"Geregeld wassen wil nog wel eens helpen" "Ik kan nog van Van Vliet leren" c Woubrugge mag beregenen Politie Roelof arendsveen op zoek naar wrakken Kampioen zijspancross Jan Bakens: Roedoe nieuwe coach Tempo VRIJDAG 4 JUNI 1982 Streek ROELOFARENDSVEEN - Veel autobezitters zullen in de afgelopen dagen geschrokken zijn van een klein wit briefje onder hun ruitewisser. "Dit is géén bekeuring", staat er met grote letters op. "Wel heb ik aan uw auto de volgende gebreken geconstateerd....". Sinds 28 mei houdt de politie een actie om eigenaars van ondeugdelij ke auto's te waarschuwen dat de gebreken verholpen moeten worden. Een middagje op autowrakken- jacht met de rijkspolitie heeft wel wat weg van een bezoek aan de veemarkt. De agenten, in hemdsmouwen vanwege het warme weer, lopen speurend tus sen de geparkeerde auo's door, op zoek naar mankementen. Ze zakken door de knieën om een auto tussen de wielen te kijken, knijpen keurend in de banden, bekloppen het chassis en voelen aan de uitlaat. Erg groot was de vangst niet, gis termiddag in Roelofarendsveen. Hier en daar wat banden met weinig of geen profiel, soms ont brak kentekenbewijs deel drie. De dag daarvoor waren 95 auto's gecontroleerd. Daarvan waren er 19 die gebreken vertoonden. Opperwachtmeester F. Vink is tot nu toe best tevreden over het verloop van de actie. Het aantal gebreken valt hem niet tegen. Ook reageren de mensen meestal opgelucht als ze in de gaten krij gen, dat het slechts om een waar schuwing gaat. "Maar we schrij ven het kentekennummer wel op, en als we een gewaarschuw de auto op de weg tegen komen, gaat hij onherroepelijk op de bon", verzekert hij. "Aan de kentekenplaat kun je met een zien hoe oud een auto is", vertelt de opper "Als je er eentje ziet staan met de letters achter aan, weetje dat die van voor 1974 is. Dan heb je allicht kans dat er wat aan mankeert". Een auto die geregeld in het sop wordt gezet, loopt een goede kans aan het speurende oog van de agenten te ontsnappen. Vink vertelt dat hij zich enigszins laat leiden door de schone schijn. "Een eigenaar die zijn auto elke zaterdag oppoetst, zorgt meestal ook wel dat de technische kan ten in orde zijn", verwacht hij. De wrakkenactie van de politie moet noodzakelijk oppervlakkig blijven. Remmen, stuurinrich- "Dzt is geen bekeuring", staat er geruststellend op deze "bon" van de politie. Wèl mededelingen over ge breken aan de auto. ting en verlichting zijn bij gepar keerde auto's niet te controleren. Wel letten de agenten op banden, uitlaat, chassisbalken en kente kenbewijs. "Naar de banden kij ken we altijd het eerst", vertelt de opper. 'Als die slecht zijn mankeert er vaak ook wel wat aan de rest". Ook het merk auto roept bij de agenten wel wat vooroordelen op. "Er zijn merken die ook na tien jaar nog prima zijn", verze kert Vink. "Maar je hebt er ook types tussen waarbij na een paar jaar de hele onderkant er zowat is afgeroest". Schroevedraaier Na twintig minuten hebben de agenten goed beet. Ze weten nog ergens een oude Mini te staan, waarvan de eigenaar vorige week al een waarschuwing heeft ge had. De jeugdige bezitter kom meteen z'n huis uit als de agen ten misprijzend om de wagen heenlopen. "Hij is alleen om on derdelen uit te slopen", zegt hij als hij ziet, hoe de agenten een schroevendraaiertje moeite loos gaten in de bodem prikken" De Mini-rijder