c 1 Jack Jersey moet miljoen betalen aan compagnon D 'Groter tv-aanbod niet van invloed op de kijkduur RADIO TELEVISIE Roosendaalse zanger: 'Rechter heeft fout begaan' Vrouw en omroep B33 40.- DINSDAG 18 MEI 1982 RUCPHEN (GPD) - De arrondissementsrechtbank in Breda heeft de Roosendaler Jack de Nijs, beter bekend als zanger Jack Jersey, veroordeeld tot het betalen van één miljoen gulden aan diens compagnon in JR-productions, Henk Voorheijen uit Rue- phen. Dat bedrag komt, aldus het vonnis, overeen met het bedrag dat De Nijs aan Voorheijen als compagnon en eigenaar van de muziekuitgeverij Planet Music BV verschuldigd is. Desgevraagd deelde De Nijs mee in hoger beroep te gaan tegen dit vonnis. „De rechter heeft een grote fout begaan", aldus Jack de Nijs. Radio - tv - kunst „Alles heb ik de laatste jaren via allerlei processen van hem af moeten dwingen. De rechter heeft nu dan officieel vastgesteld dat die ongelijk heeft. Nou moet 'ie gewoon betalen", aldus Henk Voorheijen, die naar zijn zeggen al een dreigtelefoontje van Jack de Nijs kreeg. „Hij dreigde nóg, me kapot te maken. Ik heb zo veel invloed in Hilversum, ik zorg dat je er niet meer door komt. zei die. Maar dat betekent ook dat je de artiesten die voor me werken, meesleept in de zaak. Het is toch ongelooflijk dat 'ie nou nog niet toegeeft?" De zaak van scheldpartijen, intimi daties, processen, beschuldigen de publikaties in allerhande rod delbladen loopt ruim drie jaar. „Ik heb wat tabletten geslikt in die tijd", aldus Henk. „Ik werd de boeman genoemd. Maar Jack moest steeds meer. Die was be zig heel JR uit te hollen over mijn rug en die van de artiesten en medewerkers". Eind '78 werd de samenwerking tussen Henk Voorheijen en Jack de Nijs beëindigd. Maar Voorheijen heeft er altijd voor gevochten en met succes dus, dat die JR Pro ductions, waarin de twee op fif- ty-fïfty-basis samenwerkten, bleef bestaan. „Het rommelde al een tijd", aldus Henk. Sinds '69 werkte hij sa men met Jack. waarbij Henk als de commerciële man optrad en Jack liedjes schreef en produ ceerde. Een hoogtepunt in die sa- menwerking vormde de opening van de fraaie JR-studio in Roo sendaal. „Die studio heb ik hele maal gebouwd, met alles erop en eraan. Jack nam het produceren en componeren voor zijn reke ning. Op die fifty-fifty-basis was ook ingesloten, dat de auteurs rechten. de royalty's en dergelij ke van de produkties en de op brengst uit de muziekuitgeverij Planet Music BV, die we daar naast hadden, ook op die basis gedeeld werden. Dat ging alle maal in één pot, met de onkosten die we hadden en dat werd op het einde van het jaar verdeeld", aldus Henk. „Op den duur was Jack het daar niet mee eens. Die wilde de royalty's, de auteursrechten van zijn liedjes en de opbrengst van zijn optredens zelf hebben. Daar heb ik mee ingestemd, op voor waarde dat ik de muziekuitgeve rij, Planet Music, kreeg. Dat was voor mekaar, zijn we voor naar de notaris geweest. Daar is toen ook bepaald, dat Jack tot 1 ja nuari 1987 het uitgaverecht van alle composities van hemzelf, of waar hij bij betrokken was, ex clusief aan Planet BV moest aan bieden". Contract Dat was allemaal in de loop