'Gemeente staat mensen naderbij' Provinciaal bestuurder Hekkelman: Gedegen werkstuk van gymnasiasten Heropening kantoor bouw vereniging WASSENAAR - De Wassenaarse wethouder Van der Klaauw heeft gistermiddag de heropening van het kantoor der Wassenaarsehe Bouwvereniging verricht Hij deed dit door twee klokken te onthullen die in het torentje van het gebouw zijn geplaatst. Het poortgebouw en de aanbouw uit 1913 zijn grondig gerenoveerd, terwijl er tevens een nieuw stuk is aangebouwd. De bedoeling is dat het publiek zo beter kan wor den ontvangen. Wethouder Van der Klaauw prees de bouwvereniging om haar "ei gentijdse karakter". De nieuwe statuten in voorbereiding zullen een democratischer bestuurs vorm, waarbij de burger beter kan inspreken, als resultaat moe- Stad en rand gebruik hun ontevredenheid over de renovatie s in de wijk Oostdorp te laten blaken: "Over al zitten kieren, ik tocht mijn huis uit", was één van de com mentaren. Namens de gemeente bood de wet houder de Bouwvereniging een schaal aan. Deze is gemaakt door de Wassenaarse kunstenaar Van Ulden, die een speciale methode met as van bomen uit het groene dorp daarvoor gebruikte. Van der Klaauw beloofde de Bouw vereniging da zij in het vervolg kunst uit gemeentebezit zal mo gen lenen. Jongeren in vernieuwd onderkomen WASSENAAR - De sociëteit van de Stichting Nieuw Nijevelt aan de Van Zuylen van Nijeveltstraat is gisteravond weer geopend voor alle Wassenaarse jongeren. De modern rood, wit en blauw gekleurde ruimte is bedoeld om een breder publiek aan te trek ken dan voorheen. De naam In tro is veranderd in TENT. Door moeilijkheden met enkele agressieve bezoekers werd de so ciëteit enige maanden geleden gesloten. Na rijp intern beraad werd een vernieuwingsprogram opgezet, waarmee men met het verleden lijkt te willen afreke nen. Ook werd overleg gevoerd met de wethouder, omdat deze de indruk had dat er helemaal niets meer gebeurde. Dat blijkt ZATERDAG 29 MEI l^TEF niet zo, er zijn nieuwe voorwaar den geschapen voor een beter en rustiger functioneren. De jonge ren hebben de ruimte zelf het rakteriseerd met de omschrij ving "modern praatcafé". DEN HAAG/LEIDERDORP - De 49-jarige Jan Hekkelman uit Leiderdorp gaat deel uitmaken van het nieuwe college van Gedeputeerde Staten (het dagelijks bestuur) van Zuid-Holland. Komende week wordt de officiële benoeming verwacht van het voormalige Leiderdorpse raadslid. Hij krijgt binnen dit dagelijkse bestuur de post van volksgezondheid en milieu. Hekkelman, oorspronkelijk af komstig uit de CHU-hoek, werd in 1970 raadslid in Leiderdorp voor de PCG, een combinatie van de CHU en de AR. Ook later toen de PCG overging in het CDA bleef hij raadslid. Vanaf 1972 fungeerde hij als fractielei der van de christen-democraten. In 1979 verliet hij de raad om zich meer te richtën op zijn een jaar eerder verkregen functie als Pro vinciaal Statenlid. "Ik heb het na de gemeenteraadsverkiezingen in 1978 nog een jaar geprobeerd om het raadswerk met het Sta- tenwerk te combineren, maar dat bleek een heel slechte zaak te zijn". Hekkelman koos uiteinde lijk voor het Statenlidmaat schap. "Ik heb daar in het begin best wel moeite mee gehad. De belangstelling van de burgers voor de provinciale politiek is duidelijk minder dan voor de plaatselijke politiek. De afstand tot de burger is bij de provincie groter. Ik heb dat in het begin dan ook nogal als een teruggang ervaren. Het is op provinciaal ni veau allemaal afstandelijker dan op gemeenteniveau. Daar moest ik wel aan wennen. Persoonlijk heb ik dan ook de eerste jaren steeds de voorkeur gegeven aan de gemeenteraad. Je staat daar gewoon dichter bij de mensen". Volgens Hekkelman is het belang van de provinciale overheid ech ter de laatste jaren sterk geste gen, onder andere door zaken