MancUikova en Cawley falen op Wimbledon 5 0 T Jack Middelburg en Van Duimen "meesterknechten' Brooshooft komt op toeren Roberts vestigt record Marceüa Mesker uitgeschakeld Uitslagen: m\ o? VRIJDAG 25 JUNI 1982 ASSEN - De Amerikaanse 500 cc-coureur Kenny Roberts heeft gisteravond tijdens de training voor de TT-races op het circuit van Drente het absolute ronderecord verbe terd. Tegen het imponeren de decor van 30.000 toe schouwers dook Roberts voor het eerst in de Asser historie onder de 2 minuten en 50 seconden gereden: 2.49.87. Tijdens de middag- training was het record ove rigens ook al gebroken. Toen kwam de Engelsman Barry Sheene tot 2.51.20. In de avonduren raasde Sheene rond in 2.50.41. Lucchinelli Regerend wereldkampioen Lucchinelli stelde hevig te leur. De dit seizoen voor veel geld naar Honda overge stapte Italiaan bleef steken op 2.53.42. Jack Middelburg was bedui dend sneller dan Lucchinelli en liet een tijd van 2.51.31 af drukken. Middelburg staat daarbij voorlopig op een vijfde plaats achter Roberts, Sheene, Uncini en Crosby. Boet van Duimen verging het minder goed. 's Middags handhaafde hij zich met een tijd van 2.55.67 nog goed bij de eerste tien, maar toen hij zich in tegenstelling tot de overige topcoureurs tijdens de avondtrainingen niet wist te verbeteren, zakte de coureur uit Ammerzoden naar de twaalfde plaats. Er volgt nog een gelegenheid voor Van Duimen om te pro beren nog wat op te schui ven. Coureurs in dienst van Uncini en Roberts ASSEN (ANP) De Nederlandse wegracetoppers Jack Middelburg en Boet van Duimen fungeren morgen bij de TT als meesterknechten van de WK-ranglijstaanvoerders Unci ni en Roberts. Middelburg had door toedoen van Franco Uncini al een tijdje de toezeg ging binnen in Assen over de betere 500 cc-machines van het Suzuki-concern te kunnen beschikken. Dinsdagavond kreeg 'Jumping Jack' een betere aanbieding. Middelburg werd toege voegd aan het officiële Japanse fabrieksteam, dat met de tegenvallende resultaten van de toprijder Mamola heeft te kampen. Jack Middelburg rijdt morgen op de Asser TT in dienst i wedstrijden aan zijn fabrieksteam toegevoegd". i de Italiaan Uncini. "Voorlopig ben ik voor drie Dit door Britten geleide fabrieks team bestaat nu uit vier rijders, Mamola, Ferrari. Kawasaki en Middelburg zullen in de reste rende zes voor het wereldkam pioenschap meetellende 500 cc- races voorin moeten koersen om daar de broodnodige steun te verlenen aan Suzukitopper Unci- Middelburg kreeg de beschikking over topmatenaal. "Maar nog niet het nieuwste. Dat heeft Un cini zelf vorige week gekregen. Begrijpelijk", reageert de TT- winnaar van 1980. "Voorlopig ben ik voor drie wedstrijden aan het fabrieksteam toegevoegd. Ik rijd in Nederland, België en Joe goslavië. Ik heb mijn eigen mon teurs, maar de machines krijg ik niet mee naar huis. Die blijven in handen van de Japanners. Na Joegoslavië wordt beslist of ik zelfstandig verder kan", laat Middelburg weten. Boet van Duimen bevindt zich in een soortgelijke situatie als zijn vaderlandse concurrent Middel burg. Een bliksemactie uit het Yamahahoofdkwartier in Am stelveen leidde ertoe dat Van Duimen woensdagmorgen om negen uur een fabneksmaehine kreeg afgeleverd De Nederland se kampioen, die na het terug trekken van sponsor Hordo zijn privémotor niet van de juiste on derdelen kon voorzien en verder weinig gelukkig was met de aan geboden