c "Ik kan nog wel twee jaar mee" Regen speelt Austin en Jaeger in kaart Tennissers zien uit naar langer toernooiseizoen Rossi in conflict Engeland-W-Duitsland roept sentimenten op met pers Uitsl FC Amsterdam kan teruglieer vergeten Drietal Die Leythe naar Wenen Sport DINSDAG 29 JUNI 1982 BARCELONA (GPD) - Op weg naar de honderd interlands is record-international Ruud Krol niet geremd door eigen onwil om verder te gaan, maar door een rotsblok, op zijn pad geworpen door bondscoach Kees Rijvers. Drie weken terug nodigde de technische leider van de voetbalbond zijn aanvoerder uit voor een gesprek in het Amsterdamse Crest Hotel, waar hij de import-Napoli- taan meedeelde verder geen beroep meer op hem te willen doen. „Ik heb Rijvers twintig minu ten aangehoord en ben weg gegaan zonder weerwoord te geven. Waarom ik afgeschre ven ben is me niet helemaal duidelijk geworden. Hij zag het met mij in ieder geval niet meer zitten, ik kon mijn me despelers niet meer naar de middenlijn brengen", zegt Krol in Barcelona, waar hij stukjes schrijvend voor een Italiaanse krant en vakantie vierend de laatste twee we ken van het wereldkam pioenschap meemaakt. Rijvers heeft de eerste steen ge worpen, nadat hij uit eerdere gesprekken met zijn aanvoer der, zijn spel tegen Engeland en Schotland en de reacties van Krol na die wedstrijden, Ruud Krol rekende nog niet op een afscheid overduidelijk begreep dat zij tactisch niet op dezelfde lijn zaten. Het initiatief tot ont binding van het door de bot sende gedachten bekoelde verhouding werd door Rij vers genomen. „Honderd interlands had ik best leuk gevonden", bekent de uitgebrulde Orapje-leeuw. „Zoals ik me nu voel was het haalbaar geweest. Ik denk dat ik nog wel twee jaar mee kan, natuurlijk niet op de ma nier zoals Rijvers wilde dat ik voetbalde. De kwalificatie wedstrijden voor het Euro pees kampioenschap, ja daar had ik toch wel een beetje op gerekend". Ruud Krol debuteerde novem ber 1969 tegen Engeland en verloor daar, zo weet hij zich te herinneren, via een doel punt van Gordon Bell met 1- 0. In 1977 voetbalde hij op Wembley tegen de Britten voor de eerste maal als laatste man (2-0 winst door doelpun ten van Jan Peters) en eind mei 1982 speelde hij tegen de zelfde opponent en op dezelf de plaats zijn laatste inter land. Nu rest waarschijnlijk nog een 83e optreden in dienst van de voetbalbond, zijn afscheidswedstrijd in april tegen Zweden. De laatste kwalificatiewed strijd voor het wereldkam pioenschap tegen Frankrijk was de 80e voor Ruud Krol. Het lag in de lijn der ver wachting dat het zijn laatste was. De libero had nog wel ambitie, maar de dwarse technische leider van de voetbalbond verklaarde dat spelers boven de dertig met kop en schouders boven de jongere concurrentie moes ten uitsteken wilden ze nog in aanmerking komen voor het nationale team. Dat ge voegd bij Rijvers' voorkeur voor spelers in Nederlandse dienst, maakte duidelijk dat de eerste international die Puck van Heel achterhaalde op 80 zou blijven steken. Voor de oefenwedstrijd tegen Schotland bleek dat Rijvers' verjongingskuur voor de ve teraan in het gezelschap nau welijks gevolgen had. Ruud Krol speelde zijn 81e anders dan hij gewend was. Rijvers verwachtte van hem dat hij vóór de laatste linie ging spe len en meer aanvallende im pulsen zou geven. Jan Zwartkruis had tijdens het Europees kampioenschap zijn libero ook eens met die