Hobby's uit Alphen Goede raad voor jeugd c-i f Demmenie Kindervuist in actie NA DE BRANIrHERINNERT U ZICH DEZE ADVERTENTIE Leiden Zita-stichting Leiden bevoegde docenten TAXI 'n Goeie pensioentijd, daar moet je nik al aanwerken. ASSISTENT-CONTROLLER ZATERDAG 5 JUNI 1982 De derde klas van de Oudhoornse school in Alphen aan den Rijn hebben met elkaar over hobby's gesproken. Ik denk, dat bijna iedereen wel een hobby heeft. Dat ze heel verschillend kunnen zijn kun je hieronder lezen: Mijn hobby is balet en muziek. Een keer in de week moet ik naar ba- let op woensdagmiddag. Op woensdagmiddag heb ik ook muziek. Lezen vind ik erg leuk. Ik heb twee hobby's. Op balet zit ik al twee jaar. Wij hebben een aardige juf. Op balet is nog een meisje dat heet ook Marije. Marije. Mijn hobby is: zwemmen. Zwem men vindt ik leuk wandt ik wil zeven diplomaas halen. Dat vindt ik fijn wandt dan kan ik heel goed zwemmen. Arnaud. Mijn hobij is drumen. Ik drum dat is mijn hobij. Drum is heel vijn. Ik het begin moest ik me in schrijven om te drumen en toen kwam er een meneer en toe zij hij: wie op trompet wil, het kost gratis. Bijna iedereen wilde. Ik moest om 7.00 uur trompetten en om 19.30 uur was ik klaar en ik moest toen om 20.30 uur drumen en om 9.00 uur was ik klaar. Toen ging ik 7 up halen en toen naar huis. Hans. Mijn hobby is lachen met m'n vriendin die heet Esther van Oort. Mijn hobby's zijn ook: jazz- ballet en blokfluiten. Ik vind la chen met m'n vriendin leuk om dat ze gewoon een leuk kind is. Van Karin. Mijn hobbij is kaarten sparen. Kaarten sparen is leuk, want dat is mijn hobbij. Ik heb een la vol Redactie: Anneloes Timmerije. Reacties naar: Klepperdoos, Postbus 54, 2300 AB Leiden. met kaarten. Mijn hobbij is ook djezz ballet. Djezz vindt ik leuk omdat ik dansen leuk vindt. En lachen met Karin. Esther van Oort. Mijn hobbij's zijn lezen en binnen zitten. Ik vind lezen leuk omdat ik erg goed kan lezen. Binnen zit ten vindt ik gewoon leuk en om dat ik niks wil doen. Kim Bos. Mijn hobby is voetballen. Wij moe ten wel eens tegen ARC. Ik zit op Alphia. Ik vind voetballen een leuke sport. Wij hebben nog maar twee keer verloren. En wij zijn ook kampioen geworden. Edwin. Mijn hobby is modelbouw en knut selen. Ik knutsel het liefst met lu- civers. Ik heb al een hooizolder van een boerderij. En die van modelbouw heb ik pas vijftien af. Dat alles vindt ik leuk omdat ik lijmen leuk vindt. Robert Doppenberg. Mijn hoby is trune. Het is heel leuk. De spagaat is voor het eerst heel moeilijk. En het is ook leuk. Esther is ook een turnmeisje. En het is mein vriendin. Turnen ga je op allerlij dingen. Karima. Mijn hobby is schaken. Ik schaak meestal met de buurjongen. Als ik schaak leer ik maastal andere zete. En je mag nooit een koning naast een koning zete. En je mag nooit een pyon regt slaan. Roschel. Mijn hobby is tennissen. Dat is leuk. De meisjes dragen rokjes met een shurtje en de jongens broeken met een shurtje. Dus ik draag dat ook. Manon Schermer. Mijn hobby is orgelspelen. Thuis speel ik vaak orgel. Als ik uit school komt speel ik altijd orgel. Met orgels kan je verschillende instrumenetn maken. Want je hebt riptemboxs. Marcel Hoft. Het is alweer een tijdje geleden dat jullie iets hebben gehoord van het Komitee Kindervuist. Even het geheugen opfrissen: Het ko mitee heeft twaalf leden. Elk kind tussen de zeven en vijftien jaar is welkom. Kindervuist is opgericht in het Jaar van het Kind. drie jaar geleden. Op dit ogenblik hebben zich zo'n 1000 tot 1500 kinderen aangesloten bij het komitee. Het laatste initiatief van Komitee Kindervuist is een kindercafé in het Overijsselse Steenwijk. Café Sportlust is een doodgewoon ca fé, behalve op woensdagmiddag. Dan gaat de tap op slot en dan is alcohol taboe. Volwassenen mo gen er dan niet in en er wordt ge praat