Njord-duo breekt record in Alphen KRV: toch nog kans op nationale titel Zusjes van Kleef hoog in nationaal tumldassement Oudjes kunnen het nog best.. Tegenvaller voor LSG-3 Vier plakken voor estafette-kwartetten Rus tilt vier records Ruime zege Alkmania MAANDAG 24 MEI 1982 KATWIJK - In het kader van de strijd om de Nederlandse afdelingsbeker boekte KRV (zat) een 1-0 overwinning op de Amsterdamse kampioen SDZ. Dankzij deze overwin ning heeft de ploeg van Ferry van Haver zich alsnog in een kansrijke situatie gemanoeu vreerd' om straks de finale in Zeist te bereiken. Dan moet uit de nog te spelen twee wedstrijden echter wel het volle rendement worden gehaald. Gerard van Beelen van KRV rechtsloopt zich hier vast op twee Amsterdamse verdedigers. Weinig toppers bij jubileum-wedstrijden ALPHEN AAN DEN RIJN - Voor de honderdste maal hield "Hollandia" op de Oude Rijn in Alphen haar roeiwedstrijden. Vol trots kondigde de speaker dit heugelijke feit aan, maar verder was aan niets te merken, dat het hier zo'n bijzonder jubileum betrof. Niets hadden de organisatoren extra gedaan om de wedstrijden een feestelijk tintje te geven, of het moest soms zijn, dat het pontje de roeiers en toeschouwers dit jaar gratis overzette. Een gemiste kans om deze snel in aanzien en belangstelling afzakkende wedstrijden weer enigszins in de lift te helpen. Laga's acht. die het hoofdnummer van "Hollandia" won. De Amsterdamse kampioen toon de zich in Katwijk technisch vaardig, maar kon het korte spel LEIDEN - Ter gelegenheid van het 90 jarig bestaan van ASC werd er zaterdag een ontmoeting gespeeld tussen ASC 1 en de ou de meesters (het kampioenselftal van het seizoen 1971-72). Dat de bepaalde spelers van toen het voetballen nog niet verleerd zijn bleek wel uit de hoogstandjes, die o.a. Huib de Goey, Chris Op- penheimer, Joop de Weduwer, Wim Maas, Bram Zwanenburg en Hans Dreef op de grasmat leg den. ASC nam na een kwartier spelen wel de leiding door Ro nald van der Pot. maar nog voor de rust schoot Wim Maas de ou- d-gedienden op gelijke hoogte In de tweede helft maakte Wim Maas zijn faam als topscorer van de jaren zeventig volledig waar. Na aangeven van Dennis van de Water kopte hij de oudjes naar de zege. Aangetrokken door de vermeende bijzonderheid van deze editie van "Hollandia" hadden vooral uit de regio zich vele ploegen ge meld, echter weinig topplocgen. Slechts de Varsity-vier van Njord gaf, vanwege haar traditio nele verbondenheid met Hollan dia, acte de présence, maar trof tot haar ergernis de ploeg van Nereus niet aan de start. Zo ble ven alleen in de twee en de acht startmogelijkheden over, waar door de ploeg van de coaches Louwerens en Hogendoorn wel spijt zal hebben het weekend niet voor training te hebben ge bruikt ter voorbereiding op de wedstrijden in Nottingham het komende weekend. Het starten in deze "uitwijknummers" lever de wel enkele overwinningen op, Njords "Oude Vier" gekoppeld aan de helft van de tweedejaars acht verraste Laga's topacht en won onverwacht de sprint. Op de niet tot het einde volhouden KRV stelde er een meer onge compliceerde speelwijze tegen- twee kilometer waren de Delfste studenten in het hoofdnummer, de senior-A-acht, hierdoor op hun hoede en lieten Njords gele genheidscombinatie van start af "de rug zien". Eerder had Njords hoofdmacht, opgedeeld in twee tjes, uitstekend gepresteerd in de gestuurde twee. Het voortreffe lijke roeien van Ruud Wessel en Steven van Groningen was de beste prestatie die werd gele verd. De al jaren op papier ster ke, maar zelden startende twee maakte