c 3 Hazes lacht zich kapot We doen nieuwsgaring Vrij RADIO TELEVISIE In grof geschreven boek Ex-Piraat contra omroepen i2 DINSDAG 25 MEI 1982 Radio - tv A HICTrnn A if Dni Nulnr. nknrinn hnmn in n»7olcrhan van <-iat 711 in Hp tnpknmst W1 110n Uit- AMSTERDAM (GPD) - Sorry Rectons. sorry White Devils, sor ry familie Streicher, sorry Maria, sorry Retondi. sorry Peter van der Horst, sorry Alberto Althoff. sorry Miss Brigitta, sorry Nollie. ik zal jullie nooit vergeten. Dit hartverscheurende zinnetje komt voor in het slotverhaal van het boek ,,Ik lach me kapot..." van André Hazes (uitgeverij Tie- bosch), dat deze week in Amster dam gepresenteerd werd. Het is bedoeld als verontschuldiging aan de medewerkers van het cir cus van Joop van der Ende, waarin levenspop-zanger André Hazes de hoofdrol zou vervullen. Het avontuur werd voortijdig af gebroken. Waarom Hazes ermee stopte, waar om hij zulke goede herinnerin gen aan zijn circusvrienden heeft, wat hij ten slotte overhield van zijn contractueel overeenge komen gage van 6 a 8 ton, dat wordt allemaal niet duidelijk. Wél voor de zekerheid een PS voor de fans: Hazes is alweer vol geboekt voor dit jaar en „tot ziens in jullie stamkroeg en dis cotheek". Hazes is een zanger die zich mag verheugen in het enthousiasme van honderdduizenden fans. die binnen enkele jaren naar boven is gevallen als de evangelist van eigentijdse levensliederen als ,,'n Beetje verliefd", daar schatten mee verdient en toch gewoon is ADVERTENTIE gebleven. Kenners beschrijven Hazes als een schat van een jon gen, waar geen cent kwaad bij zit. Het is denkbaar dat die supporters- schare iets meer over hem zou willen weten dan wat er door gaans in allerhande damesbla den en vrijetijds-periodieken te lezen valt. Het kan zijn dat Ha- zes, toen hij het verzoek een boek over zichzelf te schrijven accepteerde, daar geen behoefte aan had. Het kan ook zijn dat hij gewoon niets te melden heeft, wat geen schande is. omdat het publiek niet wacht op schrijver Hazes maar op de gelijknamige zanger. De informatie die hij in „Ik lach me kapot..." over zichzelf verstrekt is namelijk uitermate pover, om niet te zeggen stomvervelend en ontdaan van elk sprankje echte humor. Men zou gehoopt hebben dat hij enige opvattingen had over zijn vak, zijn collega-arties ten, zijn bestaan als beroemd man, zijn liedjes, het schrijven van die liedjes, enzovoorts. Niets van dit alles. Het boek is een aan eenschakeling van tamelijk gro ve anekdotes over zijn jeugdja ren, zijn werk als bloemenbezor- ger, hulpje bij een drukkerij, schoorsteenveger en horeca-me- dewerker. Het blijkt dat Hazes als knulletje vaak een pak voor zijn broek heeft gekregen („knallen voor m'n stuiter"), wat geen wonder is als men leest hoe hij de melkboer met zijn fiets over een draad te pletter laat vallen en een voetbal ler een halfvol bierblokje tegen het voorhoofd gooit. Voorts heeft Hazes zich vooral beziggehou den met veel activiteiten die aan de schaamstreek zijn ontleend, met het drinken van veel pils, het kussen van de „gele tandjes" van zijn vriendin, met met vissen, en met boksen, voetballen en wiel- AMSTERDAM (GPD) - ..Neder land is het enige land dat een mo nopoliepositie heeft op het ge bied van omroepgegevens. Dat is een