Politie A'dam massaal "ziek Hoop voor Ajax D- Adoptie-rel in Indonesië: meisje blijft in Nederland Terinistop bij Forescate Bijdrage voor opvang vluchteling gemeente Onvrede met beperking overuren Helikopters verongelukt Vervroegd uittreden in haven Amsterdam Volle Bak succesvol Politie pakt verloofde van Kist op DINSDAG 6 JULI 1982 MENALDUM (ANP) - 'Ons gea dopteerde dochtertje Mijah hoeft niet terug naar Indonesië nu de rechtbank in Jakarta heeft be paald dat de adoptie ongeldig is. Wij hebben voldaan aan alle rechtsregels die gelden bij het land van binnenkomst, Neder land. Bovendien was behande ling van de zaak door de recht bank in Jakarta helemaal niet nodig. Want vorig jaar, toen we hoorden dat Mijah ontvoerd was en verkocht aan een kinderver- blijf, wilden we haar naar Indo nesië terugbrengen. Toen dach ten we nog dat er een wanhopige vader en moeder op haar zaten te wachten. Maar al spoedig bleek dat de man die zegt de vader te zijn, Yus Amir, helemaal niet zo om het meisje zat te springen, maar wel om geld. Daar draait het bij hem helemaal om. Maar ook de Indonesische binnen landse politiek heeft zich op deze zaak geworpen, waardoor nu ar gumenten een rol gaan spelen Varia die met de adoptie totaal niets te maken hebben". Dat zegt de 37-jarige vader van Mij ah, Peter de Best uit het Friese Menaldum, nadat hij dit week einde op de hoogte was gesteld van het Indonesische vonnis over zijn 6-jarige geadopteerde dochtertje. Mijah werd op 1 december 1980 door diezelfde rechtbank aan het echtpaar De Best toegewezen. De ouders waren in zee gegaan met de ogenschijnlijk betrouw bare organisatie Kasih-Bunda, die de adoptie zou regelen. Maar de leidster van die organisatie, een 40-jarige vrouw bleek hele maal niet zo betrouwbaar te zijn. Na een klacht dat Mijah was ont voerd en verkocht aan haar orga nisatie werd de vrouw begin dit jaar veroordeeld tot zes maanden cel wegens kinderhandel. Dr. A.F.C.J. Hendriks, directeur van het Bureau Interlandelijke Adoptie in Den Haag, bevestigt dat de rechtskracht van het Indo nesische vonnis in ons land nihil is. "Hooguit opent dit vonnis de mogelijkheid voor de natuurlijke vader om in Nederland een pro cedure te beginnen om adoptie of voogdijschap ongedaan te ma ken". De organisatie Kasih-Bun- da heeft vorig jaar bij de recht bank in Leeuwarden getracht Peter de Best en zyn vrouw uit het voogdijschap te laten zetten. De rechter verklaarde de organi satie echter niet ontvankelijk en wees de eis af. De Best zegt dat de organisatie hiertoe is overgegaan omdat ze de hele financiële adem van Yus Amir in de nek voelt. Overigens wijst Hendnks erop dat Kasih-Bunda nu onder de naam "Binda Seratia' doorwerkt, dat de veroordeelde vrouw inmid dels alweer directrice is van een opvangtehuis van deze organisa tie en dat haar zoon het bemidde- lingswerk voor zijn rekening neemt. "Een hele rare zaak, want deze gang van zaken is bekend bij de Indonesische autoriteiten. Men probeert daar wel met be trouwbaarder organisaties te werken, maar de controle daarop is blijkbaar nog niet zoals dat zou moeten zijn". DEN HAAG (ANP) - Gemeenten die door Nederland reeds toegelaten vluchtelingen huisvesting en opvang aanbieden, krijgen met terugwer kende kracht tot begin van dit jaar een rijksbijdrage voor de kosten die dat met zich meebrengt. Per vluchteling wordt voor opvang - mini maal een alfabetiseringscursus en een cursus Nederlandse taal - een bedrag van vijfduizend gulden aan de gemeenten uitgekeerd. Dat wordt zesduizend gulden als een gemeente in één keer woningen voor een groep van dertig tot negentig vluchtelingen beschikbaar stelt, zo heeft minister De Boer (CRM) in een brief aan de Tweede Kamer laten weten. De minister vindt dat vluchtelingen niet langer dan dne maanden