zich nu volledig waar door in een baanrecord stadge noten en nationale kampioenen Luis Duterloo/Martin Bakker met 10 seconden het nakijken te geven en kreeg daarmee voorlo pig revanche voor de 2 nederla gen van vorig jaar. Het Leythe- tweetal had eerder wel de sprint gewonnen, maar kwam op de 2 kilometer in de "burenstrijd" niet in hun ritme en moest voor over. die naar uiteindelijk bleek meer rendement sorteerde. In de eerste helft kreeg de thuisclub prima kansen geboden, maar Maarten van der Oever en Ge rard van Beelen misten de broodnodige scherpte. Ook Sjaak de Jong verscheen een keer in kansrijke sitatie, maar ook hij mikte onzuiver. In het tweede part was er hetzelfde spelbeeld te zien. In die tweede helft kwam KRV tot de enige treffer. Leo van der Valk knalde de bal uit een vrije schop on houdbaar voor de Amsterdamse keeper in: 1-0. Hierna kregen bei de ploegen nog wel kansen, maar gescoord werd er niet meer, waardoor de 1-0 stand tot het ein de gehandhaafd bleef De kampioen van de afdeling Lei den speelt morgenavond in Heerhugowaard tegen de kam pioen van Noord-Holland, Rij- gerboys, waarna de poeg zater dag aantreedt tegen DS '74 (Haarlem). hun vroegere clubgenoten dit maal diep het hoofd buigen. Je roen Timmerman en Gijs Algie hadden hiervoor al het over gangsklasse-nummer gewonnen. Het hoofdnummer bij de dames kwam wel in Leidse handen. De damesdubbelvier van coach Gooitzen Zitman verraste in de finale de winnares van vorige week, de Laak/Njord-combina- tie. Njord was trouwens toch sterk bij de dames. De boegroei- sters van de winnende dubbel- vier wonnen ook de dubbeltwee- finale voor Asopos de Vliet. Njords eerstejaarsacht won met minimaal verschil het zeer span nende duel met alweer Asopos de Vliet. De gestuurde vier van deze laatste vereniging won bij de heren de sprint van twee La- gaploegen en daarna hun eigen nummer, de Nieuwelingen vier met stuurman. De nieuwgevorm de combinatie tussen de lichte tweetjes van Njord en Okeanos debuteerde goed en won de lich te senior-A-vier met stuurman. Njords eerstejaars lichte acht zet te na hun overwinning vorige week in het beginnelingenveld de opgaande lijn goed door en won nu met grote voorsprong het Nieuwelingennummer. De Leidse studenten wonnen ook het "oeroude" nummer over- naadse twee, het trage sleurnum- mer van weleer. Het meest op merkelijk van dit nummer was, dat het zo langzaam ging, dat de enkele minuten later gestarte ploegen van het nummer erna de race inhaalden. Hans van der Putten en Frank We- ROTTERDAM - In het af gelopen weekeinde von den in Rotterdam de fina les van de Nederlandse kampioenschappen kunstturnen plaats. Het bekende Oegstgeester turntrio Ingrid (18 jr.), Mi riam (16 jr.) en Wilma van Cleef (11 jr.) hadden zich dankzij verschillende met eremetaal bekroonde voorwedstrijden geplaatst voor deze finales. Tijdens deze finales, die werden geturnd in een bomvolle Alexan- derhal te Rotterdam wisten alle drie de meisjes zich hoog in het nationale klassement te vestigen. Zo wist Ingrid zich in de senio renklasse (meisjes ouder dan 18 jaar) met veel allure naér een der de en dus bronzen plaats te tur nen, en wel met 30.80 pnt. De uit slag in haar klasse viel in dezelf de volgorde als die tijdens de ber (Die Leythe) wonnen met stuurman Joep Teske de Nieu welingen twee met stuurman en promoveerden daardoor naar de Overgangsklasse. Behalve met een eerste plaats met de jon- gensskifs voor Arold de Vries was Die Leythe succesvol bij de veteranen. Zowel in de acht als in de vier werden eerste plaatsen bereikt. VICHY - Een kleine Nederlandse afvaardiging bezocht het afgelo pen weekend internationale wedstrijden in het Franse Vichy. Tot de deelnemers behoorde ook Leytheskiffeur Ronald Florijn, die door de Roeibond op grond van zijn zege op de Skifhead was uitgezonden. Ook de lichte Grand Prix te Nijmegen: le Tan- ja Verschoor (De Hazekamp Nij megen) 2e Claudia Werkhev^n (Olympia) en Ingrid van Cleef 3e (Pro Patria Zoetermeer). Wilma, lid van de nationale selek- tie bewees in deze wedstrijd uit stekend de voetsporen van haar oudere zusjes te volgen. Zij wist in haar klasse (klasse II) ook al het brons te bemachtigen zij het dat het zilver haar door slechts 0,5 pnt. verschil ontging. Dit werd aan Wendy Tol uitgereikt van de Ver. KR.+VR. uit Op meer. le Werd hier Bianca Do- renbisdh van Moba uit Zutphen. Miriam, lid van de natioanle A-se- lektie die vorig jaar nog de zilve ren medaille kreeg in de pre- olympische klasse tijdens het Nederlands kampioenschap, moest gezien haar leeftijd nu uit komen in de meerkamp (Olympi sche klasse). Dit betekent dat naast de vier vrije onderdelen ook vier verplichte moeten wor den geturnd. Miriam had zich vo rig jaar ten doel gesteld dit jaar onder de eerste zes beste turn sters van Nederland te eindigen. (Foto: Steven van Groningen). roeiers van Asopos de Vliet kwa men aan de start, vooral om de nationale lichte acht uit te testen tegen buitenlandse concurren ten. Tevens werd, net als vorige week op de Randstad Regatta de acht opgedeeld in twee stuur- manloze vieren. Andere Neder landse deelnemers waren de acht van Aegir en skiffeur Rienks. Gisteren werden de Groningers zesde. De skiffeurs bezetten za terdag in de kleine finale de der de (Florijn) en vierde (Rienks) plaatsen. De stuurmanloze vie ren werden tweede (Nereus/Wil- len II/Gyas) en vierde (Asopos de Vliet/Thêta) te midden van twee Italiaanse vieren. JAN KLERKS Oranje Groen winnaar van eigen toernooi LEIDEN - Oranje Groen is gister middag winnaar geworden van het eigen afvaltoernooi. De Bos- huizerkadeploeg klopte in de fi nale zaterdagvierdeklasser Wou- brugge met 2-0. Lange tijd zag het cr naar uit dat het aantrekke lijke duel doelpuntloos zou ein digen. maar vlak voor het einde sloeg Hans van Dorp met een schot van afstand toe. Wim Ou wehand maakte er op de valreep zelfs nog 2-0 van. MVKV De jeugd van Quick Boys werd za terdag winnaar van het MVKV- toernooi voor D- en E-pupillen. De organiserende vereniging eindigde op een eervolle tweede plaats. Zaalvoetbal LEIDEN - In de competitie voor de districtsbeker zaalvoetbal speelt UVS vanavond in Wad- dinxveen een belangrijke wed strijd tegen FC Torna. Woensdag sluit UVS deze serie om 20.00 uur in de 5-Meihal af. Tegenstan der is dan De Rozet. Een uur eer der speelt in dezelfde hal het Leids team een oefenwedstrijd tegen Menken/Landbouw. Zij wist dit voornemen inhoud te geven door zich in de meerkamp naar een eervolle vijfde plaats te turnen in de hoogste klasse van Nederland, daarmede tevens vol doend aan de verwachtingen die in haar waren gesteld door de Leidse Sportstichting. Miriam werd begin dit jaar een aanmoedigingsprijs uitgereikt voor haar prestaties in de turn- sport. Op grond van de uitslag in de meerkamp mocht Miriam te vens uitkomen in de toestelfina les en wel op de drie onderdelen, sprong, balk en vrije oefening. Zij verbeterde daarbij haar plaat sing zo mogelijk nog door zowel op sprong als op balk een vierde en op vrije oefening een vijfde plaats te veroveren. Op balk blonk zij uit. Zonder medereke ning van de resultaten van de