over zaken die kinderen bezighouden. Zeehonden/12pt "Er zijn ook nog andere dingen waar Komitee Kindervuist zich mee bezighoudt", zegt Eddie Kleveringa (13) van Kindervuist. Bijvoorbeeld, de zeehonden- moord. Er moet actie komen. Dat moeten we bepraten en we moe ten dingen regelen met bestuur ders. Op onze school is er al ie mand geweest die over de moord op zeehonden heeft verteld en het is goed dat kinderen daar iets vanaf weten. Kinderen kunnen daar best iets aan doen". Een onderwerp dat met het mooie weer actueel is. is het water in de zwembaden. Kindervuist heeft een landelijke actie opgezet. "Chloor is goor", heet die actie. Het komitee wil iets anders dan chloor in het water van zwemba den. Gezelligheid/12pt In het kindercafé in Steenwijk is ook tijd voor gezelligheid, een drankje en een spelletje. Kinder vuist probeert zo vaak mogelijk sprekers uit te nodigen om iets te komen vertellen over jeugdwerk. In de vorige Klepperdoos stond een gedeelte van de "5e-Klas Krant" van de Leidse Juliana- school afgedrukt. Een van de leerlingen had het verhaaltje "50 jaar geleden" gemaakt. Me neer of mevrouw -dat staat er niet bij- J. Vermeer heeft een brief gestuurd naar de Klepper doos, omdat hij of zij hierover graag wat wil zeggen: Graag wil ik hierbij reageren op het stukje: "50 jaar geleden" om dat een en ander niet klopt met de feiten. Mijn schooltijd was van 1923 tot 1931. dus ik weet uit eigen ervaring hoe de situatie toen was. Wat betreft de namen: EigjeEngel tje. Siena en Betje heb ik nog nooit gehoord. En ik heb uiter aard op school vele meisjes ge kend. Drie jaar in Baarn en de rest in Leiden. De jongens heetten toen óók al Jan en Kees. Dat zijn dus geen namen van de laatste tijdd). Het is wel zo, dat vooral na de oorlog vele voornamen uit Engeland en Amerika zijn "over gewaaid". Maar dit is niet zo be langrijk. Wat betreft de gezelligheid, die had je thuis. De school was er om te leren. Je moest vóór je 14e jaar zoveel kennis opdoen, dat je klaar was voor het kiezen van een beroep. Het ging vlotter dan nu het geval is! De leerplicht liep toen tot 14 jaar. Bij het verlaten van de lagere school (nu basis school genoemd), was je twaalf a dertien jaar. Je kon dan naar een vakschool om daar een beroep te leren. Een tweede mogelijkheid was. dal je naar de "centrale school" (een 7e en 8e leerjaar) ging. Vervolg-onderwijs dus Zodra je veertien was kon je die school vaarwel zeggen en in een bedrijf gaan werken. Het was toen nog mogelijk om daar een vak te leren. Maar een heleboel leerlingen kwamen op die ma nier niet verder daii ongeschoold arbeider. Het was dan ook beter om na de basisischool naar een vakschool te gaan. De middelbare school was alleen toegankelijk ixxjr kinderen die zeer goed konden leren. Met zesjes op het rapport kwam je er niet. Bovendien was het voor de ou ders een kostbare aangelegen heid. Nu is dat alles gunstiger. Wat betreft de liedjes die in het stukje worden vermeld, die zijn waarschijnlijk geschreven door Hieronymus van Alphen. een Ne derlandse dichter die leefde van 1746-1803 Hij schreef hel boek: "Kleine gedichten voor Kinde ren". Niet de jeugd van 50 jaar geleden, maar die van 150 jaar geleden heeft die liedjes gekend. Voor de mensen die nu 65 jaar of ouder zijn. zijn die oubollige din gen even onbekend als uoor de jeugd van vandaag. Het is oerou de koek uit een zeer grijs verle den.' Bijna alles wat er nu is was er vijf tig jaar geleden ook al. Een beetje minder geperfectioneerd, maar het was er. De tv is eigenlijk het enige wat er is bijgekomen en na tuurlijk het fantastische feit, dat het gelukt is op de maan te ko- Een goede raad voor de schrijver of schrijfster van het stukje spreek eens met mensen die vijftig jaar geleden nog tot de schooljeugd be hoorden Zij zullen, precies als ik. lachen om de onjuistheden in het stukje! Met vriendelijke groeten, J Ver- Brand- ©n braakwerende kluisjes in ©en zware uitvoering, geheel dubbetwarxAg. Sluiting d n dubbelbaards-veiligheidsslot met zware stalen schoten in de wand van de kast. Het slot is bovendien inwendig door een pantserplaat beschermd Deze kasten kunnen wij u leveren V.0. 