Bisschoppen hebben weinig houvast aan discussie Biljarters dreigen met acties Duitse FDP wil coalitie met de CDU Overname van Vihamy door Zweden afgeketst Russische computer moet nodig bijgesteld DONDERDAG 17 JUNI 1982 DEN HAAG (GPD) - In overgrote meerderheid stemt de Tweede Kamer in met de samenvoeging van pedagogi sche academies en scholen voor kleuterleidsters tot nieu we opleidingen voor leerkrachten aan het basisonderwijs (PABO's). Wel moet minister Deetman (onderwijs) van de Kamer bekijken of de voorgestelde norm voor het aantal lesuren wat omhoog kan. Moties van die strekking werden woensdag ingediend door zowel D'66 als PvdA en WD. Die par tijen vrezen dat de voorgestelde krappe norm onvoldoende mo gelijkheden biedt voor een goede opleiding. De academies zouden onder meer te veel met part-time leerkrachten moeten werken. Volgens de plannen van Deetman worden de 90 bestaande pedago gische academies en de 45 scho len voor kleuterleidsters samen gevoegd tot 66 academies nieu we stijl. De cursusduur zal vier DARMSTADT (DPA) - Het be stuur van de Westduitse liberale partij FDP in de deelstaat Hes sen heeft zijn partij gisteren aan bevolen bij de deelstaatverkie zingen van 26 september een coalitie aan te gaan met de chris ten-democratische partij CDU. Dit werd in partij kringen verno men. Het partijbestuur besloot met 14 tegen 10 stemmen dit voorstel voor te leggen aan de buitenge wone partijraad, die vandaag in Darmstadt bijeen kwam. De 300 partijafgevaardigden op de FDP- raad zouden zich bovendien moeten uitspreken over een voorstel van de linkervleugel om een coalitie aan te gaan met de sociaal-democratische SPD, waarmee de FDP al 12 jaar sa men regeert. De sociaal-democraten hebben de liberalen een voortzetting van de samenwerking na de verkiezin gen aangeboden. Een aanbod tot samenwerking heeft de FDP echter ook van de CDU gekre gen. Men verwacht dat de partij raad met een kleine meerderheid voor een coalitie met de CDU zal stemmen. Lepra-patiënt wil blijven ASSEN De 28-jarige ambonees R.I.M. Hatumena heeft gisteren bij de rechtbank in Assen een kort geding tegen de Staat der Nederlanden aangespannen. Hij eiste dat hij niet uit ons land wordt gezet voordat in hoogste instantie is onderzocht of hij al dan niet voor een verblijfsver gunning in aanmerking komt. Verder vindt hij uitzetting niet verantwoord omdat hij aan lepra lijdt. De politie in Assen heeft de man een verblijfsvergunning gewei gerd. Hatumena kwam op 14 juli vorig jaar als toerist in ons land met een visum voor drie maanden. In september vroeg hij verlenging aan die aanvankelijk werd ge weigerd, maar alsnog werd toe gekend in verband met zijn ziek te waarvoor hij in het Acade misch Ziekenhuis in Groningen werd behandeld. In december was hij in zoverre genezen dat hij naar Indonesië terug kon. Volgens zijn advocaat, mr. U. San- ti, is de man aangewezen op me dische behandeling in Neder land "omdat niet overal in Indo nesië de behandeling behoorlijk is en de financiële middelen daarvoor ontbreken". Rechtbankpresident mr. E.J. An- neveldt wijst 23 juni vonnis. jaar zijn en de nu nog veel voor komende „havo-toppen" komen te vervallen. Op 1 augustus 1984 moet de operatie gereed zijn. PvdA en D'66 zetten vraagtekens bij het aantal academies dat Deetman wil vormen. Ze achten dit aan