KNAC gaat files te lijf Niet langer meer werkloos toezien DINSDAG 29 JUNI 1982 Varia PAGINA U Vrijdagmiddag heb ik in de Se naatszaal van de Utrechtse Uni versiteit de promotie bijgewoond van de literaire criticus Jacobus Pop, die zijn proefschrift 'Schu bert als interpretator van gedich ten' verdedigde. Later als ik oud en gepensioneerd ben, ga ik elke dag even een promotie bijwonen, want dat is altijd een stijlvolle en ook wel spannende gebeurtenis, die meestal plaatsvindt in een keurige, oudheidkundige omge ving. Onder het publiek heerst een ietwat gespannen maar ook feestelijke stemming, die toch wat inge toomd wordt door de plechtige omgeving. In de Utrechtse Se naatszaal staren vele tientallen professoren uit vorige eeuwen op je neer, die allemaal door een en dezelfde schilder geportretteerd lijken, en alle hoofdpersonen dra gen zwarte historische kledij, om dat zij een klassiek toneelstukje gaan opvoeren. De choreografie in Utrecht ver schilt van die aan de Gemeente lijke Universiteit in Amsterdam. Toen ik in de verte dankzij het lispelende geklingel van de staf van de pedel het cortège van hoogleraren hoorde aankomen, zag ik tot mijn schrik dat de pro movendus en zijn beide para nimfen nog niet bij hun katheder gereed stonden. In Amsterdam drentelt de promo vendus al tien minuten voor de aftrap, een beetje nerveus la chend en schijnbaar gekscherend met familieleden in het publiek pratend, in de buurt van het ka theder rond, als een eend die even van haar nest af is maar haar eieren toch niet uit het oog durft te verliezen, om pas haastig in de houding te gaan staan als hij de hoogleraren dankzij dat geklin gel hoort aankomen. In Utrecht komt echter eerst de 'stoet morsige kerstmannen' bin nen zoals Karei van het Reve ze ooit in 'Twee minuten stilte' om schreef: 'de costuums hebben de potsierlijkheid, maar niet de boerse elengantie van dat van de kerstman'), en daarna verschijnt pas de promovendus. Ik vind dat iets plechtstatiger, hoewel de Am sterdamse methode het voordeel heeft dat de doctor in spé nog even wordt ingepeperd dat hij, zolang de bul niet is uitgereikt, nog maar een heel gewone jongen is, die zich niets hoeft te verbeel den. Co Pop vertelde me later dat hij en zijn paranimfen door de pedel geinstrueerd waren dat zij met de binnenkomende en later weer weggaande hoogleraren moesten meedraaien en hen met hun ogen dienden te volgen, net als de Mo- na Lisa dus, wier ogen je ook overal volgen, naar men zegt. En fin, toen iedereen zat kon de Ope ratie Afbraak Promovendus be ginnen. Weliswaar verpakken de meeste opposanten hun kritische aante kening in een lofrede of waarde rend woord vooraf, maar daar na kunnen zij over een detail zo hardhandig uitpakken, dat de oningewijde toehoorder al gauw denkt: van dat proefschrift deugt absoluut niets, die promotie kan- ie wel op zijn buik schrijven, hij mag nog van geluk spreken als hij straks niet op last van de rec tor magnificus gearresteerd wordt wegens belediging van de wetenschap! De ingewijde echter weet, dat de promovendus in 99,9 van de 100 gevallen als doctor uit dit vage vuur tevoorschijn treedt, hoe aar zelend, onhandig of schuldbe wust hij ook op de professorale aantijgingen heeft gereageerd. Er is, net als bij catch-as-catch-can, meestal ook één 'bad guy' onder de opponenten, die