Post-ploeg stelt hevig teleur in Dauphiné Liberé Ontslagaanvraag van Geert Meijer niet geaccepteerd Fiets van Jos Schipper gestolen FC Utrecht bijna rond met sponsor Sowjet-Unie geen partij voor Pakistan MM m BESWiW 0/7£// DINSDAG 8 JUNI 1982 Goed, stijlvol verliezen blijft voor velen een heel moeilijke zaak. Dat bleek weer eens na afloop van de finale dame senkelspel tussen Martina Navratilova en Andrea Jae ger tijdens de open Franse kampioenschappen in Parijs. De 17-jarige Andrea Jaeger verloor die partij met 7-6, 6-1 en deed het voorkomen alsof Navratilova die wedstrijd voornamelijk had gewonnen doordat ze van de tribune af steun kreeg van Renee Ri chards (haar coach) en Nan cy Liebermann (haar vrien din). Officieel is dat verbo den. "Die twee riepen voortdurend naar Martina wat ze moest doen. En als ze aan de andere kant van de baan stond, maakten ze hun adviezen duidelijk via signalen", zo meldde Jaeger op een pers conferentie na de partij. Navratilova brak dat verhaal direct af: ze was alleen aan gemoedigd, meer niet. Maar stel nou eens dat haar wèl adviezen waren toege schreeuwd. Wat kan dat hele maal zijn geweest, op zo'n la waaierige tribune. Wat voor invloed zou dat hebben ge had? Jaeger en Navratilova hebben elkaar al vele malen ontmoet. Sterke en zwakke punten zijn over en weer echt wel bekend. Bovendien: ze kunnen wel zoveel roepen, maar je moet het maar kun nen uitvoeren. De waarde van coaching tij dens een partij is heel betrek kelijk. Ooit gold Harry Hop man, jarenang coachJniet- spelend aanvoerder van het Australische Davis-Cupteam, als een ware tennis-magiër, een "tovenaar" (het taaltje is niet door mij uitgevonden) op het gebied van adviezen. Bij Davis-Cupmatches mocht hij naast de scheidsrechter zit ten. Hij kon dus na elke veld- wisseling met zijn speler keu velen. Maar volgens oud- Wimbledon kampioen Lew Hoad. die jarenlang met hem optrok, zei Hopman tijdens die toch zeer belangrijke wed strijden vrijwel niets. "Go for the lines" (Sla scherp naar de lijnen) was het enige dat hij opmerkte als het heel span nend toeging. Daar zat niets magisch in. Hopmans kracht school in het feit dat hij zijn spelers goed uitgerust, goed geconcen treerd en optimaal in condi tie aan de start bracht. Tij dens de wedstrijd zelf viel er weinig te doen, je kunt een speler beter met rust laten dan hem overladen met ad viezen. Dat wist Hopman be ter dan wie ook. Andrea Jae gers verhaal dat ze eigenlijk tegen drie personen speelde, slaat dan ook op niets. Het is het gezeurvan iemand die slecht tegen haar verlies kan. Vorig jaar, toen ze in Flus hing Meadow al vroeg door een onbekende speelster werd uitgeschakeld, hadden de lijnrechters het gedaan. En zo zal er steeds wel wat zijn. Maar niet alle 17-jarigen zijn kinderachtig. De het herenenkelspel, de Zweed Mats Wilander, nu al dé tennisverrassing van 1982, liet in zijn halve finale tegen de Argentijn Clerc zien, dat het ook heel anders kan. Hij had in die wedstrijd zijn matchpunt gescoord, de scheidsrechter had hem al tot winnaar uitgeroepen en was bezig uit zijn stoel te klim men, toen Wilander duidelijk maakte dat het punt maar be ter kon worden overgespeeld omdat hij (evenals Clerc en vele toeschouwers) de mening was toegedaan dat de laatste slag van de Argentijn onjuist was beoordeeld. Een mooi gebaar, herinnerend aan de dagen dat tennis ook nog met een zekere hoffelijk heid gepaard ging. Wilander had ook kunnen zeggen: de scheidsrechter beslist. Nie mand had hem het