opdracht het veld inge stuurd. in het duel tegen de Grieken. Hij concludeerde na 90 minuten dat Krol zo spe lend niet in beste doen was. De hernieuwde poging in Schotland gaf aanpassings problemen, want in het Ita liaanse voetbal werkte de or ganisator van de defensie ver achter zijn drie medeverdedi gers. De eerste helft kwam hij nauwelijks over de midden lijn, maar na corrigerend op treden van Rijvers halverwe ge trok hij meer op avontuur en na afloop toonde de coach zich redelijk tevreden over zijn optreden. Tegen Griekenland ontbrak Krol, en tegen Engeland op Wembley moest hij zo onge veer middenvelder spelen. Daar botste het tweetal fa taal. De opstomende laatste verdediger voelde dat hij geen vat op het spel kreeg en weggetikt werd door het En gelse middenveld. „De nacht na het gesprek met Rijvers in Amsterdam heb ik echt niet wakker gelegen. Het plezier dat het voetballen in het Nederlands elftal mij altijd gegeven heeft was de laatste maanden verdwe nen", bekent Krol in Barcelo- Rancunes ten opzichte van Rij vers heeft Krol ongetwijfeld,' uiten doet hij ze niet. „Daar ben ik de man niet naar. Wel neem ik het hem kwalijk dat hij mij in mijn laatste officië le interland niet in mijn ver trouwde rol heeft laten spe len". De KNVB heeft inmiddels de schriftelijke bevestiging van het gesprek tussen Rijvers en Krol naar Napels gestuurd en daarin wordt meegedeeld dat de voetbalbond nader con tact opneemt over de wijze waarop men afscheid wil ne men van zijn record-interna tional. Jan Huybregts: „Het einde van het seizoen '82-'83 spelen we zeer waarschijnlijk een vriendschappelijke inter land in Nederland tegen Zweden. Dat lijkt een ge schikt moment. Maar met Ruud Krol is dat nog niet doorgepraat". MADRID - De laatste keer dat de aartsrivalen Engeland en West-Duits- land in het wereldbekertoernooi voetbal tegenover elkaar stonden was in 1970 te Mexico in de plaats Leon. West-Duitsland versloeg Engeland toen met 3-2 in de verlenging. Dat was een duidelijke revanche voor het verlies dat de Westduitsers vier jaar daarvoor in de finale van de achtste editie van het wereldkampioenschap tegen de Engelsen hadden gele den... ook na een verlenging. De discussie of het schot van Geoff Hurst indertijd wel of niet over de doellijn was gegaan (het "Wembley-doel- punt" werd goedgekeurd) duurt nog immer voort. Zestien jaar na die finale, veertien jaar na de eerste overwinning van West-Duitsland op Engeland (1-0 in Hannover), twaalf jaar na de wed strijd in de kokende hitte van Mexico en vier jaar na de laatste wed strijd die de teams tegen elkaar speelden (West-Duitsland won in 1978 in München met 2-1) ontmoeten beide ploegen elkaar opnieuw in het belangrijkste voetbaltoernooi. "De eerste klap is een daalder waard" gaat zeker op voor Engeland en West-Duitsland, die elkaar vanavond om 21.00 uur ontmoeten in het Bemabeu-stadion in Madrid. De Westduitse coach Jupp Derwall verwacht bepaald geen hartelijke ont vangst voor zijn ploeg, na lange tijd weer met Hansi Müller in de gele deren, in het immense stadion. "We moeten er rekening mee houden dat het voornamelijk Spaanse publiek ons met fluitconcerten binnen haalt", zei hij al kort na het duel met Oostenrijk. Hij twijfelt nog over zijn ploeg. De samenstelling maakt hij pas een uur voor het duel be kend, zoals de reglementen van de FIFA toestaan. Niet alleen vanwege blessures van Stielike en