Raas: "Ik doe het al jaren zo r Lammert ink en Smit begraven de strijdbijl D- Poloteam bedwingt Westduitsers Hinault kan veel geld verdienen Zijerveld: nierbekkenontsteking Tijdrit nu verplaatst naar maandag Zeeuw slaat toe in 'De Hel' j c TOUR IN CIJFERS Stan van Belkum scoort vijf goals Weer winst Sosonko Freek v.d. Capellen stelt orde op zaken Hoge functie Daey Ouwens VRIJDAG 9 JULI 1982 Sport LILLE - Twee weken voor be kend is of Bernard Hinault inderdaad voor de vierde keer de Ronde van Frankrijk heeft gewonnen, kreeg de Breton drie vette contracten voor criteriums in West- Duitsland aangeboden. Het is aannemelijk dat hij ze accep teert. Hinault kan rijden in Stuttgart (30 juli), Keulen (11 septem ber) en Hamburg (24 septem ber). Per criterium van tach tig kilometer fietsen (twee uurtjes) ontvangt hij tussen de 16.000 en 22.000 eulden. Vorig jaar reed Hinault in Tiel a raison van 20.000 gulden zijn enige criterium in Nederland. Hij veroorzaakte er een op stand in het Nederlandse pe loton mee. Het incident werd toen in de kiem gesmoord. LILLE (ANP) - De meereizende arts in de Ronde van Frankrijk, dokter Porte, heeft Peter Zijer veld vijf injecties gegeven om een nierbekken ontsteking te bestrijden Deze kwaal, die mogelijk al twee maanden m het lichaam van Hennie Kuipers' knecht rondwaar de, werd woensdagavond ontdekt. Zijerveld, die na de geannuleerde ploegentijdrit hevig beefde over zijn lichaam, knapte zichtbaar op van de in spuitingen. Hij ging dan ook welgemoed van start voor de zesde etappe, die over 221 kilometer door de beruchte "Hel van het Noorden" in Noord-Frankrijk voerde. Zijerveld: "Eigenlijk zou ik naar huis moeten gaan en in bed uitkuren. Met de medicijnen, die ik heb gekregen moet de kwaal binnen een week ver dwenen zijn, maar ja, dan ben ik uit de Tour T)p Hphntant ui* tv Hr»pf wilde noe niet ODEeven. In zijn ploeg was er niemand, die hem daartoe aanzette. Assistent-ploegleider José de Cauwer merkte voor de start van Lille-Lille op: "Ziek of gezond. Pe ter kan altijd nog een wiel afgeven als er iemand van ons lek rijdt". Dat heeft Zijerveld niet hoeven doen. Hij werd voor de gevreesde kasseistroken op het Belgi- sche/Noordfranse grondgebied al door het pelo ton uit de wielen gereden. Zijerveld zette zijn eenzame tocht in de warmte moedig voort. Hij kreeg heel wat stofte slikken, maar hij arriveerde ruimschoots op tijd bij de eindstreep in Lille. Ik heb de rit volbracht" zei Zyerveld niet zonder enige trots. "Ik kan de rustdag gebruiken om te herstellen. In Bretagne zal het wel weer beter met me gaan, hoop ik". LILLE - De geannuleerde ploegentudnt wordt niet zon dag maar maandag gehou den De bezwaren van de lo kale autoriteiten en politie in Concarnea en Douarnenez waren onoverkomelyk. De achtste etappe tussen Con- carneau en Chateaulin blijft op het programma staan over een afstand van 200 kilome ter. De negende etappe van maandag wordt als volgt ge splitst: eerste deel, een ploe gentijdrit over 63 kilometer tussen Lorient en Plumelec met start om negen uur en de volgende tijdvergoedingen 3.15 minuten voor de winnen de ploeg. 