-c 3 "We zitten vreselijk in de knel" LEZERS SCHRIJVEN Museum van Oudheden en de noodzaak van uitbreiding L.V.P. Gulden Vlies Manipuleren Lelden DINSDAG 27 APRIL 1982 LEIDEN Keurt de pro vincie de uitbreidings plannen van het Rijksmu seum van Oudheden af, dan slaat zij volgens direc teur Dr. Schneider zowel nationaal als internatio naal een flater, want het museum heeft een inter nationale reputatie. "Maar ik blijf hopen dat ze hun gezonde verstand zullen gebruiken". Afwachten. In '74 kocht het rijk drie panden aan de Papengracht - de num mers 30, 32 en 34 voor de uit breiding van het voornoemde museum, gevestigd aan het Ra penburg. Geld was er vooreerst nog niet Maar toen in '80 het rijk zesenhalf miljoen beschikbaar stelde voor de uitbreiding, wees alles er op dat het nu de goede kant op zou gaan. Schneider hoopte zelfs dat er in '81 zou kun nen worden begonnen. IJdele hoop Want wat gebeurde er: een aantal buurtbewoners te kende bezwaar aan. Schneider "Het ging om de vorm van ons plan. Wij willen een muur verho gen en daar is de buurt tegen De Provinciaal Planologische Commissie - een belangrijk ad viesorgaan van de provincie - kon zich in dat bezwaar wel vin den. Deze commissie vond bij voor beeld dat het plan eigenlijk in te genspraak was met het gemeen telijk beleid. Want hoe kon een gemeente die volbouwen van tui nen wil tegengaan het toestaan dat dat aan de Papengracht wel staat te gebeuren? Ondertussen wacht Schneider af wat het dagelijks bestuur van de provincie zal beslissen. Is het oordeel voor hem en het mu seum negatief, dan zullen beide partijen elkaar ongetwijfeld weer ontmoeten tijdens een zitting van de afdeling Rechtspraak van de Raad van State Klaagzang Het verhaal over de huidige situa tie van het museum is één klaag zang, zij het uitgesproken door een man die bij hoog en laag blijft volhouden dat hij een aart soptimist is. Schneider: "Wij zit ten nu vreselijk in de knel. Onze opslagruimte is te klein en bo vendien niet geklimatiseerd. Noodgedwongen ligt een deel van onze collectie in het museum van Volkenkunde. Dat onze op slagruimte niet is geklimatiseerd betekent ook dat onze spullen geleidelijk achteruit gaan". Met de ruimtes waarin de verschil lende museumdiensten zetelen is het ook zorgelijk gesteld vol- de Papengracht die het rijk gens Schneider. "Ons laborato rium is bijvoorbeeld afgekeurd door de arbeidsinspectie. Wij werken met stoffen zonder dat we daarvoor de benodigde voor zieningen hebben getroffen. En ook onze bibliotheek barst uit de voegen". En dan de opvang van het publiek. "Nu is het zo dat de scholen de andere bezoekers overvleugelen. Soms gaat het individu ten onder in het gejoel van een school. Ik hoor dan ook weieens van ie mand: ik kom liever niet doorde weeks. Voor die scholieren wil len we dan ook een aparte ingang maken. Kan nu nog niet". Het einde van de klaagzang nadert. Schneider: "Het is de bedoeling dat na onze uitbreiding het mun- t- en penningkabinet van Den Haag naar Leiden verhuist. Dat museum zou dan naast ons ko men. Tsja als wij die drie pan den aan de Papengracht niet niet snel tot onze beschikking heb ben gaat dat natuurlijk niet door". "Dan hebben wij ook nog eens een keer het provinciaal bodeTnar- chief van Zuid-Holland in huis. Alles wat er in de provincie in de grond wordt gevonden, wordt bij ons opgeslagen. Ook hier weer J het bekende verhaal: geen ruim- j Tragiek Het hele museum maar naar elders