van '78. Toen in november van dat jaar een nieuw contract tussen JR Productions en platenmaat schappij Bovema getekend moest worden, barstte de bom. Henk: „We hadden samen als JR het ontwerp-contract geaccep teerd. Dat was getekend en wel naar Heemstede gestuurd en Jack en ik moesten daar komen, om het officiële contract te teke nen. Nou, toen ik daar aankwam, bleek Jack dat contract voor Jack de Nijs Liedjes BV, waar van hij alleeneigenaar is, gete kend te hebben. Ik wist niet waar ik het had. Toen heb ik ook ge zegd: nou is het klaar, maar JR Productions bestaat nog steeds". Het gevolg van die ruzie was dat er dertien man bij JR ontslagen werden. „De aandelen die hij van Planet Music had, heb ik via een kort geding moeten binnenha len. En we hadden een prima be drijf'. Hij verwijt Jack de Nijs, dat deze er vanuit ging, dat zon der hem de zaak niet kon be staan. „Als je mij niet hebt, kan niemand leven", zei hij altijd. Hij dacht dat iedereen van hem af hankelijk was. Speelde mij ook tegen andere mensen uit, waar van ik dan de harde zakenbink was en hij de zachte creatieve jongen. Maar vaak was het spel letje tevoren zo opgesteld. Kre gen we toch het contract dat we wilden" Vrouw Hij vervolgde: „Nou kan zijn vrouw, Elly, ineens componeren en teksten maken. Mede-auteur noemt hij dat. Laat me niet la chen. Ik weet toch hoe dat vroe ger allemaal ging. Als hij thuis zat te componeren, vond Elly dat stuk vervelend. Daarom stonden er twee piano's in de studio". Jack Jersey: "We zijn nog lang met bij de eindstreep In het vonnis zegt de rechtbank, dat Jack wat betreft het contract van Bovema met JR, gelet op de belangstelling van Bovema-Ne- gram voor de persoon van De Nijs als artiest voldoende ruimte moet hebben gehad om ervoor te zorgen, dat niet het contract met Jack de Nijs Liedjes BV, maai dat met JR Productons getekend werd, omdat hij daar mede-direc teur en aandeelhouder van is. Hetgeen betekent, dat Jack de helft van een miljoen gulden die ook anders bij JR terechtgeko men zou zijn, nu aan Henk moet betalen. In het vonnis wordt ook gesteld dat De Nijs op geen enkele wijze alsnog zijn verplichtingen tegen over Voorheijen is nagekomen. Bovendien was de zanger-com ponist veroordeeld tot nog een boete van 500.000 gulden, omdat hij het auteursrecht van zijn composities - die zogenaamd door o.a. zijn vrouw zijn gemaakt - niet bij Planet Music heeft on dergebracht. Daaraan is de clau sule gekoppeld dat dit tot 1987 alsnog moet gebeuren, zoals con tractueel is vastgelegd. „Dat geld wat je nu moet betalen, daar heb ik recht op. Daar heeft hij ontvangen, maar het hoort thuis bij JR. En die bv werkt nog steeds op fifty-fifty-basis". aldus Henk. Hij vervolgt: „Jack heelt mij altijd voor de grote boeman uitgemaakt. Ik hoop dat nu dui delijk is. dat het andersom is". Of hij nu blij is met deze uitspraak? „Ja, natuurlijk. Maar de hele gang van zaken is eigenlijk zie lig", zegt Henk. Voorbarig Jack de Nijs noemt de uitspraken van Henk Voorheijen te voorba rig. „Hij heeft een paar zaken ge wonnen, ik ook wel eens. Wel blaast hij meteen hoog van de to ren, maar ik ga in beroep tegen die uitspraak. De rechter