verouderd systeem zonder concurrentiemogelijkheden Wg staan een betere concurrentie strijd binnen het omroepbestel voor Wij doen aan vnje nieuws garing en voeren programmage gevens in uit Belgie. Dat is vol gens het EEG-verdrag helemaal legaal". Zo luidt de verdediging van de man die in naam de uitge verij Independent Publishers in Amsterdam vertegenwoordigt. Zijn besloten vennootschap is in oprichting en geeft sedert 8 april de Weekendkrant uit waarin naast luchtig leesvoer de volledi ge televisiegegevens zijn opge nomen. Het feit dat hy die gege vens letterlijk overneemt van het Belgische blad TV-Ekspres is voor de Nederlandse Omroep Stichting en een aantal omroe pen in Hilversum aanleiding om hem via een kort geding een ver bod op te laten leggen. De zaak diende gisteren voor de president van de Amsterdamse arrondissementsrechtsbank. De NOS was vertegenwoordigd door twee advocaten, de omroe pen hadden drie waarnemers ge zonden. De gedaagden, twee la cherige heren in gezelschap van twee vrienden-belanghebben den. zagen af van juridische steun omdat zij de kosten van een advocaat te hoog achten. Voor de NOS was de zaak vooral een principiële kwestie. Een zaak die bijzonder actueel is om dat dit jaar door het gerechtshof in Leeuwarden in hoger beroep een soortgelijke procedure maar dan tussen het Nieuwsblad van het Noorden en de omroepen moet worden behandeld. De grote vraag is of de omroepen auteursrecht hebben op de gege vens die zij behalve aan Neder landse dagbladen ook op basis van een contract aan Belgische bladen leveren. NOS-advocaat mr J. van Santbrink trachtte, puttend uit de vele processen die er al sedert 1934 over de omroep- programmagegevens zijn ge voerd. aan te tonen. Hy gaf ook aan dat de omroepen door de ac tiviteiten van de Weekendkrant direct worden geschaad. Volgens de NOS hebben de pro grammabladen ongeveer het ver zadigingspunt van de markt be reikt. De Independent Publishers die hun Weekendkrant nu uitbren gen in een oplage van 50.000 ex emplaren hebben aangekondigd dat zij in de toekomst willen uit breiden naar 100 000 exempla ren Hoewel van hun kant enige grootspraak kan worden ver wacht zien de omroepen toch een duidelijke dreiging De figuren achter Independent Pu blishers hebben in 1981 uitgeve rij De Piraat opgezet en voordien bestond er een vennootschap c en illegale televisie verwerkte. Daar kwam na een uitspraak v.»n de Amsterdamse rechtbank op 25 juni 1981 een eind aan. Aanvankelijk nam de Weekend krant letterlijk de programmage gevens over uit AVRO-bode-Te- levizier. Na een protest van die kant maakte het blad fotoco- pieen van de gegevens m het Bel gische blad Humo en daarna nam het 28 pagina's over van TV- Ekspres compleet met fragmen ten van omschrijvingen die toe vallig op die bladzijden stonden afgedrukt. Volgens de NOS heb ben zowel HUMO als TV-Ek spres per telex laten weten dat zij niet op de hoogte waren van deze inbreuk op het auteursrecht De onafhankelijke uitgevers zeg gen echter dat zowel de hoofdre dacteur van HUMO als die van TV-Ekspres van de overname af wisten. andré Hazes: als schrijver geen succes... toonzalen leiderdorp chans 67-cieba gebouw bedrijfsterrein "de baanderij" tel. (071) - 413 414 Nu eens gaat Hazes „door het lint", dan