c 'Het CDA is 'n volkomen onbetrouwbaar stelletje' [Le/cfeë agenda Aardappels of kunst in cellen? Stiksloot over paar maanden uitgebaggerd Greep (PvdA) over het CDA en het nieuwe college Prestatieloop en braderie in Warmond Vereniging wil ook in kelder raadhuis exposeren i Speciale boot naar Zoeterwoude Fietser uit Lisse (16) komt om Stad en rand greep: Ikdenk dat ze me uit de oppositie wilden. En verder wilden ze, dat heeft de VVD heel eerlijk gezegd, kwaliteit in het college." (Foto Holvast) WASSENAAR Een ver klaring voor de afwezig heid van het CDA in het nieuwe college van B en W in Wassenaar heeft de nieuwe PvdA/D'66-wet- houder Jan Greep wel. "Ik denk dat ze gegokt hebben en verkeerd ge gokt hebben. Ik denk dat ze gedacht hebben: dat doet de VVD nooit". De woede van het CDA na de totstandkoming van het VVD/PvdA/D'66-colle- ge was groot. Het was een "monsterverbond", riep CD A-fractieleider Van Rij tijdens de presentatie uit. Volgens Greep heeft het CDA zich echter zelf uit de markt geprijsd. Ondanks het verlies van een raads- zetel en de winst van van een zetel door de VVD eis ten de christendemocraten wederom twee wethouder- sposten op. En dat stuitte tegen de borst van drie van de vijf partijen. De desbetreffende vereniging heeft in het oude raadhuis van Warmond al menig expo sitie georganiseerd. Een ge deelte van het raadhuis, de rechterhelft, heeft zij hiervoor tot haar beschikking. In het kader van de Kaag week zou er een speciale tentoonstelling worden gehouden, met als ti tel 'Warmonders voor War- monders'. Daarvoor zouden ze gebruik maken van het souterrain en de drie oude cellen onder het raadhuis. De betreffende ruimten werd door de vereniging schoonge maakt. Tijdens deze actie be merkten ze in de oude cellen vele houten schappen met daarin aardappels. Aardap pels van gemeenteambtena ren, die ze na de rooi daar op sloegen. Nadat de aardappels en schappen verwijderd wer den, kwamen de oude provi sorische toiletten weer in het zicht. In één van de cellen bezwaren tegen uitbreiding van kabel-tv WASSENAAR - De uitbreiding van het zenderpakket zowel voor televisie als voor radio, staat de komende vergadering van de commissie financiën in Wasse naar ter discussie. Dit naar aan leiding van de actie van Wasse naarder Van der Ven, die bezwa ren heeft gemaakt tegen de ka beluitbreiding. Met hem hebben nog 27 Wassenaarders bezwaren ingediend. Al eerder heeft de gemeente in brieven aan Van der Ven uitge legd waarom zij besloten heeft om het pakket zenders uit te breiden. Vooral de vele buiten landers in het dorp en de middel bare scholen hebben gevraagd om de buitenlandse zenders op de televisie te brengen. De ge meente had daar wel oren naar. Volgens Van der Ven, die zichzelf een 'doorsnee Wassenaarder noemt', wordt deze uitbreiding opgedrongen. Volgens hem is er geen zorgvuldige belangenafwe ging geweest, maar is het spreek woord 'wie zwijgt stemt toe' be palend geweest voor de besluit vorming. De gemeente geeft als commentaar hierop, dat tijdens de openbare behandeling van de uitbreiding, alleen positieve reacties zijn binnengekomen. De gemeente was van plan om de brieven van Van der Ven voor kennisgeving aan te nemen. Het PvdA-raadskd Greep stelde ech ter voor om de brieven nogmaals te bespreken in de commissie fi- nanccn. De zenderuitbreiding zou voor de aangeslotenen per maand één gulden en twintig cent meer gaan kosten. Al tijdens de eerste bijeenkomst over het nieuwe college ging het fout. D'66, PvdA en WD wilden twee WD'ers, een