5 T Wegen RBB ondoorgrondelijk Ter Leede laat zich afbluffen c i rk Quick Boys uit problemen RCL bekroont seizoen met periodetitel Blankenspoor trapt na Malaise op Middebnors, ondanks 3-0 winst Rijnsburgers Noordwijk weinig bezield M mn unwm Lisse deelt met Nunspeet Nieuw Lekkerland moet vechten tegen degradatie MAANDAG 24 MEI 1982 SASSENHEIM - "Als ik ze maar flink kort houd" moet scheidsrechter Landsbergen voor de wed strijd Ter Leede—Rijsoord (uitslag 1-2) hebben ge dacht, "gebeurt er vast niets." Hoe anders was echter de praktijk. Iedereen op en rond het veld raakte steeds meer geïrriteerd door het nimmer aflatende fluitconcert. Na zijn laatste fluitstoot waren er zelfs enige aanwezigen, de Sassenheim- se grensrechter voorop, die met moeite door be stuursleden van de thuisclub van handtastelijk heden konden worden afgehouden. Sport Vooral het wegzenden van de 16-jarige doelman Jan Blan kenspoor had kwaad bloed gezet bij de Sassenheimse aanhang. De beslissing van de arbiter, kort na de pauze genomen, was op zich echte juist. Blankenspoor trapte naar een Rijsoord-speler, die hem in het strafschopgebied hinderde en dan is er maar een beslissing voor een scheidsrechter mogelijk. Merkwaardig genoeg kwa men de Sassenheimers ver volgens met tien man bedui dend beter voor de dag dan met elf. De voor Jan Zwet sloot ingezette Wim van Harskamp begon meteen goed door de strafschop, toe gekend wegens de actie van de Sassenheimse Benjamin, uit het doel te kijken. "Kwestie van opstellen hè", verklaarde hij later zijn kee- persgeluk. Niet alleen deze keer faalde overigens een Rijsoorder oog in oog met hem, ook in het resterende deel van het duel versche nen Rijsoord-spelers tot vier keer toe geheel vrij voor de Sassenheimse routinier zon der hem te passeren. "Ik had een jaar lang niet gekeept. Dit seizoen heb ik Valken '68 getraind" sprak Van Hars kamp. "Omdat het seizoen bij Valken afgelopen was, heb ik er in toegestemd de laatste wedstrijden van Ter - Jan van Harskamp (10) is kennelijk met overgave bezig aan zijn klus. Althans, het puntje van zijn tong is zichtbaar. Maar hij kon Ter Leede niet naar winst voeren. (Foto Holvast) Leede als reservekeeper ach ter Jan Blankenspoort te fungeren. Ik probeer hem te begeleiden". Met Frits Hoekstra op de plaats van de geblesseerde Nico van der Fange kwam Ter Leede er in de eerste helft in 't geheel niet aan te pas. Rijsoord, fris van de le ver spelend, dicteerde de strijd en was ook veel ge vaarlijker dan de thuisclub. Een en ander resulteerde in deze helft in ee 0-2 voor sprong voor Rijsoord. Bert de Snoo nam de beide goals voor zijn rekening. Evenzo- r winst voeren. vele malen kwam het voor bereidende werk van Arie den Uyl. Ter Leede stelde daar slechts een afgekeurde goal van Pie- ter van der Plas tegenover. Met tien tegen elf speelde Ter Leede in de tweede helft al les of niets. Deze speelwijze leidde tot tal van chaotische situaties die zich vooral voor het Sassenheimse doel afspeelden. Ook de opportu- nische houding van de thuis ploeg had evenwel kansen tot gevolg. Toen Hennie Zoet halverwege de tweede helft een van die mogelijk heden benutte was het hek helemaal van de dam. Met uitzondering van Peter Bergman oefende heel Ter Leede pressie uit. Dat achtereenvolgens Arie den Uyl (twee keer) en John Dje- mor (hij schoot op de paal) vrij voor Wim van Hars kamp verschenen nam