Herentennis in brugklas S^DI LZ-zwemmers heersen Jos Koemans 'onbespeelbaar' Dubbelldapper dammer Vermin Volle bak 'slaat' inis Verlies tegen Denen Scherpe tijd Meager Ajax krijgt ldop van Hilversum Hermans: op wielerweg terug.. PAGINA 12 DO/ST Sport MAANDAG 14 JUNI 1982 Op tennistoernooi De Munnik LEIDEN - Jos Koemans en Jacqueline van Wijk hebben in het toernooi van de Munnik op overtuigende wijze de winst in het enkelspel gepakt. Zij verspeelden in hun partijen zelfs geen set. In het HD beheerste het duo Herman van der Capellen/Bub van der Zee de strijd. Jacqueline van Wijk en Herman van der Capellen maakten de dienst uit in het GDB. Was de strijd in de laatste fase van B dus minder interessant, in C was dat bepaald niet het geval. Margot van Overloop mocht dan domineren in het DEC tegen Pa tricia Lafay, 6-2, 6-4, de heren Humprey Stuyver en Stephan Faas hielden de kijkers 3 sets lang op hun stoelen in een strijd met voor beiden wisselende kan sen. Stephan Faas won tenslotte na een 1-5 achterstand in de der de set met 6-4, 3-6, 7-5. In de hal ve finale kwam Humprey Stuy ver terug vanuit een nog hopelo zer situatie, 2-6, 1-5 en vier matchpunten tegen Michael van der Berg, 7-5, 7-5. los Koemans bleek voor de con- ZOETERMEER - Het herensoft- balteam van Volle Bak heeft in Zoetermeer met 17-11 verloren van The Birds. Hoewel de Leide- naars met slechts acht man aan traden, wisten zij in eerste in stantie nog wel een voorsprong te nemen. Nadien buitte The Birds de numerieke meerder heid uit. Overigens blijft Volle Bak ondanks de nederlaag mee draaien in de voorste gelederen van de derde klasse. Ook het damesteam van de Leidse softbalclub ging onderuit. Op het Haagse sportcomplex Escamp toonde ADO 3 zich met 21-14 de sterkste. currentie op de Munnik onbe speelbaar met zijn hoge topspin- drives. Het merkwaardige was dat zijn tegenstanders hem zijn spelletje lieten spelen. Alleen Hans Tönjann, die een goed toer nooi achter de rug heeft met overwinningen op Herman van der Capellen, Edwin Niekel en Joost van Leeuwen, trok na 6-0, 5-1 in de finale met man en macht in de aanval. dij kwam terug tot 5-4 en 40-15. Al le kans dus op 5-5 en de vraag is wat er dan van het zo zelfverze kerde spel van Jos Koemans zou zijn overgebleven. Het zal een vraag blijven want op het punt van wat een sensationele come back zou hebben kunnen wor den, liet Tönjann de "plank-gas" aanval varen en kreeg hij van de immer attente Jos Koemans de rekening gepresenteerd, 6-0, 6-4. Achteraf zei Tönjann "Als ik weer tegen Jos Koemans kom zal ik meteen de aanval zoeken. Maar je kunt tegen hem natuurlijk niet zo gemakkelijk naar voren. Voor al niet nu hij op zijn backhand sterker is geworden". Die inderdaad duidelijk betere backhand dankt Jos Koemans naar zijn zeggen aan Marian Lau- din. "Die heeft me uren gewoon zoek gespeeld op mijn back hand. Net zolang tot ik hem ging slaan. Wat ik nu nog beter moet leren doen is mijn netspel "Dat bleek in het HD met Freek van der Capellen tegen Herman van der Capellen en Bub van der Zee. Aan de overzijde van het net kon Jos Koemans de jongste van de van der Capellens niet de nood zakelijke steun voorin geven. HOERSHOLM (ANP) - Het Ne- liet de 32-jarige Leidenaar verder derlandse herentennis is in een volledig met zich sollen, half jaar tijd op onbarmhartige Tevergeefs probeerde coach Fred Toch werd het in de finale eerst nog 4-1 voor Freek van der Ca- pellen/Jos