in centrale opvangcentra moeten verbleven Daarna moeten zy in groe pen worden gehuisvest in "kerngemeenten". De minister heeft tot dusver acht van die kerngemeenten aangewezen. Op korte termijn zullen er daar nog twee bijkomen Kerngemeenten die kunnen rekenen op zesduizend gulden rijkssubsidie per vluchteling zijn Spykenisse, Nieuwegein, Hoensbroek, Alkmaar, Groningen, Hoorn, Etten-Leur en Veldhoven. Die gemeenten komen bovendien in aanmerking voor een rijksbijdrage in de kosten van het gebruiksklaarmaken van woningen voor vluchte lingen. AMSTERDAM (ANP) - Vrijwel de gehele afdeling recherche van het politiebureau War moesstraat in Amsterdam (28 man) heeft zich gistermorgen ziek gemeld. Behalve de chef van de recherche, hoofdinspecteur Heesters, verschenen slechts twee brigadiers, een adjudant en een inspecteur op hun werk. Vanochtend zijn de rechercheurs weer normaal op hun werk verschenen. Hoewel de rechercheurs hun actie niet nader hebben gemotiveerd, bestaat er bij Heesters weinig twijfel over de achtergrond van het collectief ziekteverzuim. Het feit dat van hogerhand paal en perk is gesteld aan het aantal toe gestane overuren, is vermoede lijk de druppel geweest die de emmer deed overlopen. De maat regel werd vorige week genomen wegens geldgebrek. Van de 120.000 overuren die het budget jaarlijks toestaat, zijn er LEIDEN Dankzij een tot in de laatste over fel bevochten over winning op het Amsterdamse VW mag Ajax zich weer kandi daat noemen voor een van de promotieplaatsen naar de eerste klasse. Op de voorlaatste bal van de wed strijd bracht Ajax-captain Ton Eldering met een 4-boundary zijn ploeg de welverdiende over winning. De Amsterdamse gas ten hadden eerst battend het to taal van 157 runs all out op het bord gebracht. Dit totaal had evenwel veel lager kunnen lig gen ware het niet dat enkele vangkansen niet werden benut. Johan Gordinou had voor Ajax het beste gebowld getuige zijn bow- lingcijfers 6 voor 32: ook newco mer Arnout Cohen Tervaert le verde met 3 voor 17 een uitste kende prestatie. De Ajax-innings werd voorname lijk gedragen door Eddy Fifield, die met een persoonlijke score van 59 runs pas op een totaal van 110 runs het veld moest r In de beginfase werd hij goed ge steund door Huib-Jan van Lan- gevelde (15). Toen evenwel op 110 ook de wickets van Gordinou en Peter van Rood (21) vielen, zakte het scoringtempo en kwam Ajax lichtelijk in de problemen. Via 118 voor 6 werd het 133 voor 7 (Danny Eldering 13), waarna Ton Eldering met een persoonlij ke score van 23 runs not out in de laatste over zijn ploeg de winst punten bezorgde. Door deze overwinning is Ajax weer terug in de race. 1. VOC 2 2. VW 3. Hilversum 4. Ajax 5. Quick Hg 2 6. Sparta 7. Rood en Wit 2 8. HCC 3 8-12 9-10 10-10 ROME (DPA) - Kort na elkaar zijn gistermiddag twee Italiaanse helikop ters in de buurt van Bolzano tegen een berg gevlogen en neergestort. Eerst verongelukte een hefschroefvliegtuig van het leger, dat vijf perso nen aan boord had. Twee inzittenden worden vermist. Een derde is wel gevonden, maar ligt op een plaats die men tot dusver nog niet heeft kunnen bereiken. De overigen werden zwaar gewond. Enkele uren later raakte een helikopter van de politie, die hulp aan de slachtoffers van het eerste ongeluk wilde verlenen, eveneens de berg wand. Van de vier inzittenden liepen er één zware en de anderen licht verwondingen op. nu al 80.000 vergeven. Het maxi maal aantal toegestane overuren is daarom teruggebracht van 65 tot acht uur per man per maand. Volgens Heesters betekent dat voor vele rechercheurs een inko mensvermindering van drie- tot vierhonderd gulden per maand. Bovendien komt men nu tijd en handen tekort om aangiften op te nemen en arrestanten te verho ren. In het afgelopen weekeinde zijn