de hoge kant, gezien de daling van het .aantal leerlingen. Daarbij bestaat het gevaar dat er straks academies in de proble men komen door een gebrek aan studenten. Over de precieze in vulling van de plannen zal de Ka mer overigens later nog praten. PvdA en WD drongen gezamen lijk bij de minister aan op over dracht van rijksacademies naar gemeenten. In zijn plannen gaat de bewindsman van te veel rijks scholen uit, menen zij. Deetman zegde toe, hierover de komende tijd overleg te zullen plegen. VOETBAL - Het sectiebestuur be taald voetbal van de KNVB heeft gisteren afwijzend beschikt op de licentie-aanvraag van de nieu we stichting betaald voetbal Am sterdam. De stichting was vol gens sectie-voorzitter Eric Vilé niet van zins de schulden van FC Amsterdam over te nemen. VOETBAL - Oud-Ajacied Ruud Kaiser keert de Engelse eerste divisieclub Coventry City de rug toe. Hy zal volgend seizoen uit komen voor het Franse Nice, dat twee ton voor hem over had. WIELRENNEN - De Westduitser Rolf Goelz heeft een goede kans de amateurronde van Sleeswijk- Holstein op zijn naam te bren gen. In de voorlaatste etappe ver grootte hij gisteren zijn voor sprong op de concurrentie. Geert Schipper, die tweede stond op 2 seconden, moest 1 minuut 30 prijsgeven en viel terug naar de vijfde plaats. CRICKET - Het Nederlands cric ketelftal heeft in Engeland Oost Afrika met 23 runs verslagen. De wedstrijd werd gespeeld in het kader van het voorrondetoernooi om het wereldkampioenschap. PALERMO - Rechercheurs staan bij het lichaam van een vermoorde politie-agent in het Siciliaanse Pa lermo. Gisteren werden daar bij een aanval door leden van de be ruchte Mafia drie politie-agenten en twee burgers doodgeschoten. Een van de burgers was een gevan gen Mafia-baas, die naar de straf gevangenis in Sicilië werd overge bracht. De daders zijn gevlucht. Burgemeester Rome stapt op ROME (UPI) - Burgemeester Ugo Vetere een communist - van Rome en alle communistische wethouders van de eeuwige stad zijn gisteren afgetreden. Het aftreden werd noodzakelijk na het opstappen van de socialisti sche wethouders dinsdag uit protest tegen een artikel in het communistische partijblad Uni- ta. Daarin stond dat de socialis ten de intrede in de coalities in Rome en de provincie van de re publikeinen en sociaal-democra ten blokkeerden. De afgetreden bestuurders blijven als zaakwaarnemers aan tot een nieuwe gemeentecoalitie is sa mengesteld. (Van één onzer verslaggevers) SASSENHEIM - De technische groothandel Vihamy-Buttinger. met een vestiging in Sassenheim, zal niet worden overgenomen door het Zweedse bedrijf Ahlsell. Dat is vanmorgen door de directie van het Scandinavische bedrijf bevestigd. Oorzaak ervan is dat Vihamy niet aan de voorwaarden kon voldoen die door het Zweedse bedrijf aan de overname waren gesteld. Met name was het aantal aandelen op de afgesproken datum niet voorhanden zodat hierop door de Zweden geen bod kon worden uitgebracht. De directies van de beide bedrijven hadden al enkele maanden geleden overeenstemming over de overname bereikt. De technische groothandel met het hoofdkantoor in Arnhem verkeert al enkele jaren in financiële problemen. Diverse reorganisaties waarbij in totaal honderden ontslagen vielen, konden het bedrijf niet gezond ma ken. Van de overname werd dan ook veel verwacht, in