Duitsers sterk op filmfestival RADIO TELEVISIE Fascinerende 'Fitzcarraldo' in Cannes uiamecheW ispfe p 'Poldark': avonturen- serie op VARA-tv MAANDAG 24 MEI 1982 CANNES (GPD) - Naarmate het festival naar de finale toekruipt, begint de opgefokte atmosfeer je hier naar de keel te stijgen. In jaren is er niet zo'n sterk programma gepresenteerd, maar nog niet eerder ook heb ik in Cannes zo veel weerzin opgelopen voor alle hoogst bedenkelijke randverschijnselen van dit monstrueus geworden filmevenement, dat geen moment kent van rust. Als je je 's ochtends om half acht gereed maakt voor de eerste voorstelling, kun je niet met ze kerheid zeggen of je ook hebt ge- ADVERTENTIE Als erkende speciaalzaak bieden wij een persoonlijke service met speciaal opge leide medewerksters. U kunt ons vrijblijvend een bezoek brengen. Bij ons krijgt U het boekje: Weer zelfbewust door het leven. l/btita1 slapen. Je weet alleen dat je tus sen de plakkende lakens de hele benauwde nacht auto's hebt ho ren toeteren en gierend remmen. En er was gezang op straat van feestende heden, gelal, ge schreeuw en gejammer soms. Er waren sirene s van ambulances of politieauto's, alarminstallaties van degelijk beveiligde Rolls Royces en luxe-appartementen. Het is onveilig in Cannes en on gezond. Het gaat goed met Bert Jansma, de Nederlandse journalist die met een scheermes op straat werd be werkt. Het geval van Bert staat helaas niet op zichzelf. Hij heeft met de op hem gepleegde roof overval niet eens de plaatselijke krant meegehaald. De Nice Ma- tin geeft hier dagelijks een ko lom met als kop „Agressie in Cannes", met daaronder een wil lekeurige selectie van dit soort gevallen. Volgens de plaatselijke politie is een aantal Panjse jeugdbendes actief in Cannes. Ze slapen op het strand en houden zich overdag hezig met zakken rollen. 's Avonds en 's nachts pakken ze het anders aan. Alsof het zonder dit soort feestgan gers al niet moeilijk genoeg is om je werk te doen. (Ik had vandaag willen schrijven over de nieuwe film van Antonioni, maar u zult nog even moeten wachten). Er lopen hier een paar duizend jour nalisten rond en een groot deel daarvan moet met Zuideuropese overredingskracht de voorstel lingen binnen zien te komen, in plaats van met geldige plaatsbe wijzen. Bij een film als van Anto nioni steekt er dan onmiddellijk een storm op en niemand die voor jou met je kaartje opzij zal gaan Het is gekkenwerk en de organisatie laat het afweten. On begrijpelijk is het ook dat men Syberberg officieel uitnodigt met zijn 4.5 uur durende registra tie van de Wagner-opera Parsifal en dan zo'n veeleisende film en kel wenst te presenteren met één voorstelling; s nachts om één uur. Maar een half uurtje van ge zien dus. te weinig om er iets over te kunnen zeggen. Overigens valt het op dat de Duit sers zo sterk aanwezig zijn dit jaar. Die nieuwe „Schröter" moet nog komen, maar Werner Herzogs ..Fitzcarraldo" hebben we al bekeken. Een fascinerende film, ondanks het fiet dat deze in houdelijk een beetje mager is ge bleven. Klaus Kinski speelt, voor de vierde keer in een Herzog-re gie opnieuw een man met zon derlinge obsessies. Een Duitser die anno 1900 in Brazi lië rondloopt met twee dromen. Hij wil in het hartje van het oer woud een stoomboot laten varen op een feitelijk ontoegankelijke zijarm van de Amazone, om zo doende rijk te worden via het dan gemonopoliseerde vervoer van rubber in een uitgestrekt ge bied. Hij dient echter eerst met de hulp van een paar honderd in dianen zijn schip verplaatst te krijgen over een met dicht oer woud begroeide berg. Die krank zinnige