McEnroe als 'aardige jongen' 5 q j C "Muis" Honduras brult wéér m Knetemann komt meter tekort tvjÉs Van der Capellen dolt Heemskerk Tarantini geblesseerd ;?v <1 Leidse dubbeltwee snelste in Essen Amerikaan rekent af met zijn verleden Uitslagen Wimbledon Spanning in groep 5 te snijden Sport DINSDAG 22 JUNI 1982 ZARAGOZA (ANP) - De nieuwe ling in groep 5 van de eindronde van het wereldkampioenschap 1982, Honduras, bleek gister avond opnieuw goed voor een verrassing. Na de 1-1 tegen Span je, liep het Middenamerikaanse team met dezelfde cijfers ook Noord-Ierland voor de voeten op de weg naar de tweede ronde: 1- L Daardoor blijft de situatie in deze groep enigszins onoverzichtelijk. Spanje heeft met drie punten de beste uitzichten op de volgende ronde. Noord-Ierland en Hondu ras hebben ieder twee punten. De Joegoslaven, na het gelijke spel (0-0) tegen Noord-Ierland en het verlies (1-2) tegen Spanje, hebben met het ene punt dat ze bezitten alsnog de kans op de tweede ronde. Die kunnen ze be reiken indien ze vrijdag van Hon duras winnen en Noord-Ierland van Spanje verliest. Honduras is onderhand voor zijn mede-groepsleden een "angst- gegner". De Joegoslaven zullen het moeilijk krijgen tegen de ploeg, die als minst gewaardeer de tegenstander aan het toernooi begon. De 15.000 toeschouwers in het "La Romareda" stadion in Zaragoza zagen een wedstrijd, die in een hoog tempo begon en voor beide teams legio kansen opleverde. Honduras zette tegen over het harde werken van Noord-Ierland een grote portie techniek en vlotte combinaties. Toch was het Noord-Ierland dat de score opende. Gerry Armstrong kopte de bal van dichtbij achter de kansloze doelman Arzu. Daar mee zetten de Noordieren de deur naar de tweede ronde wijd open. Honduras antwoordde met gevaarlijke uitvallen. De opval lend sterk spelende spits Figue- roa stelde Pat Jennings, die voor de 92ste keer het doel van Noord- Ierland verdedigde, enkele keren voor problemen, maar ervaren als hij is greep de Noordierse doelman beheerst en goed in. De ene keer dat hij er niet op tijd bij was, haalde Jimmy Nicholl de bal van de lijn. In de tweede helft pakte Honduras het breedte- en dieptespelletje van de Noordieren goed aan. Op het middenveld werden de Noordieren afgebluft. Na een kwartier kregen de spelers uit de "bananen-republiek" loon naar werken. Invaller Laing was pas twee minu ten in het veld (hij verving Nora- les) toen hy van tien meter af stand de bal uit een warrige si tuatie plotsklaps langs doelman Jennings schoof: 1-1. Alsof het een winnende treffer betrof, zo uitgebreid bejubelde zijn ploeg de treffer. In de laatste warme minuten kwam Honduras, dat geen mo ment vanuit een defensieve stel ling opereerde, enkele keren nog gevaarlijk door. Mede door de hitte verflauwden de aanvallen de daden van Noord-Ierland, dat niet meer de kracht kon opbren gen de winnende treffer te force- ALICANTE (ANP) - Voor de komende wedstrijd van morgen tegen El Salvador kan Argentinië niet beschikken over verdedi ger Tarantini en aanvaller Valdano. Beiden zijn geblesseerd. Ta rantini heeft een spierverrekking in zijn linkerdijbeen, Valdano een opgezwollen enkel. Het is aannemelijk dat Olarticoechea en Hernandez de vervangers zijn. De Belgische bondscoach Guy Thijs heeft zijn elftal voor de wedstrijd tegen Hongarije niet veranderd ten opzichte van de (bar slechte) vorige wedstrijd tegen El Salvador. Van der Smis sen en Ceulemans staan weer in de basis. De Hongaarse bonds coach stuurt zoveel mogelijk aanvallers het veld in. Hongarije moet winnen om de tweede ronde te halen. *uerry Armstrong brengt Noord-Ierland. van dichtbij op 