vindt de schroeve draaier van de agenten wel wa erg scherp. Die vlieger gaat nie op, als blijkt dat het een stuk ge reedschap van hemzelf is. Z' dere wagen heeft schuin afgesle ten banden. Ook die krijgt een waarschuwing tussen de ruite wisser. De jongen vindt dat hij er nog genadig afkomt en verzekert de agenten dat de auto binnen een week verdwenen is. "Je merkt dat het economisch slechter gaat", verklaart opper wachtmeester Vink. "Vooral aan tweede auto's wordt zo min mo gelijk geld uitgegeven. De men sen wachten liever een paar maanden met het vervangen van remmen of een uitlaat. Ik kan er nog wel even mee verder rijden, denken ze dan. Maar eigenlijk is het dan al te laat". Wegslepen In de buurt van het zwembad wordt een auto aangetroffen met het sleuteltje in het contactslot. Er ügt zelfs een aangetekende brief in. Een oproep naar het computercentrum in Veendam wijst uit dat het een auto van een Leids garagebedrijf is. Ook het kentekenbewijs deel 3 ont breekt. De bestuurder is snel gevonden. "Ik moest even een paar minuten ergens zijn", zegt hij. "Dan geeft het toch niet". De man wordt door de agenten vermanend toe gesproken. Je bent niet verplicht om je auto af te sluiten, maar het is bij de wet verboden om de contactsleutels in de wagen te la ten liggen. Dat lokt diefstal uit, verzekeren de agenten. Vink vindt dat de rijkspolitie van Roelofarendsveen een soepel be leid voert wat betreft wrakken. Krachtens de wrakkenverorde- ning kan de politie een auto met ernstige technische gebreken zo weg laten slepen. In de praktijk krygt de eigenaar altijd eerst een waarschuwing. "We laten het wegslepen liever aan de eigenaar over", zegt Vink. Justitie moet ook bezuinigen en wegslepen is een dure aangelegenheid. Vandaag is het de laatste dag van de wrakkenactie van de politie. Bezitters van "wrakken" kunnen dus morgen weer opgelucht ademhalen. Hoewel...."het wordt een tweede natuur van je om tij dens de surveillance op gebre ken bij auto's te letten", zeggen de agenten. "Je kent op een ge geven moment de mensen wel die meestal in oude wagens rondrijden. We houden het heus niet alleen tijdens deze actie in de gaten". ALPHEN AAN DEN RIJN - Henk Roedoe is tot nieuwe trainer/ coach van Tempo benoemd. De Leidenaar kwam deze week met de Alphense korfbalclub over een om het komende seizoen zo wel de standaardselectie als de junioren voor een jaar onder zijn hoede te nemen. Roedoe is de opvolger van Hans van Zonneveld, die Tempo de laatste twee jaar begeleidde. Het bestuur vond dat er na die perio de maar weer een ander aan de bak moest. Persvoorlichter Aad Haagsman legt uit waarom. 'Hans van Zonneveld is zeker een goede trainer voor Tempo ge weest. De resultaten waren ook niet slecht. Maar er waren toch overwegingen om met een nieu we coach in zee te gaan. Ten eer ste had dat te maken met een fi nancieel aspect. De verenigingen kampen met hoge lasten en dat geldt ook voor Tempo. We zijn geen ongezonde vereniging, maar je moet wel de vinger aan de pols houden. Dat betekent dat we goedkoper wilden gaan werken. Daarnaast was de moti vatie van de trainingsgroep wat minder geworden. Hans heeft het technisch kunnen van de spelers opgevijzeld, hetgeen ook zijn voornaamste opdracht was toen hij aan de slag ging. In zijn streven is hij geslaagd. Alleen wat de begeleiding betreft 'klik te' het niet