465," incl. BTW Inbouwkluisjes V.3. 300," incl. B T W Brand- en vochtbeveiligde dokumentenkisten met dubbele stalen wanden. Brandveilige geldkisten V.8. 168," ind. B T.W Haarlemmer straat 167-171 .Telefoon 071-146041' Gevraagd voor onze school de R.K. Lager Beroepsonderwijs "De Noorderwiek" Galgewater 1, Leiden, m.i.v. 1 augustus 1982 ENGELS20 lessen WISKUNDE ±14 lessen MAATSCHAPPIJLEER 5 lessen MUZIEK7 lessen Directrice Mevr. A. C. M. Huibers. Inlichtingen bij de directie. Tel. 071-123717. Schriftelijke sollicitaties binnen 10 dagen aan de sekretaris van het bestuur, drs. C, M. J. Verweij, Galgewater 1, 2311 VZ Leiden. VERBOUWEN? snel, vakkundig en betaalbaarl slingerland, b KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN VOOR RIJNLAND Ten kantore van de Kamer ligt vanaf heden gedurende veer tien dagen ter inzage de Jaar rekening over 1981 Tel. 92345 Trouwauto's Rijntax Stationsstraat 31A B-Verpleegkundige Voor een relatie in Oegstgeest zoeken wij per zo spoe dig mogelijk een b-verpleegkundige voor nachtdien sten, week op, week af. Deze baan is voor langere tijd. B-Verpleegkundige Voor een relatie in Noordwijk zoeken wij per direct een b-verpleegkundige. Deze baan is voor alle diensten en langere tijd. Ziekenverzorgende Voor een relatie in Oegstgeest zoeken wij een zieken verzorgende voor 3 dagdiensten van 9/6/82 t/m 11/6/ Heeft u belangstelling voor één van bovenstaande ba nen neemt u dan direct contact op met ir randstad uitzendbureau Kort Rapenburg 6. 2311 GC Leiden, telefoon 071-149641 't Leek altijd vèraf Maar nu zie je het dichterbij komen: je eigen pensionering Hoe voelt "n mens zich daarna? Uitgerangeerd? Het ligt vaak voor een groot deel aan onszelf Is het niet óók een kwestie van je er goed op voorbereiden7 Vraag het speciale boekje over hoe je dat het beste doet. Het staat vol praktische tips en ideeen om na te volgen Vraag het aan. met deze bon SIRE Publikatie aangeboden door dit blad. in samenwerking met de Stichting Ideele Reclame (SIRE). Bon Stuur op naar Postbus 259,1000 AG I Amsterdam. Graag ontvang ik het gratis I boekje "Straks met pensioen I Naam I Adres Postcode/Plaats 11-14 juni a.s. 'N LANG WEEKEINDE F IETSK AMPE R EN op CAMPING KONINGSHOF INFOPROGRAMMA Stichting Gastvrije Fietscampings voorlichting over fietskamperen in Nederland Lichtgewicht kampeershow BREEDEVELD BUITENSPORT. Leiden (Zaterdag 12 uur - zondag 16.00 uur; toegang gratis) Overnachtingskosten incl. tent plus fiets fl. 5,-- p.p.p.n (GFC clubkaarthouders gratis) Aanmelden: BREEDEVELD BUITENSPORT CAMPING KONINGSHOF i i;ii MM MM MM oi TELEFOON 10711 144756 Stichting Gastvrije Fietscampings postbus 3055 6802 DA Arnhem, tel 085-436703 Reece is fabnkant van industnéle naaimachines, welke wereldwijd verkocht worden. Op korte termijn zoeken wij een Zijn (haar) werkzaamheden bestaan uit o a. salarisadministratie, grootboek- administratie en het maandelijks verstrekken van management informatie aan het moederbedrijf in Amenka. Kandidaten voor deze vacature dienen een middelbare opleiding te hebben genoten, aangevuld met b v. het MBA diploma Kennis van de Engelse taal is vereist. Geboden wordt een veelzijdige en zelfstandig functie, goede honorering en secundaire arbeidsvoorwaarden Schriftelijke sollicitaties te richten aan: REECE B.V., Postbus 1016, 2302 BA Leiden Informatie kunt U inwinnen bij de heer de Roo, Rooseveltstraat 4, Lel den. tel. 071-765734.

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 19