als reorganisatie van het binnen lands bestuur en decentralisatie, waardoor het werken daar aan trekkelijker wordt. Over het werk dat hij nu krijgt en eventuele specifieke bezigheden wil Hekkelman zich nu nog niet uitlaten. "Ik kan daar op dit mo ment niets over zeggen. In de eerste plaats ben ik nog niet offi cieel benoemd. Verder weet ik gewoon nog niet precies welk werk op mij ligt te wachten en wat het inhoudt. Ik kan dan ook nog niet zeggen wat ik precies ga aanpakken". Hekkelman, die nog voor zijn raadslidmaatschap in Leider- dorp bestuurslid was van de Leidse afdeling van de Neder lands Christelijke Bond voor Overheidspersoneel van het CNV en nu nog lid is van het da gelijks bestuur van het waterlei dingbedrijf Rijnland, is als hoog leraar in de celbiologie verbon den aan de Rijksuniversiteit in Leiden. De komende jaren wordt hij tijdelijk ontheven uit dit ambt. Binnen het college hebben vanaf komende week 3 PvdA-ers, 3 WD-ers en 2 CDA-ers zitting. De nieuwe gedeputeerde van Zuid-Holland J.W. Hekkelman uit Leider dorp is geboren op 3 augustus 1932 in Nijmegen. Sinds 1978 is hij lid van Provinciale Staten. Hij is hoogleraar in de celbiologie, in het bijzonder de cel- en weefselfysiologie aan de faculteit der geneeskunde van de Leidse universiteit. In zijn woonplaats Leiderdorp is hij van 1970 tot 1979 lid van de gemeenteraad geweest voor de protestants-christelijke groepering - later CDA. Van 1972 tot 1979 was hij fractievoorzitter. Hekkelman heeft zijn opleiding gehad aan de universiteit in Utrecht. Aan de Leidse universiteit is hij gepromoveerd tot doctor in de wis- en natuur kunde. Hekkelman is gehuwd en heeft vier kinderen. Zijn liefhebberijen zijn zeilen en aquariumhouden. Binnen het College van Gedeputeerden krijgt hij in zijn portefeuille volksgezondheid en milieu. Onbewoonbaar verklaring diep treurig VOORSCHOTEN - "Een diep treurige zaak in deze tijd van wo ningnood", zo noemde wethou der Van Leeuwen (PvdA) het voorstel tot onbewoonbaar ver klaring van de portierswoning van het landgoed Berbice. De wethoudbr beantwoordde daar mee CDA-raadslid Franken, die zei zich teleurgesteld te voelen in de eigenaresse. Zij steekt im mers zelf al jaren lang de verma nende vinger op zodra de ge meenteraad dreigt iets van het oude Voorschoten weg te halen. Het pand Leidseweg 223a is ter plaatse beeldbepalend. De eige naresse is niet bereid de noodza kelijke voorzieningen aan te brengen en dan rest de gemeente niets anders dan het advies van de inspecteur van volkshuisves ting te volgen, zo werd gezegd. Het voorstel van B en W tot het ge ven van de naam Ter Lips' aan het voet- en fietspad van Wijn gaardenlaan tot de hoek van de Juliana van Stolberglaan werd met algemene stemmen verwor pen. Het pad werd vernoemd naar de gever van Het Wapen van Voor schoten, de heer FSlips van Was- senaer. Het heet voortaan Van Wassenaer's Laantje. Ook de naam Fitiserf werd niet door de raad goedgekeurd. Dat werd Groenvinkerf. De voltallige raad, met uitzonde ring van Aikens (D'66), ging ak koord met de verkeersafwikke ling Wijngaardenlaan en omge ving door middel van een door braak van de Prins Bernhardlaan naar de Wijngaardenlaan. D'66 betoogde dat de raad in 1978 in principe besloot tot een betere verkeersafwikkeling in de hele wijk en dat thans slechts dit on derdeel wordt gedaan. "Het plan was een olifant te baren, maar het werd slechts een mug", aldus Aikens. "Een bakerpraatje", meende Wil- lemsen (VVD). De liberale wet houder Van Dalen onderstreepte nogmaals de noodzaak van de doorsteek, waarna de raad ak koord ging. Honderdzestig brugklassers van de leao-school Nieuwe Vaart aan het Lammenschansplein sloten gisteren e projekt ovèr de stad Leiden af. Op de foto één van de onderwerpen van aandacht: de