c De sluitingstijden en 'de angst voor het onbekende LEZERS SCHRIJVEN Varia LEIDEN - "Angst voor het onbe kende", bespeurde forum-leider Ruud Paauw bij de Leidse politi ci die zich de afgelopen vier jaar bezig hebben gehouden met de 'sluitingstijdenaffaire'. In mu- ziek-café Scarabee aan de Pie terskerkchoorsteeg, waar als af sluiting van een lange reeks poli tieke forums gisteravond, werd gebabbeld over de vraag hoe laat de gewone Leidenaar in het weekeinde z'n stamkroeg uit moet, kwam het (zoals gebruike lijk in de horeca-discussie) tot een patstelling. Op de CPN na waren alle in de ge meenteraad vertegenwoordigde politieke partijen in Scarabee present. Aanvankelijk draaiden zij in het muziek-café allemaal hun bekende liedje: Joop Walen kamp (CDA) zei voor een drietal 'nachtcafés' (tot drie uur ge opend) te zijn. Michiel Zonnevyl- le (WD) lepelde zijn verhaaltje op over geringe verruiming van de sluitingstijden behalve voor de cafés in wijken met een ge voelige woonfunctie, zoals de Pieterswijk. De ondernemers op zadelen met een oneerlijke con currentiestrijd is in de ogen van de plaatselijke WD kennelijk minder erg dan de WD-kiezers, die in de Pieterswijk sterk zijn vertegenwoordigd, uit hun slaap houden. Laurens Beijen (PPR) en Jos van de Putten (PSP) zei den door de week één uur en in het weekeinde twee uur "mooi zat" te vinden zolang de overlast voor de buurt niet kan worden bestreden. Jit Peters (PvdA) had het over "gelijktrekking" en pleitte voor het opheffen van de bevoorrechte positie waarin de studenten verkeren, die achter gesloten deuren de tap rustig open kunnen laten op een tijd stip waarop de gewone Leide naar allang op één oor ligt. Het overbekende geluid uit de Leidse politiek, "geringe verrui ming gekoppeld aan hele strenge voorwaarden", klonk het pu bliek irritant in de oren. De inter ruptie-microfoon werd dan ook veelvuldig gegrepen om de poli tici er op te wijzen dat Leiden achterloopt en dat er maar eens naar andere steden moet worden gekeken. Joop Walenkamp, de uitgeweken Brabander, kon beamen dat Lei den achterloopt: "Behoorlijk achter zelfs. Leiden wordt niet voor niets het Staphorst van het westen genoemd. Andere univer siteitsteden of steden van gelijke grootte als Leiden kennen ver schillende mogelijkheden voor de burgers om langer in het café door te brengen. In Leiden is die mogelijkheid er nooit geweest Er is een kil horeca-klimaat. Dat moeten we langzaam ontdooien. We kunnen Leiden niet in één klap gelijk laten lopen met een stad als bijvoorbeeld Breda". Laurens Beijen en Jit Peters wil den zich beslist niet schamen voor het 'kroegen-image' van Leiden. Peters: "Ik kan er niet mee zitten dat Leiden wat dit be treft achterloopt vooral omdat de stad wat een heleboel andere en meer belangrijke zaken betreft juist voorloopt". Het door burgemeester Goekoop voorgestelde bonnensysteem (el ke café-eigenaar krijgt de kans drie zaterdagavonden in de maand een uurtje langer open te blijven tegen inlevering van een 'verruimingsbon') is op hevig verzet van vooral PvdA en PPR gestuit. Zij noemen het een listi ge manier van burgemeester Goekoop om dwars tegen allerlei uitspraken van de gemeenteraad in door te stoten naar een algehe le verlenging van de café-ope ningstijden tot drie uur. D 66, WD, CDA en PSP hebben minder moeite met een bonnen- proef. Meer moeite hadden zij met het voorstel van de forum- voorzitter om de angst voor het onbekende te laten varen en eens een flinke proef te nemen. "U bent bang voor iets dat u niet kent maar waarvan u verwacht dat het wel heel erg slecht zal zijn". Paauw stelde voor om dan maar eens proefondervindelijk vast te stellen of algehele verrui ming inderdaad zo slecht voor de stad