LEIDSCH DAGBLAD Vakantiebaantjes schaars kostuums halve- prijs Opel Zomershow Russische hulp in Argentinië (MHet Motorhuis Illegaal gokhuis opgerold ■ü^D® penseel Britse conservatieven winnen bijverkiezing Hotel gaat in vlammen op Aanslag op Israëlische ambassadeur in Londen Bollen- en tuingebieden vormen uitzonderingen Attentie AttentieAttentie Steun voor vissersvloot Leiden, Katwijk, voorschoten. VRIJDAG 4 JUNI 1982 OPGERICHT 1 MAART 1860 36795 Directeur G. Koopman Hoofdredacteur AAM. Schuurmans Adj.-hoofdredacteur R.D Paauw DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Voor tel nrs w cototoo Het hotel in lichterlaaie. BREUKELEN (ANP) - Hotel De Molen in Breukelen is de afgelo pen nacht afgebrand. De oorzaak van de brand is onbekend even als het schadebedrag. De brand brak om kwart over twee uit, waarna de brandweer met groot materieel uitrukte. Omstreeks drie uur was de brand onder con trole. Van de vijf personen die in het hotel verbleven werd er één gewond, de overige vier konden een veilig heenkomen zoeken. (Van een onzer verslaggevers) LEIDEN - De Leidse politie heeft de afgelopen nacht een inval ge daan in een illegaal gokhuis aan de Nieuwe Beestenmarkt. Er werden zeventien arrestaties ver richt, terwijl de speeltafel en een bedrag van twee- tot drieduizend gulden dat op de tafel lag, in be slag werden genomen. De politie beschikte al geruime tijd over aanwijzingen dat er in het pand aan de Nieuwe Beesten markt gegokt werd. Met een ploeg van twintig man deed de politie afgelopën nacht om kwart over twee een inval. Een boven kamer van het huis bleek inder daad als gokruimte te zijn inge richt, compleet met speeltafel en bar. Vijftien personen waren op het moment van de inval bezig met het spel baccarat. Zij en de acht tienjarige bankhouder M.K. uit Rotterdam werden gearresteerd wegens overtreding van de wet op de kansspelen. De meesten zyn inmiddels voorlopig weer op vrije voeten. Bovendien arresteerde de politie de man die achter de bar stond, de 26-jarige I.T. uit Voorschoten, wegens illegaal vuurwapenbezit. Hij had een doorgeladen pistool met zeven scherpe patronen op zak. Bij de arrestaties werd geen verzet gepleegd. De eigenaar van het pand zal nog worden ge hoord, omdat hij gelegenheid heeft gegeven voor het gokken. LONDEN - De Israëlische ambassadeur in Londen, Shlomo Argov (55), is gis teravond laat neergescho ten voor een hotel in het centrum van Londen. De ambassadeur kreeg een kogel in zijn hoofd. Zijn toestand werd vanmorgen als zorgwekkend beschre ven. Bij de aanslag werd een van de overvallers door een politieman beschoten. Hij is met hoofdwon den in het ziekenhuis opgeno men. De twee vermoedelijke overvallers werden vannacht in Zuid-Londen aangehouden. De aanslag gebeurde toen Argov het Dorchester-hotel verliet, na afloop van een diner dat door en kele tientallen ambassadeurs in Engeland werd bijgewoond. Ter wijl de Israëlische ambassadeur naar zijn auto liep, kwamen twee mannen op hem af en openden het vuur. Volgens ooggetuigen ging het om mannen die waren gewapend met een machinegeweer. Direct na de aanslag gingen zij er vandoor. Achtervolgd door een politie man, die met de veiligheid van de ambassadeur was belast. In een straatje vlak bij het hotel wist hij een van de overvallers neer te schieten. De tweede ont kwam. De politie hield later in de wijk Brixton een auto aan, die in de buurt van het Dorchester-ho tel was gesignaleerd. In deze au to werd een wapen aangetroffen. De twee inzittenden zijn gearres teerd. Generaals als vredesduiven DEN HAAG (GPD) - Er moeten overeenkomsten worden geslo ten over beperking en verminde ring van kernwapens, wil de vre de worden gehandhaafd. Deze boodschap staat in een memo randum dat de groep 'Generaals voor de vrede en ontwapening' heeft aangeboden aan de delega ties die volgende week deelne men aan de VN-ontwapenings- conferentie. De groep, onder wie de voormalige gouverneur van de KMA in Bre da Von Meyenfeldt, steunt "elke suggestie die is gericht op het