het bijzonder waar het bankgaranties betrof. Bedrijfsleider Scheeren van de Sassenheimse vestiging zegt op het ogen blik in onzekerheid te verkeren over de toekomst van het bedijf. De directieleden en de leden van de raad van bestuur van Vihamy waren vanmorgen onbereikbaar voor commentaar. OLDENZAAL (GPD) - Maandag avond zullen Nederlands beste biljarters met een. zoals woord voerder Ben Velthuis het uit drukt, „keihard standpunt" naar buiten treden De ereklasse rs zullen dan na een buitengewone vergadering in Amersfoort het bondsbestuur voor eens en voor altyd duidelijk maken dat ze de nieuwe toernooi-opzet die voor volgend seizoen is aangekon digd, niet zullen slikken. Een ac tieplan is al aangekondigd. Op welke manier de ereklassers hun actie zullen voeren, wilde Ben Velthuis niet loslaten. Zeker is in elk geval dat de maandag te houden vergadering door de ereklassers voorlopig de laatste zal zfjn in een reeks van beraad slagingen over de door de KNBB opgestelde maatregelen. „Maan dag is het wat ons betreft de laat ste vergadering", aldus Velthuis. „Het is erop of eronder". De vergadering van maandag is een vervolg op een eerdere bij eenkomst. die dateert van 31 maart j.l. Inmiddels heeft een werkgroep van de biljarters plan nen uitgewerkt en hebben de ereklassers kennisgenomen van de vorige week in Karl-Marx- Stad door de internationale bon den genomen beslissingen. Voornaamste breekpunt is nog steeds het door de ereklassers verfoeide poule-systeem met twee groepen van vier, zoals dat met ingang van komend seizoen in de nationale ereklasse-finales zal worden doorgevoerd. Ben Velthuis: „Dat systeem is voor de topspelers levensgevaarlijk omdat een vroege nederlaag fu nest kan zijn. En kyk naar de successen die Van der Smissen en Van Bracht dit jaar hebben behaald. Op het EK en WK start ten zij slecht, maar konden zy de zaak goedmaken in een later sta dium. Met een poule-systeem zou dat niet mogelijk zijn ge weest. Wat de andere biljarters betreft: het is niet leuk om na drie partijtjes alweer naar huis te moeten. Daar train je toch niet het hele jaar voor Ze noemen het daar geen knock-out-systeem, maar het scheelt met die twee kleine pouleljes niet veel meer. Dan liever grotere poules. Dan zijn we ook direct van de voor- wedstrijden af'. Velthuis zegt dat de ereklassers „legio mogelykheden" hebben om actie te voeren. „We zouden bijvoorbeeld met zijn allen naar de Alkmaarse bond kunnen LEIDEN - Aan de Academie voor Fy siotherapie van het Academisch Zie kenhuis Leiden zijn geslaagd voor het diploma FYSIOTHERAPEUT: N.F.J. Baart. M.E. van Batum. A.H. van den Berg, C.H.E. Bon, I. Brandse, I. van Dijke, M. van Esveld, P.D.C. Gieünk, P.H.M. van der Ham, C.C. Jansen, A.P. de Jong. M.H. Mojet, J.M. Nederend, A.C.J. Pieterse, A. van der Pol, H Porte- gijs, M.H.Th.H. Prinsen, F.A. Scheffers, P.C.M. Sinke. P.A. Tuinenburg, E. van Veen, M. Visser, E. Waasdorp, A.M.G. Waayer, M.J. van Werkum, R.F. Zee. OEGSTGEEST - Aan de Lagere Agra rische School zijn geslaagd voor het A- NIVEAU: R. Blokdijk, N. v.d. Burg. G. Smit, A. Buurman, K. v.d. Klauw, N. Kooreman, K. Koppe, C. Diepenhorst, R. van Giste ren, I. Zonneveld, R. Heyne, H. Hofenk, A. Hooymans, C. van Klaveren, F. Lafe- ber, J. Plug. J. Remmerswaal. R. Rotte veel. P. Steenland, R. Zonneveld. Geslaagd voor het B-NIVEAU: A. v. Houten, A. Kühn, J. Vermeulen, M. Wernars, L. Pouw, W. Bakker. F. Brus- see, F. Burgerhout, E. van Kempen, L. Opdam. G. Postma, M. Burken, H. Kan- bier, I. Slikker, J. van Duin. E.