinsje en zijn Amerikaanse gou vernante dwars door de vijandelijk li nies naar beschermd gebied te bren gen. Een avontuurlijke en gevaarlijke tocht... 22.05 Hier en Nu. Actualiteitenrubriek. In de televisie-actualiteitenrubriek van de NCRV wordt vanavond aandacht be steed aan het congres van D'66 en de po sitie van Jan Terlouw binnen deze partij. De NCRV heeft voorts reportages over de oorlog tussen Irak en Iran, over de vervuilingsaffaire in Dordrecht, waar 106 huizen moeten worden ontruimd en over de walvisconferentie in de Engelse badplaats Brighton. 22.45 Tot besluit. Hoe christen te zijn in de huidige sociale en economische si tuatie. Eerste aflevering uit een serie van vijf overdenkingen van ds. T. Har der uit Amersfoort met als thema „Vijf paar werkwoorden". NOS 22.55 Journaal 23.00 Nieuws voor slechthorenden NCRV 23.10 The Thirty-Nine Steps. Britse speelfilm (z-w) uit 1935 van Alfred Hitchcock met Robert Donat en Made leine Carroll: Een argeloze theaterbe zoeker zit binnen de kortste keren in de grootst mogelijke problemen: De politie verdenkt hem van moord, spionnen zitten hem op de hielen en de enige die hem kan helpen is een vrouwelijke getuige, maar die is over tuigd van zijn schuld (Tot 00.40 uur). 18.00 Emilie. Belgische jeugdserie: „Emilie speelt verstoppertje". 18.05 Leven op aarde. 13-delige serie van David Attenborough over „leven" vanaf de eerste primiitieve cellen tot de planten en dieren die nu leven. Afl. 7: „De heersers van het land". De rep tielen waren de eerste gewervelde schepsels die zich in grote getale kon den losmaken van hun gebondenheid aan water en succesvol het leven op aarde aanvingen. In dit stadium van leven, herinnert David Attenborough ons aan de aanpassingen van reptielen afkomstig van de Galapagos Eilanden, de Namibische woestijn en het bin nenland van Australië. 19.00 Duel in de diepte. Nederlands jeugdfeuilleton, met: Lidy Sluyter, Pe ter Faber, Lex Schoorel en Ronald Ca- rilho. „De gevangene van Karpata": Feliciano, heeft Lucas te pakken ge kregen en blijkt in de veronderstelling te verkeren dat Lucas wel meer zal we ten over ,,de diamanten". Intussen vertoeft Sylvia, onbewust van het lot van haar helper Lucas, in de koraaltui- nen van Bonaire. Wanneer ze terug keert, probeert ze Eddy over El Loco uit te horen... 19.30 Tiercé, lotto-trekking, mededelin gen en programma-overzicht 19.45 Journaal 20.10 De Kolderbrigade. Zevendelige komische serie van Romain De Co- ninck, met Ivonne Delcour. Gaston Berghmans en Leo Martin Afl 4: „De diamanten Ér wordt een lijk gevon den. De verdachten zijn een Antwerps echtpaar en de broer van het slachtof fer. Kolder en zijn mensen proberen deze zaak tot klaarheid te brengen. 20.50 Met de Muppets naar de film. Amusementsprogramma van Peter Harris met parodieën op klassieke films. Gasten: Dudley Moore en Lily Tomlin. 21.40 Columbo: „Dood van een soliste". TV-film van Nick Colasanto, met Pe ter Falk, John Cassavetes, James Ol son. My ma Loy: Een bekend dirigent staat vlak voor een uitvoering in het Hollywood Bowl. Hij voelt zich niet op zijn gemak: zijn maitresse heeft hem verteld dat zij zijn vrouw op de hoogte zal brengen van hun affaire: het komt tot moord... 23.10 Journaal. Voorafgegaan door Tier cé. WDR 17.30 Hier und Heute unterwegs. Actua liteiten. 