operatie slaagt, maar door een noodlottig toeval gaat daarna de boot alsnog verloren. Als troost krijgt Fitzcarraldo (Kinski) daarna wel zijn opera- spektakel gerealiseerd. Ruim een jaar heeft Herzog onder de moeilijkste omstandigheden in Brazilië en Peru aan deze film gewerkt en alle soorten van te genslag het hoofd moeten bie den. De ploeg is overvallen door vijandige indianen en de halve film moest worden overgedraaid omdat op zeker moment Jason Robards (die aanvankelijk de rol van Fitzcarraldo zou spelen) fy- PAGINA 5 De Duitse acteur Klaus Kinski. de Italiaanse actrice Claudia Cardinale en de Duitse regisseur Werner Herzog (v.l.n.r.) lijken bij de presentatie van de film 'Fitzcarraldo' in een opperbeste stemming te verkeren stek was uitgeput en niet verder kon. Trouwens ook Mano Adorf en Mick Jagger hebben de film in de steek gelaten en moesten wor den vervangen. Maar het eindre sultaat is nu dus wel iets waar je met ogen op stokjes naar zit te kijkem. Bij wijze van wraak laat Herzog zijn film beginnen met een lijst van de acteurs die zijn gedeserteerd. Typisch Herzog. Een andere Duitse regisseur. Wim Wenders, heeft het in Noord - Amerika bijna net zo moeilijk ge had als Herzog in Zuid-Amerika. Wenders was op uitnodiging van Francis Ford Coppola (die „Der Amerikanische Freund" erg had bewonderd) naar Hollywood ge komen, om een film te maken over misdaadromancier Dashiell Hammett. Het moest een film worden waarin de schrijver zelf hoofdpersonage zou zijn in een fictief misdaadverhaal. Een hom mage aan zowel de schrijver, als aan het „film noir"-genre. De film moest er (hoewel in kleur, maar toch mooi-grauw) uitzien alsof hij in de jaren vijftig was ge maakt en met dialogen als in die tijd geschreven werden voor ra dio-hoorspelen: bijna een en al „wise cracks", vaak erg geestig. Wenders had alleen de pech dat Coppola zich steeds meer ging gedragen als ook een producent uit de jaren veertig: heel autori tair en steeds weer stukken film afkeurend en telkens nieuwe scenarioschrijvers inhurend voor het bedenken van telkens weer een ander einde, die ook werden verfilmd en vervolgens weer afgekeurd. Een gebed zon der einde, een zeer langdurige bevalling is het geworden, waar voor Wenders met de grootste moeite zijn geduld heeft kunnen bewaren. Maar de boreling blijkt uiteindelijk bijzonder wel ge schapen. Dolle pret werd veroorzaakt door „Brittannia hospital", van Lind say Anderson. Een pikzwarte sa tire op de Engelse samenleving, zich afspelend in een ziekenhuis dat 500 jaar koninklijk is goedge keurd en om die reden feestelijk bezocht zal gaan worden door de koninginmoeder. Maar het hos pitaal wordt geteisterd door langzaam-aan-acties van de zie kenbroeders en staking van het keukenpersoneel. Op de stoep protesteren opgewonden revolu tionairen tegen het verschil in behandeling van fondspatiënten en de verpleegde aristocraten. Een krankzinnige chirurg, gevolgd door een watertandende tv-ploeg van de BBC. probeert net als dr. Frankenstein uit losse onderde len een nieuwe mens te schep pen Dolkomisch, op het eerste gezicht. „Maar een tragedie voor lieden met gevoel lichtte Lind say Anderson de bedoeling van zijn film toe en hij zei er nog bij „De absurditeiten van het men selijk gedrag nu we op de 21-ste eeuw afstevenen, zijn te extreem en te gevaarlijk om ons de luxe te permitteren van sentimentaliteit en tranen. Maar door de mens heid te bezien met objectiviteit en zonder toegevendheid, kun nen we het wellicht redden En lachen helpt daarbij". Het is min of meer dezelfde menta liteit waarmee Jerzy Skolimows- ki. onder de