weer begrijpt hij er „geen hout" van. Bij de ene gelegen heid schrikt hij zich „een zware depressie" of loopt hij „voor pe nis". Op een ander moment blijkt hij net zoveel van Engels te weten als „een koe van een bo terberg" en er genoegen in te hebben een bierdrinkende Jeho va-getuige „bij de vulles" te de poneren. Als men iets aardigs over het boek je zou moeten zeggen, dan is het dat Hazes in elk geval eerlijk over zichzelf is. Hij lijkt zich voornamelijk op te houden in kroegen (wat hem al eens op het intrekken van zijn rijbewijs is komen te staan), drollen door schoonstenen toegeworpen te krijgen, vrouwen in open och tendjassen te ontmoeten, dron ken in auto's rond te rijden en grappen met zichzelf en anderen uit te halen. Dat laatste geeft dan vaak veel consternatie. Het is de vraag wie zich om Hazes kapot lacht. In elk geval moet men over een apart soort humor beschikken. Een voor de hand liggende conclusie is dat de zan ger beter tegen zichzelf in be scherming had kunnen worden genomen. Gelukkig sluit het boek af met een serie gedichtjes en songteksten van zijn hand die zijn in vergelijking tot het voorafgaande van een ongekend poëtisch niveau. Ten slotte een raad aan zijn advi seurs: laat Hazes zingen, daar ïs- ie voor, en zet hem nooit meer achter de schrijfmachine voor een boek. De omroepen hebben finan cieel een groot belang bij de bescherming van hun pro grammagegevens. Sedert een uitspraak van de Hoge Raad in 1965 berust er geen au teursrecht meer op de droge gegevens van titels en tijden, dus ontdaan van toelichtin gen. Maar zodra die gegevens zijn afgedrukt mag men het gedrukte niet zonder toe stemming vermenigvuldi gen. De omroepen beginnen twee maanden voor de uitzendda tum reeds voorprogramma's samen te stellen en te ver spreiden. De vrijwel volledi ge gegevens zijn een maand voor uitzending gereed en be stemd voor intern gebruik. Bovendien worden ze op grond van een overeenkomst met de Belgische vereniging van dagbladuitgevers en de nationale federatie der infor matieweekbladen in België verstrekt. Deze gegevehs mo gen alleen worden gepubli ceerd in Belgische televisie- weekbladen die niet in Ne derland verschijnen. Sedert 1936 hebben de omroepen een overeenkomst met de Nederlandse Dagblad Pers op grond waarvan twee we ken voor de uitzendweek een sterk verkort programma schema wordt verstrekt. Op al deze programmagegevens behouden de omroepen het auteursrecht Dag- en weekbladen die aan de ze auteursrechtelijke bepa lingen willen ontkomen en uitgebreide gegevens willen verstrekken aan hun lezers proberen hun heil te zoeken in het EEG-verdrag dat in voerbeperkingen tussen de lidstaten verbiedt. Volgens NOS-advocaat mr. E. J. Dom- mering wordt echter ten on rechte een beroep gedaan op de betreffende artikelen 30 en 36 van het EEG-verdrag. Het gaat immers niet om het opnieuw invoeren van een programmageschnft dat naar Belgie is uitgevoerd. „Er vindt een nieuwe verveelvou diging van het geschrift plaats. Het zou zoiets zijn als of men een manuscript voor een boek dat eenmaal aan een Belgische uitgever is ver strekt op dat moment vrije lijk in de hele Euromarkt zou kunnen kopiëren". Het feit dat programmagege vens in Belgie vrg van au teursrecht zgn hoeft niet te betekenen dat de uit Neder land afkomstige en be schermde gegevens zonder meer in Nederland kunnen worden gebruikt Mr. Dom- menng: „De president van de rechtbank Groningen heeft in zijn vonnis inzake het Nieuwsblad van het Noorden dit onderscheid tussen de vrijheid van circulatie van voorwerpen en de materiële inhoud daarvan en nieuwe openbaarmaking en verveel voudiging uit het oog verlo ren". DINSDAG 25 MEI HILVERSUM I 18.06 AVRO's Radiojournaal. 