2.50 voor de tweede. 2.30 voor de derde. 2.15 voor voor de vierde. 2.00 voor dc vijfde enzovoort. Het tweede deel is een gewone etappe van Plumelec naar Nantes over 132 kilometer. LILLE (GPD) - De manier waarop Jan Raas wedstrijden analyseert staat in geen enkele verhouding tot de schitterende wijze waarop hij ze wint. Als een chirurg legt hij de koers na afloop op de snijtafel, om vervolgens onder het toeziend oog van een legertje verslaggevers aan een minitieuze ontleding te beginnen. Tot in de kleinste details deed hij ook gisteren in Lille zijn verhaal. Hij won er de mooiste vlakke etappe uit de Ronde van Frank rijk, de kasseienrit door de Hel van het Noorden. Maar geen woord over het beulswerk en de verschrikkingen, die voor het grote publiek de charmes van die etappe vormen. Slechts de zake lijke constatering dat hij met die korte demarrage voor het eind opnieuw succes vol had toegesla gen. „Ik doe het al jaren zo", stel de Raas, „dus ze zouden het nu toch onderhand wel in de gaten moeten hebben". De spaarzaamheid van de Zeeuw, die krachtenverslindende spurts met de sterkere Sean Kelly be wust uit de weg ging en daarom ook al snel in de Ronde van Frankrijk zijn geringe hoop op de groene trui liet varen, heeft een hoge rente opgeleverd. Raas bezit het vermogen zich volledig op één dag te richten en in de aanloop naar dat moment onop vallend mee te rijden. In die stra tegie kwam de demonstratie van de staalarbeiders en de annule ring van de ploegentijdrit hem woensdag niet slecht uit. Want in een gewone etappe kan hij zich wel verstoppen, maar in zo'n rit wordt uitgerekend van de tem- pobeul een optimale inspanning gevraagd. „Ik had die etappe graag gereden, maar die extra dag rust was natuurlijk gunstiger voor mij", gaf hij toe. Hoewel de tegenstand de tactiek van Raas dus door en door moet kennen, slaagde hij weer. Het maakt zijn triomf alleen nog maar mooier. Het ontbreekt er nog maar aan dat hij net als Petif Breton, de legendarische Frans man, tevoren aankondigt waar hij exact zal aanvallen, zodat het publiek er ter plaatse getuige van kon zijn. Jos Jacobs, de gevaar lijkste tegenstander van de Post- renner in de laatste kilometers, stelde openhartig: „Je weet dat 'Jh Tour de vi France Totaal asoohm 7e Etappe 10JULI 2 34 hm ..'fa o? /M?1NAN A" O -°PLOu.Y hij zal aanvallen, maar als het met zo'n kracht gebeurt kun je er niets tegen doen. Ook niet als je net als ik er met een ploegmaat (Adrie van Houwelingen, red) bij zit". De slotaanval van Raas, twaalfhon derd meter voor het einde had eerder in de volle hevigheid van de finale al een onvrijwillig voor spel gehad. Het gebeurde kort nadat Ludo Peeters, winnaar van de eerste etappe en ploegmaat van Raas, een fraaie voorsprong door een lekke band stuk zag gaan. „Zonde voor hem", zei Raas later, „want ik gunde hem deze etappe. Dit voorjaar won ik Parijs-Roubaix en had hij al het voorbereidende werk op de kas seien voor me gedaan. Daarom vond ik het fijn toen hij zo hard demarreerde. Geen moment is het toen door m'n hoofd gegaan dat hij al eerder in deze Tour had gewonnen. Ludo wordt vandaag