verplaatsen - het is al eens geop perd is volgens Schneider geen alternatief dat de moeite van het overwegen waard is. Een dergelijke verhuizing is zo duur dat een minister van CRM in de ze tijd van financiële kommer en kwel wel geheel verstandeloos moet zijn, wil hij een dergelijk besluit nemen. "Nee", zegt Schneider, "gaat de uitbreiding niet door, dan zullen we er ons bij moeten neerleggen dat we gehandicapt door het le ven moeten. Het blijft dan rot zooien in de marge. En het pu bliek zal dat merken. Want het museum zal natuurlijk niet ver loederen. maar de collecties zul len wel steeds slechter worden". Een voorspelling over de afloop van het geschil daarover houdt Schneider zich wijselijk op de vlakte. Zoals hij al zei: hopelijk gebruiken de leden van het dage lijks bestuur van de provincie hun verstand. "Ja, wantje kun je daar anders over zeggen". Na een korte pauze eindigt hij zijn relaas met: "Dit museum bestaat nu 165 jaar. Al mijn voorgangers hebben gedaan wat ik nu doe: knokken voor een betere ruimte. Dat is de tragiek van het geheel". Wie weet hoeveel opvolgers zich nog over dit pijnlijke vraagstuk moeten buigen. WIM BRANDS Compromis over toekomst van studentenbeleid LEIDEN De Leidse teitsraad heeft gisteravond een commissie in het leven geroe pen, die het dagelijks bestuur van de universiteit adviezen moet verstrekken over een te voeren studentenbeleid. Voor september moet de commissie klaar zijn. Het is ook de bedoeling dat de commissie zich buigt over het rapport van de taakgroep stu die- en studentenbegeleiding. Een werkstuk dat nogal wat stof deed opwaaien in kringen van studenten, omdat één van de voorstellen inhield dat de stu dentenpsychologen en -artsen worden ontslagen. Onzinnig von den de studentenfracties in de universiteitsraad: dat rapport kan in de prullenbak. Dat gebeurt nu dus niet. Het dage lijks bestuur van de universiteit en de studentenfracties konden zich namelijk tijdig vinden in een compromis: een commissie die adviezen zal verstrekken. Volgens de studentenpsychologen is het directe gevaar nu wel ge weken. Het zwaard van Damo cles zien zij in in elk geval niet meer boven hun hoofden han gen. Duivensport (1) P.V. Leiderdorp hield een wed vlucht dit weekeinde vanuit Strombeek. De uitslag: 1.4.. 7. en 9 J. van Alphen 2 en 6 F van Heusden: 3. E H. Broug, 5. en 8. J.C. Knijnenburg; 10. P. Sloos. Duivensport (2) Ook de p.v. L.P.C. vloog vanuit Strombeek. De uitslag: 1.. 3. en 5. N. de Groot en zn.: 2. en 7. J. Singeling: 4. J. Stoffelen: 6. en 9 J v.d. Meijden; 8. en 10. P. de Haas. Duivensport (3) Strombeek was ook het start punt voor de duiven van p.v. De Blauwkras. De uitslag 1. R. Verhoogt2.. 3. en 5. A. v.d. Holst4. P. Landesbergen6. G. Blom: 7. en 8 J. Schipper 9. J. Rozier; 10. P. Gijsman en Duivensport (4) P.v. De Reisduif hield ook een wedvlucht en wel vanuit Strombeek. De uitslag: 1. en 4. 5. v.d. Hoven: 2 3. en 6. W. Kop: 5.. 7. en 8. W. v.d. Hoogt: 9. en 10. P. Mooten. Duivensport (5) P.v. Het Oosten hield dit week einde ook een wedvlucht. Vanzelfsprekend vanuit Strombeek. De uitslag: 1., 5. en 8. W. v.d. Nieuwendijk: 2 6. en 7. L. v.d. Nieuwendijk: 3.. 4. en 9. G. Hendrikse: 10. B Singeling. Duivensport 6 P.v. De Rijnklievers hield met 420 duiven een wedvlucht uit Duffel. Uitslag: 1,5,6.7,8 en 10 gebr. Kok: 2, 3, 9 J. v.d. Wal; 4 P. v.d. Wal. De Rijnklievers hield ook een wedvlucht uit Strombeek met 356 duiven. Uitslag: 1,2, 6 en 7 gebr. Kok: 3. 