Rummenigge, maar ook omdat hij Greenwood niet al te vroeg wil informeren over de opstelling. Engeland, vrijwel zeker zonder Ke vin Keegan, kan op een sportie vere manier van ontvangst reke nen, al hopen de meeste toe schouwers natuurlijk dat geen van beide ploegen de volgende ronde haalt. Dan immers is Spapje de lachende derde. In totaal speelden West-Duitsland en Engeland achttien keer tegen elkaar, waarvan Engeland elf keer won, West-Duitsland vier keer, en drie wedstrijden gelijk eindigden. West-Duitsland scoorde 22 keer, Engeland kwam tot 49 doelpunten. De vermoedelijke opstellingen zijn: Engeland: Shilton, Mills, Butcher, Thompson en Sansom, Coppell, Robson, Wilkins en Rix, Francis en Mariner. West-Duitsland: Schumacher, Kaltz, Stielike/Hannes, Karl- Heinz Förster en Briegel, Dremmler, Breitner, Müller en Magath, Littbarski/Rummenigge en Hrubesch. Softbaldames werken zich uit de nesten LEIDEN - Het damesteam van soflbalvereniging Volle Bak heeft zich met een riante zege op Wassenaar 4 goeddeels uit de de gradatienesten gewerkt. Er kon gisteravond een 15-5 zege wor den bijgeschreven, terwijl de eer ste competitiewedstrijd tegen Wassenaar nog verloren was ge gaan. Een teken dat Volle Bak de stijgende lijn te pakken heefl. Na de overwinning op Wassenaar, waar Tineke Zuidgeest een groot aandeel in had, vertoeft Volle Bak juist boven de staartgroep van de derde klasse (rayon Den Haag). Extra rustperioden doen geblesseerden goed LONDEN (GPD) - Omdat Wimbledon ook gisteren nat werd gehouden, zal heel wat van het improvisatievermogen van de organisatoren worden gevergd willen zij voorkomen dat voor het tennistoernooi een derde week moet worden uitgetrokken. Voor de Ameri kaanse tennispromotor Mark McCormack zou een dergelijke verlenging een forse strop betekenen. Hij trok immers twee miljoen gulden extra uit voor de tv-rechten van het evenement toen hjj vernam dat de finales op zaterdag en zondag zouden worden ge speeld. RAPPTPT nMA (P.DD\ U7-.r>n»^ BARCELONA (GPD) - Wanneer in het Italiaanse voetbal financië le zaken aan de orde komen, duikt onherroepelijk de naam van Paolo Rossi op. De Italiaanse spitsspeler van Juventus en het nationale elftal, eerder betrok ken geweest bij een omkopings schandaal, is nu weer de hoofdfi guur in de boycot die de Italiaan se WK-spelers hebben uitgevaar digd tegen de Italiaanse sport pers, omdat zij zijn overgegaan tot het publiceren van de bedra gen die per speler tot nu toe zijn verdiend tijdons het wereldkam pioenschap. En dat zijn nogal forse bedragen: 90.000 gulden de man voor het bereiken van het eindtoernooi in Spapje, plus nog eens 50.000 gul den per voetballer omdat het Ita liaanse team erin is geslaagd de tweede ronde van dit WK-toer- nooi te bereiken. Het uitlekken van die inderdaad gigantische bedragen en het openbaar ma ken daarvan in de Italiaanse kranten, heeft in Italië een storm van protest ontketend. Na het publiceren van die bedra gen heeft Paolo Rossi, het initia tief genomen de Italiaanse pers de toegang tot het trainingskamp te weigeren en ook na afloop van de wedstrijden niet langer meer beschikbaar te zullen zijn voor interviews. Alleen coach Bearzot en doelman Zoff hebben zich gedistantieerd van de boycot. Tracey Austin werkt ongewild enige grondoefeningen af, na een val in de partij met Kathy Jordan. De Amerikaanse heeft de nodige trainings achterstand en verklaarde "als het even kan, graag meer te willen oefe nen". Regenpauzes stellen haar volop in de gelegenheid. Heren enkelspel: Tweede ronde: Roscoe Tanner (Vst)-Fritz Bühning (Vst) 6-3. 