meer. Daarom is het goed dat er een 'nieuwe man komt'. Jan Bakens is dik tevreden met zijn nieuwe bakkenist Jaap van Vliet. "Ik blaak weer van energie Klepveren uit Amerika voor Wil van der Laan LEIDEN - Aan de Louise de Coligny Scholengemeenschap slaagden voor het diploma MAVO-3: R. Dibbetz, Ch. Filippo, B. Hoppenbrouwer, J. Prins, D. de Vrind, M. Vermaas, R. Franken, D. Hamelink en A. Ireland. MAVO-4: R. Abma, J. Azier, E. Bastiaan, H. Bekooy, J. Bink, R. Bink, R. Bink, A. v.d. Burgh, F. Dadi, D. v. Eek, M. Ie Fè- bre, P. v.d. Geest, E. de Goey, F Gijs man, L. v. Heems, R. den Hollander, K. Jansen, N. Jacquet, M. Labrujere, W v Leeuwen, M. Mekel, E. Nieuwenburg, M, Oz, P, v.d. Poel, R. Pracht, J. Roozen- daal, B.J. Schüller, P. Sellink, J. Tam boer, M. Tamboer, S. Truyers, J. de Vries, Ch. de Waard, W. Willems, Ch. Be- dijn, R.J. de Vries. D. v.d Berg, H. Bos man, K. Bosman, M. Dekkers, M. Don ker, E. Dijkstra, G. Flippo, E Halkema, D. Hoogerdijk, F, v. Luik, Th. Mul, D Muurling, C. Paassens, A Bontje, K Bosman, D. v. Delft, J.F. de Groot, A. Jesse, P. v.d. Werve. R. Fengler, B. Ver hoef, M. Heus, E. Hoeberechts, L. Lin deboom, I. Vergunst, H. Trijsburg en J. Willemse. HAVO: G. Baert, M, v. Bemmel, K. v.d. Berg, W. Ciere, B. Devilee, B. Drejer, A. Duivesteijn, I. Duivenvoorden, P Gal- jaard, N. Goddijn, J. Hendriks, M. v. Hien, P. Holswilder, B.J. Hoogwout, M. Jessurun, L. Kalicharan, I Kriek, C. Kuyl, I. Lammers v. Toornburg. M. v.d. Lee, S. Lens, J. Lensen, J. Lepelaar, M. Mieremet, C. Otto, S. Paling. E v.d. Pluym, R. Rijpma, H. Shamier, M. Siw- persad, H. Spuyman, R. Steenbeek, E. Tops, A. Ubink, A. Vermeulen, E. Vlogt man, C. Welling, D v.d. Zalm, M. v.'t. Zelfde, E. de Wit, K. Ammeraal, C Duyndam, G. v. Manen, A. Ooms, A. Ou wehand, J. Passchier, N. v.d. Spek, M. v.d. Veer, M. Veltena. P Veltena, S. v. Zuylen, P. v. Amstel, R. Hanhart, M. v.d Laan de Vries, A. v. Nus, A. Beije, H. Bodrij, C. v.d. Broeke, A. Clipper, W. Crama, M. Dietz, K. Grim, G. Guérin, N. Helder, I. Jansen, E. Medendorp, I. de Meijere, B. Monkhorst, M. Nieuwmans, A. Rippe, R. Smit. E. Sombroek, M. Ver borgt, R. v.d. Zwan, R. Bouncius, R. Bremmer, M. v. Erk, S. Filippo, M. Haaf- kens, B. Hartgrink, F. Haverkate, J. den Hollander, R. v.d. Holst, I. Klijn, G. La- bee, J. v.d, Luyt, L. v Neutegem, S. v. Oosten, C. Philipse, M. Schwencke, L. Snook. E. Ulrich, J. v.d. Valk, M. Wege- man, B. Wessel, R. Zegwaart, L. Bik, A v.d. Heijden, M. Koedam, E. Muller, T Bus, E. de Groot, J. v.d. Horst, S. Masse- link, A. v.d. Laan, L. v. Loon, T. Menal- da, A. v.d. Rest, M. Stolk. M Oemraw- singh en A. Mouton. VWO: P. v, Hoften, F. Janssen, A. de Lange, E. Leenart, M. v. Leeuwen, P. v. Leeuwen, K. v. Poelje. R. Stavleu, H. Teerink, J. v.d. Weijden, K. Arnold, R Beurze, M. v.d. Brink. K v. Egmond, R Görtz, E. Korpershoek, H. Kranenburg. N. de Nobel, L. de Priester, A. Wals, J. Webbers, P. Welter, M. Boerrigter, F. Dieleman, J. v. Duin, A. v. Duin, R. He- tem, P. Kolk. H. v.d. Spek. A P. de Haan, A. v. Meijgaard, E. Slaghek, W. v. Swol, R. v. Velsen, A. Wijnkoop, R. de Keijzer, M. Kreuze, E. Zwaan, R. Peters, H. Stuyver en L. Stam. LEIDERDORP - Aan de Christelijke Mavo-school slaagden voor het MAVO- 4 examen: R. van Baardewijk, B. Baks, R. Bekooy, E. van den Berg, M. Borre- man, A. Bosman, C. Carree, E. Chau- dron, H. van