M TELEVISIE ZATERDAG TELEVISIE ZONDAG m Radio - tv ZATERDAG 19 JUNI 1982 NEDERLAND 1 NOS 13.00 -13.05 Nieuws voor slechthoren den. 15.30 Journaal TROS 15.32 De dieren van het Groene Woud. Tekenfilmserie: „Het kippenhok". Twee dieren beramen een overval op het kippenhok. Hoewel de overval slaagt, blijkt iemand anders de lekker ste eitjes al te hebben meegenomen. Dat loopt op een ruzie uit, die gelukkig later weer wordt bijgelegd. 15.55 Uitdaging in de sneeuw. „Off the Edge". De Nieuwzeelander Mike Firth, de Canadees Blair Trenholm, en de Amerikaan Jeff Campbel hebben negen maanden doorgebracht in het berggebied van Nieuw-Zeeland om daar al skiënd en hang-glidend de win ter in de Nieuwzeelandse alpen in beeld te brengen. 16.50 De tijgers in het leven van Simeo- ne. Russisch jeugdfilmpje over het jongetje Simeone. in wiens leven tij gers een belangrijke rol speler. Ol droomt hij dat alleen maar? 17.10 Achtervolgd door herinneringen. „Martin's kampeervakantie". Martin en Lars, de twee onafscheidelijke vrienden van „Ren je Rot", gaan op kampeervakantie. Zij beleven allerlei avonturen en er gaat van alles ver keerd. (Tot 17.35) NOS 18.20 Nieuws voor slechthorenden 18.58 Journaal THUS 19.00 De verlegen versierder. Blijspel onder regie van Massimo Gotz met va der en zoon Kraaykamp: Johnny Kraaykamp Jr. speelt in „De verlegen versierder" (eerder uitgezonden in ok tober 1978) de rol van een gevierd tele visiepresentator, die de grootste moei te heeft met het handhaven van zijn Casanova-reputatie. Johnny Kraay kamp Sr. speelt voor Menno's zorgelo ze oom Adriaan, die tijdelijk onderdak vindt bij zijn neef en probeert diens liefdeleven richting te geven. Menno's leven wordt tot de komst van Adriaan voornamelijk bepaald door drie vrou wen: Mevrouw Boersma, de concierge van de flat, Liever Meerman, zijn aan vallige publiciteitsagente en Carla Winter, zijn degelijke en ogenschijn lijk koele secretaresse. Als Adriaan zich daadwerkelijk met de gebeurte nissen ten huize van neef Menno Dek ker gaat bemoeien, slaat de verwarring al snel toe... 20.45 Kieskeurig. Veertiendaagse con sumentenrubriek. 21.15 Tros Sport Extra. Johan Cruijff en Koen Verhoeff vanuit Spanje over het wereldkampioenschap voetbal. NOS 21.37 Journaal 21.55 WK-voetbal. Samenvattingen: Po len-Kameroen uit La Coruna; België- E1 Salvador uit Elche; Rusland- Nieuw-Zeeland uit Malaga. 23.15 Journaal 23.20 Nieuws voor slechthorenden NEDERLAND 2 NOS 13.00 13.05 Nieuws voor slechthorenden 18.35 Sesamstraat 18.50 Toeristische tips NCRV 18.59 De lieverdjes van Grange Hill. Britse serie met Linda Slater. Ruth Davies: Het schooljaar zit er bijna op. Hoe zou het zijn met het buitencen trum? De grote vraag is: krijgen de leerlingen van Grange Hill nu wel of niet zo'n eigen centrum. 