geringste verwijt kunnen maken. Maar de jonge Zweed koos de andere weg. Ach, het is maar uit welk hout je gesneden bent. UVS-Roodenburg Nóg heeft UVS de kans om eer steklasser te blijven, na de 3-2 zege op Roodenburg, maar dan moet donderdag wèl de beslissingswedstrijd tegen HOV worden gewonnen. Ik heb daar eerlijk gezegd een hard hoofd in. Want dat soort potjes wordt vrijwel altijd door de hardste in zijn voor deel beslecht en als er iets is Andrea Jaeger: altijd wel wat. waar UVS niet in uitblinkt dan wel in lichamelijke kracht. Maar goed, het kón meevallen. Dat UVS-Roodenburg zo'n aar dige, opwindende partij voet bal bracht, heeft me eerlijk gezegd wat verrast. De voor tekenen wezen op wat anders. Vorige week zondag namelijk sprak Roodenburg-aanvoer der Aat de Groot volgens de krant deze woorden: "Kijk, ik zou het voor UVS niet leuk vinden als die ploeg zou de graderen, Maar aan de ande re kant is het onze plicht er volgende week keihard tegen aan te gaan. Destijds met de instelling van de hoofdklasse hebben ze ons ten slotte ook de hand niet boven het hoofd ge houden. En dat zijn we hier beslist nog niet vergeten". Wat De Groot dus beweert is dat UVS acht jaar geleden (ran cune heeft een lang leven, vrienden, dat blijkt r eens) niet of onvoldoen de zijn sportieve plicht heeft gedaan, wat er toe leidde dat Roodenburg buiten de hoofd klasse bleef. (De eerste zeven van de eerste klasse in het sei zoen 1973-74 kregen een plaats in de gloednieuwe hoofdklasse: de rest bleef eer steklasser). Archief Een duik in het archief leert hoe de zaken in werkelijkheid zijn verlopen. Twee wedstrij den voor het einde (april- 1974) was UVS zelf pas zeker van zijn plaats in de nieuwe hoofdklasse. En het had te vens nog uitzicht op de titel twee punten achterstand op lijstaanvoerder Hermes DVS. De ploegen ontlieoen elkaar in die afdeling zeer weinig in kracht. De ene vreemde uitslag volgde de andere. In de onderste helft van de ranglijst vocht Roodenburg wanhopig om ook nog de bo venste zeven te halen. Op de voorlaatste competitie dag versloegen de blauw zwarten tegen alle verwach tingen in koploper Hermes op eigen veld met 1-2. UVS ver loor in een lauwe, slechte wedstrijd met 0-2 van RVC, een concurrent van Rooden burg in de race voor een plaats bij de bovenste zeven. UVS bleef die zondag zeker beneden de maat (voor een deel wellicht terug te voeren op de afwezigheid van de die week door de KNVB geschor ste Jan Leget, de motor van de ploeg). Hoe dan ook, het spel van de blauwwitten had I weinig kampioens-achtigs. I Het verslag gaf dat ook aan. Maar aan de andere kant toon- i, de RVC zich een uiterst taaie I ploeg, bezig aan een sterke I eindsprint Ook koploper I Hermes had dat onderton- 8 den, want die had de Rijswij- I kers eerder een remise (1-1) 8 moeten toestaan. Dus zo'n B makkie was RVC nu ook weer l niet voor UVS. Op het verloop van déze voor- laatste competitiedag moet I de woede van de oude gar- I de van Roodenburg zijn ge- 1 baseerd. Een andere moge- I lijkheid is er niet. Op de laat- I ste competitiedag klopte Roo- denburg het al op de laatste I plaats genagelde Zwijn- >j d recht met 5-2 en verloor UVS ti in en van Papendrecht met 2- 1, maar zelfs al had UVS ge- I wonnen dan had Roodenburg I het puntental van Papen- I drecht niet meer kunnen ach- P terhalen). UVS heeft zijn laatste wedstrij- den in 1974 slecht gespeeld. daar is geen twijfel over mo gelijk. Maar De Groots op- i merking ("Ze hebben ons de hand niet boven het