TELEVISIE ZATERDAG TELEVISIE ZONDAG PAGINA 4 Radio - tv - kunst ZATERDAG 5 JUNI 1982 15.30 Journaal VARA 15.33 Disorderly orderly. Amerikaanse film uit 1964 met Jerry Lewis: Jerry Lewis wordt ziekenbroeder. Of patiën ten daar erg mee gediend zijn is te be twijfelen. maar er valt natuurlijk weer heel wat te lachen als Jerry verliefd wordt en wat te veel aandacht heeft voor het object van zijn verering. En wat te weinig voor zijn werk uiter aard... 17.00 Dc film van Ome Willem. Van daag: „Ome Willem houdt grote schoonmaak NOS 18.20 Nieuws voor slechthorenden 18.58 Journaal VARA 19.00 De gift van de fee. Tekenfilm. 19.10 Metin. Duitse speelfilm uit 1979 van Thomas Draeger. Met Turda Yuk- sel, Daniela Linkiewicz: Metin is een Turks jongetje. Hij woont met zijn ou ders. broertje en zusje in de oude Ber- lijnse wijk Kreuzberg. Op een dag krij gen ze nieuwe buren met een dochter tje, Anne. Dat vindt Metin grappig, want in het Turks betekent Anne: moeder. Anne en Metin worden vriendjes. 20.35 Blake's seven. Britse science-fic- tionserie van Terry Nation met Hareth Thomas. Sally Knyvette. „De verlos sing". Een reusachtige ontploffing: daarmee eindigt de eerste serie. Om dat weer in herinnering te brengen een herhaling van dit slot. - Was de ont ploffing, die de wonderbaarlijke com puter Orac op het scherm liet zien, werkelijk de Liberator die ontplofte? Wie heeft eigenlijk dat machtige ruim teschip, dat zijn tijd ver vooruit is en dat leeg door de ruimte tolde, ge bouwd? Ongewild vindt Blake de ant woorden in een nieuw spannend avon tuur. NOS 21.37 Journaal VARA 21.55 Voetbal '80. Presentatie Felix Meurders. 22.10 Rock and Roll dreams. Film over de Amerikaanse rockband „The Inno cents". 23.00 De Bus. Zwitserse film van Bay Okan met Tuncel Kurtiz, Aras Oren. Nuri Sezer: „De bus" is een surrealisti sche film over negen Turken die door een landgenoot met valse beloften in een bus naar Zweden worden gelokt. Daar worden ze zonder geld en papie ren, als het ware opgesloten in de bus, achtergelaten op een groot plein in het centrum van Stockholm. Dan begint een symbolisch confrontatie tussen de Derde Wereld en het geïndustrialiseer de westen. 00.30 Simon Carmiggelt vertelt uit ei gen werk zijn verhaal „Automatiek" uit de bundel „Oude mensen". NOS 00.45 Journaal 00.50 Nieuws voor slechthorenden NEDERLAND 2 NOS 13.00 13.05 Nieuws voor slechthorenden 17.30 Studio Sport Extra. Open tennis kampioenschappen van Frankrijk. Sa menvatting finale dames enkel. 18.35 Sesamstraat 18.50 Toeristische tips NCRV 18.59 De lieverdjes van Grange Hill. Britse tv-serie: De leerlingen gaan voor het eerst naar het buitencentrum en daar zal blijken dat er nog heel wat gedaan moet worden voordat het huis geschikt is als vakantieverblijf voor de school. 