18.00 Journaal 18.05 Die Sportschau 19.00 Blickpunkt Dusseldorf 19.22 Polizeiinspektion 1. TV-serie. "Fiets 'm d'r in" is de toepasselijke titel voor de tweede aflevering uit de driedelige reeks "Te land, ter zee en in de lucht", vanavond op de TROS- televisie NDR 20.00 Journaal 20.15 Astro-Show. Een spel met de ster ren. „De kreeft". Amusementspro gramma gepresenteerd door Hans Pe ter Heinzl, met medewerking van de astrologe Elizabeth Teissier en het bal let van de Weense staatsopera. 21.45 Lotto en Journaal. Aansluitend: Das Wort zum Sonntag. 22.05 Les noces rouges. „Blutige Hoch- zeit". Franse speelfilm (1973) van Claude Chabrol met Claude Pieplu, Stéphane Audran en Michel Piccoli: In een kleine Franse stad heeft de vrouw van de burgemeester een ver houding met raadslid Maury. Zij doen krampachtig hun best hun relatie te verbergen. Totdat Maury's vrouw sterft aaan een overdosis van een slaapmiddel... 13.40 Journaal DUITSLAND 2 18.00 Erkennen sie die Melodie? Muzi kale quiz o.l.v. Gunther Schramm. 19.00 Journaal 19.30 Die Bankiers. Amerikaanse serie met Kirk Douglas, Christopher Plum- mer, Timothy Bottoms e.a. Afl. 7: „Het uur der waarheid". Door het krediet dat Roscoe Heyward aan de bijna fail liete firma Somatco verleende, heeft de First Mercantile American Bank een bijzonder slechte naam gekregen. De spaarders bestormen de FMA en willen hun geld opvragen. Alex Van- dervoort probeert te redden wat er te redden valt. 20.15 Romanze in Moll. Duitse speelfilm (z-w) uit 1943 van Helmut Kautner, met Marianne Hoppe en Paul Dahlke: Om het leven van zijn zieke vrouw Ma deleine te redden verpandt een man een koffer vol snuisterijen. Daartussen blijken zich evenwel waardevolle pa rels te bevinden. Achteraf blijkt dat Madeleine de parels cadeau heeft ge kregen van een componist die door haar geinspireerd een romantische melodie heeft geschreven... 21.50 Journaal 21.55 Das Aktuelle Sport-Studio. Re portages, interviews, lotto. Met o.m. beelden van het WK schermen in Ro- ZATERDAG 17 JULI 1982 23.25 Der Kommissar. Duitse misdaad serie (z-w), met Erik Ode en Gunther Schramm: „Nog tien minuten te le ven". De rijke industrieel Lenhard wordt tijdens een party in zyn huis vermoord. De commissaris en zijn team vinden aanwijzingen die doen denken aan een moord met voorbe dachte rade... 00.25 Journaal DUITSLAND 3 WDR 18.00 Let's swing. Muziek, niet alleen om naar te luisteren. In deze afleve ring staat de blues centraal. Presenta tie: Dave Kamien 18.30 Feste der Welt. Documentaire over het jaarlijks Éspirito-bantolèest op de Azoren. 19.00 Einladung zur Jagd. Tweede afle vering uit een serie verfilmingen van novellen, Vandaag: fantastische ver telling naar Georges Hitchock, met Jean Louis Maury en Margarethe von Trotta.: Een verzekeringsagent wordt door een kasteelheer uitgenodigd om deel te nemen aan een drijfjacht. Hij begrijpt niet goed waarom, maar op aandringen van zijn vrienden neemt hij de uitnodiging aan. Op de betref fende dag wordt hij voor dag en dauw uit zijn bed gesleept, in een auto gezet en midden in het bos eruit gegooid: Hij mag als wild fungeren... 20.00 Journaal 20.15 Die Marchenbraut. „Mijnheer Mayer, de tekkel". TV-serie van Milos Macourek en Vaclav Vorlicek. Mijn heer Mayer heeft een metamorphose ondergaan: hij is tekkel geworden. 