In 1985 stroom via windmolens 'Men wilde de WDM zwart mal Marinepersoneel wil af van vrouwen r Fysieke kracht zou tekortschieten op schepen Van Agt tilt zwaar aan mening Schmidt Ministerraad akkoord met proef Moord op overspelige vrouw: 10 jaar geëist Ingemetseld lijk was vrouw Kinderen pleiten voor chloorvrij zwemwater Mr. Aantjes voorzitter Kampeerraad Verbaasde hoofdbestuurder Van Rijswijk plotseling vrij DONDERDAG 8 JULI 1982 V- Binnenland DEN HELDER (ANP) - De VBZ, de grootste vereniging van marineperso neel (26.000 leden), wil dat de proef wordt stopgezet waarbij vrouwelijk ma rinepersoneel aan boord van marine schepen wordt geplaatst. Op basis van gesprekken met opvarenden van het be voorradingsschip "Zuiderkruis", waar het experiment al meer dan een jaar loopt, alsmede na een enquête onder de opvarenden, is de VBZ tot deze conclu sie gekomen. "Indien echter politieke druk het stoppen van de proef onmogelijk maakt, moet de proef worden voortgezet op de echte oorlogsschepen, de standaardfregatten en de gemoderniseerde Van Speijk-fre- gatten. Alleen zal daar nog duidelijker blijken dat de proef tot mislukken is ge doemd", aldus VBZ-voorzitter R. So- hier gisteren desgevraagd. De proef, die begin 1981 begon met een twintigtal vrouwen op verschillende functies aan boord van de "Zuiderkruis", werd gedurende een jaar door de marine intensief begeleid. Alle opvarenden aan boord deden toen vrij willig aan het experiment mee. Daarna werd begin dit jaar onder heel wat ande re omstandigheden een reis van 3,5 maand naar onder meer de Verenigde Staten gemaakt. "Andere omstandigheden waardoor de werkelijke gang van zaken op schepen heel wat dichterbij kwam. Geen specia le begeleiding en geen vrijwilligers. Toen bleek hoe het experiment faalde", aldus Sohier. De VMO, de aan de VBZ gelieerde vereni ging van marine-officieren (3600 leden), neemt een wat minder hard standpunt in over het experiment. Voorzitter Ge rard Brand: "De proef is in het eerste jaar geslaagd maar dat is logisch want de omstandigheden waren optimaal. De laatste 3,5 maand werden de werkelijke omstandigheden benaderd. Toen kwa men de problemen. Wij vinden echter dat de proef moet worden voortgezet, met dien verstande dat het experiment op de standaardfregatten en de gemo derniseerde Van Speijk-fregatten moe ten worden uitgevoerd. Dan pas kun je na een paar jaar zeggen of het kan of niet". Brand wijst erop dat zijn standpunt meer rekening houdt met de wil van de volks vertegenwoordiging die tot dit experi ment leidde. Volgens Sohier heeft de enquête een groot aantal nadelige aspecten van de plaatsing van vrouwen aan boord van de "Zuiderkruis" aan het licht gebracht. "Hun fysieke kracht blijkt duidelijk te kort te schieten voor sommige taken. Bij een oefening met brandslangen lukt het de meeste vrouwen niet de slang, waar zo'n zes atmosfeer druk op staat, goed vast te houden. Veel mannelijke opvarenden vinden dat de veiligheid van het schip hieronder lijdt. Maar ook het stutten, het laden van munitie en van voorraden levert de vrouwen fysie ke problemen op". Bovendien blijkt het biologische verschil tussen man en vrouw aan boord proble men op te leveren. "Het leidt tot een continue spanning. Want tussen die jon ge vrouwen en kerels ontstaat toch vaak wat verkering, wat weer leidt tot jaloe zie bij andere mannelijke opvarenden. Het gevolg is een continue spanning aan boord, die de saamhorigheid onder mijnt", aldus Sohier. Andere problemen met de vrouwelijke aanwezigheid aan boord liggen op het vlak van de discipline. "Vrouwen heb ben veel minder gevoel voor discipline" en gebrek aan motivatie, "misschien omdat ze het leuk vinden dit werk en tijdje te doen maar geen werkelijke car rièredrang in dit vak hebben", aldus de