mededelingen gemeentebestuur leiden 14tlm18juni'82 ^IUÜIillllllWllNlliiillllliIlililIlihiïïTT^linnn:''tü(:iil:iilliiiilliilliimfTTrfutr Commissie vergaderingen Commissies voor Financiën. Onderwijs en Samenlevingsopbouw, en Maatschappelijke Aangelegenheden en Volksgezondheid Woensdag 16 juni a.s. om 20.00 uur in de raads zaal van het stadhuis. Gezamenlijke vergade ring. Agenda: Algemene subsidieverordening Procedure verordening specifiek welzijn Herhuisvesting Troef en Leidse Rechtswinkel In een gezamenlijke vergadering van de Maatschappelijke Aangelegenheden en Volksge zondheid komt daarna aan de orde: Uitgifte in erfpacht perceel grond grenzend aan de Latijnse School aan de Stichting Diogenes Commissie voor Financiën Woensdag 16 juni a.s. na de gezamenlijke com missievergadering met de commissies O en S en MA in kamer 204 van het stadhuis. In deze ver gadering zullen voorstellen worden besproken welke onlangs in diverse vergaderingen van an dere commissies aan de orde zijn geweest en waarvan nu in hoofdzaak de financiële aspecten zullen worden bezien en verder: Wijziging Verordening rechten ziekenvervoer en Verordening cursusgeld bedrijfstechnische school Indienstneming centralisten t.b.v. Regionale Brandweer en CPA Wijziging personeelsformatie binnen de directie Interne Zaken Systeemontwikkeling directie A.F.B. Aanvaarding schenking van f 25.000, Commissie voor Ruimtelijke Ordening. Openba re Werken en Verkeer. Donderdag 17 juni a.s. om 20.00 uur in de raad zaal van het stadhuis. Agenda: Vaststelling monumentenverordening en instelling Voeren van verweer tegen jegens de gemeente in rechte gestelde eisen Consultatienota B.O.S. Ontwikkeling binnenstadsscholen Opheffing onbewoonbaarverklaring Roggebroods hof 1 en 2 Verdaging beslissing bestemmingsplan Leeuwen hoek en Schuttersveld Voorstel tot inbreng wederopbouwplan Stations plein in het grondbedrijf en vorming van een reser ve hofjesrestauratie Kredietaanvulling t.b.v. infrastructurele werken Merenwijk Belangstellenden, die naar aanleiding van één van de bovengenoemde agendapunten het woord willen voeren, wordt aangeraden dit uiterlijk één dag voor de vergadering aan de secretaris van de commissie voor ruimtelijke ordening, openbare werken en ver keer, mw. E. Visser-v.d. Vlist, telefoon 254236 ken baar te maken. Overige Commissie- en Projectgroep vergaderingen de Beroep- en Bezwaar- Commissie schriften Maandag 14 juni a.s. in de B. en W.-kamer van het stadhuis. Agenda: 09.30 uur: Uitspraak op het beroepschrift van de heer E'. van Tol (bouwvergunning Hoge Morsweg) 09.35 uur: Hoorzitting inzake het bezwaarschrift van omwonenden tegen de verleende bouwvergunning aan de Oud-Katholie ke Kerk voor verbouw van het pand Zoeterwoudsesingel 50 (De Tombe Melse). Commissie voor Algemene en Bestuurlijke Aangelegenheden Commissie van Advies voor de Politionele Aangelegenheden Maandag 14 juni a.s. om 20.00 uur in de B. en W.- kamer van het stadhuis. Agenda: Koffievoorziening tijdens raadsvergaderingen Kosten berekening verkiezingsuitslagen Distributie verkiezingslijsten (indien voor behandeling gereed) Internationale Uitwisselingen Aanvulling art. 116 Algemene Plaatselijke Verorde ning Schrappen art. 84 Algemene Plaatselijke Verorde ning (motie waterplaatsen) Aanvullend krediet voorbereiding nieuwbouw poli tiebureau (indien voor behandeling gereed) Drank- en hore- caproblematiek Beleidsnota politie Werkgroep bestemmingsplan Tuinstadwijk/ Staalwijk Deze