'Bejaardenwerk in Zuid-West wordt de nek omgedraaid LEZERS SCHRIJVEN CDA Buurthuizen boos: Welke kant gaat het op met Leiden? U kunt het nu zeggen. 'Aanleg hele rijksweg 11 niet zeker' VAN AGT MAANDAG 24 MEI 1982 LEIDEN Bezuinigingsmaatregelen van het stedelijke dienstencentrum zijn de bejaar denwerkers van Zuid-West in het verkeerde keelgat geschoten. Dat er bezuinigd moet worden vinden ze reëel, maar dat had dan moeten gebeuren in gezamenlijk overleg. Bovendien heeft het dienstencentrum geen rekening gehouden met de bijzondere om standigheden waarin het bejaardenwerk in Zuid West verkeert, zo vinden de bejaarden- werkers. In tegenstelling tot andere Leidse wijken vinden bejaardenactivi teiten namelijk niet plaats in een dienstencentrum, maar in de buurthuizen Vijf Hovenhuis, de Tamboerijn. Westerkwartier en de Klinker. Ook in bejaardenflat Rosenburgh worden activiteiten georganiseerd. De hulpverlening wordt verzorgd vanuit het dien stencentrum aan het Bevrij dingsplein, terwijl dit diensten centrum en de buurthuizen geza menlijk vormingswerk voor de bejaarden organiseren. Deze vorm vart werken werd vijf jaar geleden door het stedelijk bureau zelf voorgesteld. De buurthuizen hadden de ruimte voor bejaardenactiviteiten; het dienstencentrum zou de docen ten betalen en geld beschikbaar stellen voor vormingswerk voor bejaarden. Via dit vormings werk, waaronder bijvoorbeeld telefooncirkels, ontmoetingsda gen en EHBO—cursussen vallen, zouden de buurthuizen een steentje bijdragen aan de doel stelling van het dienstencen trum: bejaarden zolang mogelijk zelfstandig houden. Volgens de buurthuiswerkers van Zuid-West groeide dit initiatief uit tot een succes. Er werden veel activiteiten voor bejaarden opgezet, er waren altijd volle hui zen, en de samenwerking met het dienstencentrum verliep uit stekend. "En dat is heel belang rijk voor een wijk die met 4.000 zelfstandige bejaarden en een be hoorlijk aantal verzorgingshui zen het grootste percentage be jaarden van heel Leiden heeft. Wij beschouwen het bejaarden- werk inmiddels als ons eigen werk. We hebben ons beleid erop afgestemd en er stafkrachten in gestoken". Hard was daarom de klap toen het dienstencentrum vorig jaar be gon te beknibbelen op de subsi die voor het vormingswerk. Van 2500 gulden per jaar ging de sub sidie via 1600 gulden voor vorig jaar naar 400 gulden voor dit jaar. Bovendien wilde het diensten centrum dat de buurthuizen voortaan het hele in plaats van halve contributiegeld zouden af dragen. (Een bejaarde betaalt per maand ongeveer drie gulden contributie voor een wekelijkse activiteit als bijvoorbeeld de gymnastiekclub). In ruil daar voor zouden de buurthuizen kunnen declareren dat ze hun ruimte aan het dienstencentrum beschikbaar stellen. De bejaardenwerkers: "Allereerst mogen wij de ruimte helemaal niet verhuren, ten tweede is het voor ons een principiële zaak. Wij werken mee aan de bejaar denactiviteiten en zijn geen huurbaas. Gevolg van al deze be zuinigingen is dat wij meer geld van het buurthuis zelf in het be jaardenwerk moeten steken. En dat gaat af van onze andere acti viteiten in het tiener-, kinder en volwassenenwerk". Wat de bejaarden werkers eigenlijk nog het meest steekt is dat ze, nu de financiën er minder goed voor staan, ineens niets meer wordt gevraagd. "Dit experiment was nota bene een voorstel van het dienstencentrum. En bewezen is dat het heel goed kan werken. Maar dan moeten wij ook mede zeggenschap hebben in het be stuur van het dienstencentrum. In andere wijken, waar de activi teiten in dienstencentra plaats vinden, wordt ook bezuinigd. Maar die hebben een stem in het bestuur, en ons valt alles rauw op het dak" Ook de laatste bezuinigingsmaat regelen. die per april in moesten gaan. kregen de buurthuizen pas kortgeleden te horen van het dienstencentrum Zuid-West. "Met