de ploeg op de koop toe. Het was dat Johan Verloop in de laatste minuut vrij voor het Rijsoordse doel te laat rea geerde, anders had Ter Leede nog gelijk gespeeld ook. CHRIS HARTMAN LEIDERDORP - Volko men terecht mocht RCL zaterdagmiddag aan de meet van een even lang als sterk seizoen een troost prijs in ontvangst nemen. Ondanks de teleurstellen de 0-0 deling tegen het Overijsselse OWIOS greep de jonge ploeg de laatste periodetitel en plaatste zich voor het 'grote' KNVB beker-toernooi. De Leiderdorpers moesten in de eindrangschikking van die derde periode weliswaar twee ploegen voor zich dulden. Maar omdat IJsselmeervogels het kampioen- RIJNSBURG De wegen van Rijnsburgse Boys blijven tot de laatste balomwenteling van dit seizoen ondoorgrondelijk. Gelijk een jojo zwiepte het keurkorps van Arie Lagendijk in deze voetbaljaargang al vaak op en neer; goede prestaties werden meer dan eens met onder maatse verrichtingen afgewisseld. BARENDRECHT - Zonder de nodige motivatie en zonder het duo Bogers (studie)-Brö- ring (geblesseerd), viel er voor Noordwijk weinig eer te behalen in het treffen met Barendrecht. Het 4-1 verlies mocht dan enigszins geflat teerd zijn, aan de nederlaag zelf viel niet te tornen. Pas toen de Buter-equipe tegen een 4-0 achterstand aankeek poogde de ploeg wat terug te doen. Meer dan een treffer van Gerard Tio zat er echter niet in. Het enige dat er in Baren drecht nog op het spel stond was de vierde plaats, die recht geeft op deelname aan de bekerstrijd. Noordwijk waande zich al redelijk ze ker van die stek, terwijl Ba rendrecht een laatste stro halm voor die positie met beide handen trachtte beet te pakken. Tegen het over wicht dat de thuisploeg ge durende de eerste helft ont plooide, met Rüter als een gevaarlijk opkomende rechtsback, wist Noordwijk weinig in te brengen. Alleen Sjoerd Boot wist doelman Scheffers met een afstands schot op de proef te stellen. Barendrecht kwam in de 20ste minuut op 1-0, toen Jos Smits en doelman Wim van der Gugten de bal voor el kaar lieten lopen, waarna Pot simpel voor 1-0 zorgde. Vijf minuten later kopte Siem van Beveren een voor gegeven bal precies voor de voeten van Hokke, die de 2-0 binnentikte. Na de rust legde Noordwijk meer zorg in het veldspel, maar Barendrecht bleef vooralsnog sterker. In de 60ste minuut snelde V.d. Berg op het randje van bui tenspel langs de driemans defensie (Albert Spaander man was naar voren gescho ven), omspeelde V.d. Gugten en bracht de 3-0 binnen. Een snelle uitval betekende even later zelfs 4-0 via Pot. Ge rard Tio, de enige Noordwij- ker die goed draaide, redde in de 70ste minuut met een schitterend schot de eer: 4-1. Die goal schudde de Noord- wijkers onverwachts wak ker. Tijdens het slotoffensief knalde Klaas Vink de bal te gen de paal, terwijl Sjoerd Boot zijn inzet van de lijn zag gehaald. Tegen degradant IJmuiden toon den de Rijnsburgers zaterdag de keerzijde van hun medaille, die twee weken tevoren tegen Vites se Delft nog zo uitbundig had ge blonken. Alleen met de 3-0 winst ontlokte RBB bij hun mager op gekomen aanhang enig applaus; de geelzwarten appeleerden met hun spel hoogstzelden aan de wensen van de hooguit 700 tribu neklanten. Hoewel slechts op twee plaatsen gewijzigd, was het Rijnsburgse voetbalcollectief zaterdag nooit bij machte zelfs maar herinnerin gen op te roepen aan het fraaie optreden tegen Vitesse