c Noordwijk promoveert naar eerste klasse Drie titels voor LKV/de Spartaan Leython pakt districtsbeker J' Cricketteam Ajax succesvol Vermin succesvol bij damstrijd Sport MAANDAG 24 MEI 1982 LEIDEN - De klapper in de ten- niscompetitie was gisteren zon der twijfel de promotie van Noordwijk naar de eerste klasse. Daar leek het niet naar na de ne derlaag in de eerste wedstrijd te gen de sterke reserves van het Amsterdamse Jaagpad. 0-8 Maar in de strijd om de tweede plaats met Quick uit Nijmegen bleven de Noordwijkers glans rijk overeind. De Nijmeegse con currentie dolf het onderspit te gen kampioen Jaagpad 2 en Noordwijk troefde Metselaars 4 af met 5-3. Dat betekende dat Noordwijk en Quick met hetzelf de aantal winstpunten eindig den. maar in de onderlinge con frontatie was Noordwijk sterker gebleken, eenmaal een gelijkspel en eenmaal winst. Dat gaf de doorslag voor de definitieve be zetting van de tweede plaats en de automatische promotie naar de eerste klasse, waar de Noord wijkers na een afwezigheid van 12 jaar weer in terugkeren. Roomburg verloor met 3-5 van Wilskracht en degradeerde daar door naar de tweede klasse. Er viel voor de regio Leiden giste ren nog meer te oogsten. Unicum 2 pakte de tweede plaats in de overgangsklasse B via een 4-4 resultaat tegen Zandvoort 2. Een tweede plaats die recht geeft op een promotie-wedstrijd voor de Ov. KI. A. Sassenheim werd kampioen in de tweede klasse door een 6-2 zege op Th. RW 4 en promoveert automatisch naar de Ov KI. B. OLTC pakte de tweede plaats in de tweede klas se tegen Waddinxveen, 6-2, ge holpen door de nederlaag van Nieuw-Vennep tegen kampioen Leimonias 3. 1-7. Ook voor de Oegstgeester formatie, onder aanvoering van non-playing cap tain Jan Vonk. staat de deur open voor de promotie naar de Ov.kl. B via een promotie-wed strijd. Kampioen de Leidse Hout liet te gen Lisse zien dat het kampioen schap terecht is gekomen bij ae ploeg die daar de meeste aan spraak op kan maken. De degra dant kreeg maar zestien spellen in totaal voor het dapper volhou den. 8-0 voor de Leidse Hout. Forescate handhaafde zich in de Ov KI. A door tegen OTC 2 de benodigde drie punten te scoren, 3-3. De twee GD's zullen even tueel nog worden gespeeld als dat voor OTC 2 nog nodig blijkt. Zee en Duin verloor ook de laatste wedstrijd in de tweede klasse, 1-7, tegen Zandvoort 3. Maar de Katwijkers behoeven niet te treuren omdat het tweede team zich wist te handhaven in de der de klasse. Noordwijk wist dat het tegen de Metselaars met verlies uit de en kelspelen zou komen en besloot daarom de geroutineerde Piet en Els Veentjer te sparen voor de dubbels. Die taktiek slaagde, al was het enkelspel van Monique Lembeck tegen Mieke van Nug- teren, als winstpunt ingecalcu leerd. onverwacht toch nog een moeilijke klip, die pas met 6-3 in de derde set kon worden om zeild. Maar toen brandde Noord wijk ook goed los. Alle dubbels werden in twee sets gewonnen. De champagne kon dus na de no dige bibbers tenslotte nog rijke lijk vloeien in Noordwijk. Nog spannender ging het gisteren toe bij Unicum 2 (Unicum 1 dat al kampioen is, "speelde" gelijk te gen Bilthoven, 4-4) dat tenmin ste 3 punten moest scoren tegen Zandvoort 2 om de tweede plaats veilig te stellen. Na de enkelspe len was het 3-1 voor Zandvoort. Alleen Ingelise Driehuis bleef in het enkelspel tegen Ineke Aal- bers overeind, 6-3, 7-5. De da- mesdubbel van Maureen Meijer/ Ingelise Driehuis werd "kantje boord" door de Unicum combi natie gewonnen. 6-3, 4-6, 6-3 tegen Aalbers/F. Weers, maar het HD van Ivar de Jong en Hans Tönjann was weer voor de Zand- voorters v.d. Boom/Mes, 3-6. 