de sympathie van het publiek verspeelt door op al te snijdende manier, en zonder waarderende plichtplegingen vooraf, te attakeren. Dat was in dit geval prof dr. A. L. Sote- mann. Na in zijn proefschrift te hebben betoogd dat de taal van een gedicht niet zonder meer naar een bepaalde, reële situatie verwijst, vervolgde Co Pop met: „Om met de dichter Nijhoff te spreken: Er staat niet wat er staat". Sotemann zei dat dit citaat onvol ledig was, en dat Nijhoff het om gekeerde had bedoeld wat Pop met zijn citaat wilde betogen. In 'Awater' staat namelijk dit- .„Lees maar, er staat niet wat er staat. Er staat:'0 moeder, nooit zult gij de bontjas dragenwaar- voor elk dubbeltje werd omge- draaiden niet meer ga ik op mijn vrije dagenmet een paar bloemen naar het hospitaal,maar breng de rozen naar de Kerkhoflaan...'" Dit staat er, voegt Nijhoff daar nog aan toe, maar waarom je daar niet die ene beroemd geworden regel mag uitlichten die spreek- woordelijk is geworden in de be tekenis die Co Pop er even (ter loops bovendienaan hechtte, is mij niet duidelijk. Aha, dacht ik, Barbertje moet hangen!, niet we tend natuurlijk dat in Multatu- li's parabel Barbertje juist NIET blijkt te zijn opgehangen... Reportö9e Iedere automobilist zal zich op gezette tijden mate loos opwinden over de zoveelste file, waarin hij is beland. Stilstaan, met horten en stoten optrekken, stilstaan, en eindelijk de bron van alle ellende pas seren: een verkeersknelpunt, een ongeluk óf een wegwerk. En juist die onderhouds- en herstelwerkzaamheden aan het Nederlandse wegennet zijn de Koninklijke Nederlandse Automobiel Club (KNAC) een doorn in het oog. Niet omdat ze worden uitgevoerd, maar omdat het al te vaak voorkomt dat er door slechts een handjevol mensen aan de weg wordt gewerkt. Terwijl er kilometers lange files door ontstaan. Vandaar dat de KNAC, met steun van haar leden, een actie is begonnen met het doel de opbrekingen op (snel)wegen zoveel mogelijk te voorkomen. Onder het motto 'Files weg werken - 's Nachts aan de weg werken', wil de KNAC elke maand een lijst publiceren van files, die naar haar mening niet hadden hoeven te ontstaan. Dat lijstje, waaraan iedere oplettende Nederlander zijn steentje kan bijdragen, zal telkens worden voorgeschoteld aan de minister van verkeer en waterstaat. De automobilistenclub is de grootscheepse actie niet toe valligerwijs in deze kom kommertijd begonnen. Ze heeft er net zo lang mee ge wacht totdat de cijfers van een onderzoek naar de kos ten van files op de wegen be kend zouden worden ge maakt. Begin deze maand was het zover dat de begeer de cijfers, uitgevoerd in op dracht van de Stichting Weg, op tafel lagen. Die cijfers logen er niet om. Zo verliest het zakelijk verkeer wegens tijdsverlies wekelijks één miljoen gulden. De files, veroorzaakt door wegopbre- kingen, veroorzaken op alle wegen samen een strop van 94 miljoen per jaar (prijspeil 1981). Ruim 35 procent van alle files blijken te worden veroorzaakt door werkzaam heden aan de wegen. De uit slag van het onderzoek is nog enigszins geflatteerd, omdat er alleen files van meer dan twee kilometer lengte in zijn opgenomen en er tussen ne gen en vier uur, buiten de spitsuren, is gemeten. Overi gens is becijferd dat de kos ten van alle files samen onge veer 550 miljoen bedragen. Briefwisseling