CDA neemt motie tegen WD-wethouders terug J 99Gemeente neemt ons niet serieus99 Weidse agenda Commissie: wél vergoeding voor bijwonen vergadering Toch geen afkeuring van Hoge Klei-standpunt -C Wassenaarder krijgt Zilveren Anjer voor schaakactiviteiten Omwonenden supermarkt boos over behandeling bezwaren ,/ÜSf/rk Hoge snelheid in flauwe bocht leidt tot valpartij met motor WASSENAAR "Wij vinden dat het ongenoegen over het gedrag van de twee wethou ders genoeg tot uitdrukking is gekomen en trekken onze motie van afkeuring in". Met deze woorden verdedigde fractieleider Van Rij de wijziging in het CDA-standpunt over de handelwijze van de twee WD-wethouders in het Wassenaarse college. Stad eri rand De WD-wethouders Barning en Dijkstal onthielden tijdens de vorige raadsvergadering op het allerlaatste moment - onder druk van de eigen fractie hun steun aan het bestemmingsplan Hoge Klei, waar woningen moes ten komen. De WD-wethouders handelden toen op een politiek zeer ongebruikelijke manier. De raad had vorig jaar namelijk in meerderheid besloten dit be stemmingsplan te maken. Logi scherwijs zou het college in clusief de WD'ers - het besluit uitvoeren. De handelwijze van de WD was voor het CDA de aanleiding een motie van afkeuring in te dienen. De kleine partijen (uitgezonderd Partij Wassenaar) ondersteun den de motie, maar omdat de opengevallen plaats door het overlijden van het CDA-raadslid Verberne nog niet was opgevuld, staakten de stemmen bij tien voor en tien tegen. Nu - bij de nieuwe stemming - was het CDA weer compleet en zoü de stem ming in het nadeel van de WD- wethouders zijn uitgevallen. De reactie van het CDA was vorige maand furieus. Vooral ook om dat de WD in Wassenaar, vol gens de christen-democraten de woningnood kleineerde. Het te rugtrekken van de motie, gister avond tijdens de raadsvergade ring, verraste daarom vooral de kleinere fracties, die mede-indie- naars waren. Voor hen bleef het als een paal boven water staan dat door het gedrag van de WD- wethouders "de gemeente onbe stuurbaar wordt". Lodder (Partij Wassenaar) kriti seerde het CDA fors. Hij noemde de houding van de christen-de mocraten halfslachtig: "Ik vind het maar een zielige vertoning. U trekt iets in maar neemt niets te rug". De PvdA ging uiteindelijk maar mee met het CDA in haar "her overweging". Het D'66-raadslid Nieuwenhoven weigerde dat: "Ik wil dat er wél gestemd wordt, ondanks dat men op twee ge dachten hinkt". Hij was ook be nieuwd op "wiens verzoek het Lodder (Partij Wassenaar): "Het CDA trekt iets in, maar neemt niets terua". CDA haar motie terugtrok". Nu antwoordde Van Rij dat het slecht "een suggestie" van WD- zijde was geweest. Een suggestie die werd opgevolgd door het CDA. Op de achtergrond spelen daarbij de college-onderhande lingen: die zijn in volle gang en de WD heeft het CDA na de twee zetels verlies niet echt no dig voor dat college. Een aange nomen motie van afkeuring inge diend door het CDA zou die on derhandelingen wel eens kun nen verstoren. AMSTERDAM/WASSENAAR - Dr M.Niemeijer uit Wassenaar heeft vandaag in het paleis op de Dam in Amsterdam uit handen van Prins Bemhard de Zilveren An jer in ontvangst mogen nemen. Deze onderscheiding van het Prins Bernhard-fonds is voor de nu 80-jarige Niemeijer een be kroning op zijn (schaak)werk en mag tevens een erkenning voor zijn publicaties op schaakgebied en voor zijn composities van schaakproblemen heten. Actief