is. Hij deed de suggestie om de politie op te zadelen met een mild 'vervolgingsbeleid' en alle kroegbazen en bazinnen de mo gelijkheid te bieden hun voor deur tot drie uur 's nachts open te houden. "De cafés die echt overlast veroorzaken en voor verruiming niet in aanmerking komen selecteren zich dan van zelf uit". De ene na de andere politicus viel over Paauw, die de vastlopende discussie probeerde open te bre ken, heen. Walenkamp riep uit dat Leiden daar nog lang niet aan toe is. Zonnevylle kwam aanzet ten met een procedureverhaal: geen politie-opdracht maar een bestuursbesluit zou aan een eventuele proef ten grondslag moeten liggen. Beijen had het over de juridische kant van de zaak en merkte op dat een café houder die uit de boot valt on middellijk naar de rechter zou stappen om het over een wille keurig vervolgingsbeleid te heb ben. Bovendien, zo wist Beijen, stelt de Leidse politie zich al vrij mild op en wordt er in de regel niet op tien minuten gekeken. Beijens woorden waren nauwelijks weggestorven of een nijvere poli- tie-ambtenaar kwam Scarabee- baas Stücsen een uitbrander ge ven. De stevig naborrelende fo rum-leden waren vannacht om één uur slechts met de grootste moete de kroeg uit te drijven. Toen het laatste forum-lid om tien over één z'n biezen had ge pakt, stond er een politieman met opgeheven vingertje op de stoep, kennelijk om „aan te geven dat de verruiming nog heel erg ver weg is. JAAP VISSER Polen mogen hier blijven LEIDEN - Zes Polen, die eind 1981 naar Nederland zijn gekomen en zich in Leiden hebben gevestigd, mogen hier blijven. Staatssecre taris Scheltema (justitie) heeft het zestal voorlopig bestempeld als asielgerechtigden. In een la ter stadium zal worden bekeken welke politieke status ze precies krijgen. Drie Polen zijn vrijgezel en varie ren in de leeftijd van 22 tot 27 jaar. De vierde Pool is hier met zijn vrouw en een vijfjarig doch tertje. In Polen hebben de man nen zich voornamelijk bezig ge houden met activiteiten voor de nu verboden vakbondsorganisa tie Solidariteit. Bij terugkeer naar hun moederland vrezen zij onmiddellijk te worden vervolgd door het militaire regiem. LEIDEN Het zal de oude heer Drees ongetwijfeld een gruwel zijn, wanneer hij moet constate ren, dat de ene bejaarde de ande re bejaarde uitscheldt voor 'tan deloze terrorist'. Nu was dit niet de enige dubieuze kwalificatie in 'II Campielo', geschreven door Carlo Goldoni ter gelegenheid van het Venetiaans carnaval in 1756 en in 1982 geregisseerd door Bert JOnk. Zo waren er tijdens dit in de aula van 'De Vlietschans' door scho lieren opgevoerde toneelstuk ook termen te vernemen als 'uile bal, dom gansje, kloto, valse koe, oud liegbeest, maanzieke teef en koekebakster'. Het genre leent zich natuurlijk bij uitstek voor dit soort termen, die als een ver eiste gelden om afdoende de sfeer van het stuk aan te kunnen geven. We gaan maar voorbij aan het on bedoeld omgevallen bankje op het pleintje, maar willen nadruk kelijk de waarschuwende vinger Scholieren in stuk Goldoni het aankijken beslist waard heffen tegen het zonder enige aanwijsbare reden in de lach schieten. Dit gebeurde gister avond op een soms best wel hin derlijke wijze verschillende ma len. Bovendien zal toneelauteur Carlo Goldoni z'n personages geen Leids accent hebben toege dacht toen hij 'II Campielo' schreef. Het begin zou je boven dien toch te rommelig kunnen noemen. De Italiaanse eigenna men moeten daarnaast Italiaan- ser en rustiger uitgesproken wor den. Maar er is (gelukkig) ook een ande re zijde. De aandoenlijke manier waarop de voortreffelijk spelen de Mieke Ziel als 'Orsola, een pannekoekenverkoopster' een dronken pannekoekenverkoop ster tracht neer te zetten. Of het het zeer