hoofd ge houden") negeert het feit dat UVS zélf nog belangen had. En i zelfs hij zal wel niet willen beive- ren dat UVS zijn kampioenskan- sen verkwanselde om Rooden- |i burg uit de hoofdklasse te hou den. Het is weer, vrees ik, het oude liedje: waar de bewijzen ont- breken, nemen roddel en fa- i natisme het woord en die spreken zelden verstandige I taal ROTTERDAM (GPD) - De directeur van het Gewestelijk Arbeidsbureau in Rotterdam heeft de door Sparta inge diende ontslagaanvraag van Geert Meijer niet geaccep teerd. Tegen deze beslissing bestaat geen beroepsmoge lijkheid, zodat de Rotterdamse club tegen wil en dank het lopende contract van de aanvaller met één seizoen dient te verlengen. ANNECY (GPD) - Als wielertoeristen beëindigden de meeste renners uit de Raleigh- ploeg van Peter Post gisteren de Dauphiné Libéré. Ongeïnteresseerd pedaleerden ren ners als Johan van der Velde en Henk Lubberding tijdens de afsluitende tijdrit van bijna 38 kilometer rond het Meer van Annecy, waar de Fransman Michel Laurent zijn leidende positie behield. Natuurlijk konden de Nederlanders het verlies van de genade loze afstraffing in de bergritten niet meer goedmaken, maar voor renners in een nog zo wankele vorm mag dat geen reden zijn om er volstrekt niets aan te doen. Johan van der Velde (hier op archieffoto in actie) maakte van de afslui tende tijdrit van de Dauphiné Libéré een trimtocht. Ploegleider Post stond er maan dagmiddag dan ook beteuterd bij. „Ach" zei hij, „aan de ande re kant maakt het voor mij geen verschil. Ook niet als ze straks in de Tour slecht presteren. Het kost hen straks geld. Ze denken slim te zijn door nu een centje bij te verdienen in Hansweert en ANNECY (GPD) - Jos Schip per is gisteren niet meer ge start in de twee laatste ritten van de Dauphiné Libéré. In de nacht van zondag op maandag werden uit het ho tel van zijn Belgische Wickes- ploeg in Voiron maar liefst vier fietsen gestolen, waaron der die van Schipper. Ook Fi- lip van den Brande en Claude Criquielion misten bij het ontwaken hun fiets. Alleen de Nederlander Johnny Broers had het geluk dat de dieven niet in zijn rijwiel geinteresseerd waren. Hij ging gisteren nog wel van start evenals trouwens Cri quielion, de enige voor wie een reservefiets was meege nomen. Leende, maar aan de criteriums in die periode gaat het profwiel- rennen in Nederland nog ten on der. Let maar op mijn woorden". De Raleigh-ploeg kwam er niet aan te pas. Toch werd de einduitslag uitgerekend door die equipe beinvloed. In de ochtend-etappe tussen Voiron en Annecy reed Jean-René Bernaudeau, tweede in het algemeen klassement op minder dan een halve minuut van zijn ploegmaat Michel Lau rent, met de Ier Sean Kelly weg uit het peloton. Vanzelfsprekend deed Bernaudeau geen kopwerk, al verscheen hij later wel aan de leiding toen het duo tot een echte kopgroep was aangezwollen. „Omdat er van ons niemand bij was, zijn wij daar achter gaan rij den", stelde Post. Overigens werd de brigade van de Amstel- vener niets beter van die achter volging. Weliswaar ontstond er een nieuwe kopgroep met onder andere Ad Wijnands, maar in de eindsprint kwam die tekort te gen de zwitser Gilbert Glaus, die in de slotfase een gat van een mi nuut dicht reed en vervolgens nog de meeste sprintcapaciteiten bleek te bezitten. „Onmogelijk", oordeelde Post. „Die jongen heeft zich aan een auto vastgehouden en is hij daar door naar voren kunnen komen. Wat heb je aan zulke commissa rissen..", Wijnands klaagde: „zonder hem