schaken deed Niemeijer al leen in zijn jongere jaren. Of schoon geen vooraanstaand par tijschaker speelde hij toch jaren lang een belangrijke rol in de Ne derlandse schaakwereld. Die rol betrof evenwel andere facetten van het schaakspel dan het zui vere partijschaak. De doctor in de rechtsgeleerdheid zag zijn passie voor de competitiesport al snel verdrongen door een voor liefde voor het oplossen en creë- De supermarktgigant wil zijn vesti ging aan de Papelaan gaan uit breiden. Aan de voorkant zou vijf meter worden bijgebouwd, het laden en lossen zou ver plaatst worden naar de achter kant en de hoofdingang\omt na de verbouwing aan de zijkant van het gebouw. De winkel is min of meer aan alle kanten om geven door huizen. Deze bewo ners, achttien in totaal, hebben bezwaren tegen de uitbreiding. Verschillende bezwaren, maar het opvallendst is wel het feit dat ze feilloos denken aan te tonen dat de maten en andere gegevens die in de plannen van het con cern genoemd worden, niet klop pen. "De gemeente gaat ervan uit dat er een juist plan wordt inge diend. Ze controleren het niet", aldus Sloots, één van de be zwaarmakers. De supermarkt is ongeveer veer tien jaar geleden in het dorp van Voorschoten gekomen. Op de plaats waar vroeger bloemenkas sen stonden, later garageboxen, heeft Hoogvliet een supermarkt gerealiseerd van ruim 500 vier kante meters verkoopruimte. "Stapje voor stapje heeft Hoog vliet uitgebreid. Het is als een soort schuur begonnen", zegt Pa pelaan bewóner Van Kampen. Het bedrijf wordt door de omwo nenden als 'grootschalig' om schreven, waar je met je auto voor de deur rijdt, veel bood schappen koopt en dan weer huiswaarts keert. "Het bedrijf is midden in een woongebied gesi tueerd. Dat betekent een grote belasting voor de bewoners die er direct bij betrokken zijn", al dus Van Kampen. Niet correct Binnenhuisarchitect Sloots, die VOORSCHOTEN - De groep bewoners rond de vestiging van supermarkt-gigant Hoogvliet aan de Papelaan in Voorschoten, is niet te spreken over de houding van de Voorschotense gemeente. De omwonenden hebben be zwaren gemaakt tegen de uitbreidingsplannen van Hoogvliet, maar zij hebben het idee dat de gemeente hun bezwaren niet al te serieus neemt. "Kleinerende opmerkingen tegenover de buurt" en "de hoorzitting was niet erg bevredigend" zijn de reacties van enkele bezwaarschrift-indieners na de hoorzitting die vorige week werd gehouden. Een hoorzitting die door de gemeente was georganiseerd en waarbij de om wonenden en de directie van Hoogvliet aanwezig wa ren. Een hoorzitting waar echter geen vertegenwoordi ger van het college van burgemeester en wethouders aanwezig was. Bij de omwonenden kwam deze afwezig heid als 'zeer vreemd' over. ook aan de Papelaan woont, heeft met behulp van tekeningen tijdens de hoorzitting aan de ge meente getracht duidelijk te ma ken dat de maten die het bedrijf noemt, niet correct zijn. Sloots hierover: "Hoogvliet zelf heeft vijf tekeningen ingediend. Twee tekeningen betreffende het par keren en lossen, twee tekeningen betreffende de verbouwing en één met doorsnede's en geve laanzichten. Op de eerste teke ning, die de bestaande toestand aangeeft, staat dat er 670 vierkan te meter is voor het winkelend publiek. Maar bij het narekenen blijkt dit 528 te zijn. Het juiste ge tal. Na de uitbreiding meet de winkel 795 vierkante meter. Dit is een schaalvergroting van 51 percent". Verder is dat het parkeerterrein