VBZ-voorzitter. Tenslotte wijst hij erop dat de manschap pen aan boord toch altijd weer, uit een soort beleefdheid, het zware werk uit handen van de vrouwen nemen. "Daar door wordt het mannelijke deel van de bemanning nog meer belast". Over plaatsing atoomraketten DEN HAAG (GPD) - Minister van buitenlandse zaken Van Agt denkt dat het Westduitse stand punt over de vernieuwing van middellange afstandsraketten in West-Europa „van aanzienlijke betekenis zou moeten zijn" voor het Nederlandse beleid. De mi nister zei dit tijdens de terug vlucht uit de Egyptische hoofd stad Cairo, waar hij onder meer met zijn ambtenoten en presi dent Moebarak de huidige Mid- den-Oosten-crisis heeft bespro ken. Met dit standpunt treedt hij in de voetsporen van zijn voor ganger Van der Stoel. Vandaag ontvangt de premier de Westduitse bondskanselier Hel mut Schmidt voor een werkbe zoek van twee dagen. Voor pre mier Van Agt is de beslissing DEN HAAG (GPD) Het „demopark", zoals de straks te bouwen proefwindcentrale wel wordt genoemd, kan volgens minister Terlouw (economische zaken) in 1985 elektrici teit aan het openbare net gaan leveren. Dit zei hij gisteren nadat in de ministerraad overeenstemming was bereikt over spoedige uitvoering van dit belangrijke energiepro ject. De bouw moet in 1984 beginnen. De molens krijgen wieken van 20 tot 30 meter lengte. De meest in aanmerking komende vestigingsplaatsen voor deze „windcentrale" zijn: Friesland, Noordoost-Groningen, Flevo land en het Moerdijkgebied. Be slissingen daarover moet nog dit jaar worden genomen, er zijn overigens veel gegadigden. Over heid en elektriciteitsbedrijven werken in dit project samen. Voor de helft van de kosten, tot een maximum van f 35 miljoen, zal economische zaken zorgen. Het proef park komt er in het kader van het zogenaamde plan-Lie- vense, dat twee jaar geleden werd gelanceerd. Ir. L. W. Lie- vense uit Breda voorzag behalve een windmolenpark ook een spaarbekken voor de opslag van elektriciteit, te bouwen in het IJsselmeer (plaats van de even tuele toekomstige Markerwaard of buitengaats in de Noordzee). Een dergelijk bekken wordt nu nog niet noodzakelijk geacht. Vorige week stelde het kabinet een beslissing over dit plan uit, om dat de ministers Terlouw en Deetman (onderwijs en weten schappen) het nog niet eens wa ren over de kwestie van het spaarbekken. Volgens Lievense zou dit in het IJsselmeer (ter plaatse van de eventuele Marker waard) kunnen worden aange legd. Er wordt nog op gestu deerd. Losgekoppeld Terlouw wilde dit onderdeel los maken van de rest. Hij lichtte gisteren toe dat het verstandiger is in fasen te werken. Er hoeft over opslag nog niet te worden besüst, omdat maximaal 1000 miljoen watt vermogen (van de AMSTERDAM (ANP) - Tien jaar gevangenisstraf heeft de officier van justitie bij de rechtbank in Amsterdam mr. H. Wooldrik, gisteren geëist tegen de drie belangrijkste verdachten in de moordzaak rond het acht tienjarige Pakistaanse meisje Tahira Mujeed. Deze werd in de nacht van 7 op 8 november vorig jaar in haar woning aan de Karimastraat in Amsterdam levend verbrand, omdat zij overspel had gepleegd en daar mee de eer van haar familie had geschonden. De drie verdachten, de 26-jarige echtgenoot van het slachtoffer haar 24- jarige oom en een andere 33-jarige man, zouden die nacht Tahira buiten bewustzijn hebben gebracht. Daarna overgoten ze haar met benzine en staken haar in brand. Sectie wees uit dat de vrouw nog leefde toen ze werd verbrand. „Een weerzinwekkend misdrijf waarbij ik hoop dat de vrouw zo bewuste loos was dat ze niets gemerkt heeft", aldus de officier. Hij vergeleek de zaak met de heksenverbrandingen uit de vijftiende eeuw. Tegen een vierde verdachte in deze zaak, een 38-jarige oom van het meis je, eiste Wooldrik