werkgroep, die tot taak heeft om een be stemmingsplan voor Tuinstadwijk/Staalwijk voor te bereiden, vergadert voor de eerste maal op maandag 14 juni a.s. om 20.00 uur in Wijkcen trum "De Linde" aan de Herenstraat. In deze werkgroep zijn behalve de gemeente ook de be woners, het bedrijfsleven en de rijksuniversiteit vertegenwoordigd. Agenda: Procedure ter voorbereiding van het bestemmings plan Vergaderschema van de werkgroep (Statistische) gegevens, voor zover die op dit mo ment beschikbaar zijn Voorlopige diskussie over uitgangspunten en hoofdlijnen van het plan Projectgroep Maredorp Dinsdag 15 juni a.s. om 14.00 uur in de "Pancrat". ir. Driessenplein. Agenda: Stand van zaken De Overdekte Stand van zaken Mirakelsteeg (Her)inrichting Oude Rijn Riolering en bestrating Koddesteeg Overige openbare werken Bebouwing hoek Jan Vossensteeg/Clarensteeg Verbouwingsvoorstel Lombardsteeg Gemeenschappelijke vuilverwerking Leiden e.o. Dinsdag 15 juni a.s. om 15.30 uur in het raadhuis van de gemeente Voorschoten, Leidscheweg 25. Agenda: Slotwijzigingen begroting 1981 (nr84) Jaarrekening 1981 (nr85) Aanvullend krediet m.b.t. investeringen in de pe riode 1973 t/m 1981 Begroting 1983 Aangaan geldlening ad f 5.700.000, Begeleidingscommissie Openbare Werken Binnenstad Leiden Dinsdag 15 juni a.s. om 19.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Faseringsschema uitvoering kapitaalwerken. Projectgroep Verversbuurt Woensdag 16 juni a.s. om 15.30 uur in kamer 109 van het stadsbouwhuis. Agenda: Stand van zaken m.b.t. het verbeteringsplan Voortgang nieuwbouwplannen Clos Leembrug gen/Zijlstraat Stand van zaken m.b.t. het bestemmingsplan (be zwaarschriften die zijn ingediend bij G.S. van Zuid- Holland tijdens 2e ter visielegging) Planning rioleringswerkzaamheden in 1983 Commissie voor de rekeningen Woensdag 16 juni a.s. om 19.30 uur in kamer 204 van het stadhuis. In deze vergadering zal de jaarrekening 1981 van de N.V. Leidsche Duinwater Maatschappij worden be handeld. Beleidsgroep Stadsvernieuwing Leiden Donderdag 17 juni a.s. om 9.30 uur in kamer 237 van het stadsbouwhuis, Langegracht 72. Agenda: Koncept-reaktie van de Beleidsgroep op de notitie "school op de Garenmarkt" Kostenberekening Sanders-parkeergarage Plan van Aktie: paragrafen over ekonomische aan gelegenheden en over de universiteit Mogelijkheden tot verbouwing van universiteits panden aan het Rapenburg voor gezinnen, resp. één- en tweepersoonshuishoudens Welzijnsakkommodatieplan Stadsvernieuwingsprojekten die urgent zijn in het kader van de kontingentering 1983 Aanwijzing nieuwe ISR-gebieden, begrenzing ISR- plan De Waard Voortgang onderzoek RIGO ambachtelijke bedrij ven binnenstad Voortgang Schuttersveld Bestuurscommissie voor de openbare scholen "De Dukdalf" en "De Loopplank" Donderdag 17 juni a.s. om 20.00 uur in de depen dance van de school. Regenboogpad 3. Agenda: Vak urenregeling schooljaar 1982/1983 Vacaturecommissie Kinderkantine Nota "Leiden maakt Basisschool" Werkplan schooljaar 1982/1983 Wijziging schooltijden i.v.m. uitbreiding studiemid dagen Toekomst Bestuurscommissie Bovenstaande vergaderingen zijn open baar. Wie meer wil weten over de te behan delen agendapunten, kan daarover in formatie vragen in het informatie-cen trum van het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uur. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN Prinses Wilhelminastraat 35, verbouwen en uitbrei den woning; Delftse Jaagpad 1, vernieuwen warenhuis en plaat sen drie bassins; Hoge Morsweg 114, bouw garage annex berging; Mariënpoelstraat 25, bouw berging; Kennedylaan 1bouw berging bij school; De Wetstraat 28, verbouwen woning; Zoeterwoudsesingel 23, plaatsen vijftal autoboxen; Flanorpad, plaatsen gasdruk-regelstation; Heemskerkstraat 95, maken dakopbouw; Heemskerkstraat 75, maken dakopbouw; Sieboldstraat 3, verbouwen woning; Timorstraat 62, bouw dakkapel; Stokroos 20, bouw dakkapel; Herengracht 10, verbouwen bedrijfspand; Huizingastraat 16, bouw dakkapel, Sumatrastraat 163, verbouwen woning; Vliervlinder 9, bouw dakkapel; Bloemistenlaan 36, aanbrengen huisriolering; Bloemistenlaan 37, aanbrengen huisriolering; Wasstraat 12, aanbrengen huisriolering; Klipperwerf 22, aanbrengen huisriolering; P.C. Hooftlaan 4, uitbreiden clubgebouw. Verleende bouwvergunningen op 8 juni Hoge Morsweg 113, uitbreiden scheepsbouwloods en vernieuwen hellingbanen; z.o. hoek Caeciliastraat en St. Ursulasteeg, bouw van 29 bejaardenwoningen; Rijnsburgerweg 10, verbouwen en uitbreiden ge bouw nr. 54 (electronenmicroscopie); Morskade 17A, veranderen raam- en deurkozijn, 1e verdieping voorgevel; Vliet 14, restaureren woonhuis; Pioenhof 11, verbouwen bestuurshuis; Antonie Duycklaan 1, uitbreiden school b.g.; Maredijk 119, wijzigen huisriolering; Maredijk 72, plaatsen dakkapel in het zijgeveldak- vlak; Pasteurstraat 1, plaatsen afvalsilo. Indien u door het verlenen van een bouwvergunning rechtstreeks in uw belang bent getroffen, kunt u bin nen 30 dagen na dagtekening van de bouwvergun ning op grond van de wet AROB een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders. Tevens kunt u, indien de onmiddellijke uitvoering van het besluit onevenredig nadeel voor u meebrengt, op grond van de Wet op de Raad van State schorsing van de bouwvergunning aanvragen bij de Voorzitter van de afdeling Rechtspraak van de Raad van State, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Informatie is te verkrijgen bij Bouw- en Woningtoe zicht, Stadsbouwhuis, Langegracht 72, Postbus 148, 2300 AC Leiden (telefonisch bereikbaar 071-254911). Diversen Maandag 14 juni profwielerronde r doorgaand verkeer afge- om de Boshuizerkade sloten. De afsluiting duurt tot ongeveer 20.45 uur. De wedstrijd wordt gereden op het volgende par- court; Hoflaan-Willem Klooslaan-Fred. van Eedenlaan- Staringkade-Boshuizerkade-Telderskade. De bewo ners van de binnen het parcours gelegen woningen alsmede de sportverenigingen aan de Boshuizer kade, zijn door de sportorganisator J. Riethoven (tel 310119) op de hoogte gebracht van het evenement. Door deze organisator zal voldoende ordecommissa rissen worden ingezet. Verkeersmaatregelen Waar nodig zullen verbodsborden worden aange bracht. De N.Z.H. zal tot 18.00 uur van de Boshui zerkade gebruik kunnen blijven maken, daarna zal de Toussaintkade als alternatieve route gebruikt wor Start en finish Ter hoogte van perceel Hoflaan 34 zal de start en fi nish plaats vinden. Start omstreeks 18.45 uur. Finish 20.45 uur. Informatieavond herindeling Sophiastraat Op woensdagavond 16 juni a.s. houdt de gemeente een informatieavond over de herindelingsplannen voor de Sophiastraat. De avond wordt gehouden in het buurthuis 't Spoortje" aan de Bernhardkade 40, aanvang 20.00 uur. Programma: I. 19.30 - 21.00 uur Over het gedeelte Maresingel/Alexanderstraat. II. 21.00 (na de pauze) - 22.30 uur. Over het gedeelte Alexanderstraat - Os- en Paar- denlaan. Beschikking vrijstelling methylbromide