Landeweerd krikt waterpoloteam op De bedrijfseconomen van Toyota bieden u de ruimte. Van Overbeeke uit toernooi van De Munnik Grieken met moeite bedwongen Piket zorgt voor strijd Bedrijfsleven pompt 120 miljoen in sport Hi-Ace Commercial Commercial v.a. 12.100.- VRIJDAG 11 JUNI 1982 UTRECHT - Bij het zeslandentoernooi waterpolo, dat tot en met zondag in het Utrechtse zwembad Den Hommel wordt verwerkt, zijn er drie landen ongeslagen: Nederland, Hongarije en Tsjechoslowakije. Omdat het Oranje-zevental echter het beste doelgemid- delde heeft (24-14) leidt het team van bondscoach Denes Pocsik na twee dagen. Nederland behaalde donderdag- avond een moeizame overwin ning op de Grieken: 8-7. De tus senstanden waren: 1-2, 2-1, 2-1, 3- 3. Topscorer was Nico Lande weerd van het Hilversumse HZC De Robben met zes treffers. Bijzonder spannend was het ook bij Hongarije - de grote favoriet bij dit toernooi - tegen Cuba. Vooral in de laatste periode toen de Hongaren niet één keer wis ten te scoren,tegen de Cubanen driemaal. Hongarije zegevierde uiteindelijk met 11-10. De Cuba nen herstelden zich enigszins van hun nederlaag op de eerste dag tegen Tsjechoslowakije. De tussenstanden bij Hongarije-Cu- ba waren: 3-1, 3-3, 5-3, 0-3. Cana da verloor voor de tweede keer, nu van Tsjechoslowakije met de cijfers 7-9 (2-0, 1-4, 2-3, 2-2). Nederland speelde tegen Grieken land nogal angstig. Het was maar goed dat oude rotten als Ton Buunk, bezig aan zijn 202e inter land, en Nico Landeweerd, hij speelde zijn 165e interland, het hoofd koel hielden, anders had het er somber voor het Oranje zevental uitgezien. Vooral nu bleek dat de terugkeer van Nico Landeweerd een enor me verstering is. Alleen daarom is het Nederlands team al sterker ten opzichte van het team van vorig jaar bij de EK in Joegosla vië. Het hoeft nu niet meer alleen van Stan van Belkum - de eerste wedstrijd tegen Canada topsco rer met zes treffers - te komen. Nico Landeweerd was er vorig jaar in Joegoslavië niet bij. Hij stelde zich pas na de teleurstel lende prestaties van Oranje bij het EK weer beschikbaar voor de Nederlandse ploeg. Opvallend was dat bondscoach Pocsik gisteravond meer wissel spelers inzette dan de eerste avond tegen Canada. Juist voor deze wisselspelers is dit toernooi erg belangrijk. Nederland gaat naar het WK in Ecuador met een ploeg van dertien man onder wie twee keepers. Elf hiervan zijn al vrijwel zeker van een plaats. Voor de resterende twee plaat sen komen zeven spelers in aan merking. Een van die zeven is de 22-jarige Roan van Noort van VZC uit Veenendaal. In de twee de periode werd hij bij een 3-3 stand ingezet en de Veenendaler slaagde er toen in om Nederland voor de tweede keer op voor sprong te zetten: 4-3. Hierna werd Van Noort weer op de kans geroepen. Het duel tegen met Grieken was vanaf het begin tot het laatste fluitsignaal bijzonder spannend. De eerste periode sloten de Grie ken zelfs met een 1-2 voorsprong af. De enige Nederlandse treffer in die periode kwam op naam van Nico Landeweerd via een strafworp. Het was in de tweede periode opnieuw Landeweerd die scoorde en daarmee de stand op 2-2 bracht. Vanaf dat moment had Nederland steeds een voorsprong, zij het slechts met één doelpunt ver schil. Bij de Grieken kwam voor al het gevaar van Aronis. De ge routineerde Ton Buunk kon de veelvuldig hoog uit het waterko- mende Griek met moeite in be dwang houden. In de laatste