Bezwaren blijven tegen komst van twee woonwagens [Le/cfee* agenda, Afspraak over huren Buitenhof geschonden Op Speelweide in Warmond Voorschotense clubs eisen teveel velden Voorschotenaar verzet zich tegen arrestatie WARMOND De vestiging van een woonwagen kampje blijkt ook in War mond niet van een leien dakje te lopen. Evenals in andere gemeenten zijn in Warmond de nodige protesten gekomen tegen de komst van de woonwa genbewoners, terwijl het in deze gemeente toch maar om de plaatsing van twee woonwagens gaat. De bezwaren waren aan vankelijk zeer fel, in de loop van de tijd weliswaar afnemend, maar toch zijn nog een viertal bezwaar schriften overgebleven, waarvan twee duidelijk gericht tegen de vestiging van woonwagens op de Speelweide. De twee andere hebben betrek kin* op "detailzaken", zoals de betrokkenen en de gemeente het omschrijven. Deze laatste in stantie denkt daar dan ook een oplossing voor te vinden. Met de overige twee ligt het moeilij ker, omdat deze zich puur keren tegen de komst van de twee woonwagens. Met de vier bezwaarschriften is er nu eigenlijk opnieuw vertraging opgetreden rond de komst van woonwagenbewoners naar de Speelweide in Warrtiond. De vaststelling van het bestem mingsplan waarin de vestiging van twee woonwagens is opge nomen is verdaagd met drie maanden. De bezwaren zijn voor advies voorgelegd aan de War- mondse stedebouwkundige. Ofschoon het college van burge meester en wethouders nog geen standpunt heeft geformuleerd, in afwachting van het advies, blijkt bij navraag dat van de zijde van de gemeente vastgehouden wordt aan de Speelweide. Al in 1979 liet de gemeente zes plek ken de revue passeren. Na veel wikken en wegen gaf men toen de voorkeur aan de Speelweide, gelegen aan het eind van de Bur gemeester Ketelaerstraat. Vol gens gemeentesecretaris Zoete melk zou het kiezen van een nieuwe standplaats nu weer maanden van procedures vergen en bovendien bestuurlijk niet verantwoord zijn. "Daar komt nog bij datje ervan uit kunt gaan dat je op een andere plaats ook weer bezwaren krijgt". Weerleggen Wat de gemeente nu probeert is de bezwaren weg te nemen, eraan tegemoet te komen of ze te weer leggen. Het wegnemen of het te gemoetkomen aan de bezwaren is waarschijnlijk weggelegd voor die van de stichting Bootjesha ven en van twee omwonenden. De stichting Bootjeshaven wil dat haar droogligplaats voor bo ten niet in het gedrang komt met de aanleg van het woonwagen kamp. Een andere wens is een goede afscheiding tussen het kampje en de haven. Voor de twee omwonenden, die via één bezwaarschrift hun vrees hebben geuit een verbinding vanaf hun terrein over een slootje door de komst van het woonwagenkamp te verliezen, kan volgens Zoetemelk ook een oplossing gevonden worden. Problematischer zal het worden rond de overige twee bezwaar schriften, gericht tegen het neer zetten van woonwagens op de Speelweide. De gemeente zal ze proberen te weerleggen en ze hoogstwaarschijnlijk ongegrond verklaren. Zoetemelk: "Het gaat om een afweging van belangen en we zijn van mening dat het kampje daar moet komen. De ge meente zal zich uiterst sterk ma ken om het daar gerealiseerd te krijgen". Eén van de bezwarenmakers is de stichting Zuidhollands Land schap, eigenaresse van het naast de Speelweide gelegen Bos van Krantz (waarin het Huis te War mond ligt). Deze instelling ver bindt