coureursjob van een Italiaans concern, dook zondag weer eens op in het geheugen van drievoudig wereldkampioen Kenny Roberts. Vorig seizoen verleende Boet van Duimen, in het rennerskwartier dik bevriend met Roberts, hand en spandiensten aan de Amen- kaan. In de Asser 500 cc-race van vorig jaar trachtte de Nederlan der bijvoorbeeld de start op te houden om de met een klem mende rem kampende Roberts gelegenheid tot herstel te geven Dergelijke acties was de Amen kaan niet vergeten. Toen vanuit Amstelveen gevraagd werd hoe hij dacht over het plan om de "Square Four"-machine. waar mee hij in maart van dit jaar de Grand Prix van Argentinië won. aan Van Duimen beschikbaar te stellen, was zyn antwoord posi tief. Die verrassende actie, Crosby en Fontan kwamen pas in het bezit van de 500-machines nadat hu meer dan een half miljoen gul den op de Japanse bankrekening hadden overgemaakt, geldt offi cieel voor een wedstrijd. Van Duimen maakte zich woensdag echter niet druk over die zuinige toezegging. "Ik ken de Japan ners. Zij kennen mij. Ik behoef me niet meer te bewijzen Dat heb ik de laatste jaren al genoeg gedaan. Voorlopig telt sleehls Yamaha voor mij. Die andere motor zullen we maar even ver geten". LONDEN (GPD) Wendy Turnbull heeft tegen Marcella Mesker ternau wernood kunnen voorkomen dat zij op Wimbledon in navolging van Hanna Mandlikova en Evonne Cawley-Goolagong op spectaculaire wijze buitenspel is gezet. Nadat de als vijfde geplaatste Mandlikova met 3-6, 6-2, 4-6 was afgevoerd door de Amerikaanse Candy Reynolds en de als zestiende genoteerde Cawley haar rentree op Wimbledon had zien eindi gen in de handen van Zina Garrison (4-6, 2-6), wist Turnbull een derde surprise met veel moeite te voorkomen. De als zesde getipte Australische nam weliswaar dank zij het feit dat Mesker in gedachten wat te laat aan het duel .begon, meteen al een 2-0 voorsprong, maar kon daarna maar moeilijk duidelijk maken dat zij op de wereldrang lijst zo'n veertig plaatsen hoger staat genoteerd. Geprikkeld door de achterstand kwam Mesker zo sterk terug dat zij de schade in de eerste set tot 4-6 wist te beperken en haar tegenstander in de twee de reeks tot een verlenging wist te dwingen die zij uiteindelijk met 7-4 verloor. „Toch heb ik niet echt een kans ge had. Echt tevreden ben ik ook niet. Ik heb niet het gevoel gehad dat ik goed speelde. Ik heb wel veel breekpunten gehad en heel wat games, maar als het er echt om ging heb ik het toch laten af weten. De belangrijkste games heb ik niet kunnen pakken", zo beschouwde Mesker haar partij vol zelfkritiek na. Hoewel Turnbull de laatste tijd als gevolg van haar elleboogblessu re weinig partijen in het enkel spel heeft gespeeld en in East bourne vorige week zelfs hele maal verstek liet gaan (in Parijs werkte ze in ieder geval nog twee van de drie onderdelen af waar bij ze winnaar werd in het ge mengd dubbelspel en tweede werd in het dames-dubbelspel), wekte ze geen moment de indruk dat zij in fysiek opzicht verzwakt is. Ze liep na haar service in bijna alle gevallen meteen op en smashte constant op een manier die haar in het heren-milieu niet zou misstaan. Wel ging zij tot vijfmaal toe in de dubbele fout, maar pas in detweede set wist Mesker daarvan te profiteren. blijven. Pas in de noodzakelijk geworden tiebreak moest zij bij de stand 4-4 afhaken. „Zou ik echt in vorm zijn geweest dan had ik een kans gehad. Nu kon