Delft. De thuisclub leverde een zwaktebod af, maar had het geluk in IJmui den een tegenstander te treffen, die terecht ongeschikt is bevon den voor eersteklasvoetbal. Af gezien van de vermoedelijk naar Noordwijk vertrekkende centra le middenvelder (en later spits) Joop Heerinx, rechtsback Arie Goosen, cornerspecialist Jack Aland en Gerben van Leeuwen vroeg de van inhoud gespeende tweedeklasser in spe er welhaast om te worden opgevouwen. In het doel haalde Simon Ras, nor maal keeper van het vierde, nóg vreemdere fratsen uit dan zijn collega aan de overkant, Henk van Voorbergen. Dat zei veel over de capaciteiten van Ras, die als onvervalste liefhebber gere geld uitnodigingen aan de Rijns burgse frontlinie verzond om toch vooral maar een goaltje te komen prikken. Maar het trio Gillissen, Haasnoot en Merbis zat vast, zoals met uit zondering wellicht van Jack Ma- nuputty héél Rijnsburgse Boys trouwens. In het hart van de de fensie straalden Kuyt en Rienks alleen maar onzekerheid uit, op het middenveld werd nauwelijks iets zinnigs ondernomen en ont brak ook de noodzakelijke bewe ging, nu Ruud van der Voort we gens zaalvoetbalactiviteiten langs de lijn was gelaten. Malaise alom dus op Middelmors, waar de locale voetballers te vaak voorspelbaar te werk gin gen en zich zodoende vastliepen. t De IJmuidense goalie Ras mocht' dan nog zo zijn best doen de ver gelijking met een vrolijk rond springende paljas te doorstaan, hij hield vooralsnog 'de nul'. Met dank onder meer aan Martin Toet. die even later net als Piet Haasnoot (2x) scheidsrechter La- verman tot een penalty probeer de te verleiden, en Rob Gillissen. Toet knalde na een één-twee met Arie van Dijk hoog over en de ui- ZAALHANDBAL - De gazellen heeft zaterdag m Utrecht de Ne derlandse zaalhandbalbeker ver overd. In de finale versloeg de Ploeg uit Doetinchem Blauw Wit uit Merbeek. De openingsgoal van Rijnsburgse Boys is daar. Freek Rienks uiterst rechtsheeft uitgehaald en IJmuiden-doelman Simon Ras ligt verslagen op de grond. (Foto Holvast) terst zwakke Gillissen produ ceerde na een dieptepass van Kuyt vanuit vrije positie een rol- lertje. Toegegeven, later had diezelfde Gillissen pech, toen hij een kop bal door Goosen uit het doel zag gehaald, zoals hij ook nog eens de paal op zijn weg vond. De oud-speler van FC Amsterdam bevond zich overigens in buiten spelpositie, maar dat had arbiter Laverman niet geconstateerd. Nadat die Fries IJmuidenverdedi- ger Ravensbergen minzaam had toegestaan voor handballer te spelen na een inzet van Haas noot, vond middenvelder Aland kennelijk de tijd gekomen Rijns burgse Boys de helpende hand toe te steken. Op eigen helft rot zooide hij vlak voor rust maar wat aan met de bal, die dan ook prompt door Freek Rienks werd veroverd. Het daarop volgende, houdbare afstandsschot werd door Ras stijlvol in eigen doel ge bokst. Wie verwachtte, dat die 1-0 voor sprong RBB na de pauze tot een betere voorstelling zou aanspo ren, kwam bedrogen uit. Welis waar moest Goosen 'doelvuller' Ras voor de tweede maal bij staan na een kopbal van Rienks, daartegenover stond dat IJmui den inzag dat 'dit' RBB te pak ken was. De club uit de IJmond zag Van Voorbergen tweemaal blunderen na eerst een boog schot van Ravensbergen en ver volgens een schuiver van Hee rinx. Maar doordat de Rijnsburg se sluitpost zich wist te corrige ren, verscheen de gelijkmaker niet od