Is het onderzoek van de Stich ting Weg de aanleiding voor de KNAC om aan de bel te trekken, de noodzaak daartoe zag ze al veel eerder. In no vember vorig jaar begon de club een briefwisseling met de minister van verkeer en waterstaat over de bron van irritatie. Fijntjes merkte zij op dat de minister toch zo graag de knelpunten in het wegenverkeersnet wilde op lossen, nu, dan wilde de KNAC daartoe wel een sug gestie aandragen. Ze opperde dat kleine herstelwerkzaam heden best 's nachts konden worden uitgevoerd. Of al thans buiten de uren, tijdens welke het zakelijk verkeer zich afwikkelt. "Het is juist frusterend om te wachten zonder te weten waarvóór je wacht. En dan zie je twee mensen een boutje aandraaien." De minister liet daarop weten dat de veiligheid van de 'weg werkers' én van het verkeer centraal staat bij het opbre ken van een weg. Daarom moeten ook voor eenvoudige werkzaamheden uitgebreide maatregelen (het afzetten van een lang stuk rijstrook bij voorbeeld) worden genomen. Technisch zou het volgens de bewindsman niet haalbaar zijn om het werk 's nachts uit te voeren. Werk dat tempera- tuurgevoelig is of dat een goed zicht van het personeel vereist, moet overdag wor den verricht. Wel wordt in tunnels en in de drukke Randstad zoveel mogelijk in de nachtelijke uren gedaan, maar dat is vanwege het over- werktarief een kostbare aan gelegenheid. Aldus de minis ter. Woordvoerder A.L. Roscam Abbing van de KNAC is het met dat laatste argument vol strekt niet eens. "Aan de Vel- sertunnel bijvoorbeeld wordt overdag gewerkt. En kost baar? Wat kosten al die files overdag niet? Nog afgezien van alle extra uitlaatgassen in de lucht, de brandstof die verloren gaat en de ongeluk- Structureel Roscam Abbing heeft het niet over de structurele werken, zoals die momenteel bijvoor beeld bij het knelpunt Leid- schendam worden uitge voerd. Dat soort werkzaam heden zijn volgens de KNAC- man zo goed voorbereid dat ze nauwelijks extra files ople veren. "Nee, het gaat om die simpele dingen. Automobi listen die lange tijd in een file moeten staan omdat twee mannen een lijn op de weg trekken. Om maar een voor beeld te noemen". Hij gelooft dat de gemiddelde weggebruiker een eenzaam iemand is. die gelaten wacht in zijn blikken isoleercelletje. "Aan de files bij knelpunten is de automobilist gewend. Hij weet niet beter, omdat hij er dagelijks in staat. 'Als hij moet wachten omdat er een ongeval heeft plaatsgevon den wordt dat geaccepteerd. En zeker in de drukke Rand stad is een opstopping zó ver oorzaakt. Er hoeft er bij wijze van spreken maar één een lekke band te krijgen en de boel zit al dicht. Maar het is juist de ontzettende frustra tie. de irritatie, als je moet wachten zonder te weten waarvóór je wacht. En dan zie je één of twee mensen een boutje aandraaien.." Overigens heeft de KNAC er al le begrip voor dat voor het minste of geringste een hele rijstrook moet worden afge zet. "Want er wordt natuur lijk ook schofterig gereden", zegt Roscam Abbing. "Je moet een strook afzetten om de mensen te beschermen. Hoe vaak gebeurt het niet dat een automobilist zó hard voorbijrijdt dat hij bijna de wegwerker meesleurt? De veiligheid moet je vóór alles garanderen. Waarom dan niet 's nachts gewerkt, als er veel minder weggebruikers zijn?" Wegconstructie De wortels van het kwaad