19.25 Zo moeder zo zoon. Vier moeders en één zoon. Wie hoort bij wie?. Rien Poortvliet, Nen van Ramshorst, Dick Passchier en Anne van Egmond doen hun best er achter te komen. Presenta tie: Gerard van den Berg NOS 20.00 Journaal NCRV 20.27 Michel Strogoff. Koerier van de Tsaar. TV-Serie met Raimund Harm- storf, Lorenza Guerrieri. Afl.2: Kapi tein Michel Strogoff heeft van Tsaar Alexander de Tweede opdracht gekre gen een belangrijke boodschap over te brengen naar groothertog Dimitri, die in Siberië wordt bedreigd door rebel lerende tartaren. Tijdens de reis naar de Oeral ontmoet Michel twee mensen die in dit verhaal nog een belangrijke rol zullen gaan spelen: de aantrekkelij ke Nadia met wie hij vriendschap sluit en de uit de gevangenis ontsnapte tar- tarenleider Iwan Ogareff. 21.25 Charmonie. Show vanuit de Leid- se Groenoordhallen verzorgd door korpsen en m^jorettepelotons, aange sloten bij de Nederlandse Federatie van Christelijke Muziekbonden. 22.25 Hier en nu. Actualiteitenrubriek. 23.05 Hier en Nu - Studio Sport. De sport van de zaterdag. 23.30 Tot besluit. Ds. L.J. Boeyinga uit Bloemendaal. spreekt over: „Een ver anderende kerk" NOS 23.40 Journaal 23.45 Nieuws voor slechthorenden 13.45 Tennis. Open tenniskampioen schappen van Frankrijk. Rechtstreek se reportage vanuit het Parijse Roland Garros-Stadion: Finale dames enkel. Commentaar: Daniël Mortier. 18.00 Willem de Woudgeest. Britse kin- derfilmserie. Afl. 13 „Het droom- been". 18.05 Leven op aarde. 13-delige serie van David Attenborough over „leven", vanaf de eerste primitieve cellen tot de planten en dieren die nu leven. Afl. 1: „Een oneindig aantal soorten". Naar schatting zijn er op onze planeet meer dan vier miljoen soorten van levens vormen. Hoe komt het toch dat er zo'n verbazend aantal soorten zijn? Waar, wanneer, hoe en in welke volgorde zijn planten en dieren geëvolueerd? Om een antwoord op deze vragen te vinden begon David Attenborough aan een lange tocht, die begint op de Galapagoseilanden, 600 mijl ten wes ten van Equador. 19.00 Duel in de diepte. 13-delig jeugd- feuilleton met Lidy Sluyter. Peter Fa- ber. Lex Schoorel. Deel 1: „een af schuwelijke boodschap". Tijdens een groot popgebeuren krijgt zangeres Sylvia Sommer een inzinking en kan niet verder zingen. Overspannen gaat zij naar huis. Sylvia maakte haar eer ste grammofoonplaat al als tiener en heeft sindsdien onder leiding van haar manager de ene gouden schijf na de andere gehaald. Maar nu is ze afge knapt. Ze wil voorlopig niet meer op treden of platen maken. Ze wil eigen lijk niets meer... 19.30 Belgische Tiercé, Lotto-trekking, mededelingen en programma-over zicht. 19.45 Journaal 20.10 Matches, liedjestoto. Twaalf zan gers-zangeressen komen tegen elkaar uit met een lied naar eigen keuze. De kijkers kunnen meespelen door hun voorkeur kenbaar te maken op toto formulieren van de Nationale Loterij. Presentatie: Luc Appermont. 21.10 The Hunchback of Notre Dame. Amerikaanse TV-film van Michael Tuchner, naar een verhaal van Victor Hugo. Met: Anthony Hopkins, Derek Jacobi, Lesley-Anne Down en Sir John Gielgud: Een misvormde baby werd door de jonge priester. Dom Claude, in de kathedraal van Parijs ge vonden. Hij besluit de vondeling te adopteren en noemt hem Quasimodo. Vele jaren later wordt Claude deken van de Notre Dame te Parijs. Zijn be schermeling is niemand minder dan de volwassen Quasimodo, die ook de Fragment uit Blake's Seven", een En gelse science-fictionserie, waarvan de VARA een aflevering uitzendt. officiële klokkenluider van de kathe draal is geworden. Op zekere dag, de straten van Parijs zijn vol feestvier ders en pretmakers, wordt Dom Clau de's koets door een menigte opgehou den die naar de dansen van de jonge zigeunerin Esmeralda staat te kijken. De deken laat de zigeunerin wegens haar uitdagende dansen arresteren... 