Clerc ontsnapt aan nederlaag Druppers dichtbij nationaal record Rini van Bracht wint weer op het nippertje Conflict tussen IOC en atleten Knappe zege Mesker in Parijs Hogewoning topscorer van Leids zaalteam Trainers tegen pers DONDERDAG 27 MEI 1982 Sport PAGINA 17 Oranje start tegen Hong aren LISSABON (ANP) - Neder land begint vandaag de fina- legroep van het Europees basketbalkampioenschap in Portugal (B-groep) met de wedstrijd tegen Hongarije. Gisteren werd in Lissabon de loting verricht voor de finale- groep, waarvoor zich acht landen hebben gekwalifi ceerd. De eerste vier daarvan kwalificeren zich voor het Europese A-kampioenschap, dat volgend jaar in Frankrijk wordt gehouden. Aangezien de resultaten van de voorronde blijven meetellen, is de stand: 1. Nederland 3 3 0 6 2. Zweden 3 3 0 6 3. West-Duitsland 3 2 15 4. Griekenland 3 2 15 5. Turkije 3 12 4 6. Hongarije 3 12 4 7. Finland 3 0 3 3 8. Roemenie 3 0 3 3 Arnold Muhren definitief weg LONDEN (ANP) - Arnold Muhren gaat definitief weg bij Ipswich Town. De Neder landse international, die dinsdag meedeed bij Enge- land-Nederland. heeft giste ren geweigerd het contract te tekenen, dat de runner-up uit de Engelse eerste divisie hem had voorgelegd. Volgens Ips- wich-manager Bobby Rob- son was het het uiterste bod. waartoe hij kon gaan Muh ren wil graag bij Manchester United of het Londense Arse nal spelen. Ron Atkinson, de manager van Manchester United, was spe ciaal naar de wedstrijd Enge- land-Nederland gekomen om Muhren te bekijken. Men neemt aan dat hij één dezer dagen met een aanbod zal ko men. „Manchester United en Arsenal zijn twee van Enge- lands beroemdste clubs en het zou een eer zijn voor één van tweeën te mogen spe len", aldus Muhren. Jos Jonker tekent bij ZAANSTAD (GPD) - Na een bespreking ten huize van de nieuwe AZ-hoofdtrainer Hans Evkenbroek heeft Jos Jonker gisteravond besloten zijn contract bij AZ'67 met een jaar te verlengen. Jonker, die bij een metaalwarenfa- briek werkt en met voetbal len zou stoppen, krijgt van Evkenbroek een aangepast trainingsschema. De AZ-trainer mag van big boss Klaas Molenaar, als compensatie voor het verlies van spelers, één a twee nieu we voetballers aantrekken, hoofdzakelijk voor het mid denveld. Twee Deense clubs hebben zich gemeld voor Kristen Nygaard van AZ. die in verband met studie echter in Nederland wil blijven wo nen. Nygaard krijgt van AZ een vrije transfer, maar tot dusver heeft hij nog geen nieuwe club gevonden Toernooi Pernix LEIDEN - Voor de negende maal organiseert de Leidse korfbalvereniging Pernix op maandag 31 mei het jaarlijkse Pinkstertoemooi. Aan het evenement (aanvang 9 30 uur) nemen 143 teams (46 se moren-, 20 junioren-, 41 aspn- ranten en 36 pupillentwaalf- tallen) deel In totaal worden er 286 wedstrijden gespeeld op 15 velden, gedurende 20 ronden van elk 20 minuten PARIJS (ANP) - De held op de derde dag van de open Franse tenniskampioenschappen in Parijs is een 18-jarige Franse juniorspeler geweest. De uit Bordeaux afkomstige Loic Courteau, 352ste op de wereldranglijst en via een 'wild card' tot het hoofdtoernooi toegelaten, dwong Jose-Luis Clerc vier matchpunten af. De als vierde geplaatste Argen tijn redde zich uiteindelijk met 1-6, 7-5, 4-6, 7-6, 6-2. De heroïsche strijd op het met veertienduizend