7-6, 2-6. Het zwaartepunt lag in de twee GD's en die werden tot grote vreugde van de Unicum- aanhang een prooi voor Unicum. OLTC kwam tegen Waddinxveen met 2—2 uit de enkelspelen. Een sterke partij van Hans Ekker in het tweede HE tegen A Koppe naal, 6-2,6-3 en een even duide lijke zege van Nancy Toole op L Sabri hield de OLTC langszij Het gaf de Oegstgeesters de prik kel om door te gaan. Alle dub bels werden in winst omgezet. De Leidsche Hout was zoveel ster ker dan Lisse dat van een wed strijd eigenlijk geen moment sprake is geweest. De kampioe nen bleven in alle partijen in 2 sets de meerdere. Forescate zag een sterke 2 sets zege van Her man van der Capellen op Erik de Groot, 6-1, 6-4 en van Jacqueli ne van Wijk op Nicolette van der Poll, 6—3, 6—2. Het werd 2—2, maar het HD van Bub van der Zee/Herman van der Capellen was ditmaal van begin tot eind attent en dan is het met dit kop pel kwaad kersen eten, 6-3, 6-2. De Munnik zag tegen WGA Christel Verwoerd en Frank van Opstal in de enkelspelen verlie zen, maar Ellen Gerrese en Mark van Opstal winnen, 2-2 dus. Van de in de dubbels te verdienen Frans Grimbergen. punten pakten de Leiderdorpers er echter 3. Alleen Ellen Gerrese en Mark van Opstal verloren het tweede GD, 5-3 dus voor de Munnik dat hiermee tweede klasser blijft. Zee en Duin kon gisteren tegen Zandvoort 3 al leen de eer redden. Els Kales/Pe- ter Baus tekenden voor dat winstpunt in het tweede GD in twee sets. De grote winnaars van deze com petitie zijn: Noordwijk met het eerste klasseschap, Unicum met het kampioenschap van het eer ste team, het herenteam en het vierde team, bestaande uit Joost Rodenburg, Jan van Duyn, Thea Hartwijk en Els van der Willigen, de tweede plaats van Unicum 2 en de Leidse Hout met het on aantastbare kampioenschap van het eerste team en het kampioen schap van het vierde team, be staande uit Karin Strijk, Paula Berg, Pieter van Parlevliet en Mark Ekker. FRANK BONTE Yvon de Kier duikt onder zwemlimiet DEN HAAG - De zwemmers van LZ'86 kwamen tijdens de jeugd kampioenschappen van Zuid- Holland wedstrijden erg goed voor de dag, door enkele limie ten voor de Nederlandse kam pioenschappen te halen. Op de 100 meter in het Zuiderparkbad schoolslag meisjes 1969 was het Yvonne de Kier (LZ'86) die ruim onder het vastgestelde limiet dook. Ze legde de 100 meter af in een tijd van 1.24.7. Bij de jongens 100 meter schoolslag 1969 was het Remco Filippo (LZ'86) die een N.K. limiet afdwong, door de 100 meter af te leggen in een tijd van 1.22.4, wat hem een zilveren plak opleverde. Bas Willemsen (LZ'86) werd derde op de 100 me ter vlinderslag jongens onder de 10 jaar met een tijd van 1.33.8 (LIM). Ellen Hoogeboom behaal de een limiet op de 100 meter schoolslag meisjes onder de 19 jaar. Zij zette een tweede tijd van 1.21.0 Tijdens limiet wedstrijden in Rotterdam kwam Vincent van Duyvenbode (LZ'86) op de 1500 meter vrije slag tot een goede tijd van 18.15.0 wat een kwalificatie opleverde voor de N.K. Mireille Correljé(Zijl/LGB) behaal de een limiet op de 100 meter schoolslag meisjes 1970, door de 100 meter af te leggen in een tijd van 1.27.4. Clubgenote Ingrid van Veen wist de 100 meter vlin derslag af te leggen in een tijd van 1.25.0, eveneens een limiet. Nationale kampioenschappen gewichtsheffen LEIDEN - Drie titels is de forse buit die de Leidse Krachtsport Vereniging De Spartaan gistermiddag tijdens de Nederlandse kampioenschappen gewichtheffen eerste klasse binnenhaalde. De Leidenaars Jan Kluivers (bantamgewicht), Dio Deegenaars (midden gewicht) en Herman Filippo in het middenzwaargewicht hebben in de universitaire sporthal de eer van de