meerkamp op dit onderdeel werd zij daarop zelfs tweede. Kampioen van Nederland werd There Wilmink van de Vereni ging DOS Kampen, 2e Miriam Eigenhuysen (De Hazekamp Nij megen) 3e Debbie Amson, de Badhoeve. AMSTERDAM - Op de kampioen steams van de Leidse schaak bond schijnt een banvloek voor wat betreft een mogelijke pro motie naar de KNSB-competitie te rusten. De titelhouders kun nen hun opponenten uit de lan delijke promotiecompetitie op papier gemakkelijk aan. In de praktijk blijkt de troef van de LSB echter steeds weer net iets tekort te schieten. Na Lisse (2x), Alphen (2x) en Philidor 3 is het nu de beurt aart LSG 3 om dit te ondervinden. LSG 3 had zaterdag opponent Nieuw-West en daarmee prak tisch de promotie naar de tweede klasse KNSB. lange tijd op zak zitten. De Leidenaars bewerk stelligden een 0-2 voorsprong en leken die naar een royale zege uit te bouwen. Plotseling ging het echter op allerlei borden mis. De Amsterdammers wonnen alsnog met 5V2AV2. Omdat Rijswijk met 5V2AV2 over Purmerend zege vierde, heeft LSG 3 zijn lot nu niet meer'in eigen handen. Al winnen de Leidenaars in de slot- ronde van het reeds gepromo veerde Rijswijk, dan nog moet Purmerend allereerst niet van Nieuw-West verliezen. Verloopt alles gunstig, dan kan LSG 3 nog hoop koesteren om op bordpun- ten tweede in de poule en daar mee promovendus te worden. In het treffen van LSG 3 bij Nieuw- West verliep de strijd in eerste in stantie op rolletjes. Hagendijk boekte een prima zege op Blauw, terwijl Pols opponent Koopman in de tang nam: 2-0. Van Putten, sprong in een gunstig toreneind spel als eerste in de fout: 2-1. Hij werd gevolgd door Noordijk, die in riante positie een incorrect of fer plaatste: 2-2. Kort daarop wa ren de kansen voor LSG 3 verke ken. Van der Born verloor na een wisselvallige partij, terwijl Nieuwland in een remisestelling onnodig door zijn vlag ging te gen Blees.. Het eerst zo vrolijke gezicht van coach Serdijn stond nu op donderen: 4-2. Otten dreigde vervolgens zijn winstpositie ook nog om zeep te helpen, maar hij wist het tij nog te keren: 4-3. Van der Drift kon het niet bolwerken tegen Daan Smit: 5-3. Na de tijdnoodfase bracht Verburg de score met een regelmatige zege tot 5-4 terug, maar het eindspel van Mieremet viel niet meer te winnen: 5V2AV2 voor Nieuw-West. De stand na 2 ronden: 1. Rijswijk 4 m.p.-l 1 b.p.; 2. Nieuw-West 2-10; 3-4 LSG 3 en Purmerend l-9'/2. LEIDEN ZWOLLE - Vier medailles werden er het afgelopen weekeinde door Leidse teams weggesleept in Zwolle bij de nationale estafettekam pioenschappen. Twee seniorenploegen van De Bataven liepen naar brons, twee jeugdkwartctten van de AV Holland scoorden zilver en- brons. De Bataven traden zaterdag op de kunststofbaan in Zwolle met heren teams op de 4x400 meter en 4x1500 meter aan. In de 4x400 meter-ploeg kwam Koen Gijsbers weer eens in actie. De militair die als gevolg van een inmiddels verholpen lichamelijk ongemak conditionele achter stand heeft opgelopen werd 'geassisteerd' door zijn broer Maarten Gijs bers, door de dit seizoen sterk draaiende Han Kulker en door Hans Verlaan. De tijd die uiteindelijk op de klokken kwam was 3.22.2. Dat betekende een derde plaats. De titel op dit onderdeel ging naar het Haagse VLTC in 3.17.0 Op de 4x1500 meter was Wybo Lelieveld uiteraard de spil waar alles om draaide maar Kees van Klink, Jan Verloop en Hans Minnee zorgden voor sterke aanvulling De eindtijd van het Bataven-viertal was 16 mi nuten rond De gedoodverfde winnaar Phoenix uit Utrecht, met lopers als Lok en Borm, maakte de favonetenrol