Geldprobleem c opgelost LEZERS SCHRIJVEN Libanon: Israël aanleiding voor zoekt invasie Wiskunde mavo en Duits vwo moeilijl Stuwmeer ontwikkelingshulp toch aangesproken Varia DEN HAAG (ANP) - Mi nister Van Dijk (ontwik kelingssamenwerking) en zijn collega Van der Stee (financiën) hebben hun besprekingen afgerond over de problemen die worden omschreven als de "kasplafond-stuw- meerproblematiek bij ont wikkelingssamenwer king". Van Dijk zou vandaag aan de Tweede Kamer laten weten wat het resultaat van de besprekin gen is. Dat heeft prof. dr. F van Dam, plaatsvervangend direc teur-generaal internationale sa menwerking, gisteren verteld. Bij ontwikkelingssamenwerking is de laatste jaren een stuwmeer aan geld ontstaan, omdat de be- grotingsgelden niet helemaal werden opgemaakt. In het kader van de bezuinigingen heeft Van der Stee enige tijd geleden voor alle departementen een kaspla- fond ingesteld, wat wil zeggen dat men zich strikt aan de begro ting moet houden en geen hoge re verplichtingen mag aangaan dan waarvoor geld beschikbaar Zorgen Minister Van Dyk gaat dit jaar iets over zijn begroting heen. Nor maal gesproken zou dat kunnen worden betaald uit het stuw meer. maar vanwege de maatre gelen van de minister van Finan ciën mag dat niet. Dit betekent weer dat het ontwikkelingsbe leid in gevaar komt en daar over maken leden van Eerste en Tweede Kamer zich ernstige zor gen. Beide bewindslieden hebben zich, in overleg met premier van Agt, kunnen vinden in een regeling, die erop neerkomt dat een deel van het stuwmeer gespreid over een aantal jaren toch wordt uit gegeven. Naar alle waarschijn lijkheid zal één miljard van dat stuwmeer verdeeld over de ko mende vier tot zes jaar ter be schikking komen, dus bovenop de begroting. Redelijk Volgens Van Dam zou dat een re delijke oplossing zijn. Ineens of op korte termijn het stuwmeer wegwerken leidt na afloop van die termijn tot een enorme terug val. De nu getroffen regeling be tekent bovendien dat een redelij ke verdeling mogelijk is over enerzijds betalingsbalanssteun (eenmalige injecties) en projec ten (die meer blijvend ziin). Het stuwmeer dat de laatste jaren is ontstaan, is ongeveer 2,5 mil jard gulden groot. Daarvan is 900 miljoen kapitaalmarktmiddelen (leningen) en 1600 miljoen begro tingsmiddelen (belastingop brengsten). Dit zijn bedragen die op de respectieve begrotingen hebben gestaan, het gaat niet om 'potjes'. Pas als de toegestane uitgaven werkelijk worden ge daan, wordt daar dekking voor gezocht, uit de belastingen, door te lenen. enz. DEN HAAG (ANP) De midden school moet een cursusduur van vier jaar krijgen. De eerste drie jaren moeten in principe selec- tievrij zijn. In het laatste jaar kan de leerlingen vanzelf naar de door hem gekozen vervolgop leiding worden geleid. Ge streefd moet worden naar een toelaatbaarheid van de leerling tot alle vormen van vervolgon derwijs. Deze zullen dan wel over schakelende programma's moeten beschikken. Dit heeft het hoofdbestuur van de grootste onderwijzersorganisa tie in ons land, de Katholieke Onderwijs Vakorganisatie (KOV), gesteld in zijn "Middenschool 4-jarig maken" taar op de ministeriële plannen voor een ontwerp bekostigings- wet voor de ontwikkeling van het voortgezet basisonderwijs, zoals de middenschool door be- windsleiden wordt genoemd. De KOV heeft tegen deze aandui ding ook bezwaren. Omdat de visie op speciaal onderwijs een geheel andere is, spreekt de KOV liever van geintegreerd voortgezet onderwijs, waarbij DINSDAG 11 MEI 1982 het wel gaat om de laatste fase van funderend onderwijs. Het hoofdbestuur van de KOV heeft het commentaar uitge bracht aan de algemene verga dering, die zich op 11 en 12 juni over de beleidsvoorstellen uit spreekt. De KOV is voorstander van een spoedige beslissing van het parlement over de