mededelingen gemeentebestuur 1 12tm16 leiden VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN 4-- Verleende bouwvergunningen Burgemeester en wethouders hebben op 6 juli 1982 de volgende bouwvergunningen verleend: - Boerhaavelaan 46, verbouwen en uitbreiden kan toorpand; - Gabriël Metzustraat, herbouw schoorsteen bij vuilverbranding; - Plesmanlaan; Pesthuislaan, nieuwbouw AZL, 1e tranche, 1e fase, onderdelen D (D+ D1) en K2; - Plesmanlaan, Pesthuislaan, nieuwbouw AZL, 1e tranche, 1e fase, onderdelen K en S3; - Plesmanlaan, Pesthuislaan, nieuwbouw AZL, 1e tranche, 1e fase, onderdelen G, L en K4; - Soembastraat 68, wijzigen achtergevel (begane- grond) woning; - Haagweg 46, vernieuwen huisriolering; - Maresingel 38, inwendig verbouwen woning; - Borneostraat 41, inwendig verbouwen woning; - De Goejestraat 73, plaatsen dakkapel in achterge- veldakvlak. Indien U door het verlenen van een bouwvergunning rechtstreeks in Uw belang bent getroffen, kunt U bin nen 30 dagen na dagtekening van de bouwvergun ning op grorid van de wet AROB een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders. Tevens kunt U, indien cje onmiddellijke uitvoering van het besluit onevenredig nadeel voor U meebrengt, op grond van de Wet op de Raad van State schorsing van de bouwvergunning aanvragen bij de Voorzitter van de afdeling Rechtspraak van de Raad van State, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage Informatie is te verkrijgen bij Bouw- en Woningtoe zicht, Stadsbouwhuis, Langegracht 72, Postbus 148, 2300 AC Leiden (telefonisch bereikbaar 071-254911). Diversen Bouwplan t.b.v. de realisering van 14 woningen op een terrein aan de ir. Driessen- straat tussen de Uiterste gracht en de Vestestraat. (Kop-bebouwing Van Wijk- complex). Burgemeester en Wethouders zijn voornemens mid dels toepassing van artikel 50, lid 8 van de Woning wet een bouwvergunning te verlenen voor het reali seren van 14 woningen pp een terrein langs de zuid zijde van de ir. Driessenstraat tussen de Uiterste gracht en de Vestestraat. Dit terrein ligt in het plangebied Pancras-Oost, waar voor de Raad op 1 december 1980 een bestemmings plan heeft vastgesteld. Dit bestemmingsplan werd op 2 december 1981 behoudens enkele onderdelen door het College van Gedeputeerde Staten goedgekeurd. Het bestemmingsplan waartegen kroonberoep werd ingesteld, is nog niet onherroepelijk. Het bouwplan wijkt voor een gedeelte af van vermeld bestem mingsplan, n.l. voor wat de op de begane grond ge- projekteerde woningen betreft. Het bestemmingsplan Pancras-Oost gaat uit van niet woonfuncties op de begane grond in de vorm van be drijven, kantoren, showrooms en bijzondere voorzie ningen. Voor dergelijke functies is echter geen gega digde gevonden. Realisatie van een bouwplan met al leen woningbouw is wel haalbaar gebleken. Voor wo ningbouw op de begane grond dient echter het be stemmingsplan Pancras-Oost te worden herzien. Met het oog hierop is daarom de Gemeenteraad op 5 juli 1982 (Raadsvoorstel no. 229 van 1982) overge gaan tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor de betreffende bouwlokatie volgens artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. De woningen boven de begane grond zijn wel geba seerd op genoemd bestemmingsplan. Het betreffen de bouwplan, dat 6 vierkamerwoningen, 3 driekamer woningen, 3 tweekamerwoningen en 2 éénkamerwo ningen in gestapelde bouw met een maximale goothoogte van 11 meter omvat ligt met ingang van 12 juli 1982 gedurende één maand ter inzage op ka mer 214 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, Leiden, ledereen is bevoegd daartegen schriftelijk be zwaar in te dienen bij het College van Burgemeester en Wethouders, Postbus 9100, 2300 PC Leiden gedu rende bovenvermelde termijn. Voorbereidingsbesluit voor een terrein aan de Ir. Dries senstraat tussen de Uiterste gracht en de Vestestraat. De Burgemeester van Leiden maakt bekend, dat in kamer 214 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72 te Leiden, voor een ieder ter inzage ligt het besluit van de Gemeenteraad van 5 juli 1982, no. 229, waarbij wordt verklaard, dat een herziening wordt voorbereid van het wel vastgestelde en door Gedeputeerde Sta ten van Zuid-Holland grotendeels goedgekeurde maar nog niet onherroepelijk geworden bestem mingsplan Pancras-Oost voor wat betreft de op teke ning no. 12 ST 8719 met een balletjeslijn aangegeven gronden. Wet Geluidshinder - Kop- bebouwing Van Wijkcomplex aan de ir. Driessenstraat. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen hierbij overeenkomstig het bepaalde in artikel 13 van het "Besluit Grenswaarden binnen zones langs we gen", ingevolge de uitvoering van de artikelen 82-86 van de Wet Geluidhinder ter openbare kennis, dat zij voornemens zijn een verzoek in te dienen bij het Col lege van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland voor de maximaal met ontheffing toegestane waarden als bedoeld in artikel 82, lid 1 van de Wet Geluidshinder, ten behoeve van een bouwplan aan de zuidzijde van de ir. Driessenstraat tussen de Uiterstegracht en de Vestestraat (kopbebouwing Van Wijk-complex). Met ingang van 12 juli 1982 ligt bedoeld ontwerp- verzoek met de bijbehorende stukken gedurende één maand voor een ieder ter inzage in kamer 214 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72. Een ieder die opmerkingen heeft ten aanzien van bo vengenoemd verzoek, kan dit schriftelijk tot 12 augustus a.s. kenbaar maken aan het College van Burgemeester en Wethouders, Postbus 9100, 2300 PC Leiden. Eveneens kunnen mondelinge opmerkingen worden gemaakt tijdens een openbare zitting op 22 juli 1982 vanaf 16.00 uur - 16.30 uur in kamer 201 van het Stadsbouwhuis. Voor nadere inlichtingen kunt u zich wenden tot de Directie Milieu, tel. 254 355, Stadsbouwhuis, Lange gracht 72. Ontwerp 1e herziening bestemmingsplan Groenoord en de daarop betrekking hebbende bouwplannen. Met ingang van 15 juli 1982 ligt gedurende één maand voor een ieder ter inzage, in kamer 213 van het Stads bouwhuis Langegracht 72 te Leiden, het ontwerp van de eerste herziening van het bestemmingsplan Groen oord. Het bestemmingsplan Groenoord is op 9 no vember 1981 vastgesteld door de Gemeenteraad en ligt momenteel ter goedkeuring bij het College van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland. De herziening bestaat uit een aanpassing van de tot hierbovengenoemd bestemmingsplan behorende voorschriften, alsmede een toelichting. De aanpas sing heeft vnl. betrekking op het aantal te realiseren woningen ter plaatse van de nieuwbouw aan de Mus- schenbroekstraat en de verlengde Pasteurstraat. In het bestemmingsplan is bepaald, dat op beide loca ties gezamelijk minimaal 24 woningen doch maximaal 38 woningen gebouwd mogen worden. Er kunnen in totaal 22 woningen op voornoemde plekken worden gerealiseerd, zodat de voorschriften in die zin zijn aangepast. Tegen het ontwerp van deze herziening kunnen ge durende bovengenoemde termijn door een ieder schriftelijk bezwaren worden ingediend bij de Ge meenteraad, Postbus 9100, 2300 PC Leiden. Gelijktijdig liggen de bouwplannen van bovenge noemde gebieden voor een ieder ter inzage, hetgeen noodzakelijk is om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening juncto artikel 50, lid 8 van de Woningwet de bouwvergunning te kun nen verlenen. Gedurende meergenoemde termijn kunnen door een ieder bezwaren tegen de bouwplannen worden inge diend bij het college van Burgemeester en Wethou ders Postbus 9100, 2300 PC Leiden. Verkiezingen Inlevering kandidatenlijsten Dinsdag 27 juli a.s. houdt het hoofdstemburo zitting van 9.00 tot 17.00 uur in kamer 10 van het stadhuis voorde inlevering van kandidatenlijsten voor de op 8 september a.s. te houden verkiezingen voor de leden van de tweede kamer. De voor de kandidatenstelling benodigde formulieren zijn af te halen bij de direktie Burgerzaken in het stad huis. De openingstijden zijn van 's morgens half ne gen tot 's middags drie uur. Voor meer informatie over verkiezingen in het alge meen, kan men terecht bij genoemde direktie, telefo1 nisch onder nummer 254111 of 254112. Slootjes-excursie in Merenwijk Zondag 11 juli a.s. wordt er een excursie gehouden door medewerkers van het buro natuur- en milieu edukatie, die voert langs verschillende slootjes in de merenwijk. De bedoeling is tijdens de wandeling, tekst en uitleg te geven over de