1-0. Honduras kwam evenwel terug... Old-soldiers never die... BILBAO (ANP) De Engelse voetbalsupporters hebben zich bijzonder correct gedra gen tijdens het duel tegen de Tsjechen, maar toch werd er een man ernstig gewond van het veld gedragen. Dat was niet de Tsjechische doelman Seman, die een vinger brak, maar een Britse fotograaf, een veteraan van Fleet Street. Monty Fresco viel namelijk in de diepe gracht die rond het veld was aangelegd en kwam daarbij met zijn been terecht in een grote spijker. Met meer dan 40 hechtingen kon hij in de loop van maandag strom pelend op een kruk, maar met zijn fototoestel om zijn nek het ziekenhuis verlaten. Old- soldiers never die, dacht Mon ty. Een fan van Engeland heeft met bijzonder veel genoegen naar het duel tussen zijn land en de Tsjechen gekeken, waarin de Engelsen zich praktisch zeker stelden van spelen in de tweede ronde. Het was de 27-jarige Paul Connell, die tijdens de strijd om de Falklandeilanden was ingedeeld bij het tweede regi ment parachutisten en tij dens de landing licht werd gewond. Zijn regiment schonk hem het ticket, dat een Engelsman aan het regiment ten geschenke had gegeven uit dankbaarheid. Belg Van Calster wint etappe in Ronde van Zwitserland LOCARNO (ANP) - Gerrie Knete mann is er niet in geslaagd de zesde etappe van de Ronde van Zwitserland te winnen. In de rit van Laax naar Locarno over de Lucmanier, een col van de eerste categorie (tweeduizend meter hoog) heeft Knetemann er alles aan gedaan de zege té behalen. Nu mislukte dat, omdat zijn Bel gische medevluchter Guido van Calster op de eindstreep gewoon sneller was. De Zwitser Beat Breu behield de leiding in het al gemeen klassement. Hij zal het echter in het verdere verloop moeten stellen zonder knecht Hubert Seiz, die na een zware val de strijd moest staken. In Locarno wist de Post-brigade opnieuw geen etappezege bin nen te slepen. De door successen verwende equipe heeft dat hard nodig in de aanloop naar de Ron de van Frankrijk, het hoofddoel. Weliswaar presteren Johan van der Velde, Stefan Rooks, Gerrie Knetemann en de Belg Ludo Peeters steeds beter, maar in voorgaande jaren was het de Post-ploeg die de wedstrijden veel meer naar zijn hand kon zet ten. in de zesde rit heeft de ploeg geprobeerd het wedstrijdbeeld te bepalen. Dat lukte tot in de slotfase. Nadat de Lucmanier als scherprechter had opgetreden - slechts 45 renners bleven bijeen - demarreerden de Raleighs in de lange afdaling naar Locarno om beurten. Een kilometer voor het einde onsnapte Knetemann. Hij kreeg evenwel gezelschap van de Belg Van Calster. De in Italiaan se dienst rijdende Van Calster was te machtig in de eindstreep voor Knetemann. Gemakkelijk won hij zijn tweede etappe in de Ronde van Zwitserland, hetgeen tevens zijn tweede seizoenzege betekende. Knetemann had met de zege de stemming in de ploeg kunnen verbeteren. Drie jaar geleden lukte dat wel. Knetemann: "na dat ik gedemarreerd was, kreeg ik Van Calster mee. Die jongen heeft de Ronde van Italië gere den en is in topconditie. Er viel vandaag niet tegen hem te rij den". Uitslag zesde etappe: 1. Guido van Calster (Bel) 141 km. in 3.17,1, 2. Gerrie Knetemann (Ned) z.t., 3. Jean-Marie Grezet (Zwi) op negen, 4. Guiseppe Saronni (Ita) op 20, 5. Julian Gorospe (Spa) op 31, 6. Guiseppe Lanzoni (Ita) op 41, 7. Leonardo Natale (Ita) op 45, 8. Daniel Muller (Zwi) op 1.05, 9. Jostyn Wilmann (Noo) op 1.06, 10. Albert Zweifel (Zwi) op 1.08. Klasseringen Nederlanders: 12. Winnen op 1.14, 14. Van der Velde op 1.20, 19. De Roóy op 1.42, 20. Rooks op 1.43. ESSEN - Een voorlopige juniorenselectie van de Koninklijke Ne derlandse Roeibond nam het afgelopen weekend deel aan wed strijden in Essen tegen de complete Westduitse jeugdtop. Van de Nederlandse afvaardiging wisten drie boten de z.g. geplaatste finale te winnen. Bij de meisjes waren dat Mirjam Prenger in de skif en de nieuwge vormde dubbelvier. De enige jongensboot die zowel de serie (om geplaatst te worden) als de grote finale won was de dubbelt wee van Die Leythe met Martijn Cohen en Tjark de Vries. Onder slechte weersomstandigheden wonnen zij zaterdag al hun serie in de snelte tijd.