CDA'er en een PvdA'er (samen met D'66) als nieuwe wethouders. Het CDA wilde hetzelfde college weer en Partij Wassenaar koos ook voor twee-een-een met als verschil dat PW een wethouder zou leveren en niet PvdA/D'66. "Toen consta teerde Barning (de WD-voorzit- ter van de onderhandeling - red.) heel fijntjes dat drie partij en met samen dertien raadszetels op twee-een-een zaten", vertelt Greep. Het CDA ging daarmee niet akkoord evenals Partij Was senaar. Beide partijen haakten af. De drie overgebleven partijen gingen verder met de onderhan delingen met het bekende resul taat. Onbetrouwbaar "Voor ons was het beter geweest om samen met het CDA tegen over de WD in het college te staan. Ik had liever een college gezien dat door meer raadsleden was ondersteund dan dat we nu hebben". Jan Greep zegt dit enigszins verdeeld. Aan de ene kant kan hij steun in het door de WD overheerste college best ge bruiken. Aan de andere kant ziet hij het CDA liever gaan dan ko men. "Eén ding heb ik geleerd als raadslid. De WD houdt zich aan afspraken en dat kun je van het CDA niet zeggen. Het CDA is een volkomen onbetrouwbaar stelletje. Ik heb daar voorbeel den genoeg van". Greep somt er gelijk een aantal op. Zoals met de motie van afkeuring over de Ho ge Klei toen CDA-fractieleider Van Rij vlak voor het begin van de raadsvergadering naar Greep kwam om te vragen of het toch niet kon blijven bij het uitspre ken van ongenoegen. Een veel zwakkere uitspraak en dat ter wijl PvdA, CDA en D'66 in het vooroverleg afgesproken hadden dat het CDA met een motie van afkeuring zou komen. Overigens was er binnen het CDA ook verdeeldheid of men toch niet mee zou kunnen doen aan het college. Greep: "Ik heb de in druk dat twee-een-een voor Van Dingstee (CDA-wethouder - red.) wel acceptabel was als hij maar wethouder zou worden". Kwaliteit Voor de WD waren er drie rede nen om Jan Greep in het college op te nemen. "Ze verkopen dat door te zeggen: we willen een zo. breed mogelijk afspiegelings- collge. Ik denk verder dat ze me uit de oppositie wilden. En ver der wilden ze, dat heeft de WD heel eerlijk gezegd, kwaliteit in het college", vertelt Greep. Greep krijgt in het college als be langrijkste post in zijn porte feuille onderwijs. "Ik heb wel ge probeerd technische diensten te krijgen (met onder meer woning bouw - red.). We hebben een har de strijd gevoerd over de wo ningbouw bij de onderhandelin gen en ik vind dat de WD erg ver is gegaan. Als de WD niet zo ver was gegaan dan was dit colle ge er nooit gekomen", aldus Greep. Er is afgesproken dat er de komende vier jaar 550 wonin gen worden gebouwd. Ook is er precies afgesproken waar en wanneer de nieuwbouw moet be ginnen. Bij het onderwijs ziet hij als be langrijkste taak het bestrijden van de problemen die ontstaan door de terugloop van het aantal leerlingen. "De prognoses ma ken duidelijk dat er een fors aan tal leerlingen zal verdwijnen. Met name bij het protestants- christelijk onderwijs dreigt dat. Er zullen de komende jaren dan ook scholen moeten verdwijnen of fuseren". Invloed Al zijn plannen zal Greep in z'n eentje m een couege met dne WD-wethoudérs moeten bren gen. De vraag of hij nog invloed zal kunnen uitoefenen op het be leid beantwoordt hij bevesti gend. "Je invloed is in ieder ge val groter dan als je gewoon raadslid bent. Het klinkt mis schien wel ijdel maar ik had in de raad meer invloed dan we getals matig vertegenwoordigde. Ideeën van mij werden een paar maanden later door het college overgenomen. Dat zal in het col