Burgemeester en Wethouders brengen hierbij ter openbare kennis dat door de Hoofdingenieur-Direc teur van de Provinciale Directie voor de Bedrijfsont wikkeling in Zuid-Holland, te Gouda, op 26 mei jl. aan de heer W. de Groot, Besjeslaan 2a, te Leiden, een verklaring van geen bezwaar is afgegeven als bedoeld in de Beschikking Vrijstelling Methylbromide welke is gepubliceerd in de Staatscourant van 17 juli 1981, nr. 134, ten behoeve van het ontsmetten van grond voor het telen van vaste planten op een deel van het per ceel Besjeslaan 2a. Deze verklaring ligt vanaf heden tot 26 augustus 1982 voor een ieder ter inzage in kamer 012 van de Directie Milieu, Stadsbouwhuis, Langegracht 72. Voor nadere inlichtingen betreffende deze aangele genheid kunt u zich wenden tot de Directie Milieu, tel. 071-254436. Aanlegvergunning t.b.v. het bouwrijpmaken van gronden gelegen in de Stevenshof. Burgemeester en Wethouders zijn voornemens mid dels toepassing van artikel 46 lid 8 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening een aanlegvergunning te verle nen voor het bouwrijpmaken van gronden gelegen in de Stevenshof, zoals die op bijgaande overzichtste kening zijn aangegeven. Het vereiste van een aanlegvergunning is gebaseerd op het bepaalde bij het voorbereidingsbesluit, dat de Gemeenteraad op 25 juni 1979, raadsvoorstel nr. 151 van 1979, voor de Stevenshof heeft genomen. In verband hiermee liggen met ingang van 14 juni 1982 gedurende 14 dagen op kamer 214 van het Stadsbouwhuis. Langegracht 72, de volgende stuk ken ter inzage: het in voorbereiding zijnde uitwerkingsplan "Kloos ter en Dreef" t.b.v. de bouw van de eerste 479 woningen, bestaande uit een verkavelingsplan en een toelichting op het ontwerp-uitwerkingsplan; de bestektekeningen met beschrijving voor het bouwrijpmaken en de eerder genoemde overzichts tekening. Het bouwrijpmaken is in overeenstemming met het op 5 januari 1981 door de Gemeenteraad vastgestel de bestemmingsplan Stevenshof. De betreffende gronden vallen voorts binnen het gedeelte van het bestemmingsplan, waaraan Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland op 14 april 1982 hun goedkeuring verleenden. Het bouwrijpmaken is daarnaast in over eenstemming met het in voorbereiding zijnde uitwer kingsplan. Belanghebbenden kunnen gedurende bovengenoem de termijn schriftelijk bezwaren indienen bij Burge- Wethouders tegen het bouwrijpmaken i de Stevenshof, stadhuis. Post bus 9100, 2300 PC Leiden. Bestemmingsplan Stevenshof Op 14 april 1982, no B 21360/1, besloten Gedeputeer de Staten van Zuid-Holland het bestemmingsplan Stevenshof goed te keuren met uitzondering van de volgende onderdelen: 1. De bestemming woondoeleinden 7 gegeven aan de gronden langs de Rijndijk, waar zich thans het bedrijf van de firma Schrama bevindt, alsmede de vlek woondoeleinden 6 ten zuid-oosten daarvan en de bestemming woondoeleinden 1 binnen een straal van 100 m gemeten uit het bedrijf. 2. De bestemming woondoeleinden 3, voor wat be treft de 2 meest zuidelijk gelegen lobben i.v.m. Rijksweg 11 west. 3. Een gedeelte van de bestemming groenvoorzie ningen aan de Rijndijk ter plaatse van de oliehan del "van den Berg" gevestigd aan de westkant van de monding van de Veenwatering in de Rijn. 4. De in het plan opgenomen bepalingen over leidin gen en waterkerende kades, alsmede de op de plankaart aangewezen gronden met de bestem ming "Tracé kabels en leidingen". 