21.10 Vor 40 Jahren. „France Actualités Pathé-Gaumont" nr. 29 van 15 juli 1942 en van 22 juli 1942. 21.30 Nachruf auf Jurgen Trahnke. TV- film (z-w) van Pieter Meichsner, naar ideeèn uit zijn roman „Studenten von Berlin", onder regie van Rolf Hadrich. Met Ernst Jacobi en Paul Edwin Roth: Jurgen Thranke, als politiek vluchte ling uit de DDR keerde hij zich af van de anti-communistische activiteiten van zijn medestudenten. Uiteindelijk liet hij zich overhalen mee te werken aan een politieke missie waavan hij niet terug zou keren. 22.55 Kassandra. Poëtische voordrach ten voor Christa Wolf. 23.55 Journaal NEDERLAND 1 NOS 13.00 13.05 Nieuws voor slechthoren den 15.30 Studio Sport-Extra. Tour de France: rechtstreeks verslag van de individuele tijdrit te Martigues. 18.20 - 18.25 Nieuws voor slechthoren den 19.00 Journaal NCRV 19.05 Rollebol. Kinderserie. 19.10 Hoogtepunten uit „U zij de glo rie". Vanavond de eefste van drie compilaties uit het programma „U zij de glorie" met opnamen van koren en samenzang uit Bolsward, Emmeloord en Hoogeveen. Muzikale begeleiding: het NCRV-blazersensemble en Jan Bonefaas. 19.45 Ja, natuurlijk - Extra. Natuurpro gramma. Jan Just Bos toont, aan de hand van een door de BBC gemaakte film, fascinerende voorbeelden van bestuiving van planten. 20.35 De vent sur la maison. „Fatale twijfel". Franse speelfilm onder regie van Frank Apprederis gebaseerd op een boek van Marilène Clément over een gebeurtenis rond haar eigen zoon. Met Pascal Sellier, Marie-José Nat, Pierre Veneck e.a.: Vincent, een wat stille 16-jarige gymnasiast, wordt door een ongelukkige samenloop van om standigheden verdacht van moord op zijn vermiste vriend Christophe. Eerst nemen Vincents ouders hem in be scherming tegen die verdachtmaking, maar langzamerhand beginnen ook zij te twijfelen aan de onschuld van hun zoon. Een twijfel die Vincents moeder bijna fataal wordt. Emmy Verhey speelt Beethoven, zondagavond op de NCRV-televisie 22.05 Emmy Verhey speelt Beethoven. Vioolconcert in D. grote terts van Lud- wig van Beethoven gespeeld door Em my Verhey en het Utrechts Symfonie Orkest o.l.v. Christopher Seaman. NOS 22.55 Journaal 23.00 Nieuws voor slechthorenden NOS 13.00 - 13.05 Nieuws voor slechthoren den 15.30 Journaal VARA 15.35 Kliekje, een ras-vuilnisbakken- hond. De arme zwerver Charlie Cha plin ontmoet een heel ander soort zwervertje, een hond. Aangezien ook een hond moet eten, is er altijd wel er gens wat te vinden... 16.15 Bejaardenzangconcours 1982. Fi nale van het 13e Bejaardenzangcon cours vanuit de studio. NOS 18.35 Ti-Ta-Tovenaar 19.00 Studio Sport 19.55 Trekking van de lottogetallen 20.00 Journaal 20.10 Humanistisch Verbond. Vijf mi nuten bedenktijd. VPRO 20.15 De geschiedenis van de science- fictionspeelfilm. Thijs Ockersen maakte een film over de ontwikkeling van de SF-film aan de hand van frag menten uit bekende SF-films. Tevens een aantal interviews met SF-deskun- digen. De schrijvers: Harry Harrison, Harlan Allison. Verzamelaar Forest J. Akkerman, wiens collectie over enige tijd in een museum te Los Angeles wordt opgeslagen. Doctor D. Reed, voorzitter van de Academy of Science Fiction, Horror and Fantasie. Voorts gesprekken met de filmregisseurs Ro bert Wise (The Day the Earth Stood Still en The Andromeda Strain): Ri chard Fleischer (Fantastic Voyage): Ridley Scott (Alien en Blade Runner) en special-effectsregisseur Douglas Trumble (Close Encounters of the Third Kind, 2001, A Space Odyssey). 