lege ook wel het geval zijn". HENNY VAN EGMOND WARMOND De Leidse atletiek vereniging "De Bataven" houdt morgen een prestatieloop in het kader van de Kaagweek in War mond. Om elf uur wordt er ge start in het park Groot Leerust aan de Burgemeester Ketelaer- straat. Er kan gekozen worden uit drie afstanden: 2,5, 5 of 10 ki lometer. Verder wordt morgen in Warmond een grote braderie gehouden, waar ook allerlei verenigingen aanwezig zullen zijn met een stand. De braderie in de Dorps straat duurt de hele dag. LEIDERDORP - Een 78-jarige vrouw uit Leiderdorp moest gis terochtend met haar knie uit de kom naar het AZL worden ver voerd nadat zij op het voetpad bij de Klaprooskamp met haar fiets ten val was gekomen. De bejaar de vrouw botste tegen een even eens op een fiets gezeten achtja rig jongetje. VOORSCHOTEN - De zolder van een woning aan de Bestevaer is gisteravond rond zeven uur in de brand na een blikseminslag ge vlogen. De brandweer was onge veer zes minuten bezig met het blussen van de brand. De gehele zolder is vernield. Hoe groot de schade precies is, is nog niet be kend. VRIJDAG 16 JULI 1982 VRIJDAG Leiden - Filmhuis LVC, film 'Bringing up Baby' van Howard Hawks, 21.15 en 23.30 uur. Kijkhuis - Vrouwenkerkkoorstraat 17, film 'Het Wagentje' van Marco Ferreri, vrenzaom 20 en 22.15 uur. NVSH-trefcentrum - Rapenburg 48, open soos, 22 uur, tel. 149987. Caeciliastraat 18 - open-huisavond L.V.L.. 21 uur, tel. 764236. Dierenbescherming Leiden, melding zwerf- en gevonden dieren, tel. 212026. Warmond - gemeentehuis, extra com missie financiën gevolgd door extra raad, 18.30 uur. 't Trefpunt - Herenweg, Barrelhouse, 20.30 uur. ZATERDAG Leiden - Nieuwe Mare/hoek Oude Sin gel - antiek- en curiosamarkt, 9.30-17 Vrouwenhuis - Hooigracht 79, café avond, 21-1 uur. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit - Caeciliastraat 18, jongerencafé, tot on geveer 20 jaar, vanaf 22 uur, disco. Jongeren Advies Centrum - Caecilia straat 67, 14-17 uur. LVC - Breestraat 66, open café, 14-17 Stadhuisplein - Leids Plein Festijn, kin dertheater Pluisje, 12 uur, optreden 'The Friends Band', 20 uur. Warmond - Groot Leerust viswedstrijd, 7-9 uur. Groot Leerust Ringsteken, 15 uur. 't Trefpunt - Herenweg, The Nits, 20.30 ZONDAG Leiden - Leidse Werkgroep Homosek sualiteit, Caeciliastraat 18, 'De Roze Sa lon'. 14-18 uur. Ontmoetingscentrum - hoek Boshuizer- laan, bejaardensoos Zuid-West, ma. 14.30 uur. MAANDAG Leiden - Kijkhuis, Vrouwenkerkkoor straat 17, film 'Fort Apache' van John Ford. 20 en 22.15 uur. Werklozen Advies Centrum - Breestraat 19, ma t/m vr van 10-12 uur, tel. 122000. Vereniging Ouders van Drugsverslaaf den - Lange Mare 45, 20 uur, tel. 130547. i Architektenwinkel - Oude Vest 163, kosteloos advies, 17-18 uur. Stats jongerencentrum - Haarlemmer- i straat 73. klachtenspreekuur voor bui- tenlandse jongeren, 19-21 uur. Wassenaar - gemeentehuis, raad, 19.15 ARTSEN Leiden - De weekenddienst begint za terdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Wijk 1 - Boerhaavedistrict, Binnenstad- Noord, Groenoord, Kooi, Merenwijk: za 8 uur tot zo 8 uur: F.B. Kruis, Hooi gracht 24, tel. 126371, spreekuur: 12 en 17 uur. zo 8 uur tot 24 uur: J. Stolk, Burggra- venlaan 16, tel. 125820, spreekuur vlgs afspraak. Wijk 2 - Binnenstad-Zuid, Tuinstadwjjk, Professorenwijk, de Waard: za 8 uur tot zo 8 uur: F. Lahr, Zoeter- woudsesingel 11, tel. 120347; spreekuur vlgs afspraak. zo 8 uur tot 24 uur: H. Engel, de M. van Streefkerkstraat 53, tel. 121334, spreek uur vlgs afspraak. Wijk 