titel „Moonligh ting", een tragikomedie maakte over vier koddige Poolse bouw vakkers die begin december 1981 naar Londen worden gestuurd om illegaal voor een partijbons een koetshuis te verbouwen tot een comfortabel uitwijkadres. De koppelbaas houdt het perso neel onkundig van wat zich in tussen in Polen begint af te spe len. Tot het moment dat de zwar te arbeid er op zit en er terug moet worden gekeerd naar het vaderland, dan valt er ook plotse ling en aangrijpend niets meer te lachen in deze kleine film. die ge rekend moet worden tot toch de allerbeste van het festival. PIETER VAN LIEROP HILVERSUM (GPD) - Onstuimi ge liefde, rivaliteit, smokkelprak- tijken. schipbreuken, hongers nood en opstand Dat alles gesi tueerd in Cornwall, waar woeste golven zich op de style rotsen werpen. Om het allemaal nog wat spannender en romantischer te maken, zijn al deze ingrediën ten gestopt in een verhaal dat zich precies twee eeuwen gele den zou kunnen hebben afge speeld. in een tijd dat de Britse leeuw nog krachtig brulde. „Poldark vanaf vanavond op de VARA televisie. 16 weken lang. is een kleunjkc serie waar de lief hebbers zich tot september om kunnen verkneukelen. Het ts niet erg als je enkele afleverin gen achtereen mist. al zyn er ook mensen voor wie de hele dag is bedorven als ze er ook maar één zouden moeten missen. Hoofdrolspeler in deze lange serie is Robin Ellis als Ross Poldark De doodgewaande Ross keert drie jaar na de voor Engeland rampzalige onafhankelykheids- oorlog tegen de Amerikanen te rug naar zyn geboorteplaats. Ge dreven door slechts één ding de liefde voor Elisabeth met wie hy spoedig hoopt te trouwen. Maar hij moet tot zijn verbijstering constateren dat er sinds zyn ver trek veel is veranderd. Niettemin trekt hy als een wervel wind door zyn geboorteland om orde op zaken te stellen en maakt daarbij uiteraard veel vyanden. De BBC heeft er met veel gevoel voor drama en de nodige Britse humor een boeiend kijkspel van gemaakt. Robin Ellis als Ross Poldark. HILVERSUM I TROS: 18.06 Aktua. 18 42 Buitel kruid, hoorspelserie. 19.02 Tros Country. 20.02 Een mondje Frans 20.30 Peekei ongezouten. 21.02 Guy Mitchell. 22.02 Aktua-Sport. NOS: 23.02 Met het oog op morgen. AVRO: 00.02 Easy listening. 02.02 AVRO's Service Station. 06.20 Auto in? AVRO aan. (6.30 AVRO's Radio- journ.). HILVERSUM II NCRV: 18.00 Nws. 18.10 Hier en nu. 18.20 Theaterorgelbespeling ZE VENDE DAGS ADVENTISTEN: 18.30 onbekend. NCRV: 18.45 Bond zonder naam. 18.50 Er is meer dan Grote Pier. 19.00 Gospelmagaz. 19.30 Steen in de vijver. 20.30 In be weging. 20.45 Onder de kop. 21.00 Bij de tijd. TELEAC: 21.30 Parions en (15). 22.00 Gemeentewijzer (10). NCRV22.30 Nws. 22.40 Banden met muziek. NOS: 23.00 Zorg en hoop. 23.55 Nws. HILVERSUM III NOS: 18.04 De Avondspits. AVRO: 19.02 Praatpaal. 20.02 Folk Live. HILVERSUM IV KRO: 20 00 Holland Festival 1982. 21.30 Hedendaagse orkestmuziek. 22.00 Moderne orkestmuziek. 22.30 Muziek op het spel (174). DINSDAG 25 MEI HILVERSUM I Ieder heel uur nieuws. AVRO: Ver volg: Auto in? AVRO aan (7.30 en 8.30 AVRO's Radiojournaal. 7.02 en 8.06 Per Saldo.) 9.03 Steunpunt. 9.08 Arbeidsvitaminen (10.03-10.11 De Zandbakshow 10.30 Biels en Co. 11.03 Uit is In. 11.15 Componisten portret 12.03 Pim Jacobs' Platens- eala. 13.06 AVRO's Radiojournaal. 13.20 De AVRO Diligence. 13.56 Per Saldo. 14.03 Anne van Egmond. 15.52 De Zandbakshow. 16.02 Uit het platenrek van Wim Harsma. 16.30 Kom 'ns llalangs in "Des In- des". 17.52 Per Saldo. 17.54 Mede- 7.20 Het levende Woord. 7.30 Nws. 7.35 Echo (8.00 en 8.30 Nws.) 9.00 Scheepspraat. NOS: 9.05 Gymn. v.d. vrouw. 