de projectleidster daar heb ben we een heel goed contact, maar het centrum is wel overbe last. Er is teveel werk om ook nog eens onze belangen naar het stedelijk centrum toe te beharti gen. Zo wordt het experiment in Zuid-West de nek omgedraaid". De meest recente bezuinigings maatregelen houden in dat ook vrijwilligers moeten betalen voor de activiteit waaraan ze meehel pen en dat de groepsgrootte voortaan minimaal veertien in plaats van tien mensen moet zijn. "Dat betekent dat als Opoe Jan sen dood gaat. de hele gymclub bijvoorbeeld opgeheven moet worden. En het is toch belache lijk dat mensen die zich voor de bejaarden inzetten, er ook nog voor moeten betalen? Er is hier een vrijwilligster die elke week uit Oegstgeest komt fietsen om bejaardengym te geven, moeten we die om geld gaan vragen? Het zijn trouwens vrijwilligers van het buurthuis, en niet van het dienstencentrum". In Zuid-West hebben de buurthui zen zich nog niet aan de nieuwe maatregelen gehouden. "Groe pen die nu eigenlijk te klein zijn draaien gewoon door en we die nen daar ook onze declaraties voor in. Wel zijn er clubs die nu ineens anderhalf in plaats van twee uur mogen duren". De be jaardenwerkers willen nu zo snel mogelijk duidelijkheid over de positie van het bejaardenwerk in Zuid-West. "Want de bejaarden zelf snappen er helemaal niets meer van". Die duidelijkheid moet volgende week woensdag komen. Dan hebben de werkers namelijk een gesprek met het stedelijk bureau. ADVERTENTIE Voordat u als Leidse ondernemer uw keuze bepaalt kunt u uw vragen nog stellen aan de politieke partijen. Maandagavond 24 mei 20.00 uur in de koffiekamer van de Stadsgehoorzaal. Discussie-avond met de politieke partijen van Leiden georganiseerd door het LCC, het KNOV afd. Leiden en de Raad voor het Filiaal en Grootwinkelbedrijf Kring Leiden. De Vijf Meihal, zaterdagavond LEIDEN - Een grote showavond van de 'Fourty Four Degrees ma- joretten pelotons en Pom Pom girls', heeft zaterdagavond een flink aantal bezoekers naar de Vijf-Meihal aan de Boshuizerka- de getrokken. Keihard is er gewerkt, de afgelo pen maanden, aan dc wervelen de Degrees parade 82'. waarin Twirlers en Pom Pom girls het Leidse publiek zaterdag kennis lieten maken met alle mogelijk heden van deze bloeiende ver eniging. Niet zomaar wat muziek en majorette's waren te horen en te zien maar een afwisselend, avondvullend programma, ge bracht door duo's, solisten en de groepen van de Fourty Four Degrees in actie Wervelende Degrees Parade 82 groepen. Het hele programma werd omlijst door drie drumfan fares: Excelsior, Drumguards en Deltaband. Als soliste trad o.a. op Lia van Ga meren. instructrice van de 'Four ty Four Degrees die Nederland in augustus van dit jaar zal verte genwoordigen op de wereldkam pioenschappen Twirlen in Ja pan. Een andere primeur was de presentatie van de nieuwe uni formen van de groepen Midi De grees' en 'Fourty Four Degrees' Het thema van de parade was 'AU over the world' en dat kwam tot uiting in de muziek en kleurige kleding uit allerlei landen. Een Zuidamenkaanse show. een Eu ropese show's en 'de jaren twin tig' passeerden de revue. De gro te belangstelling voor de geslaag de Degrees parade '82' vraagt volgens het bestuur van de 'Fourty Four Degrees' groepen zeker om een herhaling in het volgend jaar. Film In het K&0-gebouw wordt morgen de film Festival ge draaid. De aanvang van de voorstelling is om 20.00 uur. Toegangskaarten kan men kopen of bestellen op het bu reau van K&0. Oude Vest 45. Leiden. Telefonisch reserve ren is mogelijk via telefoon nummer 071-141141. Speciaal voor kinderen worden er op woensdag 26 mei teken films vertoond in het K&O-- gebouw. Aanvang van deze kinderfilmmiddag is 14.30 Politiek 1 Het Breecafé organiseert woensdag een politieke mid dag in verband met de ge meenteraadsverkiezingen. Er