vijfjaar gevangenisstraf. Hij zou een grote rol hebben gespeeld bij het terughalen van het meisje uit Duitsland. Daar was Tahira heen gevlucht met haar minnaar, mohammed Javed en haar baby. Met deze Javed had het slachtoffer al sinds haar kindertijd een verhou ding. Beiden echter werden uitgehuwelijkt aan een ander. In 1979 ver trok Tahira met haar man naar Nederland, waar Mohammed haar vorig jaar opzocht en daarna met haar en het kind vertrok met alle dramati sche gevolgen vandien. „windcentrale") direct kan wor den geleverd en niet hoeft te worden opgeslagen. Pas als het windvermogen 2000 miljoen watt of meer zou worden dient aan opslag te worden gedacht. Vóór omstreeks 1986 hoeft de be slissing over opslag niet worden genomen, denkt Terlouw. Als het daarom gaat, komen er trou wens ook andere mogelijkheden dan alleen een spaarbekken aan de orde: persluchtopslag in zout- koepels en een ondergrondse (in een oude mijn) dan wel een bo vengrondse pompaccumulatie- centrale. Achtereenvolgens wordt daarbij gedacht aan het Noorden en aan Zuid-Limburg. Deze mogelijkheden worden de eerstkomende tijd nader bestu deerd. In de loop van deze zomer komt er een speciale nadere stu die van het ministerie van onder wijs en wetenschappen over de spaarbekkenplannen van ir. Lie vense. „Er is nog voldoende tijd", aldus minister Terlouw, die pas dinsdagavond met zijn colle ge van onderwijs een akkoord over de fasering had bereikt. Ervaringen opdoen Er kan spoed worden betracht met het windmolenplan, omdat de Samenwerkende Elektriciteits- produktiebedrijven (SEP) daar mee al ver gevorderd zijn. Ge dacht wordt aan een „proefcen trale" waarin 10 tot 20 turbines worden opgesteld van dezelfde omvang als de molen, die bij het Energie-onderzoek Centrum Ne derland in Petten (ECN) sedert vorig jaar in bedrijf is (vermo gens van 0,3 tot 0,5 miljoen watt). De SEP heeft onlangs vier miljoen uitgetrokken voor de voorberei ding van het project en voor een nader onderzoek naar de inpas baarheid van de windenergie in de elektriciteitsvoorziening. De regering stelt zich positief op te genover toepassing van wind energie voor elektriciteitsopwek king uit oogpunt van brandstof besparing, verscheidenheid van brandstoffeninzet en milieuhy giëne. IJSSELSTEIN (GPD) - Het stof felijk overschot dat dinsdag in gemetseld werd aangetroffen in een woning in IJsselstein was van een vrouw met blond haar. Patholoog-anatoom dr. Zelden- rust heeft dit gisteren vastge steld tijdens de sectie die in het Gerechtelijk Laboratorium in Rijswijk werd verricht. Omtrent de identiteit van de vrouw is vol gens een woordvoerder van de Rijkspolitie nog niets bekend. Het lichaam van de vrouw verkeer de in een verregaande staat van ontbinding. Niet meer vast te stellen was of het lichaam uiter lijke kenmerken van geweld ver toonde. Wel kon worden vastge steld dat de dood zes tot acht we ken geleden moet zijn ingetre den. De Rijkspolitie heeft bij het onderzoek vijfendertig recher cheurs ingeschakeld. Inmiddels is bekend dat de wo ning, waarin het stoffelijk over schot van de vrouw werd gevon den, werd gehuurd door de 34- jarige Andrew D. en de met hem samenwonende 56-jarige vrouw J. H. Slijkhuis. Deze vrouw ver bleef soms in en kwam uit Arn hem, aldus een woordvoerder van de Rijkspolitie. Niet uitgesloten is, dat de vrijwel zeker door moord om het leven gekomen vrouw mevrouw Slijk huis is. Buurtbewoners verklaar den dinsdag, dat zij regelmatig ruzie had met Andrew D. De po litie bevestigt noch ontkent deze verklaringen. Een woordvoerder verklaarde gistermiddag dat dit niet meer vast te stellen was. LEIDSCHENDAM (GPD) - Met het verzoek om geen chloor in zwembaden te doen, overhan digde het Komitee Kinder vuist gistermiddag 2000 handtekeningen aan