6-3. 6-7. 6-4; Tomas Smid (Tsj>- Bernard Fritz (Fra) 6-4, 6-4, 6-3; John Fitzgerald (Aus)-Dick Stockton (Vst) 6- 4, 6-3, 6-1; Mark Edmondson (Aus)-Joao Soares (Bra) 6-3,7-5, 6-3; Ramesh Krish- nan (Ind)-David Dowlen (Vst) 6-4, 7-5, 6- U; Vijay Amritraj (Ind)-Pascal Portes (Fra) 6-2, 6-3, 6-2; Stanislav Birner (Tsj)- Claudio Panatta (Ita) 6-4, 3-6, 3-6, 6-1,6- 4; Nick Saviano (Vst)-Brian Gottfrid (Vst) 6-7. 6-7, 7-5,6-4,6-1Brian Teacher (V st )-Rod Frawley (Aus) 7-5,6-3,4-6,6-3; Chris Johnstone (Aus)-Jay Lapidus (Vst) 6-2, 6-7, 6-4, 6-4; Marcos Hocevar (Bra)-Francisco Gonzales (Vst) 7-6, 4-6, 7-6, 7-6; Russell Simpson (Nw-Zee)- Chip Hooper (Vst) 6-3, 1-6, 6-3, 6-7, 11-9; Gene Mayer (Vst)-Brad Drewett (Aus) 6- 7. 6-3, 6-2, 6-1; David Carter (Aus)-Andy Andrews (Vst) 3-6, 7-5, 6-7, 6-3, 9-7. Derde ronde: John McEnroe (Vst)-Lloyd Boume (Vst) 6-2,6-2,6-0; Paul McNamee (Aus)-Kevin Curren (Z-Afr) 7-6, 3-6, 3-6, 6-4, 6-1; Jim my Connors (Vst)-Drew Gitlin (Vst) 6-2, 6-7, 7-5, 7-5. Dames dubbelspel: Eerste ronde: Betty Stöve/Hana Mandlikova (Ned/ Tsj)-Anne White/Sue Mescarin (Vst) 6-2, LONDEN - De uitslagen van de giste ren voor de tenniskampioenschappen van Wimbledon gespeelde partijen: Dames enkelspel: Derde ronde: Andrea Jaeger (Vst)-Rosalyn Fairbank (Z-Afr) 6-3, 7-5; Tracey Austin (Vst)-Ka- thy Jordan 4-6, 6-1, 6-2; Barbara Potter (Vst)-Jane Preyer (Vst) 6-4, 6-4; Anne Smith (Vst)-Corrine Vanier (Fra) 6-3, 6- 2; Sylvia Hanika (Wdl)-Andrea Temes- vari (Hon) 6-2,6-2; Chris Lloyd (Vst)-Ka- te Latham (Vst) 6-1, 6-1; Claudia Kohde (Wdl)-Yvonne Vermaak (Z-Afr) 4-6, 6-0, 9-7; Joann Russell (VsD-Pam Casale (Vst) 1-6, 7-6, 6-4. AMSTERDAM (ANP) - De stich ting betaald voetbal Amsterdam zal niet in beroep gaan tegen de uitspraak van de Utrechtse rechtbank, die de KNVB het recht gaf Amsterdam niet toe te laten tot het betaald voetbal in het nieuwe seizoen '82-'83. Voor zitter Krasenberg zei dat een ho ger beroep te veel tijd zou gaan kosten, waardoor de voorberei ding op de nieuwe competitie tot de onmogelijkheden behoort. Nieuwe acties zijn naar de twee de helft van de volgende compe titie verschoven. Het bestuur van BVO Amsterdam reageerde gistermiddag teleurge- AMSTERDAM - Drie roeiers van Die Leythe behoren tot de selectie voor de senioren- B-kampioenschappen, die over drie weken in Wenen worden gehouden. Ronald Florijn zal uitkomen in de dubbeltwee (met Rienks van "De Zwolsche") terwijl Peter Bongers en Douwe Atsma de stuurmanloze twee voor hun rekening nemen. De rest van de afvaardiging bestaat uit skiffeur Van den Eerenbeemt van RIC en de dames Don kervoort (skif) en Cornet/Van Ettekoven (twee zonder). De erg kleine equipe wordt misschien nog aangevuld met een nog te vormen da- mesdubbeltwee, terwijl wel licht de beide juniorendub- belvieren voor Italië ook in Wenen hun opwachting zul len maken. Over de A-ploeg voor de WK in Luzern kon de Roeibond nog geen definitieve beslissing nemen. Alles draait bij de he- ren om Aegir, dat op de Bos baanregatta over twee weken wil bewijzen van internatio nale allure te zijn. Mislukt dat, dan zal het slagenpaar Hoekstra/Adema weer de twee zonder stuurman opzoe ken. Mogelijke WK-kandi- daat is ook de dubbeltwee Florijn/Rienks. Ook