zal o.a. een forumdiscussie plaatsvinden, toegespitst op het jongerenbeleid in Leiden. Op 2 juni organiseert het Breecafé 'de alternatieve ge meenteraadsverkiezingen". Alle Leidse jongeren kunnen dan hun stem uitbrengen. Voor meer informatie Bree- huys, Breestraat 19. Leiden, tel: 071-130983. Politiek 2 In het cafe In Den Bierdeghel 2 aan de Nieuwe Rijn 52 wordt vanavond een forum gehou den in verband met de ko mende gemeenteraadsverkie zingen. Organisatoren: JOVD en CDA Aanvang half negen. Rechtswinkel Het spreekuur van de rechts winkel in het Dienstencen trum 'Van Hogendorpstraat' uordt met ingang van 14 juni 1982 gesloten. Vanaf die da tum kunt u terecht bij de Leidse rechtswinkel aan het Noordeinde 2a te Leiden Avondvierdaagse De avondvierdaagse van de wandelsportvereniging Zuid- West zal dit jaar plaatsvin den op 7-8-9-10 jum Af standen vier keer vijf kilo meter alleen voor kleuterscho len. eerst klas basisscholen en 65 plussers Vier keer tien ki lometer of vier keer vijftien kilomter naar keuze Start plaats: kantine van de voet balvereniging VTL aan de Voorschoter~weg naast zwem bad de Vliet. Starttijd van 18.00 tot 19.00 uur. Er kan worden ingeschreven bij de starter zal echter ook een in schrijfavond plaatsvinden op dinsdag 1 juni. van 18.30 tot 20.00 uur aan het Levendaal 29 Tel: 071-132596 II ethouder Waal LEIDEN Volgens wethouder Waal (ruimtelijke ordening) is het dubieus of Rijksweg 11. tus sen Leiden en Bodegraven, in zijn geheel zal worden aange legd. De wethouder zette vraagtekens bij de voortvarende aanpak van provincie en rijk die menen dat met de aanleg van de weg in Lei den moet worden begonnen. In het bestemmingsplan voor de toekomstige woonwijk Stevens- hofjespolder heeft de gemeente geen ruimte gelaten voor de aan- Mg VW1 Rijksweg 11 Waal gelooft met dat de weg daar zal komen. De provincie heeft echter de goedkeuring aan het plan. voor wat betreft dit onderdeel, ont houden. In het bestemmingsplan voor het gebied Roomburg (Leiden-oost). heeft de gemeente wel ruimte ge reserveerd voor de aanleg van Ryksweg 11 maar volgens Waal neemt de gemeente hiermee een 'opportunistisch' standpunt in. De wethouder redeneerde dat als Leiden de aanleg van de weg niet in dit bestemmingsplan opneemt de ontwikkeling van deze wyk, waar woningen en bedryven moeten komen, in gedrang komt Waal zei er vanuit te gaan dat een stukje van de weg. dat dient ter ontsluiting van Roomburg en het industrieterrein in Zoeterwoude, er wel zal komen Dit deel van de weg zou ook nodig zijn om de Hoge Rijndijk te ontlasten De wethouder zei een en ander tij dens een forumdiscussie, zater dagmiddag. georganiseerd door de Echte Nederlandse Fietsers bond (ENFB) De ENFB en de werkgroep Milieubeheer Leiden hebben ernstige bezwaren tegen de aanleg van de weg. Zij vrezen dat als in Leiden een begin wordt gemaakt met de aanleg de rest van de rijksweg er ook zal ko- AD VERTE NTIE GROTE VERKLIEZIN6SAV0ND WOENSDAG 26 MEI A S. STADSGEHOORZAAL 20.00 UUR Minister-president gastspreker lijsttrekker JOOP WALENKAMP "Samen verantwoordelijk" voor land en Lelden christen democratisch appèl Endegeest Als patiënten (bewoners) van de af deling gedragstherapie 'Walden' op Endegeest willen we reageren op het rapport over-de rechtspo sitie van bewoners van Ende geest. Het onderzoek is al een tijd geleden ingesteld en volgens ons niet juist. De meesten van ons weten wél wat ónze rechten zijn, al zijn er natuurlijk altijd uitzonderingen. Iedereen is op de hoogte van het bestaan van de bewonersraad en veel maken er gebruik van. De bewonersraad komt wél voor on ze belangen op. Wij slikken geen medicijnen voor het plezier van de doktoren en evenmin voor ons eigen plezier. De onderzoekers weten kennelijk niet dat heel Endegeest op 14 april 'omgeturnd' is tot allerlei afdelingen waarin iedereen