Oosterbosch toont kracht John McEnroe loot Winitsky Ook organisatoren TT vrezen concurrentie niet Argentijns team aangeslagen na twee verloren 'gevechten' Optreden Catillo: "Frauduleus en rampzalig' ZegeP.Wessels DONDERDAG 17 JUNI 1982 SEVILLA (GPD) - Het optre den van de Spaanse scheids rechter Augusto Lamo Castil lo (43) tijdens de wedstrijd Brazilië-Sowjet-Unie, in het Sanchez Piquan-stadion van Sevilla heeft in eigen land een storm van kritiek doen losbarsten. Vrijwel unaniem betichtte de Spaanse pers Castillo van frauduleus op treden tijdens de openings wedstrijd voor groep 6 van het WK. Het toonaangevende Spaanse sportblad Diario-16 noemt de Spaanse toparbiter zelfs „incompetent, niet lan ger als referee te toleren en een verwaande kletsmajoor". Kwalificaties die er niet om lie gen, nadat Augusto Lamo Castillo tijdens het duel tus sen de Brazilianen en de Rus sen duidelijk de Zuidameri kanen bevoordeelde door de Russen minimaal twee straf schoppen te onthouden. Het is overigens niet de eerste maal dat Lamo Castillo, die het afgelopen seizoen de Eu ropa Cup Il-wedstrijd tussen Ajax en Tottenham Hotspur nog floot en tijdens de Mun- dialito van 1981 in Uruguay in actie kwam als scheids rechter bij Argentinië-West Duitsland, negatief de aan dacht op zich vestigde. Sinds hij in 1978 FIFA-scheids rechter werd, heeft hij al bij herhaling van een incorrect gedrag blijk gegeven. Daar enboven is Lamo Castillo momenteel in Spanje betrok ken bij een omkoopschan daal, omdat hij steekpennin gen zou hebben aangenomen een bouwfirma te helpen lu xueuze vakantieappartemen ten te laten neerzetten. Sport Ronduit vernietigend is het oordeel van Michuel Munoz over de arbitrage van zijn landgenoot. Michuel Munoz, ooit succesvol trainer van Real Madrid en tijdens dit WK aanwezig als lid van de technische commissie van de Spaanse voetbalbond: „Het optreden van Castillo was frauduleus en rampzalig. Hij wierp hiermee voor miljoe nen tv-kijkers een enorme smet op deze voor de rest uit stekende wedstrijd. Het is overigens niet de eerste keer dat Lamo Castillo een wed strijd negatief beinvloedt Ik herinner me bijvoorbeeld een duel om de Copa de Rey, nog niet zolang geleden, waarin hjj Real Gijon duidelijk be voordeelde. En zo zijn er tal van voorbeelden aan te wij- "Ik begrijp dan ook niet dat de ze man nog langer door de Spaanse bond wordt gehand haafd. Sanchez Arminio, die nu langs de zijlijn liep te vlag gen, is een veel betere scheidsrechter dan Castillo. „El Correo de Andalucisia" stelt eveneens vast dat hun landgenoot, Lamo Castillo, de enige dissonant was in een voor de rest uitstekende voet balwedstrijd. „Wanneer alle duels een dergelijk niveau zouden bereiken, zou dit toernooi tot het beste sinds jaren kunnen uitgroeien, maar dan wel met Castillo als toeschouwer op de tribune". El Marca voegt daar ten slotte nog aan toe dat „het optreden van de clown Castillo FIFA- president Joao Havelange de ogen ongetwijfeld geopend zal hebben". „Gelukkig is La mo Castillo in de eerste ronde slechts één wedstrijd toege wezen. Wat ons betreft mag het daarbij blijven. Het zou een drama zijn wanneer die man ook nog eens in het ver dere verloop van dit WK een wedstrijd te arbitreren zou krijgen". In proloog Zwitserse ronde Ardiles niet terug naar Tottenham Hotspur VILLA JOYOSA (GPD) - Solda ten op het dak van de kleedka mer, hun geweerlopen zijn ook zichtbaar op de huizen rond het gemeentelijk sportpark van het vakantieplaatsje Villa Joyosa, een tiental kilometers van Beni- dorm. Op het veld heeft de Ar gentijnse selectie zich bezigge houden met een training waar van zelfs een pupil niet vermoeid raakt. Het zweet gutst Oswaldo Ardiles desondanks van het voorhoofd. De lichte inspanningen, de ste kende zon maar vooral het on derwerp dat herhaaldelijk aange sneden wordt, veroorzaken de druppels: de verloren slag om de Falkland-eilanden „That stupid war" ("die domme oorlog") is een uitspraak die in het betoog van de 1 62 kleine spelbepaler van het Argentijnse voetbalteam telkens terugkeert, enkele meters verder speelt een politieagent met zijn karabijn. „Een opluchting is het einde van de oorlog voor onze ploeg niet, we hebben allemaal het gevoel dat we iets verloren hebben. Per soonlijk ben ik treurig gestemd omdat het een zinloze oorlog ge weest is". Dezelfde rust die de Argentijn in zyn sierlyke spel legt, uit zich in de manier waarop hij zijn mening geeft, allerminst ontdaan van emoties overigens „Drie weken terug is een neef van mij omgekomen. Jose Ardi les, 31 of 32 jaar, vader van twee kinderen. Hij was piloot en werd met zijn Mirage neergehaald. Het heeft me erg aangegrepen". De keren dat de Zuidamerikaan moet slikken, verraden de droe- Woensdagochtend elf uur, de uit nodiging voor de persbijeen komst is verstuurd voor de Brit se vlag in Port Stanley gehesen werd. Het is de laatste mogelijk heid de Zuidamerikanen te spre ken, want het ijzeren hek voor hotel Montiboli blijft verder her metisch gesloten tot de sleutel wedstrijd tegen de Hongaren (vrijdag 21.00 uur) gespeeld is. Had Menotti kunnen vermoeden dat de berichten over het einde van de Malvinas samenvielen met dit onderonsje met de pers, dan had hij ter voorkoming van moeilijke vragen veel eerder de poort gesloten. „Onze ploeg is emotioneel geraakt, niet te neergeslagen. We zullen VOLKETSWIL (ANP) - Bert Oosterbosch is gisteren in Volketswil win naar geworden van de proloog van de 46ste ronde van Zwitserland. Met een gemiddelde snelheid van 45,6 kilometer per uur legde hij het vier kilometer lange parkoers af. In de de stromende regen werd de voormali ge wereldkampioen achtervolging gehuldigd. had. Daarom heb ik echte risico's 26 Hennie Kuiper (Ned) 5.33,29. vermeden", glunderde de ren- 31. ^ts Puard 5.3W4 nor Hit» Hit ceivApn Ho Poet hrioa 36- J°han van de Velde (Ned) 5.37,09. ner, die dit seizoen de Post-bnga- 41 Peter Winnen (Ned) 5 38 51 de verruilde voor de Belgische De Fransman Alain Bondue heeft Oosterbosch had er lak aan, ook tij dens zijn magnifieke race. Het was de tweede proloog-tijdrit (in Parijs-Nice was hij ook de snel ste) die de roodharige coureur uit Eindhoven dit seizoen won. In tegenstelling tot een groot aan tal coureurs vond Oosterbosch het parkoers in Volketswil niet moeilijk. Velen klaagden over de bochten en de gladheid vanwege de regen. Oosterbosch trok zich er weinig van aan zonder overi gens noemenswaardige risico's te nemen. Daaruit spreekt de kracht, die de 24-jarige Brabander in dergelijke tijdritten bezit. Kracht die ge paard gaat aan een zeer soepele techniek. Om die techniek nog beter tot zijn recht te laten ko men, heeft