Koemans voordat de Forescate tandem begon te draaien. Toen was er voor Freek van der Capellen/Jos Koemans ook niet veel meer te verdienen, 7-5, 6-4. Hoe goed ook Herman van der Capellen is ingespeeld met Forescate-partner Jacqueli ne van Wijk bleek nog eens over duidelijk in de finale tegen het Unicum-duo Marijke Guyt/Ivar de Jong. Herman van der Capellen scoorde in de tweede set tweemaal met een weergaloze volley, bijna evenwijdig aan het net. Duidelijk werd ook dat Jacqueline van Wijk haar zo gevaarlijke fore hand ook rechtuit kan slaan. Zij werd daartoe gedwongen door de Australische opstelling, die Ivar de Jong en Marijke Guyt te gen haar toepasten. Een taktiek met een boemerang werking, want op de sterke en aanvallende forehand rechtuit van Jacqueli ne van Wijk kon Herman van der Capellen herhaaldelijk met de volley scoren. Als Jacqueline van Wijk, die fore hand had gehad tegen Ingelise Driehuis in de finale van de dis trictsjeugdkampioenschappen. "Ingelise is eigenlijk de enige speelster waar ik met spanning in de benen tegen speel. De enige ook die me onder druk kan zet ten. En alleen dan speel ik goed. Ik heb het potje hier nu wel ge wonnen, maar het doet me eigen lijk niet zo veel". Tegen Henny Fehling bleek ook wel dat de no: 1 van Forescate gemakkelijk punten weggeeft. Pas toen zij in de tweede set, de eerste won zij met 6-4, met 1-5 achter kwam te staan kwam de controle weer in haar slagen. Henny Fehling zag haar voor sprong slinken en zonder ook nog maar even gevaarlijk te kun nen worden moest zij Jacqueline van Wijk de zege laten, 7-5. Verdere uitslagen: DDC E Winkel/den Hollander - W Paauw/Hennipman, 6-4, 6-3, GDC: W 2 J Paauw- C Jansen/H Stuyver jr, 2-6, 1-6, HED: H Gerla - de Jong, 6-3, 4-6, 3-6, DED: R van Leeu wen- S v Ark. 7-6, 7-5, DDD: Citoen/de Vries - M/A Meershoek, 7-6. 6-3, HDD: v Wijk/Walraven - Grunwald/v.d. Poel, 0- 6. 4-6, GDD: de Jong/Visser - Knol/Kol- lerie, 1-6, 2-6, HE Vet F van Duinen - J de Groot, 4-6, 4-6, HD Vet: Hoogteylin- gen/v.d Graaf - v Duinen/Menken, 2-6, 1-6, DE Vet: B Heeze - M Liefbroer, 3-6, 5-7, DD Vet: H Verhage/A Snellenburg - Spaargaren/Reems, 6-2, 6-0. Toernooi de Merenwijk: HDC P van Pa- ridon/J van Duyn - H Goemans/H Thuis 6-4, 7-5, GDC H Bosch/H Lacourt - L Tjebbes/ B Leertouwer, 6-2, 6-2, DDC N Bennink/Weare - H Bosch/ B Lepelaar. 2-6, 6-3, 6-2, HDD G Lepelaar/v. Mar- wijkser - C/R Spruyt, 6-3, 7-5, GDD R Scöler/N Dofferhoff - D Lecher/W Leib- brand, 7-6, 6-4, DDD: D Renner/ Ada v Spronsen C Hage/1 v Oormondt, 6-2, 4- 6. 6-0. FRANK BONTE SPIJKENISSE - Tijdens wed strijden georganiseerd door de Spijkenisser vereniging SPARK heeft de Leidse rolstoe latleet André Moedig gisteren de meerkamptitel in klasse 3 voor zich opgeëist. Hij eindigde op de onderdelen kogelstoten, discuswerpen, speerwerpen, de 200 en 1500 meter op de eerste plaats. Op het laatste onderdeel stelde hij het Nederlands record op 5.21.3. wijze terechtgewezen. Werd de nationale equipe in de winter maanden teruggestuurd naar de lagere school van het toernooi om de Kingscup, ir» het afgelo pen weekeinde bleef Nederland meteen al zitten in de brugklas van het Daviscuptoernooi, waar in een jaar eerder nog de spring plank naar de hoogste afdeling werd bereikt. In Hoersholm was de top van 70.000 Deense tennisspelers te machtig voor de afvaardiging van de Nederlandse bond met zijn half miljoen leden. Het werd 3-0 voor Denemarken, omdat de regen het