de komst van woonwagen- DONDERDAG 24 JUNI 19^ De Speelweide in Warmond, waar in de nabije toekomst volgens de plannen van de gemeente twee i gens moeten komen. bewoners met de komst van een autosloperij en schroothopen. "Er ontstaat dan een verontreini ging door bezigheden die de mensen in een woonwagenkamp veelal uitoefenen. Over het alge meen zijn het mensen die zich bezighouden met autowrakken, die ze opslaan, er onderdelen uit halen. Het kampje ligt pal naast ons terrein en wij zijn bang dat er een verontreiniging van het mi lieu optreedt", aldus de heer Smits, van de in Rotterdam ge vestigde stichting. Hij zegt het verder wel begrijpelijk te vinden "dat deze mensen ook wat om handen moeten hebben voor hun inkomsten". Beloftes Van eventuele afspraken over de komst van een autosloop of schroothoop waaraan de stich ting denkt, verwacht Smits niet veel. "We hebben wel ervaringen dat beloftes vaak niet nageko men worden. Wij zien ze liever niet dan wel komen op die plek". De stichting is ook van mening dat de nieuwe bestemming van het terrein niet voldoet aan die wel ke opgenomen is in het streek plan Zuid-Holland-west. Daarin is het betreffende terrein aange wezen voor dagrecreatie. "Het streekplan zou richtinggevend moeten zijn voor de bestem mingsplannen van de gemeen te", zo vindt Smits, namens de stichting. Mocht de gemeente af wijzend reageren op het bezwaar dan zal de stichting zich nog be raden hoe en of men eigenlijk verder moet gaan. De vierde bezwarenmaker, een omwonende, wil buiten de publi citeit blijven, wijzend op met veel kritiek overladen voorgan gers die bezwaren hadden ge maakt. "Ik wil geen verdachtma kingen naar buiten toe. Ik blijf er liever buiten. Ik begrijp ook wel dat er een plaats gevonden moet worden voor de woonwagenbe woners, maar liever niet hier". Dat en de opmerking "dat ieder een toch begrijpt dat de waarde van de huizen zal dalen met de komst van de woonwagenbewo ners" is het enige wat hij wil zeg gen. Al met al vindt Zoetemelk het aan tal bezwaren nogal meevallen, met name gezien de heftige reac ties in het verleden. Toen bekend werd dat de Speelweide inge richt zou worden voor een woon wagenkamp begonnen gelijk ac ties van omwonenden. Van 150 geênqueteerden reageerden 74 negatief op de komst van de woonwagenbewoners. Boven dien plaatsten twee Warmonders advertenties in het huis-aan- huisblad gericht tegen de komst van de woonwagenbewoners naar die plaats. Zij noemden "het funest voor de omgeving en de omwonenden". Gesproken werd over de woonwagenbewoners als "een groep mensen die ervoor kiest niet te worden gëntegreerd in de maatschappij". Zij verwe zen naar vele moeilijkheden rond woonwagenkampen elders in het land en een verscherping van het toezicht in verband met de criminaliteit van de bewoners van dergelijke kampen. De advertenties en de acties van beiden wekten nogal' wat woede bij andere Warmonders en wer den als discrimenerend en kwetsend voor de woonwagen bewoners ervaren. Uiteindelijk verkocht één van de twee zijn huis, direct gelegen tegenover de Speelweide en verhuisde naar België. Als reden voor de verhui zing gaf hij aan de gemeente de komst van de woonwagenbewo ners op. Geen van beiden is trou wens betrokken bij de huidige bezwaarschriften. CHARLES LENNARTZ Wassenaarse man krijgt koninklijke onderscheiding WASSENAAR - Ir. J.W. de Korver (61) uit Wassenaar heeft gister middag van de directeur-gene raal van het ministerie van eco nomische zaken de koninklijke onderscheiding Ridder in de Or de van de Nederlandse Leeuw gekregen (zie foto). De Korver kreeg die onderscheiding voor het vele werk wat hij heeft ver richt op het gebied van gas- en olieboringen in de hele wereld. De Korver was onder andere de man die de Nederlands-Indone sische aardolie maatschappij "Pertamina" opbouwde. In 1965 kwam hij in dienst bij de Staatstoezicht op de Mijnen, waar hij in 1976 inspecteur-gene raal (de hoogste baas) werd. De Korver kreeg de onderschei ding tevens voor het werk dat hij verzet had na en in de oorlog. Hij werd met vier mede-studenten in 1941 opgepakt wegens anti-Duit se activiteiten. Na een mislukte ontsnappingspoging naar Enge land in 1942 kwam hij uiteinde lijk terecht in het concentratie kamp Oraniënburg Sachsenhau- Commissie: 'Eventueel huur opzeggen' DONDERDAG Leiden - Rapenburg 100, schrijfavo Amnesty International, 20 uur. Stadhuis - raadscommissies maatschj 20 uur. D Architektenwinkel - Oude Vest 1) kosteloos advies. 17-18 uur. Koorgedeelte Pieterskerk - Prof. H v.d. Hulst. '20 jaar Nederlandse ruin) vaart', 19.30 uur. Welfare-lokaal Rode Kruis - Leidsew 33, Voorschoten, tel. 01717-3309, spret uur voor invaliden, 19-20 uur. H Architektenwinkel - Pieterskerkhof vrij advies, 20-21 uur. Troef - Nooreinde 2a, Werkgro Dienstweigeren, voorlichting en be| leiding dienstweigeren, 20-21.30 uur, 1 216180/149324. Stats jongerencentrum - Haarlemmi straat 73, disco van 20-22.30 uur; vr so V van 15-17 uur Leidse Werkgroep Homoseksualiteil Caeciliastraat 18, open avond, 21-1 uk 't Spoortje - Bernhardkade 40, spree uur hulp- en adviesbureau WAO/WS) 19-20.30 uur, tel. 142505. Buurtwinkel - Haarlemmerstraat 73 spreekuur comité Gasprijsverhogi: NEE. 19-20 uur. I Informatie buro Stichting Internatioii le Werkkampen SIW - Breehuys, Bre straat 19. 16-20 uur. Leiderdorp - Zwembad De Does, zwej vierdaagse, 19.30 uur. Zoeterwoude - gemeentehuis, raadsv< gadering 20 uur. Oegstgeest - gemeentehuis, raadsverg dering 19.30 uur. Warmond - gemeentehuis, raadsverg deimg, 20 uur. Voorschoten - hoorzitting over ligplai sen Kerksloot, 20.30 uur. Lindehoeve - 'Hugo en Jos', muzieko fé, 21.30 uur. APOTHEKEN Leiden - de avond, nacht en zondag dienst van de apotheken in de regio Le den, wordt waargenomen van vr 18 jut tot 25 juni door: Apotheek Tot Hulp der Menschheij Rosmolen 13, tel. 121060; Apothed Voorschoten, Leidseweg 66, tel. 2525. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, t< ten noorden van de Rijn: 134604; tel. U zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - gezonl heidscentrum Florijn 10, tel. 89619 spreekuur ma, woe, vr van 13-13.30 uu 1 Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, t« r.d. Waalslaan, tel. 4641. Burgerlijke stanc Korver nog drie maanden in het kamp gebleven om samen met tien anderen ongeveer achthon derd zwaar zieken te verzorgen. VOORSCHOTEN - Het college van burgemeester en wethou ders van Voorschoten kan de voetbalvereniging Randstad Sport per 1 juli de huur opzeggen van de velden. Daartoe werden B en W gisteravond door de com missie voor sport en recreatie ge machtigd. Aanleiding voor deze zwaarwegen de stap was de mededeling van Randstad Sport, dat ook het ko mende