Oosterbosch zijn fiets op belangrijke piinten laten aan passen. Voor de ronden van Zwitserland en Frankrijk liet hij speciaal lich te wielen monteren. In Volkets wil leverde dat al resultaat op. "Die nieuwe wielen zijn zo moge lijk nog smaller, waardoor ik nog minder greep op de gladde weg LISSE Op ladies-day in Lisse zijn in de B-klsse geen verrassin gen gevallen. Petra Wessels won na een moeizame tweede set van Unicum speelster Petra Velzel. Annet van der Mey won soepel van Bep Holster (6-1, 6—1) en Rosemarie Verdegaal bereikte de volgende ronde dankzij een overwinning op Jannie Kaaien. Bij de heren in C viel de goede prestatie van R. van der Willik op. Hij klopte Peter van Paridon in drie sets: 6-0, 3-6, 7-5. Ook - Lex van Dop kwam een ronde verder. Hij wees Wim van Balen terug: 6-0, 6-2. Bij de dames in C had de als tweede geplaatste Juliëtte Grimbergen drie sets no dig voor een zege op W. den Ot ter: 7-6, 6-7, 6-1. équipe van Fred Debruyne. Met Oosterbosch kreeg de proloog van de Ronde van Zwitserland uiteindelijk nog een specialist als Lange tijd heeft er daar niet naar uit gezien. De volslagen onbe kende Zwitser Julius Thalmann, die als eerste van de 120 deelne mers was gestart, voerde lange tijd de lijst aan. De 22-jarige tim merman uit Romoos had geprofi teerd van de weersomstandighe den, die steeds slechter werden. Uiteindelijk moest hij nog vier renners voor laten gaan. Oosterbosch werd gevolgd door de door dadendrang beheerste Zwitsers, die voor eigen publiek wilden laten zien dat de wieler sport in hun land in de lift zit. Gilbert Glaus en de talentvolle Jean-Marie Grezet eindigden als tweede en derde. Gerrie Knete- mann toonde weer eens aan een specialist te zijn in het tijdrijden. Hij bezette de vierde plaats. Ook Theo de Rooy en de neo-prof van Post, Steven Rooks, maak ten een goede indruk. Laatstge noemde was overigens verre van tevreden met zijn dertiende plaats. "Het leek wel of ik niet vooruit kwam. Ik had ook moeite met de ademhaling. Achteraf viel de klassering nog mee, maar echt lekker ging het niet", kreunde de Noordhollander na afloop. De uitslag van de proloog is: 1. Bert Oosterbosch (Ned) 4000 meter in 5 minuten en 16.02 seconden (gem. 45,56 km/uur). 2. Gilbert Glaus (Zwi) 5.16,72. 3. Jean-Marie Grezet (Zwi) 5.21,32. 4. Gerrie Knetemann (Ned) 5.21,36. 5. Julius Thalmann (Zwi) 5.23,67. 6. Marcel Russenberger (Zwi) 5.25,34. 7. Robert Visentini (Ita) 5.25,87. 8. Gregor Braun (Wdl) 5.26,22. 9. Hubert Seiz (Zwi) 5.26,22. 10. Daniël Muller (Zwi) 5.26,79. 11. Theo de Rooy (Ned) 5.26.91 13. Steven Rooks (Ned) 5.27.85 25. Henk Lubberding (Ned) 5.33,29. gisteren de proloog gewonnen van de Midi Libre, een etappe koers, die geldt als voorberei ding op de Ronde van frankrijk. Hij legde de 1,9 km. af in 2.26,82. Tweede werd Bernaudeau in 2.27,64, derde werd Francesco in 2.28,22. Bert Oosterbosch rechtstrots op het erepodium na zijn proloog-zege van de Ronde van Zwitserland. Links de Zwitser Jean-Mane Grezet. de eer van het land op het veld hoog houden", zegt de coach. In het Spaans, dat wel. Hij wijst een verzoek van de Britse televisie om zijn mening voor hun came ra's te geven af. zegt onvoldoen de kennis van de Engelse taal te hebben (hij speelde een jaar voor de Rangers in New York). De BBC is ook weinig succesvol bij