heeft een grote fout begaan. Ik kan er alleen maar om lachen". Jack noemt het een vraag, of Henk het miljoen ooit krijgt. „Na een hoger beroep is er een Hoge Raad. Ik vind dat er nu geen recht is gepleegd, maar dat wordt in Den Bosch wel uitge maakt. We zijn nog lang niet bij de eindstreep". AMSTERDAM (GPD) - „De media zijn uiterst belangrijk voor het op gang brengen van het socialisatieproces tussen vrouwen en mannen. De afgelopen acht maanden heb ik echter gemerkt dat er weinig be langstelling bestaat vanuit de perswereld voor het emancipatiepro bleem. De media komen alleen opdraven als wij vrouwen ruzie met elkaar hebben Dat zei de demissionaire staatssecretaris Hedy d'Ancona die onder meer het emancipatiebeleid onder haar hoede heeft, gisteren tijdens de pre sentatie van het boekje „Vrouwen en omroepIn de uitgave valt een onderzoek te lezen dat verricht is door de Universiteit van Amsterdam naar de problemen van vrouwen in een door mannen beheerste om roepwereld. Als mogelijke oplossing wordt de oprichting van een vrou- wenomroep genoemd. NOS-voorzitter Ene Jurgens was bij de presentatie aanwezig. Aan hem werd het eerste exemplaar uitgereikt. Hg zei het boekje nog niet gele zen te hebben Dat ging gepaard met rumoer uit de zaal waar op dat moment het boegeroep niet van de lucht was. „Ik vrees dat de meest normale opmerkingen niet meer geplaatst kunnen worden", aldus Jur gens DEN HAAG (GPD) - Uitbreiding van het aantal tv-kanalen heeft geen invloed op de totale hoeveelheid tijd die aan het kijken besteed wordt. Maar de keuze uit het aanbod zal wel een verschuiving ondergaan het publiek kiest meer populair amusement (films, shows, e.d.) en laat hier voor de diepergravende informatie en de culturele programma's schie ten. Voor nieuwsuitzendingen zal wel belangstelling blijven bestaan als er meer kanalen ter beschikking komen Dit staat in „Mediagebruik bij verruiming van het aanbod" van L. P. H. Schoonderwoerd en W P. Knuist (Sociaal en Cultureel Planbureau), één van de vier voorstudies die m opdracht van de Wetenschappelijke Raad voor het Regeringsbeleid (WRR) zijn gemaakt en gisteren in Den Haag zijn gepresenteerd. De andere drie rapporten behandelen respectievelijk „Overheid en ui tingsvrijheid" (door J. M. de Meij), „Kleinschalige massacommunica tie: lokale omroepvormen in West-Europa" (door E H Hollander) en „De kulturele betekenis van de instroom van buitenlandse televisiepro gramma's in Nederland" (door L. J. Heinsman, NOS). In deze WRR- serie onder de titel „Voorstudies en achtergronden mediabeleid" zullen binnenkort nog rapporten verschijnen over onder meer de ontwikke lingen van de glasvezelkabel in het buitenland, de werking van de Om roepwet. de betekenis van zendpiraten, de technologische ontwikkelin gen van de grafische media, de financiering van het omroepbestel, de aanbodstructuur van de pers. het vraagstuk van de veelvormigheid in omroep en pers. en de invloed en effecten van de massamedia De thans openbaar gemaakte afzonderlijke studies zijn te beschouwen als „bouwstenenwaarvoor de auteurs de verantwoordelijkheid dra gen en waarvan de WRR niet noodzakelijk gebruik hoeft te