voor de winkel op de tekeningen van Hoogvliet 94 centimeter te groot is getekend. Een ander punt is dat de bomen die op het parkeerterrein staan, vlak naast elkaar zijn ingetekend. In werkelijkheid is dit niet het ge val. Eén boom staat nagenoeg midden op het rijpad. Frappant is wel dat Hoogvliet in de be schrijving zegt dat de 'bestaande eiken zullen blijven staan". Of hij hiermee deze bomen bedoeld is echter de vraag. Maar helaas zijn dit geen eiken maar wel een lin de en een kastanje. Verder heeft Sloots uitgerekend, met behulp van landelijke richtlijnen betref fende parkeerplaatsen van au to's, dat op het voorparkeerter rein maar liefst negen parkeer plaatsen, op een totaal van 46, te veel zijn ingetekend. Maar dat zijn niet alle fouten in het ingediende plan. Zo heeft Hoog vliet op de vraag of er op het pad naast het bedrijf een 'erfdienst baarheid' is. "neen" geantwoord De smalle doorgang bij Hoogvliet naar de achterkant toe waar het laden en lossen in de toekomst waarschijn lijk zal plaatsvinden. Aan de linkerkant de tuinen van de Papelaan-bewoners. Bij de eerste tuin is duidelijk de omver gereden schutting te zien. In werkelijkheid is er nog wel recht van overpad. Tijdens de hoorzitting verklaarde een woordvoerder van Hoogvliet hierover dat 'daarvoor toch altijd wel een regeling te vinden is'. Overlast Naast het aantonen van onjuisthe den, hebben de omwonenden nog andere bezwaren. Zo zal in de nieuwe situatie al het laden en lossen achter de winkel moeten gaan plaatsvinden. Volgens Sloots vindt dit nu nog voor 75 percent aan de voorkant plaats. De vrachtwagens moeten dan tussen de tuinen van de huizen aan de Papelaan en de winkel rij den om achter het gebouw te ko men. Op de tekening staat een breedte van bijna vier meter aan gegeven. De kleinste doorgang meet echter maar drieëneenhal ve meter. "Die vrachtwagens be ginnen 's ochtends vroeg al met het uitladen. De glasbakken wor den om zeven uur geleegd. De gehele dag door komen de klan ten met de auto's en rijden met die winkelkarretjes. Tussen door komen weer vrachtwagens voor de bevoorrading. De autoradio hard aan en uitlaatgassen". Zo kenschetst Van Kampen de over last die nagenoeg altijd aanwezig De vrachtwagens veroorzaken ech ter ook schade aan de tuinen van de bewoners. Regelmatig wor den schuttingen, afrasteringen en muren door de wagens kapot of omver gereden, doordat de doorgang eigenlijk te nauw is. Toen dit punt tijdens de hoorzit ting aan de orde kwam, zei de voorzitter, ambtenaar Mulder, 'dat deze schade toch verhaald kon worden bij de veroorzaker". Een opmerking die zeker niet door de bewoners in dank werd afgenomen. Maar tijdens die hoorzitting ontstond meer irrita tie tussen de omwonenden en de ambtelijke staf. Opmerking als 'stankoverlast, daarvoor zullen we een ambtenaar sturen met een fijne neus' en 'met deze op merking scoort Hoogvliet één nul' door de voorzitter, gaven de omwonenden de indruk dat de gemeente al partij had gekozen. Van Kampen: "Soms kregen we de indruk dat de objectiviteit niet helemaal honderd percent was. De gemeente moet toch wel haar verantwoordelijkheid waar maken tegenover de bewoners. Je verwacht dat ze de belangen afwegen. De hoorzitting was dan ook niet echt bevredigend. Later werd er wel beter gepraat, maar de vergadering werd niet opti maal geleid". Zeer vreemd vonden de aanwezi gen van de hoorzitting ook dat de voorzitter zei dat het ging