seizoen drie groene vel den en gezamenlijk gebruik van het halfverharde veld nodig zijn. Engelen, vice-voorzitter van de commissie, vond dat Randstad Sport teveel wil hebben. De voet balvereniging SVLV neemt met 42 elftallen deel aan de competi tie en heeft drie groene velden. De voetbalclub Voorschoten vraagt twee groene velden voor 21 elftallen en Randstad Sport vraagt drie velden voor slechts 20 elftallen. De commissie voor sport heeft voor de zaterdag een veld nodig om de golfsport te helpen, die nu twee velden heeft, die naar de sportvereniging Voorschoten Door aannemer en belegger LEIDERDORP - De zeventig huurwoningen die Noorlander Bouw bv wil bouwen in Buiten hof-Oost gaan een kale huur kos ten van meer dan zevenhonderd gulden in de maand "hetgeen tot gevolg zal hebben dat deze wo ningen grotendeels zullen wor den gebouwd voor niet-Leider- dorpse woningzoekenden". Dat schrijft het college in een mede deling aan de gemeenteraad. Op 8 maart besloot de gemeente raad grond te verkopen aan Noorlander Bouw bv voor de bouw van zeventig huurwonin gen. In eerste instantie zouden de woningen in de koopsector worden gebouwd, maar Noorlan der vreesde dat daar niet vol doende belangstelling voor zou zijn. Verder had de aannemer een belegger gevonden die be reid was de woningen te finan cieren zodat ze in de huursector terecht zouden komen. Voor waarde rond de grondverkoop was dat de huur rond de zeshon derd gulden per maand zou ko men te liggen. Voor die huurprijs komt een groot aantal Leider- dorpse woningzoekenden in aan merking. De aannemer kon die huurprijs garanderen. Nog voor de raadsvergadering kwam er een brief van Noorlander waarin hij de garantie terugtrok. De raad LEIDEN - Een 25-jarige man uit Voorschoten verzette zich gistermiddag hevig toen de politie hem wilde aanhouden in de Koornbrugsteeg. Een politicman raakte daarbij gewond aan zijn pols. De man had even tpvoren met een 21-jarige vrouw uit Noord wijk uit een winkel in de Brcestraat enkele kledingstukken gestolen. De vrouw kon ter plekke worden gearresteerd. Zij kon de winkel niet meer verlaten, omdat het personeel de deur inmiddels had afgesloten. ging - schoorvoetend - toch ak koord met de grondverkoop. Op 7 april werd wederom een ge sprek gehouden tussen de ge meente en Noorlander. In dat ge sprek kwam men overeen dat de huurprijs niet hoger zou worden dan circa zevenhonderd gulden. De aannemer ging met deze voorwaarde akkoord, de beleg ger een maand later niet. Op dit moment is er geen enkele ze kerheid dat de woningen snel ge bouwd kunnen worden. Door de bezuinigingen van de rijksover heid is het nog onbekend wan neer de subsidies op de bouw verstrekt worden. Valt de aan vang van de bouw veel later dan zou de huurprijs hoger dan ze venhonderd gulden komen te liggen. En daar ziet het nu naar uit. B en W willen nu om vertraging in de bouw te voorkomen de grond verkoop door te zetten zonder garantie over de huurprijs. Het is overigens maar de vraag of de raad opnieuw akkoord gaat met een dergelijke grondverkoop. In eerste instantie was dat - aarze lend - nog wel het geval, vooral omdat de huurprijs aantrekke lijk was. Die aantrekkelijke huurprijs is nu heel onzeker ge worden. Muziek De 'Q' in de 'Lindehoeve' in Voor schoten doet vanavond weer dienst als muziekcafé. Aanvang half tien. Morgenmiddag van twee tot