19.25 Zo moeder, zo dochter. Spelpro- gramma o.l.v. Gerard van de Berg. Wie is de echte moeder van Miranda? Op deze vraag zoeken Rien Poortvliet, Nen van Ramshort, Dick Passchier en Anne van Egmond het juiste anwoord. NOS 20.00 Journaal NCRV 20.27 Michel StrogofT (4). Serie, geba seerd op een verhaal van Jules Verne, met Raimund Harmstorf, Lorenza Guerrieri, Valeriu Popescu e.a.: In de stad Omsk wordt Michel Strogoff door aanhangers van Iwan Ogareff her kend. Het lukt Michel de stad. die ge heel in handen is van de rebellerende tartaren, te verlaten. Nadia is' echter gedwongen by Michel's moeder ach terblijven. 21.25 Hier en Nu. Actualiteitenrubriek. 22.05 Cum Laude. Vanavond de eerste afleveringvan een nieuwe serie kwis- programma's. Ten opzichte van vorig jaar is „Cum Laude" nauwelijks ver anderd. De enige wijziging in de opzet is dat „de algemene ronde" nu door drie kandidaten tegelijk wordt ge speeld. Daarna worden de kandidaten afzonderlijk en in razend tempo door Eddy Becker ondervraagd over hun specialisme. 22.30 Maggie Forbes. Britse politieserie. Met Jill Gascoine, William Marlowe en Nigel Rathbone: „Help". Linda Scott is 15 jaar en ziet er leuk uit. In een café spreekt ze een vreemdeling aan en ge draagt zich als een jeugdprostituée. Ze heeft precies bij de verkeerde aange klopt, want de man is een rechercheur van politie. Of wist ze dat al lang? 23.20 Tot Besluit. In een serie van vier overdenkingen spreekt vanavond ds. L.J. Boeyinga uit Bloemendaal. NOS 23.30 Journaal 23.35 Nieuws voor slechthorenden BELGIE 1 18.00 Emilie (1). Belgische animatieserie voor kinderen. 18.05 Leven op aarde. 13-delige serie van David Attenborough over „leven" vanaf de eerste primitieve cellen tot de planten en dieren die nu leven. Afl. 3: „De eerste wouden". In IJsland kan men zich een beeld vormen van de aar de zoals die er heeft uitgezien tijdens de invasie van het leven vanuit zeeën en rivieren. De eerste tekenen van dit proces, dat meer dan 400 miljoen jaar geleden plaatsvond, waren vage groe ne randen aan de waterrand, die ge vormd werden door algen en mosach tige planten die op het land kropen. De twee grote moeilijkheden van deze verplaatsing waren steun en voort planting. Het water droeg immers makkelijk de massa van de planten, terwijl cellen het te land moeilijker hadden om van plant naar plant te gaan. Met de microfotografie kan wor den nagegaan hoe het probleem van de voortplanting overbrugd werd in mossen, varens, coniferen. 19.00 Duel in de diepte. Nederlands jeugdfeuilleton, met Lidy Sluyter, Pe ter Faber, Lex Schoorl en Ronald Ca- rilho. Afl. 3: „Ontmoetingen". Sylvia kan het niet helpen dat „El Loco" haar nieuwsgierigheid opwekt, de zonder ling die de kost verdient met het snij den van fraaie beeldjes uit stukken wrakhout. Calina doet geheimzinnig over deze man en Eddy, haar broer, wil helemaal niet over hem praten, ter wijl hij vroeger nog wel met hem be vriend is geweest... 19.30 Tiercé, Lotto en programma-over zicht. 19.45 Journaal 20.10 De kolderbrigade. Zes-delige ko mische serie van Romain de Coninck, met Romain de Coninck. Ivonne Del cour, Gaston Berghmans, Leo Martin: Een bekende vedette van toneel en te levisie wordt met ingeslagen schedel gevonden in zijn appartement. De ver dachten zijn een jonge actrice, haar va der, een aankomend regisseur en een vriend van de vermoorde. Weer wordt de schuldige ontmaskerd door de Kol derbrigade. 