staats secretaris Lambers-Hacque- bard (milieuhygiëne). Daar bij gaf het 25-tal kinderen de onderminister het eerste ex emplaar van het boekje „Vei lig zwemwater" (zie foto). Me vrouw Lambers-Hacquebard beloofde Kindervuist dat er begin volgend jaar regels ko men voor het chloor in zwem badwater. Kindervuist voert onder het motto „Chloor is goor" sedert maart actie voor het verwij deren van dit ontsmettings middel uit het zwembadwa ter. Het zijn vooral kinderen die de meeste klachten heb ben, omdat zij meer dan vol wassenen van zwembaden gebruik maken. Uit de vele brieven die Kinder vuist kreeg, blijkt dat de klachten uiteenlopen van misselijkheid, hoofdpijn, oorklachten, huiduitslag tot rode ogen. Als de klachten niet overgaan, verbiedt de dokter vaak het zwemmen in chloorzwembaden. Andere mensen, die overgevoelig zijn voor chloorlucht dan wel last hebben van astma of bronchi tis, mogen al helemaal niet in zulke zwembaden. Volgens Kindervuist zijn er zwembaden waar andere middelen dan chloor worden gebruikt of waar zorgvuldi ger met chloor wordt omge sprongen. Ze vragen daaren boven betere ventilatie in de baden, betere filterstystemen en zuivering van het water met chloor in een aparte ruimte. Mevrouw Lambers-Hacque bard zei tegen de kinderen, die op koek en limonade wer den verrast, dat zonder chloor het water ook goor is. Chloor houdt het water schoon, anders is het onge zond voor de zwemmers. De chloor gaat pas werken als het water vuil wordt. Dat ge beurt wanneer er te veel zwemmers in het water zijn, te veel of te weinig chloor is gebruikt of de bedrijfsvoe ring van de zuiveringsinstal latie niet voldoende is De staatssecretaris hield Kin dervuist voor dat het ook be langrijk is dat iedereen schoongewassen in het water gaat en ook goed naar de wc is geweest. „Wie niet schoon is zorgt ook voor chloorlucht en voor rode oogjes". De maatregelen die de onder minister op het oog heeft heb ben te maken met verbetering van de waterbehandelings- techniek en met de instructie van het zwembadpersoneel WEERRAPPORTEN over het al dan niet stationeren van nieuwe Amerikaanse Cruise- en Pershing-raketten niet het be langrijkste thema tijdens de ko mende besprekingen met Schmidt. Maar het zou hem aan de andere kant niet verbazen als zijn Westduitse collega er wel een belangrijk punt van maakte. Eerder deze week zei de Neder landse bewindsman in Cairo dat er uiterlijk over een jaar een be slissing genomen moet worden over de in Nederland omstreden modernisering. Volgens Van Agt gaat echter de Sowjet-Unie ook door met het stationeren van de SS-20-raket, waarop de NAVO als antwoord de Cruise en Pers hing wil plaatsen. Van Agt trekt daaruit de conclusie dat er „op het scherp van de snede" onder handeld zal moeten worden tus sen de Verenigde Staten en de Sowjet-Unie in Genëve. Van Agt heeft zich ook de afgelo pen dagen in Cairo harder opge steld dan tijdens de vorige coali tieregering met de Partij van de Arbeid, die in geen geval de ra ketten in Nederland wil plaatsen. De premier zal hierin zeker wor den gesteund door de Westduitse bondskanselier, die overigens ook een gesprek zal hebben met PvdA-leider Den Uyl. Ook de Midden-Oosten-situatie zal volgens Van Agt ter sprake ko men in de besprekingen van de komende dagen. De Westduitse minister van buitenlandse zaken Genscher heeft eveneens het plan opgevat om de komende week naar Cairo te reizen. De fer me taal die Van Agt bezigde in Cairo aan het adres van de Ver enigde Staten, steun en toever laat van de Israëli's, werd vliegend boven de Middellandse Zee al milder. Van Agt voelde er buiten Cairo minder voor „met opgeheven vingers tegenover de VS te staan" inzake Israël. DEN HAAG (ANP) - Voormalig CDA-fractievoorzitter mr. Wil lem Aantjes wordt