-J. Meye- rink, E. Steenvoorden, W. Cantarella. L. Duivenvoorden, M. v.d. Horst, T. Wijf jes, G. v.d. Mey, E. Praag. Geslaagd voor het C-NIVEAU: A. Alkemade, D. Alnoldus, J. v.d. Mark, A. Offerman, P. Platteel, P. Slewe, W. v. Westbroek, G.-J. Bothof, W. Kalee, C. v. Paridon, E. Dros, J. v. Duijn, J.-D. v Eg- mond, R. v. Schie, B. van de Hoorn. R. Jong, H. Kamp, J. de Lange. N. de Tom be, J. v.d. Poel, K. v. Rijn, R. Souman, E. Verburg. Geslaagden L.E.A.O.-4: K. Blom, A. ten Brink, W. v.d. Broek, S. Cremers, R. van Donk, R. van Dijk. S. Ganga, G. van Hulst, U. Jansen. L. Kaït- jili, C. Lagerweij, M. Middelraad, J. van Rijsdam, A. Schutte. H. Steenbeek, A. Uittenbogaard, M. Verboom, S. Vis, D. Zemel, P. Zwollo. Geslaagden I.H.N.O.-4-slage: T. de Bruin, I de Jong, N. v.d. Laan, L. Markwat, N. van Meenen, M. van Nie- kerk, S. Somaroo, M. Versluis, M. Bouwman, N. Belhasj, L. van Dijk, C. van Gent, N. van Halen, J. Lintmg, C. Meenen, M. Pool, P. Spaargaren, B. Sturing. ALPHEN AAN DEN RIJN - Aan de Christelijke Agrarische school slaag den voor het examen Lager Landbouw Onderwijs: J. de Bruin, P. Davelaar. A. Droogh, J. Hijman. J. Hoogenes, P. Hoogeveen. P van Kampen, A. Koopman. V. Kooter, J. Kroft, P. de Leeuw, W. Noordsij, C v.d Pijl, D. Rosbergen, K. Turkenburg. T Verhaar. T. Blij leven. W Boot, J Cle mens. M. Cornet, R. Dekker. M. van Deuren, W. den Hertog, P. Kapteyn. R de Lange, F Meyer, A. van Mil. B de Regt, R. Roosemaalen. H. v.d. Salm, G. Teterissa, H. Vis, H. Vrolijk, G. de Wit Voor het Individueel landbouw onder wijs: E. Boe re, P. Boe re. T. van Eeden Peters- man, P. v.d. Gaag. T. Lanser. J Martens, T. Mourits, G. Osterkamp, G. Oudijk, B Rijswijk, G J Robesin, A. Schutter. T Straathof. D. Verkley. Voor het praktijkexamen machinaal melken slaagden: Systeem doorloopmelkstal type 12 standen: B.A. Rijswijk, H. v.d. Salm, P.A.J. Bos man, J. Kroft Systeem doorloopmelkstal type 8 stan den: A.C. Maurits, D.J. Verkley, P. Davelaar, A.P. Droogh, P.B. Hoogeveen, J.C.A. Clemens, G.C. de Regt. H. Vis. Systeem doorloopmelkstal type 4 stan- Th. M. Straathof, W.J. den Hertog, R.N.J. de Lange. Systeem in de rij P1A4: A.B. van Mil, M. van Deuren, G. de Wit, A.C. Verhaar, P.C.M. Boere, J. Vrolijk, J.J. de Bruin. De in de hoofdstad van Azerbidjan, Bakoe, opgestelde Russische computer heeft met zijn eerste WK-prognose ten aanzien van de Russische uitslagen gefaald. Hij zal nodig moeten worden bijge steld. De computer voorspelde weliswaar een Russische neder laag tegen de Brazilianen, maar had het eigen team toch iets te veel onderschat: in plaats van 3-0 werd het slechts 2-1. Ook ten aanzien van de Belgen zat de Russische computer ernaast. Hij voorspelde namelijk dat de Bel gen de eerste ronde met zouden overleven, maar dat is na de 1-0 overwinning op Argentinië lang niet meer zo zeker Een Oostenrijkse computer deed het aanmerkelijk beter. In We nen werd namelijk uitgerekend dat de beslissende treffer in de wedstrijd Brazilië-Rusland op naam zou komen van Eder, twee minuten voor tijd. Hetgeen juist bleek. Of een gelukkige toevals treffer? Dopingcontrole nega tief De