c [Le/cfse agenda Gemeente komt Greenway tegemoet Nieuw clubhuis Van Woesik groep "Flatsplitsing financieel en praktisch onmogelijk ,/1137/rK. Franse prijs voor scholiere Rijnlands Burgerlij ke stand Willibrordschool en Wigwam heropend na grote verbouwing Stad en rand DONDERDAG 17 JUNI 1982 In Wassenaar WASSENAAR - De süchting Van Woesikgroep in Wassenaar krijgt een nieuw clubhuis in het ver lengde van de Van Duivenvoor delaan aan de Zijlwatering. Tot de Van Woesikgroep horen een paar scoutingclubs die voorheen zelfstandig functioneerden. De Pacelli-, de Margaretha-Sinclair, de Priscilla de Van Heeckeren van Wassenaergroep en de Spoorzoekers zijn nu samen ver enigd in de stichting, die daar mee zo'n 115 deelnemers telt Tot nu toe maakt de stichting voor de welpen en gidsen gebruik van een drietal accommodaties. De welpen en gidsen zitten in een gebouwtje op het landgoed Ruys. De kabouters hebben een lokaal achter gebouw Sion en de verkenners zitten in een hut aan de Van Duyvenvoordelaan. Deze onderkomens verkeren niet meer in al te beste staat en men vindt deze spreiding niet bevor derlik voor de samenhang tus sen de verschillende speltakken. Reden voor de stichting om te denken aan een nieuw clubge bouw. De kosten worden geraamd op 250.497 gulden. De stichting heeft daarvoor zelf 75.000 gulden beschikbaar. Verder verwacht men een bedrag van 44.000 bij een te kunnen brengen door zelf werkzaamheid, subsidie van het Nationaal Jeugdfonds en door verkoop van de zogenaamde Romney-hut die nu nog voor de verkenners aan de Van Duyven voordelaan staat. Voor de resterende 131.496 gulden doet de stichting een beroep op de gemeente. Deze laatste instan- Lichtgewonden na aanrijding VOORSCHOTEN - Een 62-jarige in Voorschoten woonachtige be stuurster van een personenauto en een inzittende zijn gistermor gen met lichte verwondingen overgebracht naar het Diacones sen ziekenhuis in Leiden. De vrouw moest op de Leidseweg ter hoogte van de Hoflaan rem men voor een andere personen auto. Deze week uit voor een bus, die de halte verliet. Omdat de bestuurder van de wagen rechtsaf wilde slaan, stopte hij op de linkerrijbaan. De Voorschotense kon nog tijdig remmen, maar een achterop ko mende vrachtwagen niet meer. De vrachtwagen week nog enigs zins uit, maar raakte toch de per sonenauto van de vrouw. Deze schoot vervolgens door, tegen de andere personenauto aan. De chauffeur van de wagen, een 45- jarige man uit Voorschoten, en van de vrachtwagen, een 30-jari- ge man uit Koudekerk aan de Rijn, bleven beiden ongedeerd. tie wil nu 58.625 gulden subsidie en een garantie verlenen voor de rente en aflossing van een geldle ning van 72.872 gulden. Het betekent trouwens wel dat de jaarlijkse susbidie aan de Van Woesikgroep verhoogd moet worden. De stichting werkt nu met een sluitende begroting (in komsten en uitgaven gelijk) door de subsidie van 6200 gulden die men tot nu toe krijgt. De extra kosten die voortvloeien uit de bouw van een nieuwe accommo datie kan de stichting niet door de verhoging van de eigen in komsten geheel opvangen. Kinderfeest LEIDERDORP - De kinder activiteiten in het Leider- dorpse park de Houtkamp zijn gistermiddag zeer druk bezocht. Ruim vijftienhon derd kinderen en vijfhonderd volwassenen kwamen onder andere kijken naar het scha pen scheren. Ieder jaar wordt een dergelijk feest georganiseerd met als hoogtepunt het scheren van de schapen, die