21.15 The invasion of the body snat- chers. Amerikaanse science-fiction- film uit 1956 onder regie van Don Sie- gel met Kevin McCarthy, Dana Wyn- ter, King Donavan e.a.: Bij terugkomst van een korte vakantie merkt dr. Miles Bennell dat er iets vreemds is aan de ihwoners van Santa Mira in Californië. Na een afspraak met zijn oude vrien din Becky Driscoll wordt dr. Bennell weggeroepen naar het huis van Jack en Theodora Bellichec, die in hun kel der een „half lichaam hebben gevon den. Dr. Bennell ontdekt dat er een soort „ruimtezaad" op aarde terecht is gekomen dat de eigenschap bezit evenbeelden van mensen te vormen. Zelfs Jack en Theodora veranderen, evenals de overige bewoners van San ta Mira, in „ruimtezaadmensen". Dr. Bennell en Becky merken dat zij de enige overgebleven „mensen" zijn... NOS 22.35 Journaal 15.00 Nieuwsoverzicht voor slechtho renden 15.30 Tour de France. Rechtstreekse re portage van de individuele tijdrit te Martigues. Commentaar: Louis de Pelsmaeker. 16.30 - 17.30: Atletiek. Reportage van de internationale atletiekontmoeting die gisteren plaatsvond in het Crystal Pa lace te Londen, waaraan atleten uit Engeland. Kenia, Japan en Spanje deelnamen. Commentaar: Roger Moens. 18.00 Actie openbaar vervoer. Twaalfde aflevering over het openbaar vervoer in Belgie gepresenteerd door Liliane de Wever en Jan Vanlangendonck. 18.35 Emilie. „Emilie verveelt zich". Tekenfilmserie. 18.40 Sneeuwstorm in het Zuidpoolge bied. Documentaire uit de serie „Ge heimen der Zee" van Jacques Cous- teau. Aan het einde van een expeditie in het Zuidpoolgebied raakt de „Ca lypso" in moeilijkheden. Dagenlang is het schip aan een orkaan overgele verd. Het kan het drijfijs niet meer ontwijken en wordt zwaar beschadigd. Na veel inspanningen raakt het schip ten slotte toch buiten de gevaarzone en kan het zijn reis behouden beëindi gen. 19.30 Lieve plantjes. De Impatiens of Vlijtig Liesje. Presentatie: André On- ghena. 19.40 Mededelingen 19.45 Journaal 20.00 Sportweekend 20.30 Het geheime leven der dieren. „In de lucht". Documentaire over het transporteren van zeldzame diersoor ten. 20.55 De Holvaks. „Herinneringen aan een gast". Vierde aflevering uit de tiendelige Amerikaanse tv-serie met Glenn Gord, Julie Harris, Lance Ker- win, Elisabeth Cheshire e.a.: De rond reizende artieste Ruby Rose iaat haar zoontje Joel voor een poosje bij de fa milie Holvak logeren. Julie Mae wordt goede maatjes met de jongen, maar Ramey kan niet al te best met de on handige Joel opschieten. Dominee Holvak probeert begrip voor Joel op te brengen, maar dit valt niet in goede aarde bij Ramey, die aan de liefde van zijn vader gaat twijfelen... 21.45 Cleo Laine en James Galway. Showprogramma van Yvonne Little- wood rond Cleo Laine en James Gal way m.m.v. John Dankworth. Op het programma: Consuelo's Theme; So metimes when we touch; It's a grand Night; Good Morning; It's a lovely Day today; Skylark; Allegro from so nata nr. 4; Harvest Home; Irish Was herwoman; Cock of the North; Anyo ne can whistle; Drifting, dreaming; Alabama Glamour; Colette Medley: You can be sure of Spring; Alone with myself; You've gotta do what you've gotta do; Valse from „Suite de trois morceaux"; Keep loving me; I hear the gentle Lark en Consuelo's Theme. 