modeshow. LEZERS SCHRIJVEN Haas wijk In het Leidsch Dagblad van dins dag werd gesteld dat de Oegst- geester lijsttrekkers van de poli tieke partijen aan de bewoners van de nieuwe wijk Haaswijk geen inspraak willen geven. Daarmee is een volstrekt onjuis te weergave van de feiten gege ven. Aan het slot van het politiek café waarin de uitspraken zouden zijn gedaan werd door een vertegen woordiger van de Vereniging Haaswijk aan de lijsttrekkers ge vraagd of zy bereid waren de ver eniging als adviseur in de stuur groep Haaswijk op te nemen.'Het antwoord was niet "nee" maar: "nog niet". Waarom nog niet? 1 Omdat de ver eniging Haaswijk niet alle nieu we bewoners vertegenwoordigt. 2. De gemeente werkt in het ka der van een projectorganisatie tesamen met het Bouwfonds Ne derlandse Gemeenten. Dit fonds moet dus meebeslissen over de vraag of aan de wensen van de vereniging kan worden voldaan. 3. Het adviseurschap van de ver eniging is al vele malen bespro ken en heeft geresulteerd in een andere vorm van inspraak te we ten: de vergaderingen van de vereniging worden bijgewoond door een vertegenwoordiger van de gemeente en het Bouwfonds. Deze geven nadere toelichting en hebben een open oor voor leven de wensen. 4. Waar dat nodig is organiseert het Bouwfonds zelf standig vergaderingen met de bewoners. De conclusie kan niet anders zijn dan dat de politieke partijen de belangen van de Haaswijkbewo ners actief in het oog houden. Het "nu niet" betekent dat in de komende raadsperiode de wijze van inspraak van de bewoners van Haaswijk opnieuw wordt be keken. Gerard Wuisman lijsttrekker D'66 Oegstgeest RECTIFICATIE Gisteren berichtte deze krant over een verkrachting in Oegstgeest, waarbij getuigen werden opge roepen. Hierbij werd vermeld dat het misdrijf plaats vond in de nacht van afgelopen vrijdag op zaterdag. Dat is onjuist. De da tum van het misdrijf is 15 mei. Pieterskerk eist extra attentie voor akoestiek LEIDEN - Voor het eerste K&O zomer-orgelconcert door Wim van Beek met medewerking van Veronica Steinbach, fluit, in de Pieterskerk bestond zoveel be langstelling, dat op het aan- vangstijdstip nog een lange rij wachtenden buiten de kerk stond. Men kan zich ook nauwe lijks een betere gelegenheid om de sfeer van de schitterend ge- restaureerde Pieterskerk te on- dergaan voorstellen dan een or gelconcert. In deze kolossale ruimte moet ech ter wel degelijk rekening gehou den worden met de akoestische eigenaardigheden die daar het gevolg van zijn. De registratie die Wim van Beek voor de Prelude en fuga in c kl.t. van Bach geko zen had veroorzaakte althans op de plaats waar ik zat een weinig doorzichtige notenbrij. De koraalbewerking over "Schmücke dich O liebe Seele" daarentegen klonk sereen en hel der. De uitnodigende registratie- mogelijkheden in het Thema met variaties uit de 6e sonate van Carl Philipp Emanuel Bach wer den ten volle benut zodat iedere variatie zijn eigen vaak lichte en elegante karakter kreeg. Ook de opstelling van de fluitiste bleek verschil te maken: staande naast de organist op de orgelga lerij speelde Veronica Steinbach Fr. Couperin's fijnzinnige Le ros- signol en amour en Bach's Sona te in E gr.t. met een zuiver muzi kaal stijlgevoel, al klonk de fluit van zo verre komend wat ijl. De plaats beneden in de kerk die zij voor de vertolking van haar solostukken, een Rondo van Joh. Stamitz en de Aubade van Ma- rius Flothuis, gekozen had was minder gelukkig, daar de tonen veel sneller in elkaar vloeiden. Vooral Flothuis' Aubade, een buitengewoon evocatief stuk, speelde zij zeer suggestief. MIES ALBARDA Het is een moeilijk stuk, niet in de laatste plaats omdat het gegeven zich in een ver verleden afspeelt ten tijde (en aan het hof) van Ko ning Nebukadnezar (Toon Mans). Het succes van gister avond werd