20.45 James Last. Show rond de James Last Band. Gasten: Marie Bottrell, Gunter Gabriel, Boxcar Willie, Dschinghis Khan, Freddi Aguilar, Shela and the Black Devotion, Katja Ebstein, Dolly Dots, de TV Dancers. 21.40 Wilskracht. Amerikaanse TV-film van Robert Leiberman, met Robert Conrad, Kathy Cannon, Gary Bayer en Peter Ratray: Gordon Liddy is een verlegen, wat teruggetrokken jongen, die in angst leeft voor zijn strenge en dominerende vader. Hij zoekt troost De TROS geeft vanavond een herha ling van 'De verlegen versierder' met Johnny Kraaykamp sr. en jr. Tussen va der en zoon in staat de actrice Teddy Schaank. bij de meid. een stoere Duitse vrouw die een overtuigd aanhangster van de nazi-partij is. Zij brengt Gordon de liefde voor de Duitse taal bij en een uitgesproken voorkeur voor militaire marsen en... Hitier. Liddy dwingt zich zelf ertoe zijn angsten te overwinnen om zo zijn eigen superioriteit te bewij zen. Als Liddy volwassen is, volgt hij met succes een opleiding tot FBI- agent. Vóór hij trouwt met Frances Purcell licht hij zijn toekomstige bruid terdege door met behulp van FBI-ge- gevens. In 1966 wordt hij substituut procureur in Poughkeepsie en bindt de strijd aan met de hippies. Een strijd, die uitgroeit tot een persoonlij ke oorlog... 23.15 Journaal. Voorafgegaan door Bel gische Tiercé. DUITSLAND 1 12.00 Terugblik 12.25 Aspekte. Cultureel magazine. 12.55 Persoverzicht 13.00 -13.15 Journaal 13.40 ARD-Programma-weekoverzicht 14.10 Journaal 14.15 Sesamstraat 14.45 ARD-Raadgever. „Geld". 15.30 Wenn es September wird. Russi sche speelfilm uit 1976 van Edmond Keossajan met Armen Dshigarcha- nian en Laura Geworkian: Grootvader Lewon Pogossian, een eenvoudig Ar meense boer, gaat naar Moskou. Hier wordt hij geconfronteerd met de voor- en nadelen van een grote stad. Hij wil zijn kleinzoon Lewonnik een beetje begeleiden en de problemen rond het huwelijk van zijn dochter Nuna probe ren op te lossen. 17.00 Blickfield. Kerk en samenleving. WDR: 17.30 Hier und Heute unterwegs. Actualiteiten 17.55 WWF-club. Gevarieerd jongeren programma. 18.00 Journaal 18.05 Die Sportschau. Met o.a. fragmen ten uit de voetbalwedstrijd Polen-Ka meroen. 19.15 WWF-Club 19.22 Polizeiinspection 1. „De laden- kast". Politieserie van Michael Braun met Walter Sedlmayer en Elmar Wep- per. 20.00 Journaal 20.15 Zum Blauen Bock. Muziek en hu mor met Heinz Schenk en Lia Wohr. Gasten: Grit van Juten, Wolfgang Schone, Udo Jurgens e.a. 21.45 Lotto en Journaal. Aansluitend: Das Wort zum Sonntag. 22.05 Docteur Papaul. Franse Film uit 1972 van Claude Chabrol met Jean- Paul Belmondo, Mia Farrow en Laura Antonelli: Paul Chimay heeft het in enkele jaren tijd van medisch student tot chef van een privé-kliniek ge bracht. Zijn huwelijk met de rijke Christine heeft daar zeker een grote rol in gespeeld. Nu is hij echter zelf een van de patiënten: bij een auto-on geluk heeft hij beide benen gebroken en moet voor enkele weken in het gips. Aangezien hij toch niet de hele tijd met de knappe verpleegster Caro le kan flirten, buigt hij zich over zijn verleden. 