vijf uur kunnen scho lieren in dit jongerencentrum terecht voor een disco-middag. Om negen uur 's avonds begint een swingavond. Zaterdag en zondag rond de gebruikelijke tijden ook weer disco en zon dagavond is vanaf negen uur het video-café weer geopend. Wippen Na het grote succes van het vorig jaar zijn er zaterdag in Wasse naar weer dde plaatselijke wip- kampioenschappen. De organi satie is in handen van de Wasse naarse Reddingsbrigade. Twee wippen met elk een lengte van veertien meter en een hoogte van twee meter zullen in de Langstraat worden opgesteld. Het gaat erom dat elke ploeg, bestaande uit vier personen in een kwartier zoveel mogelijk probeert te wippen. De voorron den beginnen 's ochtends om tien uur. Zwemmen In zwembad 'de Does' vindt zater dag en zondag een waterpolo- toernooi plaats. Zaterdag be gint men om tien uur en zondag om negen uur. Kindermarkt Bij het winkelcentrum Santhorst, maar morgen een braderie wordt gehouden, is zaterdag een kindermarkt. Vanaf tien uur tot vijf uur. Kerkconcert In de Wassenaarse Dorpskerk wordt zondagavond een kerk concert gegeven door de orga nist Peter van Dijk en het ka merkoor 'Quod Libet' onder lei ding van Ad de Groot. Aanvang gaan. De golfsport telt nu 310 le den, waarvan er 200 in Voorscho ten woonachtig zijn. Er wordt de hele week geoefend op twee groene velden. Omdat SV Voor schoten een zaterdagvereniging is kan de golf die dag de velden niet gebruiken. Volgens de com missie moet de golfsport dan uit wijken naar Randstad Sport, die in hoofdzaak een zondagvereni ging is geworden. De beide aanwezige raadsleden, de dames Van der Kloes (WD) en Breunesse (PvdA) keerden zich tegen de meerderheid van de commissie. Zij menen dat het op zeggen van een contract een veel te ernstige aangelegenheid is. Overleg moet mogelijk zijn en bovendien is de golfsport slechts tijdelijk op het sportveldencom plex 'Adegeest'. De golfsport is in overleg met de provincie voor een oefenbaan op het tracé van de zogenaamde Leidse Baan, tussen Wassenaar en Voorschoten. Ook de dreige menten van de commissie om Randstad Sport niet toe te staan het hoofdveld uit te breiden met een lichtinstallatie en grotere tri bunes verkreeg niet de goedkeu ring van de raadsleden. Wethouder Marselis betoogde dat de commissie er is voor de sport en dat een tekort aan velden eer lijkheid gebied bij de verdeling. Volgens de wethouder wil Rand stad Sport teveel. Het voorstel van de commissie be stuurszaken over vermindering van de presentiegelden voor de commissieleden werd verwor pen. Engelen stelde dat de com missie sport en recreatie erken ning wil voor de werkzaamheden en niet betutteld wil worden over de wijze van vergaderen. Het gaat volgens hem niet om het geld, maar om het principe. Kinderen 'beschoten' LEIDEN - Twee kinderen uit de wijk Zijldonk (Merenwijk) zijn gisteravond geraakt door een ko geltje uit een luchtdrukpistool. Een dertienjarig meisje werd ge troffen in de nek en een achtjarig jongetje in de arm. Toen de poli tie op onderzoek uitging, bleek de schutter een dertienjarige jon gen te zijn, die vanaf het balkon op een boom aan het schieten was. LEIDEN - Ondertrouwd: J. W. Arbouv en J. A. L. van der Meulen; B. Tervoorel en J. C. Holster; F. A. W. van der Krofl en M. van Egmond; F. Beekman en E M. S. Sedoc; D. J. van Weizen en G. J, Kooien; J. L. A. Kruizinga