dopingcontrole tijdens het WK heeft nog geen enkel positief re sultaat opgeleverd, aldus meldde woensdag de medische commis sie van de FIFA. Tot nu toe wer den in totaal de urinemonsters van 12 spelers onderzocht Zakkenrollers actief De „carterista", de zakkenrollers, hebben tijdens de eerste wed strijd voor groep 6 van het WK te Sevilla tussen Brazilië en Rus land redelijk goede zaken ge daan. Bij de Bngada Regional de Policia Judicial werden tiental len aangiften van diefstallen ge daan. ofschoon de plaatselijke politie in Sevilla slechts één ver moedelijke zakkenroller kon in rekenen. Afgezien van een aantal persoonlij ke eigendommen rolden de „car terista" ruim 300.000 Spaanse pe seta's, 15.540 Portugese cruzei ro's, 5 Engelse ponden en een Amerikaanse dollar uit de zak ken van de toeschouwers. Daar enboven meldden zich ook nog eens 116 personen, die hun en treebiljet plotseling misten. De politie in Sevilla gelooft evenwel dat er beduidend meer diefstal len zijn gepleegd, maar dat velen niet de moeite hebben genomen de politie hiervan op de hoogte te stellen overstappen, om maar wat te noemen De KNBB ts niet de eni ge organisatie m Nederland, er zyn er nog 53". En over een even tuele boycot van de ereklasse-fi nales door de topspelers: „Een boycot, dat is een laatste middel. Al hebben we er dne jaar gele den nog met veel succes naar ge grepen na de moeilijkheden rond het TEP in Amersfoort Onze ac tie zal geen greep naar de macht zijn, zo moet je het niet zien. We weten ook wel dat die bondsbe- stuurders er veel tijd instoppen. Tijd die wij voor die baantjes niet zouden hebben We willen ge woon blyven biljarten, maar er moet wel naar ons worden ge luisterd in de toekomst". Basketballers naar Frankrijk PARIJS (ANP) - Het Nederlands basketbalteam zal de voorronde van de strijd om het Europese a- kampioenschap spelen m Caen in Normandie. De Oranje-ploeg is ingedeeld in een groep met ti telhouder Sowjet-Unie. Tsjecho- slowakije, Israël. Polen en West- Duitsland. De voorronde wordt gehouden van 26 tot en met 30 mei 1983 De eerste drie kwalifi ceren zich voor de finaleronde, die van 1 toten met 4 juni in Nan tes wordt gespeeld. De indeling van de twee poules: Caen Sowjet-Unie. Tsjechoslowa- kye. Polen. Israël, Nederland, West-Duitsland. Limoges: Joegoslavië, Spaiye, Ita lië. Frankrijk, Griekenland, Zwe den. Het Zuidkoreaanse damesteam heeft het basketbal-vierlanden- toernooi in Emmeloord gewon nen. De Zuidkoreanen versloe gen gisteravond in de finale de Verenigde Staten met 87-81 Ne derland eindigde op de laatste plaats door een teleurstellende nederlaag tegen Brazilië (57-77). In de tweede wedstrijd stelde Ne derland zeer teleur De ploeg liep in het eerste bedryf tegen Brazi lië een onoverbrugbare achter stand (29-47) op. Oorzaak van die negatieve marge lag vooral in het timide spel van de Oranje-da mes. by wie alleen Anita Blange een voldoende haalde 1 Zuid-Korea 3 6 255-237 2 Verenigde Staten„3 5 226-217 .1 Bmfliê 3 4 226-225 4 Nederland 3 3 194-222 Israël Weer pleegt de staat Israël een overval op de Palestynen, nu door een inval in Libanon. Alles onder het mom van vrede en vei ligheid ten behoeve van zijn ei gen burgers. Maar welke veiligheid wordt daar mee bedoeld7 Houdt deze veilig heid de vryheid in om. zoals een legerrabbyn van de Gush