Ardiles. „We hebben slecht gespeeld tegen Belgiè, onder ons niveau, we kunnen het nog recht zetten". Als de commentator het gesprek in de richting van de cri sis stuurt, herhaalt hij drie keer: „We concentreren ons verder op het voetbal". Vier jaar terug, na de finale van het wereldkampioenschap, werd de 29-jarige Oswaldo Ardiles inge lijfd door Tottenham Hotspur. Hij voetbalde daar met veel ple zier. „Ik maakte deel uit van de Tottenham-familie". De relatie werd verstoord door het conflict om de Falkland-eilanden. Op het moment dat de kleine midden velder de koffers pakte om zich bij zijn ploeggenoten in een trai ningskamp te voegen ter voorbe reiding op deze WK, bezette Ar gentinië de rotspartijen in de At lantische Oceaan. Ardiles werd in zijn laatste wedstrijd voor Tot tenham uitgefloten en de relatie verslechterde toen hij opmerkte dat Argentinië veel meer recht op de eilanden heeft dan Enge land. „Daar blijf ik nog steeds bij", zegt Ardiles als het oog van de came ra weggezwenkt is. „We hebben historische en geografische rech ten. De bewoners op de eilanden kunnen niet zonder Argentinië. Voor de dokter en vliegverbin dingen en duizend andere din gen zijn ze op ons aangewezen. Ik begrijp niet dat ze nu dan zo graag bij Engeland willen beho- Ardiles is ervan overtuigd dat de Britten de eilanden alleen kun nen behouden als ze gaan samen werken met de Argentijnen. „Dat stemt me zo treurig, de par tijen gaan nu onderhandelen. De strijd heeft veel levens gekost, duizenden gewonden, als je dan berichten over samenwerking hoort denk ik: waarom zijn ze niet eerder gaan praten. Tussen twee landen die dergelijke uitste kende relaties onderhouden mag toch geen oorlog ontstaan, de meest onnodige uit de geschie denis". Ardiles heeft inmiddels besloten niet meer terug te keren bij de club waar hij vier seizoenen met de bal gedold heeft. Manager Keith Burkinshaw van Totten - ham heeft geprobeerd hem om te praten. „Misschien keer ik in de verre toe komst nog wel eens terug, ik hoop dat de relatie tussen de bei de landen snel zal verbeteren. Veel hoop heb ik niet, het zal lang duren voor we deze neder- LONDEN - Titelhouder en eerste geplaat ste John McEnroe komt volgende week maandag in de eerste ronde van Wimble don te staan tegenover zijn landgenoot van Winitsky. De 23-jarige kampioen is veertien dagen ouder dan de tegenstan der, die het lot hem dinsdag aanwees. Wi nitsky was in 1977 jeugdkampioen van zowel Wimbledon als Rolland Garros. Hij staat 45ste op de computer-ranglijst. Aangenomen dat McEnroe wint, dan ont-' moet hij in de tweede ronde naar alle waarschijnlijkheid de Pool Wojtek Fibak, terwijl Uie Nastase de meest in aanmer king komende tegenstander voor de der de ronde is. De eerste confrontatie met een geplaatste speler is gepland voor de vierde ronde tegen Andres Gomez uit Ecuador, die de Italiaanse titel won en ne gende is geplaatst. De Zuidafrikaan Johan Kriek en de Ameri kaan Brian Gottfried zullen elkaar een plaats betwisten in de kwartfinale-ont moeting tegen McEnroe. Voor de halve finales moet McEnroe reke nen op de overlevenden uit de confronta tie tussen de open Franse kampioen Mats Wilander (zevende), de Amerikanen San dy Mayer en Brian Teacher (vierde en elf de) en de Brit Buster Mottram (vijftien de). De als tweede geplaatste Jimmy