om een tijdelijk iets. Er zouden andere plannen zijn. Meer wilde Mulder echter niet mededelen. "Als zij overleg hebben met Hoogvliet, is dat voor de gemeente hun goed recht. Maar als zij zeggen dat er andere plannen zijn, zonder deze bekend te maken bij ons, dan kan je niet blijven verdedigen dat je als gemeente objectief bent", aldus Van Kampen, die verder vindt dat de gemeente in deze te passief handelt. "Ze kun nen er wel degelijk wat aan doen. Stedebouwkundig gezien klop pen de plannen niet, daar moe ten ze wat aandoen" De bewoners zijn echter bang dat Hoogvliet door blijft gaan met zijn uitbreiding. Onlangs kocht het concern het karakteristieke pand op de hoek van de Pape- laan-Veurseweg. Als woonhuis, of voor een sluimerende uitbrei ding van zijn grond? De bewo ners weten het nog niet, ze vre zen wel het ergste. De verwach ting is dat na de zomervakantie het ambtelijk advies over de be zwaarschriften gereed is. Dan zal duidelijk zijn welke belangen de gemeente belangrijker vindt. PAUL VAN DER BURG Yoga VOORSCHOTEN - De leden van gemeentelijke werkgroepen en raadscommissies in Voorschoten moeten elke vergadering geho noreerd krijgen. Wel kan dit op een andere manier gebeuren dan tot nu toe het geval was met het toekennen van presentiegelden. Er moet een geldbedrag worden gereserveerd dat aan het eind van ieder jaar wordt gedeeld door het aantal gemeentelijke werkgroep- en raadscommissie- vergaderingen en het aantal le den dat de vergaderingen heeft bijgewoond. Dit idee kwam gis teren naar voren in de raadscom missie voor welzijnszaken. MOTORSPORT De Amerikaan Brad Lackey heeft de leiding overgenomen van André Malher- be in de strijd onv het wereld kampioenschap 500 cc. Tijdens races in Carlsbad eindigde Lac key in beide manches derde. De Belg Malherbe kwam in de eer ste irianche ten val en brak een scheenbeen. Deze commissie had weinig waar dering voor het voorstel van de commissie bestuurszaken over de aanpassing en begrenzing van presentiegelden. Het voorstel van laatstgenoemde commissie was voor de plenaire vergaderin gen geen honorering te geven, maar wel voor de werkgroepver gaderingen en dan nog maar voor één vergadering per maand. De commissie voor welzijnsza ken vond dit plan gisteravond "een misselijke manier van rede neren, alsof er meer vergaderd zou worden dan nodig zou zijn". De achtergrond van het hele voor stel is een begrenzing van de kos ten van de commissies. Het ad vies van de commissie welzijns zaken kwam uiteindelijk neer op het beschikbaar stellen van een totaalbedrag en dat eerlijk te ver delen. Gisteravond werd ook nog meege deeld dat op de hele sociaal-cul turele plannenmakerij in Voor schoten 40.769 gulden bezuinigd moet worden, omdat de nieuwe geldaanvragen van instellingen en verenigingen begroot worden op 54.893 gulden. Voor het so ciaal-cultureel plan is voor dit jaar 852.772 gulden uitgetrokken. Voor volgend jaar vindt de ge meente een stijging van dit be drag met 14.123 gulden accepta bel. Zoals gezegd ligt de vraag naar fi nanciële tegemoetkomingen echter veel hoger (54.893 gulden). Stijgingen komen voor bij het wijkgerichte werk, het vor- mings- en ontwikkelingswerk en zeer sterk bij de kunstzinnige vorming. Bij dit laatste vraagt al leen al de Vrije Academie Vliet- streek 27.282 gulden meer dan in 1982 Ook de muziekschool Otto Wolt huis vraagt voor 1983 subsidie, die voor dit jaar nog werd afge wezen. Maandagavond