in de kinder boerderij zitten. Dit jaar wer den vijf schapen van hun wol ontdaan. Naast deze jaar lijks terugkerende gebeurte nis werden er ook nog een aantal andere activiteiten gehouden. Zo konden de kin deren meedoen aan een kleur en tekenwedstrijd (zie foto), een speurtocht en werden er allerlei demonstraties gege ven. Onder andere werd - met behulp van een zoge naamde kunstkoe getoond hoe koeien gemolken worden. Het feest bij de kinderboerderij was eigenlijk voor volgende week gepland, maar door de grote hitte werd het hoog tijd, dat de schapen van hun vacht af werden geholpen. DONDERDAG Schoolgebouw Regenboogpad 3 - be stuurscommissie De Dukdalf en De Loopplank, 20 uur. Repelsteel - Breestraat 19, lezing over al ternatieve landbouw door Tom Vier hout, 20.15 uur. Museum voor Volkenkunde - Japanse r 11.30 en 14.30 Voorschoten renteloze lening van honderdduizend gulden VOORSCHOTEN - Een ren teloze lening van maxi maal honderdduizend gulden van de gemeente Voorschoten, is op dit moment het enige (poli tieke) haalbare voor het bouwkundig in nood zit tende Greenway Theater. Deze lening zou door de exploitante van de bio scoop binnen tien jaar aan de gemeente terugbe taald moeten worden. Volgende week vrijdag zal de gemeenteraad be slissen of er inderdaad een renteloze lening gege ven kan worden. Dit is de uitkomst van de besloten commissievergadering van wel zijn, gisteravond in Voorschoten. Het huidige Greenway Theater aan de Schoolstraat moet nodig gerenoveerd worden. De renova- tiekosten zijn voor de exploitan te, mevrouw Nieuwenhuizen, niet op te brengen. Zij besloot dan ook enige tijd geleden om de bioscoop te koop aan te bieden. Dit tot grote teleurstelling van vele Voorschotenaren en de Stichting Instandhouding Greenway Theater (SIGT). Deze stichting, die in 1977 werd op gericht omdat toen de bioscoop ook al zou worden gesloten, heeft zich de afgelopen weken hard gemaakt om het theater te behouden. In nauw overleg met de exploitante, diende de stich ting op 24 mei een subsidie ver zoek in van 130.000 gulden bij de gemeente. Dit bedrag zou nodig zijn voor de noodzakelijke bouw kundige aanpassingen, zoals ver betering van de zitplaatsen, in stalleren van een centrale ver warming en een nieuwe dakbe dekking. Ook mevrouw Nieu wenhuizen diende tegelijkertijd een subsidieverzoek in. Beide verzoeken werden vorige week in de commissie welzijn behandeld. Duidelijk bleek toen al dat de gemeente niet van plan was om de subsidie direct aan de exploitante te geven. Mogelijk heden waren er volgens de com missie wel, om via de stichting geld beschikbaar te stellen. De uitwerking daarvan bleef vorige week onduidelijk, daar ook de stichting geen concrete plannen hieromtrent had. De uiteindelij ke beslissing zou dan na de zo mervakantie genomen moeten worden. Het commissielid Ai- Een tweede plan kens (D'66) pleitte er echter voor dat de gemeente om nog in juni een raadsbesluit te nemen, aangezien de kopers voor het theater nu nog aanwezig waren en de exploitante snel een beslissing moest nemen. Wet houder Marselis (CDA) willigde dit verzoek in en gisteravond preikte de Greenway-problema- tiek wederom op de agenda van welzijn. De stichting had ondertussen twee uitgewerkte plannen gemaakt. Het eerste plan houdt in dat de gemeente een éénmalige subsi die geeft van 130 duizend gulden, zonder terugbetalingsplicht. Al leen als het theater binnen