Oegstgeest heeft half miljoen over Mogelijk langere route corso door Oegstgeest Scoutinggroep mag uitbreiden eidse agenda Besteding nog niet bekend Plannen voor Duinrell na vijf jaar eindelijk vastgesteld Langs Lange Voort en Wijckerslooth J. P.van derReyden benoemd tot officier Bij inbraakpogiiig gepakt OEGSTGEEST - De gemeente Oegstgeest heeft een bedrag van 500.000 "over" dat gebruikt wordt voor een versnelde extra afschrijving van de kosten voor renovatie en uitbreiding van het gemeentehuis. Deze snellere af lossing betekent dat per jaar een te gebruiken bedrag vrijkomt van 87.000 gulden. Bekeken zal nog worden of het no dig is dit bedrag te gebruiken om de komende gemeentebegroting sluitend te krijgen (inkomsten en uitgaven gemeente moeten daar bij gelijk zijn). Mocht dit niet no dig zijn dan kan het bedrag bij voorbeeld gebruikt worden om een eventuele extra verhoging van de onroerend goedbelasting tegen te gaan. Wat precies met het geld gebeurt zal tezijnertijd nog besproken worden met de verschillende partijen. Overleg binnen de partijen zelf zal ook nog gevoerd worden over het voorstel van burgemeester en wethouders om een korting van 15.090 gulden op de subsi dies voor verschillende sociaal- culturele instellingen ongedaan te maken. B en W ondersteunen hun voorstel met de opmerking dat de verenigingen moeilijkhe den hebben om de voor dit jaar ganiseerde groep als de bejaar den mee helpt". Mevrouw Bosman (PvdA) wilde wel een lans breken voor het B en W-voorstel. "De huren zijn aangepast en ik vind dat de in stellingen toch behoorlijk zijn aangepakt. Als ik naar andere sectoren kijk, bijvoorbeeld de sport en de welzijnszorg dan denk ik dat deze sector waar we nu over praten beslist niet over- bedeeld is". WOENSDAG 9 JUNI 1982 toegepaste korting van ongeveer twee procent op de subsidies op te vangen. Van dit voorstel van B en W zou den K en O, de Streekmuziek- school, SJJO, Scouting Oegst geest, de stichting Kinderspeel zalen en verschillende culturele manifestaties van kunnen profi teren. De verschillende politieke partijen willen zich echter nog over het antwoord beraden. CDA-er Van Veen zei gister avond in de raadscommissie voor financiën van verschillende instellingen begrepen te hebben dat ze hun kortingen al hebben opgevangen binnen hun huidige begroting. Hij vond dat de ge meente er bestuurlijk niet goed aan doet terug te komen op deze zaak. D'66-raadslid Wuisman dacht dat dergelijke rijkskortingen, waar het in wezen om gaat doorbere kend moeten worden. "Ik denk dat er andere plekken zijn waar veel goed werk te doen is. Je kunt misschien beter zo'n be drag steken in extra aandacht voor andere zaken, bijvoorbeeld OEGSTGEEST - Het Rijnsburgs bloemencorso gaat mogelijk uitgebreid Oegstgeest aan stoten. Datis een*ander stutóe doen de komende tocht door deze regio. Het is echter nog niet zeker of de gemeente welzijn waar je een minder geor- financiële steun daaraan zal verlenen. Tot vorig jaar nog had deze instantie elk jaar subsidie gegeven voor dit corso, terwijl dit nauwelijks de gemeente bezocht. ike WASSENAAR - De gemeentelijl plannen voor "Duinrell" zult eindelijk door de Wassenaarse raad worden vastgesteld. Al vijf jaar is men met de slepende pro cedure bezig op het gemeente huis. De commissie technische PvdA'er Greep noemde een ma nege in het gebied zelfs onaan vaardbaar. Wethouder Van Dingstee zegde toe te blijven zoe ken naar alternatieven voor de ruiters, "misschien zelfs elders in Wassenaar". diensten, die het bestemmings- Het lijkt erop dat het bestem- plan gisteren in de eindvorm op tafel kreeg, adviseerde dan ook het plan nu in de raad te brengen en zo de procedure af te ronden. De bestemmingsplanprocedure is zo vertraagd omdat er grote ver schillen van mening waren tus sen onder andere de gemeente en de belangrijkste belangheb bende, "Duinrell bv", eigenaar van de gelijknamige camping. De camping wilde het terrein waarop zij zetelt intensiever ge bruiken dan de