Deursen, C. van Diggelen, H. Duivenvoorden, M. Durivou, A. Dijk stra, C. Einfeld, D. van Ekdom, S. Elsen- broek, E. van den Eng, H. Hoppenbrou wer, P. Huiser, M. Ip Vai Ching, M. van Kampen, J. Klein Woud, A. Kok, M. de Koning, R. Koolmoes, W. Koolmoes, A. Koster, W. de Lange, J.B. van Laren, Ch. Méje, E. Meijer, N. Middelkoop, P. Oe- gema, I. Offereins, E. Peeters, E. Ploe ger, F Plu, A. Pouw, P van Proosdij. R. Quint, A. van der Reijden, W. Roden burg, E. de Ruijter, 1. van Sandijk. A. Segijn, P. Selier, A. Simons, R. Sunter, C. van Tongeren, R. Touw, G. van der Valk, S. Verhagen, J.P. Vijn, J. Wever- ling, E van Wezel, P. Wielders, H. van der Windt, M. van Zanten, R. van der Zeeuw. LEIDEN - Aan de Prins Willem-Ale- xanderscbool slaagden voor het diplo ma MAVO-4: A. Ammerlaan, E.J. van As. F. Azier, E. Baars, J. v.d. Berg, J. v.d. Berg, J. Berg man, K. Blijleven, M. Boelema, N. de Bruin, J. Buitenhek, H. Degreef, G. van Dorp, S. Eradus, M. van Giezen, K. van Gorsel, A. Haasbroek, M. Hartevelt, B, Hemerik, A. Hoogen, R. van Hooidonk, A. van Kampen, M. Kamphuis. W Kur- pershoek, R, la Lau, A. Mank, W Mank, M Matters, C. Modderkolk, M. Oosen- brug, E. Overdijk, M. de Roode, M. Schijf, M. Slingerland, M. Soudan, E. van Teylingen, D van Tilburg, D den Tonkelaar, J van Veen, I. Verhoeks. W Verhoog. K Vermeulen, A. Weeren en M. van Zijl. TER AAR - Speciaal uit Ame rika overgekomen klepve ren moeten Wil van der Laan zondag in Betekom in staat stellen om zijn slag te slaan tijdens de Grote Prijs van Beige. Tot nu toe verzamel de de door pech achtervolg de Ter Aarse zijspancoureur slechts éen punt voor het wereldkampioenschap om dat te lichte veren hem al tijd materiaalproblemen op leverde. 'Ik heb bijna geen wedstrijd uitgereden omdat die veren de zware belasting niet kon den doorstaan. In Nederland kon ik geen betere krijgen, dus heb ik die dingen maar uit Amerika laten komen. En ik moot zeggen dat ik daar vertrouwen in heb', zegt Van der Laan, die deze week de nieuwe veren uitge test heeft. Zondag moet het dan einde lijk maar eens gebeuren. De laatste keer in Zaltbommel ging het al redelijk met een blok van Den Biggelaar. Dat heb ik gedaan om genoeg tijd te hebben om rustig aan dat nieuwe blok te kunnen sleutelen. Ik wil goed voor bereid aan de start komen. Wat in Gcndt gebeurde, overkomt me geen tweede keer', vindt Van der Laan, die bij die Grand Prix van Nederland zijn machine al in de training zag sneuvelen, waardoor hij toen niet mocht starten. TER AAR - Toen Nederlands kam pioen zijspancross Jan Bakens een paar weken terug na on enigheid met Henk van Heek op zoek moest naar een nieuwe bakkenist, kon hij niet bevroe den dat de aanpassing met de opvolger, Jaap van Vliet uit Ter Aar, zo snel zou verlopen dat de successen niet gestoord zouden worden. Toch gebeurde dat. Maar Van Vliet is dan ook niet de eerste de beste 'vervanger'. Zondag staat de Grote Prijs van België, meetellend voor het we reldkampioenschap, voor de deur en Bakens (31) weet nu al dat hij dan alles uit de kast kan rijden. De samenwerking met Van Vliet is in die paar wedstrij den al zo soepel gebleken, dat het nieuwe duo bij de Grand Prix van Nederland in Gendt (twee weken terug) vanuit het niets naar een tiende WK-plaats kon stormen en afgelopen zon dag in Zaltbommel de overwin ning in een internationale cross kon grijpen. Dat was de derde rit die beiden met elkaar beleefden. Bakens is dan ook vol bewonde ring voor Van Vliet. 