23.45 Journaal DUITSLAND 2 12.00 Programma-weekoverzicht 12.30 Nachbarn in Europa. Programma voor Portugezen, Italianen en Turken 14.45 Journaal 14.47 Ferien mit einem Wal. Ameri kaanse dierenfilm met Scott Kolden en Abby Dalton: De kleine Joey inte resseert zich voor alles wat in het wa ter leeft. Tijdens de vakantie trekt hij dikwijls naar Marineland, waar dolfij nen, walvissen en robben worden ge dresseerd. 16.10 Schau zu-mach mit. Vrijetijdsma- gazine. Tips voor doe-het-zelvers. 16.20 Mimi, das faule Katzchen. Chine se tekenfilm. 16.40 Wayne und Shuster-Show. Humor en kolder met Johnny Wayne en Frank Shuster. „Br. Jekyll en Mrs. Hy de": Dr. Jekyll wil bewijzen dat elk mens uit twee wezens bestaat: een goed en een slecht. Wanneer hij zijn eigen brouwsel drinkt, blijkt dat hij gelijk heeft, maar dat het zo erg zou zijn... 17.04 Der grosse Preis. Bekendmaking van de winnaar. 17.05 Journaal 17.10 Landerspiegel. Informatie en opi nies uit de Bondsrepubliek. 18.00 Operetten-Cocktail. Muziekpro gramma met o.a. Theo Lingen, Kurth Grosskurth, Gunther Philipp en Heinz Erhardt. 18.58 Programma-overzicht 19.00 Journaal 19.30 Die Bankiers (3). Amerikaanse se rie naar de roman van Arthur Hailey met Kirk Douglas en Christopher Plummer: De First Mercantile Bank zit in de problemen. Eigenaar en voor zitter Ben Roselli is overleden. Twee mannen vechten om de opvolging: de koele en berekende Roscoe Heyward en de sociaal geëngageerde Alex Van- dervoort. 20.15 Paper Moon. Amerikaanse film (z- w) uit 1972 van Peter Godanovich, met Ryan O'Neal, Tatum O'Neal en Made leine Kahn: Noord-Amerika tijdens de cirisjaren. Oplichter Moses Pray wordt bij de begrafenis van een oude „vrien din" met haar negen-jarige dochter Addie opgescheept. Hem wordt ge vraagd het kind naar een tante in een andere staat te brengen. Tijdens de reis blijkt de vermeende lastpost ech ter een grote steun voor Moses en zijn oplichterspraktijken te zijn. 21.55 Journaal 22.00 Das Aktuelle Sport-Studio. Met o.a. samenvattingen van de WK-voet- balwedstrijden België-El Salvador en Sowjet-Unie-Nieuw-Zeeland. 23.30 Rock-Pop in concert. Met optre dens van o.a.: Hubert Kah, Joachim Witt, Spider Murphy Gang, UKW, Ideal en BAP. (Tot plm. 03.30 uur). 16.30 Telecollëge. Scheikunde, wiskun de. 17.30 Elektronik statt Papier 18.00 Hablamos Espanol. Cursus Spaans. 18.30 Bildungstribunal. Beroepen vqor de toekomst. 19.00 Fazit 19.15 Sport im Westen 19.55 Regionaal nieuws 20.00 Journaal 20.15 Swjatoslaw Richter en Andrej Gawrilow. Muziek van Georg Frie- drich Handel. 21.05 Vor 40 Jahren. Brits filmjournaal van 2 juli 1942. 21.20 Possessed. Amerikaanse film (z-w) uit 1946 van Curtis Bernhardt met Jo han Crawford en Raymond Massey: Een vrouw doolt totaal overstuur door de straten van Los Angeles op zoek naar een zekere David. Zij wordt naar een psychiatrische kliniek overge bracht. Langzaamaan krijgt de vrouw haar geheugen terug: Haar liefde voor David, die niet werd beantwoord; haar hele leven bleef deze man in haar ge dachte en alle pogingen om hem te krijgen mislukten. 