structuur van het voortgezet onderwijs. De bewindslieden hebben daar toe een discussienota uitge bracht, waarin de uitspraken van het regeerakkoord zijn uit gewerkt. Het onderwijs kan er een jaar lang over praten. Con clusies worden neergelegd in voorstellen aan het parlement. BEIROET - In Libanon is men beslist nog niet ge rustgesteld dat de Israëli sche bombardementen op Palestijnse doelen in Li banon en de daarop vol gende Palestijnse beschie tingen-als-vergelding op Noord-Israël zondag, in feite een gewelddadig in termezzo vormden en dat iedereen nu weer aan de stranden ten zuiden van Beiroet kan gaan liggen NEC-congres (Vervolg van pagina 1) ALPHEN AAN DEN RIJN - Op de jaarvergadering van de NEC pleitte mr M.D. van Wolferen, se cretaris-generaal van het minis terie van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening, voor nau were samenwerking tussen over heid en bouwnijverheid. De bouwnijverheid, qua produktie de tweede en qua werkgelegen heid de derde bedrijfstak in Ne derland. zal zich door een struc turcle daling van de binnenland se vraag naar bouwprodukten meer dan tot nu toe op het bui tenland en met name de Derde Wereld moeten richten. Bundeling van overheid en bouw nijverheid is nodig, omdat vol gens Van Wolferen steeds meer regeringen bij grootschalige pro jecten de voorkeur geven aan een raamovereenkomst met de regering van het opdrachtne- mende land. Nederland, met zijn grote ervaring op het gebied van stede- en woningboViw, moet het daarbij opnemen tegen de con currentie van met name West- Duitsland, Engeland en Frank rijk. Daarnaast is er toenemende concurrentie van nieuw indus- trialiserende landen als Zuid-Ko- zonnebaden. Men vreest namelijk dat Israël de (zeer gematigde) Pale stijnse vergelding niet nu maar later, als een soort vertraagde bom, zal ge bruiken als voorwendsel om alsnog Libanon mili tair binnen te vallen. In Libanese regeringskringen wordt hierbij aangevoerd dat Is raël de laatste tijd steeds ver meende Palestijnse 'bestands schendingen' in Zuid-Libanon weken later als voorwendsel ge bruikt ter rechtvaardiging van nieuwe Israëlische bombarde menten. Bovendien hebben ver scheidene Israëlische leiders - premier Begin zelf, minister van buitenlandse zaken Shamir en staf-chef generaal Eytan - publie kelijk gedreigd met een invasie van Libanon indien de Palestij- nen Noord-Israël zouden be schieten. Welnu, de PLO heeft zondag Noord-Israël beschoten. Maar dat was duidelijk als reactie op de Israëlische luchtbombarde menten nog geen uur daarvoor. De Palestijnse granaten en raket ten richtten weinig schade aan en hadden geen Israëlische slachtoffers ten gevolge. In Bei roet gaat men ervan uit dat de PLO-leiding met opzet het Pale stijnse antwoord op Israels agressie beperkt heeft willen houden. tussen Israël en Egypte weer op gang te krijgen - slechts tijdelijk effect zal hebben en dat de rege ring-Begin toch de PLO in Liba non vroeg of laat zal aanvallen. r de grens met Libanon om zich i "Weigeren van niet-blanken niet onjuist" DEN HAAG (ANP) - De Hoge Raad heeft afwijzend gereageerd op het beroep in cassatie rond de vermeende discriminatie van twee jongeren door een bar-dan- cing in Utrecht. Het tweetal, Stanley Brug en Mahmud Kho- dabaks, was in augustus 1980 door de portier van de dancing Cartouche de toegang geweigerd en had daarop een kort geding aangespannen tegen de eigenaar en de portier van de dancing voor de kantonrechter in Utrecht. Deze veroordeelde de eigenaar en de portier tot respec tievelijk 500 en 100 gulden boete wegens het weigeren van niet- blanken. Het beroep dat de eigenaar van de dancing instelde bij de Utrechtse rechtbank leverde een bevesti ging van het vonnis van de kan tonrechter op. Nadat de eigenaar hiertegen in beroep was gegaan bij het Gerechtshof in Amster