Connors, die zondag in de finale van Queens McEn roe versloeg, begint zijn race naar de titel met een wedstrijd tegen Andrew Patti- son, een speler uit Zimbabwe, die nu in de Verenigde Staten woont. Het duel tussen John Alexander en Kim Warwick moet uitsluitsel geven over de vraag welke Australiër Connors in de tweede ronde tegenover zich kan ver wachten de meest in aanmerking komen de kandidaat voor een confrontatie met Connors in de derde ronde is de Frans man Thierry Tulasne. Wilander, de open Franse kampioen heeft een moeilijke openingsronde tegen de Zwitser Heinz Guenthardt, terwijl de als achtste geplaatste Australiër Peter McNa mara langs de boomlange Chip Hooper moet zien te geraken. Gerulaitis Op papier heeft Vitas Gerulaitis een gemak kelijke loting. De als derde geplaatste Amerikaan treft in de eerste ronde een speler uit de kwalificatie. De Franse hoop Yannick Noah, tiende geplaatst, ontmoet de ervaren Bob Lutz en is zo ingedeeld dat hij in de vierde ronde op Connors stuit. Bij de loting bleek dat de als dertiende ge plaatste Raul Ramirez zich heeft terugge trokken. De Mexicaan was als dertiende geplaatst. Bij de dames beginnen alle zestien geplaat ste speelster met een bye. Het minst ge lukkig was ongetwijfeld de'kampioene van 1980 Evonne Cawley-Goolagong. De Australische, die na de geboorte van haar tweede kind, bezig is aan een comeback, komt in de tweede ronde tegenover de snel opkomende Amerikaanse Zina Gar rison. Haar eerste confrontatie met een geplaatste speelster is uitgerekend tegen de favoriete Martina Navratilova. Voor de Tsjechoische Hana Mandlikova staat een kwartfinale gepland tegen de als vierde geplaatste Amerikaanse Andrea Jaeger. Mocht Mandlikova van Jaeger winnen dan is dat een herhaling van de halve van verleden jaar. Mandlikova won toen, om vervolgens in de eindstrijd te verliezen van Chris Lloyd-Evert. Wint Jaeger daarentegen van Mandlikova dan komt het in de halve finales tot een herha ling van de finale van Parijs: Navratilo- va-Jaeger. Titelhouders Chns Lloyd-Evert, de vier voudige kampioene, heeft tot aan de kwartfinales een tamelijk licht program ma. Dan ontmoet zij haar landgenote, de als zevende geplaatste Pam Shriver. De als derde geplaatste Tracy Austin is ver moedelijk haar tegenstander in de halve finales. Marcella Mesker, die als enige Nederlandse in het enkelspel direct tot het hoofdtoer nooi is toegelaten, begint Wimbledon met een partij tegen de Amerikaanse Burgin Vervolgens stuit zy op de als zesde ge plaatste Australische Wendy Turnbull. laag verwerkt hebben en de haat gevoelens verdwenen zyn. Ver schrikkelijk dat het zover geko- De Argentyn heeft nog geen nieu we club. maar Pans Saint Ger main dal ook de ster van El Sal vador Jorge Alberto ..Speedy Gonzales" strikte, is geïnteres seerd. Het zijn zwarte dagen voor de we reldkampioen van '78. Een Ne derlaag op het voetbalveld tegen de Belgen, verlies van de Falk land-eilanden aan de andere kant van de wereld „Het is te hopen dat Zuidameri kaanse landen van dit conflict geleerd hebben en dat zij zich zullen verenigen en samen zullen strijden tegen de imperialisten verklaarde Menotti na afloop van de training, die bewees dat de stemming gedrukt is. Geen glim lach op de gezichten, zelfs het partijtje „lummelen" aan het slot gaf geen vreugde. „De