huidige clubkampioen hoog gehouden met hun eerste plaatsen. De Haagse vedergewicht Themen gaf de titelstrijd bij het puikje van de vaderlandse gewichthef- fers extra glans door het breken van drie records van Jan Nolten die al 25 jaar oud waren. Bij het trekken bracht hij het record op 95 V2 in een extra beurt en verbe terde ook nog het stootrecord met 120 kg in een vierde beurt. Het totaalrecord kwam daardoor ook in handen van de Hagenaar die lid is van Simson-KDO en daarvoor terecht de prestatie- prijs in ontvangst mocht nemen. Het organiserende LKV De Spar taan kwam goed voor de dag met de pas gepromoveerde Jan Klui vers in het bantamgewicht die ondanks een eerste faalbeurt bij het trekken goed eindigde met 80 kg bij dat onderdeel. Bij het Geslaagd afscheid van trainer/coach Frans v. Rijck v.d. Gracht LEIDEN De finale voor de distriktsbeker bij de heren, gespeeld in Warmond in de Klimop tussen Leython en Karssen uit Bodegraven, is door de Leidse ploeg gewon nen. Leython trad aan zonder zijn hoofdaanvaller Wim Schouten, hetgeen zonder meer een verlies betekende. kon Karssen de achterstand om buigen in een voorsprong van 12- 13. Op deze stand ontstond zenuwachtig en wisselend spel- beeld, dat uiteindelijk resulteer de in een 14-16 setwinst Karssen. De Leidenaars gingen furieus van start en namen een voorsprong van maar liefst 12-1. Karssen keek alleen maar toe en zag aan vallend geen kans om tot scoren te komen. Door een serie fouten LEIDEN - Nadat op Hemelvaarts dag de thuiswedstrijd tegen VOC 2 verregend was, ontving Ajax zondag het Rotterdamse Sparta. Eerst battend lieten de Leidse cricketers het op de Hofbrouc- kerlaan aanwezige publiek aan trekkelijk circket te zien. Hiervoor zorgden in de openings fase Danny Eldering met 18 runs en Eddy Fifield die ruim 2 uur voor 35 runs stand hield. Fifield was inmiddels vergezeld van Jo- han Gordinou de Gouberville die er in slaagde zijn eerste vijftig van het seizoen te scoren. Zijn uitstekende 53 runs brachten Ajax in een goede positie (112 voor 5). De Leidse cricketers gin gen daarna met aanvallend bat ten goed door ten einde Sparta een hoog totaal voor te schote len Dat dit lukte was met name danken aan Frank Smeder met 35 runs en Ruud IJssel de Schep per met 11 runs. Ajax na 55 overs 181 voor 9 Sparta dat vorig jaar uit de eerste klasse was gedegradeerd, kwam nauwelijks tot enige tegenpresta tie. Nadat in eerste instantie de Ajax-openingbowlers Ruud IJs sel de Schepper (2-29) en de dit maal weinig succesvolle Frits de Jongh de Rotterdammers van het scoren hadden afgehouden, bracht Johan Gordinou de Gou berville de Spartaanse battingsi- de tot wanhoop door maar liefst 8 batsmen te verschalken, met slechts 10 runs tegen zich (8 voor 10). De Rotterdammers kwamen niet verder dan 75 runs. Volgen de week zondag speelt Ajax uit tegen het Haagse HCC. De tweede set begon i-eytnon met een 5-0 voorsprong toen spelverdeler Roelof Konter man niet meer op de penetratie- plaats stond, ging het mis. De set-up's waren niet goed en de aanval, het normaliter sterkste deel van de ploeg, kwam er niet uit. Weer kwam Karssen terug. Onder de stimulerende leiding van Henny v/d Hulst en Ad Kerk hof werd wat meer rust in het spel gebracht en het initiatief overgenomen. Bij 12-14 maakte Henny v/d Hulst uit stand met een daverende smash uit (12-15). In de derde set was het wederom deze speler die door een strakke opslag dit keer Leython behoed de voor setverlies. Het eigenlijk simpel maar wel snel spelende Karssen wist praktisch de hele set aan de positieve kant score te blijven. Pas op 11-11 kon Leython langszij komen. Dit