dam, werd hij echter in het gelijk gesteld en werd de uitspraak van de Utrechtse rechtbank vernie tigd. De Surinaamse jongerenorganisa tie Sarnami Hai die de processen had uitgelokt om de discrimina tie bij verscheidene Utrechtse dansgelegenheden aan de kaak te stellen, ging vervolgens tegen de uitspraak van het Gerechts hof in beorep bij de Hoge Raad. - Deze stelde het hof in het gelijk, zonder echter een uitspraak te doen of er bij de dancing sprake is geweest van discriminatie. Je zit goeclals de tekst je aanspreekt Angst Gespeculeerd wordt nu dat Israël zijn lang aangekondigde invasie van Libanon uit angst voor de onvoorziene gevolgen - hoe gaan bijv. Syrië en diens bondgenoot de Sowjet-Unie reageren enz. - heeft uitgesteld, maar zeker niet afgesteld. Daarbij gelooft men in politiek Libanon dat Amerikaan se druk op Israël - Washingtons speciale ambassadeur Fairbanks probeert voor de zoveelste maal de hopeloos vastgelopen Pale stijnse autonomie-besprekingen LEIDEN - By de moderne talen blijft het van be lang of de meerkeuzevragen wor den gesteld over interessante teksten. "Hoe leuker de tekst, zo veel makkelijker lijken de vra gen". Dat bleek ook weer bij En gels voor de havo-kandidaten. De grootste moeite hadden som mige leerlingen met een tekst over emanicipatie door Lyn Owen uit The Observer (1979). Een aantal jongens van de Agnes Scholengemeenschap in Leiden vroeg zich, na afloop van het exa men, af waarom in hemelsnaam tegenwoordig in steeds meer tek sten het feminisme aan bod moet komen. "Wij balen daarvan". Een duidelijk protest. Ook de eerste van de vijf teksten van het examen Duits voor het vwo ging over de rolverdeling tussen man en vrouw. Van havo-leerling Fred van den Bosch mag worden geschreven dat het Engels, moeilijk was en dat hij het erg slecht heeft ge maakt. Fred heeft alleen erg moeten lachen om de laatste tekst, die ging over iemand die bang is voor honden en daarom honden haat. Ella van Hoorn en Sylvia de Mooy willen zich wel iets genuanceer der uitlaten "We komen ook weer met de gebruikelijke uitla tingen, maar anders kun je het niet omschrijven", verontschul digen ze zich. "Het waren pittige, maar wel gevarieerde teksten, die zeker niet te makkelijk wa ren". Als voorbeeld nemen ze net verhaal van Agatha Christie. "Je moest deze, overigens aardige tekst uit The Times heel goed be grijpen en alle woorden kennen om steeds de juiste antwoorden te kunnen aanstrepen". De teleurstelling was gistermorgen bij de weinige kandidaten, die wiskunde om de meest uiteenlo pende redenen in hun pakket hadden gekozen, van de gezich ten af te lezen. De meeste leerlin gen denken dat dit komt omdat ze het laatste jaar alles door el kaar kregen. Mavo-leerling Mark Ras: "In de voorafgaande jaren kreeg je proefwerken over losse onderdelen, terwijl op zo'n exa men alles wordt gecombineerd". Zijn klasgenoot van de Agnes Scholengemeenschap, Paul Hulswit, had ook nog wat meer tijd gehad willen hebben. Hij denkt dat in som vier een fout zit. "Ik kwam er maar niet uit: be wijs dat 1 en c elkaar raken en bereken de coördinaten van het raakpunt. Volgens mij klopt de som niet". Mevrouw Wouters, docente wis kunde aan de Agnes Scholenge meenschap, heeft de vier opga ven, die de mavo-kandidaten kregen voorgeschoteld, nog niet zelf gemaakt, maar haar eerste indruk is dat er geen opgaven dij waren, die de leerlingen niet zou den kunnen maken. "Het is ma vo-stof op niveau. Som vier is in derdaad een lastige. Voor het eerst sinds iaren weer een rotatie op het examen. Nee, nieuw is het niet voor ze. Het behoort tot de normale examenstof'. Voor de havo-kandidaten met Duits in het pakket was het maandagmiddag de tweede keer deze dag, dat ze werden gecon fronteerd met een serie meerkeu zevragen over een moderne vreemde taal. In de ochtenduren