voorzitter van de Kampeerraad De minister raad heeft gisteren op voor dracht van de minister van CRM tot die benoeming besloten. De Kampeerraad wordt ingesteld op basis van de Kampeerwet. die mei vorig jaar het staatsblad heeft bereikt De raad heeft on der meer tot taak de minister van CRM, gevraagd of ongevraagd, van advies te dienen over kam- peeraangelegenheden. Ook kan de raad advies geven aan provin cies en gemeenten en organisa ties op gebied van het kamperen. Het voorzitterschap van de Kam peerraad is een bezoldigde func tie voor twee dagen per week. Eén kaartje voor openbaar vervoer DEN HAAG (GPD) - Er komt één landelijk kaartje voor het open baar vervoer. Dat staat in het ont werp van Wet Vervoersvoor- w aarden Openbaar Vervoer waarin alle regels voor het open baar vervoer, de tarieven en de vervoersbewijzen worden vast gelegd. Het kabinet heeft giste ren het wetsontwerp van minis ter Zeevalking (verkeer) goedge keurd. Op het landelijke kaartje komt ook een adres te staan waar de reizi ger terecht kan met klachten over het openbaar vervoer. Met deze wet wordt het de vele open baar vervoersbedrijven onmoge lijk gemaakt eigen vervoersvoor- waarden op te stellen. Dat ge beurt voortaan door de minister. Z e> C C Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder Rotterdam Twente Vlissingen Zd. Limburg Aberdeen Barcelona Bordeaux Brussel Frankfort Genève Helsinki Innsbruck Klagenfurt Kopenhagen Lissabon Locarno Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca München Nice Oslo Parijs Split Stockholm Casa Blanca Istanbul Las Palmas Tel-Aviv Tunis onbew. onbew. onbew. onbew. onbew. onbew. half bew. onbew. onbew. half bew. onbew. half bew. onbew. onbew. onbew. onbew. onbew. onbew. licht bew. licht bew. licht bew. onbew. onbew. onbew. onbew. onbew. onbew. half bew. onbew. onbew. geheel bew. licht bew. onbew. onbew. .5b 24 11 0 23 12 0 24 11 0 22 10 0 23 12 0 20 12 0 23 12 0 21 9 0 22 15 0 - 13 0 24 6 02 - 22 - 33 22 0 20 12 - 36 19 0 23 15 0 26 12 0 30 '15 0 22 14 01 28 12 0 26 11 0 21 10 0 27 17 0 34 16 0 24 14 0 23 14 0 39 21 0 32 18 0 38 20 0 23 10 0 27 22 0 22 12 0 26 14 0 29» 21 0 30 20 0 20 10 0 23 12 0 26 12 0 25 20 0 28 16 20 20 0 AMSTERDAM (GPD) - Os car van Rijswijk is weer vrij. Tot zijn eigen stom me verbazing stond de WDM-hoofdbestuurder gistermiddag plotseling op de stoep van de militai re gevangenis Nieuwer- sluis. „Was de militaire aanklager vorige week nog bang dat ik meteen weer op geheimenjacht zou gaan, nu zijn ze er in eens achter dat er hele maal niks is. Ze zijn op hun bek gegaan", zegt Van Rijswijk. In een tuin in de Amsterdamse volksbuurt De Pijp geeft de goed van de tongriem gesneden Van Rijswijk lucht aan zijn verbazing en boosheid over de militaire au toriteiten en ook aan zijn teleur stelling over de „voorbarige" reactie van zijn eigen WDM- makkers. Kort na zijn arrestatie op verdenking van staatsgevaar lijke activiteiten werd hij als be stuurder voorlopig geschorst. „Een inschattingsfout", oordeelt Oscar. Eerst wat feiten. Als „kernwapen peuk" van het WDM-hoofdbe- stuur houdt Van Rijswijk zich bezig met informatie over en ac ties tegen de kernbewapening. Hij was een van degenen die in uniform tegen atoomwapens de monstreerden. Over zijn lidmaat schap van de radicale Bond van Dienstplichtigen en van de Inter nationale Kommunisten Bond heeft hij nooit geheimzinnig ge daan. Op woensdag 16 juni wordt hij plotseling van zijn bed gelicht door de marechaussee. Hij wordt beschuldigd van het bezit van ui terst geheime tekeningen. Op zijn aandrang zou de Bredase af delingsbestuurder van de WDM Steef Boot die bij de genie in Breda hebben gekopieerd. Ook Boot wordt in de kraag gevat, evenals Oscars medebestuurder Peter van Wijk. Douches Over de aard van