22.50 Rockpalast. Vandaag met „Trio". 23.50 Journaal NEDERLAND 1 KRO 11.00 Omroepparochie. Eucharistievie ring vanuit de Sint-Aegtenkapel te Amersfoort. NOS 13.00- 13.05 Nieuws voor slechthoren den IKON 17.00 Alle gevers hartelijk dank. Ter ge legenheid van het 25-jarig bestaan van de Wilde Ganzen, een gedachtenwisse- ling over het onderwerp „Geven". Deelnemers zijn prof. dr. J. P. Kuiper (hoogleraar sociale geneeskunde aan de Vrije Universiteit, tevens bestuurs lid van de Wilde Ganzen), F. I. Sumo (economiestudent uit Sierra Leone), dr. J. van Klinken (oud-directeur van hét Algemeen Diakonaal Bureau van de Gereformeerde Kerken) en Jan Fi- lius van het Leger des Heils (publicist over zending en werelddiakonaat). Ge- sprekleider: Henk Biersteker. 17.40 Een bericht van de wilde ganzen NOS 18.20- 18.25 Nieuws voor slechthoren den 18.35 Sesamstraat 18.50 Toeristische tips 19.00 Journaal NCRV 19.05 Rollebol. Franse poppenserie voor kleuters. 19.10 Waar Albert Schweitzer werkte. In de slotaflevering van „Alle Men sen" brengen Sipje van der Land en regisseur Jaak van den Hurk een be zoek aan het Albert Schweitzer Hospi taal te Lambarene in Gabon, waar een ontmoeting plaatsvond met de nieuwe geneesheer-directeur, de Nederlander dr Arie van Wijnen. Verder wordt aan dacht besteed aan het werk van de ver- taalconsulent drs. Krijn van der Jagt, die in Afrika voor het bijbelgenoot schap projecten begeleidt. 19.45 Ja, natuurlijk - Extra. In dezè eer ste uitzending brengt Antoon van Hooff een bezoek aan een van de Falk- land-eilanden, om de handel en wan del van twee soorten pinguins te be studeren. 20.40 Muzikale ontmoeting met Han de Vries. In de Joriskerk te Amersfoort I wordt het hoboconcert in C-kleine terts van Benedetto Marcello uitge voerd door het Radio Kamerorkest en solist Han de Vries. NOS 20.50 WK-Voetbal. Rechtstreekse repor tage van de wedstrijd Spanje - Joego slavië vanuit Valencia. Commentaar: Theo Reitsma. 22.45 WK-Voetbal. Samenvatting van de wedstrijd West-Duitsland - Chili van uit Gijon. 23.45 Journaal 23.50 - 23.55 Nieuws voor slechthoren den AVRO 15.35 Dag huis, dag tuin, dag opberg- schuur. „Het huis van Hakan" (3); De lawaaipapegaai presenteert: de pape- lewaaigaai. Kinderprogramma. 16.05 Vladimir Horowitz in concert. Opname van een concert, dat de legen darische pianist Vladimir Horowitz op 22 mei in de Royal Festival Hall te Londen gaf. Er is een keuze gemaakt uit werken van Scarlatti, Chopin, Schumann en Rachmaninoff. De in Kiev geboren Amerikaanse pianist vertrok kort voor de Tweede Wereld oorlog naar de Verenigde Staten en keerde sindsdien niet meer naar Euro pa terug. Dit jaar gaf hij voor het eerst twee concerten in Londen (tegelijker tijd op Hilversum 4 in stereo te ont vangen). NOS 17.05 WK-Voetbal. Rechtstreeks verslag van de wedstrijd Engeland - Tsjecho- slowakije vanuit Bilbao. Commentaar: Hans Kraay. 