dan ook in belangrij ke mate veroorzaakt door een batterij van relativerende opmer kingen. Dit effect werd vooral bereikt door in het gegeven van het verleden hedendaagse voorwerpen en be grippen te introduceren. Jam mer, overigens, dat een recensie niet de plaats is om je in lyrische bewoordingen uit te laten over het oogverblindend mooie décor van Renée de Vries en Lou Mc Lennan. Vooral de 'diepte' in dat décor zorgde voor een overweldi gend effect. Ditmaal willen we de aarzelingen en versprekingen bij de spelers door de vingers zien, niet in de laatste plaats, omdat er drama tisch zoveel tegenover stond. De meeste spelers articuleerden hun vaak zeer gecompliceerde tekst erg duidelijk en anderen vielen op doordat ze gewoon de tijd na men om een dialoog af te ronden. Tenslotte moet ons van het hart, dat het maar moeilijk wennen is aan het jaarlijks terugkerende, staande in het het Latijn gezon gen U.S.A.-lied. Na de laatste zin 'Nobis Cara U.S.A.' wachtje toch steeds weer op een duel tussen twee leraren Latijn. BERT KOEKEBAKKER ü=.e/cfeé agenda ZATERDAG Leiderdorp, politieke markt Winkel Zoeterwoude, tentoonstelling cur werkstukken, buurthuis 'Weipoort' Zoeterwoude, bingo van St.Jansfanf clubhuis voetbalvereniging SJZ, 201 Leiden, zaterdagse antiekbeurs, Wz gebouw, 9 uur. Leiden, feest Surinamers in Leiden, i taurant Groenoordhallen. 22 uur Leiden, CDA-ballonnenwedstrijd. A Meiplein, Kopermolen en Stadhi plein. ZONDAG Leiden, natuurwandeling Katwijk duinen, verzamelen bij parkeertem Soefitempel Sportlaan, 14 uur. MAANDAG Leiderdorp, dag van de pony, mane de Bloemerd, 8.30 uur. LEIDEN - 'Een degelijk stukje he melse genade' zei de opvallend rolvast spelende engel (Moira Gomulmy) over het meisje Kur- rubi-<Kanen de Rooij), die ook al bewondering afdwong in een vrijwel volledig bezette Leidse Schouwburg door haar spontani teit en gespeelde onschuld. Als de in 1931 in Zwitserland gebo ren auteur Friedrich Dürrenmatt had kunnen vermoeden dat re gisseuse Corrie van der Kroft- Van der Put zo gedegen te werk was gegaan bij de audities en aansluitende rolverdeling, had hij zich beslist langs de Rijn naar Leiden laten afzakken. Tenslotte mislukte in 1948 z'n eer ste goedbedoelde poging om 'Er komt een engel naar Babyion' te voltooien. Pas vanaf 1953 achtte hij zich artistiek gerijpt genoeg om z'n geesteskind aan den (Zwitserse) volke te tonen. Het stuk leidde nu niet onmiddel lijk een turbulent leven, zodat de repertoirekeuze in 1982 door de gymnasiastenbond 'Uno Sumus Animo' (USA), die overigens vol gend jaar vijfenzeventig jaar be staat, niet erg voor de hand lag. ARTSEN Lf Leiden Wijk 1 - Boerhaavedistrict, Binnenstad Noord. Groenoord. Kooi, Merenwijk: za 8 uur tot zo 8 uur, J. Pleiter, Fruinla; 11, tel. 131337, spreekuur vlgs afspraa zo 8 uur tot ma 8 uur, F. Kruis, Hof gracht 24, tel. 126371, spreekuur 12 en ma 8 uur tot 24 uur, J. Stolk, Burggi B venlaan 16, tel. 125820, spreekuur vl afspraak. Wijk 2 - Binnenstad-Zuid, Tuinstadwij Professorenbuurt, de Waard: za 8 uur tot zo 8 uur, A. v. Luyk, Wa straat 2a. tel. 122522, spreekuur vlgs spraak. zo 8 uur tot ma 8 uur, R. Taytelbaur Hogewoerd 138, tel. 120266, spreekui vlgs afspraak, ma 8 uur tot 24 uur, H. Engel, de M. Streefkerkstraat 53. tel. 121334, spree uur vlgs afspraak. Wijk 3 - Mors, Haagwegkwartier, Zui< za 8 uur tot zo 8 uur, J. v Wingerdei Boshuizerkade 28, tel. 310047, spree) uur vlgs afspraak, zo 8 uur tot ma 8 uur, F Lahr, Zoete woudsesingel 11, tel. 120347, spreekuu vlgs afspraak, ma 8 uur tot 24 uur, A. v. Luyk. Wai straat 2a, tel. 122522, spreekuur vlgs spraak. Voor de praktijk van Groeneveld, R. Leeuwen, Meijer, Reinders, Tan, v. T Verhage, Zwijnenburg: za, J. Verhage, Pluimzeggekreek 3, Lei derdorp, tel. 133834, spreekuur 11-11.31 uur in gezondheidscentrum Merenwijk Rosmolen 2. zo. H.A.M.M. Meijer, Stokroos 1, tel 215510, spreekuur 11-11.30 uu M.J.H. van Tol, De Sitterlaan 80, tel 142427, spreekuur 11-11.30 uur, Gezond heidscentrum Merenwijk, Rosmolen 2. Leiderdorp - za, J. v.d. Leden, Hoofd straat 8. tel. 894539; zo, J. v.d. Beek. Bal juwstraat 5, tel. 894539; spreekuur za er zo van 12.30 tot 13 uur Hoofdstraat 8. tel 894539; ma, P. v. 