mi nuut van de wedstrijd was Ne derland zeker van de overwin ning toen Stan van Belkum de voorsprong voor het eerst met twee doelpunten vergrootte. De toernooileiding heeft het pro- LEIDEN - De beslissingsdriekamp om de Leidse schaaktitel staat nog een spannende finale te wachten. In de voorlaatste ronde gooide Joop Piket met een zege op Wim Heemskerk de strijd weer volledig open. Piket is nu uitgespeeld en heeft 2 punten uit 4 partijen. Jan Bakker en Wim Heemskerk staan beiden op IV2 uit 3. De zege op Heemskerk kostte Pi ket geen centje pijn. De met wit spelende Philidor-crack zag Heemskerk tijdens de opening al volledig in de fout springen. Heemskerk kwam met een "ei gen brouwsel" voor de dag, dat door een pionnenopmars van Pi ket meedogenloos werd weer legd. Na 20 zetten verloor de LSG-er een stuk, waarna zijn ca pitulatie spoedig volgde. Aanstaande maandagavond treffen Wim Heemskerk, die wit heeft, en Jan Bakker elkaar in de Noordwijkse "Kuip". De win naar van dat duel mag zich de nieuwe LSB-kampioen noemen. Spelen de beide kemphanen ech ter remise, dan eindigen de drie man weer precies -gelijk. Wat er (Van onze sportredactie) ZEIST - Sinds gistermiddag is er iets meer duidelijkheid ontstaan rond de sportsponsoring in Ne derland. Op het KNVB-sportcen- trum in Zeist presenteerden Lu cas Goossens en Frank Pauli in samenwerking met de Vereni ging Sportsponsoring Nederland een lijvig rapport, dat voor beide heren het afstudeerwerkstuk was aan de interfaculteit be drijfskunde van de Technische Hogeschool in Delft. Acht maanden lang hebben Goos sens en Pauli onderzoek verricht dat resulteerde in een boekwerk van zo'n 300 pagina's en dat de logische titel „Sportsponsoring in Nederland" meekreeg. Het onderzoek is echter buiten de VSN om verricht. De club van sponsors stelde slechts financiën ter beschikking om de kosten van Goossens en Pauli te dek ken. Beide Delftse studenten hebben via een enorme reeks van persoonlijke en telefonische interviews, alsmede enquêtefor mulieren, getracht een zo breed mogelijk beeld te krijgen van de sportsponsoring. Tijdens het on derzoek werd tevens een calcula tie gemaakt van het totale bedrag dat door het bedrijfsleven in de Nederlandse sport wordt gesto ken. Dat bedrag wordt geschat op 120 miljoen gulden, hetgeen overeenkomt met eerdere schat tingen véin de Nederlandse Sport Federatie. Natuurlijk kwam ook de shirtrecla me in het betaalde voetbal aan de orde. Dat gebeurde via Dé Stoop, die de aangekondigde Eric Vilé verving. Volgens Stoop zou, het betaalde voetbal nu al op een to taal van negen miljoen gulden Automobiel - concern sponsor Utrecht UTRECHT (ANP) - FC Utrecht is er als vierde club in het betaalde voetbal in geslaagd een sponsor voor shirtreclame te strikken. In dien eind juli een positieve beslissing valt over het toe staan van shirtreclame, zul len de spelers van de Utrechtse eredivisievereni ging drie seizoenen reclame maken voor het Japanse au tomobielconcern Nissan dat in de Westduitse Bundesliga Borussia Möchengladbach onder contract heeft. Met de verbintenis met FC Utrecht is het bedrag van twee mil joen gulden gemoeid. LEIDEN - Het zaalvoetbalteam van Vonk (ex-Koosjardin) heeft gisteren in de Ton Menken-hal een zaalvoetbaltoernooi gewon nen. Het organiserende Lemy eindigde op een tweede plaats, terwijl Ju (ex-EKL) de derde plaats innam. gramma overigens uitstekend voor Nederland