spelen van de laatste enkelspelpartijen gisteren in de weg stond. Kansen op een beter resultaat had Nederland genoeg. Zo kreeg Louk Sanders vrijdag tegen Mi chael Mortensen na twee moei zaam gewonnen sets drie match points. Toen hij die laatste tre den naar de winst onbenut had gelaten, rolde Sanders holderde bolder van de trap. Beroofd van zijn laatste restje zelfvertrouwen KATWIJK - De finale van het open damkampioenschap van Katwijk is zonder verrassende uitslagen van start gegaan. Hans Vermin won van Theo Zwetsloot en Ron van Egmond klopte Louis de Frankrijker. Van Eg- mond, die in het verleden nogal eens goed weg kwam tegen de Samen Sterker, probeerde de za ken energiek aan te pakken. In een volle aantrekkelijke stand verlokte hij zijn tegenstander tot een verliezende ruil. De Frankrij ker meende hierdoor een verdere vereenvoudiging af te dwingen, maar overzag een directe schijf winst. Even later gevolgd door partijwinst. Vermin had het moeilijk tegen de taaie Zwetsloot. Zijn clubgenoot behandelde de Springerdoor- stoot weer op zijn eigen manier. Een manier die Vermin in het voordeel bracht. Hij nam de aan val over, maar Zwetsloot bleef te rugvechten. In een zeer combi- natierijke stelling trapte Zwet sloot, die zoals gewoonlijk in tijdnood zat, in niet eens de mooiste slagzet. In de eerste klasse wist Leen Hoo- geveen koploper Frans Spieren burg te bedwingen. DE KDC-er stond beter maar de zich taai ver werende Hoogcveen pakte een punt in het eindspel. Door dit re sultaat kon Cor de Jong, die het klassiek beter beheerste dan André van der Zwan, een punt dichterbij kruipen. Ook Henk Koelewijn had die kans, maar Chris Vermeer wilde van geen wijken weten. Jaap Frek viel te driest aan, waardoor Siem Sip door subtiel omsingelingsspel de voorpost kon bedreigen en uit eindelijk veroverde. Marten Dijkstra kon de verdediging van Paul Bremmer niet doorbreken en zelfs een offer mocht niet ba ten: remise. Tenslotte miste oud- voorztter Jan Schoneveld de winst tegen Bas van Rijn. Stand eerste klasse: 1 Spierenburg 7-11. 2 De Jong 7-10, 3. Koelewijn 7-9,4 Dijkstra en Sip 6—7 en 5. Schone veld 7-7. Uitslagen tweede klasse: Parlevliet- K. van Egmond 2-0, Van Duin-Dulfer 0-2, Dubbelaar-Kiinken- berg 0-2, Ouwehand—Kulk 2—0, Guy- t-P. van Egmond 0—2 en Zuidhoek—J. van der Plas 0-2. Stand tweedeklasse 1 Parlevliet 7-14, 2. Dulfer 7-11, 3. Van Duyn 8-10, 4. Vooys 7—9, 5. Dubbelaar 7—6. Sneldammen Hans Vermin is er in geslaagd de Nederlandse sneldamtitel te be halen. In de voorronden begon hij slechts met één punt uit twee. Een fan tastische eindsprint bezorgde hem toch nog een finaleplaats met onder andere Rob Clerc, Au- ke Scholma, Frits Luteyn en Cock van Leeuwen. In de finale moest Vermin een remise toe staan aan John van der Borst, maar na zeges op Luteyn en Clerc(l) was hij niet meer te stop pen. Zijn overmacht bleek al na de voorlaatste ronde: kampioen. In de laatste ronde volgde toch nog een nederlaag, tegen Cock van Leeuwen die als tweede ein digde. Cees Zijlstra en Ron van Egmond kwamen niet tot goede presta ties. Pal voor hun vertrek naar het Zwitserse Zürich, gaf de Gymnaestrada-ploeg "de turnkring Leidschenhage" e Voorschotense sporthal 'De Vliethorst'. Voor veel publiek werd de demonstratie een grandioos succes. i demonstratie i HILLEGOM - In het zwembad de Vose te Hille- gom zijn gistermiddag de kringkampioenschappen voortgezet. Onder slechte weersomstandigheden werd het vierde gedeelte van de kringkampioen schappen afgewerkt. Het programma bestond voor namelijk uit 200 meter vlindeslag en de 200 meter vrije slag in de verschil lende leeftijdsgroepen. De zwemmers van LZ'86 wis ten hun eerder opgebouw de voorsprong verder uit te bouwen. Door het slechte weer was het aan tal limieten voor het N.K.