eerste, dacht ik gewoon". Maar domme pech, zoals ook Ber nard Hinault en gele-truidrager Phil Anderson tweemaal tegen kwamen - zonder dat dat op de eindstreep nog gevolgen had voor de algemene rangschikking - verhinderde dat. Twee kilome ter voorbij het punt waar Peeters van Belgisch kampioen Frank Hoste een wiel kreeg („tegen prestatie voor wat hij in de titel strijd voor mij heeft gedaan", zei Hoste), kwam de „aanval" van Raas. In het wiel van Gregor Braun ging hij door een bocht. De Duitser verloor de controle over zijn stuur en Raas zat alleen op kop. Na een korte aarzeling ging hij op de kasseien alleen door. Elf kilometer duurde die solo. Voor Raas was het nog te ver. Hoewel hij in het verleden enkele klas siekers na een lange vlucht won: de Herfstprijs in 1978 na 60 kilo meter alleen te hebben gereden, de Ronde van Vlaanderen een jaar later na 23 kilometer solo. Opgelucht haalde hij adem toen Jos Jacobs, ex-kampioen van Belgie, bij hem aansloot. Hij liet de Belg werken en verschool zich achter zijn rug. „Ik moest", zei Raas, „echt op adem komen". De komst van Jacobs paste in z'n straatje, zoals trouwens ook de rest van de wedstrijd verliep zo als Raas zich dat wenste. Adrie van Houwelingen sloot aan bij het duo, evenals de Belg René Martens, de Fransen Piere le Bi- gaut en Dominique Arnaud en de Deen Kim Andersen, „die Fransen", redeneerde Raas, „wil len hier veel te graag winnen en •Voor de start van de zesde etappe hebben de deelnemers aan de Ronde van Frankrijk in Lille een minuut stilte in acht genomen voor de Italiaanse ploegleider Carlo Chiappano, die woensdag avond bij een verkeersongeval in Zuid-Frankrijk om het leven is gekomen. Chiappano, ploeglei der van de formatie Del Tongo van onder andere Guiseppe Sa- ronni en Wladimiro Panizza, is 41 jaar geworden. Hij bracht woensdag zijn vrouw en kinderen voor een vakantie naar de Franse zuidkust en keerde ver volgens zelf terug naar Italië. Bij een inhaalmanoeuvre botste hij toen frontaal op een tegenligger. Afzien in 'De Hel van het Noorden'. Maar de beloning lag voor jan Raas aan de streep. ETAPPE-UITSLAG 1 Raas (Ned-Post) 221 km. in 5.55 42. 2. Jacobs (Bel-Swerts) op 10 sec.. 3 Le Bi- gaut (Fra-Danguillaume) z.L. 4 Marlens Bel-De Bruyne) z.t., 5. Adrie v. Houwe lingen (Ned-Swerts) zt. 6 Andi-rsrn (Den-Danguillaume) z.t7. Arnaud (Fra- Boishardy» z.t., 8 Kelly (ler-De Gribal- dy) op 14 sec 9. Viïlemiane (Fra-Bois- hardy) z.t.. 10. Tackaert (Bel-De Bruyne) z.t., 11. Vanoverschelde(Fra-Crepel) z t.. 12. Gomez (Fra-Boishardy) z.t.. 13. Peve- nage (Bel-Godefroot) z.t., 14. Van der Poel (Ned-De Bruyne) z.t.. 15 Sherwen (GBr-Crepel) z.L, 16. Milam (Ita-Zande- gu) z.t.. 17. Verschuere (Bel-Swcrtsi i 18 Van Vliet (Ned-Post) z.t.. 19 Peeters (Bei-Post) z.t, 20 De Wolf (Bel-Swerts) z.t.. 30 Kuiper (Ned-Bruvne). 31. Van de Velde (Ned-Post). 33 Winnen (Ned-Go defroot). 40. Hinault (Fra-Guimard). 47 Lubberding (Ned-Post). 57 Zoetemelk (Ned-Danguillaume). 71 DeRooy(Ned- Godefroot) allen in dezelfde tijd als Kel ly. 73. Schipper (Ned-Kimpe) op 40 sec 86 Wijnands (Ned-Post) op 3.15. 