-Zondag won het Leidse tweetal onbe dreigd van start af, de Duitse en naaste Nederlandse concurren tie ruim achter zich latend. Bij de jongere junioren werd Arold de Vries in de skif in zijn afdeling tweemaal vierde. LONDEN (GPD) - John McEnroe heeft zich vast voorgenomen om het erelidmaatschap van Wimbledon dat hij vorig jaar, ondanks zijn overwinning, door een al te kritische kijk op het tennistoernooi heeft misgelopen, alsnog binnen te halen. De Amerikaan onthield zich gisteren in zijn openingspartij tegen zijn landgenoot Van Winitsky van het venijnige commentaar dat hem zo vaak in contact heeft gebracht met allerlei strafcom- missies. Nadat hij Van Winitsky in twee etappes (als gevolg van de regen moest een pauze van anderhalf uur worden ingelast) met 6-2,6-2, 6-1 had gekleineerd liet McEnroe uit alles blijken dat het imago van een rebel dat hij op dit mo ment nog heeft, niet juist is. „Ik wil er alles aan doen om beter over te komen. Ik wil niet meer stilstaan bij dingen die in het verleden zijn gebeurd. Vandaag ging het goed. Het publiek was vriendelijk en de scheidsrechter ook. Die complimenteerde me een paar keer en lachte ook vaak naar me. Als dat zo blijft is er wat mij betreft niets aan de hand. Ie dereen doet z'n best om het mij naar de zin te maken, daarom wil ik me ook positief opstellen. Al leen zou ik wel graag die trofeeën willen hebben die ik hier vorig jaar heb gewonnen", aldus McEnroe die daarmee doelde op de bekers waarop hij als winnaar van het enkel- en dubbelspel in 1981 recht had. Diskrediet McEnroe zag die aan zijn neus voorbij gaan omdat hij zich niet liet zien tijdens het slotbal. McEnroe* was zo verbolgen over de boetes die op zijn eerste prijs van 116.000 gulden in het enkel- Op "Unicum" spel in mindering werden ge bracht dat hij meteen afreisde naar de Verenigde Staten wat door de organisatie van Wimble don overigens bepaald niet werd betreurd. „Hij heeft het tennis spel in diskrediet gebracht", zo veroordeelde de voorzitter van de All England Club, Sir Brian Burnett het gedrag van McEn roe, die lijn- en scheidsrechters een jaar geleden nog uitmaakte voor „bedriegers", „onderkruip sel" en „provocateurs" en die als gevolg van die escapades als eer ste Wimbledon-kampioen het erelidmaatschap werd onthou den. Hoewel hij begin dit jaar te horen kreeg dat hij de op Wimbledon11 opgelegde boetes niet behoefde te betalen, alleen omdat een lid van de driehoofdige arbitrage commissie de zijde van de Ame rikaan koos is McEnroe tot de conclusie gekomen dat hij zijn koers beter kon veranderen. „Eerst dacht ik dat het niet veel uitmaakte hoe de mensen op de tribunes reageerden maar daar van ben ik wel teruggekomen. Toeschouwers kunnen je wel de gelijk helpen of tegenwerken". Na afloop van het duel tegen Wi nitsky zwaaide McEnroe daarom naar het publiek dat hij in het verleden net als de wedstrijdlei ding zo vaak als doelwit van zijn meestal overdreven kritiek uit koos. Voorlopig zal het gezicht van McEnroe nog wel onbewolkt blijven. Een depressie die hem in de tweede ronde uit ^ijn ritme had kunnen halen is namelijk