'Ik had niet gedacht dat alles zo snel zou gaan. Eigenlijk heb ik steeds maar zitten kijken of Jaap alle dingen wel kon volgen. Ik ben stomverbaasd. Nu ben ik al zover dat ik dingen van hem leer in plaats van andersom', zegt de Brabander heel eerlijk. Deze week nam hij het advies van Jaap van Vliet over om samen met hem de conditietrainingen van Frans van Leeuwen in Gou da te volgen. 'In Brabant deed ik dat ook fanatiek, maar je bent nooit te oud om te leren. Mis schien is de aanpak van Van Leeuwen wel beter. Dat wil ik dan wel eens meemaken', zegt Bakens, die puur met topsport bezig is. Van Vliet heeft dat in de korte sa- menwerkingspenode al onder kend. 'Ik kende Jan wel - hij heeft me al eens eerder gevraagd - maar het is me nog meegeval len. Hij houdt alles keurig bij. Schrijft op waarom en wanneer hij iets verandert aan de motor en dat soort dingen. Daar herken je een topsporter aan. Dat valt bij mij goed, want ik heb precies de zelfde instelling. Je kunt van mn WOUBRUGGE - De nieuwe- vel den van de voetbalvereniging Woubrugge zullen worden uitge rust met een beregeningsinstal- latie. De leden van de gemeente raad hebben na een langdurige discussie hiermee. De installatie kan nu gelijktijdig met de velden Worden aangelegd. In de Woubrugse raad was er voor al kritiek op het feit dat er al af spraken over het nieuwe terrein bestonden met de voetbalclub De voetballers zouden het onder houd van de complex zelf verzor gen zodat de financiële lasten geru.st zeggen dat ik bezeten van dez e sport ben', vindt de 25-j^ri- ge koppensneller uit Ter Aar. Hij prijst de instelling van Bakens ('toen ik tien jaar geleden begon was er niemand die mij iets ver telde; dat is steeds zo gebleven') om blindelings suggesties van hem over te nemen. Van Vliet put daarbij uit zijn ervaring die hij in de bak bij de voormalige Nederlandse kampioen Wil van der Laan opdeed. 'Wil is een uit stekende rijder', zegt hij over de periode met de huidige Ter Aar- se caféhouder. 'Ik ben ook niet met ruzie of zo gestopt bij hem. We hadden op dat moment an derhalf jaar 'knoeyaar* achter de rug en hij bleef maar op die En gelse spullen, waar we toen ge bruik van maakten, wachten. Maar die kwamen altijd te laat. Wil wilde nog 'n jaar langer expe rimenteren en ik wilde dat hij overging naar Yamaha. Toen we daar niet uitkwamen heb ik ge zegd dat hij dan maar een andere bakkenist moest nemen, want dat geduld had ik niet'. In die periode deed Van Vliet veel (inter)nationale ervaring op. Hij leerde veel en wilde meer succes sen nastreven. In zijn gedreven heid ('in de bak ben ik me puur aan het afreageren') ging hji ech ter niet zover dat hij ten koste van iets zijn ideaal zou nastre ven. 'Want Bakens heeft my al eerder benaderd. Toen stond hij nog als een wilde rijder bekend en bovendien vond ik het tegen over Wil, bij wie ik nog steeds in de bak wil als hij het goede mate riaal heeft, niet zo leuk. De om standigheden en vooruitzichten moeten gunstig zijn. Dan heb ik er ook alles voor over', zegt Van Vliet. Hij is ook de man die er alles voor laat staan en zich hard maakt voor verbetering van do top- sportsituatie. Zo ergert hij zich aan de vaak conditionele achter stand die veel rijders en passa giers hebben. Ongelukken blij ven daardoor niet uit. Dat stëckt Van Vliet, die momenteel W00T dergelijke zaken aankaart bij de KNMV. 