18.25 Toppers van toen. 19.02 13-Speciaal. 19.30 (S) Operettefragmenten. 20.03 Crinoline. NOS: 20 45 Langs de lijn, sport en muziek. 23.02-24.00 Met het oog op morgen. VARA: 0.02 Elpee 'tuin. 2.02 Groot licht. HILVERSUM II 18.00 Nws. P.P.: 18.20 Uitz. van het CDA. HUM.VERBOND: 18.30 Na vijven en zessen. KRO. 19.00 (S) Schouder aan schouder (4). 19.20 Kruispunt. 20.00 Nws. 20.03 Overwe ging. 20.10 Verkenningen. 20.30 Spektakel. TELE AC: 21.30 Moderne geschiedenis (8). 22.00 Uit de ge schiedenis van de fotografie (7). KRO: 22.30 Nws. 22.40 Wetenschap. 23.00 (S) Zin in muziek. 23 40 (S) Ra- diokabaret. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III NOS: 18.04 De Avondspits. VARA: 19.02 Popdonder plus. 21.02-24.00 Moondogs. HILVERSUM IV* 20.00 Klassieke hoorn- en pianomuz. 20.15 TROS-Klassiek presenteert: Amsterdams Philharmonisch Or kest, concert uit de "Beethovency- clus" o.l.v. Anton Kersjes. Viool: Henryk Szeryng. 22.30-23.00 Guitari- WOENSDAG 26 MEI HILVERSUM I 10.45 Villa vpro. (10.45 Villa vpro vreemd. 11.03 Villa vpro verzet.) 13.06 Welingelichte kringen. 13.35 Een klap op je kop. EO: 14.20 Theo logische verkenningen. 14.35 Radio- Kleuterkrant. 15.02 Open huis. 16.15 EO-Aktief. 16.20 Licht en uitzicht. 16.55 EO-Metterdaad 1. 17.02 Tijd sein. 17.45 EO-Metterdaad 2. 17.55 Meded. HILVERSUM II 11.10 Nederl. schoolradio (1). 11.30 Nws. 11.33 Switch on (27a). 11 43 Bu- del - Centraal. OVERH VOORL.: 12.16 Nederland en de derde wereld. NOS: 12.26 Meded. voor land- en tuinbouw. 12.30 Nws. VARA: 12.36 Budel - Centraal. 13 00 Nws. 13.10 Dingen van de dag. 13.30 Nws. 13.33 Dingen van de dag. 13.50 Kulturele agenda. 14.00 Oude schoolliedjes. 14.20 De schuurpapier. (14.30 Nws.) 14.50 Kinderen een kwartje? 15.30 Nws. 15.32 Leef-tijd-genoeg. 16.30 HILVERSUM III Ieder heel liur nieuws. KRO: Het programma wordt om 8.30, 10.30, 12.30.14.30,16.30 en 17.30 onderbro ken voor aktual. van Echo. 7.02 Man neke Pop. 8.30 Paraplu. 10.34 Mu ziek. Zang en Dans. voor Nu. Heden en Thans 12 34 Popslag 13.30 Wees huis van de hits. 14.34 K-Rock. HILVERSUM IV 14.00 Kerkconcert voor orgel. Guen- ther Kaunzinger. Het Amsterdams Kamerorkest olv Charles de Wolff. 14.30 De kamermuziek van Mozart (37). 15.15 In kleine bezetting. 16.00 Muziek van eigen tijd: Het Neder lands Kamerkoor en het Schonber- gensemble olv Reinbert de Leeuw. 16.30 Literama-woensdag (1). NEDERLAND 1 18.20 - 18.25 Nieuws voor slechthoren den TELEAC 18.28 Uit de geschiedenis van de foto grafie. NOS 18.58 Journaal EO 19.00 D'r kan nog meer bij. Vrolijk kleu terprogramma. 19.15 Kop en staart. Dierenserie. 19.30 Van u wil ik zingen. „Pinkstercon cert", opgenomen in de Hooglandse Kerk te Leiden. Medewerking verle nen: Het Rijnlands Chr. Mannenkoor o.l.v. Sander van Marion; Het Jeugd koor „Vox Jubilans" o.l.v. Pieter Stolk; Het Noordwijks Chr. Dubbel- kwartet en samenzang van het aanwe zige publiek. 