106 Hoste (Bei-Post) op 7.52, 135. Jan van Houwelingen (Ned-Swerts) op 10.22. 138. Veldscholten (Ned-Post) z.t., 144 De Keulenaere (Bei-Post) op 11.52. 158. Zijerveld (Ned-De Bruyne) op 19 46. 160 en laatste Moro (Ita-Boifava) op 35 48. Adn van der Poel (Ned-Bruyne) werd uitgeroepen als strgdlustigste ren ner in de zesde etappe. ALGEMEEN KLASSEMENT 1. Anderson (AusMuer) 27.01.16. 2 Kel ly (Ier/Gribaldy) op 28 sec.. 3. Hinault (Fra/Guimard) op 1.02, 4 Willems (Bel Dnessens) op 1.39, 5 Knetemann (Ned/ Post) z.t., 6. Vallet (Fra/Crepel) op 1 42. 7. Peeters (Bel/Post) op 1 48. 8. Lubber ding (Ned/Post) op 2.01, 9. Michaud (Fra/üanguillaume) z.t., 10 Braun (WD1/ Godefroot) op 2 11. 11. Clere (FtwGui- mard) op 2.19. 13 Laurent (FraMuer) op 2.21.14. Zoetemelk (Ned Danguillaumc) op 2.22. 15 Thurau iWDIZandegu) op 2.25. 16 Winnen (Ned Godefroot) op 2.27. 17. Wilmann (Noo'Godefroot) op 2 30. 18. Bemaudeau (FraMuer) op 2 32. 19 Jacobs (BeLSwerts) op 2 33. 20 Cn- quielion (Bel/Kimpe) op 2.36. 26 Kuiper (Ned Bruyne) op 2.43, 27 Van de Velde (NedPost) op 2 44, 33. De Rooy (Ned Godefroot) op 2 53. 42 Van Vliet (Ned Post) op 3.05, 59. Adri van Houwelingen (NedSwerts) op 4 03. 60. Raas (Ned Post) op 6 59. 89. Van der Poel (Ned' Bruyne) op 9 22. 112. Hoste (Bel Post) op 12 10. 119 Veldscholten (NedPost) op 13 21. 120 Jan van Houwelingen (NedSwerts) op 13 56. 129 De Keule naere (Bel/Post) op 15.51. 130. Schipper (Ned'Kimpe) op 16 15. 154 Zijerveld (Ned/Bruvne) op 30 11. 160 en laatste Moro (Ita Boifava) op 49.10 (Aus) 88. 3 Raas (Ned) 73. 4 Willems (Bel) 51, 5. Demierre (Zwi) 49. 6 Knete mann (Ned) 48 DAGPLOEGENKLASSEMENT 1. Swerts 23 43.56. 2 Danguillaumc z.t 3 Post 23 44.00 ALGEMEEN PLOEGENKLASSE- MENT 1. Post 108 13.43. 2. Danguillaumc 108 14.07, 3 De Muer 108.14.08 BERGKLASSEMENT 1. Vallet (Fra) 69 punten. 2. Bernaudeau (Fra) 30. 3 Nilsson (Zwe) 19 JONGERENKLASSEMENT 1 Anderson (Aus) 27 01.16. 2. Madiot (Fra) op 2.38. 3. Mentheour (Fra) op 3 18. 4. Andersen (Den) op 3.32, 5. Le Bigault (Fra) op 3.47, 6. Adn van Houwelingen (Ned) op 4.03. SD T BODEGRAVEN - De voorlaatste etappe van de 'Zes van Rijn en Gouwe' heeft niet het vervolg op de tweestrijd tussen leider Theo Smit en naaste belager Jos Lammertink gebracht. Volkomen onverwacht begroeven beide Elro-renners de strijdbijl in deze profzesdaagse, waardoor vanavond in Gouda pas de beslissing zal vallen. van Jos Jacobs was ik in de sprint niet bang. Ik vond hem trouwens ook erg nerveus". An derhalve kilometer voor de streep probeerde Adrie van Hou welingen weg te komen, Raas sprong naar hem toe. „Ik keek om en zag dat Jacobs achterbleef en bovendien dat het peloton er aan kwam. Het greep op het laatst eigenlijk allemaal een beetje leuk in elkaar. Maar ja, je moet een beetje rekenen en dur ven wachten tot de rest zenuw achtig wordt". Het „oude recept" leverde de Ra- leigh-ploeg na zes ritten (de pro loog meegerekend) de derde overwinning op. De grote tijds verschillen voor de kanshebbers bleven trouwens uit. Hoewel Hi nault heel zijn ploeg moest in schakelen om verlies goed te ma ken („ze zeggen wel dat m'n ploeg zwak is, maar dat