-zeer schaars. René Correlié zwom MISSION VIEJO^ANP/SID) Dc Amerikaanse Mary Meager heeft za terdag bij wedstrijden in Mission Viejo een scherpe tijd gerealiseerd op de 100 meter vlinderslag: 1.00,38 minuut, de snelste tijd van dit seizoen. De Oostduitse Ines Geissler had ieeds een chrono achter haar naam staan van 1.00,81 minuut. De vylvoudige wereldkampioene Tracy Caulkins liet op de 400 meter wisselslag 4.50,10 minuten afdrukken, waarmee zij zich als derde plaat ste op de scizoenranglijst. Deze wordt aangevoerd door de Oostduitse Petra Schneider met 4.37,89 minuten. zeer gemakkelijk naar een limiet op de 200 meter vlinderslag jon gens onder de 14 jaar. Hij legde de 200 meter af in een tijd van 2.30.6. Gijsbert van der Leeden (LZ'86) behaalde ook zaterdag weer twee kringtitels. Op de 200 meter vrije slag en de 200 meter vlinderslag jongens onder de 16 jaar wist hij in een direkte con frontatie zijn concurrent Reinier Haasnoot (Zijl/LGB) voor te blij ven. Op de 200 meter vrije slag tikten beiden in de tijd van 2.12.3 aan, maar de LZ'86'er werd als overwinnaar aangewezen. De 200 "vlinder" legde Gijsbert af in een tijd van 2.32.8 en Reinier in 2.37.7. De 100 meter schoolslag meisjes 1970 werd gewonnen door Mireile Correljé (Zijl/LGB) in een tijd van 1.28.6. De 200 me ter vlinderslag meisjes onder de 14 jaar werd een Leidse aangele genheid. Het snelst was Jolanda Laterveer (Zijl/LGB) 2.53.0. Syl via Bakker (LZ'86) finishte als tweede in een tijd van 2.53. Der de werd Yvonne de Kier (LZ'86) 3.02.2. Kringkampioen op de 200 meter vlinderslag meisjes onder de 16 jaar werd Karin van der Linde (LZ'86) 2.1.0 en bij de da mes Ellen Hoogeboom. 2.54.3. Ingrid van Veen (Zijl/LGB) won het goud op de 100 meter vlin derslag meisjes onder de 10 jaar.1 Ze zwom de 100 meter in een tijd van 1.25.1. 4x100 meter wisselslag estafette dames: 1 Katwijk 5 07.0; 2. Zijl/LGB 5 16 9, 3. Z.V.S. 5.19 1 400 meter wisselslag esta fette heren 2. LZ'86 4.34 9; 3. Z.V.S 4 49.6 200 meter vrije slag meisjes onder de 14 laar: 2. Sylvia Bakker (LZ'86) 2.27.3; 3. Jolanda Laterveer (Zijl/LGB). Meisjes onder de 16 jaar: 1. Carla Mey- waard (Z.V.S.); 2. Rianne Den Duik (Katwijk) 2.20.9; 3. Karin van der Lin den (LZ'86) 2.30.3. Dames: 1. Janny Dijkstra (Katwijk) 2.32.6; 2. Esthet Schoonderwoerd (Katwijk) 2.34.4; 3. Es- her Rebel (Katwijk) 2.39.7. 200 meter vrije slag heren: 2. Marc van Belkum (Zijl/LGB) 2.24.6; 3. Hans La Lau (Zijl LGB) 2.15.3. 100 meter vrije slag meisjes onder de 10 jaar: 2. Ingrid van Veen (Zijl/LGB) 1.15.7; 3. Jessica Rebel (Kat wijk) 1.22.7. Jongens onder de 10 jaar: 3. Bas Willemsen (LZ'86) 1.17.6. 100 meter schoolslag meisjes 1971: 2. Pauli Vene kamp (Zijl/LGB) 1.38.6. Jongens 1971: 3. Marco Kerkvliet (Zijl/LGB) 3.30.1. Jon gens 1970 2. Marco Mulder (LZ'86) 1.32.2; 3. Edo den Boef (Zijl/LGB) 1.33.6. 200 meter vlinderslag heren: 2. Jan Kets (LZ'86) 2.47.3; 3. Bart Hameter (LZ'86) 2.50.7. 100 meter vlinderslag jongens on der de )0 jaar: 3. Bas Willemsen (LZ'86) 1.32.0. 