'Er zou veel meer contro le moeten komen. In Italic ne men ze voor een wediUDü tan minste nog een medische test af. voor de gemeente lichter zouden zijn. Doordat de kosten by de bouw hoger opliepen dan be groot moest de gemeente echter toch bijspringen. Volgens P.F. Noordam (WD) was de situatie waann de voetbalver eniging Woubrugge verkeerde al veel langer bekend en had alles veel eerder besproken moeten worden. "Nu worden we als het ware voor het blok gezet en moet er te elfder ure. of liever, om vyf voor twaalf, een beslissing wor den genomen", aldus Noordam En dan loop je de kans op een rijverbod. In alle andere landen gebeurt niets. Dat kan toch ei genlijk niet, want denk erom dat die zijspancross wat van je vraagt. Je moet in optimale con ditie zijn om verantwoord aan een wedstrijd mee te kunnen doen'. Van Vliet heeft méér over voor zijn sport. Financiêen komen by hem op de tweede plaats. Zoals hij zelf zegt: 'Wat moet je nu verdie nen als bakkenist? Bij Wil heb ik het al die jaren gratis gedaan. Te gen Jan heb ik gezegd: laten we eerst gaan rijden, dan zien we het wel. Daar stond ie wel even van te kijken. Hij heeft 'n bakkenist gehad die hem in één dag uit kleedde. Elfhonderd gulden vroeg die. Normaal ligt het in de buurt van tweehonderd gulden Ik vind het belangryker dat de motor in orde is als dat de bakke nist aan zijn geld komt. Zonder goed materiaal kun je geen suc- 00 MO nastreven'. Ondanks zijn ervaring is Van Vliet er niet de man naar om Bakens een en ander voor te schrijven. 'Een goede bakkenist moet zich ondergeschikt stellen aan de ry- der Die bepaalt tydens een wed strijd welk spoor hy kiest Daar moet je op inspelen. Misschien dat je er later over kunt praten. Maar op het moment zelf moetje meedoen. Ik denk dat je als bak kenist ook over een stukje men senkennis moet beschikken. In deze korte periode met Jan voel ik al precies aan wat er gaat ge beuren'. Waar Jan Bakens, de bekende in woner van Someren, graag op in haakt. 'Van Jaap weet ik dat ik er nog iets meer voor moet doen dan ik al deed. En dan moet je niet vergeten dat ik twee maan den geleden op het punt stond om er helemaal mee op te hou den Totaal geen zin meer Nu blaak ik weer van energie. Kijk, vorig jaar ben ik kampioen van Nederland geworden Zoiets moet je altijd waarmaken, daar vragen de mensen om Welnu, ik denk dat we samen die mogelijk heden hebben. Zondag zullen we ons eens goed gaan testen in Be tekom. Ik verwacht er veel van', aldus de weer opgebloeide Ba kens WIM VAN WANROOY Ook Mr HR. van Woerden (WD) vond dat met een dergelijke han delwijze van de Woubrugse club afspraken worden ondergraven. Toch stemden de raadsleden in met de aanleg van de berege- ningsinstallatic De loonkosten van het arbeidsintensieve sproeien van de velden met de hand kunnen met de installatie worden bespaard. De voetbalvcr- nigmg Woubrugge wil de bcdie r.i; V.in de pr.M i m tall.itie ter hand nemen De beregenings voorziening kost de gemeente 55.000 gulden Als de rechterkoplamp ontbreekt en ook vergeefs wordt gezocht naar een kentekenplaat, is het voor de politie duidelijk dat hier een auto is geparkeerd met de nodige mankementen.

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 21