zij zullen eerst kijken hoever de top- ploegen van hen vandaan lig gen. Bij de dames is al zekerheid over de gestuurde vier en de twee zonder Luiting/Donker- voort. Bij de sculsters willen ook de zusjes Hellemans zichzelf nog eens testen in de twee, alvorens eventueel te besluiten verder te gaan in de dubbelvier met Lily Meeu- wisse en Jos Compaan. Het meest in nevelen gehuld is het lichte roeien. Na afloop van de NK wist niemand het meer, moest zelfs Emke zich in de skif nog eens ten over vloede bewijzen in Amster dam en in Essen. Op diezelf de wedstrijden krijgen de boordroeiers ook nog een laatste kans zich te laten zien in de vier zonder (Gyas/Ne- reus/Willem III) en de acht (Laga/Asopos-De Vliet/Thè- ta). Wat betreft de acht hangt het er vanaf of Asopos-coach Koos Lubbe er heil in ziet in twee weken tijd deze ploeg, waarin zijn eigen lichte twee De Bruyn/Van der Steen zit, van internationaal niveau te maken. JAN KLERKS steld op de uitspraak van de Utrechtse rechtbank. Voorzitter Henk Krasenberg betoogde, dat weer bewezen was, dat recht lang niet altijd rechtvaardigheid inhoudt. "De KNVB heeft deze zaak in een bedenkelijke sfeer getrokken. We hebben twee con structieve gesprekken met het sectiebestuur gehad. We hebben gevraagd: als jullie een nieuwe betaalde club in Amsterdam echt niet willen, zeg het dan. Dan kunnen wij deze moeite achter wege laten. Het sectiebestuur heeft dat nooit uitgesproken, maar uit de gehele loop der ge beurtenissen kan ik de zaak moeilijk anders beschouwen". Volgens Krasenberg houdt de voetbalbond er vreemde opvat tingen op na over de gezondma king van het betaalde voetbal. "Werkgelegenheid doet deze he ren niets. Twintig gezinnen leven in onzekerheid, maar de KNVB- bestuurders doen zo iets af met "om zoveel geld gaat het niet". En verder weigert de KNVB een financieel gezonde organisatie op te nemen. Wij hebben op ver zoek van de KNVB zelfs vier ton geboden aan Dé Stoop voor de schuld van 750.000 gulden, die de oude FC Amsterdam aan hem had. We wensten echter een garantie, dat Stoop eventuele nieuw aan het licht te komen schulden voor zijn rekening zou nemen. Die verklaring wilde hij niet geven en vormde een grote belemmering om tot overeen stemming te komen", aldus Kra senberg, die volgens zeggen vol doende sponsors en donateurs achter de hand had om Amster dam het komend seizoen met een exploitatieverlies van 70.000 gulden te laten draaien. Voor de spelers en speelsters be ginnen de vele onderbrekingen te leiden tot de nodige irritatie. Zoals bij de Amerikaan John McEnroe, de nummer een bij de heren, die tijdens zijn partij te gen Lloyd Boume tweemaal voor de regen moest vluchten en pas in derde instantie met 6-2, 6- 2, 6-0 de winst kon opstrijken. „Je weet niet watje overkomt als het het ene moment zonnig is en even later giet. Ik vind trouwens dat er zondag had moeten wor den gespeeld. Maar goed, dat schijnt weer met traditie te ma ken te hebben. Prettig is het niet. Je oefent hier op banen waarop je in de modder staat te springen, terwijl de banen waarop de wed strijden worden gespeeld goed zijn. Die overgang is erg groot". Tot de weinigen die er geen enkel bezwaar tegen zouden hebben als het toernooi langer zou duren dan gepland en eventueel ook niet als het record van 1922, toen drie dagen extra nodig waren, gebroken zou worden, behoren Tracy Austin (19 jaar) en Andrea Jaeger (17), de nummers drie en vier van de wereld bij de dames. Deze Amerikaansen hebben zich dan ook niet of nauwelijks op het toernooi van Wimbledon kunnen voorbereiden, omdat zij worstel den met blessures. Vooral Austin lijkt de dupe te zijn geworden van een keiharde op leiding in de Verenigde Staten. Jarenlang is zij door haar trainer Robert Lansdorp op Spartaanse wijze aangepakt en werden haar ledematen bepaald niet ontzien. Het gevolg is geweest dat Austin begin vorig jaar al enkele maan den rust moest nemen en ook na het vorige Wimbledon-toernooi vier en een halve maand geen racket aanraakte. Topvorm „In de afgelopen achttien maanden ben ik negen maanden gebles seerd geweest. Daarom ben ik al lang blij dat het vanmiddag zo lekker is gegaan", zo liet Austin gisteren na haar winst op Kathy Jordan (4-6, 6-1, 6-2) weten. „Wil ik mijn topvorm bereiken, dan zal ik echter meer partijen moe ten spelen. Als het even kan wil ik ook wat oefenen, zodat ik mijn trainingsachterstand een beetje kan wegwerken". Dat geldt ook voor Jaeger, die on danks haar overwinning op de Zuidafrikaanse Rosalyn Fair bank (6-3, 7-5) alles behalve te vreden was: „Ik heb de laatste tijd niet kunnen trainen op mijn service en dat is vanmiddag wel gebleken. Het ging nu wat beter dan in mijn vorige partij, maar het is nog lang niet wat het moet zijn". Jaeger en Austin hebben tevens met elkaar gemeen dat ze allebei anti-tennis spelen door een wed strijd vrijwel constant vanaf de achterlijn af te werken. Om die reden zou het voor Wimbledon bepaald niet goed zijn als dit tweetal de finale zou halen. Die kans lijkt trouwens klein. Niet al leen omdat ze zich nog niet hon derd procent fit voelen, maar vooral ook omdat Martina Navra- tilova, die wel degelijk aantrek kelijk speelt, tot nu toe een onverslaanbare indruk maakt en nog overtuigender overkomt dan de als tweede geplaatste Chris Lloyd-Evert, die gisteren maar twee games afstond aan Kathy Latham. Jim Connors raakte opnieuw be hoorlijk in de problemen. Na eer der al in moeilijkheden te zijn ge komen tegen de Indiër Vijay Amritraj, ging de Amerikaan in de derde ronde bijna in de fout tegen zijn landgenoot Drew Git lin. Connors, tweede geplaatst achter LONDEN (ANP) - De toernooi- commissie van Wimbledon heeft besloten de partijen in de eerste' twee ronden van het herendub belspel om twee gewonnen sets te laten gaan in plaats van drie zoals normaal. Deze maatregel is genomen om in te lopen op het door de vele regen' ver achter ge raakte speelschema. Zaterdag werd al besloten om twee uur vroeger te beginnen dan gewoon is: om twaalf in plaats van twee McEnroe, won de eerste set met 6-2, maar liep daarna een achter stand op van 5-2. Weliswaar wist hij er nog een verlenging uit te slepen, maar in die tiebreak moest hij de setwinst toch af staan. Na in het begin van de der de reeks opnieuw met een ach terstand te zijn geconfronteerd (0-2), trok Connors ten slotte in het duister met 7-5 en 7-5 alsnog de zege naar zich toe. De als 13e geplaatste Brian Gott fried slaagde daar niet in en moest zich gewonnen geven te gen de Amerikaan Nick Saviano. Chip Hooper, die eerder voor een verrassing had gezorgd tegen de Australiër McNamara, werd nu op zijn beurt uit het toernooi ge zet door de Nieuwzeelander Simpson. LEIDEN - Deze week worden net zoals twee geleden twee tennis toernooien tegelijk georgani seerd. Hoewel het een