Emu- nin-beweging tijdens een voor dracht voor de soldaten beweer de, de Arabieren op de Westelij ke Jordaanoever af te richten zo als men zijn honden africht? Of om net als de nazi's na de avondklok de Palestyn in elkaar te slaan en voor zijn gezin te ver nederen omdat hij niet tot het uitverkoren volk behoort? Mishandelingen die Un Avneri, lid van de Knesset, in een open brief aan hot parlement deden denken aan de mishandelingen van de Joden tydens de holocaust. Als wij werkelijk begaan zyn met de Joden en hun onderdrukten dan moeten we met kracht pro- t est ei o m ii dan Btttzkrtag van Begin moordenaar en de zij nen, willen we een nieuwe golf van anti-semitisme die men nu helaas over zichzelf oproept voorkomen. T de Kruyf J. Catslaan 75 Leiden Rooms-katholieken tegen kernwapens, maar.... De Nederlandse rooms-katholie ken zijn allemaal tegen oorlog en kernwapens, maar zij voegen hier zoveel 'maars' aan toe, dat de bisschoppen er weinig aan hebben voor hun 'verklaring' over het kernwapenprobleem in het komende najaar. Aan de discussie hierover hebben in deze kerk ruim 2200 personen en groepen meegedaan. De bis schoppen hadden om die discus sie gevraagd. Zij willen in deze kwestie geen standpunt bepalen zonder het grondvlak te hebben gehoord. De enige conc.usie die het Katho liek Sociaal Kerkelyk Instituut (Kaski) op dit moment uit de ant woorden kan trekken is, dat de mensen zich betrokken voelen bij deze problemen. "De bis schoppen hebben met hun raad pleging van de kerkgemeen schap een discussie op gang ge bracht, die de verantwoordelijk heid van de mensen ernstig neemt", schrijft drs. H. van Zoe- len van het Kaski in het informa tiebulletin. Hij beveelt voortzet ting van het overleg aan. De voorlopige analyse van het Kas ki geeft aan, dat de argumenten van de deelnemers in drie hoofd groepen zijn te verdelen, name lijk theologische argumenten, politiek-mihtair-economische en humanitair-ethische. Sommige standpunten waren onduidelijk of ingewikkeld onder woorden gebracht. Vooral de groepsreac- ties leverden by het uiteenrafe len van de meningen moeilijkhe den op, omdat ze in de meeste gevallen niet eensgezind waren. Volgend jaar wil de vredesbewe ging 'Pax Christi' met nieuwe initiatieven inzake de kernwa- pcnkwestie komen bij de Neder landse rooms-katholieken. Dan hebben ook de bisschoppen ge sproken. V redescampagne Het Interkerkelijk Vredesbe raad (IKV) heeft de kerken ge vraagd, méér hun mogelijkhe den te gebruiken om de activi teiten van het IKV een bredere kerkelijke bedding te geven. Het IKV denkt vooral aan het internationaal maken van de campagne 'Help de kernwapens de wereld uit'. Wat het internationaliseren van de ze campagne betreft heeft het IKV het initiatief van de kerken niet afgewacht. Met kerkelijke vredesbewegingen in de beide Duitslanden bestaan al intensie ve contacten. Voor een doelmatiger bespreking van het vredesvraagstuk hebben het IKV en enkele partnerorgani saties in Oost-Duitsland (DDR) de Raad van Kerken in Neder land en de Bond van Evangeli sche Kerken in de DDR ge vraagd, borg te staan voor de op richting van een kerkelyk plat form. Men denkt aan eind 1982. Dat platform moet bestaan uit veertig deskundigen op het ge bied van vrede en ontwikkeling uit de kerken van Oost- en West- Europa. Het platform heeft ten doel, met het