22.50 Journaal. Voorafgegaan door Tier- DUITSLAND 1 12.10 Die Goldtaucher vom Rio Madei ra. Filmreportage. 12.55 Persoverzicht 13.00 -13.15 Journaal 13.40 Programma-weekoverzicht. 14.10 Journaal 14.15 Sesamstraat 14.45 ARD-Ratgeber. „Recht". - Vijf jaar nieuw huwelijksrecht; - Het herope nen van een rechtszaak; - Misbruik van Euro-cheques; - aansprakelijkheid bij foutieve medische ingrepen. 15.45 The adventures of Tom Sawyer. Amerikaanse film (z-w) uit 1938 van Norman Taurog met Tommy Kelly, David Holt en May Robson: Tom en Sid Sawyer leven bij Tante Polly in een klein dorpje aan de Mississippi. Tom is een kwajongen en dol op avon turen. Wanneer rechter Thatcher met zijn vrouw en hun dochter Becky in de stad komt wonen, doet Tom zijn uiter ste best om Becky te imponeren. 17.00 Suchet den Frieden en jaget ihm nach. Vesperdienst. WDR: 17.30 Hier und Heute unterwegs 18.00 Journaal 18.10 Die Sportschau. Met o.a.: Informa tie over de WK-voetbal; - Tennis: In ternationaal kampioenschap van Frankrijk in Parijs; - Paardrijden: Duitse springderby te Hamburg. 19.00 Blickpunkt Dusseldorf 19.22 Polizeiinspektion 1. TV-serie: „Crisis". 20.00 Journaal 20.45 Roberto. Een avond met Roberto Blanco, showprogramma. M.m.v.: Syl via Vrethammar, Julia Iglesias, Ivan Rebroff, Los Bohemios Paraguayos, het Duitse elftal, de balletgroep First Edition en de Ute Mann Singers. 22.15 De CSU-partijdag 22.30 Lotto en Journaal Aansluitend: Das Wort zum Sonntag. 22.50 Cops and robbers. Amerikaanse film (1972) van Aram Avakian met Cliff Gorman, Joe Bologna en John Ryan. Sergeant Tom en Sergeant Joe zijn vrienden. Ze werken als politie agent in New York. Hun werk is fru strerend en bovendien gevaarlijk. Hun loon is echter dermate laag, dat ze nau welijks hun gezin kunnen onderhou den. Ze besluiten samen het misdadi ge pad in te slaan... 00.15 Journaal 12.00 ZDF-Programma-weekoverzicht. 12.30 Nachbarn in Europa. Programma voor Portugezen, Italianen en Turken. 14.45 Journaal 14.47 Vier Tage Angst. Australische speelfilm met John Hargreaves, Lorna Lesley: De 4-jarige Steven Wallis helpt zijn vader bij het schapen hoeden. In het bos vindt hij een lammetje en Ste ven verdwaalt. 16.15 Schau zu - Mach mit. Hobbymaga- 16.35 De Muppet Show. Gast: Roger Moore. 17.04 Der grosse Preis. 17.05 Journaal 17.10 Landerspiegel. Informatie en me ningen uit de Bondsrepubliek. 18.00 Erkennen Sie die Melodie? Muzi kaal spelprogramma o.l.v. Gunther Schramm. Speciale gast: Grit van Ju ten. 19.00 Journaal 19.30 Die Bankiers. Amerikaanse serie met Kirk Douglas en Christopher Plummer. Afl.l: „De rivalen". Een nieuwe dag begint voor de First Mer cantile American Bank in Los Ange les. Tijdens een veragedering doet de directeur-generaal echter een schok kende mededeling: hij heeft nog maar kort te leven en treedt daarom af. Er komen twee personen in aanmerking om hem op te volgen: Akex Vander- voort en Roscoe Heyward. 