hadden de meesten zich al bezig gehouden met de Engelse taal. Toch waren de havo-leerlingen van de Agnes, ondanks de ver moeidheid, 's middags veel opti mistischer. Yvette Boers en Des- iree Steegers vonden het Duits aanmerkelijk makkelijker dan het Engels en Frans. Ook Maud van Betten heeft na het maken van de Duitse opgaven weer moed gekregen. "Het was alle maal redelijk te doen. Alleen de derde tekst, over hi-fi-appara- tuur was ingewikkeld. Erg veel technische termen, moeilijke zinsconstructies en bovendien interesseert me die hele hi-Fi troep me niet zo". Moeite In tegenstelling tot dit tamenlijk eensgezinde oordeel stond de verwarring na het examen Duits voor de vwo-leerlingerv. "Geen Fijne onderwerpen en moeilijk te maken", vonden de kandidaten. Ook leraar Berendsen was het hiermee eens. "Met een aantal vragen heb ik zelfs moeite ge had", verklaart hij eerlijk. "Ei genlijk vind ik dat een docent het allemaal zo moet kunnen op lossen, anders is er iets fout". De derde en vierde tekst werden door de leerlingen als de moei lijkste beoordeeld. De derde was een tekst over een probleem waarmee universiteiten steeds meer mee worden geconfron teerd: studenten die niet meer kunnen 'lezen'. Met de vierde tekst, over de drempelloze toela ting tot universiteiten ("Gelijke kansen betekent gelijke risi co's"), wisten sommigen hele maal geen raad. "Gelukkig kun je gokken. Op het laatst heb ik gewoon maar een letter aange streept", aldus een van de vwo- kandidaten. Mavo-kandidaat Jan Bonte van de Agnes Scholengemeenschap voelde zich na Duits weer een stuk rustiger. Na het moeilijke wiskunde had ik eigenlijk even genoeg van examen doen. Maar gelukkig viel Duits mee. Vier ge lijke verhalen met goede vragen. Alleen in de tekst "Zollhunde drucken in Bleckecke die Schul- bank", zaten nogal wat rare zins constructies". LBO De lbo-leerlingen hadden gisteren ook Duits en wiskunde op het rooster staan. Bij het laatste vak kregen de kandidaten vier vraag stukken te beantwoorden. Daar in werden geen onoverkomelijke problemen aan de orde gesteld. De meesten vonden dat het werk niet afweek van dat in de voor gaande jaren. "Wie oude exa menopgaven goed had bestu deerd, kon dit prima maken", al dus een wiskunde leraar van een LTS in Steenbergen. Ook over het Duits leken leraren en leerlingen redelijk tevreden. Zo'n drie kwartier voorjiet einde van het twee uur durende exa men kwamen de eerste kandida ten al naar buiten. Leraar Otten- hof: "Nu maar hopen dat ze niet zo snel klaar zijn omdat ze de moeilijkheden over het hoofd hebben gezien. Het verhaal "Über den See" van Hans Radau vond Ottenhof nog het moei lijkst. "Je moet "datizeer" goed lezen. De zinsbouw week nogal af v de c SASKIA STOELINGA. Doden Dodenherdenking? Als ik naar de oorlog rond de Falkland-eilan- den kijk, herdenken wij geen do de mens, maar constateren wij dat nummer zoveel en zoveel is uitgevallen, net als bij een schaakwedstrijd De macht zet zoveel duizend man in (zoals bijvoorbeeld mevrouw Thatcher het in haar warme wo ning, haar warme bed. aan Dow ningstreet, ligt te bedenken) om Engeland groot te maken. ierwijl wij de vlag halfstok had den. dacht ik niet meer aan mijn broer. dienstweigeraar voor Duitsland, die levend in de onge bluste «talk werd gekiept terwijl hij dacht naar een dokter te gaan Nee. ik dacht aan die 500 gezin nen die allemaal een kind moes ten missen nadat de Argentijnse kruiser de zee was ingeboord. Wij moeten niet herdenken, maar denken. De mens niet gebruiken als pion in het schaakspel van het kapitaal en maar net doen of het houten dingen zijn. Je zet mensen in ter verdediging, maar niet voor macht. Op deze eilan den zitten geen rijkdommen, maar het gaat weer net als altijd om de macht. Mijn moeder zei vroeger: kapitaal is de duivel. Haast zou je