5 Sparen- voor-één-jaar met hóge rente! CDK bankbedrijf Kampioen HSV houdt 't snel voor gezien T ransfer levert Maradona goud op Excelsior zet zwak Heerenveen op plaats om de punten, maar om de pinten Japanner Ozakis doet Feyenoord de das om De goedkoopste 4-deurs van Nederland! Skoda vanaf f.8395,- *mm TjKTYW ASC-toernooi niet m DINSDAG 1 JUNI 1982 Sport PAGINA Bij 60 GWK-kantoren en 125 CDK-spaaragentea CDK heeft spaardeposito's met een looptijd van één jaar. Gedurende dat jaar staat uw inleg vast en krijgt u hóge, vaste rente. Na dat spaarjaar wordt de rente bijgeschreven: spaardeposito rente zijn dan direkt opneembaar. Sparen-voor-één-jaar 1 jaar vast, minimum inleg f L000,- CDK heeft ook spaardeposito's met langere looptijden van 2,3,4,5 en 6 jaar met vaste rente's 1 van respektievelijk 8 9 10/.%, 10%%. i *Kijk en vergelijk! De rentepercentages bij CDK behoren tot de hoogste van 't land. Let op: u kunt ook direkt overboeken op rekeningnummer 22.13.50.500 tav. CDK, Amsterdam met vermelding van de gewenste looptijd. Formulieren ontvangt u thuis terwijl de rentevergoeding al is ingegaan Meer informatie? Vraag die aan bij uw Grenswisselkantoor op onderstaand adres. van De Grenswisselkantoren N.V. Hoofdkantoor Centraal Station Amsterdam, tel. 020 - 2213 24, tst. 230 of 233. (Samenwerking van N.V. Nederlandse Spoorwegen, N.V. AMEV en Pierson, Heldring Pierson N.V.) Uw GWK-kantoor: N S.-station, Leiden (071 -144558). MADRID (GPD) - Alleen de defini tieve handtekening onder het contract met de FC Barcelona scheidt Diego Armando Marado na van de kwalificatie als de duurste en best betaalde speler aller tijden. Maar die formaliteit wordt in de loop van deze week afgehandeld. De transfer is volle dig rond. Na jarenlange verlei dingspogingen en onderhande lingen is de multimiljonair-voor zitter van Barcelona, Nunez, er dan toch in geslaagd de Argen tijnse vedette te strikken. Al heeft Barcelona er oneindig diep voor in de buidel moeten tasten. ROTTERDAM/VELSEN- Excel sior en Telstar hebben de span ning teruggebracht in de na- competitie van de eerste divi sie. De Rotterdamse ploeg zette gisteravond Heerenveen op zijn plaats (4-0) en de voetballers uit Velsen grepen de laatste kans aan om nog mee te blijven spe len voor promotie naar de eredi visie. FC VW werd met 4-2 ge klopt. In beide duels traden spe lers afkomstig uit deze regio op de voorgrond. VoorExcelsior scoorde Van Goozen twee fraaie goals, voor Telstar doelpuntte Kamphues een keer. Met de transfer van Maradona is maar liefst 7,7 miljoen dollar ge moeid: 5,9 miljoen dollar heeft Barcelona aan de Argentina Ju niors (eigenaar van de Argentijn se crack) moeten betalen, terwijl Boca Juniors, waar Maradona het laatst onder contract stond, 1,8 miljoen dollar opstrijkt. De bankrekening van Maradona vaart overigens ook wel bij de hele operatie. In de eerste plaats strijkt hij maar liefst 25 procent van de totale transfersom con tant op, wat neerkomt op bijna 2 miljoen dollar. Op zijn maande lijkse salarisstrookje prijkt het niet onaanzienlijke bedrag van 70.000 dollar, premies en extra's nog niet eens meegerekend. En in het totaal zijn nog niet eens de inkomsten verdisconteerd uit reclame en publiciteit, de op brengsten van de multinational 'Maradona productions', waarin Barcelona een aandeel heeft ver worven van 40 procent, om de fi guur van Maradona ook in Euro pa te lanceren en commercieel uit te buiten. Per jaar mag Maradona rekenen op een totaalbedrag dat schommelt rond de drie miljoen dollar. In de zes jaar dat de Argentijn bij Bar celona onder contract zal staan, zal zijn kapitaal dan ook met mi nimaal 18 miljoen dollar toege nomen zijn... De golf van publiciteit rond Mara dona heeft de belangstelling voor de vroegere vedette van Ar gentinië, Mario Kempes over vleugeld. Kempes staat weer met één voet in zijn oude club Valen cia. Tweeëneenhalf jaar geleden verkocht Valencia