ontwapenende, haast verterende spel van Clarie Dek ker als Gnese, de dochter van donna Pasqua. Er is de prachtige mimiek van Corina Besseling als 'Gasparina, het nichtje van Fa- brizio, haar oom en voogd. Er is de met veel humor doorweven rol van Nikki van Leeuwen als Fabrizio, de oom en voogd van Gasparina. Een algemene opmerking betreft het verrassend impulsieve en in cidenteel zeer zelfverzekerde spel van alle spelers en speel sters. Nauwelijks aarzelingen; eerder wat ongerechtvaardigde bombast en een vermoeden van 'overacting'. Maar de voorstel ling is, de weegschaal der kritiek scherp observerend, toch het aankijken beslist waard. Daar voor gebeuren er toch teveel quasi-onverwachte dingen. Het toneelbeeld is overigens prach- tlg BERT KOEKEBAKKER Jazz Jazzzolder Hot House sluit het seizoen zaterdag af met een optreden van het Theo Loe- vendie Consort. Behalve de oudgedienden Loevendie. Martin van Duynhoven en Arjen Gorter bestaat het con sort uit jonge musici als Je roen Goldsteen Cunow. Het concert wordt gegeven in het LVC. Breestraat 66, aanvang 22.00 uur. Leger Al of niet in het leger. Daarover wordt vanavond in het ge bouw van de KWJ, Koppen- hinksteeg 2 een discussie avond met film georgani seerd. Spreken doen iemand van de VVDM, een totaalwei geraar en een marineofficier. Aanvang is acht uur. Honger De Hongerstichting, een orga nisatie die ijvert voor bewust wording van de honger in de wereld komt vrijdag met een zogenaamde Zoektocht naar Leiden. Met de Zoektochtbus wordt gezocht naar mensen "die het anders willen in onze wereld". De bus gaat van het station naar hoek Lange Ma re/Haarlemmerstraat waar net als aan de Hoogstraat halt wordt gehouden. Pam fletten worden uitgedeeld en er wordt aandacht gevraagd voor het hongerprobleem. De Zoektocht is in Leien tot onge veer 13.00 uur. Duivensport (1) P.V. Columba vloog vanuit Corbeil. De uitslag: 1..2. en 4. C. v.d. Nieuwendijk; 3., 5. en 10. H.J. Kettenis; 6. en 7. J.R. de Jonge: 8. R.P. de Graaf: 9. v.d. Meer-Halewijn. Duivensport (2) De Vriendenclub Leiden vloog ook vanuit Corbeil. De uit slag: 1. en 4. J. van Seggelen; 2. Bodijn-Rijsbergen; 3. J. Brugman5. J. Turk; 6. en 9. F. Compier7. R. v.d. Dop; 8. W. Vijlbrief. Duivensport (3) P.V. Het Oosten vloog eveneens vanuit Corbeil. De uitslag: 1.. 4 .8.. 9. en 10. G Hendrikse: 2 A. Pracht jr.; 3. W. v.d. Nieu wendijk; 5. W. van As; 6. C.H Selier; 7. T. van As zn. Duivensport 4) P.V. Leiderdorp vloog ook van uit Corbeil. De uitslag: 1. Comb. B. en G2.. 3., 6., 7. en 10. J. van Alphen; 4. en 5. W. Reijerse; 8. W. van Oosten9. F. van Heusden. Duivensport (5) P.V. De Blauwkras vloog van uit Corbeil. De uitslag: 1. en 7. A. v.d. Holst2. P. Gijsman 3., 5. en 10. J. Rozier; 4. J. Franken; 6. en 9. F. v.d. Wete ring; 8. P. Landesbergen. Duivensport (6) P.V. De Reisduif vloog met oude duiven vanuit Corbeil. De uitslag: 1. 4 5. en 10. W. v.d. Hoogt; 2. S. v.d. Hoveb; 3. P. Mooten; 6. en 7. K. v.d. Berg; 8 en 9 W Kop. Duivensport (7) De L.P.C. vloog vanuit Corbeil. De uitslag: 1. en 4. G. Jong bloed; 2., 3. en 8. A. Singeling; 5. en 7. N. de Groot en zn; 6. en 10. P. de Haas; 9. J. Staffelen. Tesselaar De lijsttrekker van de PvdA, Dick Tesselaar heeft zeker één voor deel: hij is duidelijk. Uit een in terview in deze krant blijkt dat hij helemaal geen zin heeft in linkse samenwerking. Hij wijst dan op de linkse samenwerking om tot een acceptabel grondbe leid te komen door middel van erfpacht. Nota bene één van de meest fundamentele politieke beslissingen van de laatste jaren: daarover bereikten de vijf linkse partijen een unanieme overeen komst tegenover een unanieme afwijzing door CDA en WD. En de lijsttrekker is dan niet dik te vreden over het