3 - Mors, Haagwegkwartier, Zuid west: za 8 uur tot zo 8 uur: B. Roos, Zocher- straat 1, tel. 766123, spreekuur: 12 en 17 zo 8 uur tot 24 uur: A. Boer, v.d. Helm laan 5, tel. 310420, spreekuur vlgs af spraak. Voor de praktijk van Groeneveld, R. v. Leeuwen, Meijer, Reinders, Tan, v. Tol, Verhage, Zwijnenburg: za, H.A.M.M. Meijer, Stokroos 1, tel. 215510, spreekuur 11-11.30 uur aan huis. zo, J.W. Stuyfzand, tel. 312513, spreek uur 11-11.30 uur in de praktijk Arends horst. Leiderdorp - Mw. M.A.C. v.d. Waart, Grotiuslaan 12, tel. 893139; za en zo spreekuur 12.30-13 uur Florijn 10, tel. 891000. Oegstgeest - H.A. Reterink, Terweeweg 152, tel. 173994. Voorschoten - za, J.P. Baars, J.W. Friso- flat 1, tel. 2520; zo. B. Schotanus, Leidse- weg 305, tel. 766462. Wassenaar - noord: H. Plink, tel. 12075; zuid: mevr. I. Spelt, tel. 11844. APOTHEKEN De avond, nacht en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van vr 16 juli tot 23 juli Apotheek Reyst, Steenstraat 35, tel. 120136; apotheek Noord-Hofland, Thor- beckeweg 3, Voorschoten, tel. 762877. DIERENARTSEN Leiden - Voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest: G. Roest, Haaghuishof 5, Leiderdorp, tel. 890405. Oegstgeest - R.J.W. Duyn, Pres. Kenne- dylaan 260, tel. 153266. Voorschoten - J. Frencken, J. Röntgen- laan 14, Leidschendam, tel. 070-271110. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leider dorp, Oegstgeest wordt waargenomen door: P.H. Groeneveld, Oude Singel 210, Lei den, tel. 146540. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn: 134604, tel. ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - Kruis- gebouw Berkenkade 7, tel. 410131, spreekuur ma t/m do van 13-14 uur. Gezondheidscentrum Florijn 10, tel. 896193, spreekuur ma, woe, vr van 13- 13.30 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. WARMOND - Dat oude gevangeniscellen zo geliefd zijn, doet wat wonderlijk aan. In Warmond is dit echter het geval. De vereniging 'Het Oude Raad huis' wil de cellen onder het oude raadhuis gebrui ken als expositieruimte. Een aantal ambtenaren van de gemeente vind ze echter meer geschikt om aardappels te bewaren. Wat de 'straf krijgt om er te blijven zitten is vooralsnog onduidelijk. «tMNMpMNMM 4 JM? stond zelfs de oude houten brits nog. Met stro werd de brits weer 'kant en klaar' ge maakt. De vereniging toets zeer content met deze ruimte. Liefhebbers van de kunst in Warmond vinden dan ook dat deze ruimte bewaard moet blijven als expositieruimte en niet als opslagplaats voor aard appels. Volgens hen moet je daarvoor maar een schuur gebruiken. Daarnaast oppe ren ze dat het voor de War monders ook leuk is om deze oude cellen te bezichtigen. De gemeente Warmond kon op de aardappel-affaire vanoch tend geen commentaar geven. De plaatsvervangend-ge- meentesecretaris wist niets niets van een expositie in het oude raadhuis af. Zijn colle ga-ambtenaar van financiën wist wel dat er aardappels lagen en dat zij verwijderd waren door de vereniging. Eén van de oude cellen. ning. Meer van de hele kwes- werken. Maar die was onbe- tie weet dé man van openbare reikbaar voor commentaar Een dergelijke buurtbus komt in oktober in Zoeterwoude. BUITENKAAG - Dc 16-jarigc J. Rikken uit Lisse is gistermiddag bij een ongeval in Buitenkaag ernstig gewond geraakt en later op de dag in een Leids ziekenhuis aan zijn verwondingen bezweken. De jongeman kwam op zijn fiets vanuit een inrit de Hoofdweg-oostzij de op. Hoewel hij, volgens de lezing van de politie, aanvankelijk de indruk