dit moe ten geloven, omdat ze een mens, nee honderden broeders inzetten alsof ze van hout zijn. Mens leer toch denken. Leer denken wat wel fout is. W.M Koning Vogellaan 28 Leiderdorp Doden (2) De doden zijn op de 4e mei voor de zoveelste maal herdacht, doden die gevallen zijn voor het vader land. Het is zeker gebeurd dat er zes miljoen joden zijn omge bracht in de Duitse martelkam pen. Vergeten kan men dit niet, want het is een verschrikkelijke tijd geweest die in het geheugen van de mensheid gegrift staat als een waarschuwing voor het na geslacht, maar het meest voor ons die nu leven. W(j moeten wel opletten en er wel degelijk bij stilstaan, dat het met dodenherdenking niet alleen om zes miljoen joden gaat, maar ook om zes miljoen Duitse jonge mensen die door misleiding als soldaat dienden voor een regiem dat nog steeds in vele landen te vinden is, in welke vorm dan ook. Ook hingen de vlaggen weeruit op de 5e mei en wij vierden de be vrijding. Deze b3evrijding vieren wij al vanaf 1945 en vanaf die tijd is er steeds meer oorlog geko men. Ook zijn de mensen onder ling van jaar tot jaar agressiever geworden en de misdaag en de gruwelste vorm, is een normale zaak geworden. De zogenaamde opbouw vanaf de oorlogsbeëindiging is uitgelopen op massa werkloosheid. Het ver gif hoopt zich op tot een berg die niet meer te overzien is. Het ver keer maakt in de wereld per dag meer slachtoffers dan dat er in de Tweede Wereldoorlog zijn geval len. In de krant kan men de ver slagen lezen van de oorlog op de Falkland-eilanden. waar wie weet hoeveel er nog zullen sneu velen. Nog vieren wij de bevrijding wat nooit een bevrijding is geweest zoals het beschreven is in het woord Gods, Johannes 14 (oude vertaling) "Vrede laat ik U, mijn vrede geef ik U: niet gelijkerwijs de wereld hem geeft, geef ik hem U". Zolang de mens naar de stof blijft denken en doen, zo zal er oorlog blijven tot het einde. Wij hebben al zovele voorbeelden ge had die de mens zichzelf aandoet en nog is er niets geleerd en blij ven we op de zelfde weg door gaan. De uitkomst, het goddelijke woord, is voor de mens een was- senneus geworden. Bij het uit spreken van het woordje "God", trekt men de neus al op, maar men gebruikt het alleen als het ons goed uitkomt en er wat aan te verdienen is om ons stoffelijke leven te ^en. Juist dat denk beeld maakt oorlog en ellende in ons leven en er buiten. Wie waarlijk vrede wil, die ont vangt het woord als iets levens en geestelijks. Ondanks dat die mens onder het juk is van de we- jeld, zal die mens niet meer de gedachten erkennen van de we reldleiders die alleen oorlog brengen om het belang van het bezit, waar het op de Falkland- eilanden ook om gaat De enige weg tot vrede is voor ie der persoonlijk om geestelijk naar de bijbel te leven en geen dienstbaarheid meer te bieden aan welke aardse gedachten dan ook. Dat is waarlijk vrij zijn! P.J. v. Delft Balistraat 24 Oegstgeest Hasj smokkel Groot was mijn verbazing toen ik in deze krant van 30 april j.l. een artikel las van een halve pagina over "Lot van hasjsmokkelaars in Algerije triest", waarbij de echte naam van de betrokkene ontbrak. Mij werd ooit te kennen gegeven, door dezelfde krant, dat er geen anonieme brieven wer den gepubliceerd. Nog groter was mijn verbazing toen ik het artikel gelezen had. De in het artikel opgevoerde heer Postema, of hoe hij ook mo ge heten, wil kennelijk zeggen: "Nederlanders, laat uw mede- Nederlanders niet creperen in die cellen; doe er iets aan". Deze meneer, die er, zo lees ik. een bloeiende zaak aan over heeft ge houden en nu zo bang is voor zijn hachie dat hij zijn echte naam niet durft te publiceren, heeft ze ker in de tijd dat hij heeft gezeten in die voor hem zo vreselijke cel len. niet genoeg stof tot naden ken gehad. Want hij pleit voor de Nederlanders