zondag al zozeer in betekenis af genomen dat die inmiddels niets meer voorstelt. Wojtek Fibak die als een uiterst lastige tegenstan der van McEnroe stond gepro grammeerd heeft zich namelijk wegens een blessure moeten af melden. Aanloop De als winnaar getipte McEnroe heeft mede daardoor een rustige aanloop naar de finale waarin hij op zondag 5 juli naar verwach ting Jim Connors zal ontmoeten. Spelers als Stan Smith die open de met winst op de als negende geplaatste Equadoriaanse gra- vel-specialist Andres Gomez (de winnaar van de open Italiaanse titel), lijken McEnroe niet in ver warring te kunnen brengen ook al heeft die nog altijd niet volle dig afgerekend met een enkel blessure. De druk van het moe ten winnen („die is veel groter dan ik had verwacht") en die kwetsuur hebben ertoe geleid dat hij dit jaar alleen in Philadel phia en Manchester heeft kun nen winnen. In de overige geval len heeft hij óf voortijdig verlies geleden óf al in een vroeg sta dium moeten afhaken zoals in Brussel waar hij zich moest te rugtrekken voor zijn partij in de kwartfinale. Vooral vanaf dat moment is McEn roe gaan sukkelen. Hij verloor de finale van het eindtoernooi van WCT in Dallas, hij werd in de fi nale op Forest Hills geklopt door Dibbs en hij bleek in de eind strijd van Queens Club nog te licht tegen Connors. In vergelijking met zijn optreden op Queens Club kwam McEnroe op Wimbledon al heel wat over tuigender over. Toen (ruim een week geleden) stelde zijn eerste service bijvoorbeeld met een percentage van 64,8 procent voor zijn doen nog weinig voor. „Ik sloeg de bal nu al heel wat beter. Als ik zo vooruit blijf gaan zie ik het wel zitten". Tevreden Ook Jim Connors was uiterst te vreden over de manier waarop hij het toernooi heeft geopend. De als tweede geplaatste Ameri kaan die maar vier games be hoefde af te staan aan de Zuid afrikaan Myburg schreef zijn ge slaagde voorstelling vooral toe aan zijn nieuwe manier van spe len: „Ik heb de laatste tijd hard aan mijn service gewerkt en het heeft vanmiddag effect gehad. Ik was daardoor veel sneller bij het net. Het is niet zo dat ik mijn ba- selinespel zal opgeven maar het is voor mijn zelfvertrouwen wel goed nu ik weet dat ik meer mo gelijkheden heb dan ik altijd had gedacht". Connors had maandagmiddag te vens het voordeel dat een van de geplaatste spelers die hij op weg naar de finale zal ontmoeten, de Fransman Yannick Noah, zich met een beenblessure heeft moe ten terugtrekken. JAN PREENEN LEIDEN - Marinus Brooshooft is als eerste geplaatst bij de heren in b bij de districtstenniskampioenschappen, die op tennispark Unicum wor den gespeeld. De kansen van titelverdediger Brooshooft moeten overi gens niet al te hoog worden aangeslagen. In Lisse werd hij al in de «erste ronde door Roy Mooyman aan de kant gezet en zijn tekort aan trainingsuren zal zich ook op Unicum wreken. Herman van der Capellen is als tweede geplaatst. In de eerste ronde klopte de Forescate-speler Kees Heemskerk. Van der Capellen dolde zijn Katwijkse tegenstander, vooral zijn dropshots leverde hem punt na punt op. Favoriet nummer drie Henny Koemans werd al in de eerste ronde uitgeschakeld. Marcel Vink was hier verantwoordelijk voor. De Hillegommer, die in voorgaande weken het Frans Grimbergen en Hans Tönjann al eens lastig maakte, had weinig problemen met de opslag van Koemans, die duidelijk moest wennen aan het nu door hem gebruikte racket met groot blad. Hans Tönjann ziet het allemaal lachend aan. De hem toebe dachte tegenstander in de kwartfinale werd er dus uitgekegeld en John Asselbergs, die het hem een ronde daarvoor ongetwijfeld lastig zou maken, trok