beëindigen van de nucleaire be wapening, waaronder ook een bevriezing van de huidige arse nalen". Oud geleerd WINTERSW1JK(GPD- De 81- jarige mevrouw M.M. Bos- man-Wagemans uit Winters wijk kreeg gistermiddag be richt dat zij geslaagd was voor het mavo-certificaat En gels. Op 78-jarige leeftijd be gon zij op een avondschool aan de opleiding. "Als mijn gezondheid het toelaat ga ik nu conversatielessen volgen en ga ik m'n kennis van het Frans ophalen", aldus de ac tieve Winterswijkse. DEN HAAG (GPD) - Enkele tienduizenden scholieren zul len het dit jaar zonder een vakantiebaantje moeten doen. Steeds meer bedrijven en bedrijfstakken bezuini gen op het vakantiewerk. Het ministerie van sociale zaken en werkgelegenheid heeft de indruk dat het het aanbod van vakantiewerk in het westen van het land nogal meevalt. Door de zeer warme dagen de afgelopen weken is er vooral vakantiewerk voldoende in het bollengebied en de tuinbouwgebieden. (Van een onzer verslaggevers) L1SSE - Lissenaar Ph. van Hoven (links) moest gisteren een kraanwagen huren om zijn 20 jaar oude Renault- vier te kunnen "bevrijden". Het autootje kon door bouwactiviteiten in de omgeving van de Julianastraat niet meer rijdend de schuur achter zijn huis verlaten. Daarom moest het karretje een reis door de lucht maken om aan de nieuwe eigenaar, een Renault-verzamelaar, te kunnen worden overgedragen. Het Koninklijk Nederlands Onder nemers Verbond is uit een steek proef gebleken dat het vakantie werk in sommige sectoren wel met de helft is teruggelopen. De industriële bedrijven hebben naar verhouding nog het meeste vakantiewerk. De opkomst van deeltijdarbeid heeft echter over de gehele linie van het bedrijfsle ven het vakantiewerk doen te ruglopen. Uit het onderzoek van het KNOV blijkt tevens dat veel jongelui die vorig jaar een vakantiebaantje hadden direct weer 'boeken' bij dezelfde werkgever. Zowel de scholier als de werkgever weten wat ze aan elkaar hebben gehad en gaan in zeer veel gevallen voor het volgend vakantiesei zoen met elkaar in zee. Sommige bedrijven werden al in het begin van het jaar geconfron teerd met de vraag naar vakan tiewerk. Volgens de Raad voor het Filiaal en Grootwinkelbedrijf was de schooljeugd er dit jaar al vroeg bij. Een klacht onder de Weinig verandering Zonnig en zeer warm met een middag- temperatuur van circa 30 graden. Aan de kust 's middags bij wind van zee on geveer 22 graden. Weinig wind. 5 juni 1982 Zon op: 05.24 uur, zon onder: 21.54 uur Maan op: 20.38 uur, maan onder: 05.05 Waterstanden Katwijk: hoogwater 03.26 en 15.53 uur, laagwater 11.27 en 23.55 uur. Uw Datsun Dealer Auto Heemskerk is tijdelijk (wegens stadsvernieuwing) moeilijk bereikbaar, dat is erg jammer daar wij u juist nu zulke schitterende modellen kunnen laten zién en leveren. Desalniettemin kunt u toch goed bij ons komen via de Rijnstraat (Levendaal) of wel via de Haven. Uw moeite wordt zeker beloond. Natuurlijk bent u ook van harte welkom bij ons bedrijf in Roelofarendsveen aan de afslag snelweg R'dam/A'dam, waar u alle Datsun-modellen uitgebreid kunt bekijken, evenals een keur van occasions. AUTO HEEMSKERK DATSUN DEALER nu 100 KATWIJK (ANP) - Het ontwikke- lings- en saneringsfonds voor de visserij heeft 250.000 gulden be schikbaar gesteld voor investe ringshulp aan de traditionele rondvisvloot. De regeling is vooral bedoeld voor de Katwij- ker vloot, die al een tijdlang met ernstige problemen kampt. Het fonds zal in beginsel een derde betalen van investeringen die de vissers doen om hun vismethode te verbeteren of te vernieuwen. Secretaris J. Ouwehand van de vereniging van schipper-eigena- ren in Katwijk is over de regeling nogal teleurgesteld. Het georga niseerde visserijbedrijfsleven had om 1,4 miljoen gulden ge vraagd. Behalve investerings steun wilde het ook gedurende vier weken een garantiebesom ming van 20.000 gulden per schip per week. Van de Katwijker vloot liggen we gens geringe vangsten en hoge kosten, nog vier schepen stil. EEN VERTROUWD ADRES EaJLMJML VONDELLAAN 45 2332 AA