ploeg is aangeslagen", zegt Ardiles. „De ontwikkelingen maken het ons erg moeilyk ons te richten op het voetbal". En toch is dat een vereiste, wil de wereldkampioen van 1978 niet voortijdig uit het toernooi gesto ten worden. „Tactisch", blikt Menotti terug op de openingswedstrijd, ..hebben we niet goed gespeeld. We had den een veldoverwicht, konden pressie uitoefenen en toch ble ven we achterin hangen" En vooruitkijkend naar de wedstrijd van morgen. „Ik ga enkele wijzigingen doorvoe ren. Hongarije wordt de sleutel- wedstrijd voor ons. We moeten winnen en dat kan ook. want de verdediging van de Hongaren is zwak. Zelfs voor een Argentinië waarin het nog niet loopt zoals ik wens", meent Luis Menotti. die de komende dagen in hotel Mon tiboli twee nederlagen moet weg praten. die op de grasmat en die op het slagveld Betty Stöve ronde verder EASTBOURNE (ANP) - Betty Stöve heeft gisteren de laatste acht van het tennistoernooi van Eastbourne bereikt. De onge plaatste speelster uit Rotterdam versloeg Anne White in twee sets: 6-3, 7-6. In de tweede set overleefde Betty Stöve dne set- punten alvorens in de tiebreak toe te slaan. Marcella Mesker haalde de kwartfi nales niet. De nationale kam pioene verloor van de 18-jange Zina Garrison in drie sets: Marti na Navratilova. als eerste ge plaatst, won heel simpel van Lu cia Romanov (6-2, 6-1) uit Roe menië. De voornaamste uitslagen van de achtste finales Hana Mandlikova (Tsj)-Andrea Leand (Vst) 6-4, 2-6. 6-2. Jo Dune (Gbr)-Y- vonne Vermaak <Zaf) 3-6, 6-2. 6-2. Andrea Jaeger (Vst)-Anne Min ter (Aus) 7-5. 6-2 Bristol In de tweede ronde verloor het ten nistoernooi in Bristol zijn hoogst geplaatste speler, Johan Krak. de Zuidafrikaan die voor Wimbledon als vijfde genoteerd staat, verloor van de Nieuwzeelander Russell Simpson in drie sets: 5-7, 7-6, 1-6 Met Knek werden vier andere ge plaatste spelers in de tweede ronde geëlimineerd. Titelverdediger Mark Edmonson ging kansloos ten onder tegen de Ier Matt Doyle. De als derde geplaatste Roscoe Tan ner had moeite met zijn eerste scr vice en verloor prompt van de Bra ziliaan Joao Soares John Sadn. eveneens een grasspeler met een kanon-opslag, moest zyn meerdere erkennen in de Brit Jopnathan Smith en Hank Pfister werd versla gen door de Spanjaard José Lopez De voornaamste uitslagen uit de tweede ronde zijn: Jonathan Smith (GbrHJohn Sadric (Vst) 4—6, 7-6, 7-6. John Alexander (Aus)-Tim Gullikson (Vst) 7-6 6-2. Matt Doyle (Ier)-Mark Edmonson (Aus) 7-6. 6-3; Joao Soares (Bra>-Roscoe Tanner (Vst) 6-2.2-6.7-6. José Lopez Maeso (Spa)-Hank Pfister (Vst) 6-4. 5-7.6-1 AMSTERDAM - "Slecht weer mag dan in het voordeel zijn van onze eigen Boet van Duimen, wat ons betreft mag zaterdag 26 juni natuurlijk de zon volop schijnen. Want regen zou de enige factor zijn die er voor kan zorgen dat er minder toeschouwers komen dan in voorgaande jaren", al dus Jaap Timmer, voorzitter van de Asser TT-organisatie. Nog minder dan hun collegae van het NK-wielrennen dat in hetzelfde week einde in Geulle wordt verreden vrezen ae initiatiefnemers achter de 52ste Grote Prijs van Nederland de concur rentie van het WK-voetbal in Spanje. Motorliefhebbers zijn een even aan hankelijk als fanatiek volkje wat mag blijken uit de opkomst in Raalte. Daar, tijdens de zogenaamde generale voor Assen, omzoomden