bereikte resul taat, nee hij praat uitsluitend over de weg waarlangs dit, in de gegeven omstandigheden unieke resultaat bereikt is. Het kostte te veel moeite, er moest almaar heen en weer gelopen worden. Tesselaar werkt liever met de WD, dat kost tenminste weinig moeite. Over resultaten praat hij dan gemakshalve maar niet. Ik vind dit onthutsend en onthul lend. Ik voel me overigens ook persoonlijk aangesproken. Ik vloog inderdaad als een postduif heen en weer van PvdA en D'66 enerzijds naar PSP en CPN an derzijds. Alléén daardoor kon een linkse meerderheid gehaald worden, terwijl Kuijers (WD) grijnzend stond te wachten tot het linkse overleg zou misluk ken. Ik heb dat gedaan omdat een linkse samenwerking op be langrijke punten juist een nood zaak is. Ik heb daar graag wat heen en weer gevlieg voor over. Op het briefje aan mijn poot staat dan ook geschreven: linkse sa menwerking moet juist nu en kan als u dat wilt. Stop. Frits van Oosten, (lijsttrekker PPR) Kooilaan 8, Leiden. Pieterskerk Graag zou ik willen reageren op de opening van de bijna gerestau reerde Pieterskerk. Buiten de kritiek die ik heb mijn geluk wensen aan de Stichting Vrien den van de Pieterskerk voor deze restauratie die enorm veel geld heeft gekost. Deze stichting zal nog wel veel moeite hebben om uit de geldproblemen te komen. Want oude monumentale kerken restaureren kost geld. kijk maar naar de Hooglandse Kerk en de Hartebrugkerk waar de restaura tie ook praktisch gereed is geko- Maar als muziekliefhebber wil ik nu mijn kritiek geven op allo on kosten die zijn gemaakt bij de feestelijke opening. Waarom moet de entree nu weer zo duur zijn en dan met zo n overladen programma. De musici zullen wel voor een mooie uitvoering zorgen maar kan dat niet wat minder in deze tijd dat iedereen een stapje terug moei doen. Men had beter dit overladen program ma kunnen halveren zodat ie dere muziekliefhebber, ook de minder draagkrachtigen, in de gelegenheid wordt gesteld hier naartoe te gaan. Nu is het tegendeel bereikt door de hoge entreegelden. Alleen een bepaalde categorie mensen heeft van de muziek kunnen profite ren. Ik had het bovendien heel normaal gevonden wanneer de genodigden (buiten prinses Mar griet, Pieter van Vollenhoven, de burgemeester en het comitee ook entree hadden moeten beta len. Dat is toch heel redelijk in deze tijd van bezuinigen. E. Leyghem Hoefstraat 25 Leiden Nieuwe golf Naar aanleiding van de rubriek Steeds van 19 mei over het on derwerp 'Nieuwe golf wil ik graag reageren. In het artikel staat dat het deskundige drietal Tio/Gijsman/De Jong in januari aan de slag is gegaan. Dat is on juist, wij zijn niet met z'n drieën aan de slag gegaan maar met de hele programmeringsgroep. en die bestaat niet niet uit drie man, zoals Jaap Visser schrijft, maar uit tien man. Ik baal hier echt van omdat de andere medewer kers zich ook ontzettend inzetten voor de programmeringsgroep. Zonder blikken of blozen schrijft Jaap Visser dat het LVC iedere zaterdagavond ongeveer twee duizend gulden winst maakt. Ook dat is onjuist. Het is wel waar dat het LVC winst maakt maar daar staat tegenover dat er ook avonden zijn waarop er grof verlies wordt geleden. De hoogte van de winsten variëren tussen de honderd en zeshonderd gul den per zaterdagavond. Dat is wel even wat anders dan twee duizend gulden. Gelukkig kunnen de bezoekers meeprofiteren van de gemaakte winst want in de maand mei zijn alle toegangsprijzen met een gul den verlaagd, zoals overigens ook al in het bewuste artikel stond. Misschien zien we Jaap Visser wel weer wanneer er straks wederom zo n ontzettend goede band in het LVC komt. Martin de Jong Scholtenstraat 39 Leiden Werklozen Hier volgt een correctie op "in het