het bord. Uitgerekend op het moment dat een IJmuidense tegengoal be slist geen opzien had gebaard, nam RBB binnen zestig secon den definitief afstand. Eerst door toedoen van Arie van Dijk en vervolgens dankzij Henk Merbis, die één van zijn weinig goedge- raakte ballen kiezelhard in het doel zag ploffen. Toch nog een 3- 0 winst derhalve Over de wijze, waarop die werd behaald, zal in Rijnsburg in de komende dagen vermoedelijk het stilzwegen worden bewaard. GERARD VAN PUTTEN schap voor zich opeiste en DETO al een periodetitel op zak had. konden op De Bloemerd na de sterke eerste en zwakke tweede helft tegen OWIOS toch de champagnekurken tegen het kleedkamer-plafond knallen. Een 'surrogaat-kampioenschap', dat beseften de Leiderdorpers zich terdege. Vandaar dat het be halen van de titel op gepaste, dus ingetogen, wijze werd gevierd. Centraal in de sobere feestvreug de stonden Thijs Bruna en de enige veteraan in de RCL-hoofd- macht. Koos Haneveld. Beide spelers hebben te kennen gege ven het volgend seizoen een stapje terug te willen doen. Bru na omdat hij in de eindfase van zijn artsen-studie het studeerver trek boven het trainingsveld wil verkiezen en Haneveld omdat hij het na Uen jaar RCL 1 "wel mooi genoeg" vindt Zaterdagmiddag toonden beide 'afzwaaiers' aan dat zij eigenlijk nog helemaal niet gemist kun nen worden in de even techni sche als onervaren formatie van trainer Theo de Waard. Zoals hij wekelijks doet. maakte voorstop per Haneveld zijn directe tegen stander (Cor van Putten) ook nu weer volkomen onzichtbaar ter wijl Bruna ten overvloede aan toonde overal inzetbaar te zijn. Het "in tactisch opzicht gouden spelertje" (kwalificatie van De Waard) moest tegen OWIOS als laatste man optreden omdat Cees Ruis met een blessure aan de kant moest blijven. Bruna kweet zich. vooral in organisato risch opzicht, naar behoren van zijn nieuwe taak. Behalve libero Ruis moest de thuisploeg het na ruim een half uur ook al zonder vaste doel wachter Peter van der Heijden stellen. De Zoeterw oudenaar liep bij een uittrap een spierbles sure op en moest zich laten ver vangen door Jaap Visser, die door de aanvallende onmacht van de bezoekers een echte vuur doop bespaard bleef. Slechts één keer moest de 'wissel-goalie' ge strekt naar de hoek toen Marius Wastenecker van dichtbij hard uithaalde. Dit wapenfeit en een in de muur belandde vrije trap na een knulli ge handsbal van Peter Siera op de rand van het strafschop-ge bied, waren de enige momenten waarop de periodetitel van RCL in gevaar kwam. Aan de andere kant misten de gast heren een bijna beschamende hoeveelheid kansen. Van Bohe- men (op de paal). Van Gemerden en Van Doeselaar (te zelfzuch tig). Peter Siera (over), Dick van der Bijl (naast) en invaller Sieto Schalkers (in de handen van doelman Henk Boer na een zeer fraaie solo-actie), verzuimden de Leiderdorpse periodetitel van enige glans te voorzien. NUNSPEET Zaterdagtwee deklasser FC Lisse werkte bij Nunspeet een matig duel af, dat in 1-1 een juiste uitslag kreeg. Voor de rust drong Nunspeet, dat nog één punt nodig had om zich definitief veilig te stellen, het meeste aan. Dat leidde na 20 minuten tot de 1-0 via Paul Boone, die geheel vr\jktaand de 1-0 langs Nico Groeneweg kon koppen. In de tweede helft was het FC Lisse dat met beter veld spel het initiatief naar zich toe trok. In de 65ste minuut onder schepte Hans van