maken. Het is dus geenszins zeker dat de in de studies voorkomende standpunten en visies door de WRR zullen worden overgenomen. In de studie „De kulturele betekenis van de instroom van buitenlandse tv-programma's in Nederland" wordt er nog eens aan hennnerd dat meer dan drie kwart van de series en films die op dit moment op de beide Nederlandse tv-zenders te zien zijn, uit het buitenland afkomstig zijn (VS en Engeland). Door de (verdergaande) introductie van kabel, satelliet-tv. beeldplaat, video en abonnee-tv zal vrijwel zeker het aantal van de buitenlandse programma's in het totale tv-aanbod toenemen. Om tegen de buitenlandse stroom van „lopende band"-amusement een dam op te werpen, zouden goede culturele produkties in samenwer king met Belgie. de EBU en met Oosteuropese landen moeten worden gemaakt of uit die landen moeten worden overgenomen. Om eigen Nederlandse produkties te stimuleren, zouden speciale fondsen moe ten worden opgezet en meer tv-registraties van bestaande dramapro- dukties moeten worden gemaakt. AVRO: 18.06 AVRO Radiojourn. 18.25 Toppers van toen. 19.0213 Spe ciaal. 19.30 Operettefragm. 20.03 AVRO's Sportpanorama. 22.02 Cri noline. NOS: 23.02 Met het oog op morgen. VARA: 0.02 Elpee Tuin. 2.02 Groot Licht. 5.02 Truck. HILVERSUM II KRO: 18.00 Nws. 18.10 Echo. PP: 18.20 Uitzending van de PvdA. HUM VERB. 18.30 Na vijven en zes sen. KRO: 19.00 (S) Schouder aan schouder (3). 19.20 Kruispunt. 20.00 Nws. 20.03 Overweging. 20.10 Ver kenningen. 20.30 Spektakel. TE- LEAC: 21.30 Moderne geschiedenis (7). 22.00 Uit de geschiedenis van de fotografie (6). KRO: 22.30 Nws. 22.40 Wetenschap. 23.00 (S) Zin in muziek. 23.40 (S) Radiokabaret. 23.55 HILVERSUM III HILVERSUM IV 20.00 Grammofoonmuziek. 20.15 TROS Klassie Presenteert: Amster dams Philharmonisch Orkest met piano: Klassieke muziek. 22.30 Gui- tariteiten. WOENSDAG 19 MEI HILVERSUM I NOS Ieder heel uur nws VOO: 7 03 Ook goeiemorgen. 9.03 Muz. terwijl u werkt. 10 02 Kletskop VPRO: 10.45 Villa VPRO (10 45 Villa VPRO Vreem 11.03 Villa VPRO Vervolg. 12.03 Villa VPRO Verzet13.06 Wel ingelichte kringen. 13.35 Een klap op je kop. EO: 14.20 Theologische verkenningen. 14.35 Radio- Kleuterkrant. 15.02 Open huis. 16.15 EO-Aktief. 16.20 Licht en uitzicht. 16.55 EO-Metterdaad I. 17.02 Tijd sein. 17.45 EO-Metterdaad 2. 17.55 HILVERSUM II 10.03 Hoor haar. (10.30 Nws.). 11.10 Nederlandse schoolradio 11.30 Nws. 11.33 Werkendam - Centraal OVERHEIDSVOORLICHTING 12.16 Uitz. van het ministerie van volkshuisvesting en R.O. NOS: 12.26 Meded. voor land- en tuinbouw. 12.30 Nws. VARA: 12.36 Werkendam - Centraal. 13.00 Nws. 13.10 Dingen van de dag. (13.30 Nws.). 13.50 Kulturele agenda. 14.00 Oude schoolliedjes. 14.20 De schuurpapier (14.30 Nws.). 14.50 Kinderen een kwartje. 15.30 Nws. 15.32 Leef-tijd-genoeg. 16.32 Radio rechtbank. 17.00 Dingen van de dag. 17.30 Nws. 17.36 Onder vuur. HILVERSUM III NOS: Ieder heel uur nws. KRO Progr. wordt om 8.30, 10.30, 12.30 14.30, 16.30 en 17.30 uur onderbro ken voor actual, van Echo. 7.02 Man neke Pop. 8.34 Paraplu. 10.34 Muz Zang. Dans. voor NU. Heden en Thans. 12.34 Popslag. 