ik niet onder haar druk uitkomen. Ik probeerde te lobben, maar dat lukte niet. Ik kwam eenvoudig niet langs haar", aldus Mesker. Waar Mesker net niet slaagde, daar sloeg de tot gisteren vrijwel on bekende Candy Reynolds wel toe. Deze 17-jarige Amerikaanse (37ste van de wereld), die in Pa rijs in de tweede ronde nog on der het gravel was gestopt door Billie Jean King verscheen na een jaar afwezigheid weer op Wimbledon. Haar honderdste optreden vierde zi., met een overwinning op de Zwitserse Pasquale. Het organisatie-comité schonk King een gedenkbord Inspiratie De enige Nederlandse vertegen woordiger in het enkelspel die zich eerder op de dag nog een uur had voorbereid met bonds coach Fred Hemmes, putte er de inspiratie uit om haar spel hal verwege de tweede set op een ho ger niveau te brengen. Daardoor kon zii tot 6-6 op gelijke hoogte de latere winnares Martina Na- vratilova (1-6, 1-6), zorgde voor een stunt door Hanna Mandliko va uit te schakelen. De door Bet ty Stove gecoachte Wimbledon- finaliste van 1981 verloor in drie sets en was na afloop zo teleurge steld dat zij Wimbledon razend snel verliet zonder haar mening over de wedstrijd te geven. Voor Yvonne Cawley, Wimbledon- winnares in 1971 en 1980, kwam het verlies tegen de donkere Gar rison wat minder hard aan al had ook zij zonder meer verwacht verder te komen dan de tweede omloop die zij dan nog bereikt had dankzij een „bye" in de eer ste ronde. Na de geboorte van haar tweede kind die haar nog geen jaar uit de roulatie heeft kunnen houden heeft zij keihard getraind om zo snel mogelijk te rug te komen. Ze sloeg adviezen van doktoren om zich vooral niet te forceren in de wind en meldde zich in december van het afgelo pen jaar alweer in de halve finale van de open Australische kam pioenschappen in Melbourne. Een succesvol vervolg bleef voor de meest sierlijkste tennisster op Wimbledon echter achterwege omdat Reynolds duidelijk maak te dat zij het niet wil laten bij de 37ste plaats die zij als tiener nu al bereikt heeft. Voor Billie Jean King verliep de come back in Londen heel wat succesvoller. Terug na een jaar te zijn weggeweest zette zij haar honderdste optreden op Wimble don in het dames enkelspel om in een overwinning van 6-4, 6-2 op de Zwitserse Pasquale RBB toch nog in bekerstrijd RIJNSBl'RG - Rijnsburgse Boys zal in het nieuwe voetbalsei zoen alsnog uitkomen in de KNVB-bekercompetitie met be taalde clubs. Het lot was de ver liezend finalist in de strijd om de districtsbokaal gisteren gun stig gezind in Zeist, waar men tot de conclusie was gekomen dat er door het wegvallen van FC Amsterdam nog twee plaat sen 'openstonden'. Daarvoor waren drie kandidaten: TOP, OWIOS en RBB. Het lot wees de laatste twee ploegen als deelnemers aan. Etappewiiist voor Maecliler BERN (ANP) - Neo-prof Ench Maechler heeft het gezicht van de wielersport in Zwitserland in de negende etappe enigszins ge red. Hij zegevierde in Bern, na dat hij en zijn medevluchters Marcel Russenberger en Klaus- Peter Thaler met toestemming van leider Saronni al na 68 kilo meter op avontuur waren ge gaan Met nog één etappe voor de boeg is de ronde zo goed als beslist Theo de Rooy en zijn ploeggeno ten hebben in de voorlaatste nt geen aanval ondernomen op de leiderspositie van Saronni Ook in de laatste etappe is de kans ge ring. dat de ploeg Godefroot in de ronde alsnog tOttlMt De Fransman Bernard Val), t h. n