toeschouwers omzoomde centre-court duurde meer dan vier en een half uur. In de vierde set leidde Courteau met 5-3 en 40-0. Clerc weerstond echter vier matchpoints en brak de opslag van de Fransman. De set hep uit op een tiebreak, die door Clerc werd gewonnen. De vijfde set was een anti-climax. De Argentijn herstelde zich van zijn trage start en de Fransman was uitgeblust. Twee andere geplaatste spelers wa ren minder gelukkig dan Clerc. De als elfde geplaatste Brian Gottfried werd met 7-5, 3-6, 0-6, 4-6 uitgeschakeld door de Span jaard Fernando Luna. De uitschakeling van de eerste ge plaatste dame leidde tot de eer ste boete. Nadat Sylvia Hanika in de gloeiende oven van het Parij- se centrecourt tenonder was ge gaan tegen de Argentijsne Ivana Madruga-Osses (4-6, 6-1, 4-6) wei gerde de verliezende finaliste van vorig jaar (nu zesde ge plaatst) na afloop bij de perscon ferentie te verschijnen. Dat zal haar komen te staan op een boete van duizend dollar. Hanika, die vorig jaar in de eind strijd verloor van Hana Mandli- kova, was nogal van streek over een line-call, die haar opponente een matchpoint gaf. De wel ver schenen Madruga, wegens haar effectvolle topspinslagen ook wel de vrouwelijke blauwdruk van Guillermo Vilas genoemd, zei dat haar tactiek was geweest haar topspinslagen zo diep mo gelijk op de backhand van Hani ka te slaan en dan op te komen naar het net. Chris Evert-Lloyd maakt haar be doelingen duidelijk met een overwinning van tweemaal 6-0, 6-0 op Lele Forood. Ten over- UltslclgGn vloede zei de Amerikaanse na af loop: „Ik ben erg gemotiveerd om te winnen. Speciaal in dit veld, dat sterker is dan ooit. Het heeft zeker dezelfde klasse als Wimbledon en de Open Ameri kaanse". Ook Andrea Jaeger, evenals Chris Evert-Lloyd vorig jaar in de hal ve fmales verslagen, maakte ook een imponerende entree: 6-0, 6-2 tegen Joanne Russell. De 38-jarige Billie Jean King be reikte eveneens de tweede ronde en wel ten koste van een twintig jaar jongere tegenstandster: Leigh Ann Thompson: 6-4, 6-4. Ook twee Nederlandse speel sters handhaafden zich. De na tionale kampioende Marcella Mesker behaalde één van de be tere overwinningen van het sei zoen: 6-3, 6-2 tegen Barbara Jor dan. Betty Stöve versloeg de Tsjechische Marie Pinterova met 6-1, 6-4 en komt nu in de volgen de ronde tegen haar „pupil" Ha- na Mandlikova. Dames enkelspel: eerste ronde Lisa Bonder (VSt) - Nancy Nevaiser (VSt) 7-5, 6-0 tweede ronde: Cathy Tanvier (Fra) - Helena Sukova (Tsj) 6-0, 6-3, Chris Lloyd-Evert (Vst) - Lele Forood (Vst) 6-0, 6-0, Virginia Ruzi- Chris Evert speelt in Parijs tot n niet één game toe. ci (Roe) - Petra Delhees (Zwi) 7-6, 6-1, Andrea Jaeger (Vst) - Joanne Russell (Vst) 6-0, 6-2, Lucia Romanov (Roe) - Claudia Kohde(Wdl) 6-3,6-1, Kim Stein- metz (Vst) - Pam Teeguarden (Vst) 6-4, 3-6, 6-4, Dana Gilbert (Vst) - Jo Durie (Eng) 3-6,6-3,7-5, Billie Jean King (Vst) - Leigh Ann Thompson (Vst) 6-4, 6-4, Ann Smith (Vst) - Susan Leo (Aus) 6-3, 6-1, Pam Casale (Vst) - Tanya Harford (Zaf) 6-1, 6-3, Paula Smith (Vst) - Cornelia Dries (Wdl) 6-3,6-1, Sandy Collins (Vst) - Sharon Walsh (Vst) 6-3, 6-4, Michaela Pazderova (Tsj) - Renata Tomanova (Tsj) 6-2, 6-1, Heren enkelspel: eerste ronde: i toe zeer sterk. Lele Forood stond zij Pablo Arraya (Per) - Georges Goven (Fra) 3-6, 7-6 (7-2), 7-5, 6-3 Tweede ronde: Jose Luis Clerc (Arg) - Loic Courteau (Fra) 1-6, 7-5, 4-6. 