't Woud, L. Midden dorp. Hoofdstraat 40, tel. 410070 spreekuur van 12.30 tot 13 uur aarfhet zelfde adres. Oegstgeest - E.W.F van Walchren, Oran jelaan 29, tel. 152130, ma, E.J. Roelants, Frans Halslan 10, tel. 153747. Voorschoten - za, mevr. S. Plattel-de Jongh, Diepenbrocklaan 6, tel. 5417, zo, B. Schotanus, Veurseweg 20, tel. 2356, ma, J. Vrijenhoek, Bachlaan 1, tel. 2356, APOTHEKEN Leiden - de avond, nacht en zondags dienst van de apotheken in de regio Lei-! den wordt waargenomen tot 2e pink sterdag 8 uur: Kok, Topaaslaan 15, tel. 763439; Noord Hofland, Thorbeckeweg 3, Voorschoten, tel. 071-762877; 2e pink sterdag v.a. 8 uur: Zuid-West, Brahms- laan 20, tel. 763134; Beker, Ljjtweg 4, Oegstgeest, tel. 155482. DIERENARTSEN Leiden - voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest: F. Muurling, Plantsoen t 23, tel. 125057. L B.H. Broer. Boshuizerlaan 26, tel. 764058. Oegstgeest - R.J.W. Duyn, Pres. Kenne- dylaan 260, tel. 153266. Voorschoten - C. Westgeest, Leidseweg 560, tel. 071-768616. TANDARTSEN De weekenddienst Leiden, Leiderdorp. Oegstgeest wordt waargenomen door: za, L, v. Broekhuysen, Donizettilaan 23, Leiden, tel. 768019; zo, A. Remmert, Ge versstraat 50, Oegstgeest, tel. 154418; ma, W.F. Bierman, Prinsessekade 1, Lei den, tel. 142100. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn: 134604, tel. ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - gezond heidscentrum Florijn 10, tel. 896193, spreekuur ma, woe, vr van 13-13.30 uur. Oegstgeest -'interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500 Voorschoten - gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. Politiek De PPR in Leiderdorp heeft maan dag haar slotmanifestatie op boerderij Bos aan de Achthove- nerweg. Vanaf twee uur kunnen belangstellenden daar terecht om voor het laatst voor de ver kiezingen in contact te treden met de PPR. Pony In manege 'de Bloemerd' in Lei derdorp wordt maandag de dag van de pony gehouden. Er vin den onder andere een groot défi lé, spelletjes en wedstrijden plaats. Begonnen wordt 's och tends al om half negen. Expositie In de bibliotheek aan de Voor- schotense Wijngaardenlaan is een tentoonstelling van teke ningen en aquarellen begonnen van de Wassenaarse kunstena res Addi Kubbinga. De exposi tie duurt tot eind juni. Volksdansen In 'de Muzenhof in Leiderdorp is dinsdag een volksdansinstuif voor ouderen. Aanvang twee Fietstocht Alle politieke partijen fietsen dinsdagmiddag door Leider dorp om nog zoveel mogelijk mensen te bewegen op hen te stemmen. Rond half zes begint de optocht bij het gemeente huis. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave Uitgeversmaatschappij Leidsch Dagblad B V Hoofdkantoor Witte Smoel 1. 2311 BG LEIDEN Postbus 54, 2300 AB LEIDEN Telefoon 071-1 *4941 it ontvangen Geen k tel 071-123143 tussen 18 00-19 30 uur (nabfzorging na 19 30 uur), zaterdag van 16.30-18 00 uur Abonnementsgelden bij vooruitbetaling te voldoen abonnementsgelden uitsluitend giro 3203571 l.n.v Damiate Holding BV te Haarlem Kwartaalabonnement f 57.3 Per post 79.70 Jaarabonnement 217,90 Per post 307.30 Losse nummers 0,80 Directie G Koopman Aangesloten tx| de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o a. in Bonn. Brussel, Londen. Parijs. Washington, Cai Commentator W F J Wirtz I. 071-144941 1st 222

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 2