daarom zelfs negen verdach ten de straat opgestuurd. "Zeker in de binnenstad heeft de recherche de handen zo vol aan het afhandelen van aangiften en arrestanten dat er voor onder zoek nauwelijks tijd overblijft. Die 65 overuren waren hard no dig om te kunnen draaien. Door de maatregel is de frustatie van de rechercheurs alleen maar gro ter geworden", meent Heesters. De hoofdinspecteur heeft er op zich zelf begrip voor dat de poli tiemensen gemeend hebben ac tie te moeten ondernemen: "of dit de juiste manier is, is echter de vraag", zegt hij. "Geen stijl" Voor de afdeling Amsterdam van de Nederlandse Politiebond kwam de ziekmelding als een verrassing. De bond is geen voor stander van een dergelijke actie, omdat "het geen stijl is om je ziek te melden", aldus tweede af delingsvoorzitter A. Duursma. Hij zei overigens de actie wel te kunnen begrijpen. Maar de bond wenst hiervoor geen verantwoor delijkheid te nemen, de verant woordelijkheid ligt geheel bij de korpsleiding. De actie is duide lijk een gevolg van haar falend beleid, aldus Duursma. De korpsleiding van de Amster damse politie gaat met de bon den overleggen welke maatrege len mogelijk zijn om een eind te maken aan de onrust die binnen het korps is ontstaan over de be perking van betaald overwerk. Dit heeft een politievoorlichter meegedeeld naar aanleiding van de actie aan het bureau Warmos- straat. VEENENDAAL (ANP) - Leid- sche Wolspinnerij NV (Neveda) heeft in het per 31 maart geëin digde boekjaar 1981-1982 een verlies geleden van 3,1 min te gen 21.000 winst in 1980-81. Het bedrijfsresultaat was bijna een kwart miljoen negatief. Het grote nettoverlies is ontstaan doordat bijzondere lasten voort vloeiend uit reorganisatiekosten ten laste van het resultaat zijn ge bracht. Het totale verlies wordt ten laste van de reserves ge- Verlies bij Leidsche Wol bracht, zo blijkt uit het jaarver slag. Hoewel de economische omstan digheden in de meeste afzetge bieden nog geen tekenen van Amsterdam (Gpdi - voor de werkgelegenheidsproblemen in de Amsterdamse haven is een oplossing naar Rotterdams mo del in de maak. Tot 1985 zullen in Amsterdam ruwweg 300 banen verdwijnen, voornamelijk in de stukgoedbedrijven. Een werk groep van werkgevers en werk nemers werkt aan een regeling die pijnlijke ingrepen moet voor komen. In samenwerking met het ministe rie van sociale zaken en werkge legenheid is voor soortgelijke problemen enige maanden gele den een overeenkomst gesloten die aan mensen van 57 *A jaar en ouder de mogelijkheid geeft om de haven vrijwillig te verlaten. Voor anderen zijn er bij- en her scholingsmogelijkheden, waar bij garanties gelden dat zij na de opleiding werk zullen hebben. De oudere havenwerkers die de ha ven voor gezien houden, worden met geld uit de WW- en WWF- fondsen betaald. Ze hoeven er echter niet voor naar arbeidsbu reau, bedrijfsvereniging of socia le dienst. Ze krijgen hun inko men rechtstreeks van de Stich- ting Herstructureringsfonds Rot terdamse Haven. Daarin stort ook het ministerie van sociale za ken haar 110 miljoen gulden gro te bijdrage; de rest van de kosten (60 miljoen) wordt opgebracht door de havenbedrijven. De opzet die voor de problemen in de Rotterdamse haven is gevon den, lykt ondertussen een groot succes te gaan worden. Er heb ben zich al bijna 300 man in de stukgoedbedrijven gemeld die De Britse prinses Anne heeft op haar rondreis door Noord-Amerika ook een bezoek a werd haar door premier Trudeau een lunch aangeboden. 