oog op de politieke toekomst van Europa een bydrage te leve ren aan het afbreken van de vij andschap, aan het terugdringen van de bewapening en aan de na leving van de mensenrechten. "Zonder daadwerkelijke hulp van de kerken aan weerszijden van de scheidslijn in Europa zijn de levenskansen van zo'n platform minimaal", schrijft het IKV in een gisteren verschenen rap port over zijn relatie met de kerken. In dat rapport kondigt het IKV de presentatie aan rond de Vredes- week 1982 van een 'alternatieve visie' op het veiligheidsbeleid, inclusief het kernwapen beleid in Europa. Deze visie - die op het zelfde moment moet verschijnen als de voorgenomen defensieno ta van de Nederlandse regering - zal vergezeld gaan van een pro gram van actie. Priesters Op initiatief van bisschop H. Ernst van Breda gaat een aantal Nederlandse bisschoppen bin nenkort praten over een oplei ding voor mensen die op latere leeftijd overwegen priester te worden. Ook de beleidscommis sie voor de rooms-katholieke in stellingen van wetenschappelyk theologisch onderwijs, waann de theologische hogescholen sa menwerken, zal in het overleg worden betrokken. Als plaats voor zo'n opleiding komt het centrum 'Bovendonk' in Hoe ven, het vroegere groot-semina- ne van het bisdom Breda, in aan merking. Gedacht wordt aan een deeltijd-op leiding voor mensen die in het basispastoraat willen werken. Zij hoeven niet te voldoen aan de ei sen van het wetenschappelyk onderwijs. Tydens de opleiding blijven zij hun beroep uitoefe nen. Als groep komen de deelne mers voornamelijk in de week einden byeen Model voor deze nieuwe priesterop leiding staat een school tn Ant- werpenwaar op dit ogenblik een dertigtal mannen de opleiding volgt Onder hen zijn ook twee Nederlanders, een uit het busdom Haarlem en een uit het aartsbis dom Utrecht In aansluiting op ons bericht van gisteren hierover valt nog te mel den, dat de universiteitsraad van de Leidse universiteit akkoord gaat met de vestiging door de Evangelische Hogeschool van een byzondere leerstoel in Lei den in de 'missionaire antropo- lingustiek' (taalonderzoek voor schriftloze volken). Uiteindelijk zal de minister van onderwijs zyn zegel aan de nieuwe leerstoel moeten hechten. Het college van bestuur van de universiteit heeft de minister inmiddels op de hoogte gesteld van het positieve besluit van de universiteitsraad. Beroepen Hervormde Kerk: beroepen te Coevorden K. G. de Noord Win- terswyk, aangenomen naar Burgwerd-Lollum (Fr) kandi daat Chr Bakker Groningen. Gereformeerde Kerken: aangeno- men naar Papendrecht A. Grif fioen Rotterdam-Zuid, naar Ka menk (deelwerk) kandidaat R. W Biewenga aldaar. Nederlands Gereformeerde Ker ken: beroepen te Heerenveen K Muller Alkmaar Zaanstreek Chnstelyke Gereformeerde Ker ken aangenomen naar Enschede J Jonkman Almelo. "Ideologische vijandsbeelden ter rechtvaardiging van een niet te bedwingen wapenwedloop, het beschikbaar houden en eventueel gebruiken van massa i^ernieti mgswapens en een veiligheids systeem dat op kosten van de ar men tn stand wordt gehouden, zijn onverenigbaar met het ge loof in Jezus Christus'' (Uit een rapport van de 'Reformier te Bund'in West Duitsland Dm bond is een overkoepeling van gereformeerden in de Westduitse Evangelisch-Lutherse Kerk).

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 17