7-6. 6-2, Peter McNa- mara (Aus) - Harold Solom (Vst) 2-6, 3-6, 7-6, 6-1, 6-3. Marco Ostoja (Jsl) - Gilles Moreton (Fra) 6-4, 2-6, 345, 6-0, 7-5, Joa chim Nystroem (Zwe) - Danie Visser (Zaf) 6-7 (7-4). 7-6 (7-4), 6-2, 6-2, Mell Pur- cell (Vst) - Jay Lapidus (Vst) 6-1, 6-2, 6-1, Fernando Luna (Spa) - Bnan Gottfried (Vst) 5-7, 6-3, 6-0, 6-4, Anders Jarryd (Zwe) - Leo Palin (Fin) 6-3, 6-4, 6-0, Ga briel Urpi (Spa) - Chris Lewis (Nze) wal kover (Lewis is ziek). GUAYAQUIL (ANP) - Rini van Bracht heeft in de zevende ronde van de wereldtitelstrijd drieban den in Quayaquil, evenals in de zesde, met het kleinst mogelijke verschil zijn partij winnend afge sloten. Zijn tegenstander, de jon ge Japanner Arai. maakte een achterstand van tien punten in de laatste drie beurten geheel goed. Bij de stand 59-59 miste hy echter, waarna Van Bracht de partij uitmaakte: 60-59. Koploper Yoshihara versloeg de Peruaan Sugumizu. De Japanner heeft nu de leiding met twaalf punten, Van Bracht volgt hem op de tweede plaats met elf punten. Rim van Bracht heeft het bepaald niet gemakkelijk met de verdedi gende kwaliteiten van een groot aantal spelers in Ecuador Er wordt op het scherp van de sne de gespeeld, waardoor de partij en over het algemeen een span nend en rommelig verloop heb ben. In zijn partij tegen Arai nam Van Bracht al snel tien punten voorsprong. Die situatie bleef lange tijd hetzelfde, totdat Arai in de 57ste beurt onverwacht een knappe serie van zeven maakte. Van Bracht, die al op 59 stond, miste drie keer, waardoor Arai gelijk kon komen: 59-59. In de 60ste beurt kreeg Arai de kans om met een gemakkelijke uit ziende carambole de partij als nog in zijn voordeel te beslech ten. Hij miste echter. Van Bracht FLORENCE (ANP) - Rob Druppers heeft gisteravond bij internationale atletiekwed strijden in Florence het Nederlands record op de 800 meter tot op drietiende van een seconde benaderd. Druppers, een 20-jarige atleet uit Utrecht, won in Italië deze midde nafstand in een tijd van 1.46,7. Het record is nog altijd in handen van Sjef Hensgens, die in 1971 op Papendal 1.46,4 verwezenlijkte. Vorig jaar liep Druppers, toen nog junior, bij een recordpoging 1.46,8. Carla Beurskens bewees al vroeg i i te zijn. Op de 5000 meter kwam zij tot een fraaie tijd van 15.48.29. De opvallende prestatie van Drup pers geeft aan dat de Utrechter dit seizoen al vroeg in de gewen ste vorm is. Met meerdere atleten is dat, bij de start van het interna tionale seizoen, al het geval. In Moskou kwam de Sowjet-atleet Sergej Litvinov bij het kogelslin geren tot 81.52 meter. Dat was 28 centimeter minder ver dan het wereldrecord van Olympisch kampioen Joeri Seditsj. Litvinov was in 1980 in Moskou zilveren- medaillewinnaar. In Californië kwam de Cubaan Luis Mariano Delis als vierde discuswerper ter wereld over de 70-meter grens. Met een worp van 70.58 meter veroverde Delis. derde tijdens de spelen van Mos kou, de derde positie op de we reldranglijst aller tijden. Die wordt nog immer aangevoerd door de Oostduitser Wolfgang Schmidt met een verrichting van 71.16 meter. Tweede is de Ameri kaan Mac Wilkins (70.98). De prestaties, die de Amerikaan Ben Plucknett in het voorjaar vam 1981 leverde (72.34 en 71.20), zijn door anabolen-doping niet er kend. In Magdeburg leverde de Oostduit- se Sabine Moebius twee beste seizoenprestaties. De 24-jarige atlete uit Leipzig verwezenlijkte bij de zevenkamp in Magdeburg 6.532 punten en sprong, met een Sportagenda TWEEDE KLASSE B 's Gravenz. SV - Ter Leede, Zwaluwen VL-ASWH, De Zwervers-De Zwer ver, Xerxes-PPSC, Spirit-Lyra, Rijs- ROME (ANP) - De houding van het Internationaal Olympisch Comité ten opzichte van doping, is gisteren door Peter Tallberg. de voorzitter van de IOC-atletencommissie, beschreven als "een ramp" De commissie van zes Olympische atleten wil een levenslange schorsing voor deelnemers, doktoren en coaches, die zich hebben ingelaten met doping Maar de medische commissie van het IOC vindt een schorsing van minimaal anderhalf jaar voldoende. Bij het vernemen van het standpunt van de medische commissie zei Tallberg: "Ik ben erg teleur gesteld en met mij de atleten. In het bijzonder Sebastian Coe". De Britse Olympische kampioen op de 1500 meter vroeg tijdens het con gres van Baden-Baden vorig jaar namens zijn college-atleten om een levenslange schorsing. "Een schorsing van beperkte duur is voc Tallberg. "Je probeert dit kwaad uit te i geen middenweg". ons onaanvaardbaar", aldus jeien of je doet het niet. Er is TWEEDE KLASSE A RKDEO-Texas DHB. Verburch-DHL, VFC-Lenig en Snel. Hellevoetsluis- Haarlem). Zondagafdeling (afd. Haarlem) Schoten-Alkmania De Medische commissie nam wel het voorstel over dat IOC-voorzitter Juan Antonio Samarach de Olympische atleten een brief zal schrijven om hen te waarschuwen voor de gevaren van doping. Volgens de com missie dient de brief te worden verspreid bij aankomst van de atleten in het Olympisch dorp en net daarvoor. "Flauwekul", aldus Tallberg. "Als het zo gaat, is de brief het papier niet waard. Iedereen weet waar doping wordt gebruikt. Tegen de tijd dat de atleten in het Olympisch dorp komen, is het te laat om hen te waarschu wen. Het leed is dan al geschied". De Finse Olympische Zeiler kondigde aan dat zijn commissie in novem ber in Lausanne opnieuw bijeen zal komen en dat men intussen zal trachten het IOC te bewegen tot hardere anti-doping maatregelen. Sebastian Coe: teleurgesteld LEIDEN - Het zaalvoetbalteam van de afdeling Leiden oefende gisteravond tegen de ploeg van Menken Het werd een vrij ge makkelijke 8-3 zege voor de Leidse selectie, die in Peter Ho gewoning zijn uitblinker had. Hogewoning scoorde niet alleen viermaal, maar stond ook aan de basis van de meeste andere tref fers. Jan van der Reijden (2x), Ron van der Kolk en Bennie de Roo en droegen daarbij zorg voor de afronding. In de eerste helft stonden de Leide- naars al op een 4-0 voorsprong, voordat Menken wat terug kon doen4-1Kort na de rust zette de Leidse selectie zelfs een 7-1 stand op het scorebord. De hitte in de zaal werd de ploeg van Leo de Jong vervolgens even te veel. het spel verslapte en prompt kwam de "sparnng-partner" tot 7-3 terug. Peter Hogewoning be paalde de eindstand daarna op 8- kreeg de ballen niet erg voorde lig op het laken, maar redde zich er uitstekend uit: 60-59. Yoshihara stond tegen de Peruaan Sugumizu, van origine een Ja panner. lange tyd op achter stand. Een sterke finish bracht de zege toch nog bij de koploper, die na zeven ronden ook