LEIDEN TEL.:071-769303 Officiële dealer voor Mercedes-Benz personen- en bedrijfswagens. herenkleding b.v. HAARLEMMERSTRAAT 175 - LEIDEN LONDEN (GPD) - De Conservatie ve Party heeft de belangrijke bij verkiezing voor een Lagerhuisze tel, die gisteren in het Londense district Mitcham en Morden werd gehouden, met grote over macht gewonnen. De uitslag is vooral voor de SDP een bittere pil. De bijverkiezing werd gehouden omdat het Lagerhuislid Bruce Douglas-Man zijn zetel ter be schikking stelde toen hij enige maanden geleden van Labour overliep naar de SDP. Alle ande re Labour-parlementariërs die het afgelopen jaar naar de nieu we alliantie tussen sociaal-demo craten en liberalen overliepen, deden dat zonder hun kiezers te raadplegen. vakantiewerk zoekende school jeugd maar zeker ook van de schoolverlaters die dit jaar voor het eerst op de arbeidsmarkt ko men, is dat werkgevers wel jon geren in dienst willen nemen, maar voor de vaak meest een voudige baan enkele jaren erva ring vragen. „Juist hierdoor drei gen veel jongeren tussen de wal en het schip terecht te komen", aldus het ministerie van sociale zaken. Steeds meer jongelui nemen kon- takt op met een uitzendbureau om te proberen op die manier hun vakantiegeld bijeen te krij gen. De uitzendbureaus ver wachten dit jaar zo'n 80.000 scho lieren aan tijdelijk werk te hel pen. 26 PAGINA'S Staatssecretaris Van Houwelingen "Geen leger vormen uit de werklozen" Vonnissen stellen Spanjaarden teleur Horeca schrikt van beschuldiging Welzijnswerkers: "Bijstand is armoe" NEW YORK (AP) - Het Ameri kaanse dagblad de New York Ti mes meldt vandaag dat sinds vo rige maand ruim twintig Russi sche radartechnici in Argentinië verblijven om dit land te helpen bij de integratie van zijn radar systeem in een nationaal net werk. De Times ontleende het bericht aan zegslieden uit diplomatieke kringen en de industrie. Het doel van het radarnetwerk zou zijn de verdediging van het Ar gentijnse vasteland tegen aanval len door Britse gevechtsvliegtui gen. De zegslieden verklaarden dat Ar gentinië beschikt over een hoog ontwikkeld radarsysteem, dat evenwel slecht zou zijn génte- greerd. Volgens de New York Times vormt, de aanwezigheid van de technici het eerste bewijs van een Russi sche militaire rol in het conflict rond de Falkland-eilanden. Het grootste deel van de technici is werkzaam op luchtmachtbases in de zuidelijke helft van Argen tinië. De technici dragen bur gerkleding en aangenomen wordt dat enigen van hen deel uitmaken van de Russische ge heime dienst volk heeft zich, naarmate het conflict met Argentinië beter voor Engeland verliep, in toene mende mate achter premier Thatcher en haar Conservatieve Partij geschaard. Haar persoonlijke populariteit is groter dan ooit en opiniepeilin gen geven aan dat, als er nu alge mene verkiezingen zouden wor den gehouden, die met groot ge mak door de Conservatieven zouden worden gewonnen. Toen de tellingen vannacht stop ten, bleek de conservatieve kan didaat, Angela Rumbold, met overgrote meerderheid te zijn ge kozen. Het was de eerste keer in meer dan 20 jaar dat een regeren de partij bij een bijverkiezing een zetel van de oppositie wist te pakken. Wie een nieuwe auto zoekt, kan eigenlijk niet om Opel heen: sinds 1969 het best verkochte merk van Nederland, dat zegt alles over de degelijkheid en inrull- waardei Als u 00k voor Opel besluit, (heel verstandig!) doe het dan wel snel. Want zo voordelig als op de Opel Zomershow van Het Motorhuis koopt u er nooit meer een! Diverse modellen zijn nu nog voor de oude prijs leverbaar. En onze verkopers hebben de opdracht gekregen om nog een extra schepje bovenop de toch al fascinerende inruilprijzen te doen. in welk merk auto u ook rijdt: bij Het Motorhuls krijgt u er nu meer geld voor dan waar ooki Sla nog voor de vakantie uw slag. kom snel kijken op de Opel zomershow. Morgen tussen 9.00 en 17.00 uur staan bij Het Motorhuis alle Opeis in het gelid voor een pittige proefrit

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 1