win ik. Ik zat aan het wiel van Sean Kelly en die bleef ik toch duidelijk voor, maar tegen die Zwitser kon ik niet op". De Fransman Bernard Vallet was verrassend de snelste in de tijd rit. Hij overtrof de beste tijd op dit parcours (49.06 van Bernard Hinault in 1979) maar vooral zichzelf, „onmogelijk", luidde opnieuw de opvatting van Post over de tweede winnaar van de dag. „De jury heeft zich vergist. Alle renners voor hem startten met twee minuten verschil en hij was de eerste die drie minuten na de renner voor hem moest vertrekken. Dat verklaart met een die tijd" Niemand buiten Post maakte zich overigens druk om die eventuele onjuiste tijd. Alle ogen waren ge richt op het gevecht tussen leider Michel Laurent en Jean René Bernaudeau. Een duel dat nog al wat stof heeft doen opwaaien omdat ploegleider Maurice de Muer duidelijk zijn voorkeur zou hebben voor Bernaudeau, die hij volgend jaar in een nieuw te vor men equipe zou opnemen. Zijn „troetelkind" won weliswaar in de tijdrit van Laurent (zesde en zevende), maar dat was een ui terst schrale troost. Het verschil was namelijk uiterst minimaal: zeshonderdste seconde. Laurent won daarmee zijn tweede etappewedstrijd van dit jaar. In februari was de 28-jarige peu- geot-renner al de beste in de Ronde van de Middellandse Zee. Hij onderstreepte zijn kwalitei ten als renner in de kleinere rit- tenwedstrijden, waarvan hij er nu al een paar op zijn naam heeft staan: de Ronde van Corsica, Pa- rijs-Nice, de Ronde van de Vau- cluse en de Middellandse Zee. De Dauphiné Libéré ontbrak nog, maar daar kwam gisteren dus verandering in. De uitslag van de achtste etappe is 1 Gilbert Glaus (Zwi), 106,5 km van Voi ron naar Annecy in 2 uur 29 minuten en 23 seconden (gemiddelde snelheid 42,776 km/uur), 2. Ad Wynands (Ned), 3, Sean Kelly (Ier), 4. Pascal Poisson (Fra), 5. Andre Chappuis (Fra), 6. Dominique Arnoud (Fra), 7. Hubert Linard (Fra) zelfde tijd als Glaus. De uitslag van de tijdrit is: 1. Vallet (Fra) 37,4 km in 48.46 minuten (gem. snelheid 46.039 km p/u), 2. Demie- re (Zwi) 49.35, 3. Tinazzi (Fra) 49.37, 4. Clerc (Fra) 49.40, 5. Bazzoi (Fra) 49.44, 6. Bernaudeau (Fra) en Laurent (Fra) 49.50. Eindklassement: 1. Michel Laurent (Fra) 35.25.03, 2. Jean- rene Bernaudeau (Fra) op 28 sec, 3. Pas cal Simon (Fra) op 1.45, 4 Pierre Bazzo (Fra) op 8.36, 5. René Bittinger (Fra) op 9.28, 6. Sven Ake Nilsson (Zwe) op 9.45, 7. Phil Anderson (Aus) op 11.01. UTRECHT (GPD) - De Japanse au tomobielfirma Nissan wordt mo gelijk de nieuwe sponsor van FC Utrecht. De club onderhandelt met Nissan (voorheen Datsun) over een driejarig contract. Dat heeft persvoorlichter Chan van de automobielmaatschappij in Lisse bevestigd. Volgens Chan zijn de contracten nog niet on dertekend maar hij verwachtte wel dat dit op korte termijn zal gaan gebeuren. Over de duur van het contract en de aard van de reclame zullen nog enkele besprekingen moe ten worden gevoerd. Het gaat hierbij om shirtreclame, de naam van het bedrijf op de overige kle ding van de FC Utrechtspelers en -trainers en over bordreclame in het nieuwe stadion. „De beslissing van het Gewestelijk Arbeidsbureau staat haaks op de noodzaak om in de bedrijfstak betaald voetbal te bezuinigen", meent Sparta-bestuurder Floor Bouwer. „Het is naar mijn oor deel niet mogelijk het arbeids recht toe te passen in het betaald voetbal. Voetballers zijn niet te vergelijken met kantoorbedien des. Nu niet bij voetbal betrok ken mensen van achter hun bu reau hebben beslist dat we