hebben ze toch voor elkaar gekregen", beet hij van zich af). Ook Ander son moest twee keer alle zeilen bijzetten. Het lukte en daarom bleef de top van het algemeen klassement ongewijzigd. Voor een niet onbelangrijk deel was dat te danken aan het ontbreken van de bonificaties in deze rit. Het hield ook Sean Kelly uit de trui. Zondag kan hij die nog pak ken in Bretagne en dat zou hij dan uitsluitend te danken heb ben aan die historische onder breking van woensdag, omdat hij in die tijdrit met z'n ploeg veel tijd verloren zou hebben. BOEDAPEST (ANP) - Afgaande op de resultaten bij het toernooi om de Tungsram-cup in Boeda pest wordt het wereldkampioen schap waterpolo eind deze maand in Ecuador een onge meend spannende aangelegen heid. Bij deze 'generale repetitie' in de Hongaarse hoofdstad blijken de krachtsverschillen minimaal. Zo gaat Nederland na het gelijkspel van gisteren tegen de Europese kampioen West-Duitsland (10-10) mede aan de leiding met 4 pun ten uit 3 wedstrijden en de doel- cijfers 23 voor en 22 tegen. Ne derland deelt die koppositie met de Verenigde Staten, Hongarije en Spanje. Een verrassing was de overwin ning van Hongarije op Olym pisch kampioen de Sowjet-Unie: 12-10. De Sowjet-Unie viel door deze nederlaag terug naar de zes de plaats, pal voor West-Duits- land en Joegoslavië, die tot dus verre slechts één punt uit drie wedstrijden hebben behaald. Na de nederlagen tegen Italië (7-8) en Spanje (4-5) gelastte de West- duitse coach Nicolai Firoiu een conditie-training in, die tegen Nederland direct resultaat had. De ploeg van Denes Pocsik nam de leiding met 7-5, maar kwam m de laatste periode aan het randje van de nederlaag te staan. Pas ze ven seconden voor tijd maakte AMSTERDAM (ANP) - In de tweede ronde van het internationale grootmeestertoernooi te Amsterdam, dat op zijn Zwitsers wordt gespeeld, hebben de Nederlandse grootmeester Sosonko en diens jonge Israëlische collega Grünfeld de leiding genomen. Zij waren de enige twee uit het pelotonnetje van elf. die ook hun tweede partij in winst omzetten. Sosonko deed dat op de van hem bekende rechtlijnige manier tegen Van Wijgerden. Grün feld versloeg hoofdklasser Van der Vliet. Het tweetal wordt op een half punt gevolgd door Hort (remise tegen Van der Sterren). Hartoch, Van der Wiel, Van Baarle, Van der Sterren, De Engels man King en Pliester. De laatste twee kwamen naar voren dank zij overwinningen op resp. Rob Kuijf en Ligterink De grootmeesters Tony Miles en Kulikovsky, die door nederlagen in de eerste ronde ver teruggeworpen waren, herstelden zich goed door overwinningen op Boersma en Timmerman. Opmerkelijk was dat de Russische vertegenwoordiger Jusupov ook in de tweede ronde met remise genoegen moest nemen. Het half punt werd hem ditmaal afgesnoept door Van Baarle Erik Noordegraaf het doelpunt, dat de eindstand op 10-10 bepaal de. Leidenaar Van Belkum scoorde vijf goals Het wedstrijdresultaat Nederland - West Duitsland 10-10 (2-2, 3-2. 2-3. 