20.15 Die Puppe. TV-film in twee delen van Francis Durbridge met John Fra- ser, Anouska Hempel en Geoffrey Whitehead. Afl. 2: Nadat uitgever Pe ter Matty op zijn zoektocht naar de aantrekkelijke Phyllis Du Salie enkele hachelijke situaties meegemaakt heeft, wordt hij zelfs door zijn eigen broer Claude en de advocaat Sir Ar nold Wyatt voor gek verklaard: Phyllis zou niemand minder zijn dan Sir Ar nolds dochter, waarvan men dacht dat ze dood was... 21.50 De CSU-Partijdag 22.05 Journaal 22.10 Das Aktuelle Sport-Studio 23.25 Der Kommissar. Duitse politiese rie (z-w) met Erik Ode en Gunther Schramm: „Val van grote hoogte". Wanneer Commissaris Keiler wordt geconfronteerd met het lijk van een man. is hij ervan overtuigd, dat hij te maken heeft met een inbreker, tijdens de uitoefening van zijn beroep is ver ongelukt. Wanneer hij echter ver neemt, dat de inbreker in een duide lijk leegstaande woning binnen wilde dringen, begint hij te twijfelen. 00.25 Journaal DUITSLAND 3 16.30 Telecollege 17.30 Elektronik statt Papier. TV-cur- 18.00 Hablamos Espanol. Spaanse les. 18.30 Schule und Medien. Schooltelevi sie in het onderwijs. 19.00 Fazit 19.15 Sport im Westen 19.55 Regionaal nieuws 20.00 Journaal 20.30 Einfuhrung in die zeitgenossische Musik. Muziek en uitbeelding. 21.30 Vor 40 Jahren. Brits filmjournaal (Movietone nr. 679) van 8 juni 1942. 21.45 Harriet Craig. Amerikaanse film (z-w) uit 1950, onder regie van Vincent Sherman. Met Joan Crawford, Wen dell Corey en Allyn Joslyn: Harriet Craig verafschuwt het kleinburgerlijk en armzalig milieu waar zij uit voort komt. Haar huwelijk met de rijke Wal ter Craig verschaft haar de mogelijk heid een luxueus leven te leiden. Lief de speelt daarbij geen rol. Voor haar is het huwelijk niets anders dan een za kelijke overeenkomst. 23.15 Rockpalast. Optreden van Toni Mitchell - Shadows and Light. 00.30 Journaal NEDERLAND 1 KRO 11.00 Omroepparochie. Eucharistievie ring vanuit de St. Aegtenkapel te Amersfoort. NOS 13.00 - 13.05 Nieuws voor slechthoren den 14.00 Studio Sport-Extra. Tennis: Rechtstreeks verslag van de finale van het heren enkelspel van de Open Fran se kampioenschappen vanuit Roland Garros. IKON 17.00 Ilsegret Fink - Theologe in de DDR. Interview met Ilsegret Fink (48), theologe bij de Evangelische Kirche in de DDR. Dit eerste deel gaat over haar jeugd (zij groeide op in de nabijheid van het concentratiekamp Buchen- wald), haar motief om theologie te gaan studeren en haar opvattingen over de vrede in Europa. 17.35 Een bericht van de wilde ganzen NOS 18.20 - 18.25 Nieuws voor slechthoren den 19.00 Journaal KRO 19.05 Op de praatstoel. Kinderen in ge sprek met een bekende Nederlander. Vanavond praten Anneke en Nieke op ontwapende wijze met minister van defensie. Hans van Mierlo. 