de tekeningen doen al snel allerlei geruchten de ronde. Het meest aannemelijke is, dat het gaat om nogal onschul dige schetsen van een toegang tot enkele douches in de oorlogs bunker van de NAVO in de Can- nerberg bij Maastricht. In af wachting van zijn proces wil Van Rijswijk daar nu verder niets over zeggen. „Anders gaan ze daar weer moeilijk over doen". Volgens Van Rijswijk is in contac ten met Steef Boot min of meer toevallig de aanwezigheid van de bewuste tekeningen in Breda ter sprake geweest. Boot, die bij de tekenkamer van de genie is inge deeld, vroeg zich af of ze iets te maken konden hebben met schuilkelders, een onderwerp waar Van Rijswijk veel belang stelling voor heeft. „Ik heb hem toen gezegd dat ie maar een ko pietje moest sturen", aldus Van Rijswijk. Van die zending - per dienstenveloppe - kreeg de mare chaussee lucht. Niemandalletje Volgens Van Rijswijk moet de be wuste tekening worden gezien als „een niemandalletje", waar uit geenszins blijkt dat het om een geheim zou gaan. Maar de militaire autoriteiten tilden er zwaar aan. „Met zeven d acht man kwam de marechausse mij van bed lichten. Met de groeten van Steef Boot en waar of de te keningen waren", herinnert hij zich het begin van de affaire. Tij dens de vele verhoren die op zijn aanhouding zouden volgen, groeide bij hem de overtuiging dat de militaire aanklager Beau mont op veel meer uit was: het zwart maken van de WDM. „Al eerder heeft Beaumont staan roepen dat de WDM van een vakbond is verworden tot een ac tiegroep. En nu kwam hij bij de krijgsraad met hele verhalen aan dat de WDM staatsgeheimen najoeg, hij had het over sabota gedaden en banden met louche organisaties die in contact zou den staan met Moskou. Gewoon te onzinnig om waar te zijn", zegt Van Rijswijk. Hij noemt het opmerkelijk hoe snel alles ging lopen nadat de be wuste tekening eenmaal was ver zonden. Ook verbaast hij er zich over dat de toch ais actief WDM'er bekend staande Steef Boot, die eerst samen met Van Rijswijk bij de rij-opleidingen in Tilburg had gezeten, in Breda zo maar toegang zou hebben tot zeer geheime documenten. „Ge sjeesde chauffeurs komen door gaans niet bij dienstgeheimen", zegt hij. Gebruikt Uit de verhoren en verklaringen blijkt volgens Van Rijswijk dat het militair openbaar ministerie Boot stelselmatig onder druk heeft gezet om Van Rijswijk af te schilderen als de kwade genius achter de operatie, als de man die hem onder druk zette de gehei me tekeningen te kopiëren. Ook zou hy hebben getracht gehei men te ontdekken over een op leiding in nucleaire, biologische en chemische oorlogvoering. „Ze hebben hem een heel verhaal in de mond gelegd, dat hij zo'n beetje mijn slachtoffer zou zijn. Maar ik heb eerder de indruk ge kregen dat ze hem hebben ge bruikt om de persoon Van Rijs wijk en daarmee de WDM te treffen", zegt hii. Uiterst verbaasd is Van Rijswijk over de behandeling die hem ten deel viel. In de militaire gevange nis Nieuwersluis werd hy behan deld als een zeer zware misdadi ger. afgezonderd van de anderen en onder scherpe bewaking slechts af en toe gelucht. „Zelfs de directeur van Nieuwersluis vond dat te gek. Die heeft me nog geholpen by een verzoek om verlichting. Maar het mocht niet. Heel raar. Niemand begreep er iets van Zelfs moordenaars wor den niet langer dan een of twee dagen zo behandeld, om af te koelen of zo". De verhoren waren hard, zegt Van Rijswijk. Van zijn vermoeidheid werd gebruik gemaakt om hem tot halve bekentenissen te dwin gen. Telkens werd hem voorge houden dat hy wist dat Steef Boot in Breda met 'iets heets' be zig was en daarvan heeft willen profiteren. „Op het laatst begin je zelf te geloven dat het inder daad zo was", zegt Van Rijswijk

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 7