13.30 Wees huis van de hits 14.34 K-Rock. 16 34 Nws-Box. HILVERSUM IV NCRV: 7 00 Nws. 7.02 Hét levende Woord. 7 10 Preludium. 8.00 Nws. 8.05 Platennws. 8.45 Musica Sacra. 9.15 Onder de hoogtezon. 10.00 Or- kestpalet 12.00 Divertimento. 13.00 NEDERLAND 1 18.20 - 18.25 Nieuws voor slechthoren den TELEAC 18.28 Uit de geschiedenis van de foto grafie. NOS 18.58 Journaal EO 19.00 EO-Kinderkrant. Programma voor kinderen met een bijbels onder werp in Flapuit, een avontuur van Bas en Barbara in een tekenfilmpje en een knutselgrapje of ideetje. 19.30 De Waltons. „De zwerftocht". Afle vering uit de Amerikaanse tv-serie: Hoewel John-Boy alle moeite doet een kort verhaal te schrijven voor een krant, lukt hem dit maar niet. De re den is dat iedereen steeds bij hem bin nenloopt en hem lastigvalt over van al les en nog wat. Van zijn ouders krijgt hij toestemming om zich terug te trek ken in een hut in de bergen. Daar ont moet hij Sarah Jane Simmons. Zij ver telt hem wat haar is overkomen en John-Boy blijkt de enig aangewezene te zijn om hulp te bieden. 20.20 Tijdsein. Actualiteit, documentai re en thema. 20.50 Klankkleur. Een muzikaal optre den van Don Francisco en Karan Laf- ferty. 21.00 Op weg naar het beloofde land. „Ingaan in het beloofde land". Nadat het volk van Israél zeven dagen rond Jericho getrokken is, stortten onder luid bazuingeschal en gejuich de mu ren van Jericho in. Hoe het volk Israël het beloofde land kon ingaan, hoort u van Henk Binnendijk. NOS 21.30 Journaal 21.55 Den Haag Vandaag. Parlementaire actualiteitenrubriek. 22.10 „Stappen" op Madeira. Derde af levering van de serie „Stappen" door Henk Raaff en Gerben Hellinga. Zij hebben het vroege voorjaar opgezocht op het Portugese eiland Madeira, waar de wilde natuur en het avontuur voor de wandelaar veel overdadiger is weg gelegd dan de doorsnee-toerist ooit kan meemaken. De pure genietingen van de wandelaar, die de luidruchtige wereld achter zich laat en zich door oude verhalen, vreemde bouwsels en merkwaardige natuurverschijnselen laat meeslepen, zullen bij menige kij ker de nodige geestdrift wekken om zelf de wijde wereld in te trekken. 22.45 Journaal 22.50 - 22.55 Nieuws voor slechthoren den WOENSDAG NOS 13.00 -13.05 Nieuws voor slechthoren den VARA 15.31 Scooby Doo en Scrappy Doo. Amerikaanse tekenfilm van Hanna- Barbera. 15.56 Pauls droom. Canadese jeugdfilm van Denis Hargrave en Gordon Rut tan: Na het onverwachte overlijden van zijn moeder gaat Paul naar zijn tante. Zijn vader heeft hij al vijf jaar niet gezien. En waar zou hij met zijn twaalf jaar anders heen moeten dan naar een tante en een oom. De tante is helemaal niet blij met de jongen, maar met de oom kan hij wel opschieten. En gelukkig is er ook nog het buurmeisje Keeley. De kinderbescherming gaat ondertussen op zoek naar Pauls va der... 16.54 Karina. „Karina helpt mee". Laat ste aflevering van een Deense serie over een Indianenmeisje. 17.05 De film van Ome Willem. Van daag: „Ome Willem is alleen". NEDERLAND 2 18.25 Paspoort. Informatie voor Joego- slaven en Italianen. 18.35 Sesamstraat 18.50 Jeugdjournaal AVRO 18.59 Archibald. Tekenfilm. 