zit ten volgens de automobilis tenclub in de lichte construc tie van het Nederlandse net. Rijkswaterstaat heeft daar ooit voor gekozen, maar dat wreekt zich volgens Roscam Abbing nu wel. Er zijn daar door sneller reparaties aan het wegdek nodig. Boven dien is het niet mogelijk om. zoals in Duitsland gebruike lijk is, het verkeer over de berm te leiden. De KNAC is vóór beter onder houd. "Ook omdat we die gi gantische investeringen, die ooit voor het wegennet zijn gedaan, naar de knoppen zien gaan. Je kunt met van A naar B gaan zonder met één of meer slechte wegen te wor den geconfronteerd". Vandaar dat ze de actie van de Nederlandse Vereniging van Wegenbouwers, op het eerste gezicht in contrast met die van de KNAC. een warm hart toedraagt. De bouwers roe pen via advertenties luid keels dat de wegen vanwege de bezuinigingen ontstellend slecht worden onderhouden Een citaat uit zo'n advertentie '....Als er niet gauw iets ge beurt moeten straks hele du re maatregelen worden ge troffen. Het is met wegen net als met schoenen. Blijf je dóórlopen met een gat in je zolen, dan kun je je schoenen al snel weggooien. Nieuwe kopen is een stuk duurder dan tijdig verzolen'. Zoals de KNAC landgenoten verzoekt om files te melden, zo vraagt de Vereniging van Wegenbouwers uit te kijken naar slechte wegen. Zelf gaf ze de minister al 200 voor beelden van slechte wegen. De KNAC wil nu graag met de wegenbouwers overleggen of. en in hoeverre, er 's nachts aan de verbetering van het wegennet kan worden ge werkt. "Zelf zullen ze wel wil len zegt Roscam Abbing. "Maar ja, ze zijn afhankelijk van hun werknemers. En bo vendien krijgen ze meteen de bonden over zich heen". Lijst Dat is de zorg van de KNAC niet. Haar voornaamste zorg is nu om de eerste van de maandelijks terugkerende lijst samen te stellen Zelf heeft ze alvast het aantal files, veroorzaakt door wegwer ken, in de maand mei geregi streerd. Volgens de meldin gen van de Rijksverkeers- dienst van de politie kwamen er in totaal 260 opstoppingen van minstens twee kilometer lengte voor. Daarvan werden er 92 (ruim 35 procent) ver oorzaakt door wegwerken Vol ongeduld zit Roscam Ab bing op zyn kantoor in Leid- schendam (Westvlietweg 118. telefoon 070-992720) te wach ten op automobilisten, die de nieuwe lust willen aanvullen ALPHEN AAN DEN RIJN - Aan de Christelijke Scholengemeenschap "Oude Rijn" zijn geslaagd voor het Middelbaar Huishoud- en Nijverheids onderwijs: Afdeling Kinderverzorging/jeugdver- zorging (KV/JV), 2-jarig: C. Blijleven, T. Blijleven, K. de Brum, E. Fransen. C. de Jong. Y. Könst, K. Kooy, C. van Leeuwen, R. Lieuwes, J. Mail- paard, R. de Pater, N. Snel, Z. Tuinen- burg, M. Valentijn, A. Vergeer, F. Verha- ge. C. Vermey, M. vonk, H. Westerduin, I. Westerduin, J. v.d. Berg, C. Bezemer, W. Blakenburg, W. Bos, S. Elema. L. Knetsch, J. van Leeuwen, W. Leliveld, Y. v.d. Neut, Y. Schellingerhout, T. Ver burg, L. Vertegaal. M. van Woudenberg, E. Wijsman, J. van Zwieten. Afdeling Interim Algemene Schakel opleiding (INAS), 2-jarig: R. van den Berg, N. van Duuren, H. van Dijk, I. Finnema, A. Herr, A. Hoekstra, J. Kastelein, M. Kootstra, J. v.d. Kooy, J. Kroon, J. van Lint, G. van Noort, A. Rietveld, M. Schuller, A. v.d. Weerd. Afdeling Mode Kleding (Kostuum naaien), 2-jarig: W. Fennema, A. van Harskamp, R.. de