19.00 Sesamstraat 19.15 Studio Sport 19.55 Trekking van de lottogetallen 20.00 Journaal 20.10 Humanistisch Verbond VPRO 20.15 Tanzabed 2... Ein stuck von Pina Bausch. Rechtstreekse uitzending in het kader van het Holland Festival 1982 van de choreografie van Pina Bausch vanuit het theater Carré te Amsterdam. Sinds Pina Bausch in 1978 - ook in het kader van het Holland Festival - voor de eerste keer in Neder land optrad, is de belangstelling voor deze choreografe en haar Wuppertaler Tanztheater snel toegenomen. Om de aard van haar voorstellingen te karak teriseren, kan men met het woord „dans" niet volstaan. Het is evenzeer bewegingstheater, soms mime- en mu ziektheater. Toch hebben haar voor stellingen één duidelijk gemeenschap pelijk kenmerk: ze zijn elk op hun ei gen manier aangijpend. NOS 23.15 Journaal 23.20 - 23.25 Nieuws voor slechthoren den 11.00 Confrontatie 15.00 Nieuwsoverzicht voor slechtho renden 15.30 Open School. Bonjour la France: Laatste aflevering. Les prénoms de Paris: Les adieux. 16.00 Van straten en pleinen (2). „Ibe- ricana". Muziekprogramma over straatliedjes in de wereld. Wanneer men aan het Iberisch schierleiland denkt, dan ziet men in de verbeelding de fiere houding van de Flamenco dansers, hoort men gitaren, het klap pen van de handen en het geluid van castagnetten. Alles doet denken aan dans. De Fado in Lissabon, de Fla menco in Sevilla, de Tuna in Madrid, Baskische melodieën in Bilbao... 16.55 Wereldkampioenschappen dan sen. Reportage van de finale van het wereldkampioenschap salondansen en Latijns-Amerikaanse dans, dat op 30 april in Steenwijk plaatsvond (tot 18.00 uur). 18.35 Emilie (1). Belgische tekenfilmse rie voor de jeugd. 18.40 Zanskar,, waar de wereld op houdt. „Het leven in Konchet". Derde aflevering uit de vierdelige docu mentaire van Peter Montagnon over het koninkrijk Zanskar in de Hima laya: Hoe overleeft men in een van de vijandigste klimaatgebieden ter we- reldO De bewoners van de vallei van Zanskar leerden hun eigen medicij nen bereiden en eigen huizen en brug gen te bouwen. 19.30 Lieve plantjes. De medinilla. 19.40 Mededelingen 19.45 Journaal 20.00 Sportweekend 20.15 Het geheime leven der dieren. „De patrijs". Deze vogel wordt met uitroeiing bedreigd. 20.40 Verhalen uit Shillingbury. „De dagdroom". Zesde en laatste afleve ring uit de Britse tv-serie met Robin Nedwell, Diane Keen e.a.: De landelij ke vrede en rust van Shillingbury lij ken op het eerste gezicht geen ge schikte voedingsbodem voor sociale agitatie. Alles verandert wanneer Mar- jorie Cavendish een onteigeningsbe vel krijgt. Haar winkeltje moet plaats- NEDERLAND 2 NOS 13.00 13.05 Nieuws den 15.30 Journaal slechthoren- Han de Vries is solist in het Hoboconcert i NCRV wordt uitgezonden i Marcello, dat zondagavond door de maken voor een bredere dorpsstraat. Shillingbury voert actie. Jake, die ooit Marjories geliefde was, vindt het maar wat jammer dat hij niet als eerste kwam om haar te helpen. Jake broedt een plan uit waarbij ook de fanfare wordt ingeschakeld. 21.30 De Wiener Sangerknaben. Optre den van de Wiener Sangerknaben in het Amerikaans Theater. 