wordt er een hoorziting gehouden en daarna zal de commissie zich be raden over de aanpassing van de vraag aan de werkelijkheid. In Leiderdorp is morgenavond een lezing over yoga. Deze wordt gehouden in dde Muzen- hof aan de Engelendaal. Begon nen wordt om negen uur. Muziek In het muziekcafé in de Lindehoe ve in Voorschoten treden don derdagavond Hugo en Jos op. Ritmische folk, country en rock brengen zij vanaf half tien ten gehore. Statentocht naar Dordrecht LEIDEN - De jaarlijkse Staten tocht, een toertocht voor auto mobilisten, voert dit jaar naar het zeshonderdjarige Dordrecht. De tocht wordt maandag 19 juli voor de 29ste maal gehouden. De tocht omvat twaalf steden: Dor drecht, Gouda, Leiden, Haarlem, Alkmaar, Medemblik, Enkhui zen, Hoorn, Monnickendam, Edam, Oudewater en Gorin- chem. Deelnemers kunnen in één van deze steden starten en kunnen naar keuzen of alle twaalf of zes steden afrijden. De inschrijving voor de tocht sluit 25 juni. Inschrijven bij de VW, waar ook meer informatie kan worden verkregen. Burgerlijke stand Overleden: J. Duijverman, geb. 10-9- 1931, man; A. J. van Leeuwen, geb. 26-5- 1909, man; S. E. Lima Costa, geb. 25-9- 1981, vrl.; F. R. Stuart, geb. 22-2-1971, man; A. van der Niet. geb. 31-8-1913. vrl. geh. gew. met J. Prins; B. A. Sminia, geb. 14-10-1929, man; C. Bamhoom, geb. 2-3-1903, man; C. S. M. Ouwerkerk, geb. 13-11-1905, vrl. geh. gew. met W. van der Staaij; B. J. Kaufmann, geb. 30- 10-1919, man; J. A. J. Wassenaar, geb. 29-1-1934, man; W. van der Reijden, geb. 18-10-1899. man; J. T. Rgsdijk, geb. 15- 10-1930. vrl. echtg. van H. M Filbry; J. H. G Wortman, geb. 23-4-1897. man; H. Bemdsen, geb. 10-9-1913, man; W. F. Verbiest, geb. 10-2-1900. man; P. C. Hon- coop, geb. 2-1-1929, man; A. A. van Leeuwen, geb. 28-10-1924, vrl. echtg. van J. N. Kempen; G. Lips, geb. 13-10- 1887, vrL; H. Rhijnsburger, geb. 4-11- 1905, vrl. geh. gew. met H. Peter. Gehuwd: H. A. P. van Polanen en P. E. Tesselhoff; E. D. de Reuver en N. Bosch; A. A. van Mil en A. C. Muusse; H. J. R. Ladan en Y. M. van Aggelen; H. W. Fuchs en M. G. J. Dickhoff; H. J. Hart en I. C. M. Loomans; N. C. Mackaaij en S. Lasschuijt; J. H. Kan en P. L. van Dis- hoeck; J. W. Ort en C. E. Herberts; R. Onderwater en C. G. M. van Rossen berg; A. I. M. Castelein en M. E. Lancel; C. J. N. Slegtenhorst en C. J. Verbeek DINSDAG 22 JUNI 1982 ren van schaakproblemen. Een geheel aparte tak van het schaak spel die een grote creativiteit en een goed gevoel voor logica ver eist. In 1976 bestond zijn oeuvre uit 532 gecomponeerde proble men, voornamelijk twee- en drie- zetten. Hoewel hij het er zelf niet helemaal mee eens was, werd Niemeijer in 1975 door de FIDE (de Wereldschaakbond) be noemd tot "meester van de com positie". Niemeijer was ook één van de oprichters van de Neder landse bond van probleemvrien den. Als auteur publiceerde Niemeijer maar liefst 34 boeken en 43 arti kelen, vcoornamelijk betrekking hebbende op het schaakpro bleem en de historie daarvan. Een heel aparte plaats nam Nie meijer in als verzamelaar van schaakboeken. Hij beperkte zich niet tot het aanleggen van een probleemarchief, maar trachtte in de loop der jaren elk schaak boek dat nog niet tot zijn verza meling behoorde te achterhalen en vervolgens te kopen. Ter uit breiding van zijn collectie nam de gepensioneerd directeur van een verzekeringsbedrijf herhaal delijk complete bibliotheken over. In 1948 schonk