gemeente toe stond. Gisteravond kwamen de laatste geschillen tussen "Duin rell" en de gemeente nog eens aan bod. De camping heeft al veel van haar wensen en eisen in de inspraakrondes en het overleg in vervulling zien gaan. Wethou der Van Dingstee noemde de houding van de gemeente dan ook "eerst streng met later een behoorlijke versoepeling". Ook verschillende andere bezwaar makers probeerden gisteravond de commissieleden te overtuigen van de redelijkheid van hun be zwaren. maar veel bereikten ze niet. De "Westkustruiters" kre gen bijvoorbeeld geen toestem ming voor de vestiging van een nieuwe manege. "Het (de mane ge - red.) is een te grote opzet in een waardevol gebied" was de te neur in de commissie. De mingsplan in de raad op een i nieme goedkeuring kan rekenen. Wethouder Van Dingstee hoopte hier ook zichtbaar op, vooral om dat de procedure zo lang heeft geduurd en daarom enorm veel geld en werk heeft gekost. Greep wilde overigens weten hoeveel geld, maar daar kon de wethou der geen antwoord op geven. Uit bezuinigingsoverwegingen be sloot men dan ook deze financië le bijdrage te stoppen, met als re den dat "Oegstgeest toch maar werd gezien als kortste route tus sen Rijnsburg en Leiden en meer niet", zo zei wethouder Kohl- beck gisteravond in de raads commissie voor financiën in Oegstgeest. De winkeliersvereniging van de Lange Voort zat uit commerciële overwegingen dit jaar in deze zaak echter allerminst stil en is er in principe in geslaagd de organi satoren te bewegen het corso, uitgebreider dan eerst, via Oegst geest te laten gaan. Daarbij staan onder andere de Lange Voort en het bejaardenhuis Wijckerslooth als passeerpunten op het pro gramma komen te staan. De winkeliers willen het gebeuren combineren met de start en de fi nish van een etappewedstrijd voor rolstoelgebruikers die in diezelfde periode wordt gehou den. Zich niet onmiddellijk ervan be wust dat juist vorig jaar de subsi die is afgeschaft, stelde de win keliersvereniging voor 5000 gul den voor het bloemenevenement op te brengen, met aftrek van de bijdrage (1500 gulden) van de ge meente. Toen bleek dat die bij drage er niet meer was, lieten de winkeliers de gemeente weten dat dan het bedrag hun "finan ciële krachten te boven" gaat en vroegen alsnog 1500 gulden on dersteuning. Zij gaven daarbij aan dat zij met het corso het rol- stoelgebeuren de attentie willen geven die het verdient. Wethouder Kohlbeck legde de vraag van de winkeliers gister avond voor aan de raadscommis sie voor financiën. Hij zei zelf dat het college van B en W niet on welwillend tegenover het ver zoek stond, omdat het corso nu echt Oegstgeest zou bezoeken en het bovendien een extra waarde kreeg door het rolstoelevene ment. Juist dit laatste vond Kohlbeck reden om een éénmali ge subsidie alsnog toe te staan. Teveel De commissieleden waren echter niet zo enthousiast over dit plan. Zij zeiden te beseffen dat aan dit corso een zekere extra waarde verbonden was en dat het om eey sympathieke zaak ging, maar wezen erop dat het een bezuini ging was die eerder was afge sproken. Wuisman (D'66) om schreef het als een doorbreking van een beleidslijn. "En daarmee begint de afkalving. Het "éénma lige" komt teveel voor. Volgend jaar is er wel weer iets anders als het corso langs komt". Heilbron (WD) vond ook niet dat de gemeente zo maar van haar lijn moest afwijken. Hij onder streepte daarbij nog eens dat het uiteindelijk een commercieel be lang was wat hier meespeelde. Ook het CDA en de PvdA rea geerden min of meer afwijzend. Wethouder Kohlbeck zei de ge dachten van de commissieleden over te brengen bij B en W. "Wij zullen ons dan beraden of we als nog met een voorstel aan de raad komen", zo zei hij tegen de com missieleden, die er trouwens van overtuigd waren dat het corso toch door Oegstgeest komt, ge meentesubsidie of niet. Naar hun idee legt het winkelcentrum het geld uiteindelijk toch op tafel, omdat het passeren van het cor so commercieel erg aantrekke lijk