kruis", rubriek STEEDS, vrijdag 21 mei j.l. Graag zouden wij on derstaand stuk zien verschijnen in het Leidsch Dagblad. De werklozen die pleiten voor het oprichten van de Stichting Werk lozen Initiatief Leiden, zijn geen vertegenwoordigers van het WAC, maar vormen een zelfstan dig draaiende groep, die wèl ont staan is uit een initiatief van het WAC. Het WAC bestaat overi gens al een jaar of 5. Het is de WIL-groep die vanaf januari '82 bij elkaar is. Wij willen bena drukken dat de stuurgroep zélf in haar nota ZICHT OP WERK stelt, dat er niet betutteld mag worden. Ook niet door de ge meente waar het werklozen be treft. De stuurgroep heeft echter nog geen enkele stap in de rich ting van werklozen gedaan tot nu toe en dit vinden we verschrik kelijk inconsequent en onaccep tabel. Verder wijzen wij als WIL-groep voorgestelde kommerciële pro- jekten niet af, maar zien die het liefst onder een aparte stichting vallen: onder de Stichting Werk gelegenheid Leiden. Het op- en in te richten werklozencentrum is in de WIL-nota niet slechts een gebouw waar werklozen gezellig heidsspelletjes kunnen doen. Ook zal het een BROED PLAATS moeten worden voor ideeën van elke werkloze of werklozengroep. Bovendien zul len semi-(half-) kommerciële projekten in het werklozencen trum een ruimte moeten krijgen. De uitspraak die in IN HET KRUIS (zie STEEDS 21 mei) ge daan wordt: dat het winkeltje in 2e hands spullen andere activi teiten zou bekostigen, heeft slechts een voorbeeldfunctie. De bedoeling is, dat geld dat met wat voor project dan ook wordt verdient, terugvloeit in de Stich ting, d.w.z. in alle andere projec ten. Tot slot moeten we even kwijt dat we voor ELKE WERK LOZE die iets te zeggen heeft of die ideeën heeft, ELKE VRIJ DAGMIDDAG te bereiken zijn op het WAC. Breestraat 19, tele foon 122000. Weklozen Initiatief groep Leiden. Actie Met verbazing en ontsteltenis heb ik kennis genomen van uw arti kel over de actie van de vrou wengroep "Wij vrouwen eisen" op een prot. chr. Mavo in deze stad. Verbazing, over het feit dat mensen tot zo'n weerzinwekken de aktie kunnen komen. Weer zinwekkend acht ik het, als "da mes", jonge tieners per se wen sen te confronteren met alle mo gelijkheden en gevolgen die de buiten- en voorechtelijke seksbe leving te bieden heeft. De woord keuze van het artikel alleen al, maakte duidelijk dat daarbij de meest scabreuze bijzonderheden niet onvermeld mochten blijven. Verbazing, over het feit, dat men sen zo weinig respect kunnen op brengen voor andermans morele principes en overtuigingen, dat ze het zélfs nodig achten, de ou ders het feitelijk recht te ontne men hün kinderen op hun wijze op te voeden en te doen opvoe den. Verbazing, dat mensen niet beseffen, dat ze daarmee inbreuk maken op één van de grondrech ten van onze samenleving, n.l. het recht van vrijheid van schoolkeuze en inrichting. D.w.z. dat alleen de ouders, en subsi diair de schooloverheid c.q. de bevoegde, benoemde leerkrach ten het recht hebben te bepalen wat op hun school wel of niet aan de orde komt, evenals hoe diver se onderwerpen aan de orde ko men. Gelukkig bestaat in ons land nog het recht - en naar ik dacht ook de algemene erken ning - dat de ouders bepalen, wie hun kind onderwijst en wat er onderwezen wordt. Blijft de school in enige mate in gebreke, dan kunnen ouders dat zelf in goed overleg beïnvloeden en/of veranderen. In dit land is het echter niet aan de staat, noch aan de straat, noch aan een pressie groep van dit allooi om de opvoe ding ter hand te nemen van de opgroeiende generatie. (Stel u in deze verkiezingstijd even voor wat een janboel het zou worden als de politieke partijen zich zo het schoolgebeuren binnen zou den dringen!) De verbazing ging echter over