Zo goedloiop nebben wij onze inruilwagens nog nooit van de hand eed?*"1 Nota van NS valt slecht bij gemeenten 1000 iu Het Motorhuis -C )ver stations bollenstreek Wielrenner licht gewond Ereprijs op Floriade Scholier komt om Motorrijder komt ten val Botsing eist vierde leven DENSDAG 26 MEI 1982 Streek iUIN- EN BOLLENSTREEK - De Nederlandse Spoorwe gen houden teveel vast aan de gebruikelijke normen voor de aantallen woningen rondom een station om een halteplaats kostendekkend te maken. Zeker voor de duin- en bollenstreek is dit niet juist omdat de streek een uitzonderlijk hoog aantal forenzen kent waardoor een groot reizigersaanbod te verwachten is. »it schrijft het dagelijks bestuur van het Samenwerkings Orgaan voor de Bollenstreek (SOB) in een reactie op de NS-nota. "Sta tions aan de oude lijn". De reac tie wordt vanavond voorgelegd aan het algemeen bestuur van het SOB. ti "stations aan de oude lijn" heb ben de spoorwegen vorig jaar voorgesteld om boven de in de huidige plannen bedoelde wo ningbouw, nog eens 20.000 extra woningen te bouwen. Alleen dan, zo schreven de NS-plannen- makers, zouden mogelijk één of meer stations aan de spoorlijn Den Haag-Amsterdam in de bol lenstreek gerealiseerd kunnen worden. Voorhout en Hillegom zouden hiervoor als eerste in aanmerking komen. Warmond, Noordwijkerhout, Lisse en Ben- nebroek zijn vooralsnog te ge- HAZERSWOUDE, RIJN DIJK - Een Stompwijksc wielrenner is gisteren licht gewond bij een aanrijding met een trainingsge- noot op de Rijndijk. Het ongeluk gebeurde toen een auto met cara van over het fietspad naar een ca ravanstalling wilde rijden. De au tomobilist zag de wielrenners te laat en kwam op het fietspad tot stilstand. De voorste fietser kon de wagen ontwijken, maar de tweede had slechts de keus tus sen een botsing met de auto of zijn voorganger. Hij koos voor het laatste en kwam met zijn fiets ten vaL Hij werd daarbij licht ge wond. Het nu ongebruikte station van Hillegom is onderwerp van studie over mogelijke toekomstige heropening ring van omvang om een station lijn" stations in de bollenstreek te krijgen. zijn. dat de westelijke tak van de Andere voorwaarden voor "oude ringspoorlijn in Amsterdam het centraal station op de Schiphol- lijn heeft aangesloten en'dat er vier sporen liggen op het traject Leiden-Den Haag. Overigens zouden deze voorzieningen in 1990 een feit kunnen zijn. Vanaf dat moment zou dan ook de bouw van de voorgestelde sta tions mogelijk zijn. Forenzen Het dagelijks bestuur van het SOB verwacht echter niet dat de hui dige woningbouwplannen rond om Voorhout en Hillegom zoda nig zullen veranderen dat de door de NS gewenste aantallen De afgelopen weken heeft Het Motorhuis Leiden erg veel nieuwe Opeis afgeleverd. Daarop zijn diverse prima occasions ingeruild, veelal van de eerste eigenaar Eigenlijk zouden we deze auto's moeten poetsenen inspekteren. Maar we hebben het gewoon te druk met het af leverings- klaar maken van nieuwe auto's. Daarom doen wij u een voorstel: u koopt deze inruilwagens nu voor een bijzonder lage prijs. Vaak nog minder dan de inruilprijs! In ruil daar voor poetst u zelf. Wij garanderen u dat u geen kat in de zak koopt. Want de 3 maanden 100% garantie - Bovag- én General Motors OK-garantie - blijven onverminderd van kracht! Evenals natuurlijk onze prima inruilprijzen en financieringsmogelijkheid zonder aanbetaling. Zo besparen wij tijd en handenvol geld. Een gezond voorstel, nietwaar? Dit bijzondere aanbod geldt alléén deze week, tot zaterdagmiddag -17.00 uur. Woensdag-, donderdag- en vrijdagavond zijn wij, speciaal voor deze Poets-en-Verdien-aktie geopend tot 22.00 uur. Duszoekt u een goede, en werkelijk goedkope gebruikte wagen? Profiteer dan van ons tijd gebrek. Ga vlug kijken op het voorterrein van Het Motorhuis aan de Vondellaan. Daar staan ca. 40 duitse, franse, engelse en japanse inruilwagens voor bijzonder lage aktieprijzen op u te wachten! Vondellaan 80, Leiden. Tel. 071-769313. Het Motorhuis laat Leiden rijden. Oókin 'n goede gebruikte! AMSTERDAM - Het Alphen- se tuindersbedrijf Lemkes heeft