Jong, I. de Jonge, D. de Lange. S. Latua- nuwy, G. van Leeuwen, A. Niesing, G. de Wit. Totaal geslaagd 59 leerlingen, van wie 6 na herkansing. Vier kandidaten moes ten worden afgewezen. LEIDEN/NOORDWIJK/KATW1JK Aan de dag- avondscholengemeen schap zijn geslaagd voor het diploma VWO: P. Akerboom, F. v.d. Berg, A. Bontje, H. Bouwens-Slagter, M. van Bulck-Schols, J. Frans, K. van Gogh, I. Harteveld, R. v.d. Hoeven, C. v.d. Klein-Boereboom, C. de Koning, J. v.d. Kreek, M. Labbé- Koopman, H. van Leeuwen, J. van Luik, J. v.d. Meer-v.d. Zwet, A. v.d. Meij. C. Osselton, J. v.d. Plas. M. Stork, P. Uljé. C. Verhoeve-v.d. Maat, J. Versteegh. H. Dingemanse-Pieterse, M. Evers-v.d. Harst, L. v.d. Heden. C. Luiten-van Wijk, L. Nagtegaal-Tchou, G. Ottes- Schoots, I. Pellegrom-Dijkhuijspn, A. Plai\je, M. Schrama-Steenbergen. E. Spronsen, M. van Ulden-Waaijers. M. Verhoog-v.d. Meer, R. Broere, N. Dam- Kok, B. Ditmars, M. Djekova, C. Dube- laar, A. Kreft-e.v. Durieux, D. Lechte- Jape, C. van Oudshoom, J. Selier, M. Tasseron, M. Tjalma, G. Ultee-Uittenbo- gaard, H. Valk-Bol, E. Wondergem. Geslaagd voor één of meer certificaten VWO: J Ammerlaan, J. Arts-van Riet, P. Bi- lius, E. Blokland. C. Broekhoven. R. den Dubbelden. P. van Elk, R. Felkers-Deel- man, J. v.d. Geest-Goddijn. M. van 't Ge loof, J. George-Bouwman, M. de Hoog, P. de Keizer, P. Klaren-Lagerwerf. J. Kok-Bosch, J. Marijnis, A. Meerpoel- Kamerling, H. Ooms-Woudstra, W. v.d. Poel, E. van Riet-Roodenburg, L. Ver- hart, E. Verheul, L. Verhoog, H. Zadel- hoff, M. Zeijst-van Winden, D. Adema- Martijn, M. Beijersbergen. M Jonge- rius, H. Kreft-Kraaijenoord, I. Pelle- grom-Dijkhuisen, H. Viets-Rog, J. v.d. Werf-Bennis, C. Wesselius-e v. de Ru. G. Zevenhoven, R. Görtz, J. Meijsen, M. Verséwel de Witt Hamer-v.d. Reep. Geslaagd voor HAVO: A. Aubry-Riezebos. H. Brakxhoofden, E. Droogenbroek, J Eggink. M. de Graaf -van Deuren, J. Hoogland, C. de Jong. F. Robbers, P. Sanberg, G. Uithol. W. Vermeulen, P Volwater. L. Nieveen- Lotz, J. Tol-v.d. Luit. L. Zwaan, F. Dol le, A. Eppink, J. Gordinou de Gouber- ville, W. Maliepaard. G. Moenesar-Girja- sing, J. Spring in 't Veld-de Bruijn, C. v.d. Waals, T. Zierikzee. Geslaagd voor een of meer certificaten HAVO: P. Barnhoorn, C. Berg, H. Conijn, E. Dijkdrent, D Erades-Autsema, A. Fne- sema, G. van Geel-uit den Boogaard, G. v.d. Gugten-van Tol. C. Hajema, A. Her- ruer-Hermans. A. v.d. Hoorn, P van Ho ve. P. Janssen. S. v.d. Lans, J. Mair, T. v.d. Meulen-Utberg. H. Mieremet. A. Polderman, M. v.d. Post, K. Postma. R. de Rooij. A. de Scheemaker, S. Sierag, M. Sjoerds, B Sliggers-ter Wolbeek. J. Sutterland-Vermin. M. v.d. Togt-Jan- son, C. Uljee, E. Vermaak, M. van Wijk, E. Zuydwijk, M. Gouw-van Dun, A. v.d. Heijden-Smale. P. Ligtvoet-Verheijen, C. Vlekke, E. Vooys-Spierenburg, A. Heruer-Verhoeven Geslaagd voor het diploma MAVO: T. Bakker-Kok, R. Beer, P. v.d. Bent, C. Beuk-Boelé. R. Beukenboom, C. Bunt, A. van Duijn, I. Elsgeest-Siecker, C de Groot, I. Guit-Leenderts, A. Haasnoot, J. Habraken, T. Helmus. C. Hou waart, D. Houwaart, K. Kamphorst. G. v.d. Kooy, A. Kraaijenoord, A Kwakernaak. A. Lancel, J. v.d. Made-Huismans. I v.d. Meer, J Nieuwenburg. K. Nieuwen- burg, A. Nieuwenhuis, N. Nieuwenhuis- Knoppert. M. Nieuwstraten, M. Ouwe- hand. T. Paasman-Welle. H. van Poel