22.35 Journaal DUITSLAND 1 09.30 Programma-weekoverzicht 10.00 Das Mittelmeer. „Venetië - uit wa ter geboren". Documentaire van Fer- nand Braudel en Georges Vallet over de strijd tot behoud van de stad Vene tië. 10.45 Het programma met de muis. Kin derfilmpje. 11.15 Jugend unter Hitier. „Was het werkelijk zo?". Discussieprogramma naar aanleiding van de tv-serie „Blut und Ehre". 12.00 Der Internationale Fruhschop- pen. Persdebat met zes journalisten uit vijf landen. 12.45 Journaal en Weekspiegel 13.15 Schatzkammer Natur. „Hout, het groene goud". Documentaire van Gus- tav Kemperdick over de onschatbare waarde van bomen. 13.45 Magazin der Woche. Regionaal lona Club. „Mysterieuze omstandig heden". Eerste aflevering uit de mis daadserie van Ronald Wilson naa een roman van Dorothy L. Sayers met John Quentin, Norman Scace, Ian Car- michael en anderen: 1922: Generaal Fantiman wordt dood aangetroffen in de Bellona Club. Lord Peter Wimsey heeft het gevoel dat er met het lijk iets niet klopt. 17.45 Lebensraum in Gefahr. Documen taire van Theo Kubiak over de specht, een vogel die als geen andere afhanke lijk is van de leefruimte in het bos. 18.30 Journaal 18.33 Die Sportschau. Met o.m. het doelpunt van de maand. 19.15 Wir uber uns 19.20 Wereldspiegel. Nieuws van bui tenlandse correspondenten. 20.00 Journaal 20.15 Manteuffelstrasse 40. In de ge schiedenis van een Berlijns huis wor den de politieke, economische en so ciale ontwikkelingen van vele tiental len jaren weerspiegeld. 21.15 Hundert Meisterwerke. „Zondag namiddag" van Georges Seurat. 21.25 Die Erbin. Toneelspel van Ruth en Augustus Gotz naar de roman „Was hington Square" van Henry James on der regie van Franz Josef Wild met Heidelinde Weis, Alexander Kerst, Gustl Halenke en anderen: Dr. Austin Sloper, succesvol arts te New York, stelt zeer hoge eisen aan zijn dochter Catherine. Zonder het zelf te weten acht hij haar schuldig aan de dood van zijn vrouw, die bij de geboorte van het meisje stierf. Wanneer Catherine Mor ris Townsend ontmoet, ziet ze kans haar liefdeloze leven te ontvluchten. Ongelukkigerwijze verzet haar vader zich tegen een mógelijk huwelijk en zorgt ook haar tante, mrs. Penniman, voor de nodige moeilijkheden. 23.20 Journaal 23.25 Schaukasten. Filmmagazine. 00.10 Journaal 14.05 Das Madchen auf dem Besenstiel. Kinderfilm van Vaclav Vorlicek: De heks Sexana tovert zichzelf voor 48 uur de mensenwereld in. Als ze Hans leert kennen wil ze graag blijven, maar dat kan alleen wanneer ze een vrouwe noor weet te bemachtigen... 15.20 Leiche auf Urlaub. TV-spel van Dorothee Dhan naar de roman „Opé- ration Premevère" van Pierre Boileau en Thomans Narcejac met Judy Win ter, Jean-Marc Thibault, Michel Such en anderen: Georges en Joel starten een wraakactie tegen Paul Gersaint omdat hij door middel van een pers campagne hun vriend achter de tralies bracht. Pauls vrouw Elfie is zijn tiran nie beu en gaat er vandoor. Wederzijd se achtervolgingsacties stagneren door het drukke vakantieverkeer. Dan wordt er in de kofferbak van een auto een lijk gevonden... 17.00 Lord Peter Wimsey: Arger im Bel- 09.15 Vor Anker gehen. Eucharistievie ring vanuit Hamburg. 