1 Canada gebracht. Daar GENÈVE (ANP) - De Verenigde Staten trekken zich terug uit alle energieprojecten van de Ver enigde Naties in Europa die ten goede zouden kunnen komen aan de Sowjet-Unie en haar Oost- Europese bondgenoten. De Amerikaanse regering heeft dit meegedeeld aan de Europese Commissie voor Europa (ECE). Dit verklaarde gisteren een woordvoerder van deze VN-orga- nisatie die kennis uitwisseling stimuleert op het gebied van aardgas, kolen en elektriciteit. Deze Amerikaanse maatregel maakt deel uit van de economi sche sancties die de regering VS uit meer energie projecten weg Reagan tegen de Sowjet-Unie heeft ingesteld vanwege de situa tie in Polen. Ze houdt onder meer in dat de VS niet zullen deelnemen aan een studieconfe rentie over zonne-energie en windkracht in Joegoslavië. Ook een ECE-rondreis langs Ameri kaanse mijnen zal niet doorgaan. Verder heeft de Amerikaanse re gering zich gekant tegen de ver zameling van statistisch gege vens in Oost en West door de ECE. Eerder al besloten de Verenigde Staten op alle mogelijke manie ren de aanleg van een aardgaslei ding vanuit de Sowjet-Unie naar West Europa te boycotten. Niet alleen wil Reagan hiermee de Russen straffen voor wat ze in Polen hebben gedaan. Maar ook zou Europa door deze leiding te afhankelijk van de Sowjet-Unie worden, zo meent de Amerikaan se regenng. Feyenoord wil Van Hattum ROTTERDAM - De prestaties op het wereldkampioen schap voetbal in Spanje heb ben Frank van Hattum geen windeieren gelegd. De 23-ja- nge sluitpost van het natio nale elftal van Nieuw-Zee- land kreeg van Feyenoord gisteren een tweejarig con tract aangeboden. Omdat Van Hattum actief was als amateur, behoeft de Maasste- dclijke eredivisionist geen transfergeld te betalen. "Hans Kraay raakte in Spanje behoorlijk onder de indruk van Van Hattum", wist be stuurslid Aad van der Laan. "Daarom hebben we die jon gen snel een tweejarige ver bintenis voorgelegd. Ik hoop dat de partijen het vrijdag de finitief eens zullen worden". Van Hattum, die Nederlandse voorouders heeft en daarom over een dubbele nationali teit beschikt, wordt als opvol ger aangetrokken van Ton' van Engelen. De oud-PSV- doelman wenst zijn verlaag de contract niet te onderteke nen en zal de Rotterdamse eredivisionist hoogstwaar schijnlijk verlaten. STRAATSBURG (ANP) - Piet Dankert, de Nederlandse voor zitter van het Europese parle ment is gisteren op het matje ge roepen tijdens een plenaire ver gadering in Straatsburg. Enige parlementariërs waren het niet eens met de wijze waarop hij de pers heeft ingelicht over mogelij ke frauduleuze handelingen van Europese ambtenaren. Dankert suggereerde enkele we ken geleden tijdens een perscon ferentie in Brussel dat er met gel den zou zijn geknoeid. Hij wilde gisteren echter geen officiële ver klaring afleggen. "Deze zaak is in onderzoek bij een speciale com- Dankert op het matje geroepen missie. Zolang we geen keiharde feiten in handen hebben kan ik hier voor de Europese volksver tegenwoordiging geen officiële mededelingen doen", zo zei Dan kert. De Westduitse liberaal Martin Ban- geman vroeg Dankert met klem om een spreekverbod voor amb tenaren gedurende het onder zoek. "In de hele Europese pers worden we overspoeld met schandaalverhalen over zoge naamde frauduleuze handelin gen van ambtenaren en mogelijk ook van parlementariërs. Dege nen die mets hebben misdaan worden ook met een scheef oog aangekeken. Dat acht ik zeer ver werpelijk". Voorzitter Dankert zegde toe dat hij deze kwestie op zeer korte termijn in het dagelijks bestuur van het Europese parlement zou bespreken. LEIDEN - De softbalvereniging Volle Bak was gisteravond in goede doen. Zowel het dames als herenteam dwongen winst af. Bij de dames stond pitcher June Boertee aan de basis van de 12-2 overwinning op Westerkwartier 4. De cijfers 12x3 slag, 2x4 wijd en slechts 2 honkslagen tegen spreken boekdelen. Het herenteam walste in een saaie partij over Wassenaar 2 20-8. Met name het achterveld (Van Vuren, Bemelmans en Smit) leverde so lide veldwerk af. verbetering tonen is een beleid