19.30 KRO's wereldcircus. Vanavond een kjjlqe achter de schermen bij de beroemde circus-artiest Gunther Ge- bel Williams. Zijn grote droom is, dat zyn zoon Buffie ook eenmaal een ster onder de dompteurs zal worden. 20.20 Een trein naar Manhattan. TV film naar „Holiday Song" van Paddy Chayefsky met Heinz Ruhmann, Ulri- ke Bliefert, Hans Hessling, Bruni Lo- bel e.a.: De joodse voorzanger Leon twijfelt ernstig aan het bestaan van God. Maar zonder God vindt hij zijn leven toch zinloos. Hij krijgt het ad vies een rabbi in New York te gaan op zoeken. In het station van New York weerhoudt hij een vrouw van zelf moord. Door dit voorval ontmoet hij de rabbi niet. Een tijdje later vertrekt hij opnieuw naar New York. In de trein ontmoet hij een man die de echt genoot blijkt te zijn van de vrouw die Leon heeft gered. 21.20 De impresario. Komedie met mu ziek van Mozart met Ton Kluizenaar, Lodewijk Meeuwsen, Dieuwke Aal- bers. 22.00 Reis in het verleden. Een KRO- ploeg met Aad van de Heuvel als ver slaggever reisde afgelopen januari voor de tweede maal binen een hall jaar naar Irian Jaya, het voormalig Nieuw-Guinea. Ditmaal volgde de te levisieploeg de Amerikaanse pater Ed ward Greiwe op zijn reis door een ge deelte van de Asmat, een gebied aan de zuidkust, dat nog nauwelijks door blanken is betreden. 23.00 Werchter Pop. Tweede deel van het Werchter popfestival 1981 met op tredens van Robert Palmer en Dire Straits. NOS 23.50 Journaal 23.55 - 00.00 Nieuws voor slechthoren den NEDERLAND 2 NOS 13.00- 13.05 Nieuws voor slechthoren den TROS 15.35 Tros Sport Extra. Rechtstreekse uitzending van de Champions Trophy Hockey-wedstrijd Nederland - Austra lië en een samenvatting van het duel Pakistan - West-Duitsland. NOS 18.20 Op Zicht. Wekelijks kunstmagazi ne. 18.45 Sesamstraat 19.00 Studio Sport 19.55 Trekking van de lottogetallen 20.00 Journaal 20.10 Panoramiek. Achtergrondinfor matie bij actuele ontwikkelingen in de internationale politiek. 20.40 Humanistisch Verbond. Vyf mi nuten bedenktijd. VPRO 20.45 Berlin 1982 - Neue Deutsche Wel le. Vanavond rechtstreeks vanuit De Meervaart te Amsterdam Duitse pop muziek en Berlijns amusement. Dit is tegelijk de opening van de Berlijn- maand, die in juni in De Meervaart zal worden gehouden. Met optredens van de Berlijnse popgroepen: Einsturzen- de Neubauten, Malaria, Neonbabies, White Russia en Hot Java. Tevens een travestieshow van Les Stupidas en songs van Romy Haag, de presentatri ce van vanavond. Duitsland, en Ber lijn in het bijzonder, lijken de baker mat te zijn geworden van de nieuwe popmuziek. Los van de bekende Ame rikaanse rock hebben de jonge Duitse groepen vreemdsoortige slagwerken in hun muziek ingepast. NOS 23.00 Journaal 23.05 Nieuws voor slechthorenden 23.10- 23.30 Studio Sport Extra. Sa menvatting van de nacompetitie voet bal. 11.00 Confrontatie 15.00 Nieuwsoverzicht voor slechtho renden 15.30 Open School. Bonjour la France: Parijs en de Parijzenaars. 