4x100 meter vrije slag estafette meisjes onder de 16 jaar: 1. Z.V.S. 4.29.4; 2. Katwijk 4 41.5; 3 LZ'86 4 44 9 4x100 meter vrije slag jongens onder de 16 jaar: 3. Zijl/LGB 4.15.5. HILVERSUM - In de uitwed strijd tegen Hilversum heeft Ajax klop gekregen van Hil- De Hilversumse batslieden waren aanvankelijk niet op gewassen tegen de Ajax-aan- val, getuige de lunchstand van 57 voor 6. Hilversum kwam daarna sterk terug via zijn speler- coach die met een persoon lijke score van 92 voor een eindtotaal van 169 voor 8 zorgde. Bowlingcijfers Ajax: Frits de Johng 1-29, Ton Eldering 2- 20, Johan Gordinou 2-43, Pe ter van Rood 1-8, Danny El dering 2-25. De Leidse cricketers begonnen daarna met zelfvertrouwen aan hun opdracht het Hil versumse totaal binnen 55 overs te passeren. Eddy Fifieid (25) en Danny El dering (18) zorgden voor een gedegen opening, welke werd uitgebouwd door Jo han Gordinou (31) en Mark Verbaak (19): 101 voor 5. De middle-order batsmen ver zaakten evenwel in hetzelf de tempo door te gaan, waardoor teveel tijd en on nodig wickets verloren gin gen. Adam Kuper nog 12. Via 132 voor 9 strandde Ajax niettemin op 151 runs all out en moest de punten in Hil versum laten. A.s. weekend voor Ajax geen competitie, maar wel op za terdag 19 juni de Jubileum- wedstrijd Ajax-De Flamin go's om 11.00 uur op het LMHC-terrein te Oegstgeest, dit in het kader van het 90- jarig bestaan van de sport vereniging A.S.C. LEIDEN - Axel Hormans lijkt na een korte vormte- rugval de inspanningen uit Olympia's ronde weer te boven. Dat bleek reeds uit een derde plaats en de leidersprijs, die hij woensdagavond in Delft bewerk stelligde. Gisteren slaagde de Katwijer er in de ron de van Goirle niet meer in om de uit de kopgroep ontsnapte Van Lamoen en Dohmen te achterhalen, maar de achtervolging leverde hem nog wel een der de stek op. Karei Teeuwen overtuigde zaterdags in de sterk bezet te ronde van Larigedijk. Met de leidersprijs reeds op zak miste hii in de finale echter wel de beslissende Hemmes nieuwe inspiratie voor de achtvoudige nationale kam pioen aan te dragen. Toen hij zelfs geen antwoord meer kreeg van de lijkbleke Sanders bleef het verder in de pauzes bij het wisselen. "Ik ben toch al heel wat keren met Sanders op stap geweest", aldus een ontgoochel de Hemmes, "maar zo erg als de ze keer was het nog nooit". De droevige ondergang van San ders miste zijn psychologische uitwerking niet. "Die partij bleef als een domper boven de ploeg hangen", zei Hemmes. Michiel Schapers, die voor het eerst in dit gezelschap vertoefde, vond een ontketende Peter Bastiansen tegenover zich. De tweevoudige Deense kampioen (20), gesterkt door een recente toernooizege in Tampere en ook met overwin ningen op Moretton (Frankrijk) en Feigl (Oostenrijk) op zak, bleek tegen de zeker niet slecht spelende Schapers over een be hoorlijke dosis talent te beschik ken. Het op tennisgebied aller minst verwende Denemarken een chronisch gebrek aan banen heeft tot een algemene ledenstop geleid begint al heimelijk te denken aan een opvolger van Leschly en de gebroeders Ulrich, die in de jaren zestig furore maakten. "Die jongen haalde bij na alles", moest Schapers erken nen, "het was dat ik nog een aan tal aces sloeg en zelf nog behoor lijk kon scoren, anders zou ik er met drie keer 1-6 van af zijn ge slagen". Bij een welhaast hopeloze achter stand van 0-2 deden Schapers en Van Boeckel zaterdag in het dub belspel nog een manhaftige po ging de algehele nederlaag al thans een dag uit te stellen. Dat dit niet lukte