10 J. v.d. Wal: 4.5 P v.d. Wal: 8 J. v.d. Velde 9 H. Sladek. Duivensport (7) P v. De Vriendenclub hield een wedvlucht uit Strombeek met 837 duiven. Uitlsag: 1. 3 F. Compter2. 4 W Vijlbrief, 5 T. Houweling. 6 A. Bink; 7 J. Wansink8,9 W. v.d. Kooy; 10 Bodijn-Rijsbergen. Vrouwenfilm In het filmhuis van het Leids Vrijetijdscentrum, Bree- straat 66. draait vanavond de maandelijkse vrouwen film. Dit maal ujordt 'II valo- ra della donna e il suo silen- zio' van de Zwitserse regis seuse Gertrud Pinkus ver toond. De film vertelt het le vensverhaal van een Ita liaanse vrouw uit een klein dorpje, die haar man, een gastarbeider, naar Duitsland is gevolgd. Vanuit een be schermde omgeving terecht gekomen in een totaal andere cultuur, geraakt ze in het iso lement. Tot ze besluit te gaan werken en zo het isolement weet te doorbreken. De film begint om acht uur. Schrijfavond De afdeling Leiden van Amnes ty International houdt don derdag weer een schrijfavond in gebouw Rapenburg 100. Regeringsleiders van landen waar mensen om politieke re denen gevangen zitten of'ver dwenen' zijn, worden protest brieven geschreven. Aanvang acht uur. Staar De afdeling oogheelkunde van het academisch ziekenhuis houdt vanavond een voorlich tingsavond over de oogziekte staar Staar is het troebel en daardoor ondoorzichtig wor den i>an de ooglens. Patiënten zien de omgeving daardoor in een waas. Aan de hand van dia's wordt vanavond uitgelegd wat staar is en hoe een operatie zou kunnen hel pen. Er is gelegenheid tot het stellen van vragen. De bijeen komst begint om acht uur en wordt gehouden in de Colo- quiumkamer van de Oogheel kundige Kliniek, gebouw 15. Jazz In de Koets-o-theek. Kruis straat. speelt woensdag avond het jazz-ensemble Cen ter 5 Collection uit Rotter dam. De formatie bestaat uit Louis Beyn (contrabas), Eric Herbonnet (drums), Ruby Kamerbeek (percussion, con ga's), Loek van Kersbergen (gitaar, tenorsax), Jan Kuis (piano, fenderpiano en ar rangementen), Erno Spaan derman tenorsax), Leo Meij er tenorsax) en Constant van Wessem trompet, flügelhorn). Het concert begint om kwart Buitenbeentjes In buurthuis Op Eigen Wieken (Merenwijk) wordt woensdag een thema-avond gehouden met als onderwerp "buiten beentjes". Daarmee wordt ge doeld op kinderen die bij voorbeeld in de klas opvallen doordat ze nooit stil kunnen zijn, zich nergens op kunnen concentreren, andere leerlin gen lastig vallen enz. Wan neer dat gepaard gaat met soms agressief en a-sociaal gedrag, kan er sprake zijn van een stoornis, een lichte hersenfunctie stoornis, waar van de Engelse afkorting MBD luidt. De avond wordt ingeleid met een video-band over dit onderwerp. Wanneer daar behoefte aan bestaat, kan de mogelijkheid van de oprichting van een ouder- groep 'buitenbeentjes' wor den besproken. De thema avond begint om half negen aan het Valkenpad 2. Theosofie Het Theosofisch Genootschap houdt vanavond een openba re voordracht in In den Bier- deghel II, Nieuwe Rijn 52 (in gang Nieuwstraat 45). P.J. Meinders uit Den Haag spreekt over het onderwerp 'Bewustzijnshervorming' Aanvang acht uur. Kinderfilm Een uitgebreide serie teken films en de hoofdfilm 'De gro te fout' vormen het program ma van de kinderfilmmiddag woensdag in de Kapelzaal van het K&O-gebouw. 