en M. Visser, H. Koops en M. van Lohuizen. Geboren: Avinoam Shmuel, zv. M. j. Brown en J. E. van Vliet; Daan, zv. P. J| M. Turk en L. A. Bokma; Sander, zv. J van Dijk en A. Ouwehand; Janina, dv, G. Ouwehand en H. Günther; Diana Bastiaantje Maria, dv. C. P. Vermeulen en M. Brandt; Taco Willem, zv. W. J, Claas en F. J. Taconis; Mark, zv. A. L Rikkers en J. Wieffering; Dave Francis cus Cornells, zv. Th. H. Zandvliet en M A. T. van der Sta; Remco Pieter Willem zv. A. van Duijn en D. L. A. Spaander man; Engelina Leonie Aletta Frédéri que, dv. L. H. van Houten en E. Ver- donck; Hester Marijke, dv. D. Kappelle en H. C. N. de Vries; Pieter Hendrik, zv. H. van-Vliet en M. A. C. Vletter; Dorie- ne, dv. S. J. Anes en B. H. Pol; Tom, zvf P. C. J. van Aken en M. F. Krom; Gerril Johan, zv. L. C. Glasbergen en E. N. van Egmond; Paulus Frederik Joseph, zv. J. F. J. van Buuren en J. W. L. Nolten; Roeland Rinse, zv. A. H. H. Sluyterman en R. C. Dolstra; Martine Hanna, dv. J. H. P. de Bruijn en J. M. L. E. van Berl; Aart Antonie'; zv. A. H. M. Taminiau en E. J. H. M. Wouters; Marijntje, dv. A. J Vlasveld en M. C. J. Zwetsloot; Susanne Maria, dv. D. van der Bent en A. van Beelen; Marjolein, dv. A. N. van den Ing; dv. E. A. Snellgrove en J. A. Ploeg; Peter Jacob, zv. J. Sonneveld en P. Strang; Danny, zv. P. J. Brouwer en E. C. de Lima Trindade; Ferra, dv. R. van 't Riet en M. W. R. Anemaet; Hoi- Ying, dv. T. W. Chan en X. Song; Den nis, zv. J. Zee en C. Rijnberg; Cornells, zv. C. de Mol en L. Kuijt; Kristel, dv. H. J. Zirkzee en J. C. de Jong; Justin Guy- lian, zv. R. G. Scharff en M. H. Y. M. Tan; Elisabeth Helena, dv. G. van der Vijver en M. H. Post; Patricia Alice Mar garet, dv. J W. van der Vijver en G. H. A. M. Brussee; Eric Johannes Hendri- kus, zv. J. N. J. Alkemade en C. G. P. Grimbergen; Benjamin Corpelis, zv. J. A. A. M. van Hamersveld en M. A. T. Witsenburg; Jorike, dv. F. van der Sluis en T. de Wit; Roeland Dankmar, zv. C. A. A. M. van Winsen en G. P. C. M. van der Meer. Opknapbeurt voor bruggen LEIDEN - De Rijnbrug, Heren- brug, Louisbrug en Turfmarkt- brug krijgen de komende weken een grote onderhoudsbeurt van de gemeente. Het werk begint met het staal-stralen en verven van de Rijnbrug, waarvan ook het beton- en metselwerk zal worden hersteld. Vervolgens worden de Herenbrug, Louis brug en Turfmarktbrug ge straald en geschilderd. Tijdens het werk, dat in totaal zo'n twee maanden in beslag zal nemen, wordt de omgeving van de brug op ongeveer twintig meter af stand met hekken afgezet. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgeversmaatschappij Leldsch Dagblad B V Hoofdkantoor Witte Singel 1. 2311 BG LEIDEN Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Telefoon 071-144941 it ontvangen tel 07M23143 tussen 18 00-19 30 uur (nab^zorgmg na 19.30 uur); zaterdag v vooruitbetaling te voldoen BI) automatische overschn|ving geen abonnementsgelden uitsluitend giro 3203571 t.n.v Damiate Holding BV te Haarlem Kwartaalabonnement 57.35 Per post 79.70 Jaarabonnement 217.90 Per post 307.30 Losse nummers 0,80 Directie. G Koopman Adjunct-hoofdredacteur Voor betaling var\ Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o a in; Bonn. Brussel. Londen. Parijs. Washjnaton, Caïrg, Commentator W F. J. Wirtz I. 071-144941 tst. 722

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 2