gisteren de achttiende Ronde van de Aude op zijn naam ge bracht In de slotetappe. Carcas sonne - Carcasonne over 184 ki lometer. bleef de 28-jarige cou reur uit de ploeg van Crepel ge makkelijk overeind De Deen Anderson won de laatste rit. Joop Zoetemelk eindigde als tiende (op acht seconden) in het klassement Damesenkelspel, eerste ronde: Susan Leo (Aus) - Claudia Monteiro (Bra) 7-5 4-6 7-5; Kate Latham (Vst) - Ann Kiyomura (Vst) 6-4 6-7 6-0; Ma- nuela Malejeva (Bul) - Vicki Nelson (Vst) 2-6 6-4 6-4; Kim Steinmetz (Vst) - Peanut Louie (Vst) 4-6 6-3 7-5; Nancy Yeargin (Vst) - Iva Budarova (Tsj) 7-5 4-6 7-5; Claudia Kohde (Wdl) - Jebbie Jevans (Gbr) 6-1 6-3; Andrea Temesvari (Hon) - Diane Desfor (Vst) 7-6 7-6; Sabina Sim- monds (Ita) - Kim Sands (Vst) 6-1 6- 2; Petra Delhees (Zwi) - Kate Bras her (Gbr) 6-4 6-2; Kathy Jordon (Vst) - Lisa Bonder (Vst) 6-3 6-3; Barbara Hallquist (Vst) - Jenny Klitch (Vst) 7-6 6-3. Tweede ronde: Martina Navratilova (Vst) - Beth Norton (Vst) 6-3 6-3, Zina Garrison Lightbody (Gbr) 6-0 6-4; Marjorie Blackwood (Can) - Virginia Wade (Gbr) 7-6 7-5; Billie Jean King (Vst) - Claudia Pasquale (Zwi) 6-3 6-2; Can dy Reynolds (Vst) - Hana Mandliko va (Tsj) 6-3 2-6 6-4, Bettina Bunge (Wdl) Leslie Allen (Vst) 6-3 7-5; Ta nya Harford (Zaf) - Elizabeth Gor don (Zaf) 6-4 6-2; Sylvia Hanika (Wdl) - Paula Smith (Vst) 6-2 6-4, Pam Shnver (Vst) - Kim Jones (Gbr) 6-1 6-1; Jo Ann Russel (Vst) - Mima Jausovec (Jsl) 6-7 6-3 7-5; Andrea Jaeger (Vst) - Duk Hee Lee (Zdkor) 4-6 6-4 7-5; Pat Medrado (Bra) - Eva Pfaff (Wdl) 6-3 7-6; Wendy Turnbull (Aus) - Marcella Mesker (Ned) 6-4 6- 6 (7-4); Lucia Romanov (Roe) - Anne Hobbs (Gbr) 3-6 6-1 7-5 Ann White (Vst) - Anne Minter (Aus) 7-5 6-3. Tracy Austin (Vst) - Alycia Moulton (Vst) 6-4 7-5. Herenenkelspel, eerste ronde: Leo Palin (Fin) - Craig Miller (Aus) 3-6 6-2 7-6 4-6 6-4, Hank Pfister (Vst) - Mel Purccll (Vst) 6-2 6-3 6-4; David Bowlen (Vst) - Joachim Nystroem (Zwe) 6-3 3-6 6-1 6-3; Tom Gullikson (Vst) - Jeremy Bates (Gbr) 6-4 6-4 6- 3; Stefan Simonsson (Zwe) - Bill Scanlon (Vst) 7-5 6-4 6-1Marcos Ho- cevar (Bra) - Steve Krulevitz (Vst) 6- 4 6-2 6-3; Tomas Smid (Tsj) - Ri chard Lewis (Gbr) 6-3 7-6 6-0; Paul McNamee (Aus) - Matt Doyle (Vst) 5-7 6-3 7-6 7-6; Bob Lutz (Vst) Richard Mever (Vst) 2-6 6-3 6-2 6-7 6-4; Jay Lapidus (Vst) - Zoltan Ku- harsky (Hon) 6-3 5-7 6-3 6-0; Chris Lewis (Nwz) - Julio Goes (Bra) 6-2 6-3 6-2, Vijay Amritraj (Ind) - Jeff Borowiak (Vst) 6-7 4-6 6-3 6-4 6-3, John Fitzgerald (Aus) - Jin Granat (Tsj) 6-2 7-6 6-4, Bernard Fritz (Fra) - Sergio Casal (Spa) 6-2 7-5 4-6 6-7 6-3, Rod Frawley (Aus) - Pat Dupré (Vst) 6-7 6-3 7-6 6-3, Larry Stefanki (Vst) - Alejandro Cortes (Col) 6-4 6-2 6-1, Brian Teacher (Vst) Schlomo Glickstein (Isr) 3-6 7-6 6-4 4-6 6-2, Peter Elter (Wdl) - Chris Dunk (Vst) 6-4 7-6 6-3; Brad Drewett (Aus) - Pe ter Doohan (Aus) 7-6 6-2 6-4. Eric Fromm (Vst) - Syd Ball (Aus) 6-4 3-6 7-6 6-2. Schalk van der Merwe (Zaf) - Terry Moor (Vst) 6-4 6-3 7-6. Joaro Soares (Bra) - Henrik Sundstroem (Zwe) 7-6 6-3 6-2. Tweede ronde: Mats Wilander (Zwe) - Nduka Odi- zor (Nig) 7-6 6-4 6-0, Peter Rennert (Vst) - Jonathan Smith (Gbr) 7-6 7-6 4-6 6-3; Gene Mayer (Vst) - Colin Dowdeswell (Zim) 6-2 6-4 6-2, Drew Gitlin (Vst) - Thierry Tulasne (Fra) 6-3 6-4 6-2, Brian Gottfried (Vst) - Nick Saviano (Vst) 7-6 7-6 5-7 afge broken wegens duisternis Jimmy Connors (Vst) John Alexander (Aus) 6-3 4-6 6-1 7-6 LEIDEN - Na vier dagen districts- kampioenschappen hebben drie geplaatste spelers in B het veld moeten ruimen. Erik-Jan Schreuder en Joost van Leeu wen traden in het voetspoor van Henny Koemans, die op de ope ningszondag al aan de kant werd gezet. Erik-Jan Schreuder werd uitge schakeld door Jan Pieter Hop, die met goed aanvallend tennis zijn Noordwijkse opponent goed onder druk hield: 6-4, 7—5. Ar nold van der Capellen won op zijn beurt weer van Hop en zit nu bij de laatste acht. Dat geldt ook voor Mannus Brooshooft. die een stijgende vorm aan de dag legde in zijn partyen tegen Roy Mooyman en Har Meier Tegen Mooyman had hij nog twee lange sets nodig, maar Meier werden slechts twee games gegund: 6-2, 6-0. Ook de als zevende geplaatste Joost van Leeuwen werd aan de kant geschoven. Te vroeg dacht hij de party tegen Hans Ekker in zijn zak te hebben, maar die werkte in de eerste reeks drie setpoints weg en slaagde er ook in de beslissende derde set in Van Leeuwen uit z'n spel te ha len: 7-6, 3-6, 6-2 Herman van der Capellen had in de eerste set geen enkel verweer te gen het sterke spel van Charlie Asselbergs. De TE AN-speler kon de zuiverheid in de tweede set niet vasthouden, waarna de par ty wegens de duisternis werd af gebroken: 6-3, 4-6. Een dag la ter werd de partij voortgezet. Het werd een bewogen laatste set, waarin eerst Van der Capellen van de baan wilde stappen, toen een belangryk punt in zyn na deel werd gescoord en vervol gens Asselbergs ermee op wilde houden, toen de umpire oordeel de. dat de bal niet via de net- band. maar door het net werd ge speeld De set werd uiteindelijk toch uitgespeeld en door Her man van der Capellen met 7-5 gewonnen. Bij de vrouwen in B zyn er nog geen verrassingen te noteren. In- gelise Driehuis stond vier games af aan Jolly Drok en ook Jacque- lien van Wyk en Maryke Guyt liepen vry simpel door naar de volgende ronde. By de mannen in C vielen ook wat verrassingen. De als zesde geno teerde Michael van der Berg werd door Marc Mellema van OLTC geelimineerd. Rob van Marwyk (vijfde geplaatst) werd door Peter van Paridon uitge schakeld en Frank Liefbroer was snel klaar met de tot dan zeer sterk spelende Cees Heemskerk 6-1, 6-2 Jan van Duin Ml dichtbij een grote verrassing, maar hy liet in de eerste set tegen Stefan Faas dne setpoints onbe nut en verloor. 7—5, 6-4 By de vrouwen in C zorgde Nolly Benmnk voor een daverende verrassing Margot van Overloop leek de winst in de Mdfel RMMB in handen te hebben, maar zij stond een 6—2, 3—6, 5-0 voor sprong af. Nolly Benmnk kwam er een ronde later tegen Winneke den Otter niet aan te pas 6-3. 6-3 Patricia Lafay stoomde door via een driesets overwin ning op Donen van der Feen 3-6. 6-4, 6-4 By de mannen in D zijn al twee kwartfinalisten bekend R. Gru newald schakelde de geplaatste F. Zaalberg uit en E. Schunnga bleek na een lange dnesetter sterker dan W Klyn. Gezin Kortsj noi mag weg GLARIS (AFP) - Mevrouw Bella Kortsjnoi, zoon Igor en de schoonmoeder van de schaakgrootmeester Viktor Kortsjnoi ko men begin juli naar het westen, zo heeft de advocaat van de familie, Alban Brodbeck, tegenover het Franse persbureau AFP verklaard. Brodbeck voegde cr aan toe. dat de datum vaststaat, maar dat die op verzoek van Viktor Kortsjnoi niet aan buitenstaanders wordt vrijgegeven

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 15