geest, T. Remmelswaal, G. Roeleven. M. de Ruijter, J T. Turk, J W. Turk. W. Veldman, P. Vlaar, B, v.d. Voort, R. Vos, E. Westra, M. Wilbrods-Brunê, C. van Winsen, G. v.d. Zalm, E. van Beelen- Kok, J. Doorn-Pennings, M. van Meij- gaarden-Mannus, H. Stolwyk-v.d. Berg, J. Vermeij-Augustinus, H. Becker. L. Gougon, C Groenewegen, H. Hulst-For- ster. P. Kabel-Goudswaardt, D van Kan-Schmidt, C. Mallander-van Haaste- ren, L. Massee-v.d. Valk. A. Peschier. R. Roodenburg. A. van Roijen-Kivits. A. Rijsdam-Langerak. M. Sam-Steenvoor- de, J. v.d. Schoor-Roefstra. M. van Vel- zen-v.d. Meer, M. Verkoijen-Bosman, C. Verver-Edelaar, C. v.d Voet, H v.d. Voort-Philippi, W v.d. Vossen. A We- ver-Close. J. Zuyderduijn-Peereboom, J. v.d. Bent, E. Bot-Ponsteen, E. van Duijn-Schuh. N. van Duijvenbode, A. de Gier-Lekkerkerker. D Gravekamp- Joosten. A. Hoek-Smit. M. Jong-van Garderen. G Joosten. J Kromhout-v d. Bent. D v.d. Luijt-de Jong. D Meinin- ger-Houwaard. M. Moens-Zwitser. W Overbeek-Benneker. L. v.d. Plas-van Duijn, J. v.d. Plas-van Velzen, H. Schil- der-de Jong. A. Slootweg-de Graaf, H Voomeman-Tymensen, J Waither- Evers, L. van Biezen-Altenhoff, C. Bou- meester, W. de Bruin-van Veen, M. Era- des-Blikman, M. van Herrewegen-v.d. Kimmenade, A. de Roo, H. Secci-Voitu- ron, H. v.d. Zalm-Doeswijk Geslaagd voor een of meer certificaten MAVO: J. Andela, L. Belt-van Slingerland, W Bil, M. Boot-Hoogesteger. J Cromeen- Hoogeveen, A. van Duivenvoorde. M van Dyk-Spaargaren, N Eveleens- Boomhouwer. M. Franken. C Freke. M Hoogeboom. A. Kannegieter, A de Ko- ning-Termeulen. A. Lancel, A. Langver, M. Lek. A. v d. Lep-Dekkers. B. Loth- mann-Smulders, H v.d. Mey-van Vene- tién, A. Moenngs. J Neervoort. J Parle- vliet, M. Quist. G. Rooijakkers-van Tol, C Rotteveel-v.d. Poel. J. Rijsdijk. J Thijssen, A. Verbeek. C van Vliot-Tette- roo, N. Weeber-de Roode. H. Rykelyk- huizen, J. v.d. Aart, A. v.d. Boogaart- Verhoog, M. Brouwer-Beurse, P Byle- veld-Hoogendam. M Cras-Rijsbergen, H. Delfos-van Klink, C. de l'Ecluse-Ken- ter, J den Elzen-Zuijderwuk. C Gijbels, H. v.d. Heiden-Wesdorp. J. Hollebeek- Verdoold. A. v d Holst. A. Janzen-Pap- ma, M. v.d. Kletersteeg, E. Koerten- Momberg. J. Koppenhol-Lindhout. T Lans-Kortekaas, N. Looman, R v.d. Meer, G. Nolet-de Ruiter. M. Planje-Ser- dijn, J. de Rapper-de Boer, C. v.d. Salm- Roet, C. Schrama-de Moei, A. Sira- Koome, J Terpstra-Damhuis. J Tim merman-Wind, P. Triest. H. van Veen- Rooijakkers, I. op den Velde-Boots, P v.d. Ven-Meijer, A. Versluijs-van Eg- mond. J Verweij-Verlooij. P van Vliet- Zonneveld. J. van Wissen-v.d. Kooij. C van Wissen-van Schaik, M. Alkemade- Verkade, N. Bal-Strietman, A. Bedijn- v.d. Luyt, A. v.d. Berg-Steenvoorden. H de Boer-Ordelman. G v.d. Doel-Lege- maate. R. van Duijn-Hogewoning, C Gonzalez-Turnhout. M. van Meygaar- den-Mannus, J van Rooijen-Willemse. A. van Ruiten-Versteege, B. van Schie- van Rijn, N. Slagter-Vletter, A. Voge- laar-v.d. Wal, G. Warmerdam-Van Pari don, C. Zonneveld-de Haas, M. v.d. Zwan-Klaassen, J van Beelen-Admi- raai, E. Bot-Ponsteen, G van Duyn-van Beelen, T. van Duyn-van Duijn. A van Duyvenbode-van Duijn. A. Duyvenbo- de-Schaap, C. de Grauw-van Zundert, A Gijsen-Terlien, G de Hollander v d Naald. M. Hus-Verweymeren. W Ket- ting-v.d. Boon, L. Kievith-Sehutten- helm, C. Leenen-v.d. Raad. H. Neute boom-de Ridder. T