tegen Mortensen en Bastiansen hadden de Nederlan ders geheel aan zichzelf te wij ten. Zij speelden zeker niet slecht, in aanmerking genomen dat het laatste gezamenlijke op treden dateert van een jaar gele den in Enschede. Zonder Theo Gorter (drukke werkzaamheden) had Hemmes echter geen andere keuze voor handen. Het aantal misverstanden was beperkt en een grote terugval bleef beperkt tot de slotfase van de vier uur du rende partij. Op beslissende mo menten konden Schapers en Van Boeckel echter niet toeslaan. Zo lieten zij in de tweede set, na de eerste met 10-8 gewonnen te heb ben, maar liefst veertien breek punten onbenut. Een doorbraak in de vijfde game, op de service van Schapers, was voor de De nen voldoende de set te pakken (6-4). Ook na een soortgelijk verlies in de derde set (4-6) berustten Scha pers en Van Boeckel niet in de nederlaag. Via 3-0 en 3-3 sleepten zij er een vijfde set uit (7-5). Toen Schapers, die op zijn best was als hij zich goed kwaad maakte, ver volgens begon met een lovegame en Mortensen zijn opslag daarop verloor leken de Nederlanders achter elkaar naar de winst op te stomen. Een 5-0 voorsprong bleek uiteindelijk niet voldoende voor de winst. "Ik zag dat de De nen de strijd al hadden opgege ven", zei Schapers, "ze gingen al les losjesweg terugslaan". Juist toen stokte het-ritme bij de Ne derlanders. Bij een voorsprong van 5-1 en 30-0 op de service van Van Boeckel produceerden de Denen evenwel een aantal prach tige returns. "Daar wisten die Denen volgens mij zelf niets van", schudde Van Boeckel het hoofd. Daarna had Nederland nog enkele kansen op de winst, maar de Denen kwamen steeds terug. Op het moment dat Van Boeckel de vijftiende game moest afgeven, was het gebeurd. Op het servicegeweld dat Bas tiansen er nog uitperste hadden de moegestreden Schapers en Van Boeckel geen antwoord meer (7-9). Queens Club slag. Hans Steekers zat daar wel bij. Hij werd achter winnaar Egbert Koersen vierde. Paul Kooijman ver zekerde zich in de ronde van Groot IJsselmonde van een plaats in de kopgroep van 13 man. Aan het slot van dc koers trachtte de goed draaiende Leidenaar nog tevergeefs bij een viertal vluchters aan te slui ten. Zijn demarrage deed Kooijman echter wel als vijfde finishen. Nieuweling Eddie Kouiss zette in de ronde van Lepelstraat met een tweetal andere ren ners een succesvolle ontsnapping op touw. In de spurt moest de Katwijker met een derde plaats ge noegen nemen. Jimmy Connors is gisteren voor de tweede keer in zijn tennisloop- baan winnaar geworden van het toernooi van Queens Club, dat op grasbanen werd gespeeld. In de finale versloeg de Amerikaan zijn landgenoot John McEnroe, die als eerste was geplaatst, met 7-5 6-3. Eerder zegevierde Con nors in 1974. McEnroe was de af gelopen drie jaar ongenaakbaar geweest in dit toernooi. Het betekende voor beide Ameri kanen de laatste voorbereiding voor het toernooi op Wimbledon, waar McEnroe als eerste zal wor den genoteerd en Connors als tweede. Tom Okker heeft het eerste 35+- tennistoernooi dat in Nederland werd gehouden niet kunnen win nen. In de finale van het toernooi in Molenhoek was de Chileen Jaime Fillol, die op het laatste moment als invaller voor de Au straliër Roy Emerson aan het deelnemersveld was toegevoegd, te sterk voor de "Vliegende Hol lander". Fillol won met twee maal 6-4 en verdiende met die ze ge zo'n 25.000 gulden.

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 12