het bes te gemiddelde heeft: 1.163 De stand na zeven ronden i 1. Yoshihara 2. Van Bracht 3. Torres 4. Avalos 5 Halion 6. Muller 7. D'Oayarzabal 9 Viteri 10. Sugumizu 12 12 1.163 11 8 0 954 9 8 0.893 8 1 126 8 9 .102 8 12 1008 8 11 0 934 6 10 0952 6 8 0918 6 8 0 856 2 6 0 628 0 8 0703 LEIDEN - Op het veld van de jubi lerende vereniging ASC vindt vanavond het traditionele treffen tussen de Leidse trainers en de sportpers plaats. Hoewel oefen- meesters als Desar. Lagendijk en Mouter door verplichtingen niet kunnen meespelen brengt coach Piet Kantebeen toch een repre sentatief en sterk elftal op de been. Piet Buter (Noordwyk). Berry Janse (Quick Boys). Wim Visser (KRV). Aad Koren (UVS). Leo de Jong (zaalselectie). Kees Karstens (DOSR) en Koos van Weerlee (Docos) zijn ondermeer van de party. De sportpers krygt versterking van Jan Willem Bo gers, Ruud Broring, Jan van Duyn, Dennis van de Water en Woutje Bergers. Het duel begint om 19.15 uur. Gelijkspel Lugdunum in VS: 1-1 toegestane rugwind van 1,8 me ter per seconde. 6.90 meter ver. Bij de zevenkamp staat het we reldrecord op naam van Ramona Neubert met 6.716. Ook Carla Beurskens blijkt al vroeg in vorm te zijn. De atlete finishte op de 5000 meter als tweede achter Inge Kirstensen in de fraaie tijd van 15 minuten en 49.14 seconden. Daarmee bleef ze nog geen seconde boven haar eigen nationale record, dat op 15.48,29 staat. Voor de Noorse at lete was Beurskens geen partij. Kirstensen maakte van de wed strijd een solo-race en won op haar gemak in de tijd van 15.29.34. Jan van der Reyden doelpunt NEW YORK Na een voorspoedige reis heeft Lugdunum de eerste wedstrijd in de VS er al opzitten. Tegen de Pensylvania Stoners. de kampioen van de tweede Lea gue. bereikten de Lcidenaars een verdienstelijk gelijkspel 1-1. De Amenkanen kwamen door een treffer van Dimitri aan de lei ding, waarna Ted van Berkel in de tweede helft de gelijkmaker binnenschoot. De blonde mid denvelder miste later in de wed strijd nog een strafschop. Monsterzege zaalteam UVS: 17-6 LEIDEN - Na een niet alledaagse vertoning kwam het zaalvoetbal team van UVS gisteren tot een 17-6 overwinning tegen de Rozet De tegenstander uit Rozenburg was zonder wissels naar de broeierige 5-Meihal gekomen en moest dat duur bekopen. Daarby raakten de bezoekers nogal 'ver hit' over de beslissingen van de scheidsrechter, die de ene na de andere Rozenburger 'ter afkoe ling' voor twee (soms ook voor vyf) minuten naar de kant zond Voor UVS. dat in de rust nog met 2-4 achter stond, was het toen ge makkelijk om het bekerkarwei af te maken De blauwwitten heb ben nu nog een minieme kans om door de dringen in de strijd om de landelyke beker Voor waarde is dat Cerverbo thuis ver best van het nog puntloze FV Snoek ie HARDERWIJK (ANP) - Wim Je remiasse, aanslagregelaar by de inspectie van de belastingdienst in Den Bosch, is aangewezen als wedstrijdcommissaris voor de Ronde van Frankryk. De 42-jan ge Zeeuw debuteert in die func tie in de Tour. Jean Houben. een ander internationaal Nederlands jurybd, werkte eerder in een der gelyke functie in de Ronde van Frankryk Met Jeremiasse zitten de Fransman Albert Hutsebaut en de Belg Nico Ledent in het college van wedstrydcommissa rissen by de Tour 1982.

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 17