in 15.43.6 moeiteloos waar Een tweede plaats was er voor de meisjesploeg van de AV Holland op de 4x400 meter De loopsters waren Hanneke van de Westen, Regina van Duyn. Cathy van Loon en Yvonne van Dorp van wie vooral laatstge noemde indruk maakte door een tientallen meters groot 'gat' met het winnende Groningse GVAV bijna te dichten. GVAV won in 4.00.7, Hol land kwam tot een tijd van 4.01.9. Een jongcnsploeg van de AV Holland was vooraf op de 4x400 meter medaillekansen toebedacht en dat lukte met een derde plaats in 3.32.32. Meer dan een derde plaats zat er voor de Leidenaars echt niet in want daarvoor was de afstand tot de teams van het Amsterdamse AAC (3.23.8) en Haarlem (3.24.9) te groot. De Holland-medaille werd ver overd door het viertal Erik Ulrich, Menno Swier, Hans Baljet en Peter van Proosdij die de geblesseerde Jan Jansen verving. Er werd in Zwolle ook nog een nieuw Nederlands record gelopen en wel op de 4 x 200 meter heren. Een ploeg van Haarlem bestaande uit Jan Willem van der Wal, Nilo Emerenciana. Mike Bienfait en Mario West broek verbeterde het record tot 1 minuut 25,29 seconden. Het oude record stond op naam van het Haagse VLTC met 1.26.5. DNEPROPETROVSK (ANP) - Bij de Sowjetrussische ge wichthefkampioenschappen in Dnepropetrovsk heeft de 19-jarige Joeri Zachasrevitsj zaterdag vier wereldrecords verbeterd In de gewichtklas se onder de 100 kg. stootte hij eerst 234 kg. en 235 kg. Daar na verbeterde hij het totaal voor de twee Olympische oe feningen tot resp. 427,5 kg. en 430 kg. Wereldkampioen Viktor Sots verbeterde in dezelfde ge wichtsklasse bij het trekken eveneens twee wereldre cords. Eerst 233,5 kg. en uit eindelijk het nieuwe wereld record van 237,5 kg. Het oude wereldrecord stond bij het trekken op naam van Sots met 233 kg terwijl het record van de Olympische twee kamp in handen was van Za- charevitsi met 425 kc. Bij de superzwaargewichten verbeterde Anatoli Pissaren- ko gisteren niet minder dan drie wereldrecords. De 24 ja rige sportman uit Kiev haal de bij het trekken 202,5 kg. omhoog (een kilo meer dan bij zijn vorige wereldrecord prestatie) en stootte 258,5 kg. Daarmee verbeterde hij zijn persoonlijk record met een half kilo. Zijn totaal van 457,5 kg. was 2,5 kg. beter dan zijn oude wereldrecord AMSTERDAM - Alkmania heeft zaterdag in de wedstrijden om het afde- lingskampioenschap van Nederland het Amsterdamse AZS met 0-5 de kous op de kop gezet. De Amsterdammers, die niet de indruk maakten de wedstrijd serieus te nemen konden toch wat moeilijk in de wedstrijd komen en stonden bij rust met 0-1 voor Hoewel AZS toch wel prat kon gaan op een behoorlijk technische ploeg was de Amsterdamse kampioen nauwelijks vooruit te branden. Alkma nia kon daardoor niet zo snel in het spel komen, en hoewel de Wcterin- gers wel voortdurend het doel van de opponent opzochten kwam daar voor rust slechts één treffer uit voort. Fred Mol bracht de Mugge-briga- de aan de leiding. Na rust tekende Peter van der Meer vrij snel de tweede goal aan. uit een strafschop die was toegekend omdat Rob Roos binnen de beruchte lijnen onderuit werd gehaald. AZS leek toen wat meer grip op de wed strijd te krijgen maar na een kwartiertje zakte de club weer naar het matige niveau van de eerste helft. Toen de Weteringers uiteindelijk warm waren gedraaid kwamen de doel punten ook gemakkelijker. Bij 0-5, dank zij drie treffers van spits Cock Bouwmeester kwam de machine tot staan. Uit handen van Wout Bergers krijgt Bobby Logger cadeaus uitgereikt.

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 18