Kempes aan River Plate voor 3,5 miljoen dol lar. Een bedrag dat de Argentijn se club vanwege financiële pro blemen niet kon betalen. Verder dan amper 2 miljoen dollar kon River tot dusverre niet op brengen. Van herziening van de voorwaarden wilde Valencia niets weten, waardoor het bijna zeker is dat Kempes weer naar Valencia terugkeert. De twee miljoen dollar zal Valencia niet hoeven terug te betalen; die wor den als huurprijs beschouwd. TOKIO (ANP) - Feyenoord heeft de openingswedstrijd van het interna tionale voetbaltoernooi in Tokio verloren. Het nationale elftal van Ja pan sloeg voor 20.000 toeschouwers na de rust toe en won met 5-2. Grote man bij de Japanners was Ozakis, die met vier doelpunten een fors aandeel in de zege had. In dé eerste vijfenveertig minuten heeft Feyenoord de Japanners gelijk waardig partij kunnen bieden. Weliswaar kwamen de Rotterdammers twee maal achter door doelpunten van Tonami (22) en Ozakis (35), beide keren kwamen zij op gelijke hoogte door Van Hanegem (32) uit een pass van Van Til en De Leeuw (43) die van ver de roos trof Na de hervatting domineerden de agressief spelende Japanners het ge beuren volledig. Feyenoord werd in de verdediging gedrukt, weerstond de aanvalsstormen aanvankelijk, maar moest na de 70e minuut het hoofd buigen. Ozakis scoorde drie punten op rij in de 71e, 77e en 84e minuut. In de tweede wedstrijd van het toernooi speelden Nihon Kokan en Singa pore gelijk: 1-1. ADVERTENTIE SKODA: de ruime en robuuste gezinswagen voor een goudeerlijke prijs Bewezen degelijkheid, een sterke motor en een duurzame, solide konstruktie: geen enkel ander merk geeft u zó veel auto voor zó weinig geld! Pri/zen Skoda 105-serie v.a. 8.995, - 120 serie v.a. f 10 695. - Inklusief B T.VJ. Prijs wijzigingen voorbehouden. Imp., de Binckhorst Auto Motor Import B.V., Postbus 184. 2250 AD Voorschoten. Tel 01717-6951 merk toch hoe sterk St. Jacobsgracht 10-18 Auto Home Leiden Leiden tel. 071-121560 Automobielbedrijf JAN RYERKERK Kanaalstraat 147 Llsse. Tel.: 02521-13059 Dc klasseringen op een rijtje: A: 1. SV'35, 2. MVKV, 3. Or.Groen, B: 1. Or. Groen, 2. VNA, 3. Leidse Boys; B2: 1. Roodenburg, 2. UDO, 3. Or. Groen; C: 1. Or. Groen, 2. Bemardus, 3. Alkma- nia; D: 1. Alphia, 2. VNA, 3. Leid se Boys; E: 1. Stompwijkse Boys, 2. Alphia, 3. Or. Groen. Noordwijk El heeft zich de Morschbokaal, wisselprijs boven het grote jeugdtoernooi van de w Leiden, toegeëigend. In de fi nalepoule lieten de Noordwij- kers Oegstgeest en Wilhelmus achter zich. In de semi-finale- poule eindigden UVS, WSB en LFC achter elkaar. Vanavond start bij Leiden het tra ditionele penalty-toernooi, dat LEIDEN - Bij ASC werd op eerste Pinksterdag opnieuw het inmid dels traditionele veld/zaalvoet baltoernooi verspeeld. Even tra ditioneel was het zomerse weer en de grote opkomst, omdat het zoals altijd niet draaide om de punten maar om de pinten. Ook dit jaar was de jubilerende vereniging er in geslaagd een aantrekkelijk deelnemersveld 'vast te leggen'. Zo gaven Noord- wijk, RCL, UVS, Lugdunum en de Leidse trainers 'acte de pre sence'. De trainers leverden ove rigens een prima prestatie door van de veertien deelnemende ploegen op de vierde plaats te eindigen, voor clubs als RCL, LFC en ZLC. De hoofdprijs was voor Noordwijk, aangevuld met Telstar-speler Theo van Seggelen. VTL legde beslag op de tweede plaats, ter wijl Lugdunum derde werd. Bij een alternatief toernooi horen al ternatieve prijzen dacht de orga nisatie en zo kreeg de nummer één slechts één minivoetbal schoen, terwijl de nummer twaalf met een dozijn werd opge scheept. SVLV zag geen kans om voor de derde achtereenvolgende maal het toernooi bij DEVJO te win nen. DWO, dat in het afgelopen seizoen werd getraind door ex- SVLV-oefenmeester Piet Oos trum en onder diens leiding pro moveerde uit de Haagse onder bond, troefde de Voorschotense équipe in de finale met 2-0 af. SJZ eindigde als