19.06 Avro's Toppop. Overzicht van de Nationale Hitparade gepresenteerd door Ad Visser. NOS 20.00 Journaal AVRO 20.27 Dallas. „Het einde is zoek". Ameri kaanse tv-serie met Barbara Bel Ged- des, Jim Davis, Linda gray, Larry Hag- man e.a.: De moeder en zuster van Mitch komen voor zijn huwelijk met Lucy over. JR legt meer dan gewone belangstelling aan de dag voor de zus ter van Mitch en dit verontrust Sue El len in hoge mate. Bobby werkt zich hoe langer hoe meer in de problemen. 21.20 Hollands Glorie. TV-serie met Hu go Metsers, Jan Teulings, Lex van Del den e.a.: Terug in Holland begint Jan Wandelaar aan de uitwerking van zijn stoutste plannen. Als dat Kwel ter ore komt. zet hij de diplomaat van de maatschappij, zijn zoon Nol, in. Zijn pogingen om de sleutelfiguren te inti mideren slagen maar gedeeltelijk, om dat hij niet precies weet wat Jan van plan is. Het vriendinnetje van Nol gaat eens poolshoogte nemen bij de nieuwe mevrouw Wandelaar, die uitstekend van zich weet af te bijten. Wanneer de Britse marine een belangrijk transport aanbiedt, schrijft Kwel voor een bela chelijk lage prijs in. 22.10 Televizier Magazine. Actualitei tenrubriek met belangrijke en-of op merkelijke zaken in de wereld van vandaag. Eindredactie: Jaap van Meekren en Will Simon. In Televizier Magazine wordt vanavond o m. aandacht besteed aan de huidige politieke situatie in ons land en aan de zg. zure als gevolg van de luchtvervui ling. 22.55 Honderd beroemde schilderijen. „Herfstritme". De Amerikaanse schil der Jackson Pollock leefde van 1912 tot 1956 Zijn abstracte, meestal zeer omvangrijke schilderijen gaven de toon en de richting aan voor de moder- schilderkunst in de Verenigde Sta- 19.00 Elektron. Jongerenprogramma met popmuziek en wetenschap met de onderwerpen: Bloedgroepen en erfelijkheid; Is alles in evenwicht?; Proeven met siliconen; Een jonge uit vinder: de waterstofmotor; Een prijs vraag met eieren; Belgische popgroep in de studio; Vier videoclips met hitge voelige muziek. 19.37 Programma-overzicht 19.45 Journaal 20.10 Kijk uit! Verkeerstips. 20.15 Car Wash. Amerikaanse speelfilm uit 1977 over niet-alledaagse beleve nissen van klanten en personeel van een luxe autowassalon te Los Angeles onder regie van Michael Schultz Met Franklyn Ajaye, Sully Boyar, Richard Brestoff, Carmine Caridi, The Pointer Sisters, Richard Pryor en anderen. In deze film, waarin muziek en dans een belangrijk aandeel hebben, maken we kennis met o.a. een sekteleider met volgelingen, een bommaniak en een St. Bernardshond die de boel op stel ten zetten. 21.45 Open school. Bonjour la France Le concours de Nicole. DUITSLAND 1 WDR 18.00 Natur vor der Haustur. „De witte ooievaar". TV-scrie. 18.20 Spass mit Ahrlé 18.30 Francis Durbridge presenteert: Een familieaangelegenheid. 19.15 Hier und Heute. Actualiteiten. 19.45 Postkartenreise - von der Donau zum weissen Nil. „Een krokodil in de zak". TV-serie. 20.00 Journaal 20.15 Mit Schraubstock und Geige. Nonsens-parade met Jochen Putzen- bacher. 21.00 Report. Baden-Baden. 