Paauw-Vletter. N. de la Rie-Ouwehand. J Schaap-van Duijn, J. Verhaegh-Biesot. J Vletter. J v.d. Weyden-v.d. Plas. C. Zweers-van Kersbergen. Geslaagd voor het diploma MEAO: J. Boers. A. Netjes, W Steenbeek. W de Vreugd. Geslaagd voor de beoogde certificaten: G. Bekkering. G Beukers, H van Brandwijk, A van Dam-Hoogweg. M v.d. Hoist-Menken. W Pompe, M. Ver brugge-Timmermans. N. Weeber. M. van Kuijk Geslaagd voor enkele, niet alle beoog de certificaten: J Alt. J Henrij, R. Hoogendam, R. Joos ten. A. Kóster, J Kuiperbak H Kui pers. P Lam an. E. Moser. H Oechies. H Rutten. P Verhoog, R. Waals. J. Wens- LEIDEN - Aan de christelijke middel bare technische school lijn geslaagd voorhet diploma BOUWKUNDE: H. Bakker, W v Bemmelen, L. Bou- man, A Bregman, D. v Duvn. E. v Een denburg. H Haring. J Helder, Th. de Jong.G Kleinlugtebcld. G v. Klompen burg. A Koreman. J Kulker, G v Leeu wen. B Maan. J Noorlander. P Opdam. M Rimmelzwaan. J Roeleveld. L. Roodakker. L de Ruiter, J Seller. J v. Tongeren. H. Versluis. C. Vreeburg. J. v.d. Zwart Geslaagd voor het theoretisch gedeel- E Gouma. W Heemskerk. J van Hoorn. P Kwakernaak, E. Lim-A-Po, A. v.d Neut, A. Nijgh, H. v Vliet. Geslaagd voor het diploma WERK TUIGBOUWKUNDE: F. v. Beek, M Beerlage, M. Bergman. N. de Bes, H. Blote. H Bol, E Demmenie, D Francken. F Freriks. B Groenen. N Haasnoot, A. v. Heiningen. B v.d Helm. A de Jong. W Knijnenburg. D. Lam- mers. F Langeveld P. Montanus. D Parlevhet. R. Rooyackers. E. Ruwaard. M. Vahrmeijer, N Valk. P Vuijst. C v Wengerden. G Zwanenburg M Ver burg. L vanEgmond.J vd Wilk.J van Dnel Geslaagd voor het theoretisch gedeel- A. van Dorp, W Kuivenhoven. R. Schel- lingerhout, V.' Geslaagd voor het diploma EI.EK TKOTKCHN1KK (richting energie techniek): J van Ameyde, P Bakker. H Bardel- meijer, J Chin Chan Sen. J Grocne- woud. H. van der Gugten. C. Lanser, J v.in d<-r Lin.ir 11 .in <i. r Mn i.-n II van de Merwe. Chr Oppelaar. B Schmidt. A. van Vliet, J. Z week horst. B van Werkhoven. Geslaagd voor het theoretisch gedeel te: G Burgmeijer, C Verstegen, J Winte- Geslaagd voor het diploma ELEK TROTECHNIEK (richting rlrktroni R Boniboom. H dë Bres. J van Dijk. R. Eleveld. P Guyt. P Gijsman. P Jansen. A. de Kleer. A de Koning. M Lieffenng. E Radder. E van Rheenen, P Schlag- wein, C Snel. P van Vliet. H Warmer Geslaagd voor bet theoretisch gedeel- B Egberts. J van Egmond. F Estanp- pa. J Groeneweg. G Nymeger. C Pas- schier. M Pohlkamp. R Schoneveld. A Vooys. M Winkelman. DEN HAAG - Aan de Pedagogische Academie in Den Haag zijn uit de Leid- se regio geslaagd voor hrt eindexamen volledig bevoegd ONDERWIJZER: M van den Bos, M Schwenke, C van Wijk. J van den Borg. T van Houten, J .in ir I DEN HAAG - Aan de academie voor Lichamelijke Opvoeding in I>en Haag is geslaagd voor de acte K.O. LICH. OEFENING: J Delfos ADVERTENTIE Oude school' en studieboeken zijn geld waard; nieuwe hoeven niet duurte zijn. By de Slegte verkoop je de studieboeken die je niet meer midighcbt (indien niet md«-r dan zo'n 2 jaar) en koop je wat je't volgend studiejaar hebben moet (voor zover Cl meteen mee-. Dóén, nog v< - ir je met vakantie gaat V De Slegte is een goeie voor studieboeken. Boekhandel J. de Slegte b.v.. Breestraat 73.2311 CJ Leitien, Tel 071-12 2007.

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 11