Niemeijer zijn, toen uit 7000 boeken be staande collectie, in het geheel aan de Nederlandse Staat met de bedoeling ze een plaats in de Ko ninklijke Bibliotheek te Den Haag te geven. Niemeijer meen de dat het voortbestaan van zijn collectie op die manier beter ver zekerd zou zijn, dan in het geval dat de verzameling particulier bezit zou blijven. Samen met de in de bibliotheek reeds aanwezi ge schaakliteratuur leeft de ver zameling nu voort onder de naam "Bibliotheek Van der Lin- de-Niemeijer". Met de hulp van Niemeijer groeide de verzameling verder aan en be helst ondertussen al bijna 20.000 exemplaren. De schaakboeken collectie is nu vermoedelijk de grootste ter wereld. Reeds eer der, in 1952, werd Niemeijer be noemd tot Ridder in de Orde van de Nederlandsche Leeuw. LEIDERDORP Een motorrijder en zijn passagier, vader (35) en zoon (12), uit Leiden zijn gister avond omstreeks zeven uur bij een val gewond geraakt en in het ziekenhuis opgenomen. De motorrijder reed op de provin ciale weg 5 in Leiderdorp met naar eigen zeggen een snelheid van 120 tot 130 kilometer per uur. Bij het inhalen van een auto ver loor de Leidenaar in een flauwe bocht de macht over het stuur. De motor reed volgens de politie eerst 48 meter door de berm, bot ste tegen de vangrail en kwam nog eens 37 meter verder tot stil stand. Het tweetal miste op een haar na een mast van een ver keerslicht. De vader brak zijn sleutelbeen en kneusde zijn enkel. De verwon dingen van de zoon zijn nog on bekend. De jongen ligt aan een infuus. De politie vermoedt dat de be stuurder alcohol had genuttigd. De motorrijder weigerde in het ziekenhuis elke medewerking aan een fclaastest of bloedproef. DINSDAG Speeltuingebouw Lage Morsweg, infor matie-avond gemeente over herinrich ting Morskade en Bothastraat, 20 uur. Aula BTS - Vondellaan 35, bijeenkomst Leidsche Vereeniging van Postzegel verzamelaars. Kapelzaal K&O-gebouw - film 'II Grido', van Michelangelo Antonioni, 20 uur. Vikingzaal Hotel Nieuw Minerva - open bare lezing Rozekruizers-genootschap met als onderwerp 'Het drama der v ankering in de materie', 20 uur. Werlozen Advies Centrum - Breestraat 19, ma t/m vr van 10-12 uur, tel. 122000. NVSH bibliotheek - Rapenburg 48, NVSH informatiecentrum, geopend op werkdagen van 14-16 uur, dins van 20-21 Stats jongerencentrum - Haarlemmer straat 73, Nederlandse les voor buiten landse jongeren, 19-20.30 uur, aanslui tend soos, muziek of film, woe soos en sport, 15-17 uur. Jongeren Advies Centrum - Caecilia- straat 67, ma t/m vr van 16-22 uur.t el. 126052. Algemene Reclasserings Vereniging - Rijnsburgerweg 167, tel. 156440, bereik baar op werkdagen van 9-17 uur, voor hulp en informatie aan meerderjarigen (vanaf 18 jaar), die door problemen in conflict zijn of dreigen te komen met politie en/of justitie. Vrouwenhuis - Hooigracht 79, café avond, 21-1 uur. Buurtwinkel - Haarlemmerstraat 73b, tel 125736, Werklozen Belangen Vereni ging Leiden adviesbureau, woe van 10- 12 uur. klachten- informatiespreekuur, 19-20 uur. tel. 121139. 