in elkaar gezet. Begonnen werd tegen de zwak ste tegenstander (Canada) en daarna volgt steeds een iets ster kere, met als klap op de vuurpijl de laatste wedstrijd zondag te gen favoriet Hongarije. Vandaag zijn de Cubanen de tegenstander en morgen de Tsjechen. Voor de Nederlandse treffers tegen Griekenland zorgden: Nico Lan deweerd (HZC De Robben) 4, Stan van Belkum (De Zijl-LGB) 2, Ton Buunk (AZC) en Roan van Noort (VZC Veenendaal) ieder 1. Stand: 1. Nederland 2. Hongarije 3. Tsjechoslowakije 4. Cuba 5. Griekenland 6. Canada 2-4 (24-14) 2-4 (23-18) 2-4 (19-13) 2-0 (16-21) 2-0 (15-21) 2-0 (14-25) Stan van Belkum: twee treffers tegen Grieken. LEIDEN - In het tennistoernooi van De Munnik is de eerste ge plaatste speler uit het HEB ver dwenen. Bob van Overbeeke, nummer vier gekwalificeerd, kon het niet redden tegen Room- bürgs Joost van Leeuwen. Met flair hanteerde Van Leeuwen de aanval, brutaal zette hij die door na verlies van de tweede set in de tiebreak (2-7): Bob van Overbeeke werd er onzeker door, ging de met veel spin geslagen service van de Roomburger steeds voorzichtiger retourneren en verloor zienderogen zijn greep op het spel. Joost van Leeuwen, die al eerder opzien baarde met zijn zege 2-6, 6-2 en 6-3 op de taaie Robert Jan van der Feen, reeg tenslotte ook Bob van Overbeeke met royale marge aan zijn slagwapen, zij het dat de marge wel wat geflatteerd was: 7-6. 6-7. 6-0 Een boeiend gevecht leverden gis teren ook Hans Tönjann en Ed win van Niekel. Laatstgenoemde had in zijn vorige partij indruk gemaakt door een 6-1, 6-1 winst op Jan Pieter Hop, die toch echt in dat geval moet gebeuren is vooralsnog onduidelijk. Bij het instellen van deze barrage in de titelstrijd (het drietal had tijdens het zevenrondige-kampioen- schap evenveel punten verza meld), heeft het LSB-bestuur na melijk verzuimd over deze pro blematiek concrete afspraken te maken. Komt het zover dan lijken er drie rëele mogelijkheden aanwezig. Of de driekamp krijgt een verlen ging (op zich het meest logisch, maar niet ideaal vanwege de vakantietijd), of Piket blijft als ti telverdediger kampioen, of Jan Bakker neemt de titel over, dit op grond van het feit dat hij in maart tijdens het titeltoernooi de meeste weerstandspunten verza melde. De eventuele beslissing over dit gevoelige onderwerp ligt in handen van wedstrijdleider Barenbrug. Daar er bij zo'n be slissing altijd ontevreden gezich ten zullen zijn, moet de Alphen- se-arbiter maar hopen dat Heemskerk en Bakker hun tref fen van komende maandag niet in een onbeslist laten eindigen. moeten worden geschat. „En ik denk", aldus Stoop, „dat het be drag in de komende jaren zal uit groeien tot 30 miljoen". Dé Stoop zal ovqrigens binnenkort waarschijnlijk worden opgeno men in het bestuur van de VSN. (ADVERTENTIE) Laat u eens Doorrekenen hoe interessant onze, leasing is. Importeur: Louwman en Parqui, Industrieterrein Dombosch I, Steurweg 8,4941VR Raamsdonksveer. Tel. 01621-85900. Prijzen exdusief BTW al depot Wijzigingen in pnjs en uitvoering vrx irbehouden wel met het racket overweg kan. Tegen een gemotiveerde Hans Tönjann moest Van Niekel de eerste set met 5-7 afgeven Twee fraaie diagonale backhands van de Unicummer waren hem in zijn sterke service volley spel te machtig. Maar de strijd was daarmee voor Tönjann nog lang niet bekeken Zijn sterke backhand bleef drei gen. desondanks bleef van Nie kel het net zoeken als de