3-3) Scheidsrech ters: Silha (Roe) en Ivkovic (Jsl) Doelpunten: Nederland: Van Belkum (5), Lan- deweerd, Noordegraaf, Van Es, Buunk en Heiden. West-Duitsland. Loebb (3), Otto en Weyer (elk 2). Ossclmann. Stamm en Freund. De uitslagen van de wedstrijden ge speeld op de derde dag West Duitsland-Nederland 10-10(2-2. 2- 3. 3-2, 3-3), Hongarije Sowjet Unie 12-10 (3-4, 4-1, 2-5. 3-0), Ver. Staten-Spanje 6-5 (1-2, 3-1, 1-2, 1-0), Joegoslavie-Italie 9-9 <3-1. 2-3. 1-1, 3-4): De stand: 1. Ver. Staten 3 2 0 1 4 20-15 2. Hongarije 3 2 0 1 4 24-21 5. Italië 3 1 1 1 3 25-25 6. Sowjet Unie 3 1 1 1 3 25-26 7. West-Duitsland 3 0 12 1 21-23 8. Joegoslavië 3 0 1 2 1 20-27 En omdat het illustere tweetal zich gisteren in Bodegraven nauwe lijks in de voorste linie liet zien, kunnen zij er op rekenen dat de strijd spannender zal worden. Piet van Katwijk, de man in een witte trui omdat hij geen sponsor heeft, profiteerde van de 'afwe zigheid' van de beide kempha nen optimaal door al vroeg in de koers met een geslaagde ont snapping mee te gaan - en zo doende een aantal extra bonifica- tiepunten te pakken - en door uiteindelijk als winnaar over de meet te glijden. Van Katwijk heeft daardoor een onverwachte wenteling aan deze zesdaagse ge geven en is de nummer twee, Jos Lammertink, inmiddels tot een punt genaderd. Drie kanshebbers zijn er derhalve nog voor de eindzege. Smit, Lammertink en Van Katwijk. Gerrie van Gerwen, die in Bode graven ook geen punt aan zijn to taal kon toevoegen, blijft een kleine 'outsider'. Wanneer hij zich nog als winnaar van de zes daagse wil laten bijschrijven, zal de DAF-coureur vanavond moe ten winnen en dan mogen zijn te genstrevers geen punten verza melen. Een situatie, waarin Van Gerwen zelf niet meer gelooft. De ronde van Bodegraven was voor de 'kleintjes'. Evenals in Al phen aan de Rijn toonden Hen nie Stamsnijder, belust op de dagprijs, en Piet van Katwijk zich zeer actief. Samen met Jan Jonkers slaagden zij er in om de grote groep een ronde in te lopen en zich zodoende in een ideale positie voor de eindfase te ma noeuvreren. Theo Smit probeer de tot ongenoegen van Lammer tink. de bijna geprogrammeerde winnaar van deze 'Zes', nog wel om een achtervolging m te zetten met een viertal andere renners (waaronder Van Gerwen). maar slaagde niet in die opzet. Na terugkeer in het peloton werd Smit over die poging onderhou den door Lammertink zelf, waar door het er op gaat lijken dat nie mand anders dan Lammertink deze etappekoers kan en mag winnen. De honderd kilometer in Gouda zullen het bewijs moe ten gaan leveren Warm was het gisteren, maar om dat de mindere goden hun kans kregen werd het tempo toch nog hoog opgeschroefd Rene Kos koos bijvoorbeeld het hazepad en toen dat niet lukte sprong h<j DOOMÉI weg. met meer succes Hij kreeg Aarts, Tak, Gevers, Heeren, Van Hest, Van Peer, Van Meer en Van Lamoen mee. Dat negental slaagde er in om uit de greep van het peloton te blijven en zodoende de strijd om de vier de plaats met elkaar te gaan be slechten. Ook Fred van Dongen, Sutton, Aling en Van Vlimmeren ontsnapten nog aan de aandacht, die er bij de grote drie, Smit. Lammertink en Van Gerwen, nauwelijks was. Daardoor kon den ook zij zich van punten voor het klassement verzekeren. Piet van Katwijk won omdat hij een ronde voor de finish profi teerde van de besluiteloosheid tussen Stamsnijder en Jonkers om hem te achterhalen. Jonkers won op zijn beurt de sprint van Stamsnijder. Uitslag Bodegraven: 1. Piet van Katwijk, 100 km in 2.10.16, 2. Jan Jonkers, 3. Hennie Stamsnuder. 