uitgestippeld dat is gericht op vergroting van de merkgaren- omzet. Hoewel de omstandighe den moeilijk zijn wordt verwacht dat het lopende boekjaar behou dens bijzondere tegenvallers met een bescheiden positief resultaat zal kunnen worden afgesloten. Als bijkomend voordeel geldt dat in verband met de ruime fis cale verliescompensatiemoge lijkheden voorlopig geen belas ting hoeft te worden betaald. van de regeling voor 57'A-jarigen gebruik willen maken. Verwacht wordt dat hun aantal tot tegen de 1000 zal oplopen; er was mee ge rekend dat het om zo'n 650 man zou gaan. In de Rotterdamse stukgoedsector zijn tegen de 1800 banen aan het verdwijnen als gevolg van het te ruglopen van het stukgoedver- voer. De werkgelegenheid in het containervervoer groeit daaren tegen. Een deel van de bijscho ling is er dan ook op gericht ha venwerkers uit het stukgoed ge schikt te maken voor de behan deling van containervracht. In de Amsterdamse haven voltrekt zich een soortgelijke ontwikke ling. De vakbonden verwerpen een oplossing die zich beperkt tot vrijwillig opstappen van 57'A- jarigen en ouderen; zij wensen een totaalpakket waarin, zoals in Rotterdam, ook herscholingsmo gelijkheden (en werkgarantie) worden geboden. Als de werk groep van vakbonden en werk gevers een plan klaar heeft, zal ook voor Amsterdam een bijdra ge van de overheid worden ge vraagd. "Wat deed William Forster'", thriller van Jan van Gent, Sijthoff, prijs 14,25. - "Heren houden van blondjes" door Anita Loos, Unieboek, prijs 17,50. - "Maar trouwen brunettes" door Anita Loos. Unieboek, prijs 17,50. - "Leven met bliksem" door ir.H. Aaf- tink. Winterthur Verzekeringen, prijs 13,50. - "Hotel New Hampshire" roman van John Irving, Agathon, prijs 34,50. - "Hartsignalen" (medicus vecht voor zijn leven) door Martha Weinman Lear, De Toorts, prijs 29,90. - "De metro van Magnus", jeugdboek van Joke van Leeuwen, J.H.Kok, prijs 17,50. Unieboek "Smokkel door het oerwoud", Ar thur Catherall (v.a. 10 jaar) "Het geheim van het eiland", She- lagh MacDonald (v.a. 10 jaar) "De jongen met de gouden broek", Max Lindgren (v.a. 10 jaar) "Duif. de dappere duif', Imme Dros (v.a. 7 jaar) "Noodweer op de Weisshorn", Jaap ter Haar (v.a. 7 jaar) "Vogels vliegen onder ons", Corrie Hafkamp (v.a. 14 jaar) - "Mijn broertje Thomas", jeugdroman van Othmar Franz Lang, Unieboek, prys 17,90 - Nederlands woordenboek - Grote Let ter Bibliotheek, prys 60.- - "Japan" (creatieve economie), J.Goe- bel, Aula. prijs 27,50. - "Dieren met cultuur", John T.Bonner, Aula. prys 32.50 - "Macht en strijd" (geweldloze actie), Gene Sharp. Aula. prijs 14,50 - "De tweede drijfveer" (geschiedenis seksualiteit), Reay Tannahill, Aula, prijs 49,50. - "Het politicologendebat wat is poli tiek?". Meindert Fennema en Ries van der Woude, Van Gennep, prys 22,50. "Moderne Amerikaanse verhalen", Frans Kellendonk en Carol Limonard, Van Gennep, prys 32.50. - "Een nieuwe lente", familieroman N. Schuttevaèr-Velthuys, Omega Boek, prys 24,50. - "De liefde van Bob en Daphne" (her druk), Han B Aalberse, Omega Boek. prijs 22,-. - "De wolvenvrouw", roman van Ann Arensberg. Hollandia. prys 22,50. - "Een vete met Fe mand Auwera", Hee- re Heeresma. Victor en Embargo, prys 15.