21.50 Première-Magazine. Reportage over het Festival van Cannes. In dit magazine wordt aandacht besteed aan het verleden van Cannes en aan de filmgeschiedenis, aan de nieuwe strekkingen in de film en aan de nieu we films die dit jaar worden voorge steld, aan het verdwijnen van het Pa lais du Festival en aan de toekomst, want in 1983 gaan de deuren van het nieuwe paleis open. Presentatie: Ro land Lommé. 22.40 Journaal DUITSLAND 1 09.45 Programma-weekoverzicht 10.15 Symfonieconcert. Muziek van Jo hannes Brahms en Peter Tsjaikowski uitgevoerd door het NDR-Symfonie- orkest. 10.45 100 Jaar Kieler Woche. Documen taire. 12.00 Der Internationale Fruhschoppen Zes journalisten uit vijf landen aan hel woord. Gastheer: Werner Hofer. 12.45 Journaal en Weekspiegel. Actuali teitenrubriek. 13.15 Robert Schumann. Gidon Kremei en het Los Angeles Philharmonic Or chestra brengen werken van Schu 13.45 Magazin der Woche. Actualiteiten rubriek. 14.45 Chingachgook, die grosse Schlan ge. Indianenfilm voor de jeugd naar d< vertelling van J. F. Cooper. 16.15 Baierisches Bilder- und Noten buchl. De gitaar in de volksmuziek. 17.00 Het huisje op de prairie. „Vaders en zonen". Amerikaanse tv-serie met Michael Landon en Karen Grassle. 17.45 Komische Skizzen. Nieuws uit Ita lië. 18.30 Journaal 18.33 Weltspiegel. Wereldnieuws. 19.15 Wir uber uns. Godsdienstige uit zending. 19.20 Die Sportschau. Met berichten en commentaar van het WK-voetbal. 20.00 Journaal 20.15 Kriegsgefangene Frauen. Docu mentaire over tien vrouwelijke krijgs gevangenen. Toen de Tweede Wereld oorlog ten einde liep, waren er onge veer 450.000 vrouwen in dienst van het leger. Velen van hen werden gevangen genomen. Hoe werden ze behandeld? 21.00 Honderd beroemde schilderijen. „Diana en Callisto" van Titiaan. 21.10 Der starke Stamm. Toneelstuk met: Hans Brenner, Ruth Drexel, Paul Baur e.a.: De vrouw van zadelmaker Leonhardt Bitterwolf is overleden. Schoonzus Balbina trekt bij de we duwnaar in, maar Bitterwolf voelt zich meer aangetrokken tot het dienstmeis je Annerl. 22.55 Journaal 23.00 Documenta 1982. Kunstkroniek r de kunsttentoonstel- met nieuws ov ling in Kassei. 00.00 Journaal DUITSLAND 2 10.00 Programma-weekoverzicht 10.30 ZDF-Matinee. Dichter van onze tijd. Programma over de dichter- schrijver Karl Krolow; „Menschen am Sonntag". Duitse speelfilm uit 1929. De wijnverkoper Wolf nodigt de vrienr din van zijn vrouw uit om mee te gaan voor een uitstapje naar de Wannsee. Dit reisje had hij echter beter achter wege kunnen laten. 12.00 Das Sonntagskonzert. „A gaude". Muziek uit Wenen met Hilli Reschl, Gaby Bischof, Eva Oskera, Hans Schmid en anderen. 12.45 Freizeit. Tips voor vrijetijdsbeste ding. 13.15 Kroniek van de week. Actuele vra gen. 13.40 Auf Stippvisite bei Mitmenschen. „Kinderverzorging". Eerste aflevering uit een driedelige serie over kinder hulp in Latijns-Amerikaanse landen. 14.10 Anderland. „Felix en de water man". Kinderprogramma. 