een volstrekt overbodige speler moe ten houden, raakt onze begroting danig in de knel". Sparta zal dan ook afzien van de aankoop van Coventry City-spe ler Gooding. Bovendien ont vangt de Rotterdamse eredivisie club geen transfergeld voor de transfervrije Chris Dekker (ver trokken naar Fortuna Sittardia) en Dick Advocaat, die het Belgi sche Berchem Sport als nieuwe werkgever heeft gekozen. Ronald Lengkeek en Adrie And- riessen hebben tot nu toe als eni gen positief gereageerd op de verlaagde contractaanbiedingen. René van der Gijp heeft het nieu we contract aangetekend terug gestuurd met de mededeüng „in geen geval bij Sparta te willen blijven". Hoewel geruchten willen dat AZ'67 belangstelling zou hebben voor Adne van Tiggelen en Roelf Jan Tiktak heeft het bestuur van de Alkmaarse stichting nog geen contact met Sparta opgenomen. „Het loopt allemaal erg stroef', zegt Sparta-bestuurder Floor Bouwer dan ook. „Loggie zijn we nog niet kwijt, omdat Winterslag een veel te laag bedrag heeft ge boden. Met de andere spelers moeten we nog eens praten. Hun inkomens staan onder druk, maar ze zullen er toch begrip voor op moeten brengen dat er ingeleverd zal moeten worden. Daarom komt het ons ook zo slecht uit dat we Meijer op de zelfde basis als dit jaar moeten houden. Een overbodige speler staat nu de jeugd in de weg. Een slechte zaak". Nanninga Dick Nanninga's overgang van Ro- da JC naar Seiko Hongkong is definitief. De lange spits, die tot nog toe de boot afhield als hem gevraagd werd naar een eventu eel contract, kwam tot overeen stemming met ex-Roda-trainer Bert Jacobs en zal gedurende mi nimaal twee jaar de kleuren van Seiko verdedigen. Nanninga ver trekt op 25 juli samen met zijn gezin en Bert Jacobs naar de Britse kroonkolonie. ,In feite waren we al in mei tot een overeenstemming gekomen", al dus Dick Nanninga „Ik heb mijn definitieve beslissing echter nog uitgesteld, omdat het vertrek naar Hongkong niet een stap is die je zomaar even zet. Zaken als het gezin en de winkel zijn na tuurlijk van doorslaggevende aard in de overweging". AMSTELVEEN (ANP) - India heeft gisteren de hockey-inter- landwedstrijd tegen West-Duits- land met 3-2 gewonnen. De stand by rust was 0 0 Shahid besliste in de laatste minuut de wedstrijd in het voordeel van de Indiase ploeg. India neemt na twee wed strijden de tweede positie op de ranglyst in. Pakistan en de Sowjet-Unie had den eerder op de dag voor een kwalitatief veel beter duel ge zorgd. De Sowjet-ploeg had vijf nieuwe spelers in de gelederen. Pakistan kwam door drie veld- doelpuntcn op een ruime voor sprong bij rust 3-1. De score liep in de tweede helft op tot 5-2. Da (tand In hal loannoi (MB de Cham pions Trophy na twee speeldagen 1 Pakistan 2 4(113) 2 India 2 4 7-4) 3 Nederland 1 2(4-3) 4 Australië 1 0(3-4) 5. Sowjet-Unie 2 0 4-9) 6 West-Duitsland 2 0(3-9) /N HP AM0!/ Srjo3-/N'-r-&ooe. HA AP APP/£ 0£l& 'S AAP6£/<W£P SAM£N M£T POIONCL 8.O. Bü/r£ND/£HSr U/£P PPOS££PT ££H VAH zUrv S££AAMO£ 7£OHH/SCA-<SV £Acr/s<£H£ T/PS 7£~ AUV<£H APW OS S£C- <2>/5CAt£ COACH 72/C/S -ntJJ 77--> Hf V v BESLISSINGSWEDSTRIJD U.V.S. I H.O.V. I donderdag 10 |unl a s aanvang 19.00 uur. Terrein Weatlandla te Naaldwl|k. Vertrek $upportersbussen vanaf U V S -terrein 17 30 uur Volwassenen f 10.-, jeugdleden tot 18 jr. t 2.50 Exd. toegangsbewijs Tel reserveren tot hedenavond 23 00 uur 071-311294 (F H Beeren- fenger), 071-896974 (J. W Dekker). 01718-25062 (D Kikkert)

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 9