9 15 Werkbank 9 24 Water standen. 9.30 Nws. KRO: 9.33 Wel en wee in Nederland. 10.30 Nws.) 11.00 Schoolradio. 11.30 Nws 11.33 Ratel. OVERHEIDSVOORLICHTING 12.16 Uitz. v.d. landbouw. NOS: 12.26 Meded. voor land- en tuin bouw. 12.30 Nws. KRO: 12.36 Echo. 1300 Nws 13 10 Goal 13.30 Nws. 13.33 Schoolradio. 14.30 Nws. NOS 14.32 Medelanders. Nederlanders. 15.03 Postbus 900. 15.10 Boeken wijsheid. 15.30 Nws 15.32 Geen ver boden toegang. 16.30 Nws. 16.32 Ba byion. 17.30 Nws. 17.36 Echo. HILVERSUM III Ieder heel uur nieuws. VARA: Van 7.00-18.00 Actual, via Dingen van de Dag. 7.02 Lichte muz en inform 9 30 Lichte muz. 12.03 VIP-Spel. 13 03 Gevar. popprogr 15.30 Popkran- t. HILVERSUM IV TROS: 7 00 Nws. 7.02 Specialiteiten alacarte(8.00-8 05 Nws )9 00TROS- Klassiek presenteert Live Music Now: Muziek voor fluit en harp 9.30 Van Heinde en Verre. 10 00 Opus NEDERLAND 1 NOS 18.20 - 18.25 Nieuws voor slechthoren den TELEAC 18.28 Gemeentewijzer. NOS 18.58 Journaal NCRV 19.00 Rollebol. Franse poppenserie. 19.05 Minivoetbalshow. De vijftiende wedstrijd van dit seizoen heeft als in zet de 3e en 4e plaats. Voor de halve finale komen het MVT Limburg en het MVT Holland tegen elkaar uit. Mini voetbalteam Limburg: Frans Korver, Gerard Hoenen, Gilbert Heygele, Bar ry Hulshoff, Johan Toonstra, Peter Bastiaans, Jonkie Franciscus en Arno Kuppen. Minivoetbalteam Holland: Ton Thie, Ko Stout. Ton Nieuwen- huys, Kick van der Vall, Ad Brouwers, Epi Drost, Loek Donkers en Jaan de Graaf. 20.00 Eenzame opsluiting. Engels tele visiespel van David Edgar, gebaseerd op ware gebeurtenissen zoals beschre ven in „Het gevangenisdagboek van Albie Sachs" met Peter McEnery: Zuid-Afrika 1963. Albie Sachs, een blanke advocaat - actief in de bewe ging tegen apartheid - wordt het slachtoffer van de zogenaamde „90-da- genwet" en zonder enige vorm van proces gevangen gezet. Zal hij die martelende eenzame opsluiting kun nen weerstaan? NOS 21.30 Journaal NCRV 21.55 Huishouden in Parijs. Reportage over een Nederlands meisje als „au pair" in Parijs. Enka - 19 jaar - wil na het eindexamen zelfstandig zijn en be sluit daarom als au-pair te gaan werken in een vreemde stad waar ze niemand kent. Hoe zal het haar gaan - Heeft ze een gemakkelijk leventje, spijt van haar besluit, of is ze blij door gezet te hebben? 22.25 Uit vervlogen dagen. „Amuse mentsmuziek" uit de Baroktijd. Com ponisten als Bach en Handel schreven, naast hun grote, en vaak kerkelijke werken, heel wat muziek voor hun ei gen en andermans genoegen. 23.10 Tot besluit. Door ds. Van Gmkel uit Doetinchem. NOS 23.35 Journaal 23.40 - 23.45 Nieuws voor slechthoren den DINSDAG NOS 10.00 Schooltelevisie: Open kaart; 10.30 Alle stemmen gelden; 11.00 Wat gebeurt er... deze maand. 13.00 - 13.05 Nieuws voor slechthoren den 14.00 Schooltelevisie: Plantaardig; 14.30 Grote en kleine eters. NEDERLAND 2 18.35 Sesamstraat 18.50 Jeugdjournaal VARA 18.59 Dieren in beweging. „Zwemmen". Natuurserie. 19.25 Shelley. „De vrouwelijke linie". TV-serie met Hywel Bennett. Belinda Sinclair e.a.: Shelley's vaderschap wordt nuchtere werkelijkheid en dat legt de nodige taken op zijn schou ders. Zo zal zijn aanstaande schoonva der moeten weten dat hij opa is gewor den... VARA 20.27 Achter het Nieuws. Actualiteiten rubriek. In 'Achter het nieuws' onder meer aan dacht voor de politieke situatie in Den Haag en een gesprek met defensie-mi nister Van Mierlo. 