16.00 The Great Race. Amerikaanse film uit 1965 onder regie van Blake Ed wards met Jack Lemmon, Tony Cur tis, Natalie Wood, Peter Falk e.a.: Be gin deze eeuw: Fate en Leslie beslui ten voorgoed met elkaar af te rekenen in de race van New York naar Parijs. Fate verschijnt aan de start in een drei gend uitziende zwarte wagen. Leslie rijdt in een glanzende witte auto en de feministische journaliste Maggie Du bois verslaat de race voor de „New York Sentinel". Al snel worden de meeste concurrenten uitgeschakeld door achterbakse trucs van Fate. De wagen van Maggie begeeft het en zij haalt Leslie over haar mee te nemen. 18.25 Charlie Chaplin. Komisch film pje. 18.35 Willem de Woudgeest. Britse kin derfilmserie. 18.40 Zanskar. waar de w ereld op houdt. Eerste aflevering uit een vier delige documentaire van Peter Mon- tagnon over het koninkrijk Zanskar in de Himalaya. De reis begint in Srina- gar, Kashmir. Hier was het vroegere centrum van de zijderoute die door Ladakh naar Tibet en China leidde. De expeditie volgt een stukje van deze route. Net over de eerste rij Himalaya- pieken slaat men rechtsaf, op weg naar de vallei van Zanskar. De tocht van 120 mijl naar de vallei neemt met de 50 paarden zes dagen in beslag. Zanskar betekent „het land van het witte ko per". De meer dan 150 km lange vallei is door haar landschappen en bevol king een van de mooiste plekken ter wereld. 19.30 Lieve plantjes. De Fatshedera; Brieven van kijkers. 19.40 Mededelingen 19.45 Journaal 20.00 Sportweekend 20.30 Verhalen uit Shillingbury. „De le gende". Vierde aflevering uit de zesde lige Britse serie met een nostalgische kijk op het leven in een wat ingedom meld Brits dorpje: Julien Lacoste arri veert op een ongewone manier in Shil lingbury: per parachute. Vele jaren ge leden kon hij, overigens niet zonder kleerscheuren, zijn brandende vlieg tuig nog net aan de grond zetten. De Franse oorlogspiloot heeft het intus sen tot burgemeester van het Franse dorpje St. Jean-Luc gebracht. Hij komt in eigen persoon het al eerder per brief gedane voorstel herhalen om St. Jean-Luc en Shillingbury te ver broederen. 21.20 Mezza Musica. Lichtklassieke mu ziek, samengesteld door Jef Van den Berg en gepresenteerd door Eva Ma ria. Op het programma: Just one of those Things - Cole Porter; Matchma ker uit „Fiddler on the Roof' - J. Bock; a rich Man uit „Fiddler on the Roof' - J. Bock; Sunrise, Sunset (duo) uit „Fiddler on the Roof' - J. Bock; Gigi - Fred Loewe; The Sound of Mu sic (medley) - Rodgers en Hammer- stein; Hello young lovers uit „The King and I" - Roger en Hammerstein; All the Things you are - Jerome Kern; I feel pretty uit ..West Side Story" - L. Bernstein; Maria uit „West Side Sto ry"; Can-can (selectie Cole Porter). Met: Linda Lepomme, Norma Hendy en Jacques Raymond, Nicole van der Veken, Leo Brant, Eddy Loopmans en de versterkte Big Band o.l.v. Freddy Sunder. 22.15 Dochter voor het leven. Ameri kaanse documentaire van Lynne Litt- man over de verhouding moeder dochter. 23.10 Journaal DUITSLAND 1 09.30 Programma-weekoverzicht 10.00 Das Mittelmeer. „De geboorte van de geest". Documentaire over de Mid dellandse Zee, wieg van de westerse beschaving. 10.45 Het programma met de muis. Kin derfilmpje. 11.15 Kaffee oder Tee? Programma met Andreas Ernst en Felix Parbs. 