past. Voor die tijd zat iedereen door el kaar. Jammer dat daér geen re kening mee is gehouden. De mensen zijn tijdenlang bezig ge weest om de zaak 'Endegeest' te verbeteren. Gestraft wordt er bij ons niet op 'Walden'. We krijgen complimen ten voor wat wc goed doen. Ik vind het schandalig om specialis ten en laboranten etc. zo af te kraken. Zij proberen juist zo hard om achter onze problemen te komen. Ach. een zooitje, dat was het wel, maar niet overal. Wij hebben, al thans de meesten, een goede steun aan de therapie op 'Wal den'. Ikzelf heb nog nooit zo'n goede behandeling op Endegeest gehad als nu. En velen zijn het met me eens. Wij hebben hier allemaal een eigen kamer met van alles erin. Sinds 14 april ruimte genoeg. We heb ben ook nog een zaal boven om van alles te kunnen doen, tafel tennissen. voetbalspel, conversa tieruimte. Een bar komt er, noem maar op. Elke ochtend om negen uur hou den onze twee arts-assistenten doktersspreekuur voor de licha melijke klachten. Dan kunnen we en krijgen we de dokter op verzoek te spreker) over psychi sche klachten. Verder hebben sommigen vaste afspraken, elke week. Soms een uur, soms lan ger, soms korter, net watje nodig hebt. We hebben een psycholoog waar we vrijwillig driemaal in de week sociale vaardigheid van krijgen. Deze kunnen we ook te spreken vragen en dat gebeurt op afspraak. De maatschappelijk werkster re gelt ziekenfondszaken en daar praten we ook mee. Elke donder dag om negen uur 's morgens hebben we patiënten-stafverga deringen over algemene proble men of ideeën over de afdeling. We hebben een redelijke sexuele vrijheid. Edith Houwers en negen andere bewoners van Afdeling 'Walden' Endegeest Stoep Mijn man en ik wandelden kort ge leden 's avonds om half een op de Nieuwe Rijn tussen Veste- straat en Herengracht. We geno ten van een oud en pittoresk en, op dat uur, rustig stukje Leiden. Plotseling maakte ik een lelijke val. Resultaat: twee blauwe knieën en een gebroken elle boogsbeentje, vijf weken mijn arm in het gips van pols tot schouder en verder veel onge rief, hoge onkosten en een gean nuleerde vakantie. En dit alles door een opstap dwars over het trottoir voor pand num mer 99A op de Nieuwe Rijn, bo vendien in het donker slecht ver licht. Als je het mij nu vraagt, een zeer gevaarlijke situatie. Ik ben ge waarschuwd en zal op die plek nooit meer struikelen, maar an dere onwetende passanten kun nen daar lelijke kwetsuren oplo pen. Het lijkt mij nuttig een der gelijke onverwachte opstap zo spoedig mogelijk te laten verwij deren, of althans 's avonds een grote schijnwerper erop te rich ten! Mevr. J van den Kommer Hoge Rijndijk 74 Leiden Erfpacht De berichtgeving in deze krant over het onderwerp grondpoli- tiek dat de gemoederen in de po litie Leiden zo heeft opgewon den. was helaas niet altijd even nauwkeurig Daarom toch een reconstructie. Maandag 3 mei confronteert de PvdA-top D'66 met een tekstvoorstel waarin te gemoet wordt gekomen aan de door ons gewenste flexibiliteit in de grondpolitiek op het punt van eventuele verkoop van grond aan bedrijven in afwijking van de regel dat grond in erfpacht wordt uitgegeven. Na enig ge- sleutel ontstaat een tekstvoor stel. door het PvdA-deel van het College ingediend, dat door D'66 in beginsel positief tegemoet wordt getreden. Dat beginsel is in de twee weken daarna, on danks alle berichten dan wel ge ruchten in de pers over "gezwalk van D'66", "wankelend compro mis" of "omgegane raadsleden" overeind gebleven. Er zijn, b.v. tijdens de fractievergadering op 10 mei, wel kritische vragen ge steld en er is met name gezocht naar mogelijkheden de bestaan de tekst te versoepelen. Dat alles met behoud van de wezenlijke elementen daarin: belangen van de werkgelegenheid en, van de kant van het betrokken bedrijf, een onderbouwing van de be zwaren tegen erfpacht. Uitgangs