tien jaar verkocht zou worden, zou een evenredig deel in de gemeen tekas terugvloeien. Als bijvoor beeld na acht jaar de exploitatie van de bioscoop zou beëindigen, dan zuu 26.000 gulden worden te rugbetaald. De stichting zou zich voor deze terugbetaling garant stellen. de stichting is •n renteloze le ning van maximaal honderddui zend gulden geeft, op te nemen binnen een periode van vjjf jaar. Dit op vertoon van kostendecla- raties. Elk opgenomen bedrag zou dan over een periode van tien jaar, in gelijke jaarlijkse be dragen, terugbetaald worden door SIGT aan de gemeente. In dit geval zou het de gemeente al leen de rente kosten, en dat moet dan gezien worden als een soort subsidie. Dit tweede plan bleek gisteren de voorkeur te hebben van de com missie. Wel zou dit plan verder uitgewerkt moeten worden. Zo zal een deskundige het juiste be drag van de verbouwingswerk zaamheden moeten vaststellen. De commissie was het er over eens dat die honderdduizend als maximum gezien moest worden. In de commissie verschilden de meningen wel hoever Menken gaan met het geven van geld, en of niet een gedeelte als lasten van de exploitante doorberekend kon worden. De commissie gaf het college van burgemeester en wethouders als huiswerk op om te kijken of in deze zin een inten tieverklaring opgesteld kan wor den. Deze verklaring zou dan aangenomen kunnen worden in de raadsvergadering van 25 juni. B en W komen echter pas volgen de week weer bijeen. theeceremonie, 20 u Architektenwinkel - Oude Vest 163, kosteloos advies, 17-18 uur. Koorgedeelte Pieterskerk - lezing over ruimtevaart. Dr. Wubbo J. Ockels 'Euro pa's spacelab én de space shuttle', 20.30 Welfare-lokaal Rode Kruis - Leidseweg 33, Voorschoten, tel. 01717-3309, spreek uur voor invaliden, 19-20 uur. Architektenwinkel - Pieterskerkhof 18, vrij advies. 20-21 uur. Troef - Noordeinde 2a. werkgroep dienstweigeren, voorlichting en begelei ding dienstweigeren, tel. 216180/149324, 20-21.30 uur. Stats jongerencentrum - Haarlemmer straat 73, disco van 20-22.30 uur, vr soos van 15-17 uur. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit - Caeciliastraat 18, open avond, 21-1 uur. 't Spoortje - Bernhardkade 40, spreek uur hulp- en adviesbureau WAO/WSW, 19-20.30 uur, tel. 142505. Buurtwinkel - Haarlemmerstraat 73b, spreekuur comité Gasprijsverhoging NEE. 19-20 uur. Morswijk - Topaaslaan 19, gehandicap- tensoos. vr van 10-15 uur, tel. 02522- 14797. Breehuys - Breestraat 19, informatiebu reau Stichting Internationale Werkkam pen SIW, 16-20 uur. Leiderdorp - gemeentehuis, commissie cultuur, 20 uur. verkeer en APOTHEKEN De avond, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vr 11 juni tot 18 juni 19, Leiderdorp, tel. 894400. i noorden van de Rijn: 134604, tel. ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - gezond heidscentrum Floryn 10, tel. 896193, spreekuur ma, woe, vr van 13-13.30 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. In Voorschoten: VOORSCHOTEN - De raadscom. missie welzijn, onderwijs en huisvesting in Voorschoten is te gen flatsplitsing ten behoeve van de jongerenhuisvesting. In een rapport van de stuurgroep "Eén- doorgevoerd worden indien alle flats onder of boven elkaar ge splitst worden. De kosten zijn dermate hoog dat beter nieuw kan worden gebouwd, zo staat in het rapport. tweepersoonshuishoudens Valkenburg (CDA) noemde flats- Voorschoten worden de grote fi- plitsing zowel