is. Wandelfestijn trekt door Voorschoten VOORSCHOTEN - De twin tigste wandelvierdaagse in Voorschoten is aan zijn derde avond toe. Ruim 2.200 deelne mers lieten zich afgelopen maandag inschrijven. Iedere wandelaar moet vier avond en lopen en heeft de mogelijk heid om na twee avonden een rustdag in te lassen (de wan delvierdaagse is zodoende over vijf avonden uitge smeerd) zoals onder andere wordt gedaan door de gehan dicapten vdn het gezinsver zorgend tehuis "De Vlietlan- den". Dit jaar nemen naast alle Voor- schotense scholen en vele ver enigingen ook scholen en ver enigingen uit de omgeving deel zoals de Julianaschool uit Leiden. Onder de wandelaars is ook wethouder Marselis weer te vinden die vijftien kilometer per avond tippelt. Hij heeft daarvoor zelfs de vergade ring van de commissie wel zijn van vanavond een half uur verschoven. Vrijdag worden alle wande laars de laatste meters bege leid door muziek naar de fi nish gebracht. In Voorschoten: VOORSCHOTEN - Het clubhuis van de padvindersgroep Leif Erikson aan de Rouwkooplaan in Voorschoten kan mogelijk binnenkort worden uitgebreid. Een verplaatsing van de gehele accommodatie naar een gunsti ger plaats gaat voorlopig niet door. ZOETERMEER/OEGSTGEEST - Het Oegstgeester gemeente raadslid en de voorzitter van de stichting Leidse Binnenstad, drs. J.P. van der Reyden is vanmid dag in Zoetermeer benoemd tot officier in de orde van Oranje Na ssau. Hij kreeg deze onderschei ding bij zijn afscheid van het Verbond Nederlandse Groothan del. Van der Reyden was als alge meen secretaris verbonden aan deze instelling. Hij wordt nu di recteur sociale zaken van het Verbond van Nederlandse On dernemingen. Naast deze dagtaak heeft Van der Reyden door de jaren heen de nodige bestuurlijke en advise rende organen doorlopen. Zo is hij tot aan het begin van de ko mende raadsperiode gemeente raadslid voor het CDA in Oegst geest, voorzitter van de stichting Leidse Binnenstad, lid van de Sociaal Economische Raad, voorzitter van het Zilveren Kruis en bestuurslid van de vereniging voor Christelijk Voortgezet On derwijs. In het verleden is hij nog voorzitter geweest van de Leidse Sportstichting en hij is momen teel kandidaat voor een be stuursfunctie bij het Acade misch Ziekenhuis in Leiden. In de tussentijd is Van der Reyden nog lid geweest van de sie die het landelijke CDA-pro- gramma voor de verkiezingen in 1981 heeft voorbereid. Uit hoofde van zijn beroep by het Verbond Nederlandse Groothan del had hij ook een adviserende ftinctie bij het waarnemend be stuur van het centraal orgaan voor de economische betrekkin gen met het buitenland, verte genwoordiger van het bedrijfsle ven in regeringsdelegaties voor bilaterale besprekingen, lid van de raad van advcies van het cen trum van de import uit ontwik kelingslanden en lid van de raad van toezicht van het ryksinkoop- bureau. De wens tot uitbreiding van dit on derkomen stond bovenaan op het verlanglijstje van de stich ting Padvinderij Voorschoten, waar de Leif Eriksongroep deel van uitmaakt. Dit plan kreeg nog meer gestalte toen de nieuw bouw voor een andere groep, Laurentius, niet door hoefde te gaan, omdat deze op non-actief is gesteld. De al bestaande behoefte aan een groter clubhuis voor de Leif Eriksongroep werd nog actueler door de uitbreiding van de zee- verkennersgroep met leden van de opgeheven Laurentiusgroep. Het huidige clubhuis aan de Rouwkooplaan werd in 1974 in gebruik genomen, toen de groep zo'n negentig leden telde. Dit aantal is gegroeid tot ongeveer 160 deelnemers. Met name deze sterke toename maakt volgens de groep een uitbreiding noodza kelijk. Men wil graag de huidige oppervlakte van 188 vierkante meter vergroten met 109 vierkan te meter. De hele uitbreiding zal zo'n 90.000 gulden gaan kosten. De gemeen te hoopt dat de groep zelf door zelfwerkzaamheid nog tot bespa ringen op dit bedrag zal komen. Een door de stichting Padvinde rij Voorschoten gedaan verzoek om een bydrage van het Natio naal Jeugdfonds