Aanholt de bal op het middenveld, waarna hu het Ieder handig naar de opge rukte Piet Boot plaatste. Boot transporteerde de bal door naar de sprintende René Griffioen, die de keeper met een lobbal kansloos liet: 1-1. LEEUWARDEN - "We kun nen dit seizoen beter zo snel mogelijk vergeten." Dat stelde Quick ,Boys- trainer Berry Janse na het belangrijke gelijke spel dinsdagavond bij WOG. Het matige seizoen van de Katwijkers kreeg echter toch nog een positief staartje. Bij het samen met DOS Kampen reeds gedegradeerde Blauw-Wit '34 sloot Quick Boys de competitie met een -0-3 overwinning af. Die zege betekende het einde van de Katwijkse degradatiezorgen. Nieuw-Lekkerland en WOG zijn daarentegen nog niet uit de problemen. Zij moeten in een be slissingsduel uit gaan maken wie in de eerste klasse B de nummer drie van onderen wordt. De ploeg die op die plaats eindigt, dient het tegen zijn lotgenoot uit de eerste klasse A (wie dat daar wordt is ook nog niet beslist) op te nemen. De verliezer van dat laaste duel degradeert als vijfde ploeg uit de eerste klasse. Quick Boys ontsnapte dankzij de winst op de Friezen aan de ondankbare plicht om zich in deze mini-na- _competitie te mengen Oplossing Omdat Sis Tu Pan vanwege zijn werk niet mee naar Leeuwarden kon, was het voor trainer Janse DEN HAAG (ANP) - Nieuw Lekkerland heeft op de laatste speel dag in de eerste klasse zaterdagamateurs een beslissingswed strijd voor de vijfde degradatieplaats geforceerd. Nieuw Lekker land zegevierde in de uitwedstrijd tegen Volendam (1-0). terwijl mede-degradatiekandidaat WOG gelijkspeelde met 4 4 De winnaar van de beslissingswedstrijd speelt daarna om een de gradatieplaats tegen de nummer twaalf in de eerste klasse a Die ploeg is nog niet bekend. weer experimenteren geblazen om rust in zijn verdediging te krijgen Ditmaal zocht hij de op lossing in Anne Ouwersloot die zich het afgelopen seizoen in het tweede een uitstekende laatste man had betoond Het probeer sel pakte tegen Blauw Wit goed uit Ouwersloot speelde een uit stekende partu. terwijl zijn me de-verdedigers de zaken nu ook goed onder controle hadden Toch enigszins gespannen door de degradatieperikelen, konden de Katwijkers al na 5 minuten opge lucht adem halen. Een goed doorzettende Kees van Rooyen vond Frenk van der Kleij op de goede plaats, om via de binnen kant van de paal de 0-1 aan te te kenen. Al spoedig bleek dat Blauw-Wit geen schaduw meer was van de ploeg die Quick Boys in eigen huis op een zo smadclu- kc 0-6 nederlaaag trakteerde Mart van der Plas en Frenk van der Kien hadden al goede kansen gemist, toen Kees van Rooijen vlak voor de rust Martin van der .Plas op maat bediende Met deze kans had de goaltjesdief geen moeite: 0-2 Risico's In de tweede helft namen de Frie zen meer risico's. Anton Ros kam, die in Katwijk goed was voor 4 doelpunten, werd als ex tra aanvaller ingezet. Zijn bewa ker Dirk Vooijs gaf hem echter geen centimeter ruimte. In de 70ste minuut spurtte Mart van der Plas de diepte in. omspeelde goalie Venema en scoorde 0-3. Dat was voor Blauw- Wit het sein om alles op de aanval te gooien Kansen bleven nu niet uit. Ter Braak en Slotend uk haalden van afstand verwoestend uit, maar met katachtige reakties was Theo Guyt steeds ter plekke om te verhinderen dat zijn équipe niet alsnog in de problemen zou geraken.

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 17