'De grote fout' gaat over de pro blemen die ontstaan als men door een rustig dorp een auto weg wil aanleggen. Professor Balfour en zijn kinderen ne men het niet. Hun protestac ties lijken te mislukken totdat er een ruimteschip van een andere planeet landt. De be stuurder daarvan maakt ech ter een grote fout... De kinder filmmiddag begint om half drie. Film In het gebouw van de Leidse Werkgroep Homoseksualiteit wordt woensdagavond de film 'II Conformista' van Ber nardo Bertolucci vertoond. De film vertelt het verhaal van Marcello die als jongen het object wordt van de homo seksuele toenaderingen van Lino, die hij daarom probeert te doden. Marcello wordt aanhanger van de decaden tie die het fascisme karakteri seert. Eenmaal teruggekeerd tot het normale leven, herkent hij de man die hij gedood meende te hebben. Het besef dat het schuldgevoel waar aan hij zijn hele leven heeft vergooid, geen grond had, doet hem instorten. De film begint om acht uur. Volkshuis Na een goede berichtgeving in uw krant rond de kwestie verbouw of nieuwbouw van het Leidse Volkshuis is het teleurstellend dat uw verslaggever in het arti kel onder de kop "Comités oos ten binnenstad voor nieuw Volkshuis" in het LD van 19 april j.l. met de constatering "De meerderheid van dit bestuur (van het Volkshuis) heeft vooral om nostalgische redenen geko zen voor renovatie van het alou de Volkshuis aan de Apothekers- dijk" een verkeerde voorstelling van zaken geeft en het bestuur aldus in diskrediet brengt Nostalgische redenen, zo die er al waren (ik hebe ze in ieder geval niet gehoord), waren beslist niet bepalend voor het bestuursbe sluit. De meerderheid van het be stuur heeft niet zo'n jarenlange band met het Volkshuis dat emo tionele of zelfs nostalgische ge voelens bij de besluitvorming van de meeste bestuursleden een grote rol hebben gespeeld. Tij dens de discussie over verbouw of nieuwbouw zijn door bezoe kers. staf en bestuur tal van argu menten voor en tegen de ene of de andere mogelijkheid naar vo ren gebracht. Na inventarisatie van die argumenten is een keuze gemaakt. Hoewel ik als bestuurs lid geen tegenstander ben van nieuwbouw, is mijn keuze uitein delijk gevallen op verbouw van het huidige pand. De belangrijk ste redenen daarvoor zijn de vol gende. De keuze is er niet i sen een verbouwd en een nieuw onderkomen voor het Volkshuis, maar tegelijkertijd een keuze uit enerzgds een handhaven (en enigszins veranderen) van het huidige beleid en anderzijds een sterk veranderd beleid. Immers, de huisvesting op het Ir. Dries senplein brengt met zich mee dat het werkgebied van het buurt huiswerk aanzienlijk wordt uit gebreid, en wel tot het gebied tussen Hooigracht en Zijlsingel, dat veel inwoners heeft. In het huidige Volkshuis vinden op dit moment drie soorten acti viteiten op gelijke basis naast el kaar plaats het buurthuiswerk, het stedelijke jongerenwerk en het stedelijke volwassenenwerk Bij de keuze voor nieuwbouw zou het buurthuiswerk aanzien lijk moeten worden uitgebreid. Het plaatsen van brieven van lezers betekent niet dat de redactie de daarin weergegeven mening onderschrijft. Brieven kunnen van redactiewege worden ingekort. Sommige staf- en bestuursleden vrezen dat het nieuwe Volkshuis een buurthuis wordt, waar ook wel stedelijk gericht activiteiten plaatsvinden, en dat op den duur het stedelijk werk zelfs in de ver drukking zal komen. Deze belangrijke beleidswijziging (bij nieuwbouw) is nog niet bin nen het Volkshuis ter discussie geweest. Het lijkt mij een kwes tie van onverantwoord besturen dat een bepaald beleid van de ene op de