financieel als nanciële kosten welke nodig zyn praktisch een onmogelijke zaak. voor het splitsen van een flat op Aikens (D'66) meende dat de een rijtje gezet. flats aan de Jan Evertsenlaan Bovendien kan flatsplitsing alleen welke volgens de stuurgroep eventueel in aanmerking zouden komen voor splitsing, juist be stemd zijn voor startende gezin nen en volgens hem kan men "nooit de ene groep benadelen ten gunste van een andere". Wethouder Marselis constateerde dat ook de stuurgroep ten slotte tot de vrijwel algemene visie van de gemeenteraad is gekomen, dat splitsing van flats niet de op lossing is voor de jongerenhuis vesting. Visser (PvdA) drong aan op een on derzoek naar andere mogelijkhe den in samenwerking met de jongeren. Wethouder Marselis wil dat graag toezeggen, maar verklaarde dat juist de stichting Jongerenhuis vesting het zo dik wijls laat afweten. LEIDEN - Ondertrouwd: A. Olijerhoek en A.W. Pracht; G. van den Burg en IJ. Boom; J.F. Edens en W.J. Lindeboom; J. Kerkvliet; J Weeda en D.J.J. Her mans; A.J.M. te Boekhorst en M.A.J. Pitters; T. van Zuijlen der Engels Het buurthuis Boschgeest-Bloe- menwijk houdt een open avond over de Engelse les die daar wordt gegeven. Vanavond vanaf acht uur staan cursus-begelei ders en cursisten klaar om infor matie te geven in het buurthuis aan de Baron Schimmelpen- ninck van der Oyelaan in Voor schoten. Bridge De bridgeclub Rijnland organi seert deze maanden recreatie brid gewed strijden. Iedere dins dagavond kan worden inge schreven in het Gemeentecen trum van Oegstgeest aan de Lijt weg tussen half acht en kwart voor acht. DEN HAAG/OEGSTGEEST - Sacha Kallenbach van het Oegstgeester Rijnlands Lyceum heeft een prijs gewonnen in een opstelwedstrijd van de Alliance Francaise. Ruim negenhonderd Nederlandse scholieren hebben aan de opstelwedstrijd meegedaan. Sacha Kallenbach's ge dicht behoorde tot de 26 beste inzendingen. De zes beste (waar zij niet bij zat) gaan in juli een week naar Parijs op kosten van de Alliance Francaise. De Alliance Francaise had drie onderwerpen opgegeven. De deelnemers konden kiezen uit een artikel over Nederland naar aanleiding van een officeel bezoek van Nederlanders aan Frankrijk, een verhaal over kunst in Frankrijk naar aanleiding van een interview met een Franse artiest en een humoristisch verhaal over het leven in Frankrijk. Sacha Kallen bach schreef een gedicht over het laatste onderwerp en kreeg daarvoor als prijs gistermiddag op de Frans ambassade een aantal Franse boeken uit handen van een vertegenwoordiger van de Alliance Francaise (Zie foto). Maarel; L.T. Schaafstra en J.H. Rosier; B.J. van Boheemen en M. van der Heemst. LEIDEN - Geboren: Adrianus Petrus z.v. C.H.A.M. Koomen en M.G. Lam- merse; Rudi z.v. A. Haasnoot en C.L.J. Jansen; Irene d.v. J. van der Vegt en E. Bergmans; Wilhelmina Angenieta Sop hia d.v. J.B. Bekkers en J. Teske; Kon- rad Jerzy z.v. Z. Kunicki en J. Chudzins- ka; Johannes Bertus z.v. C. de Mare en T. Jansma; Jeffrey z.v. E. van den Oever en K. Zwaan; Adrianus Theodorus Ma ria z.v. A.P.M. van der Slot en A.G.M. Veerman; Raveen Jaywant z.v. N. Moe- nesar en G. Girjasing; Mark z.v. A. van der Veer en A.G. Lans; Antoinette Hélè- ne d.v. O.V. Pool en H E M. Otten; Jac- ky z.v. Th M. Beugelsdijk en J. van der Plas; Michiel Arthur z.v. G.J.M. Borst en C.G. van Wageningen; Margareta Fenna d.v. T. Poot en K.F. Melissant; Johan Nieolaas Clemens