12.00 Der Internationale Fruhschop- pen. Zes journalisten uit vijf landen aan het woord. Gastheer: Werner Ho- fer. 12.45 Journaal en Weekspiegel 13.15 Der Mythos von Trakehnen. Do cumentaire over de fokkerij van caval- leriepaarden in Trakehnen tijdens de regering van koning Friedrich Wil helm I, 250 jaar geleden 14.00 Magazin der Woche. Regionaal -> De KRO brengt morgenavond de Duit se tv-Jïlm „Ein Zug nach Manhatten" met o.a. Heinz Ruhmann (links) op het 15.10 Ein Platz an der Sonne. Documen taire over buitenlandse jongeren in Duitsland. 15.15 Die Gronlandflieger. „De haarklover" (2). Jeugdserie. 15.45 ARD-Sport-Extra. Paardesport: de Duitse springderby te Hamburg. 17.15 Het huisje op de prairie. „Mijn kalfje Fagin". Amerikaanse tv-serie. 18.00 Hamburger Burgerschaftswahl. De Hamburgse verkiezingsuitslagen. 18.03 Weltspiegel. Actualiteitenru briek. 18.30 Journaal 18.33 Die Sportschau 20.00 Journaal 20.30 Ein stuck Himmel. TV-serie over Janina David in Polen tijdens de Tweede Wereldoorlog. 1944. Janina, nu 13 jaar oud, houdt zich schuil in een klooster. De Duitsers worden door de Russen teruggedrongen tot Warschau. Aan de grenzen van de stad kijkt het Rode Leger gelaten toe hoe de Wehr- macht met de Poolse partizanen afre kent. Het klooster wordt door Duitse kanonnen getroffen, maar een Duitse officier biedt hulp. 21.30 Der Gipfel von Versailles. Resul taten van de laatste topconferentie van de regeringsleiders van de zeven be langrijkste westerse industrielanden. 22.30 Hundert Meisterwerke. „Akt im Gegenlicht" van de Franse schilder Pierre Bonnard. 22.40 Journaal 22.45 Schaukasten. Programma over het het filmfestival van Cannes. 23.45 Journaal DUITSLAND 2 10.00 Programma-weekoverzicht 10.30 ZDF-Matinee. Kalendernotitie; Die Koffer des Herrn O. F. Duitse speelfilm uit 1931 met Alfred Abel, Pe ter Lorre, Harald Paulsen en anderen: Een stadje dat opbloeit als een rijke Amerikaan zich daar wil vestigen. 12.00 Das SonntagskonZert. Deutscher Schallplattenpreis 1982. Medewerken den: Musica Antiqua Koln, Agnes Baltsa, Anne-Sophie Mutter en het or kest van het Staatstheater Wiesbaden. 12,45 Freizeit. Vrijetijdstips. 13.15 Kroniek van de week. Actuele vragen. 13.40 Die Dritte Welt beginnt bei uns. „Breng twee, drie, veel acties op scho len aan de gang". TV-serie. 14.10 Anderland. „Koning Karei II" Voor de kinderen. 14.40 Journaal 14.43 Actie Zorgenkind 14.48 Son of Paleface. Amerikaanse western uit 1951 onder regie van Frank Tashlin met Bob Hope, Jane Russell, Roy Rogers e.a.: De naam Potter heeft in het Wilde Westen, ook na zijn dood, een goede klank. Zijn vrienden beweren, dat het Potter was die voor het eerst echt het Wilde Wes ten veroverde. De inwoners van het dorpje waar Potter overleed, zijn daar echter niet van overtuigd, want hij liet er een hoop schulden achter... 16.20 Warum ist es am Rhin so schon? Beelden uit de Mark Brandenburg. 