maal was het Ruud Lutjenhuis die de set uitmaakte (13-15). Toen bleek het verzet van Karssen de finitief gebroken. Het had in ie der geval geen enkel antwoord op een ontketend Leython dat zijn tegenstander alle hoeken van het veld liet zien. Pas op 0-9 kon Karssen het eerste puntje binnenhalen. Het einde kwam met 6-15 en de beker was voor Leython. Leython kan met dit resultaat te rugkijken op een geslaagd sei zoen. Een tweede plaats in de competitie en een overwinning in de bekerstrijd was in jaren niet voorgekomen. Met deze overwinning werd tevens af scheid genomen van trainer/ coach Frans van Rijck v/d Gracht en speler Erwin Bergsma die volgend seizoen voor het pas gepromoveerde DAC zal uitko- Een aanvaller van Karssen probeert het Leidse blok te doorboren. stoten moest Hagenaar Pasai 10 kg meer verwerken dan de Lei- denaar, die niet verder kwam dan 90 kg, om de eerste plaats te pakken. Pasai kwam in een uiter ste poging niet aan de vereiste 100 kg en bleef steken op 97 V2. De 20-jarige Leidse international Dio Deegenaars ondervond in de middengewichtsklasse enige be dreiging bij het trekken in de til lers Ton Leenders van Atlas Nij megen (110) en Vivaldi van Sim- son KDO (105). Deegenaars ech ter rekende direct af met hen en nam een voorsprong door 115 kg in perfecte stijl omhoog te bren gen. De poging om 120V2 kg te trekken en daarmee het record van oud-Europees kampioen Jan Smeekens daterend uit 1954 te breken lukte niet. De talentvolle Leidenaar, in het dagelijks leven brandweerman op vliegveld Val kenburg, had nóg een ijzer in het vuur namelijk het belegen totaal- record (trekken en stoten bij el kaar opgeteld) van Smeekens. Hij hoefde maar het sinds kort op zijn naam staande stootrecord van 152V2 kg te evenaren om ook dip triomf te vieren. Nadat Leenders bij het stoten met een moeizaame 130 kg bleef ste ken, begon Deegenaars met 140 kg die zeer gemakkelijk werden verwerkt en alle hoop gaven op het verbreken van het legendari sche record. De 150 kg die aan de halter werden geslagen, bedroeg het dubbele van het lichaamsge wicht van Deegenaars in zijn tweede beurt. Vlot werd het ge wicht voor de schouders gesla gen, het daaropvolgende uitsto ten (tot met gestrekte armen bo ven het hoofd brengen) ging ech ter mis. Niet uit het veld gesla gen vervolgde de Leidse mid dengewicht zijn plan om het to taalrecord te pakken en liet het gewicht verhogen tot 152'/2 kg. Ook ditmaal kwam de halter niet verder dan de schouders. Olympische Spelen "Duizeligheid", reageerde Dio Deegenaars op de vraag wat er aan schortte. In september nieu we kansen voor hem tijdens de wereldkampioenschappen in Joegoslavië die op het program ma staan van de Leidse gewich theffen Onder leiding van Dirk van 't Riet wordt vijf zes keer per week getraind om de mge- lijkheden eruit te halen die het talent Deegenaars bezit. Dat er geen tijd is voor andere hobby's vindt hij niet erg. Voorts meldt hij dat het deelnemen aan de Olympische Spelen voor hem een kroon op zyn sportcarriëre zou zijn. Hein v.d. Putte, de tweede Leidse deelnemer in het middenge wicht, werd in de eindrangschik king vierde en verwierf een der de prijs bij het onderdelen stoten waarbij hij 125 kg verwerkte. Tiende titel Herman Filippo pakte zijn tiende titel in de voor hem vreemde middenzwaargewichtsklasse. KATWIJK - De vierde ronde in het open damkampioen schap van Katwijk bracht veel winstpartijen. Alleen in de eerste klasse speelden Henk Koelewijn, na grote winstkansen, en oud-voorzit ter Jan Schoneveld tegen resp. Marten Dijkstra en de gevaarlijke Jaap Freke remi- Het grote aantal winstpartijen betekende een