21.10 Poldark. Eerste aflevering uit de tv-serie naar de boeken van Winston Graham met Robin Ellis, John Bask- comb e.a.: De tijd waarin „Poldark" speelt was een kleurrijke tijd. Maar ook een tijd van grote armoede en bloedige revoluties. Want terwijl in Engeland de eerste chrysanten wer den ingevoerd, viel in Frankrijk het ene hoofd na het andere onder de guil lotine en woedde in Amerika de Onaf hankelijkheidsoorlog. In 1783 is die oorlog voorbij. Amerika is zelfstandig. Engeland heeft verloren, de soldaten keren terug naar huis. Een van hen is Ross Poldark Hij gaat terug naar Nampara in het ruige Cornwall, naar zijn huis en zijn landerijen en naar Eli zabeth Chynoweth, die op hem wacht... 22.00 De Ombudsman. Frits Bom stelt zaken aan de orde van mensen die maatschappelijk in de knel zitten, overheden die niet goed functioneren en mensen die het slachtoffer worden van ambtelijke molens. 22.30 Sonja op maandag. Live-program ma gepresenteerd door Sonja Barend vanuit de Brakke Grond te Amster dam. 23.30 De Vereenigde Staat. „Windmo lens". Aflevering uit de dertiendelige tragi komische serie over een modern Amerikaans gezin, de familie Chapin Libby's ex-man komt onverwacht op bezoek. Hij is op zoek naar mensen die met hem mee willen doen in een han del, die volgens hem heel lucratief is... NOS 00.00 Journaal 00.05- 00.10 Nieuws den NOS 13.00 - 13.05 Nieuws voor slechthoren den 18.00 Willem de woudgeest 18.05 Sesamstraat 18.20 Klein, klein kleutertje. Kinderse- 19.00 Telegym. Eenvoudige gym- en bi wegingsoefeningen met Jan Borms e Magda Paepe. programma- 19.45 Journaal 20.10 Weerman 20.15 De Manions. Eerste aflevering uit een driedelige Amerikaanse tv-sene over Ierse immigranten in de VS. Met Pierce Brosman. Nicholas Hammond, Simon MacCorkindale. Kate Mulgrew e.a.: 1846. De jonge Engelse aristocrate Rachel Clement reist naar Galway in Ierland, waar haar vader een landgoed heeft geërfd. Ze wordt er geconfron teerd met de mensonwaardige om standigheden waarin het Ierse volk moet leven. In het land heerst honger, maar toch wordt er tarwe naar Enge land geëxporteerd. Engelse meesters zwaaien in Ierland de scepter, terwijl Ierse pachters het land bewerken. Ra chels lot zal onverbrekelijk verbonden raken met dat van een vac de pachters- families. de O'Manions. Een even vreemde als onblusbare passie groeit tussen de Engelse Rachel en de Ierse rebel Rory O'Manion. Rory haat alles wat Engels is en heeft maar één doel in zijn leven: vrijheid voor Ierland Zijn tweelingbroer Padraic is zachter van aard en streeft geweldloze oplossingen voor het Ierse probleem na Rachel s broer David is officier in het Engelse leger. Ook hy komt onder de indruk van de Ierse toestanden. Hy wordt ver liefd op de mooie Deirdre O'Manion, de zuster van Rory en Padraic De ge liefden zullen door de gebeurtenissen gescheiden worden. 21.45 Sportshow 22.30 Rubens. Documentaire van kunst criticus Robert Hughes en m Lorna Pegram waarin een zo volledig mogelijk portret wordt geschetst van de schilder en diplomaat Pieter Paul Rubens. 23.30 Journaal DUITSLAND 1 18.30 Wie das Leben so spielt 19.00 Knuller. Peter Alexander zingt: „Der Papa wird's schon richten". 19.15 Hier und Heute. Actualiteiten. 19.45 Postkartenreise. „Von der Donau zum weissen Nil". Drie dagen in het Dinka-dorp. 20.00 Journaal 21.15 Ein Stuck Himmel. TV-serie met Dana Vavrova en Reinhard vom Bauer. Afi 6 Nu Janina uit het getto van Warschau is ontsnapt, begint ze een nieuw leven bij de Grabowski's. Vanuit haar schuilplaats ziet ze hoe het getto door de Duitsers wordt be stookt en vernield. Aansluitend: Ein Platz an der Sonne 21.15 Der neue Mann am Nil. Filmpor- tret van president Moebarak van Egypte 21.45 Professor Muliars Boehmisch- stunde. Eerste deel van een serie over het Boehmisch, de taal der Duitse Tsjechen. 