20.10 Black Buffalo. Black Buffalo, een rasechte Indiaan, maar ook een zende ling die aan onbereikbare indianen stammen in Noord- en Zuid-Amerika het evangelie verkondigt, vertelt iets over zijn werk en er worden zeldzame beelden getoond die hij daar zelf heeft vastgelegd. 20.30 Op weg naar het beloofde land. Vanavond kunt u tijdens de uitzen ding reageren met vragen naar aanlei ding van deze serie programma's. NOS 21.30 Studio Sport-Extra. Voetbal: Sa menvatting van de le helft en aanslui tend rechtstreeks verslag van de 2e helft van de vriendschappelijke wed strijd Engeland-Nederland vanuit het Wembley-stadion, met commentaar van Hans Kraay. 22.37 Journaal 22.55 Den Haag Vandaag. Parlementaire rubriek. 23.10 Muziek voor ons plezier. Aan dacht voor en bevordering van de amateur-muziekbeoefening in Neder land is de doelstelling van deze serie programma's. Vanavond spelen van uit Noord-Holland: het Noord-Hol lands Orkest voor Ouderen o.l.v. diri gent B. Koolhaas; accordeonvereni ging „Accordeonola" uit Den Helder o.l.v. dirigent W. van der Tak en de Steelband der Tamboers Rijkspolitie- kapel o.l.v. dirigent A. J. J. Kurt- schreutter. 23.45 Journaal 23.50 - 23.55 Nieuws voor slechthoren den WOENSDAG NOS-NOT 10.00 Schooltelevisie: De aard van Ne derland. 10.30 Europa vanuit de lucht. 11.00 Lief zijn voor elkaar. 11.30 Plantaardig. 13.00 13.05 Nieuws voor slechthorenden AVRO 15.30 Kinderbios. Kinderprogramma met: om 15.32 Olifantje Snuit; 15.35 Gerry; 15.38 Luuk en Leo; 15.43 Ko ning Rollo; 15.51 Wimpie Woef; 16.01 Anne-Mane; 16.23 Koning Arthur en ridder Lancelot; 16.46 Topkat; 17.07 Schateiland. NEDERLAND 2 18.25 Paspoort. Informatie voor Joego- slaven en Italianen. 18.35 Sesamstraat 18.50 Jeugdjournaal AVRO 18.59 Archibald. Tekenfilm. 19.05 Avro's Toppop. Overzicht van de Nationale Hitparade gepresenteerd door Ad Visser. NOS 20.00 Journaal AVRO 20.27 Dallas. „Het einde is zoek". Afle vering uit de Amerikaanse tv-serie met Jim Davis, Linda Gray, Larry Hagman e.a.: Gebeurtenissen tijdens het huwelijk van Lucy en Mitch op Southfork hebben veel verder reiken de gevolgen dan ogenschijnlijk het ge val lijkt voor de aanwezige gasten. 21.20 Babbelonië. Spraakverwarrend spel met Lous Haasdijk. Willem Duys en Jos Brink. Aan de andere kant van de tafel: Wilma Driessen, Jan Willem Hofstra en Gerrit den Braber. Spellei der: Pim Jacobs. 21.55 Hollands Glorie. Twaalfde en laat ste aflevering uit de tv-serie met Hugo Metsers, Josine van Dalsum, Coen Flink e.a. Jan Wandelaar vertrekt met de „Furie" en zijn twee andere boten om een dok van de Britse marine naar de zuidpunt van Zuid-Amerika te sle pen, de langste sleepreis die ooit ge maakt is. Kwel heeft het onderspit ge dolven, maar niet voor lang. Er is hem alles aan gelegen het transport te laten mislukken. Jan is door Riekie gewaar schuwd en is op zijn hoede. Het kon vooi komt in een zware storm terecht op een ogenblik dat Sjemonov is gaan bunkeren. Twee sleepboten blijken te weinig om het dok te houden. Voor het eerst in zijn leven moet kapitein Wandelaar de opdracht geven de tros sen te kappen en de sleep te laten gaan 22.45 Televizier Magazine. In 'Televizier Magazine" wordt van avond een eigen reportage uitgezon den over de oorlog op de Falkland-ei- landen. De AVRO heeft voorts repor tages over de slechte politiek en eco nomische situatie in Oeganda en over de vraag hoe het met de Nederlandse export staat. 