't Spoortje - spreekuur vrouwen in de bijstand, woe-ochtend. Leiderdorp - Zwembad De Does, zwem- vierdaagse, 19.30 uur. Voorschoten - De Lindehoeve, fietsdrie daagse, 18 uur. WOENSDAG Terrein Groenoordhal - stuntfestival 20 Stadsbouwhuis - Langegracht: ver- keerscommissie, 15.30 uur. Stadhuis - raadscommissie maatschap pelijke aangelegenheden volksgezond heid en cultuur, 20 uur. Stats jongerencentrum - Haarlemmer straat 73, cursus stijldansen, do soos met films en informatie programma's, 15-17 uur. Jongeren Advies Centrum - Caecilia- straat 67, meisjes-telefoon, 16-22 uur. Buizerdhorst 17 - inL over Baha'i geloof, tel. 213490. Architektenwinkel - Oude Vest 163, kosteloos advies, 17-18 uur. Filmhuis LVC - Breestraat 66, film 'Het vlot Medusa'-Karpo Godina, woe en don, 20 en 22.15 uur. Kapelzaal K&O-gebouw - film kinder film 'Het Toverstokje', 14.30 uur. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit - film 'Der Fangschuss' van Volker Schlöndorff, 21.30 uur. Leiderdorp - zwembad De Does, zwem- vierdaagse, 19.30 uur. Muzenhof - yogalezing, 21 uur. Voorschoten - zwembad Het Wedde, zwemspelen, 9 uur. DONDERDAG Leiden - Rapenburg 100, schrijfavond Amnesty International, 20 uur. Stadhuis - raadscommissies maatschap- 20 u Architektenwinkel - Oude Vest 163, kosteloos advies, 17-18 uur. Koorgedeelte Pieterskerk - Prof. H.C. v.d. Hulst, '20 jaar Nederlandse ruimte vaart', 19.30 uur. Welfare-lokaal Rode Kruis - Leidseweg 33, Voorschoten, tel. 01717-3309, spreek uur voor invaliden, 19-20 uur. Architektenwinkel - Pieterskerkhof 18, vrij advies, 20-21 uur. Troef - Nooreinde 2a, Werkgroep Dienstweigeren, voorlichting en bege leiding dienstweigeren, 20-21.30 uur, tel. 216180/149324. Stats jongerencentrum - Haarlemmer straat 73, disco van 20-22.30 uur; vr soos van 15-17 uur. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit - Caeciliastraat 18, open avond, 21-1 uur. 't Spoortje - Bemhardkade 40, spreek uur hulp- en adviesbureau WAO/WSW, 19-20.30 uur, tel. 142505. Buurtwinkel - Haarlemmerstraat 73b, spreekuur comité Gasprijsverhoging NEE. 19-20 uus Informatie buro Stichting Internationa le Werkkampen SIW - Breehuys, Bree straat 19, 16-20 uur. Leiderdorp - Zwembad De Does, zwem- vierdaagse, 19.30 uur. Zoeterwoude - gemeentehuis, raadsver gadering 20 uur. Oegstgeest - gemeentehuis, raadsverga- deimg, 20 u Voorschoten - hoorzitting over ligplaat sen Kerksloot, 20.30 uur. Lindehoeve - 'Hugo en Jos', muziekca- APOTHEKEN Leiden - de avond, nacht en zondags dienst van de apotheken in de regio Lei den, wordt waargenomen van vr 18 juni tot 25 juni door: Apotheek Tot Hulp der Menschheid, Rosmolen 13, tel. 121060; Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66, tel. 2525. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn: 134604; tel. ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - gezond heidscentrum Florijn 10, tel. 896193, spreekuur ma, woe, vr van 13-13.30 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. LEIDSCH £L DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave Uitgeversmaatschappij Ledsch Dagblad B V Hoofdkantoor Witte Singel 1, 2311 BG LEIDEN Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Telefoon 071-144941 it ontvangen Geen k lef 07M23143 tussen 18 00-19 30 uur (nabpzorging na 19 30 uur), zaterdag v vooruitbetaling te voldoen Bij automatische overschnjving geen abonnementsgelden uitsluitend giro 3203571 l.n.v. Damiate Holding BV te Haarlem Kwartaalabonnement 57.35 Per post 79.70 Jaarabonnement 217.90 Per post 307.30 Losse nummers 0,80 Directie. G Koopman Voor betaling var\ Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o s. in: Bonn, Brussel. Londen, Parijs. Washington, £9'rQ. Commentator W F J Wirtz Redactie stad en randgemeenten M. 071-144941 tsi 222

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 2