derde door een b' 'v s V HHB - Vertegenwoordigers van RCL en Oegstgeest werken zich door de voorronden van het ASC veld-zaalvoetbaltoer- nooi. Leiderdorper Hans Braat schiet in het zijnet. noodzakelijk geworden serie strafschoppen tegen Hoofddorp het beste te nemen. Junioren Ruim 500 deelnemer(tje)s in de leeftijd van 6 tot 18 jaar kwamen naar de Boshuizerkade, waar Orapje Groen voor de 23ste keer in successie het Pinkstertoer- nooi organiseerde. Zaterdag was het de beurt aan A- en B-junio- ren, zondag volgden C-, D-, E- en F-pupillen. De C-jeugd van Oran je Groen verzekerde zich van de J.L. Tetteroo-wisselbokaal. Ook in de E-poule was er een wissel- prijs, die het aankomend jaar bij Stompwijkse Boys in de prijzen- kast huist. Bij de F-pupillen was er gewoon voor elke ploeg een prijs. Ook daar spelen de punten geen enkele rol van betekenis. open staat voor jongens en meis jes. De organisatie verwacht op de komende avonden 1500 deel nemers in de voorronde. De bes ten komen zaterdagmiddag in de finale tegenover Hans van Breu- kelen. Dat gebeuren wordt opge luisterd door de aanwezigheid van Leo van Veen, het Miskend Talent, Theo Koomen, Lau van Ravens en wellicht ook nog voet baller van het jaar, Martin Haar. Katwijk, tot slot, toonde zich met de tweede teams in de A-, B- en C-leeftfidsgroep de sterkste op het toernooi bij Docos. Zij na men de Holiday Inn-wisselbeker mee naar huis. Dames Het damestoernooi bij Ter Leede werd met overmacht gewonnen door Groote Lindt. Ter Leede werd tweede, SJZ derde. Sterke start van Elinkwijk in titelstrijd UTRECHT - Elinkwijk is goed ge start in de strijd om het voetbal kampioenschap van Nederland voor zondagamateurs. De Utrechtse ploeg zegevierde za terdag op eigen terrein met 3-1 over Rohda, dat zich gisteren in Raalte knap herstelde door met 4-1 van de derde hoofdklasse kampioen RKC te winnen. Dagrazia en Boonstra (2x) scoor den in het eerste duel voor Elink wijk, de tegentreffer van Rohda kwam van Goedkoop. Diens ploeggenoten Niens (2x), Ooster- wijk en Bonenberg zorgden voor de treffers tegen RKC, dat via Bruurwijn tegenscoorde. HAMBURG (ANP) - Voor de vijfde keer in zijn bestaan heeft Ham burger SV de titel veroverd. Twee keer was de club Duits kampioen (1923 en 1928), drie keer werd de Westduitse titel be haald (1960, 1979, 1982). Op de laatste speeldag leverde de nieuwe kampioen in eigen huis voor 50.000 toeschouwers een punt (3-3) in tegen Karlsruher SC in een duel dat voor beide ploe gen feitelijk niet belangrijk meer was. HSV had de titel al in zijn bezit om dat Köln eventueel de achter stand in punten nog wel had kunnen goedmaken, maar niet meer het verschil in doelsaldo. Karlsruher SC was al zeker van zijn plaats in de Bundesliga voor het volgende De Hamburgers namen door Hru- besch, Kaltz en Hartwig een voorsprong van 3-0 en hielden het na het succesvollge eerste half uur wel voor gezien. Karls ruhe kwam op gelijke hoogte door Gunther, Gross en Bold. "Ik ben tevreden", zei Happel. "Ik weet datje van een ploeg in deze positie a het eind van een lood zwaar seizoen niet alles meer mag verwachten." Verspeelde HSV een punt, de con currenten FC Köln en Bayern München zelfs twee. Köln werd op eigen veld verslagen door FC Kaiserslautern dat door de winst met 4-3 volgend seizoen weer Eu ropees voetbal kan spelen. Bayern München verloor met zijn reserves met 1-3 bij Bochum. De Beiers speelden zonder Breit- ner, Rummenigge, Dremmler, Weiner, Niedermayer en Hos- mann en werden verslagen door drie doelpunten van de Bochum- se middenvelder Patzke. Werder Bremen, dit seizoen weer teruggekeerd in de hoogste klas se, bereikte de vijfde plaats en In de staartgroep nam MSV Duis burg na achttien jaar afscheid EngGlcHlQ van de Bundesliga met een over winning van 2-1 op Fortuna Düs- seldorf dat door een iets beter doelsaldo (-25 tegen -27) dan Bayer Leverkussen, dat bij Ar- minia Bielefeld met 3-1 