andere dag wordt ge wijzigd als de gemeente bij mon de van wethouder Van Dam "twee vliegen in één klap" wil slaan: het Volkshuis een wat be tere behuizing en een buurtvoor ziening voor de oostelijke bin nenstad door nieuwbouw op het Ir. Driessenplein. En hiermee kom ik bij de tweede belangrijke reden om voor ver bouw te kiezen, een reden die door andere bestuursleden wordt onderschreven. Met een volkshuis op het Ir. Driessen plein dat de hele noordelijke bin nenstad moet bedienen (een zeer uitgestrekt gebied) wordt een forse aanval ondernomen op de decentralisatie-gedachte. In plaats van kleinschalige buurt voorzieningen in de verschillen de buurten, waarmee buurtbe woners beter gediend zijn, wil de wethouder een welzijnssuper- markt, die bovendien a-centraal gelegen is. Ervaringen in andere steden met dergelijke welzijns- burchten hebben geleerd dat de buurtbewoners en andere bezoe- kersgroepen in zulke instellin gen hun draai met kunnen vin den en op den duur wegblijven Aangezien het niet mogelijk blijkt te zijn dat de buurten elk hun ei gen buurthuis krijgen, kies ik voor de minst slechte van de twee mogelijkheden: dus niet één welzijnsburcht maar een ge renoveerd Volkshuis waar de be woners van de noordwestelijke, wijken terecht kunnen en een buurthuis op het Ir. Driessen plein voor de bewoners van de oostelijke binnenstad En wat mij betreft moet maar zo snel mogelijk met het verbouwen en het bouwen worden begonnen, zodat de mensen niet langer hoe ven te wachten op de accommo datie waarop ze recht hebben. Ed van der Veen Herensteeg 5, Leiden. Dank U wel voor de ruimte die on ze vereniging in uw uitgave van zaterdag 17 april mocht inne men; zoveel ruimte hebben we in het afgelopen jaar nog nooit ge kregen! Jammer alleen, dat er ook groot aantal halve waarhe den in staan. Maar om te begin nen eerst dit: 1. er zijn inderdaad weinig leden echt actief, maar bij welke vereniging wel (of bij wel ke partij: hoeveel mensen stem men op een bepaalde partij, maar zijn nooit van hun leven actief in die partij?), 2. de Fin. positie is in derdaad precair, mede door het feit, dat we bewust de conbutie laag houden voor o.a. de scholie ren tussen onze leden. Dit punt had er best even bij gekund in het artikel. Maar nu over de inhoud. Rob Smit wordt aangeduid als zijnde 'lid van de inmiddels ter ziele gegane werkgroep opname'. Deze werk groep is echter niet ter ziele ge gaan, maar werkt samen met de werkgroep, die elke woensdag avond in The Jam concerten op neemt en die dan vrijdagavond via de radio uitzendt (n.b. bij de ze werkgroep hebben zich drie nieuwe leden aangemeld!). Bo vendien hébben veel groepen ge woon het geld of de spullen niet om goede opnamen te maken en wisselt het repertoire nogal tij dens zo'n jaar. En dan dat stuk over de oefenruim te: hier staan gewoon een aantal onjuistheden in. Als bron wordt voortdurend de heer Frank Pels aangehaald. Wie dit is weet ik echter niet en aangezien ik prak tisch alle werkbesprekingen etc het afgelopen jaar heb bezocht, betwijfel ik zeer of deze meneer iets van de werkelijke gang van zaken afweet. Hij behoort zeker niet tot de door de heer Koevoet zo genoemde groep van 10 actie ve leden en ik heb dus de neiging om hem bij de groep inactieve- lingen te rekenen, waardr zijn uitspraken al behoorlijk veel in waarde zijn gedaald. Deze meneer was blijkbaar meer geïnteresseerd in het promoten van zijn eigen groep (ik lees di verse malen de groepsnaam), dan in het doen van waarheids getrouwe uitspraken. Om deze zeker veelbelovende groep, maar één die zeer recent is opgericht, nu al uit te roepen tot één van de grootste LVP troeven', lijkt me zeer voorbarig en weer naar pro motieactiviteit ruiken. Het zijn mensen als heer Pels. die aan de andere kant vorig jaar gilden dat de contributie van 25,- per jaar p.p. te hoog was (na een L.V.P.