in ontsteltenis, toen ik begreep, dat deze actie zich met name richtte tegen een bepaalde vakleer kracht, die op een prot. chr. school uit de Bijbel en volgens Bijbelse beginselen wilde lesge ven en daarom geen behoefte had aan het fraais dat hem werd geboden door deze adspirant-op- voeders. (Hoe durfde hij!) Dat werd de reden - en omdat hij dat met open vizier deed - dèt hy het mikpunt werd van een persoons gerichte actie, waarin hij den vol- ke werd uitgetekend als een ob scure griezel met uiterst scha- deijke ideeën. Zonder het moge lijkerwijs zelf bewust te zijn, be dienden deze "dames" zich daar mee duidelijk van aan het fascis me verwante methoden: beklad je tegenstander, maak een ge drocht van hem en laat hem pu bliek verguizen. Maar zélfs al zouden de meeste burgers abor tus een kostbaar goed vinden (wat geenszins het geval is - ge tuige 600.000 handtekeningen te gen. weggemoffeld door de me dia)) en zélfs al zouden de meeste Nederlanders voorechtelijke en buitenechtelijke sexuele relaties geen onreinheid en overspel meer achten, dan nog moet het toch mogelijk zijn en blijven, dat burgers daar een andere me ning over hebben, en in dien voe ge hun kinderen kunnen laten opvoeden en onderwijzen, zon der daarom het voorwerp te wor den van dit soort agressie en overlast? Walmt deze vrouwen- aktie niet aan alle kanten van on verdraagzaamheid en agressie? Daarom ontstelde het me des te meer, dat uw blad geen implicie te afstand nam van dit gebeuren, zelfs de objectiviteit van hoor en wederhoor niet in acht nam, maar zich in weergave en toon zetting aan de zijde van deze "da mes" stelde, die een integer le raar denigreerden en het onder wijsklimaat trachtten te versto ren. Het artikel laat me achter met de beangstigende vraag: kunnen mensen die met de Bij bel willen rekenen wel rekenen op een faire journalistieke be handeling door de stadsredactie van uw blad? G. Bosveld, Merelstraat 4, Leiden. Status Quo (1) Zondagavond was het zover, om acht uur 's avonds in onze eigen Groenoordhallen trad Status Quo op. Vlak voor het begin heerste er een geweldige sfeer in de stampvolle zaal, mede veroor zaakt door het bier datje op vele plaatsen kon krijgen. De eerste liedjes, waaronder 'Down down' werden meteen al door de me nigte uit volle borst meegezon gen. Van het gooien van bier was geen sprake, het was meer het zweet datje nat maakte (zie Jaap Visser in de krant van maandag 24 mei). Ook iedereen was en thousiast en vermaakte zich pri ma (in tegenstelling tot wat eer dergenoemde maandag in de krant schreef). Ook iedereen bleef na afloop en vroeg om en toegift en kreeg die in de vorm van 'Roll over lay down' en 'Bey, bey, bey'. Iedereen kon tevreden naar huis gaan. behalve Jaap Vis ser die de zaal al eerder had ver laten. Aan z'n verslag in de krant van maandag te lezen vond hij het maar niks. Kom op Jaap Vis ser! Een beetje positiever kan ook wel. L. van Vliet jr. Roomburgerweg 24 Leiden Status Quo (2) Zondagavond 8 uur. Groenoord- hal. Leiden. Tienduizend fans gaan een goed concert i ken van Status Quo. Een keihar de rockgroep die zeer bekwaam is op z'n gebied. Niet voor niets bestaan ze al 20 jaar en zijn ze we reldberoemd. Zo had Jaap Visser z'n recensie ook kunnen beginnen als hij enig negrip had gehad van de situatie. Goed de Quo fans zijn geen trutjes en lusten best een biertje en dat ze er zijn, mag men best weten. Tenslotte is er niet elke maand zo'n concert. Er is trouwens niets negatiefs gebeurd. Dat Visser de muziek niet goed vindt en al hui lend wegloopt als er bier op z'n zondagse pak komt, is nog geen reden om de niet-wetende lezers zo'n negatief stukje te presente- Beste redactie, stuur voortaan ie mand die vakbekwaam is en houd