punt: over bezwaren valt te pra ten, znder dat het meebrengen van een x-aantal arbeidsplaatsen automatisch tot verkoop leidt. Dan loop je immers de kans te veel af te glijden naar een situatie waarin verkoop regel en erfpacht uitzondering wordt. Over die versoepelingen is donder dagavond 13 mei gesproken tus sen PvdA (Dallinga en Peters) en D'66 (Hans Glaubitz en ikzelf). Geen andere combinatie, zoals Leo Maat ons doet geloven, en ook geen dictaat, zoals Menno Witteveen ten onrechte in de mond wordt gelegd. Irritatie bij de PvdA over deze tekstwijzigin gen is natuurlijk schromelijk overdreven als je bedenkt dat het oorspronkelijk D'66-amende- ment al een jaar op tafel lag. Dan kan over de precieze formulering van een College-(PvdA)-tekst in een pauze van twee weken echt wel worden gesproken zolang aan onze kant de bereidheid be stond die tekst in zijn essentie positief tegemoet te treden. Daartoe concludeerde de fractie op 10 mei en helaas verzuimde Leo Maat juist die slotconclusie weer te geven. De uitkomst van het raadsdebat van maandag jl stond derhalve in feite al sinds die donderdagavond vast. Het uiteindelijk resultaat - erfpacht regel, koop uit - zondering, maar mogelijk na afweging - is verde digbaar en naar mijn overtuiging werkbaar, zeker als een College onderling één lyn weet te trek ken t a v. het gebruik van die fle xibiliteit. Dan nog het geval Kuyers. Bewust heb ik diens demagogie in de raad maar gelaten vor wat het was. Blijkbaar reikt zijn politieke repertoire niet verder dan proce duredebatten en verbale gein tjes. en dan is discussie eigenlijk zinloos. En dat terwijl de WD zich bij dit onderwerp buitenspel zette door het indienen van een minderheidsvoorstel waarvan de rest van de Raad unaniem oor deelde dat het niet meer dan scherts is. Het WD-programma '78-'82 zwijgt in alle talen over het onderwerp van de erfpacht, het programma '82-'86 vermeldt in een bijlage dat dankzij de WD de positie van de koper ge lijkwaardig is geworden aan die van de erfpachter. Je moet maar lef hebben om dan andermans programma tc verdraaien Want wat staat daar? D'66 heeft voor keur voor erfpacht boven koop en wil vooral via de erfpacht- voorwaarden een soepele grond politiek mogelijk maken. Dc W/D en zeker haar fractievoor zitter toont zich een buitenge woon slecht verliezer door dc destructieve opstelling in de raadsvergadering van maandag jl. Het moet gezegd dat het CDA zich daar in elk geval positief van onderscheidde Met de WrD kun je zo goed zaken doen. ja zeker, behalve als ze hun zin niet krij gen. In het zelfzame geval dat dat nu eens niet gebeurt zijn alle remmen los. Het zii zo. maar het siert ze niet om het zacht uit te drukken. De 28ste van deze maand (debat tussen de lijsttrek kers) praten we er verder over Jon Hoekema. raadslid D'66, Fakkelgras 28. Leiden Stookkosten Het interview met de lijsttrekker van de CPN. de heer Brands, ge plaatst in deze krant van 18 mei jl. bevat m i. een storende fout In de vierde kolom van bedoeld artikel laat u de heer Brands on der meer zeggen "de extra stookkosten, die men in de Van Hogendorpstraat heeft door de wateroverlast, daarover waren afspraken gemaakt in de com missie Volkshuisvesting Maar wethouder Schoute (WD red.) legt dat gewoon naast zich neer als het in zijn commissie aan de orde komt. Kijk, dat zijn dingen waar we bovenop zitten" Of de heer Brands vergist zich in de naam van de wethouder of hij staat aperte onzin uit te kramen Deze kwestie is op 25 februari jl. in de commissie Volkshuisves ting op verzoek van de heer Hoe kema behandeld, maar volgens het verslag van deze vergadering was de heer Brands daarbij niet aanwezig. In de commissie M.V.Cwaarvan ik voorzitter ben, is deze kwestie nimmer aan de orde geweest, van het naast me neer leggen is dan ook nim mer sprake geweest. Overigens