die er nog zijn en het zo slecht hebben. Beseft hij wel dat dat door hun toe doen door die vuiligheid het land in te brengen - er meer dan acht mensen in de ellende ra ken? Buiten diegenen die erdoor sterven: de achterblijvers, ou ders, vrienden, vrouwen, kinde- Deze mensen die hierin betrokken worden, kunnen geen goedlo pende business meer opbouwen, zijn door hun leven gedoodverfd of getekend. Dan is het zo dat smokkelaars, van welke aard ook, donders goed de risico's on der ogen hebben, want door hen gingen velen de bak in. Zolang net goed gaat en die bloeiende zaakjes opgezet kun nen worden, hoor je niks, maar o wee als ze gepakt worden. Dan verwijten ze graag de overheid hier niets of nauwelijks iets aan te doen. Met spreekwoord "De eén z'n dood is de ander z'n brood" zie ik in dit artikel beter bij meneer Postema passen dan de mensenredder waarvoor hij zich wil laten door gaan: "Mensen, help deze men sen!" Heeft de heer Postema die duizenden mensen geholpen die aan drugs stierven, of de achter blijvers die het leed mee moeten dragen nadat zij een dierbaar ie mand hadden verloren, door drugs? Drugs die door mensen werden binnengebracht die bloeiende zaakjes kunnen opzet ten van het soort als die meneer Postema, namelijk drugshande laren. Een straf van twee jaar is nog te kort vergeleken bij één of meer mensenlevens. Mevr. E. van de Poll Spechtstraat 6 Leiderdorp Zoekaktie Bij het lezen van het artikel "Zoekactie naar vermiste onder zeëer op 24-4-'82 zou ik gaarne een paar opmerkingen maken. Het is m.i. een schande voor een land als het onze het op deze ma nier af te laten weten en de nabe staanden voor de kosten van dil onderzoek op te laten draaien. Zelf ben in ik de jaren '40-'45 bui ten geweest en als Matr. VRH (Vrijwillige Reserve Hulpsche pendienst) bij de Koninklijke Marine gevaren. Wij. en hierme de bedoel ik alle zeelui van die tijd (Koopvaardij, Visserij en Ma rine) waren ons ten volle bewust dat de kans om te overleven niel overdadig groot was. Er zijn dan ook honderden gebleven waai nooit meer iets van is gehoord en waarvan zelfs niet bekend is waar ze hun natte graf gevonden hebben. Hierbij denk ik bijvoor beeld aan de North Atlantic- Moermansk- en Malta konvooi en, tankers, etc, etc. Al deze mensen hebben bewust het risico genomen voor de be- vrijding(?) ongeacht hun instel ling of nationaliteit. Als er dan een kans is om voor 35 man al thans de plaats van hun graf vast te stellen, maar defensie daar geen geld voor over heeft - want die kosten zijn toch gezien de overige uitgaven van die club ge ring - vraag ik mij af waarvoor wij gevaren en er velen gebleven zijn. Daar kan een oud Engels rijm het antwoord op geven, hetgeen ik tot op heden nooit juist had be grepen. Het luidt: In times of war, but not before, God and the sailor we adore, asho re. But war is over, and peace commit ted, God is forgotten, the sailor quitted Th. Ravensberg (ex-Matr.VHR-Kon. Marine Stb.nr. 475 VRH), Nieuwstraat 33, Boskoop "Bezeten stad" In de boekbespreking van Koos Post over "Bezeten stad" van Stephen King - die op 5 mei in deze krant stond zit een feite lijke onjuistheid "Bezeten stad" is niet het nieuwste boek van Stephen King. Het is geschreven in 1975. Dus niet na "Dodelijk dilemma" en "Ogen van vuur" zoals Koos Post sug gereert. Deze boeken stammen uit 1979 en 1980. De inhoudelijke analyse die ge deeltelijk wordt opgehangen aan de volgorde waarin Stephen King zijn boeken publiceert valt zo natuurlijk in het water. Overigens is "Bezeten Stad" al eer der in een vertaling uitgebracht door de uitgeverij Luitingh. Ver moedelijk is het opnieuw ver schenen door het grote succes dat de recente boeken van Ste phen King hebben. Peter Bronkhorst Evertsenstraat 47A Leiden

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 8