10.00 Programma-weekoverzicht 10.30 ZDF-Matinee. „Die Korrektur". Monoloog van Hans Kasper; „Verlore ne Illusionen". TV-film in vier delen naar de verhalen van H de Balzac on der regie van Maurice Cazeneuve. Eer ste aflevering. Met Anne Vernon, Yves Renier, Francois Chaumette en ande ren: Het provinciestadje Angouleme 1819: De 20-jarige Lucien is de afgod van de familie Chardon. Hij wil dich ter worden en doordringen in de krin gen van de provinciale aristocratie. Tijdens een feestavond, gegeven door Madame de Bargeton, blijkt duidelijk dat hij door de adel niet wordt geac cepteerd. Met Nais de Bargeton vlucht hij naar Parijs. 12.00 Das Sonntagskonzert. „Vladimir Horowitz in Londen". De pianist Ho rowitz speelt zes sonaten van Domeni- co Scarlatti, kinderscènes van Robert Schumann en de Valse-As-Dur Op. 69 no. 1 van Chopin. 12.45 Freizeit. ...en wat je ermee kunt doen. Tips voor vrijetijdsbesteding. 13.15 Chronik der Woche. Met: Fragen zur Zeit. 13.40 Die Buschtrommel. „Lezen op het platteland". Documentaireserie over de media en ontwikkeling in Afrika. 14.10 Ein Junge aus Norwegen (3). „Ma- this' kleine zusje wordt geboren". Kinderserie. Aansluitend: Tekenfilm van Jan W. Habarta. 14.40 Journaal 14.45 De Actie Zorgenkind 14.50 Freizeit auf dem Wasser. „Eiland- reizen". Film van Willi Kramer over een reis van zestien Duitse familiebo- ten van Noord-Spanje naar Mallorca. 15.50 Bleibe lasse. „Vijf scènes in Hes sen". TV-spel van Wolfgang Deichsel met Werner Siedhoff, Else Knott, Wil ly Wohn en anderen: Een kijkje in het alledaagse leven van vijf Hessische fa milies. 17.10 Journaal 17.12 Die Sport-Reportage 18.00 Tagebuch. Berichten uit de Evan gelische Kerk. 18.15 Gunsmoke. „De veedieven". Ame rikaanse westernserie met James Ar- ness, Amanda Blake, Milburn Stone en anderen: Veedieven hebben het ge munt op de kudde van Amos McKee. 18.58 Programma-overzicht 19.00 Journaal 19.10 Bonner Perspectives Nieuws uit de hoofdstad. 19.30 Eine Geschichte zweier Stadte. TV-spel naar de roman „A table of two cities" van Charles Dickens met Chris Sarandon, Peter Cushing, Alice Krige en anderen: Frankrijk 1778. De neef van de gehate markies St. Evremonde verlaat tijdens de beginnende troebe len van de Franse revolutie de stad Pa rijs en vlucht naar Engeland. Tijdens de overtocht leert hij Lucie kennen, de dochter van de Franse arts Alexandre Manette, die lange tijd in de Bastille als politiek gevangene vastzat. Hij trouwt met haar, maar keert naar ver loop van tijd naar Parijs terug om een oude dienaar zijn hulp te bieden. Hij wordt meteen gearresteerd, maar de vader van Lucie slaagt erin hem te be vrijden. Maar aan een tweede rechts vervolging lijkt Charles echter niet te kunnen ontkomen... 21.45 Journaal en Sport 22.00 The Gay Divorcee. Amerikaanse musical uit 1934 onder regie van Mark Sandrich met Fred Astaire, Ginger Ro ger, Alice Brady, e.a: Mimi Glossop is vastbesloten zich van haar man, die voortdurend op reis is, te laten schei den. Om haar doel te bereiken enga geert zij een onbekende, die de rol van haar minnaar moet spelen. Per onge luk verwisselt zij deze met de beroeps danser Guy Holden en raakt in con flict door enerzijds haar sympathie voor hem en anderzijds zijn veronder stelde beroep van een betaald fuif- taire van Gerd Koscher en Walter Uka over de in 1940 gestorven communist Willi Munzenberg, die in de Weimar- periode en nazi-tijd propagandistische tegenspeler was van respectievelijk „de tsaar van de pers" Hugenberger en Goebbels. 