vorige week 40.000 toeschouwers het circuit met daarbij de aantekening dat het deelne mersveld bij lange niet niet kan tippen aan dat van Assen. - Logisch dat laatste, want waar Raalte zeer forse startgelden moet betalen aan de topcoureurs verschijnen deze in Assen automatisch aan de start om dat het hier nu eenmaal races betreft waar punten voor de wereldtitel verge ven worden. En daar gaat het de, voor al Japanse, fabrieksbazen natuurlijk Dat de Drentse hei ongetwijfeld weer vol zal stromen voor Neerlands groot ste sportevenement (125.000 toeschou wers vorig jaar) mag ook blijken uit de aanvragen voor tribunekaarten. Die zijn, net als anders, een jaar vantevo- ren uitverkocht. Timmer daarover: "Eén van de boeren rondom het cir cuit besloot zijn land te verkopen. Wij konden op een deel beslag leggen en planden in een bocht een nieuwe tri bune voor 5000 toeschouwers. Nog voor de tekeningen klaar waren was de tribune uitverkocht." Niet alleen meer zitplaatsen (totaal nu 30.000) rondom het talud, maar ook een compleet nieuwe pits met tijd- waarnemershuis en faciliteiten voor de pers. De reeds lang bestaande nieuwbouwplannen kwamen afgelo pen jaar in een stroomversnelling toen de perstribune bij de start en finish compleet afbrandde. Om de aan- en af voer naar het rennerskwartier en pits zo vlot mogelijk te doen verlopen werd er tevens een brug over de baan geconstrueerd. Wat de races zelf aangaat wordt in Assen afscheid genomen van een klasse en wel de 350 kubieke centimeter. Voor volgend seizoen heeft de internationa le motorsport federatie (F1M) de strijd om de wereldtitel in deze categorie ge schrapt van de lijst. Het besluit werd genomen omdat de verschillen tussen de 250 en 350 cc (vaak dezelfde ryders en kampioenen) te klein waren gewor den. Voor het laatst dus alle klassen (Assen is één van de weinige circuits waar daad werkelijk om vijf titels wordt gestre den) aan de start op misschien wel de minst gevaarlijke - want wat is hon derd procent veilig bij snelheidsspor ten - omloop ter wereld. De meeste aandacht zal uiteraard weer uitgaan naar de race in de 500 cc klasse waarbij alle kopstukken present zullen zijn. En waar de strijd tussen de Japanse merken dan ook het grootst is. Of Jack Middelburg, twee jaar geleden na Wil Hartog de tweede Nederlandse winnaar van de Dutch TT in de halve literklasse. opnieuw een grote rol kan spelen tussen fabnekscoureurs als Kenny Robert. Marco Luchmelli (vo rig jaar winnaar en wereldkampioen), Barry Sheene, Randy Mamola en Graeme Crosby, is de vraag. Tot nu toe verliep het Grand Pnx-seizoen voor Jumping Jack niet erg voorspoedig. Maar mogelijk betekent Assen voor hem de ommekeer, zeker nu hy zich verzekerd weet van het beste mate riaal van Suzuki Voor Boet van Duimen, de tweede Ne derlandse aas (Theo Timmer in de 50 cc klasse even buiten beschouwing ge laten) lijkt geen grot. rol pp g Weliswaar mag hy zich sinds kort offi cieel fabnekscoureur noemen, maar of de Italiaanse experimentele Cagiva in staat is om de Japanse kanonnen by te houden is een vraag die welhaast ze ker ontkennend beantwoord dient te worden. Tenzij het misschien regent, want dan is Den Boet tot veel in staat Maar ja. dat weer zou de Asser organi satie met best uitkomen AD VAN KAAM

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 15