uitdunning voor de finalekanshebbers in de hoofdklasse. Zoals te ver wachten was, won Hans Ver min van Theo Zwetsloot. Vermin plaatste een Sprin- ger-doorstoot op de derde zet, die steeds sterker werd omdat zijn tegenstander niets beters wist te verzinnen dan er achter te lopen. Het gevolg was een abominabele schij- venverdeling waaraan de Noordwyker uiteindelijk te- nonder ging. De "bedwinger" van Hans Ver min en Evert Bronstnng, Cees Binnenkade, had geen enkele moeite met zijn lin kervleugel, maakte hem top zwaar, trapte in een zetje en moest natuurlijk de partij verliezen. De laatste partij in de hoofd klasse, want Jan Fase en Louis de Frankrijker komen een andere dag in actie, ging tussen Arend van Beelen en Frans de Jonge. Dit keer kwam er niet het gewraakte Van-Beelen-systeem op het bord, maar zette de ontwer per van dat systeem een flankaanval in. Door subtiel omsingelingspel van De Jon ge moest zijn clubgenoot de aanval afbreken, waarna hem slechts een gammele rechter vleugel restte. De Jonge greep de twee punten door zijn stokpaardje, nl. het zo lang mogelijk op dezelfde combinatie spelen, toe te pas sen. Van Beelen vloog in een eenvoudige Coup Philippe. Omdat hij geen zin had de paar kilo af te vallen om in zijn ver trouwde klasse (tot 82 V2 kg li chaamsgewicht) uit te komen en omdat Filippo weieens wat te genstand wilde ontmoeten, moest hij het opnemen tegen de zwaardere Dammers van Simson KDO. De strijd was eigenlijk na het trekken al gestreden: Filippo 125 kg en Dammers niet verder dan 110 kg. Tijdens het stoten heeft Dammers het helemaal af laten weten. Herman Filippo kwam door zichzelf hardop moed inpratend uit op 150 kg, terwijl Dammers met dat ge wicht driemaal achter elkaar vol ledig faalde. Lichtzwaargewicht H. Durinck van Atlas Nijmegen die derde werd, kreeg van de scheidsrech ters de stijlprijs toegewezen. Uitslagen Bantamgewicht: 1. J. Kluivers 80- 90, 2. J. Pasai 721/2-97>/2. Vedergewicht: 1. H. Themen 90- 117>/2,2. G. v.d. Berg 82V2-95,3. F. Bijl 75-87»/2. Lichtgewicht: M. Beckers 95-120. Middengewicht: D. Deegenaars 115-140,2. T. Leenders 110-130, 3. Y. Vivaldi 105-125, 4. H. v.d. Put ten 92V2-125, 5. Van Nunspeet 95- 115. Lichtzwaargewicht: J. Huijnen 107'/2-140, 2. H. Durinck 110-130, 3. S. de Wijs 105-130. Middenzwaargewicht: H. Filippo 125-150, 2. H. Keijser 110-137V2, 3. Dammers 110- stoten gefaald. Zwaargewicht: B. Rutters 127V2- 165. Van den Berg: vierde titel teakwon-do LEIDEN - Gerard van den Berg van sportschool Leiden is giste ren in Den Haag voor de vierde maal teakwon-do kampioen van Nederland geworden. Gesteund door een luidruchtige supporter- schare won Van der Berg zijn eerste partij overtuigend, waarna hij ook in de tweede ronde onge naakbaar bleek. In de conditie- vretende finale bleek de Leide naar ook te sterk voor zijn tegen stander. Dankzij dit resultaat is Van der Berg verzekerd van uit zending naar de WK in Rome. Waterpoloërs zesde in toernooi in Rusland TIBLISSI (ANP) - Het Neder lands waterpoloteam is als zesde geëindigd bij het internationaal toernooi van Tiblissi. In de laat ste wedstrijd van het toernooi in de Sowjet-Unie verloor Neder land met 11-12 van Roemenië. Door deze overwinning eindigde Roemenië in het eindklassement als eerste vóór de Sowjet-Unie en Spanje. De uitslagen van de laatste ronde: Romenië—Nederland 12—11, Sowjet- Unie-Spanje 6-6. Cuba-Georgiè 12-10, Studententeam van de Sowjet- Unie—Zweden 11—6. Eindstand: 1. Roemenië 12 pnt, 2. Sow- jet Unie 11 pnt, 3. Spanje 10 pnt. 4. Sow. studenten en Cuba 7 pnt, 6. Nederland 5

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 16