goede zaak is dat er in het district Lei den veel toernooien zijn, is het de vraag of dat voor alle spelers even interessant is. Het aantal spelers dat regelmatig toernooi en speelt en bij de top behoort is, schommelt rond de zestien, Een gering aantal, dat er in heeft ge resulteerd dat het toernooi van Hazerswoude slechts 8 spelers herbergt terwijl Sassenheim een lijst van 32 spelers heeft. Weliswaar had Hazerswoude vier topspelers meer kunnen hebben, maar Hans Tönjann, Herman en Freek van der Capellen en Hen- ny Koemans, werden geweigerd omdat het viertal zich te laat had laten inschrijven. Op het laatste moment bood de wedstrijdlei ding van Sassenheim hen toen onderdak, waardoor dit tournooi een zeer sterk deelnemersveld kan presenteren. Aangezien er dit seizoen meer dubbele toer nooien zijn zou het een goede zaak zijn als de toernooidirecties eens met elkaar om de tafel gin gen zitten om te praten over een verlenging van het toernooisei zoen. Het voordeel hiervan is dat de spelers langer en elke week goede wedstrijden kunnen spe len, wat ook het spelniveau in Leiden ten goede zal komen. In Sassenheim zijn bij de heren ge plaatst Marco Winter, de kersver se districtskampioen Hans Tön jann, Frans Grimbergen en Her man van der Capellen, terwijl spelers als Anne Jan van der Meer, Robert Jan van der Feen, Freek van der Capellen, Léon Damen en Henny Koemans ook nog meestrijden om de hoogste Bij de dames zijn Ingelise Driehuis en Henny Fehling de grootste kanshebbers. In de herendubbel B wordt een finale verwacht tus sen Freek van der Capellen/Hans Tönjann en Bonno Meddens/ Marco Winter. In Hazerswoude staat Arnold van der Capellen ummer één en Ivar de Jong n. mmer twee. Ivar zal ongetwij feld een goed toernooi draaien, als hij maar speelt zoals door zijn coach is opgedragen. Door het geringe aantal inschrijvingen is hier geen herendubbel, wat voor de B-spelers ongunstig is omdat zij geen Match-punten kunnen behalen. Bij de dames worden Christel Verwoert en Hanneke van der Klis het sterkste geacht met Petra Velzel als gevaarlijke outsider. Ook in de C-categorie is het deelne mersveld door de 'concurrentie strijd' uit elkaar gerukt. Wellicht is dit voor de C-spelers een nog groter nadeel aangezien in deze klasse veel talentvolle jeugdspe lers zitten voor wie het belang rijk is. elke week zware wedstrij den te spelen. Michael van der Berg, nummer twee in Hazers woude, is hiervan de dupe omdat zijn jeugdige concurrenten Kees Heemskerk, René van der Wilk en in Sassenheim acte de présen- ce geven. Districtsfinaliste Patri cia Lafay en Juliët Grimbergen worden hier geacht de finale te spelen. In Hazerswoude zijn dat Thea van der Gunst en Marit Versteegen, ware het niet dat Koudekerkse Marit in de eerste ronde M.Leunissen voor moest laten gaan: 6-3, 3-6, 4-6. Merk waardig is dat Margot van Over loop en Brigit van der Maarel niet geplaatst zijn. In de regel zijn beide meisjes goed voor een toernooizege, in Hazerswoude echter treffen zij elkaar reeds in de tweede ronde. De D-plaatsing is voor menig wedstrijdleiding een lot uit de loterij. Zowel Ha zerswoude als Sassenheim zou den het wat de dames betreft best eens bij het rechte eind kun nen hebben, aangezien Districts- D-kampioene Trees van der Voort respectievelijk Lisse-win- nares Annemarie Jünger de eer ste geplaatsten zijn.

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 10