23.30 Honderd beroemde schilderijen. „Improvisatie 8" Vassily Kandinsky leefde van 1866-1944. Hij was een schilder en kunsttheoreticus van Rus sische afkomst. Hg begon zijn carrière als jurist, maar nam later, in 1890, het besluit in Munchen een opleiding in de beeldende kunst te volgen. Kan dinsky stichtte in 1909 de „Neue Kunstier Vereinigung". Kandinsky heeft ook enige boeken uitgegeven over de theorie van de schilderkunst. NOS 23.45 Journaal 23.50- 23.55 Nieuws voor slechthoren den 19.00 Toets. Humonstisch-satinscn jon gerenprogramma met de onderwer pen: Jongeren en examens (examen- koorts, faalangst, bestaan er alternatie ven?); Jongeren en vakantie: welke mogelijkheden bestaan er, waar kan men best informatie vinden, hoe staat het met vakantiewerk? (er bestaat al jaren een wet op de vakantie-arbeid, maar de misbruiken zijn nog altijd niet de wereld uit). Met de verborgen ca mera en een wedstrijd voor de kijker 19.37 Programma-overzicht 19.45 Journaal 20.10 Kijk uit! Verkeerstips. 20.15 Het koraalrif bij Ras Muhammed. Britse documentaire van Krov en Ann Mehunin. „Het koraalrif bij Ras Mu hammed" verhaalt het ontstaan van een koraalrif in de Straat van Tiran. Het groeiend koraal biedt een thuis aan duizenden vissen en andere dier soorten. Al deze organismen groeien uit tot een super organisme: een rif. Krov en Ann Menuhin onderzoeken bij dag en bij nacht de levensvormen op het rif, waar minieme poliepen, ha merhaaien en koralen allen hun plaats hebben. Hoe is het te verklaren dat zo veel diersoorten, die op hetzelfde voedsel uit zijn, in zo'n enge nabijheid samenleven? 21.05 Spel zonder grenzen. Internatio naal spelprogramma vanuit Sardinië met ploegen uit zeven Europese lan den. Vanavond spelen: La Maddalena Caprera (Italië), Zadar (Joegoslavië). Sancerre (Frankrijk), Gordona (Zwit serland), Tornar (Portugal), Charm- wood (Groot-Bnttannië) en Jette (Bel gië). 22.30 Open School. Bonjour la France: De academie Francais: Un prix litté- DUITSLAND 1 De AVRO-lelevisie zendt vanavond de twaalfde en laatste aflevering uit van 'Hollands Glorie'. Op de foto Josme van Dalsum als Riekie en Rudi Falkenhagen als Janus. 18.20 Spass mit Ahrlé. „De boeken worm". TV-serie. 18.30 Francis Durbridge Presenteert: „Affaire in een provincie-nest". TV-se rie over dorpspolitiek. 19.15 Hier und Heute. Actualiteiten. 19.45 Postkartenreise: Von der Donau zum weissen Nil. „Naar de Nuba-ber- gen". TV-serie. 20.00 Journaal 20.15 Bananas. Muziek en nonsens met Olivia Pascal, Hans Herbert, Herbert Fux en Gerd Leidenbach. Gasten: Vanessa, Kim Wilde, Claudia Mori, Fo reigner, Status Quo, Melissa, Cheetah en Judy Collins 21.00 Monitor. Actualiteitenrubriek. 21.45 Dallas. „Op de snede van een mes". Aflevering uit de Amerikaanse tv-serie met Barbara Bel Geddes, Jim Davis Larry Hagman e.a.: JR Ewing wordt zwaar gewond aangetroffen op zijn kantoor. Een onbekende heeft hem neergeschoten. Twee kogels heb ben hem getroffen. Een chirurgisch in grijpen is noodzakelijk. Wie is de da der? 22.30 Thema's van de dag 23.00 Emil traumt. Cabaretprogramma van en met de Zwitser Emil Stember ger. 23.45 Journaal WOENSDAG 10.00 'Journaal 10.03 Ehen vor Gericht. „De zaak Lie- nau contra Lienau". TV-serie rond hu welijksproblemen. 