verschillende functies van de sloot, wat er in leeft enz. Daarbij zal door gebruikmaking van een schepnetje, drijfgroen en overige waterplantjes en diertjes in een bakje helder water bekeken worden. De rondleiding neemt u daarna mee naar het leslokaal van de Kinderboerderij waar een aantal diertjes met behulp van vergrootglas-potten extra worden bestu deert. De slootjes-excursie was al eerder een groot succes en trok de belangstelling van meer dan 1000 leerlingen, ouders en overige geïnteresseerden. Vertrekpunt Het vertrekpunt is Merenwijk Kinderboerderij. Om 13.00 gaat men op weg. Om het uur wordt een excur sie gehouden met maximaal 15 deelnemers. Vanaf 13.00 uur kan men zich ter plaatse laten inschrijven. Voor meer informatie kunt u bellen met: Kinde» boerderij Merenwijk, Parkzicht 100, telefoon 214996 Triënnale 1982 In de periode 7 oktober tot en met 31 oktober wordt de driejaarlijkse kunstententoonstelling 'Triënnale' gehouden. De deelname aan de tentoonstelling in het Waagge bouw staat open voor zowel beroeps- als amateur kunstenaars uit Leiden en een aantal regiogemeen ten. Aan techniek en materiaalkeuze worden geen beper kingen opgelegd. Eind augustus zal een beoordelingscommissie recent tot stand gekomen werk op kwaliteit selecteren. Beeldende kunstenaars worden uitgenodigd zich voor deelname in te schrijven vóór 16 augustus. Inschrijfformulieren zijn verkrijgbaar op kamer 118 van het stadhuis. Voor nadere informatie: telefoon 254177. Gegadigden gezocht voor begeleidingscommissie polderpark Cronesteyn Bij de direktie Groen van de gemeente bestaat be hoefte om vanuit de Leidse bevolking een aantal ge gadigden uit te nodigen tot deelname aan de tot standkoming van een begeleidingsgroep "polderpark Cronesteyn". Het gaat de gemeente met name om mensen, die kennis en/of belangstelling hebben van inheemse flo ra en die tijd vrij maken om mee te denken en te pra ten over het toekomstig polderpark. Ook zij die me nen uit maatschappelijk belang een bijdrage te kun nen geven en/of bijvoorbeeld werkzaam zijn in het buurt- en clubhuiswerk zijn van harte welkom. Waar ligt polderpark Cronesteyn Cronesteynpark ligt langs het Rijn-Schiekanaal, tus sen de Vrouwenvaart, spoorlijn Leiden-Utrecht en rijksweg A4. Een polderpark (circa 95 ha), dat vijf keer zo groot is als de Leidse Hout. In eerder genoemd gebied is ook een volkstuinencomplex in aanleg waar straks zo'n 300 volkstuintjes komen. De bedoeling is nu om dit fraaie polderpark een recreatieve functie te geven met tal van voorzieningen, waar kinderen en volwassenen naar hartelust in en rondom natuur kunnen toeven. Het Ministerie van Cultuur Recreatie en Maatschap pelijk werk en de Provincie hebben het sein voor de gemeente op groen gezet. Inmiddels is met de eerste fase van de uitvoering gestart. Groot gedeelte nog weiland Het toekomstige park is nu nog vrijwel voor een groot gedeelte in gebruik als weiland. De twee boerderijen daar, samen met de ongeveer 30 hectare weiland blij ven functioneren. Terwijl één van de boerderijen de bestemming kinderboerdérij zal krijgen. Voor de overige gedeelten weiland komen andere voorzienin gen waaronder een avontuurlijke speelplaats en een dieren-contactweide. Door gebiedsdelen komen aantrekkelijke wandelpa den en fietsroutes. De realisering van fietspaden zullen voor een belang rijk deel het gebied ontsluiten. Herstel flora en fauna De aanwezigheid van unieke flora en fauna gaat men eveneens verbeteren. Beplantingen worden aange bracht en voorzieningen getroffen, die moeten leiden tot de verbetering van de waterhuishouding. Waar kan men zich opgeven Een ieder die meent in aanmerking te kunnen komen als commissielid "polderpark Cronesteyn", kan zich opgeven bij de heer E. Cornet van de direktie Groen in het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, telefoon 254611. Spreekuren A.B.P. De vertegenwoordiger van het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds is met vacantie. Hiermee komen de maandagse spreekuren in de hal van het stadhuis voorlopig even te vervallen. Maandag 16 augustus van 14.30 uur tot 16.30 uur wordt er weer spreekuur gehouden.

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 14