21.45 Dallas. „De afrekening". Aflevc ring uit de Amerikaanse tv-serie met Barbara Bel Geddes. Jim Davis e.a Er heerst grote opwinding in Dalls. De collega's uit de oliewereld die JR op een ontstellende manier bedrogen heeft met de Aziatische olieaandelen, zijn razend en reageren zeer heftig Dat laat hem echter koud. Bobby denkt er echter anders over. Als JR Cliff Barnes opnieuw een loer draait, besluiten Bobby en zijn vrouw Pam een moeilijke stap te nemen en South- fork te verlaten. 22.30 Thema's van de dag 23.00 Arena. Cultureel magazine. 00.00 Journaal WOENSDAG 10.00 Journaal en Thagcsthemen 10.23 Hambacher Fruhling. Gedramati seerde documentaire. 11.55 Terugblik 12.10 Report. Feiten, beelden en achter gronden. 12.55 Persoverzicht 13.00 - 13.15 Journaal 16.10 Journaal 16.15 Norddeutsche Folklore Festival 1981. Presentatie Knut Kiesewetter M.m.v. Jurgen Timm. Herbert Bart- mann. Hans Jorg Heeren e.a. 17.00 Der Himmel nimmt zweimal den Hut ab. TV-film voor kinderen (2e deel) 17.50 Journaal DUITSLAND 2 17.50 Kate mal mit Rosenthal. Spelpro- gramma onder leiding van Hans Ro senthal. 18.20 Tom en Jerry. Tekenfilmserie. 19.00 Journaal 19.30 Hambacher Fruhling. Op 27 mei 1832 vond in het Duitse Hambach de ADVERTENTIE NÜ BIJ F0XY: I KATOENEN «JITBROEK. grootste massademonstratie plaats die toen in Midden-Europa werd gehou den. Democratisch en nationaal gezin de mannen en vrouwen verzorgden een groots nationaal feest om de basis te leggen voor de wedergeboorte van Duitsland. Op die demonstratie waren ongeveer 25.000 mensen aanwezig. 21.00 Journaal 21.20 Ansichten aus China. Reportage Sinds het einde van de jaren zeventig zijn de grenzen van China meer open gesteld. 22.05 Kung Shan Yu. Speelfilm uit Hongkong uit 1979 met Hsu Feng, Sun Yueh, Tien Feng en anderen: Chi na tijdens de veertiende eeuw rond de beroemde boedhistische San Pao-tem pel. De oude abt moet worden opge volgd. Drie gasten zijn uitgenodigd. Twee van hen hebben het gemunt op een kostbare tempelschat: een schrif trol uit de zevende eeuw. 00.00 Journaal WOENSDAG 10.00 -13.15 Progr Duitsland 1 15.57 Programma-overzicht 16.00 Journaal 16.04 Anderland. Kinderprogramma. 16.30 Journaal 16.35 Schmugglei .De gevangenen" Britse Serie met Oliver Tobias en Les ley Dunlop Een schip dat veroordeel den naar Tasmanie moest brengen is in de buurt van Jack Vincents huis ge strand. Een paar gevangenen konden ontkomen. Een van hen duikt bij Jack onder. 17.00 Journaal 17.08 Tele-Illustrierte. Gevarieerd pro gramma. Speciale gast: Stephen Sul- ke DUITSLAND 3 18.00 Sesamstraat 18.30 Telecollege II. Vektorrechnung. 19.00 Fragestunde 19.45 Journal 3. Regionaal nieuws. 20.00 Journaal 20.15 Arbeitsplatz. Adviesprogramma over arbeidsmarkt, arbeidsrecht en ar beidspsychologie. 21.00 Unter dem Chapiteau. Show met Tino Zacchini. Barmo, Curtini. Freddy en Zippo, Wilhelm M. Busch, Tunheff en anderen. 21.45 Galerie. Kunstmagazine 22.30 That Yankee Doodle Dandy. Do cumentaire over de in 1899 geboren James Cagney, die tussen 1930 en 1981 in 63 films heeft gespeeld. In 1961 trok hij zich uit de filmwereld terug. Twin tig jaar later stond hij nog één keer voor de camera in de speelfilm „Ragti- 23.30 Journaal WOENSDAG 08.00 Tele-gymnastik 08.10 Schooltelevisie 09.25 Sesamstraat 10.05 -12.20 Schooltelevisie 17.00 Schooltelevisie

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 5