- optreden heb j dat er weer uit)! 'voor een duppie op de eerste rij willen zitten' dus. Over de bezetting van die oefen ruimte; weer onwaarheden: van de 18 delen zijn er al 10 delen ver huurd! Die andere acht worden heus wel verhuurd, aangezien ook niet-popmuziekbands in kunnen schrijven voor zo'n dag deel. De heer Pels maakt dan ook nog even een sociologische door snede van de Vereniging' n.l., 'we zitten allemaal immers nog op school'. Uit de verderop geci teerde enquête van Hans Rijns blijkt, dat juist een groot aantal leden of studeert, fulltime- of parttime werkt, of werkloos is. overdag kan dus wel degelijk ge repeteerd worden. Bovendien blijkt, dat iedereen weliswaar oe fenruimte heeft, maar dat je daar ook onder moet verstaan lekken de bollenschuren, achterkamer tjes midden in een dichtbevolkte wijk etc. Zo kan ik nog wel even doorgaan, maar ik ben 'één van de tien ac- tievelingen'. die het werk voor de L.V.P. in eigen tijd doet en dus andere belangrijke bezigheden heeft, waarbij ik aanteken, dat ik hoop dat uw medewerker voor taan niet alleen citaten uit zijn verband rukt en plaatst en daar bij bovendien nog uitspraken niet controleert alvorens die te plaatsen. Kortom een uiterst ten dentieus stuk 'nepverslaggc- ving', waar niemand mee ge diend is en dat ons inmiddels al telefoontjes van de gemeente heeft opgeleverd. Meneer Koevoet, ga terug naar de school voor de journalistiek of misschien beter niet, want als je ex-leraren dit soort gerommel Ik hoop. dat we de volgende keer met goed nieuws ook een halve pagina op zaterdag krijgen of geldt bij uw krant 'goed nieuws is geen nieuws en slecht nieuws is GROOT nieuws' Tony de Bree Loridanshof 13 Leiden. Dat er ook andere verenigingen zijn met inactieve leden kan best waar zijn, maar het gaat hier nu toevallig over de LVP. Verder blijkt uit De Bree's eigen verhaal dat hij Frank Pels wél kent want dat is volgens hem degene die in dertijd gilde dat de contributie te hoog was. Pels is een LVP-lid en daarom als bron in dit verband volgens mij journalistiek verant woord gebruikt. Bovendien ver wart De Bree Pels met Koevoet. Dat hij het niet leuk vindt wat Pels heeft gezegd, is niet mijn schuld. Van LVP-er Bas de Groot heb ik gehoord dat naar aanlei ding van mijn verhaal enkele le den zich hebben aangemeld als werkgroeplid. En dat was ook een beetje de bedoeling van mijn verhaal. Verder vind ik het erg jammer dat De Bree een verhaal waar ik uren aan heb gewerkt, afdoet met 'nepverslaggeving'. De brenger van het slechte nieuws wordt weer eens nodeloos in de grond getrapt. Want dat het niet goed gaat met de LVP. dat weet Tony de Bree net zo goed als ik. WK. Naar aanleiding van het artikel "Leiden heeft zijn Groote Keij- zer" dat zaterdag jl. verscheen, zouden wij nog enkele onduide lijkheden uit de weg willen rui- Het is inderdaad het geval dat een patstelling is ontstaan, omdat B en W niet op onze eisen willen ingaan. Deze eisen zijn echter in het artikel onjuist weergegeven. Je schrijft dat de krakers alleen bereid zijn het pand te ontrui men als de garantie gegeven wordt dat zij na de restauratie weer mogen terugkeren in het Gulden Vlies. Dit is echter door ons nooit zo hard voorgesteld. In ons laatste informatiebulletin hebben we gesteld dat de voor waarden voor een vrijwillige ont ruiming zijn: 1. er moet woon ruimte in het Gulden Vlies gerea liseerd worden. 