21.45 The History Man. „Das susse lin ke Leben". Eerste aflevering uit een serie tv-spelen van Christopher Hamp ton naar een vertelling van Malcolm Bradbury met Antony Sher, Geraldine James, Michael Hordern en anderen: De politiek links georiënteerde socio loog dr. Howard Kirk en zijn vrouw Barbara lappen „rechtse" burgerlijke conventies aan hun laars en zijn vurige pleiters voor de revolutie. Daarbij blij ken zij evenwel slaven van de door hen aangehangen ideologie te worden en niets ontziend ten opzichte van an ders denkenden. 22.35 Soap. Amerikaanse komische tv- serie. 23.00 Journaal 23.40 Journaal DUITSLAND 3 WDR 18.00 Jan vom goldenen Stern. Film van Peter Podehl naar de roman van Ale xander Key. Terwijl in een weekend huisje in de Eifel een inbraak plaats vindt, gebeurt ver weg, op de Gouden Ster, een ongeluk. Jan valt door het defecte ruimtestation waarmee men de planeet kan verlaten. Hij komt te-' recht op aarde en wordt door een toe vallige samenloop van omstandighe den beschuldigd van de inbraak in het weekendhuisje. Jan en de familie Kaufmann, bij wie hij onderdak heeft gevonden, raken in een nog moeilijker situatie als hij ook nog van spionage wordt beschuldigd. 19.35 Luchs auf der Lauer. Aflevering uit de serie „Fauna Iberica" over de lynx. 20.00 Journaal 20.15 Rudis Tagesshow (2). Show met Rudi Carrell, Beatrice Richter, Klaus Havenstein, Diether Krebs en ande- 20.45 Propaganda als Waffe. Documen NEDERLAND 1 NOS 13.00 13.05 Nieuws voor slechthoren den NEDERLAND 2 NOS 13.00 - 13.05 Nieuws voor slechthoren den 16,00 Tour de France. Rechtstreeks ver slag van de etappe Manosque - Orcière Merlette. BELGIE 16.00 Tour de France. Rechtstreekse re portage van de laatste kilometers van de etappe Manosque - Orcière Merlet te. Commentaéfr: Louis de Pelsmae ker. DUITSLAND 1 10.00 Journaal 10.03 Romanze in Moll. Duitse film (1943). 11.40 Der Mil-geist. De zielzorg bij de Bundesmarine. 12.15 Weltspiegel 12.55 Persoverzicht 13.00 - 13.15 Journaal 16.10 Journaal 16.15 Typisch! Typisch? Spelprogram- ma rond vooroordelen. Wie is de echte pastoor? 17.15 Spass muss sein. Kinderprogram- 17.50 Journaal DUITSLAND 2 10.00 -13.15 Programma-overname Duitsland 1 14.57 Programma-overzicht 15.00 Journaall 15.03 Orzowei. „In het dorp der blan ken". Avonturenserie met Stanley Ba ker. Afl 6: Isa sluit vriendschap met de blanke pionier Paul. Paul vertelt de andere blanken, dat hij besloten heeft, Isa bij zich te houden. Hij leert de jon gen met mes en vork te eten en in een bed te slapen. 15.25 Vakantiekalender. Aktiviteiten in stad en dorp. 15.40 Lassie. Jeugdserie met Jon Pro- vost en June Lockhart. „Om 10 uur volgt een explosie". Lassie spoort twee jongens op, die zich in de geva renzone van een explosie bevinden. 16.05 Don Quichotte. Tekenfilmserie 16.30 Einfuhrung in das Erbrecht. TV- serie over het Duitse erfrecht. 17.00 Journaal 17.08 Tele-IUustrierte. Gevarieerd pro gramma met actualiteiten, sport en amusement.

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 4