won, net gevrijwaard bleef van het spelen van promotie-degradatiewed strijden. toeschouwers per wedstrijd daal de tot 20.900, bijna 2000 minder dan vorig jaar. Engeland heeft het toernooi om het Britse voetbalkampioen schap gewonnen. De Engelsen, versloegen zaterdag in het Hampden Park van Glasgow voor 81.000 toeschouwers Schot land met 1-0. Paul Mariner maak te het doelpunt in de dertiende minuut. Leverkusen speelt om het behoud tegen Kickers Offenbach, Schal- ke en Hertha nemen de plaatsen in van Duisburg en Darmstadt. De bundeliga, kende wat publieke belangstelling betreft, een slecht seizoen. Het gemiddelde aantal Schotland werd zondag in Helsinki winnaar van het toernooi om het Europees kampioenschap voor de UEFA-jeugd. De Schotten versloegen in de finale Tsjecho- slowakije met 3-1. VOETBAL - Het nationale elftal van Koeweit, in trainingskamp in Rabat in Marokko bijeen, speelde gelijk tegen Aston Villa: 1-1. Op slag van rust scoorde Bremmer voor Villa. Kort na de hervatting maakte Abdelaziz Hassan gelijk. VOETBAL - In Auckland versloeg Watford het Nieuwzeelandse elf tal met 2-0. De club van popzan ger Elton John won via doelpun ten van Barnes en Blissett. De Argentijnse selectie van 22 spelers is gisteren in Spanje aangekomen. Samen met Fillol (vooraan) en Passare (m), kwam coach Menotti de vlieg tuigtrap af. De Argentijnen gaan voor het WK-voetbal in trainingskamp in Allicante. "Het is moeilijk onze kansen te berekenen", aldus Menotti, "zeker nu de Falklandcrisis meespeelt". Excelsior overrompelde Heeren veen met een bliksemstart. Voor er op Woudenstein een kwartier was gespeeld, had de Friese doel man Hiddo Reys al driemaal de gang naar het net moeten maken. Ridderhof stuurde hem al na acht minuten die kant op, Van Goozen deed het zijn collega snel na elkaar twee keer na. Eerst met een briljante omhaal, vervolgens met een verwoestende uithaal. Toen centrumspits Piet den Boer, die de volgende twee seizoenen bij Mechelen in de tweede Belgi sche afdeling gaat spelen (met zijn overgang is een kwart mil joen gulden gemoeid) er na ruim een half uur 4-0 van maakte was Buma zorgde in de 71e minuut voor de beslissende doorbraak, door VW-doelman Gerrit Vooys met een strak schot kansloos te laten. Ten Cate en Kamphues bouwden die voorsprong binnen twee minuten uit, waarna de Venlonaren via Hans Coort iets konden terug doen. Haverkort en Taihutu waren ten slotte ver antwoordelijk voor de 4-2 eind stand. Stand: Excelsior 3 2 1 0 5 7-1 Heerenveen 3 2 0 1 4 2-4 Telstar 3 1 0 2 2 4-5 VW 3 0 12 13-6 de partij voor 6.000 kijkers gelo pen. Telstar Telstar heeft er maandagavond voor 1700 toeschouwers voor ge zorgd dat FC VW zich als uitge schakeld mag beschouwen in de strijd om een plaats in de eredivi sie. De Velsense formatie wees de Limburgers in een spectacu laire slotfase, die zes treffers op leverde (4-2), terug, waardoor de ploeg uit Venlo de helft van de nacompetitie met slechts één punt heeft afgesloten. „Voor ons is het gedaan", stelde VW-trai- ner Sjef Vergoosen na afloop nuchter vast. Voor Telstar, dat de promotievier kamp begon met twee nederla gen tegen achtereenvolgens Ex celsior en Heerenveen, is er na de winst tegen FC VW weer een beetje hoop. Althans bij trainer Joop Brand. „Deze competitie is nog lang niet beslist", meende de oefenmeester. „Wij zijn bij VW komende donderdag zeker niet kansloos. Belangrijk is ook, wat Heerenveen die zelfde dag op ei gen veld tegen Excelsior doet". Dat Telstar nog hoop mag koeste ren op een succesvolle afsluiting van deze nacompetitie, dankt het aan de bevlieging tussen de 70e en en 80e minuut van de tweede helft. In die tien minuten zette de Velsense formatie, die tot die pe riode evenals VW hevig had te leurgesteld, aan voor een uiterst spectaculaire eindsprint, die niet alleen zes treffers, maar ook de overwinning opleverde.

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 12