14.40 Journaal 14.45 Actie Zorgenkind 14.50 Tarzan and the Huntress. Ameri kaanse speelfilm (zwart-wit) uit 1947 onder regie van Kurt Neumann met Johnny Weissmuller, Brenda Joyce en John Sheffield: Tarzan en zijn gezin willen naar een feest van de oude ko ning Farrod. Ook de aap Cheetah mag mee. Onderweg ontmoeten zij een stel jagers die op zoek zijn naar diverse diersoorten. Van Tarzan mag slechts één paar van iedere diersoort gevan gen worden. Neef Ozira is het daar niet •16.00 Freiheit ist nicht zu kaufen. Re portage over de zeilsport. 16.30 ZDF-WM-Studio Madrid. Over zicht WK-voetbal. De achtste speel dag. 17.05 WK-Voetbal. Rechtstreekse repor tage van de wedstrijd West-Duitsland - Chili vanuit Gijon. In de pauze: Jour naal. 19.00 Journaal 19.10 Bonner Perspectieven. Nieuws uit Bonn. 19.30 Ein Konigreich fur Tiere. Film over de flora en fauna van Sri Lanka. 20.15 ZDF-WM-Studio Madrid. Samen vatting van de wedstrijd Engeland - Tsjechoslowakije. 20.50 WK-Voetbal. Rechtstreekse repor tage van de wedstrijd Spanje - Joego slavië vanuit Valencia. In de pauze: Journaal. 22.45 ZDF-WM-Studio Madrid. Beelden en beschouwingen van de vandaag ge speelde wedstrijden. 23.30 Journaal 17.30 Sehen statt Horen. Programma voor slechthorenden. 18.00 Marco. „Bijna aan het doel". Te kenfilmserie. 18.30 Fragestunde 19.15 Rockpalast. Optreden van Randy Newman. 19.55 Journal 3. Regionaal nieuws. 20.00 Journaal 20.15 Welt der Eisenbahn - Eisenbahnen der Welt (7). De hoogste spoorweg ter wereld ligt in Peru. De trein rijdt over 45 bruggen, door 60 tunnels en bereikt een grotere hoogte dan de hoogste top van Europa, de Mont Blanc. Op de doorreis 'naar La J^az in Bolivia komt de passagier in ademhalingsproble men. Zonder zuurstofmasker is bijna niet te reisen. 21.00 Auslandsstudio. Actualiteitenru briek. 21.45 Ich stelle mich: Bernt Engelmann 23.15 Journaal DUITSLAND 3 WDR 09.00 - 10.55 en 16.00: Telecolleges 16.30 Ihre Heimat - Unsere Heimat. Pro gramma voor buitenlandse werkne mers. NEDERLAND 1 NOS-NOT 10.00 Schooltelevisie. Beestenspul 13.00-13.05 Nieuws voor slechthoren den 14.00 Schooltelevisie: Schooljournaal. 14.15 Kijken door het sleutelgat. 14.30 De aard van Nederland. NEDERLAND 2 NOS 13.00-13.15 Nieuws voor slechthoren den DUITSLAND 1 10.00 Journaal 10.03 WK-Voetbal. Overzicht van de gis teren gespeelde wedstrijden. 12.10 Weltspiegel. Actualiteitenrubriek. 12.55 Persoverzicht 13.00 - 13.15: Journaal 16.10 Journaal 16.15 Spass muss sein. Gevarieerd kin derprogramma met een sprookje en een avontuur van de Nitwits. 16.45 WK-Voetbal. Nieuws vanuit de studio in Madrid. DUITSLAND 2 10.00 - 13.15: Programma-overname Duitsland 1 15.57 Programma-overzicht 16.00 Journaal 16.04 Einfuring in das Erbrecht. „Ou derdom biedt geen bescherming tegen een erfenis". TV-serie over het Duitse erfrecht. 16.35 Follyfoot. „Onderweg". Jeugdse rie met Gillian Blake en Steve Hod- son: Dora en Steve krijgen ruzie over vernieuwingen die aangebracht zullen worden op de Folly foot-farm. 17.00 Journaal 17.08 Tele-Illustrierte. Gevarieerd pro gramma met als speciale gast: Jurgen von der Lippe. DUITSLAND 3 WDR 08.00 Tele-Gymnastiek 08.10 Schooltelevisie 09.25 Sesamstraat 10.05 - 12.00 en 17.00: Schooltelevisie

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 4