gaf links te blijven rijden stak hij toch over en werd door een auto, bestuurd door een inwoner van Buitenkaag, geschept. In zorg wekkende toestand werd hij naar het Academisch Ziekenhuis in Lei den gebracht, waar hij later is overleden. ZOETERWOUDE - De stinksloot in Zoeterwoude bij de Kievit, zal waarschijnlijk in september wor den uitgebaggerd. Een speciale baggerboot wordt hiervoor naar het dorp gehaald. Deze mededeling deed burgemees ter Houdijk gisteravond tijdens de raadsvergadering. Aanleiding hiervoor was een vraag van WD-er Kremer. Hij wilde weten of de problemen zoals die zich in het gebied Westeinde 2 voordoen (stank- en rattenoverlast) in het plan Hoge Rijndijk achterwege konden blijven. Al enkele jaren zijn de bewoners rondom de stinksloot bezig om de sloot schoon te krijgen. Houdijk con stateerde dat het zo lang had ge duurd omdat de sloot moeilijk bereikbaar was. Aan de ene kant ligt een school, terwijl aan de andere kant de tui nen van de huizen de sloot be grenzen. Voor de schoonmaakac tie zou dan ook een speciale bag gerboot moeten komen, waarvan er maar een paar beschikbaar zijn. Tegen de gesignaleerde rat ten in de sloot zullen de 'norma le' bestrijdingsmaatregelen ge nomen worden. Op die manier zullen de ratten uitgeroeid wor den. Buurtbus Tijdens de vergadering werd ver der besloten om bij de Rijksver keersinspectie nogmaals aan te dringen om de buurtbus ook naar het Elizabethziekenhuis in Leiderdorp te laten rijden. Bin nenkort krijgt Zoeterwoude zijn eigen buurtbus. De bus zal voor al de verder gelegen gebieden als Weipoort, Gelderswoude, We- steindeseweg en Zuidbuurt- Geerpolder bereikbaar moeten maken. De beoogde verbinding met het ziekenhuis stuit echter nog op problemen. De verkeersinspectie bleek niet be reid hiervoor een vergunning te geven, uit oogpunt van concur rentie met de bestaande busdien sten. De betreffende busmaat schappij heeft echter al laten we ten dat zij niet gelooft dat er van concurrentie sprake is. CDA-fractieleider Hogenelst haal de gisteren nog even uit naar het college van burgemeester en wethouders. Hij deed dit echter meer als voorzitter van de voet balvereniging Meerburg, dan als fractieleider. Volgens Hogenelst zijn de velden na de zomer-op- knapbeurt er niet beter op ge worden, terwijl dat natuurlijk wel verwacht werd. "Het is nu meer berg en dal, dan een elegan te grasmat", aldus Hogenelst. Ook zou het aanwezige onkruid de 'pan uit rijzen'. Hogenelst vond dan ook dat er meer toe zicht gehouden moest worden bij het 'winterklaar' maken van de velden. De handelwijze van de betreffende aannemer noem de hij "vriendelijk gezegd, non chalant". LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave Uitgeversmaatschappij Leidsch Dagblad B V Hoofdkantoor Witte Sinqel 1. 2311 BG LEIDEN Postbus 54, 2300 AB LEIDEN Telefoon 071-144941 Geen krant ontvangen: tel 071-123143 tussen 18 00-19 30 uur (nabgzorging na 19.30 uur): zaterdag van 16.30-18 00 uur Abonnementsgelden bi) vooruitbetaling te voldoen Bij automatische overschnjving geen administratie- en abonnementsgelden uitsluitend giro 3203571 t.n v Damiate Holding BV te Haarlem Kwartaalabonnement f 57.35 Per post f 79.70 Jaarabonnement 217,90 Per post f 307,30 Losse nummers 0,80 Directie G Koopman Ptv AJg redactiechef Voor betaling v Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o a. in: Bonn. Brussel. Londen. Panjs, w&sinnaipQ._CaircJ Commentator W F J. Wirtz tel. 071-144941 tst. 222

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 2