zich terug. Charlie Asselbergs bereikte de tweede ronde via een zege op Adrie van Leeuwen. Hardhitter Asselbergs voelde zich met veel publiek langs de baan in zijn element, maar zijn opponent bleef op elke bal lopen en sleepte een derde set uit het vuur. In die reeks liep het loopvermogen van Van Leeuwen echter terug en Asselbergs drukte door: 6-4, 5-7, 6-3. Bü de vrouwen ontbreekt titelhoudster Monique Lembeck op het appèl. Ingelise Driehuis zal nu met Jacquelien van Wijk de strijd aangaan om de eerste plaats. Henny Fehling en Liselotte van der Bijl moeten het dit tweetal lastig gaan maken in de halve finale. In C is Stefan Faas favoriet. Er liggen echter tal van kapers op de kust, zoals Marcel van Paridon, Jan de Groot, Rob van der Wilk, Michael van der Berg en Cees Heemskerk. Bij de vrouen is Margot van Overloop de grote kanshebster op de eindzege. Ingrid Chaudron, Patricia Lafay en Karin Roozendaal volgen haar in deze volgorde op de plaatsingslijst. Bij de mannen in D is Cock Zevenhoven uit Hazcrswoude bovenaan de deelnemerslijst geplaatst. Hij zal alle moeite hebben de concurrentie zoals Marc Nagelkerken, die op TEAN won, en Rob Schouten van zich af te houden. Bij de vrouwen is een finale tussen T. van der Voort en de jeugdige Irma van Seeters gepland. De uitslagen eerste ronde: Vitas Gerulaitis (VSt 3) - Brent Pirow (ZAf) 6-4, 6-1, 6-1; John McEnroe (VSt 1) - Van Winitsky (VSt) 6-2, 6-2, 6-1; Jimmy Connors (VSt 2) - Mike Myburg (ZAf) 6-0, 6-2, 6-2; Bob Lutz (VSt) - Yannick Noah (Fra 10): in plaats van de geblesseerde Yannick Noah zal de Amerikaan Rick Meyer in de eerste ronde van het herenenkelspel uitkomen tegen zijn landgenoot Bob Lutz, die daardoor geen walk-over heeft; Steve Denton (VSt 16) - John Sadri (VSt) 6-7, 7—6, 6—4, 3—6, 6—3; Sandy Mayer (VSt 4) - Haroon Ismail (Zim) 7-5, 6-2, 6-3; Eddie Edwards (ZAf) - Greg White- cross (Aus) 6-4, 6-7, 6-2, 7-5; Claudio Panatta (Ita) - Rick Fagel (VSt) 2-6, 6—0, 6—1, 6—2; Kevin Curren (ZAf) John Feaver (GBr) 6-2, 6-2, 6-2; Nick Saviano (VSt) Angel Gimenez (Spa) 6-2, 6-1, 7-6; Roscoe Tanner (VSt 14) - Henri Leconte (Fra) 6-4, 7-5, 6-4; Rus sell Simpson (NwZ) - John Lloyd (GBr) 3-6, 4-6, 1-6, 6-4, 6-4; Tim Mayotte (VSt) - Peter Fleming (VSt) 6-7, 6-4, 6-3, 6-4; Cassio Motta (Bra) - Freddie Sauer (ZAf) 3-6, 6-2, 6-4, 6-4; Bruce Der- lin (NWz) - Danie Visser (ZAf) 5-7, 7-6. 6-3, 7-5; Johan Kriek (ZAf) - Craig Wittus (VSt) 6-3, 6-1, 6-0; Thier ry Tulasne (Fra) - Mike Fancutt (Aus) 6-3, 6-4, 3-6, ,.7-5; John Alexander (Aus) - Kim Warwick (Aus) 2-6, 5-7, 7-6, 6-3 afgebroken; Francisco Gonza- lex (Per) - Scott McCain (VSt) 6-3,6-2, 6-7 afgebroken; Stan Smith (VSt) - Andres Gomez (Ecu 9) 6-4, 6-3, 5-7, 7-6; Drew Gitlin (VSt) - Andreas Mau- rer (WD1) 7-5, 7-5, 6-4; Fritz Buehning (VSt) - Mike Estep (VSt) 6-3, 6-3, 7-6; Chris Johnstone (Aus) - David Schnei der (Isr) 7-6, 6—3, 7-6; Jonathan Smith (GBr) - Juan Avendano (Spa) 2-6, 6-1, 6-4, 7-6; Andy Andrews (VSt) - Char lie Fancutt (Aus) 6-1. 7-6, 7-6; Mats Wilander (Zwe 7) - Heinz Gunthardt (Zwi) 6—4, 6—3, 3—6, 6—3; Ramesh Krishnan (Ind) - Andrew Jarrett (GBr) 6—4, 2—6, 4-6, 7—6, 6—2; Bernard Boi- leau (Bel) -* Vince van Patten (VSt) 6-4, 3-6, 2-6, 7-5, 6-1; David Carter (VSt) - Jerome Potier (Fra) 6—2, 6-3, 6-4; Colin Dowdeswell (Zwi) - Georges Go- ven (Fra) 6-2, 3-6, 6-3, 6-2; Sashi Me- non (Ind) - Pavel Slozil (Tsj) 6-2, 7-6, r-6-0; Brian Gottfried (VSt 13) - Gilles Jimmy Connors in actie voor zijn eerste partij op Wimbledon. Jumbo kende vooralsnog geen problemen. Moretton (Fra) 7-6, 7-6, 6-2.

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 10