kans zich daartoe ook maar even aan diende. Bij de stand 2-2 besloten belden de strijd te staken in ver- band met de duisternis. Vandaag wordt de partij uitgespeeld en ook al is de eerste set voor Tön jann, het is geen uitgemaakte zaak dat hq als overwinnaar van het gravel stapt. Jan Willem van Dop schakelde tn twee sets eerst met tweemaal 6-2 (een score die een waarschuwing inhoudt voor zijn komende te genstanders) Ivan de Jong uit en vervolgens was hij ook tc sterk voor Adri van Leeuwen (6 2, 6-4), die overigens in de tweede set ze ker mogelijkheden had De als nummer een geplaatste Her man van der Capellen staat tot dusver erg gemakkelijk te ten nissen. Hij lijkt in deze vorm zon der meer in staat zijn kwalificatie waar te maken Tegen Jasper van Marwijk kon hij zich stuntwerk veroorloven zonder uit de koers te raken. Bij het achterhalen van een lob vanaf de achterlijn sloeg hij bijvoorbeeld de bal tussen de benen door terug. Hij bekocht dat stuntje met een kennismaking met het gravel, maar dat deerde hem nauwelijks. Hij won zoals hij wilde: 6-4, 6-2. Bij de dames werd Marijke Guyt, die toch op een sterke competitie bij Unicum 1 in de over gangsklasse B kan terugzien met 7-5, 5-7, 0-6 uitgeschakeld door Christel Verwoerd. Een surprise van formaat. Margot van Overloop stuitte na vlotte winst van de eerste set (6- 1) op taaie "vertragende" tegen stand van Ans Oudshoorn, maar kon het karwei toch in twee sets klaren: 7-6. Zij vindt nu de num mer een geplaatste Jacqueline van Wijk tegenover zich en dat is een koekje van een heel ander deeg. Marcel van Paridon, num mer een geplaatst in het HEC, had het tegen de ervaren John Gerrese met zijn nog steeds im ponerend servicewerk niet ge makkelijk, maar hq wist zich te handhaven: 6-4, 7-5 (na 5-2 c FRANK BONTE 0). Han Kulker loopt snelle 400 meter LEIDEN - Han Kulkt-r van de Leidse atletiekvereniging De Ba taven liep gisteravond in de Leidse Hout een voortreffelijke 400 meter. Kulker, dit seizoen ook erg sterk op de 800 meter, kwam in 49.6 seconden aan de streep en was daarmee van de ve le Leidse deelnemers aan dit nummer de snelste. Van de AV Holland kwamen junior Erik Ul- rich (50.3) en Cor van Loon (51.5) snel uit de voeten Ook junior Kees Toussain van De Spartaan uit Lisse probeerde het eens op deze verlengde sprint en dat pro beersel liep niet slecht af 51.5 Op de 5 kilometer brachten de Spartanen Piet Waaning en Rob Brouwer goede tijden op de klokken 14.57.6en 15.19.1. Club genoot Peter van Noort deed het voortreffelijk bq het kogelslinge- ren: 57.58 meter. De technische nummers gaven een serie aardi ge prestaties te zien van Holland leden. juniore Yvonne van Dorp in de verspringbak naar 5 65 me ter. Tanja Mahieu en Bep van Pelt bij de dames met de speer naar resp. 35.12 en 31.20 meter. Bert Paauw 13.15 hinkstap sprong en de aan een come back werkende Ruud Eveleens verras send ook over de dertien meter, namelijk 13.09 meter Hans van Tol van De Spartaan kwam op laatstgenoemd onderdeel tot 13.13 meter. De tijden op de 200 meter waren door een tegenwind op het rech te stuk niet scherp al maakte de nu voor het Haags»- VLTC uitko mende Sam Monsels indruk met 21.3 seconden. Twee B-junioren van Holland, Menno Swier en Hans Baljet, deden het met 23.5 en 23.8 niet slecht terwijl A-ju- niore Sandra Dorlas van De Ba taven het tot 25.7 bracht

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 15