16.58 Programma-overzicht 17.00 Journaal 17.02 Dagboek. Uit de evangelische we reld. 17.17 Die Sport-Reportage 17.59 Journaal en verkiezingen in Ham burg 18.10 Gunsmoke. „De vervolging". Ame rikaanse westernserie mët James Ar- ness, Amanda Blake e.a.: Drie gang sters zijn op de vlucht. Matt Dillon is hen op het spoor. Zij hebben zijn oude vriend sheriff Mark Handlin neerge schoten. De drie wacht een fikse straf. 19.00 Journaal met aansluitend de ver kiezingen in Hamburg. 20.30 Treffpunkt Airport. Ontmoetin gen op een internationale luchthaven. Zes verhalen over mensen, voor wie de luchthaven in hun leven een be langrijke rol speelt: De emigranten; Geld in de koffer; De dochter; Twintig minuten oponthoud; Het gelukkige paar en Machine uit Mallorca. 21.30 Journaal, verkiezingen in Ham burg en Sport op zondag 22.00 Liedercircus. Internationaal mu ziekprogramma onder leiding van Mi chael Heltau. Medewerkenden: Mela- nie, Zsuzsa Koncz, Ornella Vaoni, Jean Ferrat, Senta Berger en anderen. 23.30 Journaal en verkiezingen in Ham burg 18.30 Hobby thek. Tips om zelf ijs te ma ken. 19.15 Rockpalast. Optreden van John Martyn. 19.55 Journal 3. Regionaal nieuws. 20.00 Journaal 20.15 Welt der Eisenbahn - Eisenbah- nen der Welt. „Van kust tot kust". Re portage. In het hartje van Manhattan begint een reis die meer dan 5000 kilo meter lang is en van de oostkust van de Verenigde Staten naar Los Ange les, aan de Californische westkust, voert. Deze reis kost ongeveer 700 gul den en duurt vier dagen en drie nachten. 21.00 Buitenlandstudio 21.45 Kopf urn Kopf. Wetenschappelijk spelprogramma. 23.15 Journaal DUITSLAND 3 WDR 09.00 - 10.55 en 16.00: Telecolleges 16.30 Ihre Heimat - Unsere Heimat. Pro gramma voor buitenlandse werkne- 17.30 Sehen statt Horen. Nieuws voor slechthorenden 18.00 Marco. Tekenfilmserie. NEDERLAND 1 NOS-NOT 10.00 Schooltelevisie; Beestenspul. 11.00 Taal voor 3. 11.30 Lief zijn voor elkaar. 13.00-13.05 Nieuws voor slechthoren den. 14.00 Nieuws voor de scholen. 14.30 De aard van Nederland. NEDERLAND 2 NOS 13.00-13.05 Nieuws vodr slechthoren den DUITSLAND 1 10.00 Journaal 10.03 Een Stuck Himmel. TV-serie over het joodse meisje Janina David. 11.05 Tagebuch 11.20 Terugblik 11.35 De verkiezingen in Hamburg 12.25 Wereldspiegel. Actualiteitenru briek. 12.55 Persoverzicht 13.00 -13.15 Journaal 15.40 Aktuell vom Prix Jeunesse 1982. Tweejaarlijkse internationale wed strijd voor kinder- en jeugdprogram ma's met inzendingen van tv-stations uit de hele wereld. 16.15 Nachmittags zu Hause. Was Jetzt? Familiekwis. 17.50 Journaal DUITSLAND 2 10.00 - 13.15: Programma-overname Duitsland 1 15.57 Programma-overzicht 16.00 Journaal 16.04 Einfuhrung in das Erbrecht. „De angst achter het net te vissen". TV-se- rie over het Duitse erfrecht. Aanslui tend: Journaal. 16.35 Follyfoot. „Dc nieuwe bedrijfs leidster". Jeugdserie: De vier op Folly foot hebben het zo druk, dat Miss Phyllis bedrijfsleidster wordt. Zij pakt de zaken echter verkeerd aan. 17.00 Journaal 17.08 Tele-IUustrierte. Gevarieerd ma gazine met als speciale gast: de Goom- bay Dance Band. DUITSLAND 3 WDR 08.00 Tele-gymnastiek 08.10 Schooltelevisie 09.25 Sesamstraat 10.05 - 12.00 en 17.00: Schooltelevisie

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 4