die Jaap Visser maar ach ter de hand als de heer Hazes de stad komt teisteren (kan hij weer huilend weglopen). Arnold Belt Waardstraat 1 Leiden Status Quo (3) Ik heb me zeer geërgerd aan de kri tiek die Jaap Visser leverde op het Status Quo concert van 23 Ten eerste staat er over het concert en met name over de muziek weinig gemeld. Het grootste ge deelte gaat over het publiek dat het concert bezocht (en volgens hem helemaal uit de band sprong) en andere dingen die geen betrekking hebben op de muziek. En daar kwamen per slot van rekening de Quo- fans voor. Ten tweede: hoe kan Jaap Visser goed kritiek leveren als hij vóór de helft van het concert al verdwenen was? In plaats van iets positiefs over de muziek te schrijven heeft hij al leen afgekraakt, hij spreekt over "het monotone geram". Irritatie heb ik ook niet ondervonden, Jaap Visser misschien wel, maar het gaat erom dat de Quo fans een te gekke avond hebben en dat is voor het grootste gedeelte wel gerealiseerd. De Quo-leden zijn voortreffelijk op elkaar ingespeeld (dit was vooral te merken bij het nummer 'For ty-five hundred times'). Als een groep al twintig jaar met veel succes bij elkaar is, moet er wel een goed stukje werk uit hun handen komen. Ik spreek namens andere Quo-fans als ik zeg dat ik een te gekke avond heb gehad en genoten heb van de muziek. Ik hoop dat er de volgende keren niet alleen afbrekende kritiek wordt gegeven (wat trouwens ook het geval was bij het Queen- concert van 24 april) maar dat er ook iets positiefs wordt geschre- Irma van Zeist M. Moonsatraat 2 Leiden Status Quo (4) Hierbij wil ik enige goede kritiek leveren op de recensie van de heer J. Visser over het concert van Status Quo zondag 23 mei in de Leidse Groenoordhallen. Wat mij eigenlijk wel erg opviel was dat er eigenlijk alleen maar geschreven werd wat er voor en tidjens het concert gebeurde met het publiek terwijl het toch gaat om het muzikale gedeelte van het concert dat maar in een paar woorden wordt samengevat en nog wel in een enorm beledigen de vorm zoals bijvoorbeeld "het monotone geram", nou wanneer men werkelijk zou gaan rammen zou er geen stukje muziek te ho ren zijn, dat toch begrijpelijk moet zijn. Schrijft de heer Visser dit uit jaloezie? of omdat het ei genlijk z'n muziekstijl niet is, vandaar misschien ook wel het vroegtijdige vertrek. Kritiek kan natuurlijk nooit geschreven wor den als men geen totaalbeeld heeft gehad van een concert. Niet 'éen woord waardering voor een groep die al twintig jaar sa menspeelt (wat te merken was ook) met een enorme publieke aanhang, die stukken minder on verschillig is, als beschreven. Doel nummer één was het publiek vermaken met goede rock roll muziek en dat door alle Status Quo fans met honderd procent werd gewaardeerd, waarvan ik er één ben. Het was maar beter geweest dat er helemaal geen stuk in de krant was geplaatst en eerst een andere regionale krant was geraad pleegd om tot een goed geheel te komen waar niet zo de nadruk werd gelegd op het publiek maar op de muziek. Hans van Santen Andries Schotkade to. 4 Leiden Ambulance Met grote verbazing heb ik al meer dere malen geconstateerd, dat de communicatie tussen gemeente en provincie niet optimaal is. Wat is namelijk het probleem, wanneer er een ambulance op weg is naar het Elisabeth zieken huis via de Kanaalweg of de Ho ge Rijndijk, komt het nogal eens voor dat de Wilhelminabrug open is. Dat zou iemands dood kunnen zijn. Omdat te voorko men is er slechts één telefoontje nodig van de gemeentelijke G.G. en G D. naar de desbetreffende brug. Dat is toch een kleine moeite voor iets dat seconden- werk kan zijn. P D. van Walbeek, Kanaalweg 8, Leiden.

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 4