op de vierde binnen- tentoonstelling van de Flo riade de ere-prijs gekregen voor haar stand. Een jury, bestaande uit vakmensen af komstig uit 15 landen, heeft deze prijs, de hoogste van de tentoonstelling, toegekend aan de stand, die ongeveer 250 vierkante meter beslaat en waarin Lemkes varens en kamerplanten tentoonstelt. Ook heeft ze certificaten uitge reikt aan het Alphense be drijf voor het kweken van twee plantensoorten die nog nooit eerder in het westen op de markt geweest zijn: een miniatuur-varen en een plant genaamd Pseudopa- nax Lessonii 'Gold Splash'. J. Lemkes is zeer blij met de prijzen. Hij heeft samen met acht werknemers en de bloe- menarrangeur Piet Velle- koop twee nachten moeten doorwerken om de stand op tijd klaar te krijgen. De tentoonstelling is geopend tot en met 31 mei. zullen worden gehaald Want haar het oordeel van het bestuur is er geen reden om af te wijken van de gehanteerde uitgangs punten voor het stedebouwkun dig beleid in de regio. Met name de handhaving van de agrarische functie van de bollenstreek en het centraal gelegen bollenarse- naal vormt hiervan de kern. De Nederlandse Spoorwegen moe ten echter kijken naar het aantal forenzen in de streek, vindt het dagelijks SOB-bestuur. Want vijftig procent van de beroepsbe volking heeft het werkadres bui ten de gemeente en twee-derde daarvan zelfs buiten de bollen streek. Hierdoor zou het aantal te verwachten reizigers veel groter zijn dan uit het aantal bestaande en toekomstige woningen valt te verwachten, aldus de reactie op de NS-nota. HILLEGOM - Op een met au tomatische knipperlichten beveiligde spoorwegover gang in Hillegom is gister; avond even na zes uur de 19* jarige scholier E. Bakker uit Vogelenzang om het leven gekomen. De jongeman kwam onder de TEE-trein Amterdam-Parijs. Hij was op slag dood. Volgens een woordvoerder van de politie trok de scho lier met zijn bromfiets te vroeg op toen een eerste trein was gepasseerd. Een vanuit tegenovergestelde richting aansnellende trein greep de scholier daarop. De locomotief werd licht be schadigd. Het treinverkeer op het traject was geduren de een uur gestremd. LISSE - Een negentienjarige mo torrijder uit Lisse is gistermor gen op de Loosterweg in Lisse tegen een boom gereden en ten val gekomen. Hij is met een zwa re hersenschudding naar het Academisch ziekenhuis in Lei den vervoerd. De politie ver moedt dat de motorrijder met een te hoge snelheid heeft gere den en uit de bocht is gevlogen. Pindakaas Uit een onderzoek van de Consu mentenbond is gebleken dat in pindakaas niet alleen pinda's, maar ook soja-olie en tarwe bloem worden verwerkt. De bond. die dit gisteren bekend maakte. zei dat uit het onderzoek naar kwaliteit en prijsverschil onder een aantal merken is ge bleken dat dit prijsverschil niet wordt veroorzaakt door kwali teitsverschil. In het duurste merk pindakaas, Calvé, bleek bijna twintig procent soja-olie te zijn bijgemengd, terwijl twee goedkope merker., van Swart- berg. pindakaas van alleen pin da's bevatten. LEIDEN/ALPHEN AAN DEN RIJN - De 29-jarige Alphenaar M. Beze- mer is gisteren overleden aan de verwondingen die hij had opgelopen bij het ongeval dat zaterdagnacht gebeurde op de provinciale weg tus sen Alphen en Leimuiden. Een door een 22-jarige inwoner van Gouda bestuurde auto raakte toen ter hoogte van de flauwe bocht bu de Drechtbrug met een wiel in de berm. waarop de bestuurder de macht over het stuur kwijtraakte en frontaal op de hem tegemoetkomende auto botste waarin het echtpaar Bezemer zat. De Gouwenaar, zijn meerijdende 18-jarige broer en de echtgenote van Bezemer waren op slag dood, terwijl Bezemer zwaargewond werd over gebracht naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden. Daar overleed hij gisteren aan zijn verwondingen. 4 tuhes etmex tandpasta hoppet douche met spond shampoo to douche itiéto fonjatcbème douche douche eei ckémehad oiem Utj eeizauten rooi u. giaUs Ce eoUe film ■naai Kodak setje vool poedel eqe shadotd enejeïutel samen in compacte houdei

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 21