Jacob z.v. J.C.J.P.E.B.J. Bongaerts en K.M.L. Mohammed d'Junior Edgardo Ilvencio z.v. M. Skakni en Y. Salhi; Candido Tat- jonko z.v. E.I.C. Booy en J.M. Volkers; Nieolaas Petrus z.v. P.W. Hartmanns en A.D.J. Linnenbank. LEIDEN - Overleden: P.E. Takken- berg (1908) vrl. geh. gew. met A. Rosmo len; A.J. Sommer (1930) vrl. echtg. van W.H. van Paasschen; P R. van Motman (1915) man; J.P. Los (1892) vrl.; J. Hor- ree (1906) vrl. echtg. van C.D. Ligtvoet; G.C.M. Zalm (1976) man; A. Vuik (1905) man; B.C.L. Meyer (1959) man; B. Schmidt (1960) vrl.; D.J. Hijmering (1936) man; M. Rijsbergen (1896) vrl. geh. gew. met P. Simonis; C. Lardé (1909) man; J. Gijsman (1918) man; J.P.J. van Puyvelde (1919) vrl. echtg. van H.J.P. Schoone; W.J.J. Peters (1906) vrl. echtg. van J.C. Cool. LEIDEN - Gehuwd: W.J.AM. Zwet sloot en M.H.L. van Eyk; W.L. Sie- brechts en E. Ligthart; J.M.M. Snijers en M.J.H. Kallenberg; C.R.G. Hooger- vorst en P.M.T.E.H. Onderwater; M.A.M.J.C.A. de Hoon en E.M.J.G. Bruyniks; G.A. Klomp en W. Holverda; N.P. Massaar en A Braamzeel; W. van Saarloos en N. Smits; V.P.L.M. Bus en C.F.E.M. Went; J.C.M. van der Zon en J.M. Laman; J.F.J. Deppe en A.M.E. Kapteijn; J. Blikman en C.H. Rietker ken; P.J. van Amersfoort en E.C.M. Dy- kerman; C.P. Lagerberg en C.M.M.T. van Diggele; B.J Abbink en J.E.M. Montanus. OEGSTGEEST - De rooms-katholieke lagere school "Sint Willibrord" en de kleuterschool "De Wigwam" in Oegstgeest zijn gistermiddag offi cieel heropend. De scholen zijn in de afgelopen maanden grondig ver bouwd. Na de verbouwing van de Terweeschool en de nieuwbouw van de vierde openbare lagere school aan de Frans Halslaan is dit het derde en laatste project wat klaar is gekomen. De verbouwing was nodig, zo vond ook de voorzitter van het bestuur van de stichting Katholieke Scholen Oegstgeest Tulkens. Hij noemde in zijn openingswoord onder andere de onderwijsvernieuwingen, die aan de verbouwing ten grondslag lagen. De lagere school en de kleuter school zijn nu goed met elkaar verbonden door de nieuwe gemeen schapsruimte. Volgens Tulkens zijn de voorwaarden voor de samen voeging van de kleuter- en lagere school tot één basisschool nu uitste kend. De scholen kregen bij de heropening ook nog een aantal cadeau's. Van de verbouwers kregen zij een cheque voor de aanschaf van speelwerktui- gen voor de speelplaats, die in een eerste instantie wel in de plannen waren opgenomen, maar onder druk van bezuinigingen werden ge schrapt. Van de oudercommissie kregen de scholen een vlag, die de samenwerking moet symboliseren (zie foto). LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave Uitgeversmaatschappij Lektech Dagblad B V Witte Singel t. 2311 BG LEIDEN Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Telefoon 071-144941 Geen krant ontvangen: tel 07M23143 tussen 18 00-19.30 uur (nabgzorging na 19.30 uur); zaterdag v vooruitbetaling te voldoen Bij automatische overschrijving geen abonnementsgelden uitsluitend giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV Kwartaalabonnement f 57.35 Per post f 79.70 Jaarabonnement 217,90 Per post 1 307,30 Losse nummers 0,80 Directie G Koopman Alg redactiechef A. van Le Ptv Alg i Aangestoten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o.a. in: Bonn. Brussel, Londen, Parijs, Washington, QairQ, Commentator W F J Wirtz tal. 071-144941 tst. 222

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 2