11.35 Mosaik. Magazine voor de oudere generatie. 12.05 Einander verstehen miteinander leben 12.10 Monitor. Actualiteitenrubriek. 12.55 Persoverzicht 13.00 -13.15 Journaal 16.00 Journaal 16.15 Peter Skellern. Programma rond de Engelse zanger, componist en en-, tertainer Peter Skellern. Speciale gast: de gitarist Bireli Lagrene. 17.00 Alpha 5 Computerspel-programma voor de jeugd 17.25 Da schau her. Kinderprogramma. 17.50 Journaal DUITSLAND 2 18.20 Tom en Jerry. Tekenfilmserie 18.57 Programma-overzicht 19.00 Journaal 19.30 Ehen vor Gericht. „De zaak Lie nau contra Lienau" TV-sene over echtscheidingsperikelen. Het leven van Felix Lienau. een muzikant bg een orkest, kent slechts een middel punt: zgn vrouw Nicole. Felix, een paar jaartjes ouder dan Nicole, is voor haar vaak een vader Hij heeft er geen vermoeden van dat Nicole sinds enige tijd een relatie heeft met een zekere Michael Quantz. Zg verwacht een kind van hem en wil scheiden 21.00 Journaal 21.20 Das Bundnis. „De zorgen van Amerika over Europa" Documentaire over de internationale politiek. In Amenka is men van oordeel dat in Eu ropa een mogelijke communistische bedreiging niet ernstig genoeg geno men wordt. 22.05 Vladimir Horowitz in Londen. Fragmenten van een concert in de Royal Festival Hall te Londen door de ze pianist met muziek van Chopin en Rachmaninov. 23.05 Journaal WOENSDAG 10.00 -13.15 Programma-overname Duitsland 1 16.00 Journaal 16.04 Andrrland. Kinderprogramma: „Oma ik kom om tien over twaalf'. 16.30 Journaal 16.35 Schmuggler. „De verdwenen prin ses". Bntse sene met Oliver Tobias en Lesley Dunlop: Sophia, de 14-jange dochter van een Duitse vriend van ka pitein Konig. brengt haar vakantie door op Morton Hall. Ze is uitermate verwaand en haalt zich de woede van Sarah, de kleindochter van Konig. op haar hals. 17.00 Journaal 17.08 Tele-Illustrierte. Gevarieerd pro gramma met o.a. sport, amusement en actualiteit. DUITSLAND 3 18.00 Sesamstraat 18.30 Telecollege 11. Vektorrechnung. 19.00 Schauplatz Inden. Dit verhaal neemt de kijker mee naar de geschie denis van Inden. In deze plaats ont stond ook een geschiedenisvereni ging 19.45 Journal 3. Regionaal nieuws. 20.00 Journaal 20.15 Angst vor Mandelauge? De Japan se technologische uitdaging Japan is op technisch gebied ver vooruit Deze film geeft een indruk over de prod uk tiefilosofie van dit land van de rgzende Rivel. Aan mgn verdriet komt einde". Film over Charlie Rivel, een beroemde clown. Hg is geboren in Spanje en van kinds af aan aan het cir cus verbonden. 21.45 Monitor lm Kreuzfeuer. Auteurs en redacteuren discussiëren met kg- kers. 22.30 The man you love to hate. Ameri kaanse documentaire uit 1979 van Ri chard Koszarski en Patrick Montgo mery over het leven en de camëre van de befaamde cineast Ench von Stro- heim. 23.55 Journaal WOENSDAG 08.00 Tele-gymnastik 08.10 Schooltelevisie 09.25 Sesamstraat 10.05 -12.20 Schooltelevisie 17.00 Schooltelevisie

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 5