heeft niets op geleverd. zit het clubhuis van de scoutinggroep aan de Rouwkooplaan. Verplaatsing voorlopig niet in, wel uitbreiding. De verplaatsing die in het overleg tussen de padvinderij en de ge meente nog ter sprake gekomen is, gaat zoals gezegd, voorlopig niet door. De bouw van twee bruggen die ter ontsluiting van de Starrenburgpolder, waarin het clubhuis ligt, moeten gaan dienen, kunnen een obstakel vormen voor de zeeverkenners. De geplande bruggen komen over de aanvoerroute van de pad vinders te liggen en zijn nogal laag, iets wat de groep als een groot bezwaar ziet. Bovendien zal de tijdelijke brug die voor bouwverkeer wordt aan gelegd tot gevolg hebben dat de sleepboot niet meer zonder meer bij de helling kan komen en er kosten moeten worden gemaakt voor winterberging en onder houd. Daarbij komt nog dat het gebruik van het aanwezige bui tenterrein door de tijdelijke ont sluitingsroute drastisch wordt beperkt. Daarom heeft men dan ook de voorkeur uitgesproken voor een andere plek zonder bruggen. Verder is het echter niet gekomen. Het bestuur van de stichting Padvinderij heeft de gemeente laten weten begrip te hebben voor deze ongemakken en zal bij gebrek aan een alternatieve plek uitbreiding op de huidige plaats verkiezen. De gemeente wil ook deze laatste weg kiezen, omdat het nog onze ker is hoe lang het nog kan duren alvorens ergens anders een plek voor de Leif Eriksongroep ge vonden kan worden. Snelle vangst brommerdief LEIDEN - Een veertienjarige jon gen uit Leiden is gisterochtend door de politie aangehouden met een gestolen brommer op de Wil lem de Zwijgerlaan. De jongen had de brommer enkele minuten eerder gestolen in Leiderdorp. Door de snelle aanmelding van de diefstal door de eigenaresse kon de Leiderdorpse rijkspolitie de zaak een paar minuten later doorgeven aan de collega's in Leiden. Een surveillancewagen reed toevallig op de Willem de Zwijgerlaan en kon de jongen ge lijk inrekenen. WOENSDAG Leiden - Endegeest, vergadering com- missie Endegeest, 17 uur. Stadhuis - raadscommissie onderwijs en samenlevingsopbouw. 20 uur. Vredeskerk - Van Vollenhovekade: streekcommissie voor Leiden en omge ving, 20 uur. Filmhuis LVC - Breestraat 66, film 'West Side Story'-Robert Wise, 20 en 22.15 Breehuys - Breestraat 19, muziekfilms, 15 uur. Kantine Juridisch Studiecentrum - Hu- go de Grootstraat 27, inspraakavond be woners noordelijk deel, tussen Haag- weg en Groenhovenstraat, 20 uur. Kapelzaal K&O-gebouw - kinderfilm Tina en haar paard', 14.30 uur. Architektenwinkel - Oude Vest 163, vrij advies 17 tot 18 uur. Stats jongerencentrum - Haarlemmer- straat 73, cursus stijldansen; do soos met films en informatie-programma's, 15-17 uur. Jongeren Advies Centrum - Caecilia- straat 67. meisjes-telefoon, 16-22 uur. Buizerdhorst 17 - inl. over Baha'i geloof, teL 213490. Oegstgeest - gemeentehuis, onderwijs en maatschappelijke voorzieningen, 20 Warmond - gemeentehuis, commissie fi nanciën en economische aangelegenhe den. 20 uur. Voorschoten - gemeentehuis, commis sie welzijn, huisvesting en onderwijs, 20 DONDERDAG 20 li Vrouwenhuis - Hooigracht 72, vrouwen- feest. 20 uur. Repelsteel - Breestraat 19, lezing over stichting alternatief warenonderzoek, 20.15 uur. Filmhuis LVC - Breestraat 66, film 'Mo re than a concert'-Roeland Kerbosch, 20 en 22.15 uur. Augustinus - Rapenburg, optreden de groep Conjunto Yaravi, 20 uur. Stats jongerencentrum - Haarlemmer straat, jamssessie Leidse muzikanten, 20 uur. Architektenwinkel - Oude Vest 163, vrij 33, Voorschoten, tel 01717-3309, spreek uur voor invaliden, 19-20 uur. Architektenwinkel - Pieterskerkhof 18, vrij advies, 20-21 uur. Troef - Noordeinde 2a, Werkgroep Dienstweigeren, voorlichting en bege leiding dienstweigeren, teL 216180/ 149324. Stats jongerencentrum - Haarlemmer straat 73, disco van 20-22.30 uur; vr soos van 15-17 uur. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit - Caeciliastraat 18, open avond, 21-1 uur. *t Spoortje - Bernhardkade 40, spreek uur hulp- en adviesbureau WAO/WSW, 19-20.30 uur, tel. 142505. Buurtwinkel - Haarlemmerstraat 73b, spreekuur comité Gasprysverhoging NEE, 19-20 uur. Breehuys - Breestraat 19, informatiebu reau Stichting internationale werkkam pen SIW, 16-20 uur. Leiderdorp - gemeentehuis, c financiën, 20 uur. Voorschoten - gemeentehuis, sie weüjn en huisvesting, 20 uur. Lindehoeve - The Kelley's', vanaf 21.30 APOTHEKEN Leiden - dQ avond, nacht en zondags dienst van de apotheken in de regio Lei den, wordt waargenomen van vr 4 juni tot 11 juni door: Centraal Apotheek, Breestraat 74, tel. 120552; Apotheek v. Breest Smallen- burg, Loevestein 6, tel. 890000. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn: 134604, tel. ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - gezond heidscentrum Floryn 10, tel. 896193, spreekuur ma, woe, vr van 13-13.30 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lytweg 7, tel. 154500. Voorschoten - gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. Ondertrouwd: R.J.H. Bylsma en M. Muusse, R. de Ligny en S. Honsbeek, M.J. Kroon en E. Ie Mair, J. Beij en C. Bousie, W.E. Nolting en C.W.E.J. Pa ling. W.B. Willems en Y.A.S. Kerkvliet, M.A. Verhoven en M.J. Hoogervorst, C. van der Wal en J. van der Linden, J.M. Paardekooper en M.C.J. Onderwater, E. Peter en A. van Voorthuyzen, J.E. Solle- veld en R. Pfuhlmann, H.W. van Bleek en E.J. Hekman, L. Jongbloed en J.M. van de Wetering. Gehuwd: J.G. Zaaijer en A.E. Zandstra, P.D. Snaterse en C. Stavleu, W. Siera en B.I. Ruitenbach, A. de Jong en P.J.M. Coenen, R. Mühlbauer en M.C. Wilde- boer, H.J. Bijleveld en A.C. Claus, H.C.G. Thijssen en A. Koenen, D. Klein en M.C. van der Heyden, T. Zwart en AG.M. von Hebei, M.E. Hamerling en J. van der Zeeuw, J.W. Heshusius en J.C. de Jong, A.H.C. America en A.P. Man tel. naker (1913) echtg. van H.J. van Kasté- rop, M. Elsas (1893) geh. gew. met H. May, M.C.S. Knage (1914) geh. gew. met N.W. Wijnen, P.B.P.M. Smolders (1895) man, P. van Gelswijk (1906) man, A. van Vierzen (1918) echtg. van L.A. Wage naar, H.A. Ouwerkerk (1881) geh. gew. met J. Tegelaar, J.M. Jansen (1909) echtg. van W.L. van der Wel, L. Mijnders (1955) man, S. Nort (1922) man, N. Voets (1904) geh. gew. met P. van der Zeeuw, P. van den Berg (1908) man, J. Peters (1917) echtg. van J.B.J. Pijpers. L.J. Wollrabe (1906) man, W.L. Stiel (1908) geh. gew. met F.K. van den Bosch, C.M. van Gerven (1928) man, C.J. Barendse (1917) man, H.F.W. Verhave (1909) man, P.J. Plomp (1916) man. J.M. Bergman (1924) man, T. Versencjaal (1917) VOORSCHOTEN - Twee buiten landers, van wie de politie nog niet zeker weet of ze illegaal in ons land verblijven, zijn gister middag op heterdaad betrapt bij een poging een huis binnen te komen. Een bewoonster van een woning aan het Gounodplant- soen hoorde aan de deur morre len en zag dat de twee bezig waren met het forceren van het slot. Zij belde onmiddellijk de politie. De politie kon de mannen ter plek ke arresteren. Na onderzoek bleek dat mannen sieraden en wat geld in een tasje bij zich had den afkomstig van eerdere in braak uit twee woningen aan de Grieglaan. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave Uitgeversmaatschappij Lantech Dagblad B V Hoofdkantoor Witte Singel 1.2311 BG LEIDEN Poctbus 54. 2300 AB LEIDEN Telefoon 071-144941 Geen krant ontvangen: tel. 071-123143 tussen 18 00-19 30 uur (nabgzorging na 19.30 uur); zaterdag van 16.30-18 00 uur. Abonnementsgelden tui vooruitbetaling te voldoen Bi) automatische Overschn|ving geen administratie- en incassokosten Voor betaling van abonnementsgelden uitsluitend giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV te Haarlem Kwartaalabonnement 57.3 Per post 79.70 Plv Alg redactiechef: Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o.a. in: Bonn, Brussel. Londen. Parijs, Washington. Cairo. Rome. Madrid, Mexico en Wenen. Commentator W F J Wirtz Directie G Koopman

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 2