4. Rene Kos. 5. Ad Tak, 6. Vester Aarts, 7. Nico van Hest, 8. Jac. van Meer, 9. Bas van Lamoen, 10. Andre Gevers. Klassement na v\jf dagen: 1. Theo Smit 80, 2. Jos Lammertink 76,3. Piet van Katwijk 75, 4. Hennie Stamsnijder 56, 5. Gerne van Gerwen 52. WIM VAN WAN ROOY LEIDEN Freek van der Capellen heeft het tennistoernooi van Fo- rescate aangegrepen om orde op zaken te stellen. Van der Capel len. die tijdens de Leidse dis trictskampioenschappen nog van Frans Grimbergen verloor slaagde er nu in zijn teamgenoot naar een nederlaag te spelen (6-3. 7-6) en plaatste zich met die overwinning als eerste B-spe ler bij de laatste vier. Een halve finale, die Bub van der Zee niet zal halen. Hoewel Van der Zee de naam heeft op Pün cate altijd sterk te presteren, kwam hij nu toch te kort laf« Robbert Jan van der Feen. 2-6, 4-6 De als nummer acht op de lust ge plaatste Arnold van der Capellen ontmoette in Anne Jan van der Meer een zeer gedegen tegen stander, die in de beslissende set ook nog eens een wedstnjdpunt wegwerkte en zich op die manier bij de laatste acht speelde 6-2, 2-6, 7-6. Laselotte van der Bul is een goed eind op weg om haar vorig jaar behaalde titel in het dames enkel B te prolongeren. Van der Bul klopte C-speelster Hetty Bosch overtuigend met 6-0, 6-1 Het heren enkel C raakte de als eer ste geplaatste Marcel van Pari don kwijt Niet zo opmerkeluk omffana, tMNMtandV Ruud Simons speelde vorig jaar nog aardig mee in de B-klasse en lukt in C nauwelijks te verslaan Van Paridon kreeg slechts vijf games 2-6, 3-6. In het dames enkel D zijn twee hal ve finalistes bekend. Jacqueline Gerse bleek veel te sterk voor Nd van Schayck (6-1 Renée Dassen versloeg haar Fo- Koudekerk Tennisleraar Bart van der Velde deed in Koudekerk wat van hem werd vewacht Pim de Bruin mocht dan wel uitstekend tegen stand bieden, het scrvi. 1 VI I van Van der Velde was hem toch teveel: 6-4, 0-6, 7-5, een uitslag waarmee Van der Velde zich nu halve finalist in C mag noemen. Een collega-docent, Dick van In- gen, plaatste zich via een zege op Rien Booy voor de kwartfinale, waarin hu de als tweede goplaat ste Olav ten Bosch (eenvoudige winst op René Schreuder) zal ontmoeten In het dames enkel C lijkt Mant Verst<-«-gcn haar draai weer te hebben gevonden Tegenstandster M Brouwer de Ko ning werd slechts twee games gegund. De nu geprogrammeer de krachtmeting met Mananne Everts (6-1, 6-2 tegen Ingnd Tjho) belooft bijzonder interes sant te worden. ZURICH (ANP) - Tom Daey Ou wens, de vice-voorzitter van het Koninkluk Nederlands Gymnas tiek Verbond, is in Zurich geko zen tot bestuurslid van de Euro p. wT\un Bond ETVj i ETV is in mei door een aantal Europe se turnbonden opgericht om de belangen van Europa te verdedi gen binnen de wereld gymnas tiek bond (FIG)

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 13