22.30 Journaal 23.00 La decade prodigieuse. Frans-Ita liaanse film (1971) van Claude Chabrol met Mariene Jobert, Orson Welles en Michel Piceoli: De jonge beeldhouwer Charles, lijdt aan geheugenverlies. Op een dag komt Charles bij zyn vriend Paul Regis op bezoek en vertelt hem dat hy die ochtend in een hotel ts wak ker geworden met bloed aan zijn han den Hij kan zich van de afgelopen nacht niets meer herinneren... 00.45 Journaal DINSDAG 10.00 Journaal 10.03 Ein Stuck Himmel. TV-serie over het joodse meisje Janina David 11.05 Professor Miliars Bobmischstun- de 11.50 Terugblik 12.10 Kinder. Kinder. Programma over het opvoeden van kinderen. 12.55 Persoverzicht 13.00 - 13.15 Journaal 16.10 Journaal 16.15 Zum Beispiel: Worpswede Pro gramma over de monumentenzorg in Worpswede. een dorp bij Bremen 17.00 Abenteuer heute. „Paarden zon der zadel". TV-film over de wilde paar den in New Forest in Engeland, de Ca- marque in Frankryk en Shackledord Banks in de Verenigde Staten. 17.50 Journaal DUITSLAND 2 18.05 Raumschiff Enterprise. „Meta morphose" SF-senc met William Shatner en Leonard Nimoy In het transportschip Galileo moot de zieke federatie afgevaardigde Nancy Bed ford onder begeleiding van Kirk en Spock naar de Enterprise worden ge bracht 19.00 Journaal 19.30 Na sowas. Muziek en gasten bij Thnm.is .otlsf li alk 20.15 Kinder Kinder. .De ouders horen slechts de bassenTV-sene over het opvoeden van kinderen. Thema. Mu- ziekverslaving van de jeugd. 21.00 Journaal 21.20 An uns glaubt Gott nicht mehr. TV-film van Axel Corti met Johannes Silberscheider en Barbara Petntsch Deze film werd bewust in zwart wit gemaakt. Hij beschrijft de weg van de Duitse. Oostenrijkse en Tsjechische emigranten Alles begint tijdens de Reichsknstallnacht in november 1938 en eindigt in de zomer van 1941. wan neer de laatste emigranten erin slagen, het zinkende schip van Europa te ver laten, om niet in handen te vallen van hun vervolgers. 23.10 Zeugen des Jahrhunderts. Oswald von Nell Beruning in gesprek met Helmut Hammerschmidt. 00.10 Journaal DINSDAG 10.00 - 13.15: Programma-overname Duitsland 1 15.57 Programma-overzicht 16.00 Journaal 16.04 Mozaiek. Magazine voor de oudere generatie. Thema: De begrafenis. Pre sentatie Ingeborg Thomé 16.30 Journaal 16.35 Strandpiraten. ..Margaret en Jes se" Avonturensene met Bruno Gerus- si en Pat John. 17.00 Journaal 17.08 Tele-Illustrierte. Gevarieerd ma gazine met als speciale gast Gigi Gar 17.50 Tiere unter heisser Sonne Na tuurfilm over zuidelijk Angola Hon dertwintig jaar geleden werd de plant Welwitschi Mirabilis ontdekt Deze plant kan 2000 jaar oud worden. Ver der aandacht voor de gebruiken van de Mucuvales-stam. DUITSLAND 3 18.00 Sesamstraat 18.30 Telecollege. Scheikunde voor gevorderden. 19.00 Grundlagenforschung - wie lange noch? Max Planck en zyn instituut In het onderzoek van de grondlagen ligt de toekomst van de wereld. Ondanks grote financiële problemen, neemt de Max-Planckvereniging. met haar 54 instituten in Duitsland, een aanzien lijk deel van de research voor haar re kening 19.45 Journal 3. Regionaal nieuws. 20.00 Journaal 20.15 Montagabrnd im Dritten. Euro- Show: ontmoetingspunt Bozen. 21.45 Wir antworten. Vragenuurtje. 22.00 TV-spel van de maand. Satirische tv film naar aantekeningen van Otto Rath Aansluitend een gesprek met critici. 23.45 Journaal DINSDAG WDR 08.00 Tele-gymnastiek 08.30 Schooltelevisie 09.25 Sesamstraat 10.05- 12.20 en 17.00: Schooltelevisie 17.30 Elektronik statt Papier. Cursus.

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 5