5. De bepalingen van de voorschriften, waarin wordt voorgeschreven, dat de normen van de artikelen 82 t/m 85 van de Wet Geluidhinder in acht geno men moeten worden, aangezien de betreffende artikelen op het tijdstip van vaststelling van het bestemmingsplan nog niet van kracht waren. 6. Het bepaalde in artikel 10, dat de inrichting van een caravanterrein slechts via een vrijstelling is toegestaan, voorzover de betreffende gronden niet primair voor de bedrijfsbestemming noodza kelijk zijn; in casu de zinsnede: "en de betreffende gronden niet noodzakelijk zijn t.b.v. bedrijven ca tegorie D". 7. Het bepaalde in artikel 1, lid, sub s.ll, voorzover betreft de woorden "motorrijwielen, bromfietsen en" (verruiming begripsaanduiding showroom). 8. De aanduiding woonboten toegestaan langs de Rijnoever ter plaatse van het perceel Rijndijk 68 en in de Dobbewatering langs de bestemmings RD2 (Recreatieve Doeleinden). Het bestemmingsplan werd op 5 januari 1981 door de Gemeenteraad vastgesteld. Met ingang van 15 juni 1982 liggen het genoemde be sluit en het bestemmingsplan gedurende één maand voor een ieder ter inzage in kamer 214 van het Stads bouwhuis, Langegracht 72. Gedurende deze termijn kan een ieder, die zich tijdig met bezwaren zowel tot de Gemeenteraad als tot Ge deputeerde Staten heeft gewend, beroep instellen bij de Kroon. Gelijke bevoegdheid komt toe aan een ieder, die tijdig bij Gedeputeerde Staten bezwaar heeft gemaakt tegen wijzigingen, welke de Gemeen teraad bij de vaststelling in het ontwerp heeft aange bracht, alsmede aan een ieder, die bezwaren heeft te gen de gedeeltelijke onthouding van goedkeuring. De beroepsschriften dienen te worden gericht aan H.M. de Koningin en moeten in tweevoud worden in gediend bij de afdeling voor Geschillen van Bestuur van de Raad van State, Binnenhof 1. 2513 AA te 's-Gravenhage. Oproep gegadigden inspraak-commissie Maandag 7 juni jl. heeft de gemeenteraad de in spraak-verordening vastgesteld. In deze verordening is ondermeer de installering van een inspraak-com missie opgenomen, bestaande uit vijf leden. Twee leden worden uit de gemeenteraad benoemd, terwijl de overige drie en tevens drie plaatsvervan gende leden gezocht worden onder de burgers. In verband hiermee roept het gemeentebestuur gega digden op, die enige ervaring en bekendheid hebben met de inspraak. Uitgesloten voor benoeming tot commissieleden zijn degenen die tevens ambtenaar zijn in dienst van de gemeente Leiden (behalve onderwijzend personeel), en medewerkers van de Stichting Welzijn Leiden. Taken van de inspraak-commissie De taken van de inspraak-commissie, die rond 1 ok tober a.s. met de werkzaamheden zal starten, zullen voornamelijk zijn; - het uitbrengen van adviezen over de bij de gemeenteraad ingediende klach ten over de hantering van de inspraak-verorde ning - het evalueren van inspraak-procedures; - en het uitbrengen van adviezen in verband met de vaststelling van standaard-procedures op het gebied van de inspraak. Waar aanmelden? Geïnteresseerden kunnen zich schriftelijk aanmelden bij het college van Burgemeester en Wethouders, Postbus 9100, 2300 PC Leiden. Telefonische informatie kan worden ingewonnen bij de heer M. Schreuder van de Direktie Bestuurlijke en Juridische Aangelegenheden, telefoon 254165. Grofvuilop- haaldienst Volgende week zijn aan de beurt: Wijk 4,6,9 en 11 maandag 14 juni Wijk 10 Wijk 13 Wijk 14 112 woensdag 16 juni 115 donderdag 17 juni 116 vrijdag 18 juni

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 22