2. Er moet ge zorgd worden voor (tijdelijke) herhuisvesting, daar wij anders weer op straat komen te staan. Als het Gulden Vlies opgeleverd wordt (naar schatting over 1 Vz 2 jaar) moet de toewijzing volgens de dan geldende normen ge schieden. Tegen deze gang van zaken hebben wij nooit bezwaar aangetekend. Wel zijn wij van mening dat onze groep urgent woningzoekend is. De reden dat wij ons op dit ogenblik niet als groep kunnen inschrijven is dat de normen voor de toewijzing niet voldoende rekening houden met onze specifieke situatie. Wij vertrouwen er echter op dat dit over IV2 jaar wel het geval zal zijn. In elk geval zijn wij op dit ogenblik de enige woongroep van deze omvang die een beroep op de gemeente doet en daarom zouden wij als eerste voor toet sing aan de normen in aanmer king moeten komen. Over het (ver)bouwen van woon ruimte voor woongroepen, het recht van initiatief bij kraakac- ties en de zelfwerkzaamheid van bewoners bij verbouwing en res tauratie van panden, hopen wij in de loop van de week meer in formatie te kunnen geven. Met name de gang van zaken in ande re sleden, waar soortgelijke ge vallen al eerder hebben plaatsge vonden en naar tevredenheid van alle betrokkenen zijn opge lost. zal de aandacht krijgen. Te vens zullen wij op grond hiervan een nieuw voorstel aan B en W doen, in de hoop dat de stand punten weer in beweging zullen komen. Wij zijn immers niet uit op een ge- weldadige ontruiming met alle kwalijke gevolgen van dien. Het zijn juist B en W die hier steeds mee dreigen. Wij blijven maar hopen dat de rede het zal winnen van de macht, hoewel er meer voorbeelden zijn van het tegen deel. Bewonerskollektief "Gulden Vlies", Breestraat 125, Leiden. Een reactie op het artikel van Ruud Paauw in het L.D. van 2 april 1982 "onbegonnen werk". Onze vertegenwoordigers in de gemeenteraad hebben helaas niet veel kijk op de Leidse par keersituatie. Zelfs de WD denkt met uitsluitend een paar par keergarages de oplossing te vin den voor de pareerhommeles. De meeste raadsleden menen, dat kleine parkeerplaatsen op braak liggende terreinen de gemeente teveel geld zullen kosten. Men zou zich hieromtrent wat meer moeten oriënteren in het buiten land, parkeergelegenheid dicht bij winkels is een noodzaak. Ook dit is een eerste levensbehoefte. Er zijn genoeg mogelijkheden, en het is niet nodig, dat het altijd hommeles blijft, maar dan dient men wel de noodzaak te zien. Eindelijk is er nu iemand (Ruud Paauw), die ontdekt heeft, dat slechts enkele buurtbewoners het voor elkaar krijgen ambtena ren voor zich aan de slag te laten gaan. tegen de belangen van de andere bewoners in. Reeds jaren ageer ik hiertegen, echter zonder succes. Het is on mogelijk de reeds in werking ge stelde ambtelijke molen stop te zetten. Ook op basis van een een zijdig gerichte enquête onder uit sluitend bevriende buurtbewo ners zijn de ambtenaren en raadsleden zalig te manipuleren, en worden de belangen van an deren volledig van tafel geveegd. L.F Kamphues, Kruisstr 30, Leiden.

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 4