- - "Nieuwe vestingbouw op een natte of lage horisont", Menno baron van Coe- horn, reprint oorspronkelijke uitgave 1685, Wever, prys 145,-. - "Gedenkschrift Menno baron van Coe- horn", reprint 1772, Wever, prys 15,-. - "Han de Wit gaat in ontwikkelings hulp" (12de druk), Heere Heeresma, Uit geverij Peter van der Velden, prys 15,-. - "Muis, mol en rat" door Jetty Kever en Jenny Dalenoord, Wolters-Noordhoff, prijs 14,50. - "Onze Rode Duivels" door J.N.Frai- ponts, Uitg. Helios (Belgiè), prys deel I 350 Bfr en deel II 395 Bfr. - "Vrouw in de sport" door B.van Kee- ken. T.Schellen, M J.Thunnissen en J. van Wieringen, Hollandia, prys 19,50. - "Shalako" en "De Sacketts", westerns van Louis 1'Amour, Unieboek, prijs 4,50 per stuk. - "Dodelijke diamanten" en "Moord op afroep", twee Modesty-Blaise-thrillers van Peter O'Donnell, Unieboek, prys 14,90 per stuk. - "De keerzyde van het verraad", thnller van Ted Allbeury, Unieboek, prys 24.50 - "De gloed", thriller van Brooks Stan- wood, Umeboek, prys 24,50. - 'Terugzien", briefwisseling tussen Mink van Rijsdyk en Claran Roger, J.H.Kok, prys 12,50. STEENWIJK (GPD) - De politie van Steenwyk heeft de 25-jarige Inge borg Mane M., de verloofde van AZ-voetballer Kees Kist, aangehouden en ingesloten. Zij wordt ervan verdacht twee weken geleden de sport zaak van Kist in Steenwijk in brand te hebben gestoken. De politie zegt nog weinig te kunnen meedelen over het onderzoek naar de brand stichting. A. is vorige week dinsdag op last van de Zwolse officier van justitie in verzekering gesteld. Volgens een woordvoerder van de politie van Steenwijk is de kans groot dat er een tweede arrestatie komt in deze affaire, die vooral in sportkringen veel stof heeft doen opwaaien. Kist zelf is al enkele malen gehoord. De sportzaak van Kist is volledig uitgebrand M dreef al geruime tyd deze winkel van de AZ-voetballer, die altyd in Steenwijk by zyn familie en vele kennissen is blyven wonen. Een speciaal onderzoekteam is gisteren samen met Kist in het afgebrande pand geweest. LEIDEN - Deze week worden in het district Leiden maar liefst vier tennistoernooien gespeeld. Het toernooi dat de meeste aan dacht op zal eisen is dat van Fo rescate in Voorschoten waar de B-top zal verschijnen. Voor de jeugdspelers is er het toernooi van De Munnik in Leiderdorp, dat het begin is van het jeugdcir- cuit. Een zeer goede gelegenheid om van 9 00 tot 18.00 uur aan trekkelyk jeugdtennis te aan schouwen. In Koudekerk by Ar- tesia en in Boskoop worden C/D toernooien gehouden. Een wat minder geslaagde planning ove rigens, omdat beide plaatsen wel zeer dicht bij elkaar liggen en derhalve de spoeling waar het de spelers betreft wat dun wordt. Met name voor Artesia een onge lukkige situatie. Wedstrijdleider Rob Koersclman kon voor zyn toernooi meer dan tweehonderd partijen laten verspelen, maar wist slechts 185 inschryvingen te ontvangen. Een aantal dat met nog eens vijftien diende te wor den verminderd, naar aanleiding van de door het districts-bestuur uitgevaardigde maatregel dat een speler per week maar voor een toernooi mag inschrijven Hoewel deze maatregel op zich juist is, er worden immers meer toernooi plaatsen gecreèerd, kan men zich toch afvragen of de hui dige gang van zaken wel zo ge lukkig is. Dubbele inschryvin gen zyn vaak immers het gevolg van eerdere uitloot-acties van wedstrijdleiders, waardoor spe lers en speelsters dus wel moe ten kiezen voor een "dubbele kans". Een kwestie van oorzaak en gevolg dus, waaraan echter een eind kan worden gemaakt door de instelling van een lyst van uitgelote spelers Indien de toernooi-organisaties die lijst aan elkaar zouden doorspelen met de eenvoudige mededeling dat juist die spelers niet uitgeloot mogen worden, zou een eerlyker verde ling van de speelplaatsen wor den bewerkstelligd. Op Forescate is titelverdediger Henny Koemans als nummer een geplaatst Hans Toryann, Herman van der Capellen, Frans Grimbergen en Freek van der Capellen vormen verder de top- vyf. By de dames voert Liselotte van der Byl de lyst aan. Hennie Fehling staat, achter Monique van Deursen en Maryke Guyt slechts als vierde genoteerd Bij de dames in C wordt door de or ganisatie een reprise verwacht van de districts finale tussen Ka rin Roosendaal (1) en Patricia Lafay

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 11