schittert de heer Brands ook in mijn commissie nogal eens door afwezigheid Wie sprak er ook weer over "bovenop zitten"?? Drs P.H. Schoute, Stadhuisplein 1, Leiden SP Volgens Cor Vergeer, lijsttrekker van de SP. is de PSP een partij van studenten en de SP een par tij 'van en voor de gewone men sen" "Er staan maar twee docto randussen op onze lyst", aldus Vergeer Is de PSP een studen tenpartij9 Ja. én een bejaarden-, vrouwen-, werklozen-, homo-, ar beiders-, jongeren-, fietsers-, daklozen-, milieu- en anti milita ristische partij (o.a). Kortom: een linkse partij En de SP mag dan slechts twee doctorandussen tellen, de lijsttrekker zelf is daar één van. zoals (nog) vermeld stond op de kandidatenlntt de Provinciale Statenverkiezin gen (overigens waren het alleen de SP. SGP. GPV en RPF die het nodig vonden om titels te ver melden) Maar wat maakt het uit, of je wel of niet een titel voor je naam hebt staan9 Is een "arbei der" op de WD-hjst soms meer begaan met het wel en wee van de "gewone mensen" dan een drs. op de SP-lyst? Flauwekul. Het gaat toch om de politieke keuzes die je maakt, om de ma nier waarop je politiek bedrijft. Maar bij de ene verkiezing drs. voor je naam laten vermelden, en je er bij de volgende verkiezing tegen afzetten, heeft meer te ma ken met het gebruiken van ver kooptechnieken dan met een so cialistische politiek bedrijven. Hans de la Mar, b.d. (brildrager), Haarlemmerstraat 24. Leiden. Vrouwenactie Het is toch niet verwonderlijk, wanneer ik verband leg tussen de vrouwenstem, die afgelopen maandag telefonisch naar de be gintijd van dc pauze informeer de. onder het voorwendsel een vncndig te willen ontmoeten en de "overval" op jonge leerlingen, uitgevoerd door de actiegroep "Wy Vrouwen Eisen" op de woensdag daarna. Jammer voor hen. dat vierdeklassers, die klaarblijkelijk het doelwit moes ten zijn. de school inmiddels al verlaten hebben Om precies kwart vóór een stonden zij by dc ingang van het schoolplein vier dames met blauwe "pamfletten" en twee heren, de één met fo totoestel en de ander met blocno te en balpen. De stencils met woordkeus, zoals wij die bij een Nederlandse les niet gebruiken, werden dus maar aan lagere klas- sers uitgedeeld. Een pnvé-cor- respondenüe tussen de gods dienstleraar en de actiegroep "Wij Vrouwen Eisen" werd te genover jonge kinderen uitge speeld. Ongenteresseerd wier pen deze echter de papieren in stukken gescheurd op straat, hetgeen de omringende bewo ners van de school zeker niet op prijs gesteld zullen hebben. Zy echter en wij weten nu, hoe vrou wen (en mannen) van "Wy Vrou wen Eisen" reageren, wanneer zij hun zin niet krijgen "ja, zó zyn hun manieren...."! De redatie van deze krant ben ik intens dankbaar voor een gewel dig brok positieve reclame voor onze school, juist nu ouders weer op zoek zyn naar een school voor hun kinderen Immers leerlingen van 12 tot 16 jaar - op weg naar hun volwassenheid zyn nog enigszins labiel en het is daarom goed te weten, dat er scholen zyn. die naast onderwys ook goe de begeleiding geven en goede bescherming bieden tegen wat ik dan maar aanduid met - "bui tenschoolse protestacties" als o.a. bovengenoemde. Als abonné op uw krant betreur ik het daar entegen. dat de laatste tijd scho len voor voortgezet onderwys van prot. chr signatuur de ko lommen van ons dagblad klaarb- lykelyk op deze wyze moeten vullen en het is jammer, wanneer een gewaardeerde krant daar door het karakter van een "Bou levard blad gaat krygen. Laten we met elkaar proberen de zaak zuiver en de krant fyn en plezie rig leesbaar te houden Velen zul len u daarvoor dankbaar zyn, evenals ik u ook dankbaar ben voor het plaatsen van myn reagc- ren-voor-één-keer-en-niet-weer. v» jaiurn, Directeur Prins Wiliem-Alexander mavo, Diepenbrocklaan 1, Leiden

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 3